Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtrace

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Filtrace
Přesunu debatu sem: https://rybicky.net/forum/9043
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.02.2021 07:22 Muž Sid [6638] - RostlinyRe: Tojsouvěci
Je možné, že experimentátorovi takto hezky pokusy vycházely, moje zkušenosti jsou jiné.
Chyba bude asi na mé straně... :-)
Cíleně usiluji o řízené rozběhy nitrifikací ve velkém a opakovaně zjišťuji, že ukočírovat tento proces není zrovna jednoduché. Aby mohlo platit, že při 20°C a optimálních hodnotách dalších podmínek, ovlivňujících nitrifikaci, je potřeba k oxidaci NH3 vzniklého z 1 kg podaného krmiva během 24 hodin ~ 50-56 m2 substrátu, nestačí jen "holé zdi".
Uznávám ale, že v dobře poskládaných akváriích s přiměřeně nízkou rybí obsádkou, bohatou květenou, dobrým dnem, příznivým pH, teplotou a alkalitou, dostatečným zásobením kyslíkem a správnou údržbou není filtrace vůbec zapotřebí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.02.2021 00:20 Muž Tojsouvěci [3590] - Kytky s čudlamaRe: nekdo
Cena za obtékané komerční materiály s bombastickou reklamou je úměrná poptávce,za kterou je zákazník ochotný investovat.Rozumný člověk by si pořídil filtrační materiál,kterým voda protéká (Bioakvacit,Matala,PES kuličky ,filtrační rouno,sekané potrubí,případně kartáče,pokud někdo chce ,tak zeolit a pemzu z obchodů pro zahrádkáře.Poslední dva lze využít,po použití v květináčích. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.02.2021 18:42 Muž Tojsouvěci [3590] - Kytky s čudlamaRe: Sid
Článek může být trošku zkreslený překladem a vnitřní plochou externího filtru, včetně hadic ;-) . Porovnání Matrixu,pemzy a biomolitanu bude OK.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   12.02.2021 17:06 Muž nekdo [355] Re: 4Sima
hlavni problem je cena :)))
metry ctverecnych ploch se daji udelat take... ale "neni mozny, ze to funguje, kdyz to vyjde jen na x kc, poradnej filtr je preci drahej a od znacky Y"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.02.2021 16:40 Muž 4Sima [1897] Re: nekdo
No právě, takový Hamburg je osvědčený, ale jak není reklama a kolem toho řeči o metrech čtverečních osídlených ploch bakteriemi, tak má člověk dojem, že akvarko nemůže fungovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.02.2021 16:24 Muž nekdo [355] Re: 4Sima
OT
tim se ale jednoznacne neurci "kdo za to muze" ....
musel by to spise zkusit jen s cerpadlem o stejnem prutoku jako ma filtr a pak to dat jako porovnani s tim, co by mu vzniklo pri pouziti prazdneho filtru...
... ono by se totiz mohlo ukazat, ze vlastne filtr neni vubec potreba....respektive, ze jeho vliv na odbouravani bakteriemi je ve skutecnosti nulovy....
vynechme nyni mechanickou filtraci.... a rekneme si, ze luftheber i HMF funguji..a dobre a dlouhodobe...
...stejne tak muzeme dat do placu muj pokus, kdy jsem filtr naplnil ruznymi super medii (eheim) a druhy naplnil jen umelohmotnymi dratenkami - vysledek vizualne i po strance mereni stejny (rozdily v mereni zanedbatelne - v radu chyby mereni)... akorat jeden se musel cistit drive.... neznamena to, ze bych nejak odsuzoval filtry a spol, jen rikam, ze jejich prinos je v tomto ohledu diskutabilni (no flame)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2021 09:37 Muž 4Sima [1897] Re: nekdo
To by musel zkusit s prázdným filtrem a holým akvariem bez dna ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2021 09:27 Muž _Rob_ [80] Re: Sid
Když je to jenom hra s čísly, tak je to doopravdy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2021 07:49 Muž nerf [20] Re: nekdo
Asi jsem pochopil co tím myslíte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2021 07:15 Muž Sid [6638] - RostlinyRe: Tojsouvěci
Tenhle (převzatý) článek, to je teda "matroš"... hmm
www.golias.net/…
Zase jenom hra s čísly, která má čtenáře ohromit výsledkem "pokusu", který říká, že filtrační média nejsou vlastně ani potřeba, protože - m.j.: "Kromě toho jsou nitrifikační bakterie schopné se celkem rychle množit, neboť k efektivnímu odbourání i poměrně velkého množství amoniaku stačí jen relativně malé množství bakterií"
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.02.2021 04:32 Muž nekdo [355] Re: samorost
poměrně zásadní (a mezi zastánci filtrů různých značek) a neoblíbená úvaha a otázka zní:
kde berete jistotu, že to odbourávání při prázdném filtru "se děje ve filtru"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.02.2021 22:19 Muž Tojsouvěci [3590] - Kytky s čudlamaRe: samorost
Nitrifikační bakterie potřebují k životu kyslík obsažený ve vodě,bez něj by oxidace amoniaku nebyla možná.Voda se prokysličuje stykem ze vzduchem,nejlépe pohybem styčné plochy (hladina akvária).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2021 20:29 Muž nerf [20] Re: Tojsouvěci
Zajímavé čtení, děkuji.

Mě z těch příspěvků vás dvou tak nějak vyšlo, že ačkoliv biomolitan není dokonalý, tak je v poměru "cena - výkon" ze všech testovaných dá se říct nejlepší.

Trochu mě ale zaujalo, že i prázdný filtr odbourává amoniak. Jak moc záleží při odbourávání amoniaku na okysličování vody? Ať už bubláním, pohybem hladiny atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.02.2021 18:34 Muž Tojsouvěci [3590] - Kytky s čudlamaRe: Sid
Malý doplněk k tomu čarování:
www.golias.net/…
www.bonsai-dnes.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   10.02.2021 18:32 Muž Sid [6638] - Rostliny
...V literatuře se dočteme, že pro odbourání amoniakálního dusíku vyprodukovaného z 1 kg! rybího krmiva je při teplotě vody 25°C potřeba přibližně 30-34 m2 plochy filtračního materiálu. 1 litr Matrixu má údajně plochu 1500 m2, tím pádem 34 m2 plochy odpovídá cca 23 ml Matrixu! A teď si to dej do kontextu toho, že někteří jsou schopni si dát do filtru i několik litrů tohoto materiálu. No prostě komedie.
S čísly se dá čarovat různě. Matematicky vám tahle úvaha vychází, kde ale vzít jistotu, že veškerých deklarovaných 1500 m2 plochy/dm3 Matrixu se zúčastní nitrifikace?!

Pro správnou funkci biologického filtru je nezbytné, aby filtrační materiál měl co možná největší povrch, při zachování průtoku vody a aby se voda ve filtru zdržela dostatečnou dobu na to, aby bakterie byly z vody schopné přijmout amoniak a dusitany a přeměnit je na dusičnany. Toho je v dnešní době docilováno převážně použitím různě tvarovaných plastových výlisků nebo odlitků, které výše zmíněné parametry splňují... Existují i materiály keramické, s násobně větším poměrem k objemu, ale ty rychle zarůstají bakteriemi a následně fungují jen na povrchu a navíc se mezi jednotky těchto materiálů nevejde dostatek vody a tím je zdržení vody ve filtru jimi vybaveném minimální.
www.rybarstvi.eu/…
Zlatý akvacit! :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.01.2021 17:47 Muž luckyluke [3] Re: SanelONe
Mne sa osvedčil v 50 l akváriu tento filter:
www.rostlinna-akvaria.cz/…

Do tých boxov som dal kusky ppi30 molitanu.
Originálne molitany každý týždeň poriadne vyžmýkam, takže biologicky filtruje asi len molitan v boxoch.
Napriek pri použitý testu, nemám vo vode ani stopy po NO2, pritom mám hustú osadku....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2021 15:10 Silviebaris Re: SanelOne
A co zkusit něco takovýho.. www.akva-exo.cz/… ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2021 15:04 Muž SanelOne [5] - TetryRe: Roger
A jaka cerpaci hlava je ticha? Predpokladam ze tu co mas ty :-)
Nasel sem nejaky za 200 korun, ale v recenzich pisou ze je hlucna...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   06.01.2021 21:52 Muž Roger [1873] Re: SanelOne
Nejosvědčenější je biomolitan a čerpací hlava ;-) sám používám ve všech akváriích krom experiment který je bez filtrace ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2021 21:20 Muž SanelOne [5] - Tetry – Novy filtr
Po 12ti letech budu kupovat novou vnitrni filtraci do 60l nadrze, filtr stale jede, ale uz je dost hlucny. Muzete mi zaslat tip ci zkusennosti s co nejmene hlucnou filtraci? Predem diky za odpovedi ;-)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2020 12:58 Žena gabinka632 [14] Re: Brodys
Četla jsem i o lily pipes, je to lepší než rampa? Má hustě zarostlé akvárko na straně vtoku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2020 08:55 Brodys Re: gabinka632
Vyřešil jsem to lehkým zvětšením otvoru v krytu,ze předu není vidět a tímto otvorem mám sání i výstup zároveň. K rampě lze dokoupit, popřípadě dodělat prodloužení,tak aby dosáhla přes zadní stranu ???? Ze zadní strany nasměrování směrem k čelní straně zajišťuje nejlepší otoč. Popřípadě lehce pootočit směrem k hladině,aby se hýbala, ale to mě nevyhovovalo kvůli CO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2020 00:54 Žena gabinka632 [14] – Umisteni rampy - Sunsun HW 702 B
Ahoj, pptrebovala bych poradit, kam spravne umistit rozstrikovaci rampu v Riu 180 tak, aby byl v akva co nejlepsi pohyb vody. Ted mam rampu umistenou smerem k celnimu sklu na druhe strane od filtru. Bohuzel rampa od Susun je hodne kratka, takze nedosahuje ani do pulky akva. Zkusila jsem ji dat na bocni stranu, ale hned se mi na echinodoru objevila stetickova rasa, tak jsem dala zpet. Cetla jsem, ze je nejlepsi mit ji na stejne strane kde vtok, ale do tech zarezu na akva ty dva drzaky nedostanu a musim mit kryt kvuli kocce. Nevite nekdo, jak sundat ty drzaky, pripadne jak jinak jste to vyresili? Moc diky za radu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2020 19:55 Muž nekdo [355] Re: Buldr
sera uvc extreme 1200 je ultra povedeny filtr...zejmena pro pouziti DC cerpadla s regulaci a uvc... je povedeny - trosku to na me pusobi, ze si myslite, ze vam vymlouvam eheim jen kvuli cene a prislusenstvi - vubec to tak neni, jen se snazim ochranit vasi investici s tim, ze proste eheim uz neni co byval. Mozna bych jeste zvazil predfiltr od sunsunu, protoze pristup tam bude jak k penezum a pokud si koupite ten oase, budete ho muset vzdy vytahnout ven pri cisteni, abyste predfiltr vubec vytahl, pak si zanadavate na ty plastove nesmysly a az to budete cistit priste, tak znova :)
Jeste poznamka k tomu oase - s jinym topitkem nez s oase to nefunguje (predpokladam, ze to vite, jen poznamka na okraj). Chihiros doctor se da v nadrzi dobre schovat a nemusi na nej byt videt... obcas se tam vyprdi bubliny a je to :) Osobne si myslim, ze UV nepotrebujete (jen kdyz je problem a potom ho neni problem dat na chvili jen do nadrze s cerpadlem na konci, pokud se bavime o uv od eheimu...). Zrovna ja jsem dlouhodoby pritel eheimu, ale musim rict, ze dnes uz jsou lepsi filtry, respektive maji lepsi vyvoj... a zrovna u me nevydrzel eheim 4+600 ani 4roky, presto, ze mel predfiltr a cisteni dost pravidelne (bavime se o hlave a cerpadle) - proste posledni dobry filtr (vynechme nyni pulsni) je eheim classic...asi tak.
jeste doporucim dat si nejaky haderek pod ty veci od Rataje ve flaskach - casem se na tom konci udela usazenina a pak to z ni obcas ukapne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.12.2020 13:17 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Buldr
Takhle. Pokud někdo chce mít spolehlivost zcela pod kontrolou, tak se nedá věřit ani tomu plastovému kyblíku (a zejména těsnění v něm), ale jenom komorovému filtru, do kterého se pak dá vybrat čerpadlo zcela podle individuálního vkusu, klidně i nějaké heavy duty neakvaristické (tam je nutné jen hlídat použité materiály u oběhového kola). A dokonce se dá udělat i jako N+1 redundantní :-)

Ale jinak víceméně souhlasím, koupit třikrát krám totiž nepředstavuje jen tři bezprostřední platby za jednu a tutéž věc, ale i nějakou dobu, kdy tu věc prostě nemůžu používat, při některých poruchách ještě nějaké vedlejší škody, musím to shánět, objednat nebo zajet koupit, donést na místo, vybalit, namontovat, to staré vyhodit nebo odvézt o sběrného dvora... A pak zjistím, že nový model má třeba o metr kratší napájecí kabel nebo nějakou jinou nečekanou zradu. Čili kupuji zásadně věci vyzkoušené, dostatečně materiálově předimenzované a s dobrými referencemi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.12.2020 13:13 Muž nekdo [355] Re: Buldr
no tak konkretne tu cenu jsem myslel u eheimu za nahradni cerpaci hlavu vs cena za novy filtr.
nic proti eheimu, 5E je dle meho nepovedena rada. Pokud chcete 600 s topenim, tak se da sehnat jeste 3e 600T, rozdil je v absenci wifi...
poupozornim na to, ze 5E 600T nema v cene naplne - mozna by stalo za to jit cestou 1200 xlt, ktery ma take integrovanou spiralu, nema tedy wifi ale ma o dost vetsi filtracni objem... oase nebudu hodnotit - me se to nelibi a i kdyz dokazali v oblasti jezirek hodne, tak v oblasti akvarijni maji jeste co dohanet. Vzhledem k tomu, ze jsem videl spoustu filtru a spousta mi jich prosla rukama, vim, jak to v 5E vypada vevnitr... je to slabsi v porovnani s radou 4+ professionel..a uz ta stala celkem za prd.
At se to nekomu libi nebo ne, tak ani Eheim uz neni co byval....
P.S: a zvazte, jestli skutecne chcete/potrebujete topitko v externim filtru...nadrz budete mit velkou a schovat dovnitr topitko asi problem nebude... a bude topit spis opravdu jen kdyz bude potreba... ale zalezi samozrejme na tom, co tam planujete mit za ryby.... a jakou mate okolni teplotu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.12.2020 05:25 Muž nekdo [355] Tetra a spol
No takhle - stará tetra se kazila dost díky použitým materiálům. Nové už ten problém nemají.
Ve skutečnosti je rozdíl hlavně v marketingu a v minimálních inovacích. Rozdíly jsou v použitých materiálech a v uživatelském komfortu. A samozřejmě v designu - a to jak vzhledovém, tak funkčním (kur..tka). Někteří nejmenovaní nabízejí náhradní díly i 10 let - je to fajn, než si sečteme cenu a porovnáme s cenou nového produktu. Ještě jedna věc je pro spotřebitele důležitá (a často podceňována) - spotřeba.
Na druhou stranu - co dělá filtr filtrem ?
Média.
Jestli je to zelené, antracitově šedé, šedé, bílé okolo, je přeci jedno. Pořád se bavíme o kýblu s čerpadlem a možností štosovat na sebe i těžké materiály (koše) s hadicí na vstupu a výstupu.
Takže z hlediska filtrace - porovnavejme porovnatelné - jaký rozdíl bude asi mezi dvěma rozdílnými výrobci, pokud použijeme stejné náplně ve stejném množství do stejného akvária stejně dlouhý čas ?

Prodejce vám bude cpát to, co je pro něj nejvýhodnější - z hlediska reklamaci, marže, bezproblemovosti....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2020 19:43 Brodys Re: _ucx_
To mi ani brát nemůžeš, DH mě s odpovědí předběhl. Hw703/4B a HW 3000 jsou nebe a dudy. A to není jen o funkcích, parametrech, ale i třeba o spotřebě. Neříkám, že je můj názor správný,jen ukazuji jiný pohled na věc. Raději během 10 let vyzkouším 3 výrobky, než kupovat to nejlepší a modlit se,aby to těch 10 vydrželo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   23.12.2020 17:01 Muž DH [335] Re: _ucx_
No tak třeba rozdíl mezi SunSun HW 703b-704b a novějším HW 3000, je markantní. Oba se dají sehnat za cca 3,5t a oba mám doma, takže mohu srovnávat.
Koupi "čínských šmejdů" by bylo dobré si rozmyslet ne kvůli tomu, že by byly kvalitativně o tolik horší než evropská konkurence, ale kvůli tomu aby tady za 10-15 let nějaké evropské výrobky vůbec byly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.12.2020 16:52 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Brodys
Když myslíš, že za pět let ty věci nějak výrazně technologicky pokročí, tak ti tu iluzi brát nebudu :-) Filtry třeba nepokročily prakticky vůbec, budou úplně stejné, protože nejdražší na plastovém výlisku je nová forma. Jednou je to dotažené na nějokou good enough úroveň, takže dál se zpravidla pokračuje podle hesla z Inženýrské odysey "co bylo modrý, bude teď žlutý a co bylo šedý, tam dáme plexisklo" ...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.12.2020 14:24 Muž Sid [6638] - RostlinyRe: Krtecek
Tetra Tec Ex 700, ~ 15-20 let non stop v provozu, bez problémů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.12.2020 13:57 Muž Lada50 [165] - RostlinyRe: Krtecek
S filtrem Tetra EX 1200 nemám zrovna dobré zkušenosti.Po půl roce začal téct,reklamoval jsem u dodavatele.Poslali jiný /nevím jestli nový nebo opravený,ale zase tekl jak necky.Nakonec jsem ho vrátil a byl rád,že jsem peníze dostal zpátky.Bylo to tak v roce 2014.Jak jsou na tom s kvalitou teď,nevím.Doporučil bych Ti filtr JBL 1502.Mám ho od roku 2010,koupený ještě pod označením JBL 1501 a šlape bez nejměnšího problému.Cenově je o trochu dražší než Tetra,ale filtrační hmoty jsou v ceně,spotřeba a objem filtračních hmot stejný.Pokud můžu mluvit za sebe,tak za ty prachy spokojenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.12.2020 12:46 Muž Jason [200]
Za tech cca 5 let co jsem byl na krame v akvaristice, jsme prosali hodne filtru tetra a neresil jsem jedinou reklamaci.

V tu dobu (uz je to taky nejaky rok) jsme prodali nekolik filtru do jezirek od Oase a tam se nekolikrat neco resilo - ne primo reklamace kvuli vyrobni vade ale ze si lidi neco znicili sami (plastove kohouty, neco ulomene atd..) - sice drahe ale nebylo to uplne "blbuvzdorne" tak jako filtry nizssi cenove kategorie...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2020 12:34 Muž Krtecek [9] Re: afc1886
No právě já to vím, právě proto jsem nechápal jak mi to znechutil tone
Měl jsem se na ten jeho názor vyprdnout, jet si podle sebe no.
Já to chtěl hlavně kvuli místu v akva chystal jsem se sundat ty 3D tapety (dát jen černou folii) a vnitřní filtr, překopat i dno za platinum soil apd.
Tak třeba po svátkách se na to vrhnu jestli bude čas :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2020 12:31 Muž Honza123 [3] Re: Krtecek
V Juwelu ti budou vždycky cpát jen Oase nebo Eheim. Mám s tím taky zkušenost. Samozřejmě jsou kvalitní, ale ta cena je uplně jinde, to je pak každého priorita. Mně v Juwelu řekli, že Tetru tam mají každou chvíli na servis hlavy, těsnění atd. Což může být pravda, ale tady se musí vzít v potaz, že jsou to jedny z nejprodávánějších filtrů. Když si 100 lidí koupí Mercedes a 1000 Audi, jaké auto v servisu bude častěji?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.12.2020 11:50 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Krtecek
U akvaristiky je Oase nově a ještě nejsou dlouhodobé zkušenosti.
Ale Oase je zaběhlá značka u jezírek. Něco jak Eheim (ale rozdíl v ceně vůči konkurenci je u OSAE ještě vyšší). Připlatíš si raketu a kvalita jen trošičku (někdy ani to ne) lepší než u konkurence.
Tetra je střední třída, něco jak JBL, zaměření na rozumnou kvalitu za adekvátní cenu. Toho bych se nebál. JBL mám asi 5 roků a kromě dokoupení předfiltru a náplní jede bez problémů.
Sunsun jde spíše po ceně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   23.12.2020 11:09 Brodys Re: _ucx_
Tak jde o to,jak k tomu pristupuješ. Já například doma jedu Beko,TP link,Sunsun,ale zo toho důvodu, že za těch 5 let,co to vydrží to vyrazím a koupím nove, technologicky někde úplně jinde. A to, že drahé je kvalitní už dávno není pravda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.12.2020 10:59 R Muž afc1886 [14718] Re: Krtecek
Filtr tetra určitě není jenom na rok a myslím si, že by jsi s ním neudělal chybu. Podívej se jenom tady kolik lidí a jak dlouho ho používá. Znám osobně 2 lidi co mají vnější filtr tetra (sice ne 1200) ale žádný problém nemají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.12.2020 10:39 Muž 1965 [35] Re: Krtecek
Oba jsou dobré a že je Tetra na rok jen kecy . Oaze má předfiltr , je dobrý , ale předražený .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2020 10:31 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Krtecek
Asi ze stejného důvodu, jako proč se vyrábějí domácí routery TP-Link nebo ledničky Candy. Prostě většina lidí si není schopna zanalyzovat kvalitu nějakého zboží, taky k tomu v okamžiku koupě zpravidla nemají dostatek informací a studiu vlastností onoho výrobku nechtějí věnovat čas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2020 09:40 Muž Krtecek [9] – Filtrace
Chtěl jsem si pořídit filtr Tetra tec 1200 plus a předělat akva - asi měsíc jsem se rozhodoval - jedu do juwellu :-) ptám se tam toho týpka na doporučení a říkal ať to nekupuju, že to je na rok dva a doporučil mi Oase biomaster 600 ???? ale cena uplně jinde.
Byl jsem trošku v šoku, a nabízí se mi otázka proč se teda vyrábějí filtry jako tetra, sunsun apd. a jestli se to fakt vyplatil si připlatit jestli je mezi tím takový rozdíl nebo jen chtěj tahat z lidi peníze.

Nakonec dle jeho doporučení jsem si jen přeskládal/přikoupil filtračni material, nechal jsem tam 600kč a jel s divným pocitem domů ????

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2020 16:37 Muž Herrnoha [1] Re: _Rob_
Děkuji všem za rady a pomoc tak nějak sem to stejne myslel ze to bude eheim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2020 06:09 Muž _Rob_ [80] Re: Herrnoha
Nevím, jak ten Eheim, ale fluval 205 je už 2x stará řada. Teď je verze 207, takže na 205 by si pravděpodobně možná nesehnal náhradní díly pokud by bylo třeba.

Šel bych do toho Eheimu ten se stále prodává. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.12.2020 04:13 Muž nekdo [355] Re: Herrnoha
Je to dostačující - ani jedna z ryb co máte nepotřebuje zásadně velký proud a ani jeden z těch filtrů nedosahuje papírového výkonu, respektive na nej nedosáhneme s náplněmi. Osobně bych bral eheim, ne kvůli záruce, ale kvůli dostupnosti náhradních dilů a rozměru hadic - na fluval toho moc bez úprav nepřiděláte.
Jinak je to prašť jako uhoď - musí být i zajímavá cena - nezapomeňte porovnat s aktuální cenou na trhu - aby se to opravdu vyplatilo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2020 22:57 Muž Herrnoha [1] – Prosím o radu
Dobrý den. Mám akva 120l akva a v něm filtr aqael turbo 1000. Ten zvládá v pořádku svou práci ale chci vnejsi filtr. Mám sehnanou bazarovou techniku a rozhoduji se mezi fluval 205 a eheim 2213. Tak poprosím o radu. Osadka: 3 cichavci perletovi, endlerky XX (nedají se spocitat), pancernicci: 8 a ancistrusi 2, akava je středně zarostle.
A eheim má ještě rok záruku ale odrazuje mne slabší průtok. Tak jde spíš o to, jestli je dostačující. Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.12.2020 18:55 Žena permonici [316] Re: voyta
Kostka mi nepřipadá zbytečně velká, pokud ji čerpadýlko filtru utáhne. Rozhodně lepší než ten malý kousek šedé hmoty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2020 18:53 Muž fido16 [631] Re: voyta
Ahoj, čím větší houba tím líp. Ta hlava to dá v pohodě. Až se filtr zanese tak pojede třeba na poloviční výkon tak to bude akorát na to akvárium. Pokud akva bude hodně zarostlé jak píšeš tak ta kostka nemusí být tak velká. Rostliny jsou sami o sobě dobrý filtr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2020 18:29 Muž voyta [87] – Neni to moc?
Fotka k příspěvku Zdravim, koupil jsem bazarovy 126 litrovy set. Mam tam filtr Aquael Fan-2 ktery, zda se mi ma docela bidny objem filtracni hmoty (ta cerna). Zkusil jsem strcit filtr do kostky molitanu - ktera se mi zase zda zbytecne velka... Utahne to ten origo filtr nebo mam nechat zelenou kostku? Akva bude (doufam) hodne zarostle, sneci, tetry, jeden ancak... Diky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2020 23:05 Muž ladalup [3] Re: Lada50
Exterák nemůžu mít.Rád bych,ale opravdu ho nemám kam dát.Bohužel :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2020 20:46 Muž Herrnoha [1] Re: ladalup
Já mám aqael turbo 1000 a je skvěle na 120l
Přesunu debatu sem: https://rybicky.net/forum/9043

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 33 34

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 42842x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/380-filtrace?od=101