Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtrace

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 25 Přejít na další stránku   1  
Filtrace
Přesunu debatu sem: https://rybicky.net/forum/9043
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2014 13:17 JirkaD – Filtr
Fotka k příspěvku Zdravím,
mám Filtr Atman MIF 300 a chtěl bych se zeptat, jaký způsob je lepší.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2013 22:03 ondra 22
Je fluval 2plus a 3plus bezny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2013 19:49 JoKa Re: DrChila
Sedí... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.11.2013 19:47 Muž DrChila [243] Re: Urtman
Pro odchovny dobrý:) Co si budem povídat když se koupí kvalitní kompresor. A žene mraky bubláků je mu jedno hlučnost. Ideální řešení ale né pro samotné akvarium
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2013 18:26 JoKa Re: DrChila
Jo tááák, tak to jsem fakt špatně pochopil. Každopádně i to bude lepší, než bublifuk, vzhledem k velikosti akva (nic proti nesmrtelnému bublifuku)...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2013 18:22 Muž DrChila [243] Re: Urtman
Myslel to asi trošku asi jinak než si ty myslíš. On už tam má vlepenou přepážku takže už jí vyndavat nebude.
Ale podle mého nápadu je to lepší varianta tam dát čerpadlo z důvodu takového že to bude míň hlučné o proti normálnímu vzduchování. Teda za předpokladu že čerpadlo se nebude ničeho dotýkat a tím pádem rezonovat. A každopádně budeš vědět kolik přesně ti tam proteče litrů. A jelikož to netahá do výšky stačí i nějaký míň výkonný čerpadýlko. Já osobně bych do vzduchu nešel pokud voda dostatečně proudí na hladině není třeba vzduchování(a nepočítám co to dělá za bordel). A co se týče spotřeby tak když koupí člověk 5W čerpadýlko a nebo 3.5W kompresor tak to nějakej extra rozdíl nebude. Pokud eheim je to trošku jinde to přiznávám se spotřebou elektřiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2013 16:41 JoKa Re: hrat10
To bych rozhodně udělal, vodní čerpadlo a biomolitan je z vnitřních filtrů asi nejlepší varianta. Čím větší biomolitan, tím lépe...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2013 16:30 hrat10 Re: hrat10
Fotka k příspěvku Ještě dotaz k filtraci-mám něco jako hamburský filtr-viz foto. Je to honěné bublifukem-nemám to přehodit na čerpadílko bez vzduchování? Prezentaci sem dám snad zítra( jestli najdu odvahu sem tu svoji prasečárnu dát)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2013 18:24 Muž Designer [5695] - Cichlidy – A tohle znate?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2013 18:31 S Muž invalida [3881] Re: miloš
Že by to ryby nerušilo tak to tvrdit nebudu ale bakterie jsou jeden důvod a druhej je že ty ryby sou tam doma tak si zvyknou..někdo bydlí u tramvajový zastávky a taky se vyspí.......... miloš napsal: nechávám ho pořád zaplej.akorát jsem dneska uslyšel v praci že to přes noc ruší ryby.tak sem si řekl že se na to zeptám.díky moc :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.07.2013 20:39 R Muž romant [27983] Re: miloš
Tak ten kdo to říká, tomu rozumí, jako já jaderný fyzice, takže vůbec. :) Přečti si v tom výborným článku jak se to po nějakým čase s těma nitrifikačníma bakteriema ve filtru má a dotyčnýmu odborníkovi to zítra vysvětli, ať se dovzdělá. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2013 20:34 Muž Supator [-1] - kančík červenohrdlý,akara potočníRe: romant
nechávám ho pořád zaplej.akorát jsem dneska uslyšel v praci že to přes noc ruší ryby.tak sem si řekl že se na to zeptám.díky moc :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2013 20:30 R Muž romant [27983] Re: miloš
Můžeš je špatný slovo, Ty musíš. rybicky.net/clanky/373-zakladni-pouziti-filtracnich-hmot
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2013 20:22 Muž Supator [-1] - kančík červenohrdlý,akara potoční
chci se zeptat.je dobré vnitrní filtr přes noc vypínat nebo jej muzu nechat neustále zaplej.hluk nedělá.díky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2013 21:43 FJ Re: Dan
Myslím že hlavně platíš za značku.
Jinak nemám s tímto materiálem zkušenosti:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2013 21:40 Dan – ADA Bio Rio
ADA Bio Rio
Co si o tomto materiálu myslíte?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2013 08:52 Muž Jiri_99 [425] Re: Moucha
Místa právě moc není, jak už jsem psal rozměry níže. Chci ho zkusit dát do externího filtru k želvě, aby se zlepšila biologická filtrace. Financí bych investoval spíš míň, ale pokud nebude zbytí.. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2013 06:32 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Jiri_99
do kteryho akva to chces... tady se spis setkas s priznivci externich filtru.... a taky jsou prazdniny/dovoleny

a co www.eheim.com/…

ja jsem pred pulrokem presel z plošnýho(vnitrni) na externi (ecco comfort) a je to uplne nekde jinde.... kytky se mi zblaznily

pokud externi eheim pro mini akva pak je tu rada EHEIM aquacompact

zalezi kolik financi chces investovat a jak jsi na tom s mistem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2013 23:06 S Muž invalida [3881] Re: grunda
Mluvíš jako bys tomu rozuměl...kolik je tedy dusíků?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2013 23:01 Muž sasula [274] Re: dudak
pomoci jednoho TetraTecu EX1200 a cirkulacniho cerpadla provozuju 2,75m dlouhe uzke akvarium s Malawi tlamovcema, a v pohode. Jen jsem u toho akvarka vynechal rampu a jedu ciste z z trubky. Pro klid duse jsem k tomu potom pridal jeste 1000l/h cerpaci hlavu(akvarko je v kancelari a nekdy se tam nedostanu ani jednou za 14 dni) casteji to cistim jednou za mesic.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2013 22:56 Muž Jiri_99 [425] Re: DrChila
jj, ten mě taky napadl. Ale zase je tam těch 96mm. A já mám prostor jen 85mm.. :-(
Zase to dopadne, že to budu lepit ze skla.. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2013 22:51 Muž DrChila [243] Re: Jiri_99
pick upy bych nebral.. jsou divný na údržbu spoustu záhybů především mají. spíš bych kouknul po powerball nebo jak to mají u eheimu jak se dá přikoupit třeba košíček navíc atd. A především mají i možnost dobré regulace průtoku.
www.eheim.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2013 21:56 Muž Jiri_99 [425]
Aloha,
poradíte někdo pokud možno tichý vnitřní filtr, s co možná největším objemem pro filtrační media, do kterého bych bez problému nacpal eheim substrat pro? Rozměr by měl být max 28cm na výšku, cca 10cm na šířku a max 8cm na tloušťku..
Nějak se mi nedaří nic moc najít..
Líbil by se mi např eheim pick up 2010 či 2012. U 2012 jsem našel rozměr 75 x 96 x 275 mm. Těch 96mm je určitě tloušťka, že?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2013 22:40 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: dudak
ideální jsou dva stejně silné filtry proti sobě, nebo filtr z jedné strany a čerpadlo z druhé, Hydor bych nedával, lepší je nějaké externí čerpadlo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2013 22:36 R Muž romant [27983] Re: dudak
Proud je ideál vždycky jeden a pokud to je z více zdrojů, tak stejným směrem, aby z toho nebyla pračka. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2013 22:34 Muž dudak [1885] Re: grunda
ja si to myslel, a je lepsi dat tedy prutokove cerpadlo jako napr Hydor Koralia, nobo na rampu pridelat jeste jednu trubku a cirkulacni cerpadlo aby se ty proudy spojily. Dik za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.06.2013 22:29 R Muž romant [27983] Re: dudak
Ten fígl ti poradil kolega grunda. Popř. tu rampu nedělej úplně po celý dýlce a pomůžeš si tím čerpadlem(čerp. hlavou) k tomu aby se Ti voda v akvu hýbala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2013 22:26 Muž dudak [1885] Re: romant
vim ze se bere i jako znackovy, ale je to china stejne jak atman, aqua nova a ty dalsi.(ale mozna se tam uz dela i eheim, ani by me to neprekvapilo) jinak ohledne velikosti naplne jsou vsechny dost podobne, samozrejme zalezi na tom, cim to naplnim, ale myslim ze by to melo stacit, spis mi jde o to, jestli ten prutok utahne tu dlouhou rampu, pripadne nejakej figl, jak to vyresit jinak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2013 22:20 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: dudak
tak dej 2080 a čerpadlo, 2 metry rampu ti jeden filtr neutáhne, ani jeden z těch co jsi uvedl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2013 22:18 R Muž romant [27983] Re: dudak
JBL není neznačkovej filtr. ;-) Větší průtok není všechno, jde o objem filtračních hmot a jejich kvalitu, to jenom lehká poznámka k tomu výběru. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2013 22:16 Muž dudak [1885] Re: acik Ičin
diky za nabidku, ale tak rychle se asi nerozhodnu. ten 2180 vypada dobre, ale tolik na filtr nemam, chci neco do +- 5000Kc, akva bude 200x50x50 rostline, spolecenske, osadka spis ridka, male ryby- asi nejake tetry a zivorodky, mozna 1-2 pary mensich cichlid. ten 2080 by cenove jeste mozna sel, ale ma zase spotrebu 30w, pripadne uvazuji jeste o neznackovych jbl e1501 nebo aqua nova ncf1500, vim ze na ne sou ruzne nazory, ale dost lidi je s nimi i spokojeno a maji vetsi prutok nez eh 2217. chtel bych mit po cele zadni stene rampu a nevim jestli by to nektery z tehle utahl, rampa by mela rozvadet co2 z atomizeru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2013 10:16 Žena Zinka [1] Re: romant
No, akvárium má 120 litrů a u filtru je informace, že je pro akvária do 160. Tenhle Eheim má ten molitan docela velký, proto jsme jej kdysi vybrala. A předchozí roky sloužil dobře, proto jsem koupila stejný typ.
Je mi divné, že po proprání funguje a jede jako blbec, ale to trvá sotva den. Mám i nový nepoužitý molitan, který byl u toho nového filtru, ale z pochopitelných důvodů jsem tam přehodila ten zajetý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2013 10:05 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: acik
ono by taky bylo dobré vědět co to bude za akvárium. rozměry a hlavně plánovaná osádka. ten filtr je dost nahraně a pro zatížená akvária by nestíhal. díky rampě by mu taky klesl výkon a pokud to bude nějaké dlouhé akvárko, tak ho taky nepřefiltruje (nebo bude muset cirkulovat vodu jinak)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2013 09:54 R Muž romant [27983] Re: Zinka
Tak pokud je voda cítit bahnem, tak bych řádně odkalil. Ten molitan to opravdu může mít za sebou, je tzv. vnitřně ucpanej, ty póry co jsou uvnitř a Ty propereš jenom ten obvod, ale vnitřek zůstává ucpanej, druhá věc je zdali ten filtr na Tvoje akvárium stačí, jestli prostě nemá moc malej objem filtrační hmoty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2013 09:47 Muž acik [416] Re: dudak
rozhodně bych šel do silnějšího filtru,mám akvárium 450L a tam Eheim 2180 thermo a musím říct,že mi jede na plný výkon,nedokázal bych si představit slabší pro větší akvárium...

pak je vykonove stejný filtr Eheim 2080 ale bez topení,musíš zvážit co chceš...
já ho kupoval na zoohit a když tam nakoupíš nad 2500 máš slevu 5% a já mám ještě kupon 5%,tak by jsi měl 10 procent dolu... tak to zvaž a já bych ti zaslal kod kuponu :) ale je bohužel platný do 17.6
dudak napsal: rad bych si poridil externi filtr pro nadrz 500 litru, uvazuji o Eheim classic 2217 a chtel bych na nej napojit rozstrikovaci rampu o delce 200cm, bude na to filtr stacit? a jeste bych se zeptal zda umistit sani do rohu nabo doprostred zadni steny s tim ze by se rampa vetvila na 2 casti. pripadne jestli mate nekdo zkusenosti s jinym typem filtru u takto dlouhe rampy, dik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2013 09:43 Žena Zinka [1]
Po jaké době se má vlastně vyměnit molitanová náplď do filtru? Akvárium mám v provozu asi 3-4 roky. Původní filtr (Pick-up Eheim) se mi nedávno odporoučel, koupila jsem stejný nový, ale molitan přehodila ze starého.
Problém je, že když jsem filtr proprala, první den z něj šel proud jak blázen, ale už druhý byl skoro nezachytitelný. Za pár dní totéž - z náplně při proprání neteče žádné černé bahno, prostě lehce hnědá voda, tak mě napadlo, jestli už prostě nemá dost. Normálně jsem filtr propírala třeba až po dvou měsících.

Druhá věc je, že mi přijde, že voda ze dna akvária je při výměně cítit bahnem, což taky nebývalo, tak si říkám, že to nejspíš souvisí. Co myslíte?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2013 00:55 Muž dudak [1885] – filtr pro 500l
rad bych si poridil externi filtr pro nadrz 500 litru, uvazuji o Eheim classic 2217 a chtel bych na nej napojit rozstrikovaci rampu o delce 200cm, bude na to filtr stacit? a jeste bych se zeptal zda umistit sani do rohu nabo doprostred zadni steny s tim ze by se rampa vetvila na 2 casti. pripadne jestli mate nekdo zkusenosti s jinym typem filtru u takto dlouhe rampy, dik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2013 00:01 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: maxella
pokud máš vše správně, tak není skrimmer třeba
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2013 23:44 Muž DrChila [243] Re: maxella
on je skrimmer a skrimmer... jeden se používá v mořských akvariích... a druhý ve sladkovodních nazývá se tak odsavač nebo nasávač hladiny popřípadě přepad. A je to jen na tom člověku jestli ho tam chce nebo nechce... U některých akvariích kde se hůř hýbe hladina se vyskytuje bordel právě na ní jakýsi povlak na hladině.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2013 22:31 maxella
doporucujete dat skimmer do 240 akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2013 21:56 Muž DrChila [243] Re: Tomiino
Pokud tam máš místo tak něco dobrého dokup:) když jsou love.... to není na škodu. A co se týče čištění hadic a filtru. Tak občas se vyplatí když se čistí hadice otevřít tu hlavu a vyčistit to pod tim rotorem. Nějakou tyčinkou do uší a celý to ústrojí v kterým to běhá a v kterym se ta voda točí:) A pokud by jsi viděl například částečky malé drobné v té vodě zkus vypnout filtr nechat rozsvíceno a podívat se náhodou jeslti ty malý částečky netancujou až se voda zastaví. Mě se stalo že v akvariu kde mám axolotly tak ty jedi maso a žížaly hmyz co tam hodim. A tak trošku jsem tam všude měl plankton jelikož jsem neměnil tak často vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   01.06.2013 21:36 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Yirka
Psal jsi že čistit dobrý externí filtr častěji než 1x za půl roku je divné (z toho plyne, že zobecňuješ) to je nešťastná alternativa u nás, zeptej se všude kolem a přijdeš na to, že všude kolem čistí filtr mnohem častěji. Když jsem se ptal tady na fóru proč, tak jsem dostal odpověď: proto (odpověď dětí ve školce). Nikdo neví proč, ale všichni to tak dělají. Vítejte v čechách tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2013 21:12 Muž Tomiino [43] Re: romant
ahaaaa :-) koukal jsem ze mam ve trech kosich kde jsou valecky,kulicky jeste dost mista tak by asi stacilo prikoupit siporax :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2013 21:09 R Muž romant [27983] Re: Tomiino
Je to o té osidlovací ploše těch šutříků. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2013 21:08 Muž Tomiino [43] Re: romant
neco na tech hadicich bude.Kdyz odpojim hlavu od filtru,vyperu filtr,zapojim,tak z roztrik.rampy vyplave strasnej bordel,a divim se kde se to vzalo.Ja myslel ze kdyz odendam molitam drobet tomu uskodim,protoze pres sutriky se dostane vice bordelu,nebo ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2013 21:00 R Muž romant [27983] Re: Tomiino
Média jsou slušný. Pokud by jsi chtěl vylepšovat, tak místo molitanu možno použít nějaký šutříky(Substrat pro, Siporax), což jsou špičkový média s velmi velkou osidlovací plochou pro nitrifikační bakterie a o ty, řekl bych, jde především. Mám tu zkušenost, že ten bordýlek, jak jsi se dotazoval v prvotním dotazu, je ponejvíce pozorován v čerstvějších nádržích a nebo v akváriích kde není tak pevná nitrifikace. Jinými slovy, bakterie si s valným množstvím těch časteček dokáží poradit. Na to čištění hadic jsem se ptal proto, že už jsem párkrát zažil jako zdroj bordýlku právě výtokovou zahumusenou hadici.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2013 20:54 Muž Tomiino [43]
nechtel jsem aby se tady nekdo hadal.Jeste mi nikdo nerekl podel svych zkusenosti jestli media co jsou v jbl staci,nebo tam neco pridat(pridam vatu)...jeste neco na zlepseni???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   01.06.2013 19:25 Muž Yirka [9123] Re: grunda
Děláš chytrého a poukazuješ na alternativy, o kterých nebyla vůbec řeč. To, že intervaly jsou různé je fakt. To, že čistit JBL greenline e1501 každý měsíc je blbost je taky fakt. Kdybych udělal anketu, kdo čistí externí filtr podobného provedení častěji než 3 měsíce, odpovědi by byly jednoznačné. Tím na toto téma končím. Můj závěr je, že čistit tento filtr každý měsíc je přinejmenším nešťastné a to klidně zobecním - včetně alternativ potěru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.06.2013 19:18 Muž Jiri_99 [425]
Tak to já skromně řečeno na pravidelnost čistění filtru kašlu. Až v případě kdy vidím, že se dost zpomalil průtok, řeším vyčistění.. A to je tak jednou za cca půl roku.
Je to přesně jak píše romant. Čistění jako takové je závislé na daném akváriu, osádce, filtračních náplních apod.. U mě je to půl rok, u někoho jiného to může být rok, u někoho měsíc..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.06.2013 18:28 R Muž romant [27983]
Já vnější filtr otevřu cca po půl roce a zhodnotím situaci(pravda mám oko lehce trénovaný), buď propláchnu část hmot a nebo to zavřu a jedu dál. U vnitřního filtru, což je povětšinou hlava s kostkou to mám pod dohledem a podle barvy kostky opět reaguji. Obvykle pravidelnost neřeším, ale znovu opakuji je to o zatížení akvária a o vhodnosti danýho filtru pro tu či onu nádrž. Prostě honič vody se musí píglovat častěji než často. Rozhodně se vyplatí nepodceňovat čistotu hadic filtru, který na rozdíl od filtru samotnýho čistím daleko častěji. ;-)
Přesunu debatu sem: https://rybicky.net/forum/9043

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [25] ...... 33 34

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 42835x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/380-filtrace?od=1201