Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtrace

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 23 Přejít na další stránku   1  
Filtrace
Přesunu debatu sem: https://rybicky.net/forum/9043
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 09:35 radim Re: rastrot
určitě ano stačí nepřerybnit a dodržovat základní údržbu akva X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 09:34 rastrot Re: rastrot
A prosim te myslis ze ten Aqua Nova NCF 1500 by mi mel na 350litru stacit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 09:33 radim Re: rastrot
když jsem tam byl, tak tam měli jednoho macka kolem 8000,- ale to bych musel mít doma sakra vanu, ale sllintal jsem tam nad ním hodně :-D
měl sis tam zajet oni tam mají i menší kusy ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 09:31 rastrot Re: radim
v Braniku jsem sice nebyl ale po telefonu mi nabizely koren za 2000 tak to jsem opravdu nechtel.A v Hornbachu u nas nic moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 09:29 radim
neí zač X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 09:22 rastrot Re: radim
díky za rady :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 09:17 radim
burzy (tam jsou nejlevnější), pak je dobré si hlídat hornabach když navezou nové, a jeden ten největší kořen mám z Braníku a ten byl drahy teda, ale nechtěl jsem odejít s prázdnou, když už jsem tam jel na čuměnou takovou dálku :-) Větev je z dubu(oloupal jsem kůru) - asi blesk, nebo vítr...Když nemůžu najít houby, tak sbírám listí a haluze :-D
Z náplní jsem si tam vespod nechal ten molitan a nad tím ve třech koších EHEIM SUBSTRAT PRO.
Tu keramiku jsem dal do toho fluvalu, kde jsou dál ještě jedny hrubší keramické válečky, rašelina a akva vata X-)
Aktivní uhlí si schovej jako takovou první pomoc kdybys někdy řešil otravu v akva, nebo prostě po ukončení léčení ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 09:11 rastrot Re: radim
diky a co ty koreny?kdes je nasel?sehnal?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 09:04 radim
Náhradní díly objednat jdou, ale takové vychytávky jako, že by dělali víc druhů rozstřikovacích ramp to nevím. To už bude záležet na šikovnosti akvaristy. Třeba sehnat trubici odpovídajícího rozměru k hadici a navrtat si ty díry. A hned máš rampu i 2 metry :-)
Propojit se dá údajně s difusérem, UV lampou, externím topítkem apod., ale to jsem nijak nekoumal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 08:57 rastrot Re: radim
v pohode diky a jak tam mas naplne v tom Aqua Nova a ještě něco mas krasne akvárium něco takového si predstavuju mam 350 litru ale zatím prazdne kde jsi sehnal tak nadherny koren nemuzu nikde zadny pekny za rozumnou cenu sehnat neporadíš?kde?v Praze hrozne drahy a na inzerci nic.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 08:53 radim
promiň za ten odkaz, ale nějak mi to srostlo s textem nemůžu to odloučit :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 08:53 rastrot Re: radim
díky jsi hodny tak myslís ze jsem udelal dobře že jsem si ho objednal?A to příslušenství k tomu Aqua Nova dá se nějaké sehnat třeba které se k tomu hodí?myslim napr.lepší rozstrikovaci rampu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 08:50 radim Re: rastrot
ahoj, zkus si zadat na youtube názvy fitrů a uvidíš přímo při rozebírání, že se opravdu moc neliší ;-) mě ten ncf 1500 příjde výkonem srovnatelný s

www.juwelakvarium.cz/…

ovšem cena je úplně jinde. Nechci říkat, že fitry jsou stejné. Ten Eheim je určitě líp zpracovaný abude k němu větší přísllušenství, ale je to prostě všechno na jedno brdo ;-) Stejně jde hlavně o náplně jaké tam máš a aby to v něm dobře cirkulovalo a těsnilo :-)
Třeba u fluvalu405 mám problém, že se mi zanesou ty košíky s keramikou. U toho aqua nova vydělám a properu jen ten spodní molitan a ostatní náplně jsou čisté X-) přitom je ta 405 zase téměř jednou tak drahá. Hodně se platí za zančku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 08:31 rastrot Re: radim
Ahoj myslis ze vnitrek filtru Aqua Nova je stejny jako u znackovych?Ja si Aqua Novu 1500 ted objednal tak snad to bude dobry

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2014 11:31 Muž kofejn [963] Re: sasula
Anebo tohle: www.akva-exo.cz/…
Mám ji v 250l s AT202 a peru cca po pěti měsících.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2014 08:59 Muž sasula [274] Re: Jozefiel
www.akva-exo.cz/…

cerpadlo ano, ale molitan spis takovyto
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2014 00:35 Jozefiel Re: sasula
cize nieco take? www.akvaobchod.sk/… ? + nieco take www.akvaobchod.sk/… ? nebude mi to robit kolotoc s rybkami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2014 17:05 Muž sasula [274] Re: Jozefiel
na 350L malawi to urcite neni... to se podivej po kategorii exteraku na 500L min radeji tak na 700L akva

protok cca 1100 a vic litru za hodinu.

idealni je mit exterak s co mozna nejvetsim objemem... kdyz budes mit 12 - 20 litru exterak tak to bude v pohode...

pokud vnitrni tak se koukej po treba hlave od atmana co jsem ti psal predtim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2014 15:16 Jozefiel Re: sasula
no je to malawi. mam este aj aqua fan 2 plus... respektive by som si vedel pridat starsi biololitanovy filter.... ten je zhruba na 200 litrov. to by uz bolo lepsie, ci?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2014 14:28 Muž sasula [274] Re: Jozefiel
nepises jaky cichlidy... pokud by to bylo pro afriku tak urcite stacit nebude...ani jeden... ty ostatni tak na hrane... nez tohle to uz radeji nejsilnejsi hlavu od atmana a obri kostku akvacitu... i kdyz tohle reseni nemam rad...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2014 13:57 Jozefiel – Vyber filtra do 350 l
zdravim :-) mam 350 l akvarium a potreboval by som poradit s vyberom filtra.
budem chovat cichlidy, minimalne mnozstvo rastlin... vybrat filter by som si vedel aj sam, ale som zial cenovo obmdzeny, tak som si vytipoval niektore mozne varianty a chcel by som pocut vas nazor..nechcem pocut iba to, ktory by ste mi odporucali, pretoze by to bol rozhodne eheim. Skor by ste mohli napisat nejake skusenosti s ich pouzivanim. respektive poradit nejake dalsie filtre. dakujem

akvariove-filtre.heureka.sk/…

akvariove-filtre.heureka.sk/…

www.akvariumonline.sk/…

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2014 11:09 R Muž romant [27982] Re: seic
Podívej se do článků, sekce technika, ale myslím si, že tam jsou jenom články o jednotlivých filtrech, ale shrnutí žádný. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2014 11:06 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetky – prehled filtru clanek ?!
- zkousel uz nekdo tady na serveru vytvorit clanek/prehled/tabulku filtru s jejich vlastnostmi ?!
- typicky celkove rozmery filtru, rozmery filtracni hmoty, udavana spotreba, realna spotreba, regulace ano/ne, rostrik. rampa ano/ne, dalsi prislusenstvi ...
- videl jsem uz udaje o spotrebe ve foru, ale to se casem ztrati v utrobach diskuze...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2014 22:41 radim
ten AQUA NOVA a Pondlife mají vnitřky úplně stejné až na barvu košíčků...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2014 22:10 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: radim
spiš si nechavaji dělat nádoby od jednoho vyrobce,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2014 21:41 radim
kdo vlastně v dnešní době kopíruje koho? :-) nepříjdou vám z větší části ty fitltry jako z jedné linky, jen s jinýma nálepkama výrobce?
př...
www.hanako-koi.de/…
www.aqua-obchod.cz/…
www.juwelakvarium.cz/…
www.mamejeradi.cz/… hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2014 19:52 Muž Surdo [35]
len pre upresnenie to nebol WildTec ani JEBO vyrába ho Pondlife www.hanako-koi.de/…

a k tomu foto keď tak už do druhej témy ale foto any nemám momentálne je rozobratý a zazimovaní ale len pre inšpiráciu je to niečo dosť podobne len trochu vedšie a s inými náplňami www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2014 16:12 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: Surdo
oni totiž strašne lžou v udajich o velikosti nadrže. dej jějaké foto toho tvého filtru ..jsem zvědavi . potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2014 16:12 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Yirka
Úplny súhlas palec a doplnil by som ešte, že pre chovňu je najlepším riešením kompresor, alebo turbína a bublifuky rôzného typu a veľkosti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2014 10:38 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: rastrot
levnej a dobrej:-). Ale u nás ho asi nikdo nedováží a neprodává. Jsou to kopie eheimů. Na ebay ho seženeš (jako třeba JEBO). Ale není proč, jsou jiné levné a dobré. Uvedl jsem to jako příklad.
Třeba tady ho němci prodávak jako WildTec:
www.ebay.com/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2014 08:29 rastrot Re: KarlosS
ahoj Jabao myslis filtr?to vůbec neznam jaky je
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2014 08:18 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Surdo
tenhle Jebao mám s polovičním výkonem (typ 502) a takhle tichej a spolehlivej filtr jsem dlouho neviděl. Pán od kterého ho mám teď spílá novému Fluvalu a Jebao by chtěl zpátky:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   30.01.2014 07:20 Muž Yirka [9118]
Já bych tu nikam nevedoucí polemiku shrnul a uzavřel asi takto.
Jezírkový filtr je jezírkový, protože je určen do jezírek.
Akvarijní filtr je akvarijní, protože je určen do akvárií.
Obojí má dostatečný počet počet variací a komfortu dle potřeb a možností jezírkáře a akvaristy. Nevidím proto důvod rozvádět tu diskusi křížem, když se vede jednotlivě k akváriím i jezírkům. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2014 07:12 Muž ondra [168] - Živorodky
Provozuji tlakový filtr pro zahradní jezírka v akváriu o objemu 1,5 m3. Filtr je umístěný 2,5 metru pod hladinou. Uvnitř filtru jsou jen molitany a není to uzpůsobené pro použití jiných filtračních medií. Jinak je to použití bez problémů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2014 22:47 Muž Surdo [35] Re: replikant33
ono je to cele komplikovanejšie voda v jazierku nieje tak biologicky ani mechanicky čista aj keď sa to zdá a ak aj je tak to neny zásluhou len filtrácie
a popravde neviem si predstaviť že ten FIAP Pond Active 8000 by na 4m3 stačil
mam jazierko cca 15m3. Filtrácia je tam na jazierko s KOI do 25m3 a aj tak som musel dodatočne prirobiť 200l sud ako prietokový filter.

a čo poviete na tento: www.margoc.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2014 22:29 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: Surdo
mezi nema rozdil už takovy rozdil není . ale pak ten FIAP Pond Active 8000 ma 4m3 to už je docela rozdil ,a když to porovnaš s za stejny penize nebo dražšim Eheim 2076,,
nebude ten rozdíl v nároku co se týče kvality vody ?

ale ten fluval-fx5 vypada fakt dobře
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2014 22:27 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Surdo
Tu nieje o čom, ak pre akvárium, tak rozhodne ten FLUVAL, to už má viacero funkcií, teda samostatných funkcií
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2014 22:26 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: replikant33
A problém prietoku. Čím je (akvarijný filter) bližšie k hladine tým sa znižuje prietok. Čo je spôsobené menšou silou spádu vody do filtra. S tým tesnením máš pravdu, pretože pri takejto prevádzke ako spomínaš už dochádza k väčšiemu podtlaku. No ja som sa viac venoval filtrom, ktoré mám pre potreby rybníka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2014 22:16 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: cezarmilan
mezi FIAP Pond Active 8000 a Eheim 2076 neni žadny rozdil mimo tech provedení čerpaní vody

a to zda je filtr 5cm pod hladinou nebo 150cm pod hladinou není problém čerpadla ale spiš těsnení.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2014 22:11 Muž Surdo [35] Re: replikant33
aký rozdiel? ja tam až taký podstatný rozdiel nevidím
jazierkovy www.jazierka-eshop.sk/… Objem filtra 5 l a Cena: 230,92 €
akvarijny www.akvaobchod.sk/… Objem filtra 5.9 l a Cena: 240.00€

prví ma síce +UV lampu ale zase treba dokupit čerpadlo a hadice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2014 22:09 Muž O.Tom [439] Re: Surdo
Neříkám že všechny, ale většina těch filtrů to nezvládne a je třeba na to při výběru myslet a dobře vybírat. A taky je rozdíl vtom, jestli má filtr snést tlak vodního sloupce, tj hlavně těsnění mezi nádobou a hlavou a nebo má výtlak třeba i 3m na fontánu, kde je tlak jen v části od hlavy filtru/čerpadla výš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2014 21:59 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: Surdo
a co ten rozdil v kapacitě nadrže ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2014 21:56 Jonáš Re: romant
Dekuji. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2014 21:56 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: O.Tom
Jazierková filtrácia vo väčšine prípadov má k filtru samostatné čerpadlo a vo väčšine prípadov je čerpadlo v rybníku a to tlačí vodu do filtra. Voda z filtra sa vracia späť samospádom. Také filtre mám dva a ani jeden by som pri akváriu nevyužil. Okrem iného tieto filtre už sú vybavené UV lampou, no nemusia. Povedal by som, že je to o niečom inom. Akvarjné filtre sa umiestňujú pod akváriom a jazierkové sú buď zároveň na úrovni hladiny, alebo kúsok pod ňou.
Mám aj filter ktorého čerpadlo vodu nasáva, ale tam sa už bavíme o min 100W, opakujem minimálne.
Berte to len ako moju skúsenosť s filtrami určenými pre jazierka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2014 21:54 Muž Surdo [35] Re: O.Tom
jazierkovy filter vlastním a musím povedať že tesný prečo by nemal a stym výtlakom by nebol problém vedšina ma cez 1,5m
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2014 21:50 Muž O.Tom [439] Re: replikant33
U těch jezírkových to možná nebude až tak jednoduché.
S někým jsem si tu psal, že jezírkový filtr používal a musel ho dát pryč, protože mu nezvládal teplotu pro terčovce a vypínalo se čerpadlo kvůli přehřátí.

Další věc je, jak dobře venkovní jezírkový filtr těsní a jaký tlak vodního sloupce zvládne... Ono bude asi velmi málo jezírkových filtrů, které jsou dimenzovány na to, aby jejich dno bylo +- 1,5 metru pod hladinou jezírka :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2014 21:43 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: rastrot
nevim proto jsem se ptal. jsou to externí filtrace to co filtrují bude asi jedno, cena je +- stejná, objem filtru taky. ale kde se bere ten rozdil v oběmu nadrže ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2014 21:35 rastrot Re: replikant33
děkuji za odpoved pises neco o jezirkove filtraci to muze byt i v akvariu?asi cenove narocnejsi a splni to ten samy ucel jako kavrijni filtr?dekuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2014 21:32 R Muž romant [27982] Re: Jonáš
Dá se to zregulovat a nabízí luxusní objem filtračních hmot a o to jde v africe především, o ten filtrační objem kde se zpracovává bordel(ten neviditelnej, N látky). Dál jsem to jako jednu z možností.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2014 21:28 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: romant
ja nikomu nic vžadnem připadě nedoporučoval ! pouze jsem se ptal a pokud někomu přijde..."taky bych mněl dotaz" nebo "no mně oprvdu zajima zda je v tom rozdil ? " jako doporučení tak se VELICE OMLOUVÁM.
Přesunu debatu sem: https://rybicky.net/forum/9043

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [23] ...... 33 34

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 42834x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/380-filtrace?od=1101