Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtrace

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 17 Přejít na další stránku   1  
Filtrace
Přesunu debatu sem: https://rybicky.net/forum/9043
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2016 17:08 Muž erik [10] Re: ludvik
Děkuji, jinak již ne je potřeba, protože jak jsem tam nacpal molitan z druhého filtru spomalil se proud na ideál. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.04.2016 17:07 Muž erik [10] Re: Barakainus
Tak jsem starý filtr vyndal, do eheimu jsem nacpal veškerý molitan, bylo to vtipný, :-D musel jsem vyndat jednu nápln tak jsem čast z ni dal na spodek, do toho volnýho prostoru, co myslíte po jakým čase mohu vyndat molitan a vrátit původný nápln?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.04.2016 13:13 Muž ludvik [1082] Re: erikva
Ano, dusí se jen výtok. Pokud to uděláš obráceně, dočkáš se nejspíš randálu ... kavitace na vrtulce a bůhví, jestli ne i jinde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2016 12:55 Muž erik [10] Re: Mislow
Mám ted Juwel BioFlow, ten jsem nekupoval, dostal jsem ho spolu s akva, jelikož jsem ho kupoval použitý. Ale časem jsem přišel na to, že mám málo místa v akva, protože má netradičné rozmery a proto jsem chtěl vnejší filtr, tak jsem si pořídil Eheim 2224, má byt pro 250 - 300 L akva, vím, je to trocha víc než mám, časem až se zabehne vnejší, Juwel půjde ven, osádka půjde do vetší akva, do nového bytu, tam půjdu skaláre a v tomhle ostanou jenom menší ryby. Jinak díky za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2016 12:46 Muž erik [10] Re: ludvik
Tak jsem objednal tou regulaci průtoku. Diky. Jinak stačí pridusit výtokovou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.04.2016 11:20 Muž ludvik [1082] Re: Barakainus
Ne, že bych to nějak měřil ... ale ucpání těch kuličkových apod. substrátů tak, aby výrazně klesl průtok snad není ani možné. Ale co se rozhodně je schopné ucpat je molitan a především vata na konci. Snížení průtoku lze dosáhnout tedy také tím, že se jí tam nacpe třeba dvounásobek. Ale nesmí se to přehnat, neboť je to vlastně ucpání vstupu.
Barakainus napsal: nejlepsi je dat napln ze stareho filtru do noveho a cekat nemusis vubec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.04.2016 01:12 Muž Mislow [304] Re: erikva
Ahoj, predpokladam, ze mas set od Juwelu, jejich filtr by ti mel stacit, i kdyz osobne tyhle rohovy filtry od Juwelu nesnasim a uz bych to do vetsiho akva nechtel. Zkus natocit rampu smerem k hladine (pokud ji nemas nad haldinou :-D ) ... jinak tam mas asi az prehnanou filtraci ... mimochodem, skladba osadky neni dobra .... proc jsi vubec porizoval ten vnejsi filtr? .... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.04.2016 01:10 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: erikva
nejlepsi je dat napln ze stareho filtru do noveho a cekat nemusis vubec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.04.2016 23:26 Muž ludvik [1082] Re: erikva
Můžeš zkusit zvětšit díry v rampě. Nebo něčím přidusit výtokovou hadici. Třeba tímto www.eheim.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2016 22:05 Muž erik [10] prutok filtru
Nevítě někdo náhodou či je možné upravovat filtr Eheim Professional 2224, má jen tí páky ON/OFF a proud je moc silný, ale nechtěl bych poškodit filtr, má někdo nějaké zkoušenosti? Ještě jsem rozmýšlal nad tým, že by jsem dal dvě rampy, tak by se zpomalil tok.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2016 17:57 Muž blegon [152] - Jihoamerické cichlidy hlavně Perleťovky.
Kup si spíše ten atman CF-1200 ten je úplně tichý ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2016 22:31 Kikos Re: blegon
To tedy koukám ty ceny jsou super i když se musí dokoupit fitrační media pokud jsou s něma dobré zkušenosti tak za tu cenu asi nemá smysl se otravovat s výrobou skleněného fltru to by přišlo možná ještě dráž. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2016 19:09 Muž blegon [152] - Jihoamerické cichlidy hlavně Perleťovky.Re: Kikos
Dobrý filtr je Atman CF-1200 www.greenpets.cz/…
Je naprosto tichý.
Potom mám i Aquanova NCF-1500 ty jsou také tiché ale přece jen trochu slyšet jsou.
www.akva-tera.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2016 18:52 Fazol – Otazecka
zdravim mam dva ruzne litraze AQ a filtru jeden nempouzivam a chci se zeptat zda li muzu tu penu dat do toho druheho AQ ktere jede a mam tam zatim takovou tu penku na miti ??? Dik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2016 15:29 martin Re: hepa
Ja som sa o tom dnes bavil s 1 predavacom, vraj nie je ziaden dovod kupovat komplikovanejsie 4ky ktore maju akurat viacej veci na pokazenie. Ja mam osobne velmi jednoduchy experience model a ide velmi pekne. Mam este ecco, to by som si uz nekupoval. Kazdopadne napr v hornbachu predavaju classic 600 za 2700 kc aj s naplnmi, ventilmi. Tj 1000l/h za skoro polovicnu cenu 4+ 350tky. za 3700 sa da zohnat spominana experience 350tka s 1050l/h. Do experiencov sa da este dosypat vlastny filtracny material na spodok kosa kde je dost volneho miesta.

Navyse, mimo toho ze 4ku by som si teda nekupoval ak mi to niekto objasni, rad si vypocujem,
4+ 350 aj 4+ 600 maju rovnaky prikon, rovnake hlavy, rovnake vrtulky s rotormi. 600ka ma 1 kos filtracneho materialu navyse. odkial sa berie 250L/h vykonu navyse.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2016 14:48 Muž Strojek [141] Re: hepa
vezmi si ten vetsi, proud vody u eheimu jde regulovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2016 14:48 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: hepa
Větší půjde přiškrtit, takže ten. Ale asi bude mít větší spotřebu. Ono se to nezdá, ale i 1W udělá 40Kč za rok...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2016 14:41 hepa
Dobrý den,řeším několi dní dilema s nákupem nového vnějšího filtru do 200 l akvária. Jsem rozhodnut pro Eheim 4, jen nevím zda koupit 350, který je určen pro nádrže 180 - 350 l, nebo jít do 600. Prošel jsem mnoho diskusí a článků, kde se názory různí v množství přečerpané vody za hodinu (1x objem - 4x objem akvária).Ten slabší má výkon 650 l/h, bude to stačit? Mám trošku obavu, aby ten silnější, který je již pro nádrže 240 - 600 l, nevytvářel v akvariu velký proud. Cenový rozdíl 500,-Kč při jeho užívání po mnoho let nehraje roli. Akvárium mám středně osázené s běžnými akvarijním rybkami (čichavci, tetry, parmičky, neonky, ancitrusi).Který si myslíte z těch dvou že bude vhodnější. Děkuji za názor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2016 14:14 Muž erik [10] Re: romant
Ještě me napadlo, kdyby jsem molitan s vnitrného filtru dal do vonkajšieho, baktéri by tam byli hned, ne? Diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2016 13:55 Muž erik [10] Re: romant
Děkuji, to jsem neveděl, ale logiku to má, jinak čo se týče průtoku, je možný ho upravovat, jsou tam jen tý páčky na ON/OFF, jinak ne a proud se mi zdá docela silnej, ale nechtěl bych poškodit filtr, má někto nějaké zkoušenosti? Ještě jsem rozmýšlal nad tým, že by jsem dal dvě rampy, tak by se zpomalil tok.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2016 12:15 Kikos Re: NHKG
:-)Takže stále jsem na vážkách :-) líbí se mi že do lepeného můžu dát vyhřívání, doplňovat za provozu i čistit, ten profi zase zabouchnu a nestarám se ta cena sice trochu vysoká při doplnění náplní, ale zase na delší dobu ;-) no uvidíme snad ještě někdo přijde s názorem :-) jinak co ty vrtané otvory ve dně má někdo nějakou zkušenost - dle dodavatele prý žádný problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.03.2016 04:50 R Muž romant [27982] Re: erikva
6-8 týdnů, exterák je v osídlení trošku pomalejší.
Edit: Můžeš si trošku pomoci tím, že do filtru naleješ bordel odkalenej ze dna, ale spíš je to podpora, než nějaký významný časový příspěvek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2016 01:42 Muž erik [10] – Nový filtr
Dnes jsem zapojil do nádrže nový vnejší filtr Eheim, zatím běží i vnitřní, v Eheimu jsem nechal originální náplne, jak dlouho mám nechat filtry oba, stačí 2 týdny, nebo raději měsíc? Díky za pomoc. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2016 00:04 Muž DaveLister [478] Re: NHKG
Já svůj Eheim Classic (pravda, je to druhý nejmenší typ) neslyším vůbec. Ani nepoznám, zda je zapnutý, musím se podívat, zda teče voda nebo na něj položit ruku. Jediná vyjímka je, když se v něm uvolní plyn, to pak chvilku dělá rachot.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2016 23:51 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Kikos
Lepený může být tišší i hlučnější. Hlavně přepad vody může být extrémně hlučný. Záleží jak se udělá a jaké se koupí čerpadlo. Některé kanistrové jsou údajně úplně tiché, ale já mám zkušenosti jen s JBL 901 a to je slyšet dost.
I riziko přetečení je minimální u lepeného, pokud se správně udělá. Ale vyladit ten lepený bez předchozích zkušeností je hodně i o štěstí. Jen nastudovat na netu nestačí. Jak se nepovede, tak může být spousta problémů a i nutnost to celé předělat. Ty lepené jsou hlavně pro lidi, co potřebují extrémní objemy filtrů a nebo rádi kutí. Já ten lepený mám, ale mám akvárium s hodně špinícími rybami. Při dnešních cenách kanistrových filtů bych už ho znova nedělal.
Údržba je u obou minimální. Ale u lepeneného je výhoda, že je do něj vidět a není potřeba ho rozebírat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2016 23:27 Kikos Re: NHKG
Díky moc za odpověď, tedy shrnu li to lepený filtr tišší,levnější,náročný na výrobu asi možnost přetečení, složitější údržba oproti dražšímu,hlučnějšímu ale bezpečnějšímu jednoduššímu systému,snadná údržba. Dá se to takto definovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2016 22:51 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Kikos
Pokud tě netlačí finance a nepotřebuješ ultra tichý filtr, tak bych šel do externího JBL. Akorát počítej s tím, že v základu je tam z velké části hrubý molitan a chybí předfiltr. Takže cena filtru není konečná, dalších minimálně 1000Kč tě ještě bude stát. Celkem tedy cca 4500Kč

www.aqua-obchod.cz/…

Přidal bych 4 litry (nebo koupit 5l balení, vyjde to výhodněji):
www.juwelakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2016 22:32 Kikos – Volba filtru pro 420 l
Zkušení akvaristé prosím o rady a připomínky, vracím se po cca víc než 10 letech k akvariu a to z cca 130 litrů na vysněných 420 litrů (140x50x60).Jsem na vážkách ohledně filtru, každopádně chci vyvrtat do dna akvária dva otvory jeden cca 50 mm pro přepad-odtok a jeden cca 20 mm pro vrat vody do nádrže.Prosím o Vaše názory - první variantu jsem měl namyšlenou skleněnou nádž (cca 60x40x35) se 3-4 komorami + přítok a odtok vody, po pročtení pár diskuzí se mi začal líbit filtr JBL CristalProfi greenline vnější filtr e1501. Cenový rozdíl tam zas tak velký nebude a každá varianta má své pro a proti tak bych rád znal názory více zkušených borců.Akvo si představuju co se týká ryb a rostlin tak půl na půl střední cesta. Díky za odpovědi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.03.2016 21:26 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: akva
akva napsal: a jina by asi prosim vás nebyla ne
To akože: hľadajte za mňa, lebo mne sa nechce?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2016 21:09 Muž ludvik [1082] Re: afc1886
Ono vůbec jsou potřeba informace o tom, co je potřeba ...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2016 18:06 R Muž afc1886 [14655] Re: akva
Je jich dost,tak je potřeba nasadit finanční mantinely.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2016 18:04 akva Re: afc1886
a jina by asi prosim vás nebyla ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2016 18:00 R Muž afc1886 [14655] Re: AKVA
m.heureka.cz/… m.heureka.cz/…
Mezi těmito bych vybíral já.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2016 17:51 AKVA – akva
Dobrý den mám problém s filtrací atman je závěsná. Mam stolitrové akvárium,a potřeboval bych poraditna jákou filtraci na 100l ale aby byla vnější. dekuji prosím poradte :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2016 13:48 eMDee – zanasanie hadic
mam problem so zanasanim hadic vo filtroch, po tyzdni su v nich necistoty, po troch tyzdnoch filtre ledva idu, povedal by som ze ubudne az 2/3 vykonu. riasy to nie su [v akva nie su ziadne viditelne riasy], filtre su priemerne spinave, cistim ich castejsie ako ostatni chovatelia, prve co sa upchava su paradoxne hadice.

Mozne riesenie by bolo pouzitie molitanu na nasavacie kose, som ochotny ale pouzit maly kusok molitanu [priestor,vzhlad], ktory sa mi potom zase nechce cistit kazde 3 dni a otravovat ryby [dvolenka na 3 tyzdne = problem]

Napadlo ma konvertovat cely system z 12/16mm hadic na 16/22, ocakaval by som od toho mensi interval cistenia hadic.Bolo by lepsie vymenit vsetky hadice za hrubsie, alebo zdruzit 4 hadice do 2 hrubsich [vyssi prietok=menej usadenin?] Kazdopadne cena tohto je dost vysoka.

Stolik ma miesto na 2 filtre, takze moznost by bola 1 predat a kupit vykonnejsi. Momentalne mam 600+700l/h . Tak povedzme 1050+700. Pripadne az po 1400+700. Stolik je maly, vyber filtrov nie je velky. Dufam ze by to prospelo aj tomu zostavajucemu filtru, nie ze by sa mi ten furt upchaval po 3 tyzdnoch , zatial co novy vykonnejsi by bezal, alebo?

Ma tu niekto skusenost s podobnou situaciou, vie mi niekto poradit, co by bolo najprinosnejsie riesenie? Ci konvertovat vsetko na sirsie hadice, alebo zohnat silnejsi filter. Riesenie s molitanom je samozrejme najlacnejsie, ale zaujimalo by ma porovnanie tychto dvoch druhych moznosti.

dakujem
EDIT- tak predpokladam ze sirsie hadice by nepomohli, v jednim zuzenom mieste by sa to upchavalo este rychlejsie

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2016 18:17 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: AKVA
Úprav tu kostku biomolitanu a děj na ten filtr co máš do 50litru :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2016 13:31 Muž patamatix [408] Re: Dan
Dost za co? Za ten Atman?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2016 13:28 Dan – Dan
Nerad bych vam do toho hosi kecal ale neni to este trochu moc penez
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2016 13:13 Muž patamatix [408] Re: AKVA
Tak lepší do padesáti litru než žádná. Fofrem bych objednal nové čerpadlo a mezitím měnil každý den 1/3 vody. V úterý to máš doma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2016 13:11 R Muž romant [27982] Re: AKVA
Tak hlavně mám stíženou orientaci tím, že to akvo vůbec neznám, ale budiž. :-) Málo nemálo, použij to, nevím o jakým přesně filtru se bavíme, předpokládal jsem že o čerpací hlavě a kostc biomolitanu. Přestaneš krmit a denně budeš měnit 1/3 objemu vody a dokážeš to podržet i bez filtrace, týden to určitě vyrdží. nevím co je to levné externí řešení, já bych to řešil tímto www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2016 13:05 AKVA – akva
no mělbych ale jen do badesáti litrů toje asi málo žejo
vy asi nevíte do 200stolitrového akvárka jakou filtraci vnější aby bila levná
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2016 13:01 R Muž romant [27982] Re: AKVA
Pořídil bych novou hlavu, jednou jsem to taky zkoušel a byl jsem elektrikářem odkázán do patřičných míst, ono ti jde hlavně o čas, tedy pokud nemáš náhradní filtraci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2016 12:55 AKVA – akva
Dobrý den rozbyla se mi filtrace ATMAN nefunguje u ní motorek.
chtěl bych jí reklamovat ale nejdeto ten kdo mi jí prodal tak zemřel byl to Josef Brádler.
prosím poradte kdeby se to dalo opravit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2016 21:19 Muž patamatix [408] Re: Sandra
Tak samozřejmě,že tam můžeš mít oba. Spíš by mě zajímalo co tam konkrétně máš v jakém akváriu. Prezentace by byla fajn. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2016 21:17 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: Sandra
Můžeš. Čim víc, tim lépe. Nevýhoda je, že to zabírá místo rybičkám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2016 21:14 Sandra Re: romant
Měla jsem normální vnitřní ale ten jsem vyměnila za molitan se vzduchem. Jenže ten nepobere tak dobře nečistoty. a tak me zajíma jestly tam mužu mít oba. Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2016 21:08 R Muž romant [27982] Re: Sandra
A nebude to jedno? Co je to normální filtr. Cokoliv se dá osídlit a prochází tím kyslík, stává se časem biofiltrem. ;-) Tak jak to máš? X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2016 21:01 Sandra – Biofiltr
Jen se chci zeptat mužu mit v akvariu biofiltr a normalní filtr?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   11.02.2016 18:45 Muž Horác [3942] Re: KarlosS
Nitrifikační bakterie získávají uhlík z CO2 (autotrofie) a zdrojem energie je oxidace anorganických látek (chemoautotrofie), nikoliv světlo (fotoautotrofie). Světlo tedy nepotřebují - nemají fotosyntetický aparát jako např. sinice nebo některé fotosyntetizující bakterie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2016 17:14 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Maaara
jak který, ty starší mají jen patra, žádné koše.
Přesunu debatu sem: https://rybicky.net/forum/9043

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [17] ...... 33 34

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 42834x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/380-filtrace?od=801