Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtrace

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 27 Přejít na další stránku   1  
Filtrace
Přesunu debatu sem: https://rybicky.net/forum/9043
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2013 12:36 Muž Yirka [9126] Re: invalida
Když je z toho takový jelen, že nedokáže odhadnout objem komor, tak mu poraď ať si koupí pytlík dva keramiky a doplní nastříhaným molitanem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2013 10:45 R Muž Silent [5949] Re: invalida
Souhrnnou tabulku nejspíše nenajdeš. Objemy filtrů se musí dohledávat na stránkách výrobců, v návodech, na baleních nebo v e shopech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2013 10:13 S Muž invalida [3881]
Ahoj hledám nějakou tabulku s obsahem komor vnějších filtrů (rozuměj velikost)...Nevíte o něčem. Hledám radu pro človíčka kterej koupil starší filtr bez náplní..neví typ a je technickej antitalent. Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2012 00:02 Muž Attta [208] Re: romant
Díky moc,
potřeboval jsem přesně odpověd jako je tohle. Ještě jednou díky, moc si mi pomohl.
palec

S pozdravem Vlasťa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.11.2012 16:57 R Muž romant [27987] Re: Attta
Já to slovo "čistit" ještě změkčuji slovním spojením "lehce čistit", protože akce typu, dočista - dočista, je právě tím kontraproduktivním opatřením. Ta četnost čištění bude vždycky závislá na typu filtrace a míře zarybnění znečišťovateli, takže některý fitry se nečistí několik let a jiný je nutný čistit co 14 dní(což je nevhodná filtrace pro dnou nádrž). Obecně lze říci, že filtr si o vyčištění řekne sám, svým výrazně sníženým výkonem a potom je dobrý nečistit všechny náplně najednou(externí filtry), ale třeba po týdnu po sobě a nebo zlehka promáchnout daný filtrační materiál v akva vodě(vnitřní filtry, biomolitan). Osobně žádnou pravidelnost nepěstuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2012 16:30 Muž Attta [208] – Filtrace - čištění
Zdravím,
možná to už zde bylo řečeno, ale jen se chci zeptat jak čistíte filtraci? Když jsem četl tady ty články o těch biologických funkcích tak mě tak napadlo že možná dělám něco špatně. Pravidelně filtr čistím ale pokud přeci vyčistím molitanový filtr tak můžu narušit jeho bio hodnoty... Akvárko mám dlouhé roky a nemám s ničím problém, ale rád bych se dozvěděl jak často by se tedy měl správně čistit. Jak a jak často filtr čistíte Vy? ..... Díky za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2012 06:31 R Muž Silent [5949] Re: beta
Vzhledem k tomu, že chceš menší nádrž s jednou Bettou je bublifuk ideální řečení. Pořiď si kompresorek (třeba ten z tvého odkazu) a takovýto filtr www.akva-exo.cz/… obojí propoj tak, že jak správně píšeš kompresorek musí zůstat mimo vodu, zapoj a počkej tak minimálně 14 dní, ale raději tři týdny než se filtr zajede tak aby plnil svou primární a to biologickou funkci. Pak můžeš nasadit bojovníka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2012 01:34 beta Re: beta
např. koupím molitan a třeba k tomu tohle? www.nasezahrady.cz/… a zapojím tak aby morůrek nebyl ve vodě?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2012 01:15 beta
potřebuju poradit zda je lepší bublifuk nebo např. akvarijni-filtry.heureka.cz/… , nechci aby to dělalo moc randál mám malé akvárko s jedním bojovníkem -a popřípadě volby bublifuku-koupím molitanový filtr a k tomu potřebuju motůrek? nevím vůbec jaký bych k tomu měla vybrat. V akvaristice mi zrovna moc neporadí.děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2012 18:06 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: Alen
a ako dlho maš tem filter ?je ho potreba čistiť?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.08.2012 17:36 R Muž Silent [5949] Re: Alen
U Eheimu professionel III 2080 žádné dvojkohouty není třeba. Tento filtr má integrované uzavírání okruhu vody v hadicovém modulu. Stačí páčkou uzavřít okruh a pomocí červeného tlačítka v hlavě filtru celý modul uvolnit a vyndat. Pak se dá filtr odnést na místo čištění aniž by se vylila voda. Vše je popsané v návodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2012 17:31 Muž Miso [470] Re: Alen
nedaju sa ti vybrat hadice z akva bez toho aby si ich odpajala?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2012 15:16 Žena Alen [0] – Filtr Eheim 2080 externí
Chtěla jsem se zeptat, jak lze nejlépe vyčistit externí filtr, když nemám dvojkohout na hadicích a nechci, aby me vytekla voda na podlahu?
Zatím bych se chtěla poradit bez dvojkohoutů.
Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2012 17:11 Přemek Re: romant
Ok, díky moc - nechám to do zítra co to udělá. S tím čistěním máš pravdu, byl už dost zanesen žabincem co občas strhne vývod z filtru pod hladinu. Každopádně díky za rady:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2012 17:09 R Muž Silent [5949] Re: Přemek
To vypadá na šlem z bakterií který se vytvoří v každém filtru a po vyčištění hmoty se občas vyhrne do nádrže. Vzhledem k tomu, že se jedná prakticky o kolonie nitrifikačních bakterií je to jenom krátkodobý estetický problém který brzo zmizí.
Edit: Roman byl rychlejší ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2012 17:07 R Muž romant [27987] Re: Přemek
Osobně si myslím, že to budou kolonie nitrifikačních bakterií z útrob toho filtru. Nedělal bych s tím nic a nechal to samovolně odeznít. Příště až budeš zase čistit filtr, tak při tom i neodkaluj a udělej tyto činnosti po týdnu. Neříkám, že to akvárium neustojí, ale je to větší zásah a zvláštěpak u menších akvárií by to s sebou mohlo přinést komplikace v krátkodobě zvýšených N látkách. Jako prevenci doporučuji v týdnu častěji vyměnit vodu. Jinak čištění filtru nemusí být prováděno po měsíci, ale až si filtr tzv. řekne svým očividně sníženým výkonem, poloviční výkon je správně zajetej filtr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2012 16:46 Přemek – Prosím o pomoc!!
Zdravím, mám miniakvárium už pár měsíců. Dneska jsem zase při pravidelném odkalování vypral i molitan filtru ( v odkalené vodě). Je to asi po měsíci vypraný. A když jsem to celé zapojil zpátky, začal mi filtr chrlit bílé chuchvalce čehosi a to pokrylo skoro celé akvárium. To teď vypadá jako pod obrovskou pavučinou....nevíte co to je a co s tím?? Díky moc za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 14:19 Jupí Re: Haimdol
Děkuju moooc :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 09:08 R Muž Silent [5949] Re: Jupí
Je. Fluvaly patří obecně mezi kvalitní filtry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 08:58 Jupí – začátečník
Ahoj myslíte že je tento filtr kvalitní ?http://www.zoohit.cz/shop/akvaristika/filtry_cerpadla/vnejsi/18821/279401
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2012 14:33 Muž bobik [15] Re: Haimdol
ano to si uvědomuji,bude nutné pravidelné čištění těch pruhů,poněvadž se na nich bude chytat binec.Ale takto už to mám na těch sítˇkách co tam mám nyní.děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2012 14:31 R Muž Silent [5949] Re: bobik
Není problém. Jen je třeba zajistit trvalou průchodnost oněch předfiltrů aby byla zajištěná kontinuální filtrace. Pro bakterie jsou póry biomolitanu dostatečně velké, takže o osídlení hlavního filtru mít strach nemusíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2012 14:29 Muž bobik [15] Re: Haimdol
takže ty pruhy molitanů mohu dát na všechny nasávající otvory? :-( bakterie tedy prolezou přes ty pruhy až dovnitř k těm klasickým kostkám biomolitanu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.03.2012 14:09 R Muž Silent [5949] Re: bobik
O bakterie nemusíš mít strach. Když použiješ biomolitanové pruhy jako předfiltr nebude to mít na nitrifikační bakterie žádný negativní vliv. Koneckonců bakterie obsadí i ten předfiltr ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2012 14:06 Muž bobik [15] – tenký molitan před nasávací otvor?
Fotka k příspěvku ahoj,mám filtr od Juwelu,a abych zabránil nasátí potěru nebo krevetek chtěl bych dát před nasávací otvory,které jsou dost široké,tenký cca 2-3mm pruh biomolitanu.Nyní tam mám sítku na okna,ale ona jak je měkká,tak stále spadává.nevíte jestli je možné tedy před ty nasavácí otvory-jsou nahoře i dole,dát tem pruh biomolitanu?čerpadlo to zvládne,je předimenzované,ptám se spíše z hlediska tvorby užitečných bakterii,aby se po přidaní toho pruhu před nasávací otvory,nepřestaly třeba tvořit uvnitř filtru užitečné bakterie?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2012 12:49 Žena werunka44 [0] - ŽivorodkyRe: fido16
parada :-)) dekuju za vase nazory :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2012 09:04 Muž fido16 [631] Re: werunka44
A teď to máš potvrzeno od dvou odborníků :-) (tím nemyslím sebe :-))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   21.03.2012 13:11 R Muž Silent [5949] Re: werunka44
Pokud někdo vypíná na noc filtr od samého začátku tak filtr prostě neplní svou, pro akvaristu nejdůležitější, funkci a to degradaci dusíkatých látek. Při vypínacím cyklu nemají bakterie šanci se namnožit ve filtrační hmotě do takového množství aby byla biologická filtrace účinná a filtr funguje víceméně jen mechanicky. Biologickou filtraci pak nedostatečně suplují jen bakterie v interiéru akvária. Je to zbytečná zátěž pro ryby i nádrž jako celek. To platí pro běžně zarybněné nádrže. Jsou typy nádrží které se obejdou bez filtru úplně a jsou na druhou stranu typy co se bez řádné filtrace neobejdou vůbec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.03.2012 13:01 R Muž romant [27987] Re: werunka44
Já už bych to nepitval. Víš, že se filtr vypínat nemá a dokonce teď už víš proč tomu tak je, takže až Ti zase někdo bude tvrdit, že tak činí, můžeš mu vysvětlit proč to není dobrý a to je myslím velmi slušný výsledek tvého dotazu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2012 12:56 Žena werunka44 [0] - ŽivorodkyRe: Yirka
precetla jsem si ten clanek.. ze je to zasadni chyba vypinat filtr.. rozumim tomu.. jenom rikam, ze znam lidi, ktery proste vypinaj v devet vecer treba a rano zapnou.. vim, ze je to spatne.. tak se prave ptam .. :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2012 12:46 Muž Yirka [9126] Re: werunka44
To není o preferencích, to je o celkovém chodu nádrže. A ta nemůže dlouhodobě stabilně fungovat s vypínaným filtrem. Filtr se ZÁSADNĚ nevypíná, tam to opravdu není o alternativách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2012 11:22 Žena werunka44 [0] - ŽivorodkyRe: fido16
Ok, děkuju, ten filtr je strašně tichounkej, takže to budu nechávat :) s tím svícením ještě uvidím, mám teda připravený časový spínač.. ale aby to tak vyšlo na těch deset hodin :) Díky moooc!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2012 11:16 Muž fido16 [631] Re: werunka44
Pokud se ti to z estetického hlediska líbí tak to jo :-) ale ten filtr na noc nevypínej musí běžet stále jinak by ti vymřely bakterie a prakticky začínáš nanovo a každý den a filtrace je potom zbytečná nebo spíš žádná :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2012 10:51 Žena werunka44 [0] - ŽivorodkyRe: fido16
vzduchovat chci proto, protože se mi moc líbí ty bublinky co dělá ten kamínek :) Tak děkuji moc za preference :) Ptala jsem se právě ohledně svícení a filtrace, co preferujete, vím zas i o lidech, co na noc filtr prostě vypínají, tak jsem se optala :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2012 10:49 Žena werunka44 [0] - ŽivorodkyRe: romant
Děkuji pročtu :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.03.2012 10:14 Muž fido16 [631] Re: werunka44
coze Filtr má běžet nonstop! A nevím proč vzduchoješ stačí jemné čeření hladiny od filtru a bude vzduchu dost. Jinak to akva u okna no nevím co na to řasy. Jinak s tím svícením něco kolem 12 hodin by mohlo stačit a neuškodí mezi tím ani 2 hodinová přestávka. Já svítím cca 10 hodin a stačí to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2012 10:12 R Muž romant [27987] Re: werunka44
Přečti si tenhle článek rybicky.net/clanky/373-zakladni-pouziti-filtracnich-hmot
Svícení 10 hodin, to je takovej rozumnej standart.
Edit: mrkni se třeba na tuhle prezentaci rybicky.net/nadrze/3242
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2012 10:10 Žena werunka44 [0] - Živorodky – Filtr - jak dlouho a nebo pořád?
Zdravím, mám akva 54 litrů, mám tam filtr Eheim, doporučujete raději filtrovat stále a nebo třeba začít ráno v 9 a skončit v devět? ..Mám tam ještě vzdchovací kamínek, ten teda budu zapínat jenom, když přijdu z práce a do večera než půjdu spát...tímhle směrem se Vás rovnou zeptám i na svícení? Akva mám u okna.. takže světlo docela jde.. ale stejně zas kvůli rostlinkám svítit.. jak dlouho dobu u svícení preferujete? Děkuji Vám moc za reakce :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.03.2012 14:38 R Muž romant [27987] Re: Raeda
Ano, ten filtr se Ti pomalu začíná osidlovat nitrifikačníma bakteriema a tím, že by se třeba na noc vypínal, tak by zbytečně docházelo k narušování jejich vývoje.
rybicky.net/clanky/373-zakladni-pouziti-filtracnich-hmot
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2012 14:36 Muž Raeda [4] - Živorodky
Mám otázku : Musím filtrovat 24 hodin denně i když v akváriu mám jen vodu a štěrk?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2012 21:02 R Muž Silent [5949] Re: Neo
Podobnou jako u vnějšího. Buď bioakvacity různé hrubosti nebo zkombinovat s nějakou kvalitní biokeramikou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2012 18:58 Neo – filtrace
Dobrý den,prosím o váš názor jakou zvolit (nej)vhodnou náplň do filtrace,pro vestavěný filtr(3 komory) ve 220l akva.Předem děkuji všem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2012 22:41 - Re: marek21
Malé dierky sú tam z určitého dôvodu.Napr.väčší tlak prúdu vody,lepší dostrek rampy.Ak tam mrskneš veľké diery je možné,že ti to bude ledva tiecť.Malé sa samozrejme zanášajú častejšie.Je to na tebe či potrebuješ aby ti rampa striekala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2012 21:42 Muž Michaldvd [45] - AsieRe: marek21
Dierky si môžeš zvačšiť aj sám...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2012 21:16 Muž marek21 [16]
ma tu niekto skusenosti s filtrom JBL Cristal profi e1501 ?
mam doma ten JBL aj sera fil bioactive 250
na tej sere sa mi zda ze je roztrekovacia rampa lepsia ... na tom jbl su len uplne male dierky oproti sera ... a jbl ma dokonca aj kratsie trubky ...nezanasaju sa velmi rychlo tie trubky na tom jbl kedze su len uplne male dierky ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2011 18:19 Muž Michaldvd [45] - AsieRe: Haimdol
Presne si zodpovedal na moju otázku. :-) O to mi hlavne išlo aby som nemusel zasahovať do dolnej časti keď chcem iba vyčistiť ten pred filter. Zaujímavé, že to tetra tak nedomyslela.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   17.12.2011 18:04 R Muž Silent [5949] Re: Michaldvd
U Tetry je směr filtrace od spoda nahoru. Takže musíš pro vyčistění vyndat všechny koše. Například JBL má předfiltr v horním koši a znečištěná voda musí napřed přes tyto předfiltry a až pak protéká na dno a odtud skrz hmoty zpět k čerpadlu a ven, takže stačí vyčistit předfiltry a nemusíš do hlavní filtrace delší dobu vůbec zasahovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2011 17:59 Muž Michaldvd [45] - AsieRe: Haimdol
Pozeral som si nejaké videa ale tá TETRA není až taka strašná :-) Tie vonkajšie filtre filtrujú od dola hore? Či ako to je vlastne. Lebo som pozeral videa a sú aj také aj také. Mne ide len o tom aby tá časť ktorá zachytáva najväčšie nečistoty bola čo najprístupnejšia.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2011 17:28 R Muž Silent [5949] Re: Michaldvd
Než Tetra to bych šel raději do JBL. Mají propracovanější systém filtrace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2011 17:19 Muž Michaldvd [45] - AsieRe: Haimdol
No skôr sa rozhodujem medzi JBL a TETRA. Idem pozrieť na ponuky od Fluval.
Přesunu debatu sem: https://rybicky.net/forum/9043

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [27] ...... 33 34

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 42841x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/380-filtrace?od=1301