Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtrace

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 10 Přejít na další stránku   1  
Filtrace
Přesunu debatu sem: https://rybicky.net/forum/9043
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2018 12:32 Muž antiA [354] - ><((((((((º>`·.¸¸.·´¯`·.¸.·´¯`·...¸><((((((((º>Re: NHKG
Souhlas taky vždy kroutim hlavou jak někdo hlásá že příliš filtracniho média je zbytecne. Že bakterie spotřebují kyslík v prvních 10cm a pak je už filtr necinny. BLBOST.Mám plochu filtru cca 25x30cm cca přes 110cm dlouhou (objem filtrační hmoty/bioakvacitu 82litru) . Průtok jsem zkoušel od 150 do 500 litrů za hodinu. Než profrci voda pres filtr trvá to až pul hodiny a nemyslím si že je voda bez kysliku. I poslední část filtru je mírně znečištěna-tzn i tam se něco deje. Filtr jsem přes dva roky necistil. Čistíl jsem ho jen a jen důvodu abych zjistil kolik je v něm bordelu. Jinak věřím že by mohl jet nepřetržitě až doteď.

Odkalovani nevím co je. Veškerý Zivý/mrtvy material se do pár dnu rozloží. Samozřejmostí je pravidelná výměna vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.12.2018 11:07 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Maq
Ono to je trošku složitější. Třeba já filtruju, aby mi nechcípaly ryby. Z praxe mám odzkoušené, co moje ryby potřebují. A co přesně se ve filtru děje je mi celkem šumák. Akorát jeden filtr mám jen na mechanickou filtraci, ale v tom akváriu je i další filtr s malým průtokem.
Vždy mě překvapuje jak se píše o důležitosti kyslíku pro bakterie ve filtru, přitom v tom mém filtru (objem 80 litrů, průtočná plocha 40x10cm a čerpadlo dává 300l/h) by podle většiny pouček mělo být málo kyslíku pro filtraci.
Taky je zajímavé, že v žádném mém akváriu nemám co odkalovat a přitom je mám většinou hodně zarybněné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2018 10:56 Maq Re: MichalV
Většina lidí má naprosto jasný názor, jaký filtr je nejlepší (=ten jejich). Když ale pročítám fórum nebo mluvím s lidmi, mám dojem, že většinou se filtruje tak nějak aby se filtrovalo. Kolikrát mi v tom chybí ta klíčová otázka: co od filtrace očekávám?
Takže teď když se ptám v anketě, nedělám to s úmyslem dovědět se, co lidem filtry dělají, nýbrž co si myslí že dělají, anebo, co by si přáli, aby dělaly.
Pak teprve bude mít smysl bavit se o tom, jaká filtrace je/není dobrá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   22.12.2018 10:39 Muž MichalV [327] Re: Maq
Čo tým hlasovaním vlastne sleduješ? Väčšina z nás si len myslí, že vedia, čo ich filter vlastne robí a v každom filtri bude prebiehať kombinácia viacerých možností z tvojho hlasovania, ale v rozdielnej miere.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2018 22:41 Maq
Přátelé, na svém profilu jsem otevřel anketu o přínosech filtrace. Budu vám každému vděčný, pokud se zúčastníte.
Děkuji moc. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2018 00:00 Maq Re: Cyklohentán
Ty jsi tam ale postupoval Walstad/Ščobák metodou, a to bych byl dvojnásob opatrný a trpělivý. Ani Jirka Ti asi nemůže ze svého pokoje potvrdit, že jsi tam té hlíny či čeho dal právě tolik, kolik on má vyzkoušeno jako bezpečné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2018 18:27 Deepinpeat Re: Cyklohentán
Ahá, jo hele tak to bych vydržel, až se to pořádně rozroste. Už jen proto, že samci drobnoústek jsou poměrně agresivní a v tomhle volném prostoru se budou velmi pravděpodobně řezat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2018 18:02 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: Deepinpeat
Ďakujem :-) Zarastená bude určite dosť. Vzadu všade rotala, asi pridám aj plávajúce rastliny. Môžem ich tam teda dať už keď budú hodnoty vody ok (asi mesiac?), alebo mám radšej počkať kým z toho bude džungľa? Je to nádrž udelator, kukni profil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.12.2018 17:47 Deepinpeat Re: JirkaŠčobák
Nemám tedy zkušenost s N. beckfordi, ale s N. marginatus, N. mortenthaleri a N. rubrocaudatus to jde s rozumným přístupem bez problémů. Myslím, že u těch beckfordek to taky nebude problém, jen ta nádrž nesmí být přerybněná, překrmovaná a musí být skutečně zarostlá. Uvedené zkušenosti mám ovšem z velmi měkké a minimálně mírně kyselé vody, s opravdu velkým množstvím rostlin a s velkou plochou hladiny. Odhaduju, že tam mám tak jednu rybu na 7-10 litrů vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2018 17:05 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Cyklohentán
Nemám s těmito rybami osobní zkušenost. Chtělo by to někoho, kdo má. Bobík?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2018 16:31 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: JirkaŠčobák
Asi. Takže teoreticky keď mám všetky hodnoty ok a čerpadlo, malo by to byť v poriadku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2018 16:07 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: Cyklohentán
Nebylo ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2018 15:57 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Cyklohentán
Možná jde spíš o to, že voda má být kvalitní, než, že by měla být proudící.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2018 15:50 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybami – Drobnoustka beckfordova
Ahoj! Mám jeden dotaz. Rád by som choval drobnoustky beckfordove v akváriu bez filtra, ale dobre zarastenom. Bolo by to pre ňu dobré? V atlase sa píše že je pre neho dôležitá dobrá filtrácia. Ďakujem ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2018 15:30 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez techniky – Na jednom fóru ...
... dal kdosi tento link www.golias.net/… a byl jsem vyzván, co já na to. Realita je, že můj jediný filtr, který mám v akváriu s retikulátkami jako honič vody a zapíná se jen se světlem, je bez náplně a evidentně mu to nevadí. To je asi má jediná zkušenost mimo toho, že mám dlouhodobý názor, že spousta rostlin bez filtru roste líp. Co je v článku (že bakterie zabydlené na stěnách a v trubkách jsou dostačující), považuju za logické. Bakterií jsou v akváriu i mimo filtr hromady. Nicméně zdatný v chemii nejsem.

Co si o tomto článku myslíte?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2018 10:07 Muž MichalV [327] Re: Maq
ja som už skončil smich dúfal som, že niekto bude pokračovať :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2018 09:52 Maq Re: MichalV
Pokračuj v úvahách. Bude zajímavé se dovědět, co bude na jejich konci. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.12.2018 07:29 Muž MichalV [327] Re: ctibum
Cením snahu to tu zosumarizovať ;-) ale mám k tomu 3 výhrady.
1. Hrúbka aktívnej časti filtra 2-3 cm sa spomína len pri HMF (aspoň ja som na to inde nenarazil), ale nemyslím si, že po 3., 4., 5. cm vo filtri nebude kyslík alebo živiny, ktoré by baktérie mohli konzumovať. Keby toto platilo, drvivá väčšina komorových filtrov by nedávala zmysel, kde sa síce zaradí prázdna komora, ale hneď nasleduje rovnaký biomolitan ako v predchádzajúcej komore.
2. Rýchlosť prúdenia a teória strhávania baktérii pri jej prekročení je v rozpore so skúsenosťami s rýchlo-tečúcimi filtrami (honiče vody v setových akváriach) kde je bežne pozorovateľné "blatko" v priebehu ich požívania. V podstate by sme rýchlosťou prúdenia vody zabránili biologickému odpadu, ktorý filter nasaje, aby sa rozložil ale s týmto sa súhlasiť nedá.
3. Táto teória sa opiera o podmienky pre nitrifikačné baktérie, ktoré majú na starosti premenu amoniaku a NO2 na NO3, ale nevenuje pozornosť premene organických nerozpustných látok na rozpustné a následne na amoniak. Je to logické pri akváriach, kde je priorita zdravie rýb a rastliny sú okrajový záujem. V takýchto akváriach nie je čierna štetinová riasa žiadna rarita.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2018 22:46 R Muž ctibum [6926] Re: Maq
Je to složené z vícero příspěvků, takové jako poznámky z toho, co jsem se dočetl. Vše ze zdejších stránek...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2018 22:41 Maq Re: ctibum
Výpočet je srozumitelný, ale obsahuje některé předpoklady, které vysvětlené nejsou. Hlavně rychlost pohybu vody optimální pro nitrifikaci a počet průtoků objemu akvária filtrem. Odkud jsi to vzal?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   04.12.2018 22:23 R Muž ctibum [6926] Re: Maq
Tohle jsem si tu vycucal, když jsem "počítal" svůj filtr... Vyber si ;-)

Jako vhodná se pro potřeby bakterií uvádí průtoková rychlost cca 5-10cm/min.
Pokud se přitom přefiltruje obsah nádrže 1x až 2x za hodinu, máte filtraci nastavenou tak, že bude sotva možné najít proti ní nějaké negativní argumenty

Rekneme, ze budeme pumpovat tech 800l/h. 800/60=13.33l/min, takze kolmo k prutoku bys mel postavit zhruba 13 az 27dm2 biomolitanu pro 10 az 5cm/min. Pujdeme nekam na pulku, takze bys to mel nechat tect plochou asi tak 40x40cm. Co o to, kdyz to vezmes jako kostku biomolitanu, ktera nasava vsude okolo, nebude to pro takovy povrch vubec nic az tak nepredstavitelne velkeho, v pripade krychle 20x20x20cm se sanim uprostred to budes mit paradni a i s rezervou pro to, ze se ke stredu prutok zrychluje. Ale udelat to komorami, kde to pujde napric plochou 9.5x15cm, jak je to zakresleno, no uznej, tim to akvarko budes pro spravne proudeni protahovat hodne dlouho, aby to vubec nitrifikovalo. Proto jsem Ti psal, at zkusis nejprve trosku pocitat, protoze tahat vodu vlastne pokroucenou trubkou vycpanou mediem neni uplne to co nitrifikace chce. Ve vysledku se Ti totiz muze stat, ze kdybys tam nacpal obycejne cerpadlo a pod nej biomolitan, ze na tom budes lepe.

Melo by to sedet tak, aby vrchnimi 3cm vrstvy biomolitanu protekala voda rychlosti 5 az 10cm/min (pocita se to tak, jako by to byl volny prostor, nebere se v potaz zrychleni prutoku v komurkach toho molitanu, jako by tam voda tekla volne). Pochopitelne klasicka kostka ma na povrchu a smerem dovnitr ruznou rychlost pohybu vody v mediu, zrychluje se, takze tak, aby Ti to v tom rozsahu vyslo na povrchu i 3cm hluboko. Udava se, ze tak je nitrifikace nejucinnejsi. No a pak si k tomu vem klasickou poucku, ze bys mel vodu v akvariu prepumpovat 2 az 3x za hodinu a kdyz Ti to vsechno klapne, je to O.K.

Pro vypocet pochopitelne zacni opacne, zjisti nejprve jak velky povrch potrebujes pro velikost akvaria a prefiltrovani 2 az 3x za hodinu

Mam dejme tomu akvarium 90l. V nem mam tak 70l vody. Potrebuji tu vodu protocit filtrem 2 az 3x za hodinu. Cerpadlo volim 2x tolik co potrebuji, protoze pricpanim biomolitanu se klidne dostanu na polovicni prutok. Takze 2x3x70=420, pouziju cerpadlo alespon 400l/h.

Jestlize ma protect 3x70=210l/h pres medium, tedy 210/60=3.5l/min, a to rychlosti max. 5cm/min, potrebuji minimalni povrch media (biomolitanu) 3.5dm2. Vezmu to jako plochu v hloubce filtru 2cm pod povrchem, protoze pri 3cm se tezko dopocitam neceho rozumneho, smerem do stredu filtru ta plocha silene klesa, a rika se 2 az 3cm tloustka.

Podivam se, jak by mi vnejsi rozmer vyhovel, rekneme tedy 10cm x 10cm a delku jeste nevim. Vnitrni rozmer (v hloubce 2cm pod povrchem) tedy vezmu jako 6cm x 6cm a delku dopocitam - zhruba 12cm (11.58, to snad nemusim rozepisovat).

Kdyz prictu ke vsem rozmerum v tom vnitrku 4cm, jsem na vnejsku 10x10x16cm, naprosta klasika a mel by byt pro akvarium se 70l vody O.K.

Tohle ale neznamena, ze to nebude nitrifikovat pri 2cm/min, nebo pri 15cm/min, snazim se jen dostat nejak k teoretickemu optimu, staci zhruba (ne ze budes odecitat prumer trubky z povrchu atp.), ber to spis pro predstavu, abys vedel co to chce. Kdyz pouzijes biomolitan vetsi, ony si ty bakterie najdou misto, kde se jim v tom funguje nejlepe. Kdyz pouzijes moc maly, bude tim proudit voda moc rychle a treba kolem pul metru za minutu uz podle dostupnych informaci o nitrifikaci nelze uvazovat.
****************************************************************
filtr 2-10% objemu akva
****************************************************************
Hamburský filtr, ze středně hrubé filtrační pěny, velký cca 5% objemu akvária, s průtokem 300% obsahu vody/hod. vydrží ve společenské nádrži s větším počtem rostlin a s rybí osádkou na hranici přerybnění bez jakékoliv údržby a čištění po celou dobu životnosti pěny. To může být v závislosti na složení vody 7-10 let.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2018 21:54 Maq
Kolikrát za hodinu by voda měla proběhnout filtrem? Je na to nějaká zavedená poučka?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2018 22:19 Michal Re: krbo
Mam ten isty problem (strata vykonu) po 5tich rokoch u JBL Greenline 900.
Ako to u Vas dopadlo? Menili ste rotor?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2018 17:23 Muž Provpe [8] - RostlinyRe: Maq
No uz mam dno celkem plne, pekne se me rozrustaji echibodurus latifolius :) krasne to pousti koreny do substratu. Ale ten zakal co jsme resili furt mirny je ani aktivni uhli moc nezabira ale uvidime :) ale cetl jsem nekde ze to muzou byt vazne premnozene nitrifikacni bakterie v kombinaci s nejakou dalsi, predpokladam ze to melo vliv i na ty bakterialni rozpady ploutvicek u neonek :/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2018 16:42 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: Provpe
Ceratophylum demersum ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.10.2018 15:56 Maq Re: Provpe
Provpe napsal: co je lepsi pridat ?
Nenáročné rychle rostoucí rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2018 13:53 Muž Provpe [8] - Rostliny – Rozsireni filtru
Zdravim mam filtr eheim biopower a planuji pridat filtracni komoru je to celkem levne a rychle co je lepsi pridat mam 1x molitan a 1x keramiku je lepsi pridat jeste jeden molitan nebo keramiku?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2018 23:50 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář) – tak to neonky nejsou... :D
barva těh rybek se prostě nemění, jsou úplně jiný s černýma tečkama a já nenechal hlavu chladnou a začal hledat a zkoumat ty rybky pořádně.. a přišel jsem na to, že původní osádka parmiček perleťových se mi stihla vytřít a zbylo tam 6 kousků.. chovají se jinak než neonky, vůbec se k nim nehlásí, zobaj furt něco ze dna a ty tečky přesně měly samičky parmiček... takže je to jasný, dostaly se tam jako potěr a přežili na bordýlku zhruba v litrovej nádržce (první komoře filtru, kde je filtrační hmota daná až níž, aby se tam z trubky bordel rozendal rovnoměrně a né ústí trubky z výtoku... byly tam minimálně dva měsíce :) ale zvláštní je, že jsem si na to posvítil až za takovou dobu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2018 15:30 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: vaclav
To je nic moc.. udělám díry do trubky a bude to lepší a dole to nechám bejt, stejně jich tam bylo jen pět.. zbytek se tam asi jen tak nedostane... Třeba časem dodám deset modrých neonek, protože nevím kolik jich mohlo zajít a kolik ne... ale vypadá to, že nechcipla žádná.. :) jen nejsou modrý, nevím jestli se jim barva vrátí, po dvou dnech nic.. :)
Prostě se mi velikostne vyfiltrujou a bude no...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2018 15:06 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: zubu
Škoda že jsi ten konec zalepil chce to zevnitř trubky kulatým pilníkem odstranit ty otřepky. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2018 14:48 Muž zubu [65] Re: vaclav
Fotka k příspěvku vaclav napsal: To sítko je na ho.no rychle se to ucpe a špatně se to čistí. Mám na sání navrtané dírky a konec je zahrabaný v písku. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.10.2018 12:19 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Strakááč
Dát na konec předfiltr z hrubého molitanu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2018 12:04 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)
A nebo koupim nejakej novej bazmek, případně výrobím..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2018 12:02 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: vaclav
Fotka k příspěvku Takhle.. dole je toho ale celkem málo.. a dírky jsou 1-2mm široký.. Prostě ty neonky se tam dostanou skrz a nejmenší kus měl 9mm přesně ta první na fotce... to je potěr ?? Že by se mi tam snad něco namnozilo? To je podle mě kravina.. to bych viděl asi.. ale nevím jak velký rybky jsou po vykulení..
Nedělám diry do trubky i do toho černého dole a bude.. stačí tak 3mm vrtáčkem tam by se snad moc neonek nedostalo...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2018 11:52 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Strakááč
To sítko je na ho.no rychle se to ucpe a špatně se to čistí. Mám na sání navrtané dírky a konec je zahrabaný v písku. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2018 11:23 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Strakááč
Jak máš řešené sání filtru? Dej fotku. Pokud to je trubka, tak di ni navrtej dirky a konec ucpi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2018 11:23 R Muž ctibum [6926] Re: Strakááč
Jak máš řešený sání?
www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2018 11:06 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Co mám dělat, když mi filtr papá menší neonky modré? Když jeem tam dal sitku tak do deseti minut byl spatnej odtok a začlo chrcet čerpadlo, že je na suchu..
Asi navrtam do sací rrubky dírky ještě navíc aby to mohlo sát líp a nesat ryby..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.10.2018 20:20 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Tomas26
Ano, takto být může, ale s tou velikostí molitanu co je vidět na fotce moc filtrovat nebude. Bude jen "honit" vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2018 20:05 R Muž ctibum [6926] Re: Tomas26
Ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2018 20:05 Tomas26
Fotka k příspěvku Chci se zeptat, může být filtr takto pod vodou? Děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.09.2018 23:53 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Roger
Jak to máš udělat už víš. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2018 23:37 Muž Roger [1873] Re: vaclav
Tak měl by jim stačit kyslík a ten tam je :-D tak jsou na dietě :-D vím že no2 0 je dobře, ale kdyby nefungoval filtr tak no2 by bylo ne, nebo to zvládne pobrat dno? Kytky evidentně moc nefachaj, spíš sbírám lístky po hladině smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2018 23:32 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Roger
Ty bakterie nemají co žrát, kdyby jsi měl NO2 měřitelné bylo by to horší. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2018 23:19 Muž Roger [1873] – Molitan
Ahoj, snad jsem trefil správné vlákno, mám čerpadlo atman a k tomu kostku a dotaz je, zda je možný že ten filtr nedělá co má, no2 je 0 a no3 taky 0. Filtr běží samozřejmě nonstop. Někteří zasvěcení z vedlejšího vlákna NO3 jsou s problémem seznámený

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2018 14:45 Diversa – JBL 1502e
Zdravim chtěl jsem se zeptat jestli tu někdo má osobní zkušenost s ext. Filtrem JBL 1502e ?? Zvažuji ho do malawicka...čistý objem vody okolo 350litru předem dekuji palec ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2018 10:42 Muž Jarry [1437] Re: drodo
Taky je to varianta, ono je to asi jedno:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2018 10:01 drodo Re: ctibum
JAj no v tom je trochu problém,protože v momentální chvíli mám průtok vody nastaven zprava (Výtok) a zleva (nasávání).Mám to udělané přímo na míru do akvária ze svařovaných plastových trubic. Takže pro mě bude asi nejvýhodnější varianta co jsem napsal že jo? hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2018 08:04 R Muž ctibum [6926] Re: drodo
Jelikož dáš na každý výstup rozstřikovací rampu, každou od kraje do středu do poloviny délky zadní stěny, tak nenaruší :) Případně jednu kratší a druhou delší, pokud nemají filtry stejný výkon... Tak bych to viděl já...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2018 07:38 drodo Re: Jarry
A neporuší to moc proud vody v akváriu? Není lepší mít dvě odsávací hadice na jedné straně a dvě výtokové na druhé? stydim
Přesunu debatu sem: https://rybicky.net/forum/9043

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [10] ...... 33 34

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 42841x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/380-filtrace?od=451