Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtrace

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 31 Přejít na další stránku   1  
Filtrace
Přesunu debatu sem: https://rybicky.net/forum/9043
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2010 12:11 JuraS – Re: Sid
já mám promýchávání - jak jsem psal už kolikrát- řešeno tak, že mám ve výstupní komoře filtru pod nasáváním čerpadlové hlavy umístěn difuzer boya..ten dle potřeby vypouští bublinky které stoupají vzhůru a jsou nasávány čerpadlem. na to čerpadlo je napojena hadice cca půl metru a končí to v cca 40 cm trubce od odsávače ve které jsou umístěné 2 řady dírek..tahle trubky je přilepená zespodu zpevňovací lišty zadního skla tak aby proud vody směřoval vzhůru..co2 je tady míšeno s vodou a vzduchem rozbíjením o sklo..vzhledem k tomu, že mi to řídí controller tak všechny řeči o vyhánění co2 vzduchem beru s úsměvem..páč dle těchto teorií by mi musel do akva jít co2 furt...a to rozhodně nejde...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2010 10:59 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Sid
jednoduse, rohovej filtr s prepazkou, matrace stredne hrubeho bioakvacitu 29x20x4 (v x š x tl)cm, efektivni otvor v prepazce (to co nebude zakryty) bude cca 22x20 cm, za matraci bude na dne difuzor - asi cigaretovy filtr a nad nim cerpadlo Atman AT200 prisktceny na cca 200l/h (polovicni vykon), akva ma rozmery 80x40x30 (dxšxv) dno bude 4-5cm takze vodni sloupec bude nad dnem cca 22-23cm
kdyz budu chtit mit to cerpadlo cely pod vodou tak vyvod bude cca 6cm pod hladinou

jde mi proste o to v jaky vysce mam provrtat prepazku pro vyvod z filtru....

hluk nevadi pac pres kraval z ulice nejsou poradne slyset ani bublifuky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.09.2010 09:53 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: roberto
...Mám pocit, že otázka byla myšlena tak, jak hluboko ponořit výpusť filtru, aby docházelo k ideálnímu víření hladiny a následné ideální difuzi kyslíku do vody, který vytlačuje CO2...
Kyslík CO2 nevytlačuje - CO2 uvolňuje z vody její promíchávání, jak jsem už dvakrát napsal. :)
Proto taky na uvolňování CO2 z vody nebude mít vliv umístění vývodu čerpadla, ale intenzita jeho průtoku. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2010 09:38 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetky – Re: MarioAndre
To je uplně zbytečné, tomu čerpadlu je jedno, jestli čerpá 1000l/min nebo 10l/min. hlavně když je ve vodě. Rozhodně se nebude "trápit" :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2010 08:01 MarioAndre – Re: j0hny
Takže něco jako je u auta benzinový okruh. Nevyužitý bentín se vrací zpět do nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2010 02:38 Muž j0hny [86]
Nuz, ked je na vyber, tak za tu cenu radsej kupim novy, zo zarukou, aj ked neznackovy, s vecsim objemom... ale cerp. hlava + kocka molitanu je asi top riesenie za rozumny peniaz.
Ako krajne riesenie ked uz treba nudzovo pouzit filter/cerpadlo s tak obrovskym prietokom, je dost nezmyselne ho skrtit na absolutne minimum. Aby sa to cerpadlo netrapilo, zaviedol by som z vystupu "spiatocku" na vstup, napr kuskom (30cm) hadice polovicneho prierezu ako je vystup.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2010 02:18 roberto – Re: Sid
Mám pocit, že otázka byla myšlena tak, jak hluboko ponořit výpusť filtru, aby dochazelo k ideálnímu víření hladiny a následné ideální difuzi kyslíku do vody, který vytlačuje CO2:-) Která je zavislá také na průtoku čerpadla, ale také na hloubce ponoření (další faktory jako plochu hladiny neřeším):-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2010 01:10 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: vaclav
...Moucha chtěl slyšet kolik centimetrů...
Tak znovu... hmm
Intenzita vyhánění CO2 z vody bude (kromě teploty, tlaku a salinity :)) záviset na intenzitě promíchávání vody v akva.
A intenzita promíchávání vody v akva bude záviset na nastavení průtoku čerpadla, ne na tom, jak hluboko pod hladinou je umístěn vývod tohoto čerpadla. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2010 00:54 roberto
vaclav napsal: Ty jsi jak ti politici, hodně toho namluví, ale nic vlastně neřeknou.
Moucha chtěl slyšet kolik centimetrů a to se z tvé odpovědi nedozvěděl. :-)

Líp bych to neřekl potlesk smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.09.2010 00:31 Usine – Re: Sid
Ty jsi jak ti politici, hodně toho namluví, ale nic vlastně neřeknou.
Moucha chtěl slyšet kolik centimetrů a to se z tvé odpovědi nedozvěděl. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2010 23:26 Muž Sid [6637] - Rostliny
...kolik centaku pod urovni hladiny by mel bejt vyvod..., aby nedochazelo zbytecne k vyhaneni rozpustenyho co2?...
Nevím, jestli správně rozumím otázce. :-O
Řekl bych, že "intenzita vyhánění CO2" bude záviset především na intenzitě pohybu (promíchávání) vody v akva. A intenzita promíchávání vody v akva bude jistě souviset s umístěním vývodu filtru pod hladinou, ale ještě víc (snad?!) s intenzitou průtoku vody čerpadlem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2010 13:38 Muž prisavnik [51] - Rostliny – Re: MarioAndre
K tomu filtru. Ano je to verna kopia TetraTecu EX. Napodobeniny nikdy nekupuj! To budu zbytocne vyhodene peniaze. Ako uz tu bolo pisane, nikto ten filter nepozna a nema snim skusenosti. Dalsi problem budu nahradne diely. Myslim, ze nahradne diely z TertraTec EX tam nebudu pasovat tak ako na originaly..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2010 13:32 Muž prisavnik [51] - Rostliny – Re: lubosov
Ja mam EX 600 a EX 400. Nikdy som snimi nemal problem. EX 600 mam asi dva a pol roka a pohode. Myslim, ze to boli vadne tie prvsie kusy, teraz si to nemozu dovolit, po takom fiasku...By som sa vobec nebal kupit, prave tieto filtre.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2010 13:21 Muž lubosov [0]
to je presná kópia fitra TETRA EX - a tie ako vieme často tečú tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2010 12:34 JuraS
www.aukro.cz/… vzkaz na filtr...noname značka..může spolehlivě filtrovat řadu let a nebo po měsíci začít téct..i když silikon slepí kdejakou netěsnost víka...těžko hodnotit takový forichtung když ho nikdo nezná..prodávají se na aukru hrnce od lepších výrobců..hlavně..1000 lt výkonu na 3,5 lt filtračních hmot je moc a málo..moc výkonu a málo hmoty...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.08.2010 11:41 JuraS – Re: MarioAndre
kdyby filtr nemohl pracovat furt tak by byl na velké H.....je to jako pacemeker či jak se jmenuje ta mašinka na srdce..prostě dává akváriu život...podle tvého popisu se těžko dá odhadnou zda je filtr dobrý nebo špatný...filtr je od slova filtrovat tedy zachycovat něco a něco pouštět dál..záleží nejen na průtoku ale množství a složení toho co filtruje-zadržuje - filtračních látek..ty v popisu drasticky chybí..dej sem odkaz případně foto...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2010 08:08 MarioAndre
To jursat: Nescháním se po filtru s velkým průtokem, jen se objevila nabídka za 895,- a to je bomba cena na takový filtr, proto jsem se na možnost regulace dotázal.

V dalším popisu filtru je uvedeno:
- Výkon: 1000 l/h

- Zvyšování sloupce vody: 1,4 m

- Příkon: 18 W

- Napájení: 220-240 V

- Rozměry filtru: 232 x 232 x 395 mm

- Vlastní hmotnost: 3,5 kg

a je tu i věta, cituji - Filtr je upraven pro stálou práci, vhodný pro nádrže o objemu 100-200 litrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2010 08:07 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Sid
mam dotaz z jinyho soudku, jdu si robit vlepovanej filtr do rohu (prepazka s matraci biomolitanu, za ni cerpadlo a pod nim difuzor co2), kolik centaku pod urovni hladiny by mel bejt vyvod (umisteni diry pro vyvod do prepazky), aby nedochazelo zbytecne k vyhaneni rozpustenyho co2 ??? vodni sloupec bude sotva 23cm!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2010 07:32 Muž Roby [17]
Sid napsal: Já to považuji za chybu. :-)Souhlasím se Sidem. Při uškrecní přívodu se bude filtr zavzdušňovat. Mám to odzkoušené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2010 23:34 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Yirka
Já to považuji za chybu. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2010 23:19 Muž Yirka [9126] – Re: Sid
Side, ale já bych vždy škrtil vstupní hadici.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2010 22:42 Muž jursat [7] – Re: MarioAndre
Neviem preco sa vsetci zhanaju po filtroch s vysokym prietokom, uplne ti postaci s prietokom 0,5 az 2 x objem akva za hod., dolezitejsie je aby bol dostatocny objem filtra. Ten co mas teraz v akva je podla mna na tu litraz akurat. alebo mas pocit, ze je nedostatocny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.08.2010 22:30 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: MarioAndre
Nevím, co za hrncový filtr jste kde objevil, ale moje zkušenost s EHEIM 2217 (podobný průtok, jako u toho "vašeho") ve 100l akva je následující: po přiškrcení průtoku ventilem na výstupní hadici na průtok, který nevytrhával kytky ze dna začal tento filtr "protestovat" - nesnesitelně vrčel.
,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2010 19:23 MarioAndre
Objevil jsem na netu hrncový filtr za rozumnou cenu. No a teď ten problém. Dává 1000L/h při 18W, což je pro mě se 100L moc. To bych mohl sundávat rybičky z protější zdi. Dotaz zní, jdou takováto monstra nějako přiškrtit. Byť i třeba kohoutem na vývodu. To je ale asi blbost, že? To by se mi asi točila voda v kotlíku a nic víc.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2010 23:07 Muž karelpavel [18] – Re: vagascan
Do tak malého akva, asi nemá cenu víc přemýšlet o složení filtračních hmot atd. To co píšeš, je i tak dostačující palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2010 20:06 Muž vagascan [0] – filtracne_medium
vytvoril som si externy fitler. Zatial mam v nom "len" biomolitan. Prvy molitan je priamo v internom filtry fan mikro plus, z ktoreho mi tlaci vodu do externeho filtra. V nom je ten dalsi spominany molitan. objemovo zaplna asi 1/6. Su to 2 stlacene kvadriky zo stareho bublifuku. Uvazujem nad keramickymi kruzkami. Co ine by ste mi vedeli poradit okrem toho???


Akva je asi max. 20l rastlinno-rybičkove.


Vdaka za vsetky rady X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2010 20:47 Muž FreeDale [17] - Labyrintky – Re: katterinecka
No jo, ale try ryby nejsou moje, že... mě jich jen přišlo líto, že defakto žijou v kanále... A vzhledem k toomu, že se mi akvárium u známých vždycky líbilo, tak bych se tomu chtěl začít trochu věnovat... bůh žehnej internetu, aspoň se dají sehnat informace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2010 11:14 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: FreeDale
molitanovej filtr sice staci ale mel by jet nonstop, ratsi kup nakej mensi filtr, kterej je i se vzduchovanim a nech ho pustenej porad, ty byvaji tissi. A jako svetlo by stacila obycejna lampicka a nejake rostliny ne moc narocne na svetlo. Taky by pomohlo cast ryb nekomu rozdat, aby se mely lip ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2010 02:45 FreeDale
Mám doma aqua(přistěhoval jsem se k přítelkyni a kámoš u ní "zapoměl" akvárium)160 l, v něm se vznážel starý jednotrubicový molitan, cela špatně nainstalovaný(fajfka dolů, molitan nahoře) s tím, že je v provozu cca 3 hodiny denně, bez jakéhokoliv čištění akvária, asi 20 ryb, na dně jen pár korálků a porůznu plovoucí stébla jakýchsi rostlin.
A tak jsem se tomu začal věnovat, ale stejně se mi pořád zdá, že ten molitanový filtr asi bude dostačující, i když tam chci dát dvoutrubicový a provozní dobu se mi podařilo prodloužit na 12 hodin/den(na noční provoz je moc hlučný, odhlučnění v plánu, včetně výměny vzduchovacího motorku). Brácha kdysi měl taky rybičky a taky měl jen molitan, sice v 50 l, ale taky to stačilo.
A ještě jsem zapoměl, že aqua stojí téměř ve tmě, ve sklepě je proti tomu světlo... bez osvětlení...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2010 20:16 Žena Labyrintka [0] - Labyrintky
Jo jo moc děkuji potlesk
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2010 21:50 R Muž Silent [5949]
Fluval G bych ani moc nedoporučil pro běžného akvaristu. Je to spíše něco pro technomaniaky ;-) a zatím poměrně drahé. Pokud zůstaneme u Fluvalu tak asi 305. Ovšem nejrozumnější a cenově velmi dobré řešení je Eheim ecco pro 2036. To Labyrintka: ten ex700 není Eheim, ale Tetra.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2010 20:57 krucyp – Re: Labyrintka
Ja bych doporucil Fluval G, ale vim ze ma rada je ti hodne platna ;-)

Ale jinak nazory na 304 i muzes pocist zde - rybicky.net/forum/1634
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2010 20:34 Žena Labyrintka [0] - Labyrintky
Ahoj chci si koupit nový akvarijní filtr.Mám typ na Fluval 304 nebo Fluval 204. Možná i ten eheim ex 700 ,ale o něm jsem slyšela, že se rád láme a nové součastky stojí až moc.Máte někdo nějaké zkušenosti s těmito filty?Doporučily by jste je do 200l akvária? ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2010 18:36 Muž deno151 [3]
Aha..hmm lebo tam ja mam molytan pre vrtuľkou ale asi nie dostatok a mozem aj nastavit ze ako silno to ma ist... neviem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2010 16:05 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: pard
Problém u samotného čerpadla je ten, že se brzy ucpe vrtulka. Když se před něj dá kousek molitanu nebo nějaká další zábrana pro špínu, tak to funguje jako nám známe honiče vody, které se brzy ucpou a musí se brzy čistit. No a sme zase u normálního filtru.. =)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2010 15:18 Muž pard [5] - Labyrintky – Re: deno151
On ani filtr nemusí být, stačí jednoduchý čeřič hladiny, což je takový obyčejný honič vody, nebo vzduchování, které taky čeří hladiny. Záleží jestli je nutná dodatečná plocha pro baterie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2010 19:55 Majda
Filtr musí běžet pořád.Nepíšeš co máš za značku.Já mám atman pro 50-100l akva v 65litrech a jsem spokojená.Filtrační hmota by teda mohla být větší,ale co bych taky chtěla za ty prachy,že jo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2010 09:44 Muž MichalS [1] - Raci, krabi, krevetky – Re: deno151
vhodná by bola podla mňa aj čerpacia hlava s čo najmenším prietokom ktorý by sa dal ešte regulovať a kocka biomolitanu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2010 21:07 Muž deno151 [3]
časom kúpim vacsi ale teraz mi staaci aj tento...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2010 20:35 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: deno151
mnohem lepší by bylo koupit pořádnej filtr, s velkým objemem filtrační hmoty, takhle se o biologické filtraci nedá ani moc mluvit a časté čištění tomu moc nepomůže, protože pak se filtr znovu zabíhá, teda pokud se takovej vůbec někdy zaběhne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2010 20:24 Muž deno151 [3]
Aha,no dobre takze to je iba v tom ze mam mali filter a treba ho castejsie cistit ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2010 19:12 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Dante
taky užitečné bakterie ve filtru potřebují kyslík, jinak dochozí k rozkladu anaerobnímu, takže to může začít hnít
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.04.2010 19:07 R Muž Silent [5949] – Re: Dante
Kontinuální destrukce škodlivin na látky méně škodlivé ;-) . Mimo jiné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2010 19:00 Dante
a jaky vyznam to ma ze bezi nonstop?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2010 15:33 Muž deno151 [3]
Aha to je pravda takzze ho treba ba cistit dakujem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2010 15:18 R Muž Silent [5949] – Re: deno151
Filtr musí běžet nonstop. Vzhledem k tomu, že máš malý Aquael (honič vody) musíš ho čistit častěji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2010 15:15 Muž Miras [111] – Re: deno151
každopádně by měl jet pořád, jinak si to ani neumím představit, pokud se zadře je třeba hledat chybu proč tomu tak je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2010 15:15 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :) – Re: deno151
Ano dokonce MUSI jist filter nonstop jinak nema v akva vyznam. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2010 15:14 Muž Diego [72]
Filtr by MĚL jít nonstop...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2010 15:07 Muž deno151 [3] – "NON-STOP" Filter
Ahoj,mám otázku ku filtru môže ísť filter Non-Stop??? ja to tak robim a po týzdni sa mi zdrhne.Odpíšte na komentáre ku mojej prezentácii aby toto moje nezaberalo miestu tu.

Dakujem vopred.
Přesunu debatu sem: https://rybicky.net/forum/9043

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [31] 33 34

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 42841x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/380-filtrace?od=1501