Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtrace

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 30 Přejít na další stránku   1  
Filtrace
Přesunu debatu sem: https://rybicky.net/forum/9043
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2011 23:03 halenar1984
odchovna nadrz je 200 l samozrejme ich nedavam hned do nej ale prave do tejto by som chcel tu filtraciu a molitam aky by ste dali co najvedsi?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2011 13:48 HaDaS Re: halenar1984
Já se taktéž kloním k bublifuku jako romant.palec Ve své 20ti litrové odchovničce pro Rájovce jej mám, a vše je v pohodě. K tomu samozřejmě vzduchovací motorek a škrtítko. Jak budeš mít odchovničku velkou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2011 11:34 R Muž romant [27981] Re: halenar1984
Velmi často používaným a velmi funkčním systémem do odchodvých nádrží jsou vzduchový filtry s molitanem, tzb. bublifuky. To bych tam dal já a jistě nebudu sám. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2011 11:30 halenar1984 – filter
Živorodka Velkoplutva ak mozte poradte mi prosim niekto s filtraciou v tej odchovnej nadrzi dik moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2011 10:01 HaDaS Re: halenar1984
No jo, ale jakých velifer, živorodka, pestřenec, bodlok (moře) ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2011 23:26 halenar1984 – filter
ahojte aku filtraciu by ste mi poradili na odchou veliferiek cerpadielko a co najvedsia pena alebo staci aj vzduchove cerpadlo dik moc za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2011 12:41 Muž Poweres [59] - Živorodky – Fluval U2
To ne ,tak silnej proud to neni,aby to snima hazelo. bude dobre filtrovat vodu.Zivorodky prece jen dost znecistuji vodu.Dekuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2011 12:37 R Muž Silent [5949] – Re: Poweres
Uvědom si jednu věc. Ten filtr je nový a tudíž nezaběhlý. Po cca 3 týdnech se filtr zaběhne a pak se průtok výrazně sníží. Sám mám tento filtr v nádrži o objemu cca 25 litrů, čistím ho jednou za tři měsíce a průtok stažený na polovinu. Je to naprosto bez problémů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2011 11:05 R Muž romant [27981] – Re: Poweres
Nemyslím si, že by to mělo rybkám vadit, vždyť ve svém přirozeném prostředí se musí také potýkat s pohybující se vodou. Samozřejmě, že pokud by ten výkon filtru byl tak silnej, že je točí po nádrži, tak to dobře není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2011 11:00 Muž Poweres [59] - Živorodky – Fluval U2
Ten filtr ma prutok 400l-hod.mam tam snizenej vykon,ale i tak dost ceri vodu.Snad to rybam moc nebude vadit
ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2011 10:34 R Muž romant [27981] – Re: Poweres
Pokud se dá regulovat výkon, tak bych ho snížil. V akvárku je a bude větší počet živorodek, tak se dobrá filtrace hodí. Viděl bych to jako O.K. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2011 10:30 Muž Poweres [59] - Živorodky – Fluval U2
Chtel bych poprosit o radu.Mam akva 54 l. a v nem asi 14 pavich ocek.Koupil sem filtr FLUVAL U2. neni zbytecne silny na 54 litru??zda se mi ze az moc proudi voda a rybky tam nemuzou dobre plavat.dekuju za odpoved
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2011 22:19 Muž j0hny [86]
www.youtube.com/… :-D
Udrzatelna ocivinde nieje, zmizli rastliny a hrube dno.
Ta nadrz ma tak 3 kubiky, takze bezne kanistre tam asi nebudu, by musel mat 4.
To v rohu bude zrejme prepad do otvoreneho filtra s objemom takych 200-300L :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2011 21:53 Muž j0hny [86]
Mozno predajna nadrz, ale neviem kto by take obludy kupoval :-D
Mozno to je chutna ryba - natocene niekde v restike :-) jak kapre, 20 na kubik vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2011 21:47 R Muž Silent [5949]
Na chvilku jsem tam viděl filtrační systém od Juwelu. Taky mi přijde takováto nádrž neudržitelná. Tam byl snad větší objem rybích těl než vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2011 21:43 Muž dvorak [94] - Rostliny
Jestli tam vůbec nějaká je?! - Přijde mi to spíše jak nějaká prodejní nádrž, protože pochybuju, že by si někdo dal tolik takovýhle velkých ryb do takhle malého akva! coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2011 21:36 hanyking – Jaká je tady filtrace?
www.youtube.com/…

V takto vytížené nádrži musí být opravdu velmi dobrá filtrace. Jaká se tady používá?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2011 11:07 Muž krejča [5] – Re: Tragett
Tak ten Atman trochu přiškrť přiloženým kulovým ventilem,a je..nebude ti honit nic.. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2011 09:37 sustik
tak to sem ho klidně mohl vyndat,lečiva ani nemoce v akva nemám,při čištění ho odstranim. díky za info
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2011 08:59 R Muž Silent [5949] – Re: sustik
Nevím o jaký filtr se jedná, ale z filtru bych ho odstranil. Pro běžný provoz akvária je aktivní uhlí zbytečné. Jeho použití je opodstatněné jen pokud chceme z vody odstranit např. zbytky léčiv, nebo zmírnit příznaky nějaké otravy. Navíc plná účinnost uhlí je v řádech maximálně desítek hodin. Pak už z vody nic neodstraňuje a jen zabírá místo biologickým hmotám které jsou pro kvalitní filtraci důležitější.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2011 08:54 sustik
zdravim,koupil sem si novou filtraci s aktivnim uhlim,tak sem se chtěl zeptat jak často se to uhlí mění,případně jak poznám,že je potřeba ho vyměnit. děkuju za radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2010 19:42 Muž Yirka [9118] – Re: Inky
Největší výhodou je minimální údržba filtru z pohledu časové frekvence.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2010 18:39 Muž Ivoš [1061] - Cichlidy – Re: Inky
Tady se o tom dočteš víc: www.levnaakvaristika.cz/…
Jedna nevýhoda mě napadla: protože se voda honí vně akvaria, tak v případě, že je teplota vzduchu v místnosti nižší než vody, musí docházet k tepelným ztrátám (voda se při filtrování zárověň i ochlazuje). Takže musíš v akváriu víc topit, čili by se dalo říci, že v našich zeměpisných šířkách venkovní fitry zvyšují náklady na chod a údržbu akvária :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2010 18:23 JagerMaister
vďaka to som potreboval som rád že voda bude čistá a nie kalná ako teraz :) vďaka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2010 17:57 Muž Ivoš [1061] - Cichlidy – Re: Inky
Externí filtr nezabírá místo v akváriu a nehyzdí je. A jelikož to bývají pořádné hrnce, tak je v nich i větší množství fitračního materiálu, čili by měly mít i vyšší účinnost filtrace než filtry vnitřní.
Toho, že budeš mít v akvárku méně kyslíku bych se nebál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2010 17:00 JagerMaister
ahojte chcem si kúpiť externý filter ale neviem aké má pozitíva a aké negatíva?
a ešte dotazík stačí mi do akvária iba externý filter ? budú mať ryby dostatok kyslíka? ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 09:57 R Muž romant [27981] – Re: rayn666
Pustit oba filtry souběžně je to nejlepší řešení. Praktikoval bych to po dobu 3 týdnů. Do toho novýho vnějšího filtru bych naočkoval bakterie z toho vnitřního filtru(trochu vymačkat).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 09:56 Muž Yirka [9118] – Re: rayn666
Nejlepší bude nechat je před výměnou běžet současně a nový vnější naočkovat původním.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 09:52 Muž rayn666 [0] – Vymena vnutorneho za vonkajsi
Chcem vymenit vnutorny filter za vonkajsi a chcem sa spytat, ze aky sposobom to mam spravit. Mam uz zabehnute akvarko. Rozmyslal som nad tym, ze vnutorny odstavim - vyberem znej vlozku, ktoru vlozim potom medzi naplne vnutorneho filtra. Prosim poradte mi ci by to tak slo, alebo akym sposobom to mam spravit a aby som nespravil chybu a naco mam este pritom davat pozor. Alebo mam sucasne isty cas spustit oba filtre naraz?? hmm dakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2010 18:55 JuraS Re: hanyking
Jestli jsi reagoval na moji odpověď v jiném vláknu, tak jsem měl na mysli tohle: www.akvarista.cz/…
Existuje i levnější a dá se to udělat doma, stačí pohnout šedou hmotou v hlavě...deska z xxx s dírkami umístěná nade dnem...
Doplňuji levnější varianty..
www.unistar.cz/…
www.levnaakvaristika.cz/…
www.levnaakvaristika.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2010 13:51 hanyking Re: sollik
To účko tam dám. Ale potřebuji ještě jeden mechanický vnitřní filtr. Ten je rozhodně nutný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2010 13:28 Muž sollik [257] - CichlidyRe: hanyking
Proč nevyhodit přes tisíc korun za nesmyslné čerpadlo, které ti s problémem stejně nepomůže, když lze za pár korun vyrobit to účko z novodurových trubek (viz. tvé druhé vlákno) smich smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2010 08:25 Muž NASREDDIN [1383] Re: hanyking
hanyking napsal: Ta molitanová kostka se mi ještě vejde do přepadu tak nebude strašit.
Strašit vám tam doktore sice nebude, ale ani lapat zvířený detrit.
Jelikož ten se vám, jak už jste zjistil, až nahoru k přepadu nedostane.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2010 07:58 R Muž Silent [5949] Re: hanyking
Tady máš akvarijní čerpadla s průtokem cca 3000 l/h www.pepinuvutes.cz/… shop.miga.cz/… shop.miga.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2010 00:19 hanyking Re: Romy
Tak tam dám ještě ten vnitřní filtr a ten zbytek tedy budu odsávat. Na akvamalavi jsou některé nádrže prezentovány jako bezůdržbové. Tak jsem z toho vycházel. Ta molitanová kostka se mi ještě vejde do přepadu tak nebude strašit. Trysku vyvedu hřebenem. I tak myslím, že tam je málo kyslíku a chci pročeřit hladinu. Ta hloubka jde znát. Pokusím se sehnat hlavu o výkonu 3000l. Jinak dám nejsilnější eheim 2000l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.11.2010 23:57 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: hanyking
hanyking napsal: Hledám přídavný vnější filtr...
Tak jsem to pochopil ;-)
Když si koupíš jakékoliv čerpadlo,dno nevyčistíš.Jestli máš představu o tom,že uděláš vír v nádrži,a do molitanu se nachytá všechno,není tomu tak,jen se to zvíří a časem usedne.Samozřejmě se něco do molitanu chytne,ale zdaleka ne všechno,a až ho jednou budeš čistit,tak ho vytáhneš z vody,a půlka se ti tam toho zase vrátí.
Bohužel,jediná rada je odkalování,také jsem si prošel jemným pískem,a jinak to opravdu nejde.
hanyking napsal:Raději bych dal silnější hlavu alespoň 3000L ale nemůžu to nikde dopátrat.
Tak to se nediv,s tímto,a vyšším průtokem jsou čerpadla do jezírek a rybníčků... :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2010 23:47 hanyking Re: Romy
Měl jsem na mysli vnitřní filtr. Ten přepad mám řešený napevno. Voda přepadá do komory vrchem a tam je nasávána do potrubí. Myslíš, že to je dobré, když koupím čerpací hlavu 2000l/hod a dám na to kostku molitanu? Jen jako mechanický filtr. Raději bych dal silnější hlavu alespoň 3000l. Ale nemůžu to nikde dopátrat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2010 23:33 Muž 2lizard [7] Re: hanyking
Prodává se toto:
www.akvaristik.eu/…

Má to trubku, která se dá prodloužit, tak aby dosáhla až na dno.

A ze zkušenosti bych to moc nedoporučoval. Dal jsem si nasávací koš až ke dnu, tak aby odsával "bordel ze dna". Výsledek byl takový, že než aby odsával to co měl, tak způsobil výrazné prodění u dna, pak stačilo, aby se u dna pohla nějaká rybka a velmi zvířila ten "bordel", kterému poměrně dlouho trvalo, než se opět usadil.

Pardon za to označení "bordel", ale nějak mi vypadlo to správné označení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.11.2010 23:16 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: hanyking
Nemusel jsi kvůli tomu zakládat nové téma,v podstatě ti bylo odpovězeno v souběžném vlákně.Vnější filtr si kup jaký chceš,nasávací hadice ke dnu stejně nedosáhne,i když se dá trochu prodloužit,ale pokud chceš mít písek stále čistý,budeš muset často odkalovat,třeba denně. Mělo by stačit prodloužit nasávání až ke dnu,pokud to utáhne čerpadlo,jednoduše změnit nasávání z hladiny,dodat kolínko,resp.účko a prodloužit ke dnu.Pak si stačí dokoupit nasávací koš,a přes něj punčošku,aby se jemný písek nedostal do filtru.Odkalování tě ale stejně nemine,samočistící dno ještě neexistuje. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2010 23:15 Muž Lucky005 [197] Re: hanyking
Vetsina externich filtru je podobne konstrukce, nasavaci kos na konci plastove trubky, ktera saha az ke dnu a jako vystup slouzi opet plastova trubka - rozstrikovaci rampa ktera byva umistena vodorovne a to ve vysce hladiny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2010 23:04 hanyking – Vnější filtr který by nasával ode dna
Fotka k příspěvku Hledám přídavný vnější filtr který by nasával ode dna. Máte nějaký tip? Mám akvárko s přepadovým filtrem 160l ale nestačí to. Chci tam dát ještě přídavný tak aby sál ode dna.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2010 20:54 Žena Pudlinka [5] – Re: Haimdol
Děkuji za rady :-) Jako začátečník tady na stránkách hodně čerpám :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2010 20:41 R Muž Silent [5949] – Re: Pudlinka
Ten malý molitan co je v tomto filtru se zanáší velmi rychle a biomasa obsažená v molitanu průtok taky sníží. To je velká nevýhoda těchto filtrů. Mají účinnost víceméně jen jako mechanické filtry s nutností častého čištění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2010 20:31 Žena Pudlinka [5] – Re: Haimdol
máš namysli zanesení molitanu? Ten jsem před třema dny proprala v odkalené vodě z akva. Jak ho jinak a pořádně vyprat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2010 20:06 R Muž Silent [5949] – Re: Pudlinka
Pokud dojde vlivem zanesení hmot k výraznému snížení průtoku přestává fungovat i přivzdušněbí. Tento filtr má minimální objem hmoty a tím pádem bude k tomuto jevu docházet stále častěji. Pokud uvažuješ o výměně filtrace tak nejjednoduší a patrně i nejlevnější řešení je bioakvacitová kostka a regulovatelné čerpadlo (např. Atman 201) a nebo kvalitnější komerční filtr jako je Eheim Aquaball nebo Fluval U2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2010 19:56 Žena Pudlinka [5]
Mám set 54 L.Filtr Aquael pat-mini filter. Z ničeho nic se už 2x zastavilo vzduchování a už neběží tak silně.Čím to může být? Uvažuji o jiném filtru,který by jste mě doporučili?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2010 17:01 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: JuraS
...pak by co2 mělo být hnedle pryč...
Problém je ve vašem kontroleru, ne v principu, že promíchávání vody napomáhá snižování koncentrace uměle dodávaného CO2.
Váš kontroler bude dělat "všechno možné", aby udržel "nařízenou" koncentraci CO2, (přes pH). Přestaňte honit vodu v akva a změřte spotřebu CO2 a porovnejte ji s tou stávající. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2010 15:49 JuraS – Re: Sid
cituji - "CO2 uvolňuje z vody její promíchávání, jak jsem už dvakrát napsal."
mě se ta voda tak jak to mám udělané točí jako v pračce, voda co2 a vzduch v jedné kapce se promíchá a pak jde do vody..stupeň pH měřím na vstupu do filtru takže pohyb v akva musí být zřetelný a díky tomu že se mi vody čeří a po zadní straně mi jdou dolů bublinky pak by co2 mělo být hnedle pryč...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2010 15:38 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: JuraS
...vzhledem k tomu, že mi to řídí controller tak všechny řeči o vyhánění co2 vzduchem beru s úsměvem..páč dle těchto teorií by mi musel do akva jít co2 furt...a to rozhodně nejde...
Nevím, co přesně myslíte tím "vyháněním CO2 vzduchem", ale že snižování koncentrace uměle do vody dodaného CO2 urychluje pohyb (promíchávání) vody, za tím si stojím.
Nesdílím váš názor, že "by musel jít CO2 do akva furt". Jde ho jen tolik, aby kontroler udržel (pokud možno) nastavenou hodnotu pH.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2010 15:25 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Moucha
...jde mi proste o to v jaky vysce mam provrtat prepazku pro vyvod z filtru...
Řekl bych, že čím blíž k hladině, ale tak, aby bylo čerpadlo ponořené. :-) Takže asi tak těch vašich cca 6 cm pod hladinou. :)
(Čím blíž k hladině pro případ, že by bylo třeba zajistit intenzivnější pohyb hladiny; to půjde líp s čerpadlem u hladiny, než u dna.)
Přesunu debatu sem: https://rybicky.net/forum/9043

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [30] ...... 33 34

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 42834x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/380-filtrace?od=1451