Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtrace

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 20 Přejít na další stránku   1  
Filtrace
Přesunu debatu sem: https://rybicky.net/forum/9043
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2014 02:02 - Re: vartos
Ak použiješ vnútorné filtre,tak tie zväčša majú aj prídavné vzduchovanie.Takže ak by si potreboval,tak si to zapneš.No na 160L akva bude asi jeden málo.(neviem aké použiješ,ale odporúčam min.dva)Pri takomto objeme by som už išiel do externého filtra.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2014 01:15 vartos
Zdravím všechny, chtěl bych poprosit o radu zkušených akvaristů. Zakládám akvárium 160l a potřeboval bych poradit jakou mám zvolit filtraci. Jelikož nemám moc místa na technické zařízení, potřeboval bych filtraci vnitřní. Taky bych potřeboval poradit, zdali je potřeba ještě další vzduchování. Děkuju předem za cenné rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.06.2014 19:56 Žena Atika [134] Re: romant
Jo přesně takhle jsem to udělala s Elite jet-flo 75,kterej jsem měla v setu. Oddělala jsem spodek a pod vrtulku na ten deklík nalepila trubku co je u molitanu 10x10x16 k čerpadlu Atman. Drží a funguje to už rok. U tohohle filtru navíc nejde regulovat průtok (nebo jsem nepřišla na to jak) tak jsem to pořešila tenkým proužkem molitanu utaženým gumičkou přes výpusť. Když se molitan zašpiní a průtok klesne, tak to oddělám, po vyčištění zase na čas přidělám. Jsou to takový filtry "dodělej doma" :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2014 17:12 R Muž Silent [5949] Re: deck
Čerpadlo Atman AT-200 nebo 201 a bioakvacitový blok 10x10x20cm.
Edit: pozdě :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2014 17:11 R Muž romant [27987] Re: deck
www.akva-exo.cz/… s kostkou 10x10x16cm.
Edit: Možno nabastlit kostku na tu stávající čerpací hlavu, ten vršek toho filtříku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2014 17:08 Muž deck [85] - Všeobecně akvaria
Ahoj, poraďte mi nějaký dobrý filtr do akva 54L. Mam tam Elete jet-flo 50 a ten má zoufale malou filtrační plochu. Moc dík X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.06.2014 22:53 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: dzuzo
Upravte výtok vašeho filtru tak, aby pohyboval hladinou. To k okysličení vody stačí obvykle i v době vysokých teplot, přesto je vhodné být připraven na eventualitu, že by nestačilo. (Např. přerybněná akvária, malý výkon filtru ap.) K tomu dobře poslouží právě onen "motorček s kamienkom". :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.06.2014 22:51 Muž MarekP [812] - Malawi – Re: dzuzo
Například mít dostatek rostlin + správné osvětlení, nepřerybněno a všechno bude fungovat, jak má. :-)
Případně vývod z filtru mít u hladiny (třeba rozstřikovací rampu po celé délce zadní stěny), aby ji trochu čeřil a voda bude lépe okysličena.
Každopádně nejlepší řešení je to první, případně kombinace obojího. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2014 22:47 dzuzo – filter
ahoj.ako poriesit v 200 litrovom akva okyslicovanie ? mam vonkajsi filter a nerad by som este dokladal motorcek a kamienok. je niejaka ina moznost??? dik

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2014 08:15 Muž sasula [274] Re: baletka
odpodu... jelikoz bude silnejsi vertikalni proudeni vody, a tim padem se bude vice pohybovat voda v akvarku a lepe se bude distribuovat vymeneny plyn
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2014 22:41 Žena baletka [624] Re: grunda
Ja vim,zni to jako retardovany dotaz :-D Nebylo mi jasne,zda se ma hybat hlavne hladina nebo to ma virit odspodu. Ale hned pak mi to doslo,uz to tam bubla od vcerejska ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2014 19:54 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: baletka
jasně že na dno :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2014 23:41 Žena baletka [624] Re: grunda
Ok, díky za tip! A kam? Na dno?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.05.2014 23:33 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: baletka
bakterky v akva to dají bez problémů, do filtru bych dal raději vzduchovací kámen, než čerpadlo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2014 23:16 Žena baletka [624] Re: michalt
To jsem ráda. Snad se to zdaří :-) Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2014 22:51 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: baletka
baletka napsala: ... a to už v tom akvu bude "nitrifikačně mrtvo" ;-)

Vůbec bych to neviděl tak tragicky. Jestli bude voda nějak protékat filtračním médiem a jestli to bude podpořeno výměnou vody, všechno přežije...i dostatečná kolonie nitrifikačních bakterií.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2014 22:43 Žena baletka [624] Re: michalt
Super, díky, udržím v chodu aspoň filtr, to akva už nedám, další čerpadlo stihnu koupit až zítra a to už v tom akvu bude "nitrifikačně mrtvo" ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2014 22:33 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: baletka
Jestli byl ten nefunkční filtr ty tři hodiny pod vodou, nitrifikační bakterie to zřejmě bez větší ujmy přežily. Typicky po dvou hodinách ustává nitrifikační proces, ale kolonie bakterií by ještě měly žít několik hodin.

Jestli se voda bude filtrem nějak pohybovat, kolonie to dobře přežijí v té oblasti, kudy bude proudit voda (a tedy bude přísun kyslíku). Kromě toho, "nějaký" proud vody v akváriu bude hýbat vodou taky kolem dna, kde jsou taky usazeny bakterie a to by mělo ve zdravém akváriu pracovat jako další filtr. Pohyb vody jen pomůže. Taky kvůli okysličení. V takovéhle situaci bych dbal, aby se nějak pohybovala hladina a snažil bych se, aby byl nějaký proud kolem dna. Ale takhle se improvizuje těžko.

Nenechával bych filtr ve vodě bez pohybu déle než 6-7 hodin. Možná to jde i déle, ale s tím už nemám zkušenosti. Hodně zdaru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2014 22:31 Muž georg [112] - AfrikaRe: baletka
Nevím, o jaké kruhové těsnění jde, ale ND na ty filtry mívají, nejsou sice z Ostravy, ale v Mar.Horách mají pobočku, kde vozí svoje zboží a tam si je vyzvedneš. Bral jsem od nich a spolupr. OK.
www.akvarko.eu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2014 22:24 Žena baletka [624]
Zdar, nenašla jsem vhodnější vlákno, snad si tu toho někdo všimne... Chcípl mi dnes filtr, resp. prasklo těsnění a tekl, musela jsem ho odstavit. Několik otázek: do filtru jsem strčila provizorní čerpadlo atman, aby se mi to tam nějak pohybovalo. Zachrání to bakterie? Mimoto byl stejně cca 3hod bez pohybu, takže je už po nich nebo ještě ne? Druhá otázka: výměna vody v akvu denně, než to zprovozním, je jasná, ale otázka znovu na bakterie: zajistí mi nějaký pohyb v akvu ryby nebo to opět pochcípe? Tedy ty bakterie... a do třetice: nemá někdo z Ostravy doma kruhové těsnění do Aqua Nova NCF 1500 nebo neví o prodejně náhradních dílů tamtéž?? Moc díky.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2014 13:46 matus13 Re: Heimdall
hotovo :-D bol tam molitan 7x4.5x4 a pridal som k nemu 5x4.5x4
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2014 13:40 R Muž Silent [5949] Re: matus13
Samozřejmě. Ideálně si uhlí schovej pro možné pozdější použití například po léčení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2014 13:38 matus13
zdravim,chcem sa opitat kupil som si set a filter co je k tomu ma dobry prietok ale mali molitan+uhlie,mozem namiesto toho uhlia pridat dalsi molitan?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2014 07:29 Muž Dejmon [64] Re: Fojtas
zkus si tady počíst www.discus.cz/… , možná ti to pomůže ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2014 23:43 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Fojtas
projdi si toto vlákno , třeba najdeš inspiraci rybicky.net/forum/6711-vyroba-vlastniho-filtru

filtr se čistí až když opravdu jeho průtok rapidně klesne - (je už moc ucpanej)
filtr neni jen mechanický ale i biologický , najdi si pojmy nitrifikace , užitečné bakterie , zadělal sis na pěknej problém , filtraci bych posílil co nejdříve , ten stávající nebude stíhat odbourávat N látky z výkalů ryb , měnil bych aspon 3x týdně třetinu vody , a přidával třeba Nitrivec aby se napomohlo osídlení filtru bakteriemi, rozhodně bych tyto věci nepodcenoval , za pár dní se zhorší kvalita vody v akva a začnou problémy s rybami , taky si pročtitémata pro začínající akvaristy , at víš co a jak ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2014 23:31 Muž Fojtas [0] Re: DrChila
od zacatku tam prave nebyl, jen prvni dva dny.. ten zakal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2014 23:27 Muž Fojtas [0] Re: DrChila
vim vim vim, s tema rybama jsem udelal chybu, to beru to uz bohuzel nevratim, i takove veci se muzou stat. neprekrmuju, to urcite ne, davam tak aby to do 2minut bylo vse snedeno. dekuju za radu s druhym filtrem - samodomo znamena co? cerpaci hlava ??? s tim jsem asi trochu mimo... takze ten snizeny prutok mam nechat tak jak to je a kolikrat tak v tom vnejsim filtru cistit ten vnitrek? urcite k tomu jeste neco pridam, pokud si myslite ze je to malo. novy vnejsi filtr ted asi kupovat nebudu:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2014 22:58 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Fojtas
Jo , těch ryb jsem si ani nevšim , kolega má recht , ryby nejdřív po 3 týdnech a přidávat po pár kusech , ne hned všechny najednou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2014 22:54 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Fojtas
Ten zákal se udělá v nově založeném akva skoro vždy a stejně tak sám i zmizí , no u toho filtru bych si nebyl tak jistej že bude dostačující , po "zajetí" klesne průtok někdy i o polovinu , a voda by se ideálně měla otočit 3x za hodinu , to už na 400 litrovku nevychází , pořídil bych k tomu ještě obr kostku akvacitu a čerpací hlavu , nebo nějakej samodomo předfiltr s vlastním čerpadlem na zvýšení průtoku i oběmu filtrační hmoty
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   05.04.2014 22:53 Muž DrChila [243]
A zakal tam byl od zacatku nebo ne? Hlavne vidim to ze sis moc tady na forech moc nepocetl. Nedoporucuje se davat mesic cca po zalozeni ryby do akvaria. Zakal pokud je neprekrmujes zmizi az budes pravidelne menit vodu. Spousta lidi ze zacatku rybicky krmi a rikaj je ty hezky papaj a sypou jim tam co to da. Tak si myslim ze to bylo i u tebe voda pokud je zakalena ze zacatku tak zakal se usadi na dne a obevit by se nemel pokud nezviris dno
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2014 22:40 Muž Fojtas [0] – pomoc u Fluvalu 403
Fotka k příspěvku zdravicko:-) potrebuju malou pomoc - mam nadrz 400l napustenou pred tydnem, filtrace vnejsi fluval 403 prutok 1200l/hod takze by to melo byt dostacujici pro tuto nadrz a stejne se mi voda lehce po tydnu zakalila... stejne jako prutok filtru se hodne zmensil. ve filtru mam dvakrat molitan a jednou takove ty kulicky male nevim jak se to jmenuje, je to muj prvni vnejsi filtr a zatim proste nevim co a jak:-)ted jdu na vymenu casti vody tak se to snad zlepi... na profilu mi radili neodkalovat dva mesice at se prohnoji a jeste tam dat ten bordel z toho stareho akvaria.. no co nadelam, jdu na cisteni:-) diky moc za rady
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2014 19:52 Muž DrChila [243] Re: miloš
pokud si někde najdeš co dělá aktivní uhlí. Tak tam je napsáno že pohlcuje zápachy zmírní zabarvení vody, a hlavně se dává na odbourávání toxických látek.
Toxický látky jsou například léky proti krupičce atd.
Takže pokud máš akvarium zdravé zcela funkční 100% jej nahraď keramikou:) nebo jak řiká frantisekH Eheim substrat pro záleží zase kam to jde ve filtru aby to nedělalo neplechu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2014 16:27 Muž Supator [-1] - kančík červenohrdlý,akara potoční
zdravím.chci se zeptat jestli můžu dát do vnějšího filtru keramicky kroužky bez aktivního uhlí.díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2014 19:07 Muž georg [112] - AfrikaRe: rybka1
Mám ho asi 3 roky, není vůbec hlučný, za celou tu dobu jsem vyměnil akorát těsnění na koši, těsnění pod hlavou je stále původní. Do filtru jsem dodal filtr. materiál, místo toho uhlí co v něm bylo. Toť za mě, má zkušenost s tímto filtrem. A teď si vyber... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2014 20:50 Muž rybka1 [178] Re: labin
To si ma nepotesil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2014 20:24 labin Re: rybka1
Měl sem ho tejden,hrozně hučel a nakonec začal téc.Poslal sem ho zpátky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2014 19:38 Muž rybka1 [178] – nova do 450l akva
www.akvariumonline.sk/…
Ma tu niekto skusenosti s tymito filtrami??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2014 15:29 jamajcan Re: Designer
Tak to máš 100% pravdu.Ta filtrační hmota,je ubohá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2014 15:27 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: jamajcan
Tim jinak napsanym "pokazenim" jsem myslel zbytek toho filtru pod tou hlavou. Hlava jim funguje pekne a pod to daji takovy ubohy kousicek biomolitanu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2014 14:36 jamajcan Re: Designer
Ta novější čerpadla neznám,ale hlavy,které mám ze starých FANů,jedou bez problémů,nehlučně,spolehlivě :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2014 14:26 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: jamajcan
Kdyz hlavu FAN 3 pustim zavzdusnenou, vylitnou bubliny a jede, a i celkove se ta hlava chova mravne.

To se neda rict o vsech cerpadlech, napriklad Aquael co jsem dostal k setu 54l po zavzdusneni nenabiha, az se alespon castecne zbavi vzduchu (treba prudkym profoknutim vodou), pak uz nabehne. To je pak k zlosti, takze s hlavou od Fan 3 spokojenost, jen nechapu, proc tak doje...i ten zbytek. Nejspis to delal technik, kteremu nikdo nerekl, ze akvarijni filtr ma predevsim nitrifikovat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2014 14:15 jamajcan Re: Designer
Funguje.Perfektně.Ten molitan,je z bublifuku,který jsem si koupil,jako robě,cca.v r.1987 :) Hlava je Fan1 plus.Mimochodem,bez reklamy,na hlavy Fan,nedám dopustit palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2014 14:06 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: jamajcan
Mam vetsi verzi, ale uplne stejne, funguje to ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.03.2014 13:09 jamajcan Re: Pavel1205
Fotka k příspěvku Moc dobré!Mám to u krevet,podobně.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2014 22:21 Muž patamatix [408] Re: Pavel1205
originál je klasický honič vody ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2014 21:22 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
To áno! potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2014 17:15 Muž Pavel1205 [12] Re: patamatix
Nejsem :-) ,ale byla to piplačka. U originálu se mi zdálo žalostně málo filtrační hmoty a navíc mezi těma mřížkama by to mohlo krevetku nasát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2014 17:11 Muž patamatix [408] Re: Pavel1205
Pěkně se ti to povedlo zastřihnout,nejsi kadeřník ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2014 17:05 R Muž Silent [5949]
U mně taky ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2014 17:01 R Muž romant [27987] Re: Pavel1205
U mě dobrý. X-)
Edit: Jenom teď častěji měň vodu a neodkaluj 14 dní dno.
Přesunu debatu sem: https://rybicky.net/forum/9043

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [20] ...... 33 34

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 42841x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/380-filtrace?od=951