Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Živorodky - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Živorodky - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2020 18:48 R Muž Anthrax [4765] Re: Sid
Něco na tom je. Nicméně „teď a tady“ to měřeno právě nebylo. A vhledem k tomu, že probíhá podle prezentace „2x týdně výměna 1/3 vody“ bych hodnoty zdrojové vody nepodceňoval. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.11.2020 18:35 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Anthrax
...Když vodárny tvrdí že máš pH o kus jinde, tak bych věřil spíš jim, než hobby testům. :-) On je celkem rozdíl jestli máš opravdu pH 8,5 nebo třeba 7,3...
Co deklarují vodárny o hodnotě pH je irelevantní, důležité je, co naměřím ve svém akváriu.
Určitě bych se řídil víc tím, co naměřím hobby testy "tady a teď", než údajům "z jiného vesmíru", (vodáren), byť ty druhé jsou měřeny o třeba několik řádů přesnějšími metodami. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2020 17:51 Hornik20 Re: Anthrax
Netuším čím to je ale už teď oba druhy mečovek co mám jdou pryč a rázem je o 8 ryb méně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2020 17:49 R Muž Anthrax [4765] Re: Hornik20
Koukám na tvou prezentaci. No a vidíš, že pH máš podle vodáren pH 7,37. A jsme rázem úplně jinde. Bůhví čím to tom zverimexu měřili. ;-)
Nezdá se mi tedy, že pH bylo příčinou tvých problémů. Je asi třeba pátrat dál. Problém může být to přerybnění. Tak se uvidí, jestli redukce osádky pomůže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2020 12:36 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Hornik20
- už vám to psali někteří uživatelé v příspěvcích prezentace, máte tam zátěžové druhy ryb, navíc na objem akvária (60l), jde o rybí polévku
- pokud nechcete odchovy, akvárium může být složeno pouze že samců
- k tomu pH bych raději využil ryby Malawi,Tanganika,(menší druhy ryb)
- více vám, již asi, nemůžu být nápomocen ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2020 12:25 Hornik20 Re: lacewings
No jo jenže Živorodky jsou pro mě to jediné snadné protože na jiné druhy ryb které kladou jikry si netroufám jelikoš chci chovat ryby abych měl mladé. Dřív sem pěstoval gupky a žádné problémy nebyly ano byl sem o dost mladší a měl sem o dost malé akvárko a množilo se to jako blázen bez problémů tak nechápu kde je problém a techniku jakou mám sem dřív neměl a přece to šlo nevím nechápu. Krom toho člověk který mi Black Molly dal z vlastního chovu říká že v Prostějovské vodě se jim prý daří a on ty problémy nemá jen u pavích oček ale Black Molly mu prý krásně vše v poho a dělá to stejně jako já ... abych řekl pravdu tak sem z toho poněkud otrávený.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.11.2020 12:20 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Hornik20
- to pH bude tedy tvořit základ problémů, zvážil bych tedy změnu druhů ryb, kterým by vyhovovaly parametry vody, pokud se již dále neupravuje ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2020 12:16 Hornik20 Re: lacewings
Tady na Prostějovku je voda hold hodně tvrdá a to používám odstátou 2 dny při posledním čištění sem to nestihl nechat odstát ani 24 hodin. Bojuju s tímhle už od začátku co sem akvárium založil. A poslední měření vody sem dělal tak před 2ma měsíci a co vím tak také hodně NO3 přitom dno odkaluju každý týden i do hloubky. Podle mě tam je dost rostlin přesto ta rovnováha tam kolísá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2020 12:13 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Hornik20
- jak měříte to pH?, 8,5 je hodně, tam bych hledal problém(včetně již popsaného) , než v parazitárni problematice, pokud ryby mají reakční příjem potravy a nejsou viditelné změny ve výkalech, kromě uvedeného chování ryb ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2020 12:00 Hornik20 Re: lacewings
Tu poslední co to měla sem před týdnem při každotýdenní údržbě našel mrtvou a tu u které se to projevuje ted tak to začlo shruba po 14ti dnech
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2020 11:56 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Hornik20
- v jakém časovém úseku? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2020 11:54 Hornik20 Re: lacewings
No ona to má vždycky jen maximálně 1 ryba max 2 víc né
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2020 11:44 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Hornik20
- nemusí se jednoznačně jednat o reakci na vnitřní parazitárni problém, může jít o stresoviu reakci ryby na prostředí a sociální chování ostatních ryb, kdy nejsou žádné přechodové zóny členitosti akvária (třeba rostliny)
- máte v akváriu především "zátěžové" druhy ryb, kdy v případě problematiky (parazitárni), by se to mělo projevit u více jedinců akvária, proto by bylo dobré, kdyby jste provedl vizuální sledování i ostatních ryb v akváriu, zda u nich nejsou příznaky v chování, příjmu krmiva a vylučování výkalu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2020 11:38 Žena permonici [316] Re: Hornik20
Při potížích mi často pomohla vodoléčba, tj. velmi častá výměna části vody. Např. 3 po sobě výměna 1/3 vody, pak obden také 1/3, do zlepšení. Jak jsou ryby "nějaké divné", začnu měnit vodu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2020 10:52 Hornik20 – Vnitřní parazit ??
Dobrý den. Potřeboval bych poradit jelikoš sem začátečník a myslím že se to tu řešilo. Jedna z mých Black Molly (když jí náhodou neotravuje sameček ????) tak když zrovna je zrovna na místě tak jako by plavala ale stojí na místě (ploutve přitažené né sice úplně) vím že není v pohodě. Ryby které to u mě dělali většinou bohužel umřeli. Mám pocit že má vnitřního parazita... a případně který přípravek použít. Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2020 18:58 Žena Anezka [1] Re: SoRex
pan Rudolf pred nejakou dobou okomentoval jednu z ryb v mem akvariu jako "tuberkulózně-rachitická samice paviho oka vypada hrozne a mela by byt utracena". Tak mi to ted zase zacalo vrtat hlavou. Je to jedna z rybek, kterou jsem prinesla z bazenku pro deti ze zruseneho akvaria zname, nekdy loni na podzim pred zamrazem...bylo mi jich lito, nechala jsem je 14 dni v karantene a kdyz to prezily, dala jsem je do akva na doziti. Asi to byla blbost, uznavam,ale uz se stalo. Tak uvazuji, jestli ma opravdu tuberkulozu, nebo je jen znetvorena spatnymi podminkami v predchozim bydlisti...uz je to skoro rok...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2020 18:00 SoRex Re: Anezka
Je extrémně nepravděpodobné, že by jakákoliv infekční tuberkulózou nakažená ryba žila déle než pár týdnů. Jak jste vůbec přišla na to, že má ono paví očko tuberkulózu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2020 17:16 Žena Anezka [1] – jak dlouho zije pavi oko s tuberkulozou
Dobry den, jak dlouho muze zit pavi oko s tuberkulozou? Je scopna s touto diagnozou prezit rok? Dekuji za info.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   01.11.2020 07:47 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Martina
- prvotní problém je přidání dospělého jedince z jiného prostředí, bez postupné aklimatizace, na prostředí nové
- u živorodek je mnohdy dostačující(v první fázi) , použití zasolené vody
- sůl, která je bohatá na minerály a stopové prvky, má výrazné antiseptické, detoxikační vlastnosti , zvyšuje produkci ochranné vrstvy (slizu) u ryb, vytváří zvýšení podpory účinků některých druhů léčiv
- Sůl
rybicky.net/forum/13705
- pokud nejsou příznaky i u ostatních ryb, zkusil bych tu sůl a až následně bych řešil aplikaci léčiv, pokud by byl u ryby, stav přetrvávajicí
- současné musím souhlasit, s již zde uvedeným názorem, že je třeba doplnit si informace o údržbě akvária, především o funkci a údržbě filtrační jednotky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2020 21:24 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Martina
Teď je podstatné už dál netrávit ty ryby dusitany, což je přesně to, co poslední dva měsíce v té nádrží probíhá. Léčit za těchto podmínek cokoli nemá smysl.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2020 21:03 Martina Re: lacewings
dekuji hlavne jde o to jestli to nemam necim prelecit, travim snema cely volny cas a vim o kazde ploutvi proto me udivilo co tak najednou a dost me to mrzi kdyz mam dva samce a plno samicek.. snad se bude ostatnim darit hned sem jim udelala udrzbu.. vim od dedu ze kazda zmena se muze projevit az po 2-3mesicich a to stehovani bylo narocne a doufam ze uz nas to nikdy nepotka sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2020 19:31 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: MK
Nejedná se BRP ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2020 19:22 MK Re: ctibum
mam toho nacteno az az, vsechno celou dobu fakci, jako vic rostlin? to uz se tam ryby nehnou a plovouci mi sezrali krevety tak uz sem je znova nedavala, ty vetsi kaminky jsou jen nahore, spis jsou uz promichane s jemnym sterkem ktery byl pod a pri vymene vody to odkaluji. mollakovi ted uz asi nepomuzu dala sem ho zvlast do elementky s rostlinkama. zarazilo me ze vcera zvesela plaval a dneska je oskubanej a polehava :-O ale dekuji za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   31.10.2020 16:58 R Muž ctibum [6909] Re: MK
Měl(a) by ses tu zaregistrovat a pročíst si odkazy pro začátečníky, které dostaneš. Evidentně máš mezery. Pokud jsi před dvěma měsíci znovuzakládal(a) a každý týden čistíš filtr, tak nemáš akvárko pořádně zajeté. Nehledě na to, že máš dost hrubé dno a k tomu živorodky, které hodně kadí. A rostlin taky moc nemáš...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2020 15:58 MK Re: ctibum
Fotka k příspěvku akva mam 1 rok ale pred 2ma mesici sme se stehovali, mollaka sme dostali od dedu chovatele uz jako dospeleho.. jeste v tydnu prohanel samice a dneska je kaputo i krevety po nem lezou a okusujou ho, ostatni ryby jsou na pohled v pohode. Jednou tydne menim 1/3 vody a cistim filtr.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.10.2020 12:08 R Muž ctibum [6909] Re: MK
I to akvárko je 2 roky staré? Přijde mi, podle fotek, jak včera založené... Prezentace by byla fajn.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2020 09:28 MK – je to rozpad ploutvi?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobry den, rano prijdu k akvarku a samec black molly je apaticky a ma divne ploutve, muze to byt bakterialni? vcera sem na nem nic nepozorovala. ma tak 2 roky. Dekuji :(
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.06.2020 10:27 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Gabriela
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
- nejlépe se přihlásit a založit prezentaci ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2020 10:11 Gabriela – Živorodky širokoploutvé-něco jako plíseň na očích a ploutvích
Dobrý den.
Chci se zeptat co mám dělat s mými rybičkami. Nevím jakou mají nemoc, nic sem o tom nikde nezjistila. Mají na sobě divně vypadající malé skvrny a na očích taky. Nastudovala jsem všechny podmínky a pekelně je dodržují. Možná dělám nějakou chybu ale to bych potřebovala zjistit. Děkuji za odpověď.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.05.2020 07:08 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Klaudia
Klaudia napsala: je možné kombinovať esha exit a esha gastropex.
- ano je to možné, ale prodlužuje se tím doba léčby, není to efektivní
- doporučuji vyléčit "Krupičku", bez aplikace přípravku eSHa gastopex, ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2020 01:49 Klaudia – Kombinácia esha exit a gastropex
Ahojte,prosím mám otázku či je možné kombinovať esha exit a esha gastropex. Či by to nemalo niejaky dopad na rybičky. Nakoľko som si doniesla s rastlinou veľa slimákov do akvária a neviem sa ich nijak zbaviť dnes som dala prvú dávku no potom som si všimla že jedna z nových rýb z obchodu mi zase doniesla krupicu alebo Velvet má ju zatiaľ iba tá jedna tak chcem vedieť či počkať kým douzivam gastropex alebo môžem aj kombinovať alebo zajtra už nedať gastropex ale radšej exit. Ďakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2020 01:11 PeterSK Re: Anthrax
Nie som si ani ja istý tým Omnipurom. Vzal som ho hlavne preto že by mal byť bezpečný aj pre krevetky, ale uvidí sa. Uvádzajú že je proti baktériam, infekciam a kožným parazitom, ale hej neviem ako si poradí v prípade že je to niečo vnútorné. Poznáte niečo vyslovene na vnútorné parazity čo by krevetky tolerovali? Bolo by asi náročnejšie ich oddeliť kedže sú v poschovávané v drevách, nechcem ich stresovať a predpokladám, že tiež môžu byť nosičmi. Teplota je 23-24 stupňov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.05.2020 20:36 R Muž Anthrax [4765] Re: PeterSK
Akvárko vypadá OK. Co teplota vody? Ta může být pro léčbu důležitá. Nevím, jestli je ten omnipur správná volba... Nikdy jsem ho nepoužíval. Ale je na vnější problémy ne? Tohle mi ale přijde jako nějaký vnitřní problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2020 12:56 PeterSK Re: Anthrax
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Posielam fotky, je tam aj to napadnuté Danio, bolo v 9 litrovom akvárku v karanténe, malo aj filtráciu ale neprežila dlho. Hodnoty stále približne takéto podla testovacích prúžkov: NO3 medzi 0-10, NO2 - 0, GH - 8, KH - 6, PH - 6.8 až 7, Cl2 -0, práve vidím že sa v posledných dňoch objavil aj nezmar zelený. Voda je teraz mierne kalná po pridaní prípravku Omnipur. Zatiaľ teda týždeň neplánujem žiadnu výmenu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2020 22:32 R Muž Anthrax [4765] Re: PeterSK
PeterSK napsal: Podla testov bolo v norme PH, KH, tvrdost, NO2 aj NO3 a taktiež CL... Každý test má normu někde jinde. To se stále pohybujeme v rovině neurčitých slov. Takže jaké konkrétní hodnoty ti testy ukázaly? ;-)
Edit: Fotka ryby a akvária vydá většinou za 1000 slov. Ať se alespoň zhruba ví co se vlastně řeší. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2020 21:55 PeterSK Re: _ucx_
Nie nie, filter beží stále. Myslel som tým že mám na ňom privzdušňovanie cez hadičku. Cez deň to odstavím kvôli CO2, ale na noc ventil povolím a vháňam bublinky. Tak to bolo myslené. Okej výsledky veľmi dobré som trošku prehnal. :-D Podla testov bolo v norme PH, KH, tvrdost, NO2 aj NO3 a taktiež CL, prijamo test na amoniak som nerobil, ale nemyslím si že v tom je problém lebo vodu pravidelne meníme a akvárko je čisté a plné rastlinstva. Tiež to ale vidím na poriadnejšie testy do budúcna. :-/ Zatiaľ mám iba tie univerzálne prúžky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.05.2020 21:34 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: PeterSK
Předně si založ prezentaci akvária.

Jinak v tvém příspěvku mne zarazila věta "na noc vháňam vzduch z filtra". Chceš říci, že přes den filtr vypínáš? Pokud ano, tak možná máme příčinu problémů. Pořiď si spolehlivé kapkové testy na NH3, NO2 a NO3 (NH3 test nemusí být nutně kapkový, může to být i ten na sklo od Seachemu) a odnauč se "výsledky boli velmi dobré", namísto toho je lepší sdělit konkrétní hodnoty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2020 19:44 PeterSK – Urgentný probém, Gubky a Danio rerio - parazit či baktéria?
Zdravím, som tu nový. ahoj Založil som si pred vyše mesiacom akvárko. Prešlo si síce nie dlhým cyklom ale aspoň 2 a pol týžďna bez rýb. Je plné rastlín. Prídávam cez deň mierne CO2 z kvasníc a na noc vháňam vzduch z filtra. Všetky hodnoty podla prúžkových testov boli velmi dobré. Máme 2 gubky zo superzoo, (čo bola asi chyba brať z takýchto obchodov) a danio rerio s dlhými plutvami + 5 krevetiek neocaridina davidi zo shrimp.sk,

Taktiež rastliny máme z dvoch zdrojov. Jeden bol in-vitro sterilné, ale druhý zdroj opäť superzoo, s čím sme si pravdepodobne priniesli aj slimáky. Pochopil som že to nebol dobrý nápad.

Ale späť k veci. Keď sme obrdžali zebričky, boli veľmi aktívne a vyzerali zdravo. Sem tam sa síce obtierali o dno a dekorácie. Jedna z nich sa asi po týždni začala správať divne, bola menej aktívna, až sa nakoniec zdržiavala pri dne na neveľkom dreve. Bola celá doráňaná, mala krvavé flaky po sebe, ale aj vnútro bruška mala akési červené. Ihneď sme ju oddelili do karantény s filtrom aj vodou z akva, ale prežila iba necelý deň. :-( Niektoré gubky teraz kakajú bielu až priestvitnú, no z jednej zebričky vychádza veľmi hrubý biely výkal,až som si myslel źe z nej trčal červ. Ostal plávať na hladine. Oblasť pri konečníku má napuchnutú a akoby sfarbenú do biela. Viaceré teraz vyzerajú nafúknute.


Do vody sme pridali produkt Sera Omnipur, ktorý by mal infekcie baktérie a niektoré cudzopasníky likvidovať a rany dezinfikovať. Samozrejme v príslušnom pomere. Taktiež sme pridali aj do karantény, ale tej rybke to už nepomohlo. Nemôžem do akva zjavne pridať nič silné, kvôli krevetkám, a keby ich oddelím aj s akva vodou, infekciu, či parazita by stále mohli opätovne zasniesť naspať či mýlim sa? Chcem sa spýtať či má niekto s takýmto problémom skúsenosť a ako by ste ho riešili? :-( hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2020 09:32 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Klof
No nedělej změny moc prudké. Přidával bych třeba 20 g denně a sledoval s testerem pH, co to udělá. Bude-li změna neměřitelná, přidal bych. Nejdřív rozpustit v kýblu vody a ten tam postupně připustit. S NO2 problémy nemáš, filtr není potřeba dál řešit.

Loď může uvolňovat třeba ftaláty, které pak mohou otrávit ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2020 09:19 Muž Klof [4] Re: _ucx_
Ok, díky za info, ale i tak zkusím rybky přeléčit. Ze začátku nebyl problém, vodu měním třetinu každý týden, vyměnil jsem filtr za výkonnější s purigenem. Asi jsem špatně vybral substrát a ten stahuje pH až moc. Té sody bych měl na cca 100 l dávat kolik a jak často?
Edit: Jo loď bych vyhodil hned, to by ale doma neprošlo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.05.2020 17:29 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Klof
Nezdá se mi ten dlouhý výkal za tou rybou, ale to zrovna Eshou 2000 nevyřešíš (a ani to nemusí nutně být nemoc u živorodek). Tím nízkým pH to být může, ty ryby, co tam máš, mají rády pH vyšší, čili měň vodu a zkus ho zvednout třeba jedlou sodou. Vyhoď loď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2020 16:49 Muž Klof [4] – Léčení Eshou 2000
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím. Máme problém s rybičkami, postupně jsme přišli o některé rybičky různých druhů. Myslel jsem si, že to je nízkým pH na úrovni 6, došel jsem k závěru, že ty rybičky budou nejspíš marodit a chci je zkusit přeléčit eshopu 2000. Pokud byste někdo z fotky poznal, čím to je, budu rád... NO2 je nulový, NO3 do 30.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.05.2020 12:07 Muž Yirka [9126] Re: Králík
Hlad je nejlepší kuchař. Pokud je vpořádku nádrž, dej jim dietu 2-3 dny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2020 12:06 Králík
Dobrý den, včera jsem si koupil dvě živorodky duhové, samečka a samičku. Obě vypadají na oko zdravě, plavou po akváriu, nic na sobě nemají, ale vůbec nežerou. Teda sameček to vždycky strčí do pusy a vyplivne, samičku krmení nezajímá vůbec. Neví někdo co s tím? Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2020 20:18 Muž Zdendasss [15] Re: Králík
Nemám ale dával jsem jim buchanky tak jsem tam asi něco dotáhnul z rybníka. Každopádně jsem vyměnil všechnu vodu a vypral písek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2020 13:29 Králík Re: Zdendasss
A šneky tam nemáš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2020 01:33 Muž Zdendasss [15] Re: Amatértom
To asi ne. Jsou tam jen mečovky a pár ramirezek (mladých).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2020 23:28 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Zdendasss
Nechutnal jí spíš někdo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2020 23:25 Muž Zdendasss [15]
Fotka k příspěvku Dobrý den nevíte prosím vás co to je za nemoc? Rybkam se udělá díra v břiše. Bohužel to poznám až když už plave u hladiny jinak vypadají zdravě.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2020 11:57 Muž Tom384 [54] Re: Ševča
Rozdavani neni dlouhodobe udrzitelny reseni. Drive ci pozdeji jsou prijemci saturovani (teda s vyjimkou tech kteri zivorodkama krmi). Tradauje se tu na foru ze v akvariu si dokazi zivprodky najit rovnovazny stav, kdy udrzuji svoji populaci na unosne urovni samy. Dulezita podminka pro tento stav ale je ze majitel neprekrmuje coz bych videl jako nejpravdepodobnejsi pricinu spatneho stavu ryb. Reseni je zbavit se 3/4 ryb a naucit se krmit.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 35

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 19571x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3338-zivorodky-nemoc?od=101