Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Živorodky - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 32 Přejít na další stránku   1  
Živorodky - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2008 22:37 Jája – Re: Jája
Samička vypadá hodně chcíple :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2008 17:21 Jája – Re: Sid
Koupila sem jim lék (a asi brzy budu na mizině, pokud to takhle pujde dál :-D), a přeléčim radši všechny, protože se nemoc projevila i u dalšího samečka. Mam je skutečně ráda, i když dalším párečkem bych rozhodně nepohrdla, místo v akva ještě mam. :) jinak, druhá nádrž je velká 12 litrů, a jávskej mech nikdy nemůžu nehnat, už sem ho sháněla do hlavního akvaria a nikde ho neměli..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2008 15:01 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: ustavprochore
...jak moc zvládne bublifuk v nějaké prťavé nádrži, kde bude skoro u hladiny...a řekněme teplotě okolo 30 C okysličit ...
To bude záležet na průtoku vody filtrem. (A průtok zase bude záviset na množství dopravovaného vzduchu.)
Jinak výtok filtru na hladině je vzhledem k velkému rozpohybování hladiny velmi účinný způsob okysličování vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2008 13:08 Žena ustavprochore [567] – Re: Mrakoplash
otázka je, jak moc zvládne bublifuk v nějaké prťavé nádrži, kde bude skoro u hladiny (ale nevím, jak velkou karanténku/odchovničku Jája má) a řekněme teplotě okolo 30 C okysličit... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2008 12:59 Muž stanovsky [29] - Živorodky
já ti newím ale mám gupky a teplota je ted 26,5 C a vše co mám je zdravé hop aspon že tak dělají mi radost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2008 12:57 marsz – jejda
Nevím, jestli můžou gupky trvale prospívat v teplotě 26°C. A vlastně fůra dalších rybek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2008 12:55 Muž stanovsky [29] - Živorodky
:-) přesně tak každy má rád svou rybku a nechce jinou kdyz je ma naucene ze papaji rano a vecer ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2008 12:41 Žena ustavprochore [567] – Re: Jája
jak velká je ta karanténka/odchovnička? předpokládám, že to nebude pro parádu, takže kompresůrek se 2 vývody, jeden na bublifuk a druhý na vzduchování, topení (nebo dočasně vzít z velkého akvárka), světlo podle umístění. dno bych pro snadnější údržbu nedávala, pokud vůbec kytku, tak do košíčku a zasypat štěrkem (já košíček obalila jávským mechem a vypadá to celkem solidně :-))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2008 12:07 Jarin – Re: Jooky100
No mozna kdyby pro tebe nebyli ryby jenom "veci",tak by sis mozna vsiml ze kazda rybka ma svou osobnost a existuji lide kteri maj radi tu svou rybku a nechteji jinou....Fakt nevim co se s vama lidi deje...:((
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2008 23:33 Jooky
Liečit rybku za 20 korun? kup inú,alebo ti dam.. mam ich kolo 200 ks ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2008 19:56 Jája – Re: achyles73
:) Sameček trochu ztrácí barvu, možná dálší příznak. Obě ryby jsou na izolaci kde dosud nemam topení, takže zvýšit teplotu nemůžu, ale můžete mi poradit se zařízením náhradní nádrže (pro marody a mladé, podle potřeby)..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2008 09:52 Muž achyles73 [12] - Živorodky
Zvýšit teplotu na 28 dát esha 2000 podle navodu, předtím ještě odkalit a doufat že to pomůže. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2008 06:22 Muž Miras [111]
no jak se zbavit rybky je tu spousta názorů, ale žádnej jak jí vyléčit ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2008 21:02 sokar
Mám problém s mečovkama.Dnes mě jedna umřela.Asi týden polehávala v koutě a stranila se ostatních.
Dnes začaly všecky mečovky být v koutě namačkaný u sebe.Některé sou těhotné.Může mě někdo poradit co s tym??
Všechny hodnoty sou ok a papaj normálně.

Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2008 19:42 Jája – Re: Yirka
To rozhodně ne, nejstarší ryby jsou v pořádku, tyhle dvě jsou koupené asi před 2 týdny nově.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2008 18:41 Muž Yirka [9126] – Re: Jája
Jak dlouho je chováš v jedné skupině-nedegenerují?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2008 17:54 Jája – Nemoc živorodek
Chovám živorodky, paví očka, platy a black molly, samičce pavího očka se rozpadá ocasní ploutev a sameček má při pohledu z vrchu křivou páteř (vypadá jako vlnovka ~). Podle knihy mam nemoc léčit furazolidonem, podle tohoto serveru zase methylenovou modří, zřejmě se příznaky nemoci shodují s více možnými diagnozami. Příznaky (rozpadávání ploutní a křivá páteř) sedí na tuberkulozu, ale i na spoustu jiných nemocí doprovázené těmito znaky. Obě ryby nevykazují zatím žádné divné chování, samičku jsem přmístila do jiné nádrže protože se pravděpodobně jedná o bakteriální nemoc, samečka jsem zatím nechala v hlavní nádrži, je totiž možné že má vnitřní paraity a proto plave tak zkroucený. Ani jedna z ryb neztrácí barvu, žerou normálně, reagují na pohyb, v akváriu je teplota 26°C. Nevím co bych mohla ještě popsat, snad jen že je v akváriu přemnožení šneků. Můžu poslat i fotky. Děkuju za co nejrychlejší odpověd

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2008 12:42 Muž stanovsky [29] - Živorodky
mno a na kolik vytápíš akva??? můj termostat je nastavený na 24C a teploměr ukazuje 27... nebudu do toho zasahovat ale ty slepené ocásky u mých rybek se nevyskytují. Bud je to zpusobené teplotou vody anebo jsou ryby imunní. Prostě jednou to měly apak to zmizelo. Chémii nepoužívám jen antimykotin a ten určitě není proti slepeným ocáskům. Mohu se plést... kdyžtak mě někdo opravte. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2008 12:23 ondra08
no já mám červené špicplaty a ty zatahují ocásky a vždycky když to vydím tak teplotu zvednu na 26 stupňů a přidám do vody vrchovatou kavovou lžíci soli a pomáháto ale mám v akva jenom ty platy některým rybám ta sůl vadí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2008 12:01 Muž stanovsky [29] - Živorodky
Joo o taky se mi to dělo, ale nevím je to genetické nebo se to šíří mezi rybami jako krupička? Co vím tak některý paví oka měly slepený ocásky a např black mollám nebylo nic.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2008 09:19 pancernicek
jestli má ta mečovka slepenou ocasní ploutev tak za pár dní zemře protože mě se stává s pavíma očkama prostě májí slepenej ocásek a potom polehávají na dně a to už vím že je konečná. hodně štěstí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2008 20:22 Muž Geri [29] - Skaláry
ťukaj? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2008 20:19 leidy – o mečovkách
Fotka k příspěvku měly jsme tolik ryb umřely nám na krupičku naštestí jedna porodila a umřela.oddelily jsme je.nechápu to ale i ty malé do sebe tukaj proč? coze
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2008 19:29 Muž stanovsky [29] - Živorodky
No myslím že tu nemoc přítáhneš s rybami ze zverimexu. Dneska sem byl v jednoum opavském a našel jsem v nádrži zdravé a nemocné kusy ryb ... příznak: slepené ocásky a uhynulé kusy. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2008 18:50 sokar – Re: elbudre
Zdarec.

No před pár dny sem v akva taky zjistil že mi pár mečovek polehává tone tone
Prostě leží někde v rohu.Na krmení taky vyplave.
Všecky hodnoty sou už od založení ok.Toš ale žádné jiné příznaky nevidím.Ani mě nenapadá jak by tu nemoc či co mohly dostat???

Díky za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2008 18:42 Muž stanovsky [29] - Živorodky
slepená ocasní ploutev = nemoc .... mi vždy umřely :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2008 18:21 deCORF OBRAEN
... ikdyž se rozplave, tak drží neustále staženou ocasní a hřbetní ploutev. Jinak na ni nic zvláštního nevidím...proste nemoc!!..skus pridať nejaké foto ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2008 17:43 elbudre – mečovka
Prosím o radu. Samice mečovky už asi 3 dny posedává téměř pořád u dna a plave jen na krmení. ikdyž se rozplave, tak drží neustále staženou ocasní a hřbetní ploutev. Jinak na ni nic zvláštního nevidím.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2008 20:13 Muž vojtak [312] - Cichlidy – Re: all
rybi vykaly nemuseji mit stejnou barvu jako ty lidske. Problem ovsem nastane, kdyz z nich odchazi tasemnice, nebo pruhledne vykaly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2008 19:35 Žena bucliik [99]
tropica je taky červeňoučká ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2008 19:03 Žena sharon [126]
:-D:-D když dám ancíkům hrášek nebo okurky, můj vrubozubec, který je s nimi, jim nakadí obrovské světle zelené granule :-). Ryby běžně kadí hovínka podobné barvy, jako má žrádlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2008 14:22 Muž Wulfgar [0] – Re: ustavprochore
Colour to neni, je to tropica,ale ted me napadlo, ze kdyz jsem je vezl domu byl u nich poter kterej stihly sezrat,takze mozna to je z toho, sezrali asi 6-7 prcku.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2008 14:43 Žena ustavprochore [567] – Re: Kamil
o praní písku slyším v souvislosti s pravidelnou údržbou poprvé, podle mě když jednou za 1 - 2 týdny pořádně odkalíte (živorodky to potřebují) a doplníte vodu (obvykle stačí odstátá vodovodní z kýble, chemii osobně nepřidávám), tak to bude ok. vložka z filtru se má myslím prát v té vodě, která se odsaje z akvárka (tak si nevyhubíte ty užitečné pakterie). Rostlinky přidejte, ty rychlerostoucí typu egérie, ceratophyllum by mohly pomoci. ještě zvažte počet těch plat, na 60 l akvárko mi to připadá fakt hodně. tu teplotu můžete zkusit sundat třeba pomocí zmrzlé PET lahve do akvárka... držím palce. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2008 12:40 Kamil – Re: Sandpiper
Filtr je tam ten, co byl v sadě - tedy Eheim - vnitřní s vzduchováním. Upřímně - nemám zkušenosti a tak jsem se řídil tím, co mi poradil prodavač. :( očividně asi špatně.. Říkal mi, že stačí, když nebudu dávat novou vložku do filtru, a budu ji jen proplachovat - že tam zůstanou všechny bakterie a tak můžu kamínky propírat.. sad Přidám rostlinky a uvidím - díky PS: tak držte té mojí palce. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2008 11:00 pavelonder
jako jak pereš písek to jako všechen vyndáš ven coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2008 10:59 Sandpiper – Re: Kamil
Mas to vsechno spatne..mas tam malo rostlinek, na molly (i na ancistruse) je to moc malé, molly potrebuji byt nekolik dohromady a mit hodne mista na plavani. A jestli menis vsechnu vodu a stejny den umivas pisek tak je dost mozne ze se ti zvysily NO2 protoze jsi odrovnal hodne bakterii. Co tam mas za filtr?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2008 10:54 Kamil – Re: Snofrev
Fotka k příspěvku Ahoj - pardon.. takže akvárko 60 litrů, 8 plat červených, 1 betta (samička), 2 ancitruse. Cca 4 rostlinky. Akvárko je tak rok starý. Tak co 14 dní měním vodu (1/3). Jednou za 3 měsíce měním všechnu vodu a peru písek. Při každý výměně vody dávám chemii (odsraňovač chloru a ještě jednu vodičku na úpravu vody). Na fotce je snad vidět ta červená skvrna. - diky moc
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2008 23:35 Muž Snofrev [54] – Re: Sid
Sportka?

Je to jen tip, vzhledem k tomu, že Kamil píše o plicích, tak tipuji začínajícího akvaristu a tipuji, že se o to málo stará (nebo neví jak), tipuji otravu N-látkama

můj další tip by byl přerybněné akvárko a málo kyslíku

jak jsem psal - MÁLO INFoRMACÍ
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2008 22:41 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Snofrev
Že by tím myslel žábry?
Otravu N-látkami tipujete proč?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2008 22:21 Muž Snofrev [54] – Re: Kamil
plíce? a ještě k tomu krvavé? jak jsi na to přišel???
vůbec nechápu co jsi tím chtěl říct

co se teploty týče, tak 28°C jim určitě nevadí

jinak musíš napsat víc informací o akvárku, jak dlouho ho máš, kolik ryb, kolik rostlinek, jakou a jak často provádíš údržbu a vše na co si vzpomeneš a určitě by pomohla fotka


může to být téměř cokoliv, dej alespoň víc informací - pro začátek zkusím tipnout otravu N látkama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2008 20:26 Kamil – Gold Molla - plave břichem nahoru
Ahoj - poslední 3 dny mi gold molla plave břichem nahoru. Plave, žere, ale jen občas se přetočí správně a to jen na chvilku, než se zas přetočí "nazad".. Také má krvavá plíce.. Poradíte, co s tím.. Teplota vody 28st. (nejde sundat dolu - a to už ani nesvítím). Vzduchování jde OK. - díky moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2008 09:07 Muž iblik [4] - Labyrintky – Re: tempus
tak to jo
ale dneska se od zvyku odpouští :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2008 07:53 Muž tempus [3] – iblik
preto že "čichavci" to majú vo zvyku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2008 20:00 Muž iblik [4] - Labyrintky – Re: Dinamit
njn ale proč by to dělali i čichavci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2008 19:59 Muž iblik [4] - Labyrintky – Re: ustavprochore
za toho se budu stydět smich
a ryby vypadaj celkem líp ta mečovka už se tak neschovavá čichavci už jsou celku ok jen ty mečovky ešte rychleji dejchaj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2008 18:24 Žena Dinamit [68] – Re: iblik
Proto byla moje první reakce nedostatek kyslíku, zvlášť, když jsi držel teplotu na 28 °C ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2008 17:38 Žena ustavprochore [567] – Re: iblik
já myslela jak to vypadá s rybama, jestli pořád lapají po vzduchu, rychle dýchají...? kyti dobrý, sice budou asi růst pomalu, ale aspoň něco. já bych to asi spíš řešila nějakými rychlerostoucími a přebytky pak dala do té 200, co chystáš, ale je to tvoje akvárko... jo a vzhledem k věku bych si dovolila opravit "kíbl" na kýbl, vždyť tam je to úplně slyšet ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2008 17:17 Muž iblik [4] - Labyrintky – Re: ustavprochore
no zbejvá mu kíbl ješte koupil jsem ješte anubias congensis a echinodorus inpail
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2008 13:23 Žena ustavprochore [567] – Re: iblik
a jak to vypadá teď? vodu jsi vyměnil?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2008 13:01 Muž iblik [4] - Labyrintky – Re: oldkiwinka
no tak od unora
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [32] ...... 35

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 19571x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3338-zivorodky-nemoc?od=1551