Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Živorodky - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 34 Přejít na další stránku   1  
Živorodky - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2008 21:22 Z – Re: procha
NO muze to byt prerybnenim spocitej si objem akvarka a spocitej ryby jejich max velikost dp ktery vyroustou (1cm/1litr),nebo je to jenom poruch mechyre a tak to stridej to krmivo a do mesice se to spravi a kdyz ne tak tam mas moc ryb

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.03.2008 11:56 miro03
Vela živorodiek v akvaristikách je s importov-dovozu.Je to pre ne zmena vody.Moja polovička mala podobné problémy a hodnoty vody boli v poriadku.Ešte sa vyskytol tento problém u živorodiek-black mola,živorodka velkoplutvá,plus spomínané mečovky a pavia oká.Dalšia z vecí bola že po porode chovnu samicu skrutilo a do 24hodín uhynula.Poter nie ten sa krásne vyvinul a dorástol do pekných rybiek,ktoré už problém s skrivením nemali. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.03.2008 07:29 R Muž Silent [5949] – Re: pepik
Změř hodnoty NO2 a budeš mít jasno jestli je to vodou nebo nemocí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.03.2008 20:21 Muž pepik [6]
je to zahada :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.03.2008 20:20 Muž pepik [6]
no jo na platy jsem zapomnel ta mi to delala taky ale uz chcipla,a ty black molly uz mam tak mesic do ty doby nez sem je prendal do noviho akva byly v poho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.03.2008 20:13 Žena Naďa [33]
Měla jsem koupené tři žluté platy komety a jedné se po několika málo dnech začala ohýbat páteř, fotka je někde ve fóru, po měsíci uhynula. Prý vodou nebo degenarací při šlechtění otec - dcera, matka - syn, sourozenci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.03.2008 20:07 Muž pepik [6]
ale zase je divny ze to nikdy predtim nedelali :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.03.2008 20:00 Muž pepik [6]
to asi bude tou vodou a este sem zapomnel napsat ze maj stazeny ploutve a porad se skovavaj ale to bude asi tim ze sem je tam nedavno prendal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.03.2008 19:43 Muž chicko [124] – Re: pepik
Jak říkám u živorodek je to poměrně běžný broblém, ale je divné, že takhle rychle po sobě molina a očko. Může to být i náhoda....třeba někdo ještě poradí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.03.2008 19:42 R Muž Silent [5949] – Re: pepik
Vypadá to na špatnou kvalitu vody. Patrně příliš dusíkatých látek.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.03.2008 19:40 Muž pepik [6]
predevcirem se mi ohnula black molla :-( dneska taky a k tomu jeste pavi oko
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.03.2008 19:37 Muž chicko [124]
A u jakých rybiček konkrétně Pepo? Pokud je to třeba jen u jedný, tak to je vcelku normální, občas k tomu dojde. Nejčastěji je tomu tak u živorodek(hlavně paví očka) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.03.2008 19:12 Muž pepik [6] – ohybajici se pater u rybicek(je to nutny)
coze nevi nekdo proc se mym rybickam ohyba pater coze dik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2008 21:34 Z – Re: procha
To proto ze jich je tam moc mecovka dorusta 10 cm tak jich tam muze bejt v akvarku je 3mecovky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2008 21:27 Z – Re:
Ja si myslim ze je to mechyrem skus pravudelne krmit nebo jestli tam nepripoustis studenou vodu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2008 21:26 Z – Re: procha
To by mohla mit poruchu mecgyre.Hlidej ji a praidelne krm(obyc.krmivo a nejake vitaminy

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2008 13:28 StyLLo
Fotka k příspěvku a este jedna fotka na suchu... myslim, ze sa citi lepsie a aj vyzera lepsie... uz aj plava.. a zda sa mi, ze ma aj mensie brucho... tak mozno len to nemohol zo seba dostat alebo co... ale stale ma este trocha vacsie brucho... asi tam este nejaky ten kusok ma... no uvidime...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2008 13:26 StyLLo
Fotka k příspěvku dnes mi vykadil nieco neobvykleho... vyzera to ako keby kusok z rastliny Sagittaria subulata... a je to vo velkosti zrnka ryze..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2008 22:43 StyLLo
Fotka k příspěvku este jedna.. mozno zbytocne, ale nevadi... pozrite..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2008 22:37 StyLLo
Fotka k příspěvku tu je fotka.. dufam, ze postaci.. predsa to asi bude ta vodnatelnost :-( mate s tym niekto skusenosti? mam ohrievac nastaveny na 27°C.. pridat? ubrat? nechat tak?
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2008 10:14 Muž sifik [6]
no já bych ho dal zatím někam do karantény !! když se mi vyřeli čichavci tak ten samec vydžel týden a jeden den bez žrádla, jak pořát hlídal hnízdo !!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2008 09:30 StyLLo
myslim, ze to ta choroba nebude.. teplotu mam stalu (26°C) a mecun si plave (ked plave) kludne a bez tazkosti.. mohlo by to byt aj preto, ze "prehral" suboj o teritorium? lebo mam len 2 mecune a ten druhy sa zacina menit na samca.. cize su obidvaja samci :-( asi jedneho niekomu podarujem a pridam tam samicu... alebo ja neviem.. to brucho este ma nafuknute, ale nie az tak, ze je 2x vacsie ako on.. to len si myslim, ze ma nafuknute.. lebo obycajne sa mi zda byt mensie.. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2008 21:26 Matoosh
Mozno je len prezraty, niekde som cital, ze ryby vydrzia aj tyzden bez zradla, alebo ma chorobu menom vodnatelnost: rybicky.net/nemoc/rhabdovirus-carpio - toto je nejaka vodnatelnost kapru, ale v knizke mam jednu fotku vodnatelnosti a tam ma neonka brucho asi raz velke ako je ona cela...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2008 20:44 StyLLo – Mečúň - nafuknuté brucho
Zdravim! Mohli by ste mi prosim poradit? Pozorujem uz 3 dni samca mecuna mexickeho a zistil som, ze neprijima potravu a zdrzuje sa v lavom zadnom rohu akvaria nad filtrom.. a vsimol som si este, ze ma ako keby nafuknute brucho.. myslite, ze je len prezraty? treti den? nezda sa mi.. ine znaky choroby som si nevsimol.. ked sa mi podari ho odfotit, tak sem hodim foto... vopred dik za prispevky...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2008 16:40 Amazonstar – Re: Pampeliska73
Je aktivni??a jak je stara??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2008 14:41 Pampeliska73 – zivorodka hlavou ke dni
je hlavou ke dni ale je porad jeste ziva, uz se mi to jednou takhle stalo se sammickou pavi ocko, ale neprezila to.Zustavala na dne hlavou dolu. Nevite nekdo proc, da se jeste nejak zachranit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2007 14:45 Muž MarcoKing [32] - Tetry
no jen jsem odkaloval dukladne asi tak 40%vody jsem vymenil.tak nevite v cem je problem?
:-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2007 14:34 Muž PT [89]
tak jo a kdybych to cele vycistil kam s rybkama nebo rekni jak si to delal ty??

no finta je, ze dukladne cisteni znamena v podstate znovuzalozeni akva se vsemi problemy. Takze proto ta otazka, jak presne probihalo cisteni a jak moc intenzivne :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2007 14:31 Muž filipsi [1295] – Re: Prdka27
www.aquar.cz

Doporucuji, ceny mirne, kvalita normalni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2007 14:26 maxipes
no ja mam este mensi akvarko ale velky ryby sem dal do uschovi ke kamaradovi
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2007 14:22 Muž MarcoKing [32] - Tetry
tak jo a kdybych to cele vycistil kam s rybkama nebo rekni jak si to delal ty??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2007 14:20 Muž MarcoKing [32] - Tetry
ph v norme a no2 nemam kolik stoji ten test na no2?? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2007 14:18 maxipes
no ja bych řek budto to prekrmujes a voda se skazila a mas tam ty dusikate latky a kolik mas vrstvu pisku moza za tam mas moc pisku a je tam v nem hodne plynu a doporucoval bych to cele uplne cele vycistit---- stalo se mi to take
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2007 14:17 Muž filipsi [1295]
Jak bylo cisteno, uplne stejne jako vzdycky, nebo nejak vic do hloubky?
Konkretne poradit tezko, cim to bylo. Ja bych zacal zmerenim amoniaku/no2 (+ph).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2007 14:17 Muž PT [89] – Re: Prdka27
obvykla otazka - jak moc bylo akva cisteno? kolik vody vymeneno, co se delo s filtrem, pripadne se dnem?
Bez podrobnych informaci ti nikdo neodpovi, pricin umrti muze byt spousta.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2007 14:13 Muž MarcoKing [32] - Tetry
Akvarko bylo pred dvouma dny cisteno a udelal se mi takovy povlak na hladine a nechce pric nevite co to teda je ?proc umrela?
rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2007 10:09 marsz
Nevím. Třeba ty dusíkaté látky, co se někdy nahromadí. Lék by byl to akvárko asi vyčistit, jestli jede už moc dlouho. Ale opravdu nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2007 07:53 Muž MarcoKing [32] - Tetry – Nahla smrt pomozte pls
Ahoj prosim vas o radu,vcera kdyz jsem krmil ryby tak jedna mecovka vubec nezrala a byla jen u hladiny ne ze by lapala po dechu ale proste nezrala.Hned rano byla mrtva a sni i 1 razbora zadne priznaky nemoci jen ta mecovka rychle dychala.Dekuji za odpovedi :-O coze

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2007 13:36 Lukáš
Díky moc za pomoc, ihned to napravím a zbylé samce daruji kamarádům....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2007 13:34 rybar
Ne, ti samci tu samici jednoduše uštvou a ona umře vyčerpáním. Dalo by se to označit i tak, že ji ti samci utřou k smrti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2007 13:28 Lukáš – Re: rolandmynar
Promiň, mohl by si mi vysvětlit to, proč ale umírají po porodu ? Ti samci se hned chtějí pářit znovu ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2007 12:43 rolandmynar – Re: Lukáš
Zabráníš tomu tak, když vyndáš spoustu samců. Musí být tak jeden na 3-5 samic!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2007 12:39 Lukáš
Mám živorodky duhové, 3 páry a měl jsem živorodky celé červené ( nemohu si vzpomenout na přesný název )těch je asi tak 8 samců a samice my všechy vykapali, zbyli jen mladé, které jsou staré jen cca měsíc a půl.
Jak jde zabránit tomu, aby se nevyčerpali....je mito docela líto pozorovat a vědět že bude brzo konec......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2007 10:55 happy85
Padla vyčerpáním, kolik máš samců a kolik samiček?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2007 10:54 rolandmynar
Jaká živorodka? Kolik jich máš? Jakého pohlaví je kolik máš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2007 10:45 Nemoc ???? – živorodka
Zdravím,
přejdu hned k věci.
Už se mi stalo asi po třetí, že mě živorodka porodila několik ks malých, ale za 2-3 dny jsem ji našel mrtvou........
Nevíte čím by to mohlo být......
Díky Lukáš

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2007 18:01 janickamalicka
Ahoj nevíte co by mohlo být s mojí mečovkou. Ráno se zdá být v pohodě,ale odpoledne vždycky plave strašně pomalu a pořád u dna. nená ani hlad. Poradte mi prosim,diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2007 18:39 Žena Myrka [15] - Afrika
buď plynový měchýř nebo stáří.....a nebo nejsou náhodou vyhublé?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2007 19:52 Metz – Mečovka
dobry den to same se mi deje s moji mečovkou obraci se tak divne leha si na bok na dno atd.všiml jsem si, že ma takovou krvavou tečku u řitní ploutve neni to tím?je jí vubec pomoci?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2007 13:45 Muž bigboban [19] – Konec
Mám dojem že rybu už nic nezachrání. :-(
V tuto chvíli už bych zkusil jediné - vzít vodu z původního akva, dát jí někam do menšího akvárka a tam dát rybu aby měla klid.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [34] 35

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 19571x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3338-zivorodky-nemoc?od=1651