Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Živorodky - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 12 Přejít na další stránku   1  
Živorodky - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2014 14:53 monika Re: Sid
nedávno je že ho máme 10 dní :-D dobře, založim prezentaci :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2014 14:02 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: monika
...Nedávno jsme si založili akvárko...
Kolik týdnů je to vaše "nedávno"?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2014 12:01 R Muž romant [27987] Re: monika
Vyměň polovinu vody v akváriu a sleduj reakci ryb. Výměnu vody čiň pravidelně jednou týdně min. 1/3 objemu a můžeš lehounce polechtat dno odkalovačem tak 1x za 14 dní. Určitě by bylo vhodný se zaregistrovat a zřídit prezentaci předmětnýho akvária, aby se lépe reagovalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2014 11:57 Muž patamatix [408] Re: monika
Chtělo by to udělat prezentaci,aby jsme měli více informací. Z toho co jsi napsala se nedá mnoho zjistit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2014 11:54 monika – gold molly
Ahoj, doufám, že mi někdo poradíte. Nedávno jsme si založili akvárko, cca 200 L, filtrace, ovzdušnování, živé kytky, světlo... všechno bylo v pořádku. ale ted mi dvě platy korálové zalezli do kytky u hladiny a nehýbali se, když už tam takhle byly dva dny tak jsem je přendala do menšího akvárka s ovzdušněním, jakože karanténa. ale všimla jsem si, že sameček gold molly se mi schovává u filtru a ne a ne vylést. přitom byl celou dobu v pohodě, i ráno ten den. a když není u filtru tak je za kytku a nehýbe se, jenom stojí a kouká. nevíte čím to může být? mám ho dát taky do ,,karantény,, k těm dvěma platám? máme ještě paví čoka, tetry červenohlavé, dánia pruhované a black molly a krunýřovce. rybky se snášejí dobře, plavou po celém akvárku, akvárko je čisté, žádné tečky na sobě rybky nemají, ploutve taky v pohodě. hovínka normální, co jsem tak zahlídla. opravdu nevím čím to může být. nechtěla bych aby uhynuli. děkuju za radu
jo ještě jsem si všimla, že co jsme dokoupili květinku tak nám jiná pouští listy, nevím jestli to tedy nemůže být tou kytkou? nikde nemůžu najít jak se jmenuje. děkuju

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2014 17:00 prcan Re: kataChlum
tak asi usmrtím tu rybičku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2014 16:38 Žena kataChlum [129] - divoká paví očkaRe: romant
Jo, jasně. Spíš mám takovou zkušenost, že mi jednu dobu krmil rybky někdo jiný, přecpal mi mečovky tak, že se ryby nemohly dvě hodiny vůbec potopit...Takže proto ta reakce ode mě...
Pokud se ryba nemůže ,,zničehonic,, potopit, tak je problém s plynovým měchýřem a ten je neléčitelný...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2014 16:13 R Muž romant [27987] Re: kataChlum
Přecpaná ryba se potopit dokáže, zde je to podle popisu jasné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2014 16:01 Žena kataChlum [129] - divoká paví očkaRe: prcan
Pokud není zrovna přecpaná žrádla,(které dělá při trávení hodně plynu), tak s tím nejde bohužel nic...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2014 15:49 prcan Re: romant
fakt musím.nejde to nák vyléčit???
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2014 15:00 R Muž romant [27987] Re: prcan
Šetrně utratit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2014 14:49 prcan – živorodky
moje živorodka má nafouklý plynový měchýř.je furt na hladině a nemůže jít dolů. Jak se to léčí???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2014 07:56 Žena kataChlum [129] - divoká paví očkaRe: majka0007
Bohužel co nejdřív utratit,ať se zbytečně netrápí. Je to nevratné a nezlepší se to...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2014 18:27 R Muž romant [27987] Re: majka0007
O tom "co to je" spekulovat nebudu, jenom vím, že tyto stavy jsou nevratný a dříve či později to ryby nedá a poplave na druhej břeh. Já jedince s tímto projevem chování na ten druhej břeh posílám hned.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2014 18:23 Žena majka0007 [108] - Amerika
Zdravím, mám otázku
Mám v akva endlerky a asi pred 2 týždňami som si všimla, že jedna dospelá samička má akési záchvaty alebo čo, proste pláva si (tak trošku trasľavo) a z ničoho nič so sebou začne metať na všetky strany, to trvá pár sekúnd a potom si ďalej pláva akoby nič... Keď som si to všimla prvý krát, myslela som si, že proste zdochne čo chvíľa ale ona je tam stále a stále má tie záchvaty. Neprenieslo sa to na iné ryby, dotyčný jedinec nevyzerá nijak zmenený, nebadám žiadneho vonkajšieho parazita, netrčia šupinky, nenafúknuté bruško, proste rybka vyzerá úplne v poriadku - až na tie záchvaty teda.
Viete, čo by to mohlo byť, prípadne, čo s tým ďalej robiť?
ĎAKUJEM PEKNE! :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2014 09:51 Žena Raviolka [2154] Re: Marketa
Jak malé je to akvárko, kolik má litrů? Kolik je tam ryb? Pokud ho máš týden, tak tam rybičky ještě neměly být...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2014 20:50 Marketa Re: romant
Jasne, dekuju moc :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2014 20:46 R Muž romant [27987] Re: Marketa
Hlavně ty výměny vody, to je teď to hlavní, oč tu běží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2014 20:43 Marketa Re: romant
nekrmit tyden? teeeda, zkusim. Dekuji :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2014 20:40 R Muž romant [27987] Re: Marketa
Jo, týden, tak to měnit, měnit, měnit, měnit a to klidně denně a moc nekrmit a to týden a další měnit obden.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2014 20:38 Marketa Re: romant
Mam ho tyden:) , takze v tom budu pokracovat :)
Dekuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2014 20:33 R Muž romant [27987] Re: Marketa
Měnit vodu více než často, klidně 2x týdně min. 1/3 objemu akvária. U živorodek odkalovat jednou týdně, to je dobrej zvyk. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2014 20:31 Marketa Re: romant
Dekuji za reakci, dnes jsem akvarko po tydnu odkalovala, to staci? Je divny, ze chcipla ta co na sebe nic nemela. A taky mi predevcirem posel sumecek..taky nevim proc, druhy se ma k svetu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2014 20:25 R Muž romant [27987] Re: Marketa
Tak vypouklý oči bejvají příznakem vyšších dusíků, takže hygienu nádrže, to chce dodržovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2014 20:23 Marketa – Silver Molly, vypoukle oci
Ahoj, muzete mi prosim poradit? Mam male akvarko a jsem zacatecnik. Dnes jsem dala do karanteny rybku s vypouklýma očima, zvladla jeste porodit! A jedna samicka , toho sameho druhu mi posla v akvarku s ostatnima rybkama, na te nebylo nic zvlastniho. Ta prvni , vypoukle oci, vypadlo jako by mela nad nimi strapecky a na jedny strane bricha mela par odstatych supinek. V Hornbachu mi prodavac rekl, ze ty oci jsou geneticky dane, ze ji nepomuzu a ze to neni nakazlive, v akvaristice mi prodavac rekl, ze je to vysoce nakazlive,infekcni a ze lecit nema cenu. Muzete mi poradit, co je to teda za nemoc? A je nakazliva, nebo ne?
Dekuji
Marketa

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2014 13:05 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: MonterMonty
Na to léčení jsem se ho zeptala taky, nic kloudného mi na to ale neřekl. Rozhodně nebudu lít do společenského akvárka nějaký sajrajt kvůli dvěma mečovkám. Jen mě štve, že doteď s nimi nebyl problém (spíš byl problém udat mladé) a teď mi takhle strádají. Asi pocházejí opravdu z hodně odlišné vody. Mrknu na ten odkaz, díky. :-)
Edit: je to k vzteku, co. Moje ryby nesnášejí měkkou vodu a Tvoje zase tvrdou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2014 12:49 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Kaira
No popravdě , mi snad krom jediných dvou samic , všechny nové gupky taky odcházej, nezávisle na zdroji nákupu , potěr který se u mě narodil,je zatím (nejstarší cca 4 měsíce)čilej a žádný úhyn jsem zatím nezpozoroval , jak píše jamajčan , třeba modrá moskva , životnost 2 měsíce
vodu máme na Orlicku dost tvrdou a zásaditou ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2014 12:40 jamajcan Re: Kaira
Určitě bude Ph nižší./základy akvachemie/,zvedneš ho,právě tou častější výměnou vody/.A dobrý tip od Montyho,na tu tvrdost/CT/.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.03.2014 12:33 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Kaira
By mě zajímalo jakou žeto nemoc ten Pan akvarista chce ze široka léčit.
nevím jestli by to mohlo pomoci ale voda by se dala eventuelně "přitvrdit" i tímto :
www.sera.de/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2014 12:30 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: jamajcan
V akváriu bude ale pH asi nižší, ne? No a pak čemu má člověk věřit... tone Jak se dá pohrát s tvrdostí?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2014 12:26 jamajcan Re: Kaira
Sodu nedávej,Ph je O.K.Spíše si pohraj s CT.Ale osobně,bych ani v těch Tvých hodnotách,tragédii nehledal,i když optimálnější by byla voda tvrdší.Edit:A oproti prodavači,bych častější výměnu vody ,naopak doporučil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2014 12:21 Žena Kaira [919] - Labyrintky
Takže nejjednodušší řešení asi bude počkat, jestli holky vydrží, a pokud ne, pokusit se sehnat mladé rybky od někoho z okolí, kdo má vodu ze stejného zdroje. Kdybych chtěla experimentovat s tou sodou, kolik se jí dává? Vstupní voda dle údajů vodárny má ph 7,5, tvrdost je 4,48°dH (0,8 mmol/l). Hodnoty v akváriu ale neznám. :-O Jinak jsem dnes byla v akvaristice, kde jsem ryby koupila, abych se poptala po zdroji, a mimo jiné mi prodavač poradil vodu nesolit, neměnit tolik vody (měním cca 1/3 týdně) a celé akvo přeléčit nějakým léčivem s širokým účinkem... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.03.2014 08:12 Žena kataChlum [129] - divoká paví očka
Když chce mít někdo mečovky, platy a pod. v měkké a kyselé vodě, tak z vlastní zkušenosti vím, že je lepší sehnat mladé jedince kolem 2cm. Lépe si na vodu zvyknou, + soda, nebo sůl+kvalitní strava.Když se do takovéhle vody dá parádní dorostlý mečák, který na to není navyklý. Tak půjde cca do 2 měsíců pod kytičky. Čím je ryba mladší, tím si lépe navykne a úplně nejlepší je, když se v takové vodě rovnou narodí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   04.03.2014 03:42 Muž LiborSprysl [9015] Re: Kaira
Kaira napsala: Vodu solím, ne pokaždé, ale občas. Ty vitamíny by mohly pomoct? Mají tyhle ryby ještě nějakou šanci dostat se z toho? A vadí víc to, že je voda měkká nebo to, že je kyselá?

Na mé gusto to vitamíny nezachrání... Dále není co vadí víc, vadí oboje, protože se to navíc u živorodek kombinuje se snadným a rychlým nárůstem dusíků, pro jejich nedokonalé trávení.
A proč předchozím mečovkám tenhle koktejl nevadil? Odpovídáte si sama...Přechozí mečovky tyto problémy neměly, samec z mého odchovu je zcela v pořádku. ...ryby si zvykly. A ty předchozí byly nejspíš také z chovu v podobné vodě. Dělal jsem živorodky na horách...Ve třetí generaci fungovaly v pohodě. Ale pokud pak takovou rybu vylijete do tvrdé vody, máte stejné problémy, jako když už se naučila na tu měkotinu.
Živorodky se dají dělat na měkké a kyselé vodě, ale bez úprav vody to půjde blbě! Hodně blbě!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2014 21:03 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: romant
Do úprav vody se mi příliš nechce, nemám žádné testy, vůbec netuším, jak na to. stydim Druhá mečule vypadá líp, kdyby se mi povedlo odchovat od ní mladé, snášely by naši vodu už líp, nebo je potřeba víc generací na to, aby si zvykly?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2014 20:29 R Muž romant [27987] Re: Kaira
Zkusil bych přidávat sodu. Ta na té fotce je pro mě ztracená, ale může překvapit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2014 20:22 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: romant
Vodu solím, ne pokaždé, ale občas. Ty vitamíny by mohly pomoct? Mají tyhle ryby ještě nějakou šanci dostat se z toho? A vadí víc to, že je voda měkká nebo to, že je kyselá?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2014 20:14 R Muž romant [27987] Re: Kaira
Inu, zvyk je železná košile. Měkká a kyselejší vody není pro Tvoje ryby moc košér. Lehce přisolit a přidával bych do krmení vitamíny, třeba fishtamin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2014 20:14 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: Kaira
Fotka k příspěvku A takhle vypadala před měsícem... :-(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2014 20:12 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: Kaira
Fotka k příspěvku Ještě jedna fotka...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2014 20:10 Žena Kaira [919] - Labyrintky – Co je mým mečovkám?
Fotka k příspěvku Zdravím a prosím o pomoc. Nějak se nedaří mým novým mečovkám. Mají po těle světlé fleky a jedna začala hubnout. Zatím žerou a nestraní se, ale podobné příznaky měla i plata, která nakonec uhynula. Přechozí mečovky tyto problémy neměly, samec z mého odchovu je zcela v pořádku. Ostatní ryby jsou také v pořádku. Vím, že naše voda živorodkám asi příliš nevyhovuje, je hodně měkká, ale jak to, že těm předchozím to nevadilo?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   28.02.2014 08:46 Žena kataChlum [129] - divoká paví očka
Tou vodou by to mohlo být, já tady u nás mám měkkou vodu s hodnotou
0,85 a pro paví očka navyklá na tvrdou vodu to byla kolikrát konečná.
Od věci určitě nebude zjistit si na stránkách vodárny, jaká je tam voda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -2   28.02.2014 05:58 Muž LiborSprysl [9015]
Vaše rady jsou chlapci sice báječné, ale co když má tazatelka měkkou kyselou vodu, která živorodkám právě nesvědčí. ...píše...Ostatním rybkám (neonky a betu máme k živorodkám dle doporučení z obchodu) se daří dobře, jen ty živorodky to nějak špatně snášejí a vůbec nevíme proč... nepíše jakou má vodu...
To jsou pak vaše rady celkem k prdu!!! no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -2   27.02.2014 22:29 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Jana
Takže poporiadku: Uhlie už vyhodiť! Naberú z vody čo majú a ak sa odpadom presýtia, tak ho znovu uvoľňujú späť do akvária, čo sa rovná otrave. Filtrovať nonstop, je to tak??
Meň len 1/3 vody, viac nie, no a teraz častejšie. Neónkám nájdi nový domov, tak trpia.
A ako hovorí patamix , v obchode ti predajú aj kapra, len, aby zarobili.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -2   27.02.2014 22:00 Muž patamatix [408] Re: Jana
Pokud ti umírají ryby,tak je třeba měnit vodu obden (vodoléčba),tím nic nezkazíš. Jednou za 14 dní je málo,já měním co týden ano
EDIT: jak dlouho tam máte to uhlí? A to tam je jedna kytka?
EDIT: v obchodu ti doporučí cokoliv,jen aby prodali :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2014 21:57 Jana Re: cezarmilan
Filtrujeme přes aktivní uhlí, vodu měníme co 14 dní cca 1/2 objemu, máme tam jen anubias, nic jiného, rybičkám nijak nepřitápíme, takže tam mají tak 23°C, krmíme vipanem. Ostatním rybkám (neonky a betu máme k živorodkám dle doporučení z obchodu) se daří dobře, jen ty živorodky to nějak špatně snášejí a vůbec nevíme proč... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2014 22:32 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Jana
Musíš popísať viac o filtrácií, výmene vody, o rastlinách.........
Hlavne chúďatá neónky do toho nepatria.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2014 22:21 Jana – živorodky duhové
Ahoj,
chtěla bych Vás poprosit o radu. Máme v akvárku (Biorb 45l) 7 neonek, 1 bojovnici a 2 živorodky duhové. Bohužel, živorodkám se v našem akvárku nedaří a stále nemůžeme přijít na to proč. Rybičky obvykle celou dobu v pohodě žerou, a pak se z ničeho nic začnou divně kroutit (plavat hlavou dolu a do spirály, ohýbat se do pravého úhle apod.) Toto obvykle trvá dva dny, poté rybička umře (jednu jsme museli šetrně utratit, protože se evidentně trápila). Rybičky jinak nevykazují žádné jiné zjevné příznaky onemocnění (ploutve, dýchání, vyměšování, šupiny v pořádku).
Nemáte někdo prosím tušení, o co by se mohlo jednat? Díky!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2014 23:20 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: patamatix
hmm , potěr zatím vypadá úplně vpohodě , mám nějakej i přelovenej v menším akva , no uvidíme ... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2014 23:17 Muž patamatix [408] Re: MonterMonty
Tetra min,sak 55
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [12] ...... 35

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 19571x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3338-zivorodky-nemoc?od=551