Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Živorodky - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 18 Přejít na další stránku   1  
Živorodky - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.01.2013 19:24 R Muž romant [27987] Re: Isabella
Napíšu to trošku tajemně. Až budou nesežratelný dospělejma. To prostě odsleduješ, možností na to budeš mít jistě mnoho. :-)
Edit: rybicky.net/forum/7332
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 19:21 Isabella
A kdy je mám vrátit do společného akvárka? 4 mám týden a další 3 mám od včerejška.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 19:12 R Muž romant [27987] Re: Isabella
Mladý krmit často, několikrát denně, vodu jim měnit tak často, několikrát týdně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 19:09 Isabella
Vím, že se opakuju- ale mnohokrát děkuji za odpovědi a rady. Už jsem to doplnila o fotografie akvárka. Sice ta kvalita nic moc- ale snad to postačí.
Ještě mám otázečku ohledně těch mrňat co se narodila. Mám je v jiném akvárku a nevím, kdy je mohu dát do společného a jak je často krmit. Mám pro ně krmení pro mladé. Ale nechci dát už na rady z pet shop center a tak. Protože, některé rady spíše uškodila mým rybičkám. A nerada bych něco zanedbala. A jak vidím- vy všichni jste tady v tom zběhlí a určitě mi poradíte více než dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 17:03 matlok – endlerky
dobrý večer, prosím moc o radu mám endlerky 3 páry a 2 samice jsou furt u filtru vodu měnim každý týden a furt tam jsou u něj. kdycky když jim nasypu žrádlo tk to se dojdou nažrat a zase k filtru. Samci ty lítaj po akvarku c stim dekuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 16:04 R Muž romant [27987] Re: Isabella
Tak to uděláme trošku jinak. Je vidět, že rad Ti bude třeba a za tím účelem by bylo docela vhodný si zřídit prezentaci předmětnýho akvária, aby ten, kdo bude chtít a umět poradit měl lepší výchozí pozici a nemusel se neustále na to, či ono dotazovat, ona jedna fotka, kolikrát řekne více, než sáhodlouhý slohový cvičení. ;-) Tak a teď k tomu na co se ptáš. Týden bych měnil vodu intenzivně, klidně denně, další týden obden a posléze přešel na standartní týdenní režim výměn vody. Ten týden bych skoro nekrmil a potom jenom jednou denně mini dávkou, do akvária nijak nezasahoval, filtr nechat běžet neustále. Stran těch rostlin jednoznačně, čím víc, tím líp, toho se netřeba bát, pomůžou se stabilizací nádrže. Nový rybky prozatím nedokupovat. :-) Něco málo ke studiu. www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 15:04 Isabella Re: romant
Také moc děkuji za odpověď. Jsem z toho na nervy a rybiček je mi hrozně líto. Uplně bych si za to nafackovala. Takže každý den nebo ob den po dobu jednoho měsíce. A krmení- jen jednou denně a trošku? anebo raději tedy vůbec ne?
Rybičky právě první dva týdny byly uplně vpohodě, a pak to začlo a jen ty živorodky. Mám jim do akvárka dát i nějaké kytky? Mám tam dvě takové menší.
A ještě bych se chtěla zeptat- vím , že hrozně otravuji a omlouvám se- ale kolik mám mít na těch 60 l živorodek? Každý mi řiká něco jiného.
A ještě mám jeden dotaz- co s těma mrňouskama co se narodili? Dala jsem se zvlášt do jiného akvárka, aby byli sami. Ale nevím jak často krmit atak - a kdy je vrátit do toho společného.
Jsem Vám všem opravdu vděčná za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 14:59 R Muž romant [27987] Re: Isabella
Klidně denně, či obden 1/3 akva týden i déle a krmení omezit na minimum, skoro nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 14:58 Muž LiborSprysl [9015] Re: Isabella
První tři měsíce často a hodně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 14:57 Isabella Re: LiborSprysl
Moc děkuji za odpověď- omlouvám se, že tak otravuji, ale jsem začátečník, tak si nevím moc rady. Brala jsem si rybičky od bratránka- který je v tom zběhlý- má několik obrovských akvárek a tak. Ale ani on mi nedokázal poradit.
Jak dlouho mám tu vodu měnit a kolik? Ještě jednou moc děkuji.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.01.2013 14:55 Muž LiborSprysl [9015] Re: Isabella
Isabella napsala: Mám 60 l akvárko a v něm živorodky, neonky a asi 3 platy. Akvárko mám už asi měsíc- zařizovala jsem ho uplně nové-

Tady je odpověď...

Nezaběhlé akvárko...měnit vodu, měnit vodu, měnit vodu...(sakra kdo to řekl, nějak si nemohu vzpomenout... smich )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 14:48 Isabella – Živorodky- nemoc??
Omlouvám se, že zasahuji do této diskuze- ale nevím si rady. Mám 60 l akvárko a v něm živorodky, neonky a asi 3 platy. Akvárko mám už asi měsíc- zařizovala jsem ho uplně nové- ale jde o to že asi po 2 týdnech mi začly živorodky vymírat- tak dvě do týdne. A tenhle týden skoro každý den jedna. Vyměnila jsem už znova vodu všechno. Nevím, čím by to mohlo být. Ostatní rybičky se drží, jen ty živorodky ne. Narodila se mi dokonce mláĎata- ta jsou vpořádku. Prosím Vás- nemohl byste mi někdo moc prosím poradit? Už si nevím s tím rady. Mnohokrát děkuji za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 13:56 R Muž romant [27987] Re: Faraon323
Osobně se přikláním k tomu, že to je veterán.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 13:54 Muž Faraon323 [2]
Tak už jsem jí raději vyndal ze společného akvária a snad bude klid a nerozmnoží se to i na ostatní... ;-) Ale Stejně stále netuším, co to je a co je příčinou, taková velká boule... :-( No nic....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2013 16:57 Muž radecek [4] Re: Faraon323
Někde jsem četl že by to mohlo být s nadbytku jídla a nebo vodnatelnost ale ta nejde asi vylečit! Dávám ti tady odkaz mrkni počti a snad si tady něco najdeš,;;-)
www.akvarijni.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2013 16:34 Muž Faraon323 [2] Re: radecek
No to asi už pochybuji, že mi tady někdo pradí... :-( Tolik dní to tu už mám a nikde žádná rada... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2013 16:29 Muž radecek [4] Re: Faraon323
Ahoj podle fotky soudím,že už to je dědeček :-) starší rybka,ale s tím jsem se nesetkal,tak snad ti tady někdo poradí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2013 15:40 Muž Faraon323 [2] Re: Faraon323
Nikdo neví? Faraon323 napsal: Již delší dobu se u mé Black Molly zvětšuje nepřiměřeně část břicha na její hrudní částí do hranatého tvaru. Přikládám fotku! Nevíte někdo co to je a co je příčinou? Je to nějaká nemoc? Je to už moc velké. Děkuji za odpovědi. :-( :-( Fotka přiložena 4.1.2013 tady dole. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2013 12:38 Žena slunecnice54 [1] - Labyrintky – paví očko
Mám samičku pavího očka dvakrát mi porodila a teď na posled po porodu zůstáva divná nežere a má svěšený ocásek jak kdyby prohnutý dole, ale je to už 4tý den a stále je stav stejný ani lepší ani horší ostatní ryby v pohodě.Mladé se drží jsou pěkné a rostou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.01.2013 08:04 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: matak
Jak už Ti napsal malyLibor u krevetek - když nacpeš endlerky a krevetky do čerstvě založeného akva (a ještě tam máš málo rostlin), tak se nediv! Denně měň část vody nebo bude brzy jak po krevetách, tak po rybách.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2013 05:49 Muž LiborSprysl [9015] Re: matak
Asi je jim těsno, chtějí naznačit, že plavaly i za roh... ;-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2013 19:06 Muž matak [7] - Endlerky, Krevetky – endlerky
zdravim zase otravuji ale všiml jsem si že endlerky plavou furt nahoru dolu nahoru dolu v rohu akvárka a pěkne rychle nikdy to nedělali čim to muže být zpusobeno? diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2013 23:53 Muž matak [7] - Endlerky, Krevetky – paví očka u hladiny
právě tam jsou 2 holky těhule se staženým ocasem je jedna a ta je dole ae jak kdy ho má staženej. Ted jsme jim shasnul a už jsou uprostřed normálně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2013 22:49 Muž sporinek [15] Re: matak
kdyby u hladiny byly holky- těhule- tak možná budou rodit, ale jestli tam jsou nějaký se "staženým ocasem", tak to chce měnit vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.01.2013 21:54 R Muž romant [27987] Re: matak
To bude rozhoupanou vodu. Měň častěji vodu, asi tě zlobí N látky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2013 21:53 Muž matak [7] - Endlerky, Krevetky – paví očka u hladiny
Chci se zeptat čim to je způsobené, že 2 pavý očka jsou nahoře u hladiny u topení . Občas sjedou dolu proplavou se a zase tam jsou osatní ryby ne. A nějaké malé pavý očka mají stažený ocas děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.01.2013 19:26 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Adam
Na rybě parazituje trofont, přisedlé stádium, pro které je charakteristický stočený tvar připomínající podkovu. Narušuje pokožku a škáru a po jeho odpadnutí tvoří ranka vstupní bránu sekundární bakteriální nebo plísňové infekci. Po dosažení velikosti 1 mm se trofont aktivně uvolní a usadí se na dně. Vytvoří hlenem obalenou cystu zvanou tomont a namnoží se až na 2000 drobných tomitů. Následně se tomiti z cysty uvolní a mění se na volně pohyblivé theronty. Theronti aktivně vyhledávají hostitele, uchycují se na něm a přechází opět do stádia trofontu, čímž se cyklus uzavírá. Pokud theront nenajde vhodného hostitele do tří dnů, tak uhyne. Délka vývojového cyklu kožovce je velice ovlivněná teplotou vody. Při teplotě okolo 10 °C trvá až 35 dní, při teplotě 26 °C trvá 10-12 hodin. Aplikovaná léčiva hubí pouze pohyblivá stádia (theronty). Při nepříznivých podmínkách může kožovec zůstat v rozmnožovací cystě (tomontu) zapouzdřený delší dobu. Při nižších teplotách se vývoj zpomaluje a při teplotách cca 30°C a více je rozmnožování přerušeno.
rybicky.net/clanky/674-ichtyophthirius-multifiliis-krupicka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2013 19:17 Muž Ad@m [1051] Re: naty
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2013 19:16 Muž Yirka [9126] Re: naty
Začal bych tím, že jakmile je u nějakého léku doporučení na vypnutí či vyndání filtru, hned bych zpozorněl a zvážil všechna pro a proti. U mě by vždy vyhrálo proti, protože jakákoliv ne úplně nutná manipulace s filtrem, zejména jeho vyndání či odpojení, sebou většinou nese hafo problémů. A k té neúspěšné léčbě. Rybky bych rozhodně nepřelovoval, během 2 dnů bych vyměnil všechnu vodu, vrátil techniku, a začal léčit již doporučenou kombinací léků eSHA Exit a 2000.
Edit: ještě přidám, že těch tvých 12 litrů brutto nebude pro paví očka tím pravým ořechovým a problémy budou pokračovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2013 19:16 Muž Ad@m [1051] Re: naty
Môžeš aj v AQ, ale za rastliny neručím. Ja som liečil v 10 l vedre do ktorého mením vodu. Nezabudni pri aplikácii liečiva vzduchovať.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.01.2013 19:15 R Muž romant [27987] Re: naty
Tak to kolegovo doporučení je nutný uvést na pravou míru. Rozhodně nikoho nikam neodlovovat, ale léčit celý akvárium a to jak kolega píše tou eSHou exit, event. v kombinaci s eSHa 2000. Zde téma krupičce věnovaný. rybicky.net/forum/2223
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2013 19:13 naty Re: Adam
Mám jen jedno akvárium,nemám je kam dát :/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   07.01.2013 19:11 Muž Ad@m [1051] Re: naty
Odloviť VŠETKY ryby(nielen choré, pri kožovcovi môžeš za infikované považovať všetky) do inej nádrže, zvýšenie teploty(30 stupňov minimálne), soľ alebo aplikácia nejakého liečiva proti krupičke(costapur, esha)(pravdepodobne dostaneš doporučenie na eshu 2000 a exit, neviem, nemám s ním skúsenosti). Nechať AQ na minimálne 2 týždne bez rýb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2013 19:07 naty – Krupička
Ahoj,v akvárku se mi oběvila krupička,nejdříve byla na jedné samičce tak sem použila přípravek dajana fmc,vypnula filtraci ( molitanový filter sem dala do odpuštěné akvrrijní vody) a jen vzduchuju,ale krupička se oběvila i na druhé samičce a žačíná se oběvovat i u jednoho samečka,jak mám zabránit šíření ?? Ten přípravek sem nasadila před 3 dny,dneska sem vyměnila cca2 litry vody a nekrmím.. :-/

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2013 13:58 Muž Faraon323 [2] – Black Molla-Nemoc?
Fotka k příspěvku Již delší dobu se u mé Black Molly zvětšuje nepřiměřeně část břicha na její hrudní částí do hranatého tvaru. Přikládám fotku! Nevíte někdo co to je a co je příčinou? Je to nějaká nemoc? Je to už moc velké. Děkuji za odpovědi. :-(
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2012 21:07 Kuba Re: romant
Tak jo :-( nechci ho trápit :-( :-( a nebude ho to bolet ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2012 21:06 R Muž romant [27987] Re: Kuba
Přesně tak. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2012 21:05 Kuba Re: romant
jako opravdu ?? aby se netrápil ??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2012 20:37 R Muž romant [27987] Re: kuba
Tak to ukonči v silně perlivý vodě, to je taky řešení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2012 20:36 kuba
už mu asi není pomoci :-( jen leží na boku a nehýbá se :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2012 20:32 Žena toni [68] Re: Kuba
tohle to me delal samecek Black molly-14 dni a pak posel:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2012 19:17 R Muž romant [27987] Re: Kuba
Třeba je to nějakej veterán, nebo ten degenerát, trpí nějakou jinou chorobou atd. těch možností je docela dost. Buď se chytne, nebo ne, nic jinýho se na to nedá asi napsat. Snad jenom tu častější výměnu vody, čímž se nedá nic skazit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2012 19:12 Kuba
Nemám foťák :-( ale ani to není okousané,prostě má hladkž hřbet :-( vůbec se nepohybuje,nevím jak do něj dostat jídlo,když jim nasypu vůbec nejí,jen leží na dně..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2012 18:11 Muž tillecek [133] - SumciRe: romant
Pokud to ovšem není degenerát... no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2012 14:27 R Muž romant [27987] Re: Kuba
Když budou v akváriu dobrý podmínky, tak doroste. Podpořil bych to častější výměnou vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2012 14:23 Kuba – hrbetní ploutev
Ahoj,mám v akváriu (45l) 1samce a 2samičky mečovky (nevím druh) ale mám problém,samec nemá hřbetní ploutev,doroste mu ?? takhle sem si ho už přinesl a moc neplave :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2012 19:31 yenya Re: Michal97
Dej víc informací o akvárku, založ prezentaci atp. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.08.2012 19:30 R Muž romant [27987] Re: Michal97
Nasaď vodoléčbu a uvidíš jak zareagují. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2012 19:26 Michal97 – Gold molly
mám v akva několik živorodek a poslední dobou jsou dvě(samička a samešek) pořád u dna. Pořád tam leží občas vyplavou třeba 5 cm a zase spadnou. Nevíte co by jim mohlo být? předem děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.05.2012 09:33 R Muž romant [27987] Re: azereta
V jiným vlákně uvádíš, že máš akva 25 litrů a tam nějaký živorodky a ancíka a to bych, když se nebude důsledně dodržovat hygiena akvária a týdně měnit polovina vody, viděl jako možný problém. Prostě na kvalitě prostředí hodně záleží. Ta rybí osádka je pro akvárium Tvojí litráže lehce nevhodná. To je můj názor. ;-)
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [18] ...... 35

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 19571x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3338-zivorodky-nemoc?od=851