Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Živorodky - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 28 Přejít na další stránku   1  
Živorodky - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.11.2009 21:16 Žena datura [104]
to je neléčitelný stav. když pominu, že musí dost trpět, tak je otázka dnů, kdy se jí dá do té sliznice infekce. tady je fakt už jenom jediný řešení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.11.2009 20:16 Muž Farrael [28] - Živorodky – Re: provokater
Ano souhlasím. Vypadá to tak. Mě se zase stalo, že samičce oček se při porodu narušil plynový měchýř a nakonec jsem ji musel utratit. A mam ten dojem, že tady to možná bude nutné taky. Nejsem si jistý, jestli se to samo napraví... Případně bude neplodná do konce života.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.11.2009 19:26 kreten – Re: kikuška
No odhadoval bych to komplikovaný porod většího množství mladých, která byla asi i větší a poškození pohlavních orgánů. Asi by mně nějaký rybičkový doktor chytil za papuli, ale nemohu si vzpomenout jak se to jmenuje - u savců podobně vypadá výhřez dělohy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2009 19:23 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky – Re: provokater
Je, ale už asi měsíc hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2009 17:52 kreten – Re: kikuška
Podle té vyhublosti, není po porodu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2009 17:50 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky – Re: kikuška
nevíte co by to mohlo být?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2009 11:51 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky – Re: Miras
Fotka k příspěvku :-( Omlouvám se takhle narychlo jsem vyfotila takovou špatnou fotku :-(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.11.2009 11:30 Muž Miras [111] – Re: kikuška
no chtělo by to foto, takhle je to těžké
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2009 10:10 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky – Mečovka s nádorem na řitním otvoru..
Dobrý den, moje černá mečovka má na řitním otvoru červenou bulku, jiná ryba to nemá.Domnívám se že to může být nádor, protože jsem se dočetla že na to trpí.Co mám dělat? :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2009 19:39 Muž avast [49] – Re: gaume
No podle toho co jsem dneska koukal, tak se to mírně, opravdu jenom mírně zlepšilo.. Takže se asi o něco musela bouchnou, nebo se prostě musela s někym (nejspíš se samečkem) rvát..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2009 15:46 Žena gaume [26] - Živorodky – Re: avast
Mam podobny priznak u parmicky Schubertovy, ma na tlame cerveny flek, udelal se ji asi pred dvema mesici. rybka je uplne v pohode, zere, je aktivni, takze to nedramatizuju, ostatni se nenakazili, takze taky radim pockat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2009 23:35 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: JuraS
...dle mého přesvědčení ryby necítí bolest...
Dle mého ano. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2009 20:59 Muž avast [49] – Re: zelvik58
Děkuji.. Budu bedlivě sledovat každý její pohyb.. palec O tom že jsou živorodky surovci jsem nevěděl.. Doufám že se to nezhorší, či se stim nestane ještě něco horšího (radši nedomýšlet).. Díky moc..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.10.2009 20:39 Žena zelvik58 [22] - Sumci
Možná je jenom potlučená,nebo pokousaná,živorodky jsou pěkní surovci.Nejlepší je sledovat jestli se neobjeví nějaké zhoršení,nebo plíseň,teprve potom přeléčit.Taky si všímej jestli ji nenapadá nějaká další ryba. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2009 20:00 Muž avast [49]
Tak dobře, napíšu ještě příznaky.. Takže nikde se neotírá, nechová se nijak divně, prostě nic.. Jenom se trošku schovává..

Popis zranění: takový zarudlý flíček (max 0,4mm) a když se na podívám podrobněji, tak je to taková "mapka" více bodů zhluklých na jedno místo.. Od včerejšího večera se mi nezdá že by se něco zhoršilo..

To Haimbol: Když by to šlo, tak bych se jí chtěl alespoň pokusit zachránit..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2009 13:21 JuraS
tak to rovnou smázni..podle fotky stejně nikdo nepozná o co jde když příznaky nejsou nijak popsány...do telefonu : pane doktore tady, jak si ukazuju mě píchá..co si na to mám vzít ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.10.2009 13:15 R Muž Silent [5949] – Re: JuraS
No jo. Holt máme každý rozdílnou filozofii. Ale to se dostáváme od tématu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.10.2009 13:12 JuraS – Re: Haimdol
nemám vzdělání lékařské ani veterinární a obávám se, že nevhodnou léčbou bych dané nemocné rybce mohl způsobit větší újmu než samotná nemoc. a za další dle mého přesvědčení ryby necítí bolest..živým organizmem je i kytka v květináči..žloutne li a nepomáhá jí změna prostředí, světla, zalévání hnojení..šup s ní do koše..a spotřební materiál..rozhodně není spotřební ale je to zboží..já ji vyhodím do ..někam..a jdu a kouím si jinou..obchod má odbyt ..plat pro zaměstnance a na nájem, obchod koupí od chovatele a ten má na jídlo pro svoje děti..klasický obchodní koloběh..je dobře že ryby umírají a jsou tací co já..ty použiješ lék z ciziny a český chovatel utře hubu děckám od slin...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.10.2009 13:08 R Muž Silent [5949] – Re: JuraS
Tenhle přístup mě vždycky trochu nadzvihne. Ryba přece není spotřební materiál a povinností chovatele je poskytnout chovancům ty nejlepší podmínky včetně léčení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2009 21:00 Muž avast [49] – Nemoc na mečovce - zarudlé pod "kůží"
Fotka k příspěvku Dobrý den.. Dnes jsem našel na mečovce takové červené fleky pod "kůži" (viz. foto).. Myslím si že to je rybicky.net/nemoc/cystob-ranchus ale nejsem si vůbec jistý, protože tam není fotka se zraněním.. Předem díky za reakce

E: Na fotce je to vidět špatně, ale má to na hlavě a vzádu na plouti..
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2009 19:34 Muž FoRgY [42] - Cichlidy – Re: Anticitrus
No môže to byť Vodnatielka ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2009 18:52 Muž Anticitrus [1] - Živorodky – mečovka nehybná ploutev
mám problém s mečovkou ,levá ploutev(za žábrama) je úplně nehybná a tam kde vyrůstá ta ploutev je otok do modra,má okolo hlavy naježené šupiny,rycle dýchá a skoro nehybně leží v rohu aqua ,cca. před týdnem podstoupila léčbu krupičky. předem děkuji za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2009 18:28 Muž Yirka [9123] – Re: Marek19
Změř si parametry vody včetně teploty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2009 18:11 Muž Marek19 [0]
Fotka k příspěvku pomoc
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2009 18:02 Muž Marek19 [0] – ?
Prosim pomoc vsimol som si ze jedna ryba robi take divne pohyby... co mam robit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2009 14:58 kreten – Re: jval
Párečky mají řezníci - to jen na okraj :-) - ale po týdnu dát ryby a začínat? Inu asi blbá voda. Živorodky nevydrží všechno, ač se tvrdí, že jsou pro začátečníky vhodné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2009 14:08 Muž Yirka [9123] – Re: jval
Ono to není jen o krupičce (mimochodem když už se vyskytne je třeba přeléčit celou nádrž), ale také o zakládání nádrže a N-látkách. Doporučuji přečíst přiloženou trilogii, které ti osvětlí jak postupovat a kde ses asi dopustil chybiček.
www.akvarijni.cz/…
rybicky.net/rady/zalozeni-akvaria
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2009 12:38 Muž Miras [111] – Re: jval
no fotky taky snad pomůžou, ale měl jsem namysli hodnoty vody, bližší popis akva atd. což vše pojme prezentace nádrže :) snad ti sem někdo napíše ještě další rady palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2009 12:15 jval – Re: Miras
Ok, neco doma nafotim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2009 10:37 Muž Miras [111] – Re: jval
chtělo by to prezentaci, každopádně dát je tam po týdnu bylo dost brzo. Může to být vodou, málo vzduchu, krmením pokud nepřekrmujete bych neřekl, jestli stihnou během chvilky všechno sníst.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2009 10:15 jval – živorodky umírají
Zdravím fórum, jsem začátečník.
POřídil jsem akva 54l, osadil rostlinama, nechal týden stát a pak nakoupil ryby.
Páreček pavích ok, páreček black moll, páreček neonek a páreček číchavce zakrslého.
Asi druhý den, jsem si všiml, že jedna neónka má na sobě krupičku (nejspíš už ji měla při koupi a já blbec jsem si toho nevšiml).
Okamžitě jsem ji vyndal. Teď ale po cca týdnu mi začínají umírat ryby. Ale zatím pouze živorodky, čichavci a neonky jsou v pohode.
Každopádně ale na nich není krupička vidět a tak píšu sem, jestli někdo nevíte kde by mohla být zrada. Rybka prostě začne polehávat u dna a cca za 1 nebo dva dni ji ráno najdu mrtvou. Napadlo mě jěště jestli třeba nepřekrmuju, četl jsem totiž někde, že pak jsou ryby náchylnější k nemocem. Kolikrát za den krmíte???

Děkuji za odpovědi a za trpělivost se začátečníkem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2009 21:23 Muž jajaapaja [174] – Re: icarax
a neměla náhodou mladý?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2009 19:32 Muž Anticitrus [1] - Živorodky
díky za radu :-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2009 19:25 Muž ČUPR [204] - Tetry
Klidně to mohla být i špatně strávená granulka. Výkaly ryb jsou pokaždé jiné, někdy to za sebou tahají v podobě "provázku" třeba celé hodiny. Tipuji to na tu granulku - podobný "obraz" se mi občas vyskytnul u cichlid.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2009 19:16 Muž Anticitrus [1] - Živorodky – tímhle krmím
tímhle krmím: SAK 55 pro rybičky 5-7 cm průměr asi (jednej granulky)1,2mm , někdy dávám jen tohle někdy ještě přídam tablety pro živočichy žijící na dně ty maj průměr 0,5 cm (ale rozpuštěj se)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2009 19:12 Muž ČUPR [204] - Tetry
Nevím čím krmíš, ale i rybky mívají zácpu. Takže to byl pravděpodobně nějaký větší kus který těžce procházel a zůstal na konci řitního otvoru uvězněn.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2009 18:57 Muž Anticitrus [1] - Živorodky – Divná kulička v zadku mečovky
moje mečovka měla cca.3-4 dny v zadku takovou kuličku nebyla tvrdá ale taková měkči šedo,hnědo černá a úbec nevím co to je protože ta mečovka po tu dobu nevyprdla ani bobek tak jsem měl strach aby se ji neprotrhly střeva(průměr kuličky cca. 2mm).prosím poraďte o co se jedná :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2009 09:05 Muž Zabacek [2]
Ok diky za rady uz mi z zivorodek zbyvaj jen 4 stoho jedna ta nalomena (zatim jeste plave) tak uvidime jestli ty ostatni to prezijou. Jinak pokud by to byly paraziti tak by se to projevilo i na ostatnich rybach ne? Z neonek mam zatim stale plny pocet a to jsem je kupoval jako prvni. Krunyrovce ty neresim protoze podle me jsou nejodolnejsi ryby (kdyz jsme byly maly prezily i ingoust ve vode jen trochu zmodraly :-)) Prisavkam se taky dari velice dobre a skalary a cichavci jsou taky v pohode. Tak nevim uvidime casem pokud mi pomrou udelam stoho kvetinovou zahradu :-) s nekolika krevetkama aspon to nebudu muset kazdej tejden luxovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2009 07:24 Muž Yirka [9123] – Re: Zabacek
Také popřemýšlej zda je tebou používané krmivo nejvhodnější a dostatečně pestré. Bývá to vedel degenerace další z příčin podobných úkazů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2009 07:03 Žena Imii [45] – Re: All001
Musím souhlasit co se týče odolnosti rybek.
Dříve měli lidé kdejaké akvárka a všechno jim žilo. My dnes máme super techniku a občas něco chcípne jen když trošku zakolísá NO3 nebo NO2 ...
Přítel, propral filtr (samozřejmě ve vodě z akva) vrátil ho do akva a šli jsme spát. Ráno byly 2 parmičky udušené (nepíšu o svém akváriu v prezentaci!) ... vzduchování v nádrži zavedené bylo a filtr se má prát ve vodě z akva ... špatně nebylo nic a parmičky to schytaly ....
Také se mi stalo, když si přítel přivezl nové parmy (tak před rokem) tak je nechal v pytlíku na hladině aklimatizovat ... cca po 30minutách je pustil do akva ... parmičky vesele rejdily po akva ... ráno bylo po nich bez jakékoliv viditelné příčiny.

Člověk aby se bál koupit rybičky už ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2009 01:27 Muž All001 [2]
dnešní živorodky potřebují naprosto čistou vodu,a navíc musí být alespoň sředně tvrdá.Tyhle problémy prostě dělá voda a živorodky a hlavně gupky uš nejsou tak odolný jako dříve /jsou přešlechtěný/a mezi nenáročné ryby uš skoro nepatří. Co se týče těch Barbusek koukni se jaké mají výkaly jestly nitkovité dlouhé,jsou to střevní parazité a pomůže Entizol nebo jak se to teď jmenuje
X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2009 22:09 Muž Zabacek [2] – Propadle bricho a nasledny uhyn - zivorodky
Fotka k příspěvku Ahoj potreboval bych poradit mel jsem mnoho zivorodek a postupem casu mi pozdechaly vzdy stejnym zpusobem. S pocatku klasicky plavaly pak zacnou mit propadle brycho a rybka se prohlne jakoby do luku a tak plave asi 1-2 dny (u mecovek se zmeni i styl plavani) a pote uhyne. Prisel jsem takto uz asi o 20 zivorodek ostatnich rybek viz prezentace nadrze se to netyka mam je uz od zalozeni nadrze a na zadne se tento jev neprojevil. Prikladam foto posledniho paviho ocka co jeste plave. pak uz mi zbyvaji jen dve mecovky ktere jsou zatim ok a jedna lyra.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2009 06:02 Muž Miras [111] – Re: Marcelo313
a kde jsi je měl když jsi přelepoval to akva, nemohl vzniknout problém již tam?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2009 21:49 Muž Marcelo313 [1] - Živorodky – Re: grizly
voda byla odstata cca 3 dny .teplota bylo kolem 22 stupnu .sklenare jsem dneska nedohnal ale co jsem mluvil z manikem kterej si nechaval delat aq u neho tak rikal ze nemel problem .dneska jsem vycistil to aq ,a dal teplomer mebem chvilinky tam bylo 24 stupnu .takze teploty se nebojim .fack nevim je to zahada a dost velka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.07.2009 09:10 Muž grizly [145] – Re: Marcelo313
22 stupnu neni zas tak studena voda, aby ti behem 15-ti minut pozdechaly vsechny rybky.Jenze pises "asi", takze to mohlo byt i min. Jestli jsi napustil studenou vodu z vodovodu, mohla mit mene nez 15 stupnu. Jestlize jsi do ni dal rybicky, ktere byly ve vode 25 stupnu, je to rozdil behem sekundy 10 stupnu. Nikdy jsem nezkousel, co tahle zmena s rybkama udela a ani zkouset nebudu. Libovat si v ni zrejme nebudou.
Jeste zkus zajit za tim sklenarem, at ti ukaze, cim to akve lepil. Prave jsem se dival na ten co mam doma a je to Akvaristicky silikon acetatoveho typu, scne pri pokojove teplote 3,5 mm za 24 hodin.
Jednou jsem mel i prusvitny silikon, tim jsem lepil sprchovaci kout a nesmel se pouzivat na akva. Dobre si precti navod a uvidis, treba tam je ta chyba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2009 05:51 Muž Miras [111] – Re: Marcelo313
a kolik měla ta původní voda ve které jsi je měl?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2009 05:13 Muž Marcelo313 [1] - Živorodky – Re: grizly
mas recht ta voda nebyla uplne tak jak by mela .mohla mit tak 22 stupnu ..ten silikon je bili az prusvitny .nevyznam se v silikonech bouzel .je to zajimave ale to se mi opravu nikdy nestalo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2009 23:30 Muž grizly [145]
Akvaristicky silikon je pruhledny nebo cerny. Pokud je opravdu bily,jak pises a ne pruhledny, tam se stala zrejme ta chyba. Nepouzil nahodou sanitarni silikon? Ten smrdi a jdou znej vypary i po nekolika dnech a to je zrejme duvod tak rychle otravy. Dalsi moznost je ta, ze jsi do akva dal moc studenou nebo teplou vodu a rybky zemrely na teplotni sok. Pokud jsis dal na teplotu vody pozor a akva jsi po umyti dobre vyplachnul, musime se vratit k prvni variante.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2009 23:15 Muž avast [49]
To já jsem ji taky měřil (NO2 a pH) a taky jsem naměřil standartní hodnoty (NO2 - 0 a pH - cca 6.8 (kapkové testy akvin), takže mi nic nepřijde tak zvláštního) To je divný, mě ještě 4 zůstaly (z 8).. A to zemřeli hned, nebo až za nějakou chvíli..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2009 23:06 Muž Marcelo313 [1] - Živorodky – Re: avast
nikdy jim to nevadilo a najednou bum a jsou mrtvi ..to se mi zda jako blbost .a to ze jsem je prelovil .a ten kousek to ne v tom je neco jineho ..ale voda je ok ...proste divny jo kdyz umre jedno 2 ale ne trovnou vsechny -to je prave to divny
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [28] ...... 35

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 19571x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3338-zivorodky-nemoc?od=1351