Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Živorodky - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 35 Žádná další stránka   1  
Živorodky - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2007 13:27 OM – pavi ocko, bud nemocne nebo ____
prosiiiiiim nevite co je s mym pavim ockem?porat tak divne plave a chvylkama se otoci na bok a nebo lehne ke dnu a nehybe se. prosiiiiim nepiste neco!!! sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2007 22:32 Žena Eva_R [365] - Obojživelníci
To je rybka z toho 12l akvárka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2007 22:11 Muž XMartin [20]
jj ale že byla furt fit a tedk po měsici najednou ... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2007 17:36 Muž AmorFati [37] - Amerika
To bude prá vě tou příčinou... Urodila se k smrti a s další březostí chřadne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2007 21:14 Muž XMartin [20]
aha ok no tak dala mi 20 mladých :-) tak že se ji nedivim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2007 21:08 Muž Nik [191]
nechci sýčkovat, ale řekl bych že trpí nevysvětlitelnou chorobou pavích ok, na kterou se umírá (ta paví oka jako :), lidi asi ne)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2007 21:03 Muž XMartin [20]
jo rodila ... je to měsíc hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2007 21:02 Muž Nik [191]
njn, paví oko. nerodila nedávno?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2007 20:59 Muž XMartin [20]
Fotka k příspěvku ?? chjo
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2007 20:58 Muž XMartin [20] – nevíte co je s rybkou ??
nevíte co sní je ?? je furt taková skleslá a horní ploutev neroztahuje
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2007 06:45 Vrubouš – vodnatelnost
Vodnatelnost je infekcni nemoc,nevylecis ji uplne,maximalne zmirnis nemoc.Nejlepsi je nemocnou rybu utratit,nez nakazi zbytek zdravych ryb. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2007 13:43 Žena petrys [107]
udržuj dobrou kvalitu vody a pestře a kvalitně krm, neznám léčivo, které by úspěšně vyléčilo vodnatelnost, ale udzdravit se rybky mohou, jen když jim zajistíš vhodné chov. podmínky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2007 13:29 Xeronia
Me by spis zajimalo, jak je vylecit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2007 20:14 Žena petrys [107]
ono taky sušeným je neohromíš, zkus ty patentky, dej zmrzlé třeba do punčochy a propláchni je vodou ať se pročistí a rozmrznou, pak je dej do akva a uvidíš, jestli ještě trochu jí, tak se do nich pustí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2007 18:50 Xeronia
no jo, kdyz oni uz stejne skoro nezerou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2007 18:14 Žena petrys [107]
tak krm jenom jednou denně tolik kolik zbaští během pár minut a zkus sušený střídat s mraženým, např. patentkama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2007 16:48 Xeronia
jojo, brezi je... na te fotce to moc videt neni, ale ma takovy cerveny brouzky u patere... teplota je kolem 25°, filtr bezi porad, maji i vzduchovani... krmim tetramin, rubin atd. asi 2x denne... jinak vodu uz jsem vymenit zkousela a nepomohlo to
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2007 16:19 Žena petrys [107]
ahoj, nejsem si jista, zda ta samice na obrázku není březí, ale typovala bych to na vodnatelnost, ta by se neměla v akva šířit, je-li teplota víc jak 20stupňů, zkus vyměnit 1/3 vody v akva za odstátou, čím a jak často krmíš? co filtr, běží non stop? jaká je teplota vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2007 11:52 Xeronia – Živorodky
Fotka k příspěvku Ahoj.. Potřebovala bych poradit. Začali mi v akvarku postupně umírat všechny živorodky, ostatní ryby jsou v pohodě... Nevim, čim by to mohlo být.. Nejdřív se jim na těle objeví takové červené čárky. Nevíte někdo co to je? Moc děkuju, chtěla bych jim pomoct...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2006 22:32 pajons – Sůl proti nemocem
Xaro můžu vědět kolik soli přibližně dáváš při problémech?Dík
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2006 20:10 procha – to jardik
To je síla. Takhle to u mě opravdu nevypadá, takže paví očka určitě budou v pohodě. Ty mečovky mě pekelně mrzí. Jsou to milé rybky. Dám vědět, jak to bude vypadat dál. Pa. ahoj ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2006 20:06 procha – všem
Dík za podporu. I já doufám, že to byla poslední oběť. Ještě že to děti berou sportovně. Nedělala jsem s tím žádné okolky a vysvětlila jim, že to tak v životě a přírodě chodí. Ještě že se drží krunýřovec. To by nesly asi hodně těžce. Je pojmenovaný po mně a holt, když má zvířátko jméno, je jeho ztráta vždy těžší. Zkusím to s tou teplotou a solí, protože když nejsou žádné viditelnější příznaky, tak se člověk těžko trefí. Dokupovat určitě nebudu. Máme tam 6 malých, tak se počty doplňují přirozeně. Jó výběr, je výběr. Dík za poklonu. Učitele vždy potěší pochvala od jiných. Mám ty cvrčky ráda a vypadá to, že oni mě. Tak si nestěžujem ani jedna strana. Dík. :) ano palec potlesk ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2006 17:50 Xara – nemoc?
Ahoj,i já patřim mezi tvý fanoušky(škoda,že sem neměla na základce taky tak skvělou úču ;-) ) A tak mě mrzí,že máš problémy..Já moc pro chemii nejsem a jak si psala,máte v akvárku i krunýřovce a ty sou na chemii obzvlášť choulostivý.Když sem léčila krupičku malachyt.zelení,všichni krunýřovci pochcípali :-( Takže od tý doby,kdykoliv se mi něco nezdá,zvýšim teplotu,přidám sůl a silně vzuchuju.Je to nejlevnější a z mejch zkušeností i nejúčinnější.(akorát při hodně silnym zasolení to zas moc nemaj rádi rostliny)Tak držim palce a přeju,aby to byla poslední nemocná ryba!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2006 15:57 Žena Marfi [10] – ahoj
to je divné že ti najednou odcházejí, říká se že mečovky jsou hodně nenáročné - zkus přeléčit akvárium i když tam nemáš nějaké zjevné nemoce - ale jak přeléčit.. (já používám na všechno malachitovou zeleň) .. myslím že ohledně léčby by ti víc poradili ostatní, každopádně nic nedokupuj tak tři týdny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2006 15:14 jardik.cardik – mečovky
očka vydrži na 100% když přežijou i toto: www.akvarium.cz/…

no a me taky pochcipaly 4 mečovky ale je to dlouho tak džim palec kdystak kup nejake jine rybky než mečovky ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2006 13:49 procha – už zase
Ach jo. Už je to tady zase. Další mečovka. Je zase bezvládná. Mám 30l. 10 oček a byly tam 4 mečovky. Teď už jen 3 a brzo asi jen 2. Je mi jich moc líto. Chtěla jsem je časem přestěhovat do většího, ale asi to už nestihnu. Všechny rybky vypadají vždy čile a najednou bum a jde to hrozně rychle. Doufám, že alespoň ta očka vydrží. :-( :-O rozzureny ne no :-| tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2006 23:26 Muž [] – Bakto Tabs
Opravdu jenom tipuju na nějaké bakteriální onemocnění. Bakteriální onemocnění nemusí mít žádný specifický projev, obtížně se diagnostikuje.
Měla jsem takhle nemocnou celou generaci mečovek a všechny umřely. Kolébaly se, nakonec jenom ležely na dně, pár dní a zrychleně dýchaly. Nedávno jsem koupila golden molly a jedna mi na to samé chcípla za dva dny. Vyzkoušela jsem zbylé 4 golden molly přeléčit přípravkem Sera Bakto Tabs. Po třídenní léčbě se mi zdají zcela zdravé. Jedna tableta do 50 l vody. Tahle léčba ale není pro každého, protože balení 8 tablet stojí asi 220 korun. Sice vám sedm tablet zbyde, ale i tak.. docela drahé. Mohu doporučit alespoň k vyzkoušení. Mnoho zdaru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2006 21:10 Muž [] – .
Můžu vědět jaké máš složení ryb v akváriu? Nejlépe i počty.Dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2006 20:51 procha – smutek
Bohužel ti neporadím. Moje mečovka sice nevybledla, ale pohyby byly stejné, jak popisuješ. U mě to vzalo rychlý konec.Škoda. :-( :-O ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2006 20:30 Muž [] – Mečovka
Zdravím, pozoruju už asi měsíc u samečka mečovky červene zvláštní pohyby. Při plavání pohybuje celým tělem a netradičně se naklání příliš na obě strany. Zdá se mi taky, že poněkud vybledl. Můžete mi poradit, kde může být problém?Dik
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2006 19:56 Muž [] – škoda
To je škoda, já když jsem takhle přicházela o čichavce perleťového, měla jsem slzy v očích - trápil se chudáček 2 dny. Celou tu dobu jsem sháněla informace, jak mu pomoci, až bylo pozdě. A to mi bylo řečeno, že to měl brzo za sebou, že některé rybky jsou schopny takhle "žít" i 2 měsíce. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2006 16:26 procha – hotovo
Dík za reakci, ale už to má bohužel za sebou. Bylo to rychlé. Celé to trvalo asi 2 hodiny. Přišla jsem už bohužel o druhou během měsíce. U té první jsem ale neviděla, jestli se jí něco děje. Objevily se tam ale malé rybky. Pokud z toho budou mečovky, tak si myslím, že by to mohlo být porodem. Myslím si, že ta druhá rybka by se neměla ničeho leknout ani mít stres, protože děti rybičky neplaší. Jsou k nim opravdu ohleduplné. Jediná možnost je, že by na ni vybafla jiná rybička. Je jí škoda. Doufám, že to je na dlouhou dobu poslední katastrofa. Vodu budu tedy měnit každý týden. Dík. :-( :-O rozzureny no :-| tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2006 15:41 Muž [] – výměna vody
Čím menší objem akvária, tím častější výměna vody - zvlášť, pokud jsou tam živorodky. My jsme u 28 l. akvárka s Mollama měnili 1/3 vody (spolu s odkalením) každý týden a bylo to v pohodě.
Jinak ta mečovka si myslím, že to nemá z nevyměněné vody, ale vypadá to na poruchu plynového měchýře (bývá to po nějakém stresu, šoku - nelekla se něčeho?). To je bohužel neléčitelné. Ale může to být i něco jiného - rybku pozorovat (pokud je ve škole, uvidíte asi až zítra), buď se vzpamatuje nebo kdyby se moc trápila, tak raději utratit. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2006 14:32 procha – mečovka nahoru a dolů
Dneska mi začala zvláštně plavat mečovka. Rychle nahoru, dolů a chvílemi se nechávala bezvládně nést vodou a chvílemi leží apaticky na dně. Vůbec na ni není vidět žádná změna. Zdá se mi jen, že rychleji otvírá a zavírá hubičku. Jiné rybky jsou čilé a v pohodě. Sice asi už ji nic nepomůže, ale zajímalo by mě, čím by to mohlo být. Je mi jí moc líto. Vodu jsem čistila minulý pátek. Je to 30l aqa. Mám čistit a vyměňovat vodu týdně nebo by stačilo jednou za 14 dní? Nevím, jak je to u tak malého objemu. Rady ve výměně vody se rozcházejí. Dík. no :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2006 11:27 Micus – Multi-medikal
Kup si jako první pomoc lahvičku Multi-medikalu. Stojí asi 30 korun a na běžné rybí nemoci (plísně, někteří vnější paraziti, bakterie) by měl zabrat. Nechci malovat čerta na zeď, ale může se ti to hodit. Je to lepší, než nemít doma vůbec nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2006 09:56 Roman – sůl
Sůl na plísně je víceméně bez účinku.Na ně zabírá trypaflavin,acriflavin či malachitová zeleň(menší množství).Tyto přípravky je v malinkých dávkách aplikovat jako prevenci.Běžně se dává při péči o jikry aby nezaplísnili.Jinak v každém aqa jsou zárodky plísní jenž žijou ze zbytků potravy,odumřelých zbytků rostlin a v neposlední řadě na mrtvolkách ryb či plžů.Na živých rybách je to spíše průvodní jev při jiných nemocech(odřeniny,bakteriální rozpad ploutví aj.)Jako prevenci doporučuji dobrou hygienu aqa (filtrace,pravidelná výměna 20%vody,nepřekrmovat a nepřerybňovat)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2006 08:55 pavco – Dík
Tak dík za vaši pomoc ale mečovku jsem ráno našel nehybně pusou v kamenech.Ale jestli byste mi napsali co příště s tou solí.Dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2006 21:37 pavco – dík ale..
Ale je to určitě plíseň?? A nešlo by něco z tou soli??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2006 21:21 Roman – léčiva
Běžně dostupná léčiva na plísně maj v každé alespoň trochu dobré akvaristice.Jde jen o cenu.Zahraniční jsou dražší-Sera,Tetra...Ty české jsou podstaně levnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2006 20:23 pavco – pomócccc
Prosím pomcte rychle jestli je to určitě to zaplísnění jestli jo tak zajdu do zverimexu a koupím tam nějaký ten lék(pokud na to nějaký je) a nebo je lepší ta sůl jestli jo tak jakou a kolik??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2006 09:29 Žena Vesnach [56] – hm
14 dni presne kriticky cas, kdy se ukaze, co vsechno sis prinesl z obchodu.
Takhle jako tvoje mecovka dopadla vsechna pavi oka v nasem akvariu - zemrely. Rozpad ploutvi, jezatost, plisne... :-( rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2006 09:26 pavco – sorry
Promiňte to velké akvárko má 24l ale to ve kterém mám tu mecovku má 5l.
Tu mečovku mám přibližně 2 týdny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2006 09:21 Žena Vesnach [56] – ..
Jak dlouho tu rybku mas?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2006 08:55 pavco – Kolik té soli
Posílám vám další fotku ale nevim nač tu sůl já jsem zacatecnik a kdyz us tu soli tak kolik ji mám dát a mám ji dát do obou akvárek nebo jenom tam kde je ta mečovka?? mám 24l akvárko
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2006 23:25 Muž zikyc [79] - Sumci – mečovka
Já bych neřek že to je krupička, příde mi to jako náký druh zaplísnění, ale těžko to poznat z týhle fotky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.08.2006 23:13 bobeshek – krupička
Jestli je to krupička, odlovení nepomůže, protože je nakažená voda. Zvedni teplotu na 30 a přidej lék nebo minimálně sůl podle velikosti akva. Ale z této fotky opravdu není vídět o co jde. ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2006 22:08 blek – nemoc
Na té fotce žádnou krupičku nevidím (možná je to špatně nafocené).
Jediné co je divné je červená skřele, to bych si tipnul na nějaké přiotrávení. Flíčky na ocasní ploutvi je možná nějaké zaplísnění?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2006 21:43 Roman – mečovka
mrkni na nemoci.stále se to tady řeší. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2006 20:55 pavco – mečovka
Fotka k příspěvku Prosím pomocte je tato mečovka nakažena(sem zacatecník ale myslím ze je to krupička) odlovil jsem ji do jiného akvárka prosím poraďte co sní mám dále dělat nechci aby mi umřela.
 
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [35]

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 19571x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3338-zivorodky-nemoc?od=1701