Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Živorodky - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 31 Přejít na další stránku   1  
Živorodky - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2008 21:19 Žena Delfinka26 [0] – RE
a ake kvapky by ste odporucali????ja mam take modre kvapky MULTI-MEDICAL..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2008 21:09 Muž stanovsky [29] - Živorodky
2 možnosti léčba na parazity či nějakou nemoc nebo utratit (přikláním se k možnosti utratit).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2008 20:14 Žena Delfinka26 [0] – bojiiimm
dobry den.prosim poradte mi moje black molly je uplne chuda skoro do kosti velmi sa o nu bojim a neviem aka je to choroba a ci je to vlastne choroba....a moja dalsia gold molly ma zase cervene/krvave okraje pusi/tlami.... sad



za skoru odpoved dakujem :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2008 20:39 pavluše
mam tu jenom video ale to tam nejde dat :-| :-| skusim ji nak vyfotit zejtra
sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2008 20:22 Muž chicko [124]
Škoda že není fotka, ale jinak souhlasím s kolegou matrixem palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2008 20:03 Muž matrix069 [79]
Nemá náhodou niečo s plynovým mechúrom? To by zodpovedalo tomu,že ryba leží obrátene(bruchom na hor),vlastne iba prežíva,a keď sa nasype jedlo,tak sa ešte snaží k nemu normálne dostať. A to isté je s tou sieťkou čo spomínaš,proste ryba reaguje na vonkajšie podnety a začne sa snažiť buď skryť,alebo proste plávať.Pozry choroby:zánět plynového měchýře. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2008 19:54 pavluše – Re:chicko
hele fakt sory ale fotak tet boužel nemam sad sad sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2008 19:36 Muž chicko [124] – Re: pavluše
Pošli fotku, tohle vypadá na nějakou nemoc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2008 19:34 pavluše – Může to být mikrospanek a nebo nejaká nemoc?
Dobrý den chtěla bych se zeptat mám v akvariu mám Gold Molly ale už nekolikrát jsem ji našla jak leží břichem nahoru a je bílá jako stěna ale když nasypu krmeni nebo do akva dam sítku tak jakoby najednou ožije prosím poratte co stim nebo co to je. Děkuji za odpověd tone

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2008 09:43 Péťa
Měla jsem v akvárku 3měsíce samici mečovky.Byla těhotná.Aniž by se jí hranatilo břicho tak najednou těhotná nebyla.Co se jí stalo? Všimla jsem si,že jí propadlo břicho a vystoupl hřbet.Po týdnu se jí hřbetní ploutev jakoby naježila.A málo plavala.Mohlo to být porodem nebo nemocí?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2008 18:33 NNNTomas – Re: nemoc
Tak to je špatné :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2008 18:20 nemoc – Re: NNNTomas
Podle popisu příznaků a podle fotky. Taková diagnóza je u mečovek na 80%. Jistotu ti dá laboratoř.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2008 18:06 NNNTomas – Re: nemoc
Podle čeho se to pozná?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2008 17:42 nemoc – Re: NNNtomas
Ta ryba nežere, protože má tuberkulosu. Dneska jsou toho plný zverimexy. Staří akvaristi tomu říkají žiletka. Rybu zlikviduj, pořádně se umej a modli se aby to nedostaly ostatní. Léčit to nemá smysl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2008 15:30 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: NNNtomas
V jisté fázi utrpení už není možný návrat k normálu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2008 15:16 NNNtomas – Re: Sid
Ale proč chudák nejí ani když je teď sám v karanténě? Koupil jsem je jako "mimina", ještě pohlaví k nerozeznání... Až půjdu pro samice tak doufám, že nepřinesu zase samce:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2008 14:40 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: NNNTomas
Dominantní samci mečovek jsou k slabším jedincům svého druhu velmi agresivní. Neustále je napadají, pronásledují, odhánějí od samic i od krmení. Nezřídka končí takové "soužití" smrtí. Tohle je ten případ...
V menších nádržích je vhodnější chovat pouze jednoho samce na dvě i více samiček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2008 10:51 NNNTomas – Re: NNNTomas
Fotka k příspěvku ?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2008 10:51 NNNTomas – Re: NNNTomas
Fotka k příspěvku Vidim dobře rozpad hřbetní ploutve?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2008 10:50 NNNTomas – Re: NNNtomas
Fotka k příspěvku 2. fotka - hubeňour
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2008 10:32 NNNtomas – Foto: Copak je mečovce?
Fotka k příspěvku Ahoj,
před 3 měsíci jsem koupil tři mečovky, nyní je už je poznat že jde o tři samce, žijí ve společném akva. Dvá chlápci jsou udatní(1. fotka), ale ten poslední je nějaký pohublý - stejně dlouhý, ele prostě "polovičně vysoký" - viz 2. fotka. Asi před měsícem se začal stranit - furt někde v akva zalezlý za kamenem,za filtrem, nechodil viditěně žrát, a jakmile se k němu přiblížila jiná rybka tak splašeně "zdrhal" do jiného úkrytu. trochu mu začlo černat tělo - ale jen od hlavy k horní poutvi, měl bílé výkali. Přendal jsem ho do kýble(už je tam 10dní),hned použil eSha 2000. A už černý není, pořád se mi ale zdá, že nežere. Dal jsem k němu čerstvě narozené paví očko - bojí se ho, místo aby ho sežral...

Nevíte co s ním? Vrátit do akva/ utratit ? ? ?

 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2008 19:52 Muž Yirka [9123] – Re: Micky
Chce to trpělivost a úspěch se dostaví. palec S takovými problémy se musel prokousat každý. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2008 19:30 Micky
Tak já to skusím risknout s tou jednou...i když jedna black molly samotinká v akva tone Mě to tak všechno štve. Napřed problémy s akvárkem, pak problémy s vodou, s řasama a teď ryby... Řekla bych, že ryby jsou těžší na péči než třeba pes :-( :-D Už melu blbosti. Ach jo. Vždycky, když chce mít někdo něco hezký nebo mu na tom záleží, tak se to pokoření sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2008 19:23 Muž Yirka [9123] – Re: Micky
To za tebe nikdo nerozhodne....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2008 19:23 R Muž Silent [5949] – Re: Micky
Ideální by byla karanténa. Pokud není, tak zkusit vyléčit ve spol. nádrži. Těžko léčitelné jsou jen stadia s otokem a odstávajícími ploutvemi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2008 19:18 Micky
Hotovo sad aco s tou druhou? Ta má ztm jen ty ploutvičky prořídnutý a asi ji bělá pusa!?? sad Taky pryč? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2008 19:17 Muž Yirka [9123] – Re: Micky
Řešení můžeš najiít tady.http://www.sera.cz/07/07.htm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2008 19:11 R Muž Silent [5949] – Re: Micky
Napřed utratit a pak vyhodit. Zbytek můžeš preventivně zaléčit vhodným přípravkem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2008 19:09 Micky
Takže vyhodit a léčit celé akvárko?? Poraďte míí sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2008 18:57 Acino – Re: Micky
Dufam, ze nie zivu ...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2008 18:56 Acino – Re: Yirka
V konecnom dosledku je to vlastne asi jedno ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2008 18:56 Micky – Re: Yirka
Tak jí mám spláchnout do záchodu? coze coze sad A začít s léčbou ostatních rybek Serou, i když nemocné nejsou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2008 18:56 Acino – Re: Micky
No zjezene supiny isto nie su priznak tehotnosti :) ak teda neplanuje porodit slona ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2008 18:54 Muž Yirka [9123] – Re: Micky
O tuberkulóze silně pochybuji, 99% vodnatelnost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2008 18:53 Micky
coze cooo tuberkulóza? coze Probůůh, takže že by mohal být těhotná je nemožné?? sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2008 18:52 Muž Yirka [9123] – Re: Micky
Podle příznaků je to vodnatelnost (zřejmě i plave u hladiny) a s rybičkou se pomalu rozluč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2008 18:50 Acino – Re: Micky
No bud vodnatelnost, abo tuberkuloza ...podla toho pigmentu a rozpadu plutiev by som tipoval skor na tuberkulozu...

rybicky.net/nemoc/mycobacterium :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2008 18:46 Micky
Ahoj, může mi prosím někdo poradit? Moje black molly měla taky bílou skvrnu na šupinách, přeléčila jsem celé akvárko a za 9 dní to bylo v pořádku, teď se koukám na jednu z black molly a má naježené šupiny, jak kdyby měla prasknou, vypadá to strašně, úplně jsem se toho lekla, co se s ní stalo. A její ploutvičky řídnou. Nevím jestli je možné, že by byla těhotná a z toho měla tak rozčepýřené spodní a boční šupiny? Nafouklá je...NIkdy jsme neviděla tak nafuklou "jestli těhotnou" black molly coze Mohli byste mi říct svůj názor, jak to vidíte? hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2008 10:29 Žena ustavprochore [567] – Re: alik629
Ahoj,

nejsem sice zkušená akvaristka, ale pokud ta mollynka nemá žádné jiné příznaky (např. blednutí, odstávající šupiny, nafouklé nebo naopak hodně vyhublé bříško, poruchy plavání,...), ničeho bych se nebála. Pokud můžeš a chceš mít větší jistotu, zkus přeměřit N02.

Jinak ta fotečka by neuškodila, nevíme, jak velké máš akvárko, kolik rostlinek (živých ;-) ), jak filtruješ a tak... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2008 06:47 Muž stanovsky [29] - Živorodky – Re: alik629
Přidej tady fotku pokud můžeš. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2008 22:18 alik629 – Re: alik629
Prosííííím, podělte se se mnou o své zkušenosti, určitě jste se stím už někdy setkali. Máme akvárko teprve pár měsíců, tak si fakt nevím rady a nerada bych přišla o všechny ostatní rybičky. Vždyť jste tady samí zkušení akvaristé, ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2008 21:28 Polux – Re: alik629
No chtelo by to fotecku . Ale podle sebe bych ji pozoroval jestli zere jestli se nemota atd... Dokad se chova normalne a vklidu zere tak bych to asi neresil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2008 21:27 Muž stanovsky [29] - Živorodky
moje jedna black molly ma taky vypouklé oko a to celkem dost je aktivní žere honí samice a i samce ... furt něco a na elánu mu to neubírá
smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2008 20:38 alik629 – Nemocná molly?
Dobrý večer, chci vás poprosit o radu. Mám v akváriu 2 gold-black molly a zdá se mi, že jedna má více vypouklé oči než druhá, drží se u hladiny, ale ne pořád, občas se s tou druhou honí a zatím žere. Včera jsem odkalovala dno,měnila 1/3 vody, tak jako vždycky, žádné nově koupené rybičky nemáme, jen několik sotva narozených pavích oček. Můžete mi poradit,jestli se jedná o nějakou nemoc a čím ji případně léčit? Moc děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2008 07:28 Jája – Re: ustavprochore
Bartopur od značky Sera, děkuju za nabídku ale jsem až z Liberce, poptám se někde tady :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2008 09:13 Žena ustavprochore [567] – Re: Jája
Můžu se zeptat jaký lék jste koupila?

Jinak ten mech zkuste spíš inzeráty, před pár lety jsem ho v akvaristice sháněla taky dost těžko (jinak pokud byste byla z Č. Budějovic nebo okolí, klidně nějký přenechám ;-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2008 22:37 Jája – Re: Jája
Samička vypadá hodně chcíple :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2008 17:21 Jája – Re: Sid
Koupila sem jim lék (a asi brzy budu na mizině, pokud to takhle pujde dál :-D), a přeléčim radši všechny, protože se nemoc projevila i u dalšího samečka. Mam je skutečně ráda, i když dalším párečkem bych rozhodně nepohrdla, místo v akva ještě mam. :) jinak, druhá nádrž je velká 12 litrů, a jávskej mech nikdy nemůžu nehnat, už sem ho sháněla do hlavního akvaria a nikde ho neměli..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2008 15:01 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: ustavprochore
...jak moc zvládne bublifuk v nějaké prťavé nádrži, kde bude skoro u hladiny...a řekněme teplotě okolo 30 C okysličit ...
To bude záležet na průtoku vody filtrem. (A průtok zase bude záviset na množství dopravovaného vzduchu.)
Jinak výtok filtru na hladině je vzhledem k velkému rozpohybování hladiny velmi účinný způsob okysličování vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2008 13:08 Žena ustavprochore [567] – Re: Mrakoplash
otázka je, jak moc zvládne bublifuk v nějaké prťavé nádrži, kde bude skoro u hladiny (ale nevím, jak velkou karanténku/odchovničku Jája má) a řekněme teplotě okolo 30 C okysličit... ;-)
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [31] ...... 35

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 19570x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3338-zivorodky-nemoc?od=1501