Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Živorodky - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 14 Přejít na další stránku   1  
Živorodky - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2014 00:07 Muž MichalK [16]
Takže mám dát trochu eSHa 2000 i do nově založeného akvária? Nebo to mám nechat tak a počkat, zda se nějaká nemoc přenese na rybky, které tam pak dám?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 22:56 R Muž romant [27987] Re: Turbínka
To máš sice pravdu, ale jedno ale zde je. Plži jako přenašeči různých chorob býti mohou, ne jako infikovaní, ale jenom jako nositelé onoho problému a na to bych řekl, že se tazatel ptal. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 22:51 Žena Turbínka [2558] Re: MichalK
O piskořky se neboj. Ryby a plži patří mezi odlišné taxonomické třídy a málo která nemoc je společná bezobratlým a obratlovcům :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 22:12 Muž MichalK [16] Re: MichalK
Tak jsem si koupil esha 2000 a dal ho do malého akvária, kde jsou endlerky, jinak me napadlo, muzou tuhle "infekci" chytnout i piskorky? protoze uz jsem jich nekolik z maleho akvaria asi pred par dny prendal do velkeho. Tak abych tam potom neprelovil i endlerky a zase neonemocnely.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 13:16 Muž MichalK [16] Re: romant
Zkusím to týden, v malým akváriu (35l) jsou už stejně jen ty 3 živorodky a nové (126l) je už 14 dní v záběhu, za týden bych tam chtěl rybky ze starýho vypustit. Takže je ještě zkusím poléčit a když to nepůjde, tak holt bude taková jaká je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 12:59 R Muž romant [27987] Re: MichalK
Nic proti tvému snažení, ale nikam to moc nepovede, z nich už toho moc nebude. Chtít moderně zachraňovat každou šupinu, je mnohdy kontraproduktivní opatření, než tu rybu odlovit a poslat jí přes silně perlivou vodu na druhej břeh. Jinak té soli, rovnou pol. lžíci na 50 litrů vody, eSHu bych nepužíval a čím vyšší teplota, tím se jim zkracuje život, viděl bych to na 22-23, jako optimum.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 12:50 Muž MichalK [16] Re: LiborSprysl
Tak zkrmení nechci, zkusím teda použít esha + sůl + výměna 1/3 vody denně, kolik soli mám dát a jakou mám mít v akváriu teplotu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 03:37 Muž LiborSprysl [9015]
Diagnoza bakterka je vskutku nepřesná, protože ta je opravdu jen doprovod...Stačí se podívat na ty dvě zbývající samice a je jasné, že to bude něco jiného. Ne že by v akváriu endlerky na bakterku netrpěly. Jsou odolné, vydrží obrovské teplotní výkyvy, ale hygienu mají v oblibě. To, co je na fotce dělají samice, které mají z nějakého důvodu problém znova zabřeznout. A podle toho propadlého břicha to ani nemusí být paraziti, může to být fyziologické. Jak takovou rybu vidím, tak je zkrmuji...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   18.01.2014 23:56 zvedavka Re: MichalK
Je divné že to má takovou dobu jak píšeš , u nás pokud něco takového s ploutvema maj , většinou to po pár výměnách vody a přidání soli zmizí , myslím že ta bakterka bude sekundární , hlavní problém bude jinde ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2014 21:51 Muž MichalK [16] Re: Turbínka
Abych to lépe popsal, koupil jsem si jí a měla na ocásku trošku bílý jakoby flek, myslel jsem, že je to jen zranění a pak se zahojí, když umřela jedna z rybek kterou jsem si koupil zároveň s ní, řekl jsem si aby to nebyla krupička a použil jsem esha exit (podle doporučeného dávkování). Žádný další úhyn jsem už nezaznamenal ale rybka má tu ploutev deformovanou dodnes.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2014 21:24 Muž MichalK [16] Re: Turbínka
Ne, jsou tam jen ty endlerky :( Výkaly rybek se mi zdají normální ale je pravda, že jedna měla teď takový "chomáč" když jsem ji fotil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2014 21:15 Žena Turbínka [2558] Re: MichalK
Pokud to má 2 měsíce tak to BRP nejspíš nebude, to ryby hynou většinou do 2 dnů. Za takovou dobu by ploutev měla dorůst. Není tam nějaký agresor, který by ji okusoval?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2014 21:13 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: MichalK
A příjde mi dost vyhublá oproti ostatním , aby to nebyli střevní paraziti , ta nad ní vypadá že má nějakej chomáč u řitního otvoru , jaké mají rybky výkaly ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2014 21:12 Muž MichalK [16] Re: cezarmilan
A dá se to nějak zastavit? Už to má tak 2 měsíce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2014 21:11 Muž MichalK [16]
Fotka k příspěvku Omlouvám se za kvalitu fotek, ale je skoro nemožné ji vyfotit :(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   18.01.2014 21:08 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: MichalK
bakterialny rozpad plutiev
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2014 21:06 Muž MichalK [16]
Fotka k příspěvku Co to je mojí samičce endlerky?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2014 10:51 Žena Kaira [919] - Labyrintky – Vrozená vada?
Zdravím, prosím o radu. Mám 2 platy pestré, obě samice. Jedna má zvláštně tvarované bříško, jako by bylo ze stran smáčknuté. Vypadá to, jako by ji někdo zespoda za to břicho vzal a zmáčkl a vytvořil jí tak kožní lem po celé délce. Když jsem je kupovala, nebylo to tak zřetelné, protože byly obě rybky hubené, ale teď je vidět, že jedna je pěkně kulatá a druhá takováto. Jinak plave, žere a kadí normálně. Setkal se s tím někdo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 22:33 Muž tubit [0] - TetryRe: cezarmilan
jojo zatím jen jedna neplave a schovává se
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 22:04 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: tubit
V tomto prípade si ale spomínal jednú rybku, že?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 21:50 Muž tubit [0] - TetryRe: cezarmilan
jestli je to tak tak to je v pohodě, ale ze začátku ho takhle neměly myslím, a důvod proč se schovává u dna a moc neplave? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.01.2014 21:49 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: tubit
Ten bielý krk je normálne vyfarbenie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 21:22 Muž tubit [0] - TetryRe: romant
Fotka k příspěvku Zdravím, mám problém s mečovkou a nevím co s ní, hledal jsem tady na fóru a na vševědoucím googlu a pořádně jsem nic nenašel. Tak k problému: mečovka poslední dobou moc neplavala a schovávala se pod kamenem, zbělala jakoby pod tlamou a "plavala" u dna. Zatím jsem ji dal do jiného akvárka, přeci jen kdyby to byla nějaká vážnější nemoc tak aby to nechytili i ostatní ryby. Mám tam ještě další mečovky (samce, samičky) a u těch jsem si všiml že také začíná bělat "krk", ale když jsem je chtěl odlovit tak byli hodně rychlý a placou normálně. Chci se jen zeptat co to může bejt a jak postupovat dál. Díky moc


Pokud se to tu už někde řešilo tak se předem omlouvám, ale nic jsem nenašel


kamenolom už tam nemám ;-) všechna ta opuka je pryč, akvárko odkaluju a měním pravidelně vodu, no vyfotím to a pošlu. Bojím se hlavně aby to nebyla tubera, to by bylo špatné tone
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.01.2014 21:12 R Muž romant [27987] Re: tubit
Měnit často vodu a zaměřit se na hygienu akvária, což bude ten kamenolom co máš na dně stěžovat. Podle mě se jedná o nějaký zaplísnění, ale fotka by se šikla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 21:45 Žena tesaja [5] - AsieRe: cezarmilan
Právě, může to být...a seznam na 3 stránky. Inu, zkusím to samé co u velkého akva. Měnit vodu, trochu zvednu teplotu a uvidím. Ale jak říkám, zatím je fakt fit. To ty ve velkém akva na chcípnutí vypadali mnohem víc..a ze dne na den. Tak vám děkuji vřele za rady, a pokud bude nějaká změna v příznacích, tak hold bude pohřeb živorodky. Trápit ji nenechám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.01.2014 21:37 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: tesaja
Nedávaj žiadný prípravok. Neobetuj kvôli jednej všetky. Čím je druh viac šľachtený, tým je menej odolný. Môže to byť vekom, môže to byť dedičnosťou, môže to byť parazit, môže to byť ........., a môžme len hádať a bolo by škoda ublížiť chémiou ostatným. Živorodky nežujú dlho, takže netrápil by som sa ňou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 21:35 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: tesaja
nic bych tam zatím nelil , jen měnil každej den 1/3 vody dokud něco nevypozoruješ
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 21:31 Žena tesaja [5] - AsieRe: MonterMonty
Ok, jen mám tam dát nějaký přípravek? Jako prevenci? nebo jen zvednout teplotu, a přidat sul?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 21:22 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: tesaja
Zkus odpozorovat co nejvíce anomálií v chování ostatních , víc se poradit asi nedá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 21:11 Žena tesaja [5] - AsieRe: MonterMonty
Jo, tak to mě taky napadlo. Jsou tedka na sučeným, střídám jim tři druhy. No odděleně neplave ani nakřivo, u krmení byla dneska snad i jako první. Na osttaních nic podobného není. Jsou pěkně tlusťoučké, a jedna i těhulka. oči v pohodě, a výkaly...popravdě, ikdyž jsem doma, a třeba hodinu čučím do akva, nevidím žádnou rybku kálet. A na dně nic podobného jsem nezaznamenala...Hlavně u živorodek mám světlé dno, což tomu zrovna moc nepomáhá.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 21:07 Žena tesaja [5] - AsieRe: MonterMonty
No, popravdě myslela jsem na to, že ji asi budu muset poslat do věčných lovišť. Mláďata zrovna od téhle nemám. Asi je nějaká nepřitažlivá už od začátku. Hitovky jsou černá, a oranžová. Ty rodí snad každou chvíli smich Ostatní se samečkům tolik nelíbí. No, právě jsem si říkala, jestli jsem si něco s nářadím nezatáhla z velkého (nebo i obráceně). tam jsem tedka řešila 4 ryby, co jsem musela utratit. Zatím už druhý den je všechno v pohodě. Tak uvidím. Přemýšlela jsem, zda mám přece jen použít nějaký lék? U velkého akva jsem to řešila jen vyšší teplotou 28°C, každý den jsem měnila 20l vody a přidávala sůl. Máte nějaké zkušenosti?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 21:06 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: tesaja
Zaměřil bych se na chování rybek , při krmení , jak plavou , jestli třeba odděleně od ostatních , výkaly , prostě všechno conení v normálu , jen tak by se dalo odpozorovat čím by to mohlo být , denní výměna vody určitě nebude ničemu na škodu a preventivně bych nezkrmoval živé ani mražené, pokud by to byli vnitřní paraziti , mohlo by to zhoršit stav
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 21:02 Žena tesaja [5] - AsieRe: cezarmilan
Zdravím, no těžko říci. Když jsem ji kupovala, byla asi o polovinu menší, ale stáří, vážně nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 20:03 R Muž romant [27987] Re: tesaja
No je to mrzáček, poslal bych tu rybu na druhej břeh, jistě zanechala potomstvo následovatelů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 19:59 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: tesaja
Vypadá docela dost vyhuble, pokud se rybka nepřirozeně láme v páteři, má bílé duté nitkovité výkaly mohli by to být vnitřní paraziti, přesně takto vypadaly gupky u mě když je měly ...s tím pak příjde při oslabení nějaká bakterka , plísen , rozpad ploutví a podobně
cca po 14 dnech přestane žrát plave pár dní osamocená u hladiny , poslední dva dny jen u dna , pak hyne , ale může to být i něco jiného ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 19:50 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: tesaja
Môže to byť vekom, môže to byť pôrodom, ťažko určiť, máš ju od mláďaťa? Alebo si si ju kúpila už dospelú?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 10:49 Žena tesaja [5] - Asie – Hrbatá živorodka
Fotka k příspěvku Zdravím, Na fote je jedna z mých živorodek. Ty mám už skoro rok, A jedna, Ta žlutá, mi přijde, že má teď poslední dobou nějakou nahrbenou páteř. Krom toho, že mi přijde, že začíná od ocásku ztrácet trochu žlutou barvu. Což je i vidět. Jinak je čilá stejně s ostatníma, nikde nepolehává. 6e by byla už stará? Zrovna tahle snad byla těhotná jen jednou. Samečkům se asi nelíbí.
Co by to mohlo být? preventivně jsem přidala sůl, ale hodnota vody byla před čištěním v pohodě. Čistím jednou za týden, odkalením, a měním 10l vody. Hodnota dusičnanů před čištěním byla na hodnotě 10. Filtr běží stále, vzduchování nemám, a teplota je neustále na 22°C. Na ostatních živorodkách zatím nic.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2013 19:12 R Muž romant [27987] Re: petra
Vyměnit polovinu vody a sledovat reakci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2013 19:07 petra – nemocné ryby
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jestli byste mi někdo nemohl poradit? Máme v akváriu živorodky, jedna plavala pořád do kruhu, nebyla schopná se narovnat, druhá ryba má zase hodně překrvené žábry, exofthalmus a lapá u hladiny po vzduchu, ostatní jsou v pořádku...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2013 12:56 Muž LiborSprysl [9015] Re: 0
Ta to může být také...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2013 12:51 Žena kahua [223] - Miniakvária
Děkuji za názory. Odkaluji každý týden, právě proto, že jsou živorodky "čuňátka". Filtr jsem prala včera. Nemůžu si dovolit vyměnit komplet vodu teď, za 2 týdny se stěhujem, takže to bude muset počkat. Budu alespoň častěji měnit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   24.12.2013 12:43 Muž 0 [1718] - Obecné.
Na většinou tak zvanou hexamitu rybicky.net/nemoc/hexamita-salmonis , padnou v akváriích tisíce živorodek.

Neléčí se snadno, pokud se mi nějaká ryba začne projevovat s takovými příznaky, tak ji odstraním a pročistím filtr i dno od "kalových nánosů" a obměním, třeba celý obsah vody.

Hlavně i střídměji krmím, aby se mi moc rychle nezhoršovala kvalita vody v nádrži.

Živ. sličné jsou žravé a poměrně odolné, ovšem na "zkaženou" vodu citlivé. Sušená krmiva přijímají dobře, ale měly by dostávat i živé, aby neutrpěla jejich kondice i zdraví a nestaly se totálními kanibaly.

Na léčení se doporučuje např. i tohle www.rybicky-rybky.cz/… , ale ta cena není pro každého, za ni si lze nakoupit ryby nové.

Svůj postup léčení raději uvádět nebudu, aby si tím někdo nenadělal víc škody, jak užitku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2013 12:39 R Muž romant [27987] Re: LiborSprysl
Libore, tou bakterkou máš asi na mysli ne zcela si rozumící mikroflóru uvnitř ryb v návaznosti na prostředí v němž přebývají, nebo je to jinak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2013 12:26 Muž LiborSprysl [9015] Re: kahua
Asi málo...něco bude ve vodě...jestli se to opakuje, tak jim něco vadí...Čím krmíte?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2013 12:21 Žena kahua [223] - MiniakváriaRe: LiborSprysl
Solim s každou výměnou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2013 12:14 Muž LiborSprysl [9015] Re: kahua
Bakterka...solte...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2013 11:18 Žena kahua [223] - MiniakváriaRe: romant
Entizolu mám doma jednu tabletu, ale vzhledem k tomu, že bych tím zničila, co bych mohla, tak se mi do toho moc nechce. Paradoxem je, že ty dřívější sličenky byly v jiném akvárku, než jsou tyto. Tohle bylo nové (založeno cca rok), 3 měsíce běželo bez života (jen šneci), pak přišly krevety a teprve v září rybky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2013 11:15 R Muž romant [27987] Re: kahua
S největší pravděpodobností vnitřní paraziti, možno operovat s entizolem, ale je to střelba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2013 10:14 Žena kahua [223] - Miniakvária
Zdravím, v 50l akvárku (nemám prezentaci, páč jsem na to líná stydim ) mám živorodky sličné (5ks dospělých a asi 15 malých) a krevetky (cca 40ks). Akvárko je pěkně zarostlé, samozřejmostí je růžkatec. Vodu měním každých cca 5-7 dní. Filtr mám bublifuk. Jde mi o to, že v září jsem si ty rybky pořídila, ale postupně už mi jich 5 odešlo. Rybka začne hubnout, přestane žrát, následně přestane plavat a pak už se jen tak plácá na dně. Netuším proč. Ty samé rybky už jsem měla cca před 3/4 rokem a dopadlo to stejně, ale přičítala jsem to silnému filtru, že se uhnali a utloukli. Nemáte s tím někdo zkušenost? Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.11.2013 09:53 Muž 0 [1718] - Obecné.Re: RBeil
Fotka k příspěvku
Budu postupovat, jako to dělával Sid a odborné, opravdu profesními zkušenostmi podložené posouzení situace Ti napíšu do osobních vzkazů.

Jen tak budu mít klid a nebudu se muset s nikým handrkovat o tom, co jsem komu poradil, navíc si na fóru někteří dobrou radu ani nezaslouží .

Nikomu se nesvěřuj, co je obsahem mojí zprávy.
 
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [14] ...... 35

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 19571x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3338-zivorodky-nemoc?od=651