Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Živorodky - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 17 Přejít na další stránku   1  
Živorodky - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2013 09:02 AquaTeP – Nemocná živorodka?
Ahoj, před 3 dny jsem si pořídila živorodku a pořád se drží v dolní části nádrže, kde se schovává za rostlinky nebo u filtru a opírá se o kameny. Není tak aktivní jako ostatní rybky. Nevíte někdo, jestli jde o nějakou nemoc? Díky za radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2013 05:07 Muž LiborSprysl [9015] Re: 0
Když jsem před lety elegansky přivezl, tak šly ve velmi krátké době po sobě dvakrát do dost rozdílné vody...a tehdy poprvé jsem použil ten Baktopur. Fungoval...Podruhé jsem ho použil po návratu ze špitálu v loňském roce, když žena nestíhala a byly taky v dost děsném stavu...Opět fungoval...Myslím, že jsem měl ještě jednu epizodu mezi tím, ale to asi fungoval také... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2013 21:08 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: kahua
Mně se osvědčilo nechat tam plavat růžkatec, v něm bývá vidět hodně malých (teda když už vidět jsou :-) ).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2013 19:49 Žena kahua [223] - MiniakváriaRe: 0
Děkuji za vyčerpávající odpověď :-) Ph je v pořádku, mám spíše vyšší, proto mi třeba nejdou krevety. Dno bych taky řekla, že je o.k, na hladině ještě zapracuji (myšleno na rostlinstvu).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2013 19:27 Žena Teena [2]
máš jí v příšerně malém akváriu-ihned vyhodit a zvětšit!!! tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2013 11:57 0 Re: kahua
Možná je to věkem, ale doporučuji překontrolovat i hodnotu pH, nemá být pod neutrálním optimem .

V atlasu jsou požadavky vypsány. S léčivy opatrně - dávkování a rašelinový výluh bych nedával. Slabší výluh z olšových šištic snášejí dobře.

Je zapotřebí osazenstvo bedlivěji sledovat a postižené jedince hned odstranit a raději častěji dělat průběžné výměny vody za novou odstátou .

Pokud máte zájem, aby se udržel větší počet potomstva a zachoval se trvale genofond, tak u dna to chce mít chomáče - porosty např. mechu a u hladiny hustší seskupení jemnolistých splývavých rostlin.

Vysoký sloupec vody v chovném akváriu je pro množení nevýhodou, protože jemný potěr je při plavání ve volném prostoru vydán více napospas kanibalismu.

Tyto rybky jsou dosti žravé a hladoví-li, tak o to intenzívněji likvidují své mladé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   14.04.2013 18:23 Muž LiborSprysl [9015] Re: kahua
Pokud mají hlad, žerou...bacha.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2013 18:20 Žena kahua [223] - MiniakváriaRe: LiborSprysl
Zkusim pohledat, jak na to. Taky mě zarazilo, že samička se po tom malém vrhla, jak po žrádle, snad to bylo jen tím, že nebylo o.k, protože prý mladé nežerou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2013 18:15 Muž LiborSprysl [9015] Re: kahua
Je to bakterka... :-P ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2013 11:39 Žena kahua [223] - Miniakvária
Tak už mi stejně tak plave i ta mrňavé mimino sličenky :-( Šnekama to nebude, bavila jsem se dnes s pánem na burze, co je chová, má tam plno šneků. Bohužel ani on mi nedokázal poradit, co by některým rybkám mohlo být :-(
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 18:25 Muž LiborSprysl [9015] Re: kahua
Hele já nevím...já je prostě zrušil...všechny plže...Já teda nevím čím krmíte tyhle malé můry...ale já nejvíc živou artémkou a rozdrcenou lyoartémkou...ono tak nějak vše ostatní je pro ně složitě konzumovatelné...proto plže nepotřebuji...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 18:19 Žena kahua [223] - MiniakváriaRe: LiborSprysl
Přemíra šneků by vadila, ale několik piskořek a pár okružáků, protože to pravidelně redukuju, nemyslím, že by nějak vadilo. Nebo snad ano? Vždyť přece likvidují zbytky potravy, provzdušňují dno apod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 18:18 R Muž romant [27987] Re: kahua
Šnečci mívají trochu jiný "spalování" a tudíž naprostej souhlas s Liborem, vliv to míti může. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 18:16 Muž LiborSprysl [9015] Re: kahua
Nikoliv...jejich produkty citlivým živorodkám opravdu vadí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 18:15 Žena kahua [223] - MiniakváriaRe: LiborSprysl
Je to asi názor od názoru, někdo šnečky ano, někdo ne, ale to už patří jinam ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 18:14 Muž LiborSprysl [9015] Re: kahua
Šnečků.... :-O také jsem míval...to už nedělám...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 18:09 Žena kahua [223] - MiniakváriaRe: LiborSprysl
Mám je jen u krevet a šnečků, nic jiného tam nemám a ani nemám v plánu tam nic dalšího dávat. Tu změnu zbarvení u něj nepozoruji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 18:08 Muž LiborSprysl [9015] Re: kahua
Proto je lepší elegansky chovat v druhovém akvárku, protože to jsou fakt cíti...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 18:07 Žena kahua [223] - Miniakvária
Ale zkusim vyměnit i v týdnu, třeba to pomůže :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 18:07 Žena kahua [223] - MiniakváriaRe: romant
Tak rašelinový výluh jsem do této výměny používala a účinek neměl žádný. Vodu opravdu měnim a odkaluji pravidelně. Ostatní rybky jsou v pořádku, stejně tak i krevety a šneci. Proto mě nenapadá nějaká příčina.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 18:05 Muž LiborSprysl [9015] Re: romant
Obvykle stačí velká výměna vody u těchto čudliček...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 18:02 R Muž romant [27987] Re: kahua
Preventivně bych se spíš zaměřil na podmínky, to že testy neukazují nic nestandardního, na to bych nedal a vodu měnil klidně častěji a přidal i nějaký rašelinový výluh. Pokud je to nějaká bakteriální záležitost, tak na to by eSHa 2000 stačit nemusela, ale nepředbíhejme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 17:59 Žena kahua [223] - Miniakvária
Děkuji za názory....použila jsem preventivně Eshu 2000, tak uvidím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 17:54 Muž LiborSprysl [9015] Re: kahua
Při detailním průzkumu zjistíte změny barvy na těle...asi...na bakterku jsou citlivé...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 17:53 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: kahua
To mě také umřel jeden sameček co jsem krmil vločkovím, ted jsem přešel na mražený cyklop a vpohodě, třeba umřeli na udusení-velké sousto v ustním otvoru a to jim mohlo ublížit, nevím jak se to spávně nazívá ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 16:16 Žena kahua [223] - Miniakvária
Před více jak měsícem jsem si koupila živorodky sličné, bylo jich celkem 10, z toho jen 3 samičky. Dnes jich mám 6, pouze jednoho samečka jsem našla mrtvého, o zbytek se asi postarali krevetky. Samičky mám pořád všechny, dokonce jedno mladé. Ale dnes jsem si všimla, že zas jeden sameček nežere, polehává a když už plave, tak zadní částí dolů a ne v rovině jako ostatní. Nevím, proč by mi umírali, hodnoty normální, NO3 i NO2 naprosto v normě. Netušíte někdo? Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   29.03.2013 07:02 R Muž romant [27987] Re: Mia240
Tvoje akvárium s největší pravděpodobností ty ryby tzv. nestíhá udržet při životě, neb je to malý prostor na špindíry jako jsou platy a neúnosně se ti zvyšuje hladina N látek a ty ryby to prostě nerozdejchaj. Měň často, klidně denně vodu a musíš podumat o té správnější osádce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2013 22:40 Mia240 Re: romant
No..ale jinak nevíte co by mohlo být s moji platou?? .P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.03.2013 22:10 R Muž romant [27987] Re: Mia240
Mia240 napsal: Nejraději bych si koupila větší akva. alespoň min. 60 litrů, ale jakožto studentka si nemohu finančně nic takového pořídit sad To bych až tak nesouhlasil, když se podíváš do inzerce, tak se dají sehnat akvária za velmi zajímavé ceny. Ono se to má tak, že v malým akváriu se i malá chybka může fatálně projevit, samozřejmě že sprznit se dá i 300 litrový akvárium, ale to už má jistou setrvačnost na cestě od případný chyby k nějakýmu neblahýmu důsledku. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2013 22:06 Mia240 Re: romant
Nejraději bych si koupila větší akva. alespoň min. 60 litrů, ale jakožto studentka si nemohu finančně nic takového pořídit sad
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   28.03.2013 22:04 R Muž romant [27987] Re: Mia240
Mia240 napsal: Na jiné diskuzi na této stránce, se někdo ptal jaké ryby do mini akva do 20 l a doporučovali právě platy, neonky, paví očka ... tak nevím..O.oTo doporučení bylo zcestné a pokud se tímto doporučením bude kdokoliv řídit, přivodí si zbytečný problémy, nebrat vážně. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2013 21:54 Mia240 Re: vondr001
Na jiné diskuzi na této stránce, se někdo ptal jaké ryby do mini akva do 20 l a doporučovali právě platy, neonky, paví očka ... tak nevím..O.o
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.03.2013 21:47 Žena vondr001 [674] Re: Mia240
1) Neonky jsou hejnové ryby, doporučuje se pro ně nádrž od 60 litrů a chovat minimálně 10 rybek. (takže do tvého akva jsou nevhodné.)
2) To úmrtí bude asi tím, že si zvýšila počet ryb a tím se zvýšily N látky (víc ryb, víc výkalů, víc (jedovatých) N látek).

Takže měnit častěji vodu (1/3) a upravit rybí osádku (to co máš někomu darovat a pročíst atlas, které ryby jsou do tvého akva vhodné). ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2013 21:44 Mia240 Re: romant
A co tedy sem mám dát? Ve všech zverimexech jsem zdůrazňovala, že mám 25l a doporučili mi právě neonky, tetry, platy nebo gupky. Jedna paní mi dokonce doporučila čichavce. Po tom co pěkně vyrostli jsem se jich musela rychle zbavit coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   28.03.2013 21:42 R Muž romant [27987] Re: Mia240
Platy nemají v takto malým akvu co dělat. Měnit často vodu a a změnit osádku, ani ty neonky tam nepatří.
Edit: rybicky.net/forum/11330
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2013 21:38 Mia240 Re: vondr001
Akvárium mám od 1.2., 25l. Jsou v něm ještě 4 neonky. Postupovala jsem přesně jak říkali v obchodě. 15 minut jsem je nechala v sáčku plavat na haldině aby si zvykli na teplotu a tak cca 30min až 1 hod jsem je tam dala. Dělala jsem to tak už s hodně rybičkama a žádná nijak negativně nereagovala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2013 21:33 Žena vondr001 [674] Re: Mia240
Kdy si akvárko založila a za jak dlouho šly do něj ryby?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2013 21:32 Mia240 – Nemoc?
Ahoj, před týdnem jsem si koupila 3 platy. Včera večer vesele plavaly, ale když jsem se ráno probudila, jedna ležela ztuhlá, mrtvá u dna. Samička má celý den jakoby ztažené ploutvičky a teď ma mezi zadní ploutví a tělem takový pruh bíle se loupajicích šupinek. Samec je aktivní, ale občas si lehne na dno, někam se šprajce a jen leží nehybně. Myslela jsem si,že je mrtvý, ale za chvíli zas vyplave. Co mám dělaT?:O Máte někdo zkušenosti? :( sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   28.03.2013 05:37 Muž LiborSprysl [9015] Re: 1kolda1
K těm veliferám...na spočítání chovatelů v ČR, kteří je úspěšně množí i pro obchodní síť, by mi asi stačily dvě ruce, ale spíš jen jedna...
Takže import...živorodky z importu vyžadují poměrně dost specifické zacházení, neb jsou dost náchylné "na všechno"...
Velifera...je to obrovská ryba, která není před prodejem konečnému chovateli dostatečně krmená.
....před prodejem svůj pobyt v ČR tráví v poměrně dost našlapaných nádržích, což je pro ni hodně nevhodné, ba většinou zničující...
....je proto burzovní harcování pro tuto rybu dost nevhodné...
...ty rozdíly v barvách a chování nejsou asi nijak významným odlišením, spíš ty druhé měly podmínky o něco lepší než ty vaše...
...velifery jsou říční ryby, takže jim samozřejmě proud vyhovuje
Ovšem jak odhaduji z vašeho dotazu, to postávání...může to být začátek nějakého vnitřně parazitického onemocnění, propadnou a jdou kukat...chce to vidět.
Jak pomoci...teplota 27-28, osolit a hýčkat, pečlivá hygiena, velmi častá výměna vody...nekoukal jsem čím krmíte, ale krmit často, pomálu a velmi výrazně kvalitně. Mají rády také docela dost zelené, takže nějaké krmivo s touto složkou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2013 20:07 R Muž romant [27987] Re: 1kolda1
Tak ono to otírání o předměty může svědčit o potenciální spoustě nemocí, ale velmi dobrým vodítkem je ten příjem, či nepříjem potravy. Jinak s těma živorodkama mě nic nenapadá, vyčkej až se k Tvému dotazu vyjádří někdo problematiky více znalejší než já. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2013 20:03 Muž jeepar [27] Re: romant
Díky, já si taky myslím že to nic moc není, al ekdyby náhodou, tak abych to podchytil zezačátku, stěma živorodkama tě nic nenapadá?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2013 20:01 R Muž romant [27987] Re: 1kolda1
Pokud ryby přijímají potravu, tak bych to neviděl nějak katastrofálně to otírání, pokud není nějak intenzivní(jako že každou chvilku), tak bych si myslel že to taky není nic nenormálího, Tebe taky občas něco svědí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2013 19:56 Muž jeepar [27] Re: romant
měním 1 za 7-10 dní 1/3 vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2013 19:54 R Muž romant [27987] Re: 1kolda1
Jak často a kolik měníš vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2013 19:50 Muž jeepar [27] – Živorodka širokoploutvá - "plave na místě"
Ahoj,
Prosimvás mám problém se Živorodkou velkouploutvou, bohužel nevím kam dotaz zařadit protože nevím co jim přesně je.
Koupil jsem na burze v Třeboni 3 tyhle rybky a mám problém. Sameček se chová normálně ale samičky dost často zastaví, nebo postávají na místě a pak jakoby "plavou na místě" nevím jak to jinak líp popsat, prostě se vlní na místě jako by chtěli plavat ale nemůžou. Tento problém už jsem měl před pár měsíci s platama a dopadlo to tak, že se to zhoršovalo a postupně všechny 3 co jsem měl umřely... Nevíte někdo co snimi může být? Přitom bratranec si kupoval od toho samého člověka, ty samé rybičky, akorát jinou barevnou variantu a chovají se naprosto přirozeně a jsou oproti mým velice aktivní. Může to být způsobeno tím, že má v akváriu proudnější vodu než já?

Ostatní rybičky se chovají normálně, akorát se občas otřou o rostlinu (hlavně pancéřníčci a čichavci, zhruba jednou, dvakrát za den každá z těchro rybek), tak kdyby jste věděli i tohle, tak bych byl také vděčný za pomoc.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.03.2013 09:09 R Muž romant [27987] Re: mariuhanka
Nejlepší lék a prevence je pravidelná péče o akvárium v podobě odkalování dna dle potřeby a nepodceňování týdenních výměn vody v objemu min. 1/3 objemu akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2013 08:51 Žena mariuhanka [0] - Živorodky – Bílá goldmolly
Zdravím, mé dvě goldmoly jsou už nějakou dobu těhotné k prasknutí, proto je mám v porodničce, ale ted ta jedna uplně ztratila pigment, je bílá, a její typické žluté zbarvení má jen na pár flíčkách jinak je uplně vybledla... proč je tomu tak? Nemocnná? A moje mečovka ty jakoby se rtozpadají ploutve. Dala jsem ji do karantenýy kde ji solím a měním vodu, poradíte nějaký lék, či postup jak ji zachránit, a nějaký přípravek, aby rybkym nebyli nemocné(nějaký preventan nebo něco) děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2013 12:52 Muž Yirka [9126] Re: kerek
Když je v prostředí, které jí nevyhovuje, tak to dává najevo. Zkus jim vyměnit vodu. Jo, a oprav si tu větu v angličtině, něco ti v ní schází.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2013 12:41 kerek – nějaká nemoc?
Zdravím všechny, mám v akvárku 5 takových samiček, zhruba před 14 dny jsem si všiml že jedna z nich dělá nějaké akrobatické kousky palec ale dělala to tak často, že jsem to hned přestal obdivovat, nevíte někdo, co to dělá? Může to být nějaký šok nebo tak něco? :-O

video zde: www.youtube.com/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 19:40 Isabella Re: romant
Děkuji- opravdu jsi mi moc poradil :) VÍm, že jsi musel mít velkou trpělivost s mými dotazy a ještě jednou děkuji.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [17] ...... 35

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 19571x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3338-zivorodky-nemoc?od=801