Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Živorodky - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 11 Přejít na další stránku   1  
Živorodky - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2015 18:01 Žena kataChlum [129] - divoká paví očka – Re: tomasM
Mám dobré zkušenosti s RABOMED forte od HOBBY.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2015 17:35 Žena Turbínka [2558] Re: tomasM
Místo té malachytové zeleně bych sehnala eSHa EXIT, toto léčivo sice onu látku obsahuje, ale je velmi šetrné, můžeš nechat puštěný filtr, nevybije všechny nitrifikační bakterie a mohla by být šetrnější i k potěru, i když je mi známo, že potěr jiných ryb to s eSHou nedal, ale se zelení to nedá s větší pravděpodobností. Navíc očka se množej skoro furt a nejspíš nebudeš komerční chovatel, který by potřeboval i tu kvantitu potěru.
Do té doby než seženeš mnou navrhované léčivo lehce zvýšit teplotu a mírně zasolit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2015 17:30 R Muž Silent [5949] Re: tomasM
Při krupičce je nutné přeléčit vždy celou nádrž. Karanténování nic neřeší, protože parazit je už v nádrži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2015 17:27 tomasM – specha
Obevil jsem u pavich ocek, ne vsech, nejspis krupicku. Zakoupil jsem malachitovou zelen, zde pisou nefiltrovat, nesvitit a vzduchovat. uz ale nepisou jak dlouho ponechat rybky v akva do vymeny vody. a zda je lepsi do karanteny ci lecit cele akva. vcera se nam narodily pavi ocka a jeste tri samice budou rodit co nevydim nemam pockat az vrhnou. samice oddeluji pri porodu pote vracim spet do akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2015 10:27 R Muž romant [27987] Re: Honza123
V drtivý většině případů, jak začne vypadat, jak jsi popsal, nemá to moc cenu řešit, jde kukat tak jako tak. Chce se to zaměřit na podmínky v nádrži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2015 10:22 Muž Honza123 [3] Re: deck
Tak bohužel, už si na něm ráno pochutnávali ostatní rybky, přitom večer už plaval i v jiných částěch nádrže a vypadalo to, že bude OK.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2015 01:57 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: Honza123
Muže to být nějaká bakteriální kožní infekce, už jsem se s podobnou věcí kdysi setkal. No ale střílim od boku. Koukni na to, jestli to odpovídá X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2015 21:03 Muž Honza123 [3]
Zdravím, všiml jsem si, že sameček mečovky už asi druhý den je stále v jednom rohu akva nad filtrem a nereaguje na klepání ani na žrádlo. Opticky vypadá uplně normálně i ostatní ryby, nevíte co by to mohlo být ? Dík

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2014 16:46 JoKa Re: Ptáčková
Všichni radí v podstatě stejně. Turbínka, že vodoléčbou nic nezkazíš, naopak, prospěješ akvu... Roman to zaobalil, aby to nebylo tak tvrdé, ale také připustil, jako 0 (ten to jen napsal bez obalu), že ryba to nezvládne... Já bych ho také už netrápil a aplikoval vodoléčbu na ostatní osazenstvo v akva...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2014 15:22 Ptáčková
Všem moc děkuji za odpovědi, ale ted nevim co dělat každý mi radí něco jiného.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.11.2014 08:43 Muž 0 [1718] - Obecné.Re: Ptáčková

Rovnou vyhodit, takováto ryba se neléčí. Myslím to fakt vážně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2014 20:19 R Muž romant [27987] Re: Ptáčková
Tak to bych si tipoval něco horšího a tím je plynovej měchýř, tedy jeho proděrevění z důvodu přemnožených bakterií v dutině břišní a to bejvá konečná. Ovšem třeba se pletu. Vyměnil bych dva, tři dny po sobě vodu a když se nezlepší, ulehčil mu trápení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2014 20:15 Žena Turbínka [2558] Re: Ptáčková
Výměnou 1/3 vody se nic zkazit nedá, ve vodoléčbě bych pokračovala další dny spolu se sledování stavem ryby. Možná mohla být podceněná aklimatizace, ryba něčím načatá už od prodejce či jsou špatné podmínky v nádrži. Jak častá je údržba, jak dlouho je založené, jaká je filtrace, jsou tam živé rostliny, jaké ryby tam ještě plavou, jaký je objem, má ryba na sobě nějaké útvary či povlak, žere? Tenhle křížový výslech by dost vyřešila prezentace podpořená fotografií ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2014 20:11 Ptáčková
Dobrý den, já jsem se chtěla zeptat co mám dělat když: Asi před týdnem jsem si dokoupila rybičky(živorodky, 1 samec a 2 samice) a ten samec mi, už celý týden jen tak polehává na dnu akvária a když chce plavat nahoru tak ho ten proud zase stáhne dolů. Myslím si, že má asi něco s ploutví, tak se chci zeptat co sním mám dělat?! :-( Předem děkuji všem za odpovědi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2014 19:06 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Sharf
Dodam ze existuji i zazraky, kdy jsem udelal kriz nad samcem bojovnice, pac padal po ocase ke dnu a mel problem si doplavat i pro vzduch. Byl to nevhodny darek a chudak si uzil studenou vodu pri prenosu, pac na to jaksi uz nikdo u darku nemyslel (navic darovat zivou rybu je fakt pekna pitomost). Nicmene za dva dny z nej byla krasna cila ryba, takze jak pise Roman, jeste vyckat, vetsinou je to spis konecna, ale nekdy... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.11.2014 18:53 R Muž romant [27987] Re: Sharf
S největší pravděpodobností problém s plynovým měchýřem, téměř neléčitelné. Preventivně bych intenzivně měnil vodu a když se to do dvou dní nezlepší, poslal bych jí na druhej břeh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2014 18:45 Muž Sharf [7]
Ahoj koupil jsem si do akvárka platy a jedna pořád plave na boku na hladině a jen když jí z foukne filtr tak je chvilku dole a pak jí to zase vynese a plave na hladině :/
Nevíte co jí je de jí nějak pomoci ? :/

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.10.2014 10:25 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: cinkim
Môže ísť o tumor, opakujem, môže. Netrápil by som ju predlžovaním života
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2014 19:37 cinkim – black mola
Fotka k příspěvku Nevite nekdo co ta rybkana sobe ma? Jinak je naptosto v pohode. Plave je ziva...
Nikdy jsem to nevidel. Vypada to jako ritni otvor, ale pekne velkej a take z toho neco jako trus vychazi.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2014 21:35 Redmannsk – Gupka - zvláštny útvar
Rozumiem, ďakujem za rady.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2014 19:53 R Muž romant [27987] Re: Redmannsk
Tu rybu nemá cenu řešit, půjde kukat, ale co je důležitější, je nutný řešit akvo jako celek. U živorodek to účinnou filtrci chce, jsou to rozmetadla hnoje a ani intenzivní výměny vody kolikrát nedokáží ten filtr suplovat. Ta ryba je sužována vnitřníma parazitama v pokročilejším stádiu a v akváriu bud již přítomno množství cyst parazita, což se posléze při zhoršení podmínek může neblaze projevit na kondici dalších ryb, takže to je tak trohu dokolečka. Jako první se zaměř na tu kvalitu prostředí, bez čehož se nehneš z místa a obdobná situace se bude dříve či později opakovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2014 19:49 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Redmannsk
Ten výkal by mohl ukazovat na vnitřní parazity , nevhodné podmínky , zvýšené N látky , stres z tohoto prostředí , nemyslím si že by jsi chtěl investovat do drahého léčiva pro jednoho gupáka , takže bych radeji rybku poslal šetrným způsobem na druhej břeh , bez léků se parazitů nezbaví , bude chřadnout , trápit se až ji nakonec paraziti prolezou ze střev do ostatních orgánů a bude konec
o tom že ryba není vpořádku , svědčí i ocasní ploutev , tedy ten kousanec od mřenky , zdravé gupce by celkem rychle dorůstal ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2014 19:38 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Redmannsk
Keďže nemáš filter, tak zrejme nestíhajú ani rastlinky odburávať odpadné látky pomocou nitrifikačných baktérií.
Takže tu by som videl príčinu. Imunita rýb je oslabená z nezdravého prostredia
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2014 13:45 Redmannsk Re: zvedavka
Zadnú plutvu jej nahryzli mrenky, keď sme sa ju pokúsili premiestniť do spoločného akvária. Keď sme to videli, premiestnili sme ju, ale už plutva nedorástla. Rybka doteraz nemala problém, plutvy jej od kúpy krásne narástli.

Ten výkal som si všimol, ale zabudol som spomenúť. Je bielosivý, až priesvitný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.09.2014 13:28 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: chnapyy
Hmm...jestli si správně pamatuji, hrubý objem nádrže je 54 l. Kombinace pávích oček s razborami v tomhle objemu bude pořád problematická a bude způsobovat nemoci a nekonečný kolotoč nakupování, infekcí a vylovování. Nechci spekulovat, jestli by to nějak šlo při ideální péči a s ideální filtrací, protože v ideálním světě nežijeme.

Když jste "všechno vyvařili," tak jste tím "zresetovali" nádrž a vrátili vše na začátek. Tedy nezaběhnutý filtr, nezaběhnuté dno, létající koncentrace toxinů, nulová biologická rovnováha. Jen další kolečko na stejném kolotoči. Zase stejně zvýšené riziko, že nově pořízené ryby nezvládnou stres a přemnoží se u nich paraziti...

Myslím, že tady před několika dny proběhl odkaz na témata pro začátečníky na tomhle webu (sekce Články v menu nahoře). Tam je jasně vysvětleno, jak akvárium funguje, jak jej založit a jak se o něj starat. Bez toho, aby se základní věci udělaly jednou a pořádně, to prostě nepůjde. Do nestabilního akvária ryby nepatří, i ty od sebelepšího chovatele s nemalou pravděpodobností onemocní nebo uhynou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2014 12:32 chnapyy Re: michalt
Osádka tam je teď paví očka a razbory.Je dost možný,že jsme si to přinesli opravdu ze zverimexu.Všechny z jedno krámu nám umřeli,z druhého krámu zatím žijí a vypadají v pořádku.Vyměnili jsme vodu,všechno jsme vyvařili a nakažený rybičky před tím vylovili.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.09.2014 12:24 zvedavka Re: Redmannsk
Já bych řekla, že ta rybka je celá špatná - viz zadní ploutev, výkal.
Přít se nebudu, ale chybí filtrace a tam bych hledala problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2014 12:00 Redmannsk – Gupka - zvláštny útvar
Fotka k příspěvku Druhý pohľad.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2014 12:00 Redmannsk – Gupka - zvláštny útvar
Fotka k příspěvku Na samcovi gupky som dnes objavil zváštny guľovitý útvar - pri konci chrbtovej plutvy. Neviete, čo by to mohlo byť?
Rybka pláva, trochu sa tak vlní do bokov, ale tak plávala vždy. Žerie ako má. Krmíme väčšinou sušeným krmivom Tetra, občasne mrazenými žiabronožkami z "čokoládky". Je v malej nádržke (nemám v profile) spolu s 3 malými panciernikmi a pár krevetami. Filtrovanie nie je, iba vzduchovanie.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2014 11:08 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: chnapyy
Možností je několik:

Možná nakupujete rybičky od zdroje, který nemá chov v pořádku a prodává ryby, které jsou nakažené, ale příznaky se projeví až doma pod vlivem stresu z přepravy, nového prostředí a ne zcela vyhovujících podmínek v domácí nádrži.

Ryby jsou v pořádku, ale krupička se do akvária zanesla jednou a pořádně se celé akvárium nepřeléčilo, takže se zdravé ryby snadno nakazí (znovu, stres z přepravy a nového prostředí ryby oslabuje).

Vzhledem k diskuzi spřed několika dní bych spíš tipoval možnost číslo dva. Dokud se to akvárium spolehlivě nezaběhne, nové ryby nekupovat.

Nevím, jaká je tam teď osádka, ale kdyby tam žádné ryby nebyly, asi bych zvýšil teplotu až ke 28 C, aby se vyvinula všechna stádia. Až se akvárium zaběhne, přeléčil bych jej přípravkem eSHa Exit (nevím, jestli je to vhodné, když ještě filtr není zcela zaběhnutý, nemám s tím zkušenost), pořádně bych poodkaloval dno a až pak bych přidával nějaké ryby - po dostatečném a spolehlivém přeléčení.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2014 09:23 georg Re: chnapyy
...zřejmě asi tak zdravé nebyly. Chce to pro nové ryby používat karanténní nádrž a tím se vyhnout problémům.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2014 09:17 chnapyy
Už několikrát se nám stalo,že jsme přinesli domů zdravé rybičky a během pár dnů mají krupičku,kde se to bere?Akvárium máme 1m

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2014 13:21 R Muž Silent [5949] Re: Amras
Plíseň nevidím. Spíše bych to tipoval na bakteriální rozpad ploutví. rybicky.net/nemoc/flexibacter-columnaris
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2014 13:13 Muž Amras [34]
Fotka k příspěvku Myslíte si, že je to plíseň?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2014 18:50 R Muž romant [27987] Re: Moncicak
Kolega to tipnul správně. Jsou to N látky, nebo-li vyšší koncentrace NO2 a možná dočasně i čpavku. Stále se v tom plácáš, už se tady tvoje problémy s nemocema řešily několikrát, to je život, musíš nalézt tu správnou cestu, je to výuka za pochodu, to je velmi častý jev. Ono se to poddá, možná ještě bude nějaká ta ztráta, ale věřím že to dostaneš jak do oka, tak do hlavy, aby to šlapalo jak má. Pro jistotu. rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou www.akvarijni.cz/… www.horacovoakvarium.cz/… www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.05.2014 16:27 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Moncicak
Tak první věc , filtr se nečistí každej tejden a už vůbec ne souběžně s odkalováním dna , vyhledej si pojmy nitrifikace , pročti témata pro začátečníky , je dost pravděpodobné že rybky padaj na otravy N látkami , potrhané ploutve by mohla být nějaká bakterka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2014 16:17 Žena Moncicak [0] Re: MonterMonty
Profil mam jen bez fotek, cekam na obrazu fotaku. Infk o nadrzy: 200 litru, vymena vody ob den 1/3, odkalovani jednou tydne, 4 zivy kytky, filtr bezi 24 hodin denne, cisteni filtru jednou tydne pri odkalovani dna, vzduchovani zapnute pres den, svetlo cca 12 hodin zaple, teplota vody 24-25°C, mam 3 platy koralove, 4 dania pruhovana, 4 tetry cervenohlave, 1 betta splenders, 3 black molly, 1 gold molly, 7 gupek, krunyrovec obecny a krunyrovec zlaty. Krmim tetra minem 3x denne, rostline tablety ob den.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2014 15:56 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Moncicak
Chtělo by to info o nádrži , nejlépe založit profil a uvést co nejvíceinformací , na té mrtvolce už těžko někdo něco pozná
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2014 15:32 Žena Moncicak [0]
Fotka k příspěvku Jeste jedna fotka. Prijde mi ze ma bile zabry nebo cim to dycha a zadni ploutev ji bud nekdo okousal( ale ryby mam mirumilovny, vzajemne se akceptuji) nebo se ji rozpadla.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2014 15:29 Žena Moncicak [0]
Fotka k příspěvku Zdravim, muzete mi prosim nekdo rict na co umrela tahle rybka? Je to v poradi uz treti(nejdriv samec gold molly a vcera samec gupky a dnes tahle) vzdycky se ty ryby schovaj do kytky, tam lezej a pak proste umrou. Vodu menim tretinu ob den, filtr bezi nonstop, teplota 24-25°C. Dik
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2014 20:23 Žena EditHa [91] - TetryRe: Vláďa
Pokud bych měla jen jednu rybu co má "nemoc"- kdy si nejsem jistá co přesně to je) hned bych ji odlovila a sledovala ostatní ryby pokud budou zdravé udržovala bych akvárium v čistotě, popřípadě vyměnila postupně vodu.Ale jak se nemoc šíří na více kusů hned to chce řešit. Zjistit co je to za nemoc a nečekat s léčbou.U Esha2000 popisují možnost účinku na něco podobného na kůži co je vidět na té fotce.Tak třeba se jedná o druh plísně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2014 18:40 Vláďa
Fotka k příspěvku tan nemoc progreduje, viz aktuální foto. v.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2014 10:28 Vláďa
a co je to ta "rybí lepřika"? nic jsem k tomu nevygooglil (ani k rybí lepře), ale ten popis dost sedí...

na akvárku nic vidět není, je v karanténě, modrá voda od preventinu a jinak nic. teda kromě zbytku mláďat, které tam povila a nechtěly se nechat odlovit...

dík za rady a tipy. v.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2014 20:03 nikdo není dokonalý
Přijde mi to jako taková ta ,,rybí lepřika,,. Zbělá a nebo zesvětlá kus tkáně, ryba funguje normálně a pak pojde. Je to přenosné i na ostatní ryby, důležitá je hygiena v akvárku, čistá voda. Je to dle mě neléčitelné...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2014 19:29 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Vláďa
Skús hodiť foto celého akvária a určite rady prídu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2014 13:07 Vláďa – živorodky
Fotka k příspěvku tone <- tohle se tu objevilo místo původního textu, proč?

Ptal jsem se, co trápí naší živorodku, mám podezření na vodnatelnost, ale vůbec není nafouklá. léčím preventinem. Již několik jiných rybek, taky živorodek, do cca 3 dnů od nákupu umřelo, ale tahle je v akvárku již přes měcíc. ostatní ryby jsou v pohodě...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2014 19:03 Muž Amras [34] – Modrání ploutví
Nevíte, co se děje, když mým špic platám jako kdyby začínají modrat ploutve?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2014 15:07 R Muž romant [27987] Re: Moncicak
Vzpamatujou, neb je trápí vyšší hodnoty N látek a tou výměnou akváriu pomůžeš, tak s chutí do toho a měnit, měnit, měnit. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2014 15:04 Žena Moncicak [0] Re: romant
moc díky, zkusím to, a uvidíme, snad se chudáci vzpamatujou :)prezentaci o akvarku doplním až budu doma, musím vzít metr do ruky :-DDD
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2014 14:56 R Muž romant [27987] Re: monika
Nejdříve ale vyměnit tu vodu a dělat to denně po dobu týdně. Dneska tu polovinu a další dny 1/3 objemu akvária, skoro nekrmit, do akva nijak nezasahovat a v mezičase tu prezenatci, tím časovým údajem se lecos vysvětlilo. ;-)
Edit: rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [11] ...... 35

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 19571x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3338-zivorodky-nemoc?od=501