Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Živorodky - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 22 Přejít na další stránku   1  
Živorodky - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2011 22:27 srnka – Black Molly sa kývajú zo strany na stranu
Mám v 70l akváriu okrem iných rýb tri Black Molly. Teraz máme malé prírastky, už druhý mesiac sa narodili malé Black Molly. Čiže by som povedala, že sa im darí. Ale teraz som spozorovala, že dve z dospelých sa kývajú zo strany na stranu - hlavou akoby mykali zľava doprava. Čo to môže znamenať? Nevyzerajú byť choré, potravu prijímajú. Neviem si to vysvetliť. Už ste sa s tým stretli? Ďakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2011 09:09 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Konhi
Ve Tvem akvariu se dost spatne porovnava takova ryba s jinymi. Jedina srovnatelna ryba je ta Black Molly a v pripade tohoto problemu bych se nejprve dival, co se deje i s touhle rybou. Abych uvedl priklad (ale opravdu jen priklad), vetsinou mas labyrintky a kdyz se ostatni jine ryby zacnou vylozene dusit, ty labyrintky na tom budou mnohem lepe.

Ta ryba to s velkou pravdepodobnosti neprezije. V kazdem pripade bych vymenil polovinu vody, nic se tim nezkazi a jestli voda neni O.K., mohla to byt nejmene odolna ryba a mohly by nasledovat dalsi. Pokud je voda jak ma byt, tou vymenou se nic nepokazi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2011 07:02 Muž Tomiino [43] – Re: Konhi
Ahoj,myslim si ze uz ji neni pomoci.Az se podivas po skole do akva muzes ji asi rovnou vyndat,protoze bude mrtva.Nedavno se mi takle taky jedna chovala a brzo doplavala....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2011 06:59 Muž Jirkaass [35]
Ahoj myslim si ze uz je to konec ale nejsem v otm znalec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2011 06:57 Muž Konhi [1] – fotka
Fotka k příspěvku Přidávám i fotku navíc, ale myslím že to moc nepomůže
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2011 06:35 Muž Konhi [1] – Silver molly na dně
Zdravím!!

Stal se mi takový průšvih, dnes ráno, když jsem šel standartně rozsvítit rybičkám a nakrmit, jsem prohlésl akva, a v něm sad Silver molly, ležící na dně, dýchá, ale nevím co se děje... Prostě leží na dně, dýchá, když do ní zlehka šťouchnu, tak poodplave, ale její manévry jsou takové, že je prostě nezvládá, za plavby dělá vývrtky, kotrmelce :-| Čím to může být, co ser dá dělat?? Rybka se mi zdá trochu pohublejší než obvykle, ještě včera jí nic nebylo.. Filtr, topení a vzduchování funfuje no problemo...

Jenže musím do školy, takže nejsem schopen zatím víc sledovat rozzureny

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2011 17:38 sarlii – Re: sarlii
Ahoj, už asi 4 měsíce se snažím vyléčit Black molly Mají pořád bílé výkaly, v akvaristice mi doporučili Flagellol a Entizol ( bohužel nezabralo ani jedno , potom mi jeden chovatel, který se specializuje na živorodky doporučil potravu s řasou SPIRULINA ...řasa podporuje střevní systém a trávení ( molly přestali mít průhledné niťkovité výkaly )a mají občas jenom bílé je možné se zbavit bičíkovců vůbec ??v jedné knize jsem četl, že se to léky jenom může utlumit ...takže má smysl lít do akva pořád chemii ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2011 13:01 sarlii – Re: blotchen
Ahoj, už asi 4 měsíce se snažím vyléčit Black molly :-( Mají pořád bílé výkaly, v akvaristice mi doporučili Flagellol a Entizol ( bohužel nezabralo ani jedno , potom mi jeden chovatel, který se specializuje na živorodky doporučil potravu s řasou SPIRULINA ...řasa podporuje střevní systém a trávení ( molly přestali mít průhledné niťkovité výkaly )a mají občas jenom bílé ;-) je možné se zbavit bičíkovců vůbec ??v jedné knize jsem četl, že se to léky jenom může utlumit ...takže má smysl lít do akva pořád chemii ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2011 12:19 Jari15 – Mecovka
JEdna rybka v mojom aquariu ma na plutve akoby odkusnute a je to bielej farby newie dakto ze co to moze byt???? :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2010 16:52 Muž VVV111KKK [61] – Re: sendyludy
Z tvého popisu není možné určit, co Gpld Mollám je. Všechno by byly jen dohady.
Doporučuji založit si tady na rybičkách.net nádrž. Samo tě to povede jaké údaje tam zapsat : rozměry, litráž, technika, dno, počet a druhy ryb, počet a druhy rostlin, stáří nádrže - založení atd........
Jako první pomoc doporučuji vyměnit 20-50% vody. Vzít normální vodovodní, nechat jí den odstát, aby vyprchal chlór, porovnat teplotu (stačí rukou) a šup s ní do akvária.
Vodu doporučuji vyměňovat každý druhý den až do viditelného zlepšení stavu rybky.
Voda by se měla vyměňovat pravidelně 1x týdně , nebo 1x za 14 dnů.

A co takhle si něco přečíst?
www.akvarijni.cz/…
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2010 15:18 sendyludy – Goldmolla
Prosím někoho o radu. měla jsem 3 goldmolly a 2 mi umřeli a ted mi umírá i ta třetí... příznaky stejně.... velké břicho,pohybuje se u dna a nemůže vyplavat k hladině, vypadá vyčerpaně... poraďte mi někdo prosím :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2010 20:55 cartmenn
Ano umírají i dále, během 14 dnů vymřeli skoro všechny nové drží se poslední, ale ta taky vypadá na odpis.S tou močkou z prasečáku by to mohlo výt možné bydlím pod kopcem a nad námi na kopci byl hnůj, občas jsme s tím měli problémy, že nám něco hrklo do studny.Je pravda, mám ještě v akva pár neonek, pancerníčky a ancistruse a na těch se nic neprojevuje.Voda asi normálně tvrdá ze studny, do vody přišli cca 2 dny po výměně 3/4.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2010 18:33 Muž LiborSprysl [9015] – Re: Designer
Já bych tedy spíše vsadil na přechod z vody do vody. Ona ta studna zavdává relativní pocit klidu - živorodky přece zvládají tvrdou vodu...:-) Jenže jestli byly ty přišedší mečovky z měkké vody (měkčí, než stávající ze studny), tak velmi snadno mohly přijít k úhoně a oplesnivět. Když jsem si přivezl při stěhování před lety z hor své vlastní mečovky - z měkké vody - do vody tvrdé, potkal je stejný osud. Pávčata také.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2010 13:18 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: cartmenn
Z tech fotek toho tak moc nevycteme. Rekneme, ze se lecilo na vsechno mozne (a ta zelen je uz dost drsnarna) a jestli jsem to pochopil, stale odchazeji dalsi a dalsi ryby. Koukl jsem k Tobe a vidim, voda ze studny. Jake jsou parametry te vody? Nemuze obsahovat neco, co do ni zateklo, hloupym prikladem z blizkeho prasecaku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2010 10:57 cartmenn – Re: cartmenn
Fotka k příspěvku ..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2010 10:56 cartmenn – Re: cartmenn
Fotka k příspěvku současná podoba akva...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2010 10:55 cartmenn – Re: cartmenn
Fotka k příspěvku takto to asi vypadá.....
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2010 10:39 cartmenn – MEČOVKY-plíseň?---už si nevím rady......
Dobrý den, už dlouho jsem nebyl na rybičky.cz, a mé akvárko se za to dobu taky dost změnilo.V mém akvárku jsem měl asi 20 mečovek,8 starých a 12 jsem nově koupil od soukromého chovatele.Mečovky byly v dobré kondici, udělal jsem vše,aby byl transport a začlenění do akva bylo co nejmíň stresové.Problém je však ten, že po nějaké době začly být malátné,zdržovali se budˇu dna nebo u hladiny ocasem dolů, a pokryla je bílá plíseň ovšem ne všechny.Zkoušel jsem snad vše, zvýšet teplotu vody, sůl, preventin,malachytovou zeleň i mnoho dalšího.Ovšem bez úspěchu.Mečovky skoro všechny uhynuly a staré osazenstvo tuto nemoc taky chytlo.Nevíte čím je to způsobené?Již několik let se zabývám akvaristikou a vystřídal jsem mnoho druhů ryb, ale ještě se mi nestalo, aby mi vychcípalo skoro celý akvárko....:-(Děkuji za odpovědi

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2010 12:13 Muž Jetta [11] - Živorodky – živorodky
Dnes jsem si všiml,že jeden sameček živorodky trpasličí často polehává na dně.
Jako by rezignoval
Je to jeden z mladších a menších. pokaždé,když vyplave potká ho starší samec
a ten menší jde zas ke dnu. jako by mu docházeli síly.
žádná jiná viditelná nemoc.

poradte co stím.
mám ho dát do skleněné nádrže,zapnout vzduchováni,přihodit nějákou rostlinu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2010 13:41 JagerMaister
skus fotku to to lepšie identifikuje :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2010 11:50 Žena Bára [2] – Divná mečovka
Dobrý den. Jedna mečovka je taková divná. Má zvětšené břicho nebo co to je jakoby tam před břišními ploutvemi. Vůbec se nesnaží vzdorovat proudu. Bohužel jsem si nevšimla jestli žere. Ostatní ryby jsou v pořádku. Mohlo by to být tím že jsme včera hodně čistili akvárko? Bojím se aby se nenakazili ostatní :(.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2010 17:28 Žena Verča.D [3] – Re: Malapa
jééj :-( tak to je škoda! to je asi nejlepší o chodník co? hmm aby nenakazila ostatní rybky... ?!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 16:03 Muž Malapa [494] - Afrika – Re: Verča.D
To vypadá na rybí tubrkulozu. Neléčitelné. U mečovek vcelku běžná nemoc, dávno neplatí, že jsou to odolné ryby, které žijí v každé louži. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 13:17 Žena Verča.D [3] – Re: Tudy
právě že ji mám chvilku (asi měsíc) hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 13:11 Muž Tudy [330] - Krevetky – Re: Verča.D
Jestli máš tu Mečovku už 2 roky, tak může být stará, tyto rybky jsou krátkověké.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 13:04 Žena Verča.D [3] – Re: leontin
aha :-( a co se s ní stalo? nerozumím tomu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 11:59 Muž leontin [46] - Cichlidy – Re: Verča.D
Rybku rychle pryč z akvaria.Třeba do kýble,tam se můžeš pokusit o léčebné zázraky.Myslím,že je už ale pozdě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 11:51 Žena Verča.D [3] – Mečovka
Fotka k příspěvku Ahoj lidi, mám takový dotaz: v pátek jsem přijela z intru a jedna z mých mečovek se chová i vypadá divně - je pohublá, trochu plašší - když jsem ji krmila, tak jídlo jenom ozobávala a potom vyplivla... a navíc plave se svěšeným ocáskem, který směřuje kolmo dolů. Je ještě mladá, tak by byla škoda kdyby skončila v záchodě hmm .. Hledala jsem v příručce o nemocích, ale žádnou tomuto zvláštnímu chování jsem nenašla.. Prosím poraďte. Přikládám fotku.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2010 19:55 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Michal
Z takových fotek se toho bohužel moc poznat nedá hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2010 17:25 Michal – nazev
to bile je ta plotev a akolo toho je to takovy ten bily potah nejde to moc videt na teto fotce : (
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2010 17:24 Michal – fotka
Fotka k příspěvku zde este jedna
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2010 17:23 Michal – foto
Fotka k příspěvku ano ploutev je jakoby okousana a je seda ostatni jsou normalni zde davam foto nemam kvalitni fotoaparat tak omlouvam se
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2010 17:05 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Michal
Zkus to popsat lepe, foto by neskodilo. Nicmene at uz jsou to bakterie, plisen, nebo kozni parazit, muzes zkusi FMC, jde vlastne o dezinfekci s pouzitim na vsechno mozne, takze kdyz se nevi co to je, a pokud to nezjistime, zacal bych lecit timhle. www.dajanapet.cz/…
Jasne ze nejucinnejsi je cilena lecba a na neco dost rozjeteho to FMC nepomuze, ale pokud to nedokazes urcit a nebo dodat lepsi info, at nekdo muze poradit, je i to FMC lepsi nez o rybu prijit a nic nezkusit. Nicmene nejdriv na to zkusme prijit.
Tu mensi ploutev jsem uplne nepochopil. Ma ji na konci roztrepenou a takovou necistou, nebo normalni ale mensi a mela ji tak vzdycky a nebo az ted? A co ostatni ploutve, hlavne ocas? A ten povlak je bily a odstavajici, nebo nevystupuje z ryby, nebo spis sedy, patrny z urciteho uhlu a opalizujici, jaky je, napis prosim co nejvic, pozoruj a pis co vidis, nepremyslej moc nad tim co pises, a jeste lepe vyfot to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2010 17:03 Muž mailo [14] - Rostliny – Re: Michal
Daj sem aspon fotku! tone Inac sa tu na forach da najst uplne vsetko. Pohladaj dake plesnove ochorenia. tone Co tak zalozit si aspon profil tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2010 16:59 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy
Myslíš že když založíš další téma tak ti někdo bez té fotky odpoví? Jako do dubu fakt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2010 16:48 Michal – Mečovka-prosím o radu
Zdravím všechny mam podezření že moje Mečovka má nemoc ale nevím jsem začátečník.Moje Mečovka červená má na jedné straně od břicha až jakoby nahoru k zádům jakoby bílý potah i ploutev je menší a bílá taktéž mám ji cca 1 týden.Zato na druhý straně je úplně krásná i ploutev normální.Prosím moc o rady jestli je nemocná nebo ne aby mě neonemocnělo celý akvárium.Děkuji všem moc : )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2010 15:30 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Michal
Chce to fotku, může se jednat buď o plíseň nebo bakteriální onemocnění X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2010 15:16 Michal – Mečovka červena,nemoc? pls help!
zdarvím mám problém mam takový dojem že me onemocněla rybka.Moje mečovka má na briše az jakoby nahoru k zádám taková bílí povlak a ploutev má menší a bílou.Chci se tím zeptat jestli je to nemoc nebo něco a poradit se co stim můžu dělat.Děkuji všem : )

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2010 17:18 6ex – Re: Yirka
Dospělí šneci jsou tam jen tři, malé odlovuji, ale přesto je tam těch malých okolo dvaceti.
Rychlerostoucí rostliny mají většinou měkké listy a stíhají mi je Black Molly sežrat než se rozrostou. Ta dominantní rostlina, co tam mám roste velmi rychle a je zatím první, která odolala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2010 08:10 Muž Yirka [9126] – Re: 6ex
Jak píše Sid. Ampulárky zredukovat na 3-4ks a zamezit její další nekontrolované množení. K rostlinám bych přidal nějakou rychleji rostoucí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2010 23:21 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: 6ex
...Ampullaria australis a velmi hojně se množí. Ti by mohli vodu dost zatěžovat...

To si pište! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2010 17:51 6ex – Re: Yirka
Fotka k příspěvku Některé informace jsem již uvedl, zbytek dodám.
Ryby: Cichlidky ramirezky 6, Dania pruhovaná 8, Black Molly 4, Hypostomus 2, Xyphophora 3. Zapoměl jsem posledně dodat, že tam mám šneky, Ampullaria australis a velmi hojně se množí.
Ti by mohli vodu dost zatěžovat.
Akva: 125 litrů Juwel - filtrace nonstop.
Rostliny: Echinodorus 'Jan Harbich', Crinum calamistratum, Echinodorus bleherae,Echinodorus cordifolius + jeden Anubias a Valliserii, ale u těch neznám přesné jméno.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2010 08:35 Muž Yirka [9126] – Re: 6ex
Rostliny si mohou libovat... Zvýšení NO3 na trojnásobek - někde je chyba. Není dostatek informací o nádrži, obyvatelích, rostlinách atd, aby se dalo cíleněji posoudit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2010 20:47 6ex – Re: Yirka
Osobně jsem to neměřil, ale dodavatel udává aktualně 26.
Zítra měním třetinu vody....
Je pravda, že s tím souvisí i množství řas, s těmi bojuji také, ale s rostlinami problémy nemám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2010 15:03 Muž Yirka [9126] – Re: 6ex
Vím, že názory na obsah NO3 se různí, přesto bych obsah kolem 70ti považoval za příliš vysoký a řešil to. Kolik má vstupní voda?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2010 10:00 6ex – Re: Yirka
Testováno Rataj testem Azotin NO2 - ten byl v pořádku, nic nezjištěno.
Test NO3 - Azotan, též Rataj ukazuje vysoce nad stupnici, tipuji tak okolo 60 - 70 mg/l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2010 19:17 Žena Denver [1] – Re: romant
já si to myslela, ale ostatní jsou zakřivené jen minimálně, tak jsem se pro jistotu zeptala. Díky, aspoň můžu být klidná
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2010 19:12 R Muž romant [27987] – Re: Denver
Ano to je obvyklá reakce na stav v němž se nachází. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2010 18:52 Žena Denver [1]
no myslím, že se jí to zhoršilo, jak začala "tloustnout".. Tak snad se to spraví trochu po "porodu"..Díky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2010 18:29 R Muž romant [27987] – Re: katterinecka
Souhlas, u řivorodek jsoun ty deformace páteře velmi časté.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [22] ...... 35

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 19571x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3338-zivorodky-nemoc?od=1051