Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Živorodky - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 16 Přejít na další stránku   1  
Živorodky - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.09.2013 11:37 R Muž romant [27987] Re: TerezaP
Ten objem je velmi hranovej a i když jsou endlerky čistotnější, tak je třeba dbát na zvýšenou hygienu. Pravidelně týdně měnit klidně polovinu vody, nepřekrmovat a pravidelně odkalovat dno, to je základ. jakmile se něco z toho v tomto objemu podcení, je zle. Vodu teď měnit denně, či obden, skoro nekrmit a mělo by se to zlepšit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2013 11:31 Žena TerezaP [5] – živorodka endlerova - vymírání
Fotka k příspěvku Ahoj :) přítel má akva (čistý objem 8l) a má tam: Živorodka Endlerova, Okružák Kanadský a poslední zbylou krevetku. To akva už je zajeté půl roku a živorodky se rozmnožili, jenže teď začali z ničeho nic vymírat (ty dospělé u těch malých by to nebylo nic divného), vždycky rybička jen leží na dně a jakoby rychle a ztěžka dýchá. Nevíte čím by to mohlo být? Je určitě těžké to takhle určit, protože není záchytný bod, ale i tak vás prosím o rady. Díky ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.09.2013 16:07 Muž LiborSprysl [9015] Re: Designer
Takhle ohnuté a propadlé jsou KO do pár dnů...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2013 13:56 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: HaninaK
Tak jsem vzpominal, u ceho muze byt povlak na rybe "stribrity".
Zkus mrknout sem:
rybicky.net/nemoc/chilodonella-piscicola-

EDIT: Pokud by mohla pomoct obycejna kuchynska sul (NaCl) a nebo co je dale uvedeno, zkusil bych to a spis tu kratkodobou koupel, protoze ta vyfocena ryba asi moc casu nazbyt nema.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2013 08:36 Muž LiborSprysl [9015] Re: HaninaK
Tak ty to asi nerozchodí...vypadá to spíš na nějakou plíseň, možná i některou krupici...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2013 08:17 Žena HaninaK [0] – nemocné platy
Fotka k příspěvku Zdravým, mám u živorodek/ přesneji u plat "spitz" podezření na vnitřní parazity podle toho co jsem se tu dočetla nasadila jsem vodoléčbu chvíly to zabíralo rybky vypadala líp a líp ale dnes jsme si všimla že tři se drží u dna a už moc neplavou a máj na svým tele v oblasti ploutví jakoby stříbrný nádech který je vidět hlavně pod akvarijním světlem. foto přikládám. bohužel zjistiji že jsou takové nalomené skoro všechny až na ,,velryby,, dve největší samice.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.09.2013 10:24 R Muž romant [27987] Re: lucajda
Pokud nepřijímá potravu, tak bych to viděl že se vydala na cestu ke druhému břehu, takže bych jí to ulehčil šetrným utracením. Můžeš samozřejmě zkusit vodoléčbu, ale to asi tak všechno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2013 09:37 lucajda – gupka
Fotka k příspěvku ahoj nevíte co jí může být?takhle je už druhý den..:((
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2013 20:59 Muž Tony2013 [228] Re: jaa
Sice nevim co by to mohlo byt nejsem tak zkuseny ale myslim ze jsi dala strasne malo informaci.Neni precpano v akva? Jsou to samecci nebo samicky?Maji nejake viditelne vady?Neboji se jen nekoho (nehoni je)?Jak dychaji normalne rychle pomalu?Treba foto napovi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2013 20:35 jaa
ahoj mam akva 40l a mam v nem 3 pavi ocka a 10neonek a 2 pancernick
mam problem ze mi dve pavi ocka plaou porad u filtru v rozku a vubez nejedí.
menim vodu 1 za 4 dny a cistím jednou za týden tak prosím o radu
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2013 17:41 R Muž romant [27987] Re: Tony2013
To nevadí, všechny ryby mají v sobě určitý množství těch oněch zmíněných parazitů a je to jenom o podmínkách v nichž ty ryby jsou, jestli se namnoží natolik, aby začaly rybě škodit až jí celou umoří a tím jak v podobě dlouhých táhnoucích se výkalů z ryb vycházejí jejich cysty se pěkně rozprostřou po celý nádrži a tak to může bejt dokolečka a proto, když se toto opakuje bych radil to přeléčení komplet akvária tím jmenovaným Entizolem, nicméně je to jenom můj názor, on se jistě někdo další vyjádří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2013 17:32 Muž Tony2013 [228] Re: romant
Ja zapomel dodat ze i ryby byly nove jedny ze sklorexu a druhe z akvaburzy no a tyto jsou na inzerat a stale to stejne.Kamos co jsem o nem psal tak je ma taky od nekud jinud
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2013 17:04 R Muž romant [27987] Re: Tony2013
Ty ryby si to nesou s sebou. Potom je taky otázka jak dalece je voda vhodná pro chov právě živorodek. Mrkni do atlasu na doporučovaný parametry vody a porovnej se svýma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2013 17:02 Muž Tony2013 [228] Re: romant
Parazit me taky napadl.Ale jak je mozne ze se to vyskytuje i u ostatnich tady u nas?Ja dokonce zalozil pokusne akva jen s vodou a filtrem a zadny dno filt novej a situace stejna.Sklo akva umyto savem.Je to zahada
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2013 16:32 R Muž romant [27987] Re: Tony2013
Viděl bych to na střevní, nebo se uvádí vnitřní parazity a pokud ten problém přetrvává, tak bych volil přeléčení nádrže Entizolem. Uvidíš, jaký názor na to bude mít někdo další.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2013 16:27 Muž Tony2013 [228] – stale to stejne
Fotka k příspěvku Ahoj
Mam takovy proble s zivorodkema.At mam jakoukoli tak vzdy dopadnou tak jak je na obrazku.Je jedno v jake je nadzi.Vzdy ze zacatku uplne v pohode dokonce i porodi a pak uz je i dalsi generace takova takze ani nedospeje a kdyz jo tak je porad takova vychrtla a zlomena.Na obrazku
rybicky.net/atlasryb/heterandrie_trpaslici
To stejne delaly mecovky i ocka a u mati v akva i black molly.Stejny problem ma i kamos co bydli o par baraku vejs nez ja.Nevite cim by to mohlo byt?A co je to za nemoc?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2013 14:39 Žena moncajss [4] – živorodky-lucajda
jak často měníš vodu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2013 14:17 lucajda
teď mě umřel sameček té živorodky,jak sem psala že mi leží na dně..
nechápu to, všechny ryby sou normální a tady ty dvě sou divný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2013 09:27 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: markuš
U mollyn to jsou pigmentové skvrny. U ancistruse to je nejspíš ze stresu. Takto flekatí, např. když si ho přinešeš a dáš do akvárka (změna bydliště = změna všeho - prostředí, voda, spolubydlící = stres). Měl by se za čas srovnat a opět bude po celém těle zbarvený stejně. Předpokládám, že ho máš krátce. Bylo by dobré si tu zřídit prezentaci svého akvárka, protože i podle toho se lépe přijde na příčinu problému.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2013 09:09 R Muž romant [27987] Re: lucajda
Měnit, měnit, měnit vodu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2013 07:53 lucajda
jojo fotku pošlu odpoledne ale ted vidim ze mi furt lezi samecek na dně na kamenech a jenom hybe ploutvičkama.. ale neplave..:((
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2013 22:41 R Muž romant [27987] Re: lucajda
Hmm, to by mohlo ukazovat na vnitřní parazity a doporučil bych šetrný utracení, ale je to doporučení tzv. z doslechu, fotka by byla vhodnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2013 22:22 lucajda
výkaly nevím ,ale je hubená strašně moc oproti ostatním..://
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2013 20:03 R Muž romant [27987] Re: lucajda
Měnit vodu, sledovat a čekat, zbytečně nepodstrojovat, co se má stát se stane a jestli přišel její čas, tak poplave na druhej břeh, to je život. Není nějak viditelně pohublá, jak vypadají výkaly, nejsou takový dlouhý světlý a jakoby dutý?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2013 20:00 lucajda
takže živorodka už neplave nahoře ale vůbec nejí...nevím co sní je...prosím poraďte, mám měnit jenom tu vodu nebo něco jiného ještě?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2013 12:36 lucajda
tak jo, děkuju zkusím to:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2013 11:37 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: lucajda
Tady je opravdu nejlepsi zkusit par dni po sobe kazdy den vymenit tretinu vody a sledovat, co se deje. Rozhodne tim nic nepokazis, ale muzes hodne ziskat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2013 11:29 lucajda
Děkuju za odpověď, ale myslím že ta samička vůbec potravu nejí, vždycky k ní doplave ale pak se otočí a plave zpátky na to její místo, kde tráví celý den. Mám 11 neonek červených, 1 pandu a teď ty dvě živorodky, ostatní rybičky jí potravu úplně normálně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2013 10:38 R Muž romant [27987] Re: lucajda
Pokud jsou ostatní v normálu a ona i přijímá potravu, tak bych si tipnul právě na tu potravu, kterou živorodky rády luxují z hladiny. Vyměnil bych častěji vodu a sledoval její reakci.
Edit: Jedna holka je na toho kluka málo přikup ještě dvě, ale nejlepší by bylo si zřídit prezentaci, aby bylo vidět o jakou nádrž se jedná a zda-li se nemuže jednat o jiný problém, třeba prostorový.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2013 10:35 lucajda – živorodka
Dobrý den, před týdnem sem si koupila 2 živorodky(samičku a samečka), a samička mě plave pořád nahoře u hladiny na stejném místě. Nevíte jestli sní něco není? sem začátečník takže nevím co sní je, nebo jestli je to normální, ale sameček plave úplně normálně s ostatníma rybičkama.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2013 09:16 markuš
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2013 09:12 markuš
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2013 09:08 markuš
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2013 09:07 markuš – molla siver -tečky
Fotka k příspěvku přikládám foto, bohužel lepší nezvládnu děkuji za odpověď
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2013 07:40 R Muž romant [27987] Re: markuš
U ancáka bych si tipnul, že se přizpůsobuje prostředí, podkladu a u těch moll bych to viděl na pigmentový skvrny, ovšem jsou to jenom domněnky vycházející z psanýho textu. Fotka by to vyjasnila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2013 07:33 markuš – molla silver---tečky
mám v akvárku molly gold, black a silver a na dvou silver se objevily černé tečky --jako by zpihovatěly po celém těle - nevíte čím to je???A ještě jeden dotaz ancitrus /10 cm/ ztrácí jako by barvu -vypadá jako maskáče -je to nemoc???Děkuji za odpověď a přeji všem krásný den .

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2013 10:16 Žena Nikola90 [5] - Halančíci – guppka samec
Ahojda mám problém u samce guppky. Dneska jsem zpozorovala, že má červenou tlamku a jak mu začíná bříško tak jde červený proužek nebo slabá červená čára.Nevíte co by to mohlo být? Ostatní samci to nemají.Jinak samec plave v pořádku a chování je také normální i žere v pohodě.Dík za každou reakci.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2013 16:39 Žena Nessy [25] - ŽivorodkyRe: romant
Zrovna takový pěkný, černý sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.07.2013 15:54 R Muž romant [27987] Re: Nessy
Ano, měnit vodu, to je dobrej postup. palec Ryby bych sledoval a myslel si, že to byla, jak píšeš, záležitost těch dvou postižených jedinců. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2013 15:29 Žena Nessy [25] - ŽivorodkyRe: romant
Jinak teď jsem dno neodkalovala (rozbila jsem si zvon). Dorazí nový a zase budu. Ale nezdá se mi nějak zaneřáděné - mám tam plno krevetek a ty asi docela uklízí... (Třeba ryba mi prostě zmizí, není to tak, že bych objevila mrtvolku)
A teď jsem začla měnit denně kýbl vody, jestli to něčemu nepomůže, ale zatím jsem to udělala jen dvakrát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2013 15:26 Žena Nessy [25] - ŽivorodkyRe: romant
NO2 testuji a není. Jinak jak je v návodu - po přeléčení jsem vyměnila 80% vody. Teď je to chvíle po přeléčení. Takže se tím nemám znepokojovat a je to záležitost těch dvou rybek a ne zamořeného akvárka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2013 07:22 R Muž romant [27987] Re: Nessy
Plynovej měchýř, zasažení vnitřních orgánů, to jsou moje tipy. Jakmile se ryby začnou takto "tanečně" projevovat je to obvykle konečná. O příčinách těžko spekulovat, ryba může bejt nemocná dlouhou dobu a při lehce zhoršenejch podmínkách to naplno propukne. Osobně to neřeším a pokud se ryba takto projevuje více jak dva dny, tak jí šetrně utratím. Přitlačit na výměny vody, tím se nedá nic zkazit, nepřekrmovat a udržovat dno dle potřeby v čistotě. Přecijenom máš v akváriu většinu špindírů a i když jich podle prezentace není moc, dokáží řádně akvo zaneřádit, čímž neříkám že tomu tak je.
Edit: Pokud to podezření na to "cosi" od soukromého chovatele byly vnitřní paraziti, tak potom bylo použití flagellolu správné a jistě proběhla i následná rekonvalescence nádrže v podobě velmi intenzivních výměn vody a podpoře nitrifikace, ale pokud ta obnova prostředí byla vlažnější, tak bych zde hledal možnou příčinu současných problémů. Prostě pobyt ryb v rozhoupaný vodě a celkově načatým prostředí, to je dobrej spouštěč onemocnění. Neříkám, že se tak muselo nutně stát, ale ta časová posloupnost je docela pasující.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2013 07:05 Žena Nessy [25] - Živorodky – Furt problémy :-/
V mém 54 l akvárku prostě problémy nepřestanou. Furt s tím něco mám a už mě to nebaví... Přijela jsem před 3 týdny z dovolené a zjistila, že nějaké rybky jsou v čudu, přeléčila jsem to flagellolem, protože jsem měla podezření, že jsem si přitáhla cosy od soukromého chovatele. Nejdřív se zdálo všechno v pořádku, ale pak (je to tak 3-4 dny) začalo jedno očko plavat svisle a občas udělá nějakou divnou otáčku - připomíná mi myšky tanečníce, které mají schválně rozbité rovnovážné ústrojí a tak tančí... Dnes už tam takhle plavou dva :-( Nevím, co jim je, nic špatného krom toho pohybu na nich nepozoruji... Máte někdo tip prosím? Jsem už z toho nešťastná... sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2013 14:56 Muž Batlík [5] Re: moncajss
krátkodobě a za silného prokysličování jim to vadit nebude ;-)
Edit: vypujčený text ohledně krupičky (doufám, že nevadí, že to sem zkopíruju z jiného fora bez dovolení autora):

Podrobná léčba/Parazitární onemocnění
kožovec rybí Ichthyophthirius multifiliis - Napadení tímto parazitem je mezi akvaristy nazýváno jako "krupička" (rybky vypadají jakoby posypané krupicí). Kožovec rybí je nálevník velký max do 1 mm, který je zavrtaný v kůži ryb, na ploutvích i žábrách, kde je pak vidět jako bílá, mléčná tečka. Cizopasník po dokončení svého vývoje odpadne z rybího těla a vytváří cystu, ve které se pak namnoží další jedinci (až 1000 v jedné cystě). Po namnožení a prasknutí cysty pak tyto další vývojová stadia plovou ve vodě, hledají a napadají svého hostitele - rybu, pokud se však do 3-4 dnů neuchytí, hynou. Doba celého vývojového cyklu je závislá na teplotě vody, při teplotě 24°C trvá přibližně 5-7 dnů, čím vyšší je teplota, tím je cyklus rychlejší. Napadené rybky s viditelnými tečkami se neustále otírají o dekoraci, rostliny a dno. Silně postižené rybky hynou, jednak na otravu jedovatými toxiny, vylučovanými parazity, a také na druhotné infekce a zaplísnění vznikající v poraněných místech.
Léčba je účinná pouze částečně na ta stadia parazita, kdy odpadlí jedinci opouští rybu, před jejich zapouzdřením do cysty a na nové jedince ještě před uchycením na rybách. Kožovec přichycený na rybím těle je vůči jakékoliv léčbě odolný. Při léčbě zvýšíme teplotu vody ihned na 28-32°C, což urychlí celý vývojový cyklus a také při tak vysoké teplotě hynou mladí jedinci, rejdivá stadia kožovce. U slabších nákaz přidáme do vody roztok soli (pokud možno bez přísad a bělidel), cca 1 zarovnanou polévkovou lžíci na 30 l vody (odpovídá zhruba koncentraci 0,3 g na 1 l vody). Sůl podporuje u ryb vyšší tvorbu slizu, kožovec má tak stíženou možnost uchycení, a dále sůl působí proti případnému zaplísnění poškozených míst a ploutví. Vyšší koncentrace soli ve vodě vede také ke změně osmotického tlaku, čímž dojde k poškození tenkých buněčných blán parazita a tím k jeho likvidaci. Při silnějších nákazách použijeme dlouhodobé dezinfekční koupele pomocí různých na trhu dostupných léčiv (léčiva na bázi malachitové zeleně, trypaflavinu apod.). Léčba musí trvat min 10 dnů, zpravidla každý 2-3 den je nutné vyměnit asi třetinu vody v nádrži spolu s odkalením dna a doplníme třetinu původní dávky léčiva. Při vysoké teplotě vody je nutné silné vzduchování, filtry pokud možno úplně odstavíme, teplotu vody poté postupně snižujeme. Rybky krmíme pouze velmi střídmě a jenom umělou sušenou potravou.
POZOR ! Některé druhy ryb jsou mimořádně citlivé na různá léčiva (sumci, pancéřníčci, krunýřovci, mřenky), i malé dávky léčiva, jiným rybám neškodné, mohou způsobit jejich úhyn (často až po několika týdnech od ukončení léčby), raději použijeme pouze sůl a zvýšíme teplotu vody. Více různých léčiv nekombinujeme, každé léčivo je při předávkování toxické pro ryby i rostliny, proto dodržujeme návody uvedené na obalech !!!
Napadení tímto mezi akvaristy snad nejznámějším parazitem, pokud nezačneme léčbu ihned, může způsobit velmi rychlý úhyn všech ryb v nádrži. V takovém případě necháme nádrž 10-14 dnů bez ryb, posléze odkalíme dno a můžeme klidně akvárium zaplnit znovu rybami. Kožovec má totiž pouze jediného hostitele - rybu, bez možnosti dokončení svého vývoje na rybách tak tito cizopasní nálevníci uhynou. Nákazu si nejčastěji zavlečeme s novými rybami, na kterých třeba ani původce není vidět (je na žábrách) nebo také síťkou či jedinou kapkou vody z jiné nádrže. Pokud zpozorujeme jen jedinou napadenou rybku, je nutné považovat celou nádrž za infikovanou a všechny ryby podrobíme léčbě. Výjimečně některé ryby, které přežijí napadení cizopasníkem, mohou být vůči další nákaze částečně imunní - raději se na to však nespoléhejme. UPOZORNĚNÍ ! Při velmi silných nákazách se vyvarujme častého zásahu rukou do zamořeného akvária, ve výjimečných případech se může objevit dermatitida.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2013 13:23 Žena moncajss [4] – krupička
a ta teplota jim vadit okolo31 nebude? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2013 12:29 Žena Annabell [40] - Labyrintky
Pokud ma cele akva tu krupicku tak zvýšit teplotu a přidat sůl.Pokud to maji jen nekteré ryby tak ty prelovit a léčit tam ale 5l neni jako karantena moc dobre obzvlášt pro cichavce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2013 12:27 Žena moncajss [4] – molly - krupička :(
ahojky pls o radu jak mám léčit molly s krupičkou u některých je u dalších nevím mám tam přidat sůl a vyšší teplotu? spolu s nimi jsou tam 2 ancistrusi a čichavec co se s nimi léčí ale je v 5l s roztokem PLS RADTE :( sad sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2013 23:59 0 Re: LiborSprysl
Jistě, nic proti tomu, taky se mi stalo, že mi začaly ve větším počtu "padat" a po přeléčení mám, už rok klid.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2013 23:28 AquaTeP Re: Kryštof
Břicho velké nemá a ani skvrnu jsem nenašla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2013 16:57 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: AquaTeP
není náhodou tehotná, má velké břicho? Má na něm skvrnu březosti?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [16] ...... 35

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 19571x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3338-zivorodky-nemoc?od=751