Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Postupný úhyn ryb

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Postupný úhyn ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2013 16:40 akkua Re: romant
když tam dám víc rostlin, tak mi je ancistrusy svým pohybem vyškubávají :-/ tak možná změnit typ rostlin. Tu klasiku filtru mám a čístím ho jednou týdně..jen mám pocit že přísavky nemají moc dlouhou výdrž ani molitan:-/. ale i tak diky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2013 17:55 R Muž romant [28001] Re: akkua
Tak pokud, jak píšeš, ostatní ryby nemají problém, tak bych to neřešil. :-) Těch rostlin tam ani zdaleka není mnoho, klidně přidat a jestli není spokojenost s filtrací(zřejmě je nutný často čistit), tak výměna třeba za klasiku v podobě čerpací hlavy a kostky biomolitanu se jeví jako dobrej nápad směřující k vylepšení podmínek v akváriu. X-) Vím, že jsem nedal rozřešení Tvého problému, ale líp to nesvedu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2013 17:44 akkua Re: romant
Fotka k příspěvku diky že jsi reagoval i bez křišťálové koule ;-) ja moc nevim jak to popsat jinak, než vnitřní krvácení - střevní krvácení - něco prasklo v břichu -nevim...ostatní ryby nemají problém...rozmnožili se nám ancistrusy a jsou živí a zdraví, mají už měsíc a samice nakladla další vajíčka - takže předpokládám, že prostředí je "zdravé".

Pravda je že s filtrem nejsem moc spokojená - budu ho asi měnit - ale ryby se netváří nespokojeně.

tak moc nevím co popsat víc...
krmení střídám: dostávají vločky, nitěnky a takový ty tablety plant chips.

rostlin tam mám myslím dost viz foto

Já jen jestli se s tím třeba někdo nesetkal - s rybou co má krvavý břicho a umře - fakt lepší popis nedám ;-)

 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.03.2013 11:56 R Muž romant [28001] Re: akkua
Na otázku, tak jak je položena by si troufl odpovědět jenom majitel křišťálový koule. :) Pro možného se dopátrání příčiny úhynu bych doporučil založit si prezentaci a uvést tam co nejvíce údajů. Jako obecnou radu lze napsat, že bez dobré páše o akvárium k úhynům ryb docházet může, tou dobrou péčí mám na mysli hlavně pravidelný výměny vody, nepřekrmování ryb(krmení vhodnou potravou), úměrně znečištění pečovat o dno a mít v akváriu výkonnou, ale hlavně účinnou filtraci, což se vyplatí podpořit velkým množstvím živých rostlin. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2013 11:50 akkua – panceřníček a červené břicho
Ahojte, chtěla jsem se zeptat. Umřely mi dva panceřníci nezávazně na sobě - nebyli spolu v akváriu (ten první stačil umřít než jsem koupila nové). V akváriu oba byli cca měsíc. Všechno bylo v pohodě a najednou měli zarudlé břicho a neprojevovali známky života.

mám 60l akvárium, 15 ryb.

Nevíte čím by to mohlo být? Nepřišlo mi že by se s někým praly, že by to bylo z úrazu...

diky za reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 18:12 Maurik Re: romant
Budu tedy muset vypozorovat, jak dlouho ho mají u zadku, teda pokud bude bílej a zda ta patřičná ryba je někde v ústraní, i když oni některé jsou v ústraní pořád, skoro. Buď v zadních rohach, nebo postranách pobiz hladiny. Nadruhou stranu, když se přiblížím k akváriu a otevřu poklopy, tak všichni připlavou, vytvoří mix hejno a cekaj na papáni. Nasypu a už mlaskaj. Ale podívám se, která nepřiplave. teda krom pancéř.kropenatý, ty dva jsou pořád dole a vrtaj se ve dně, nebo odpočívaj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   11.03.2013 16:17 R Muž romant [28001] Re: Maurik
Ono, barva hovínek je dost závislá na tom co ryby konzumují, takže různobarevnost výkalů je běžná. Mělo-li by se jednat o střevní parazity, tak ryby obvykle přestávají přijímat potravu a začnou se stranit, hubnout a onen výkal jim velmi dlouho visí u řitního otvoru a nemá snahu se lámat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 16:13 Maurik Re: LinaDee
Toto zrovna bílé bylo, jen konečném byl takový oranžovo červený, ale zda to bylo sklovité, tak nevím, asi jsem na rozpoznávání jelito :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.03.2013 13:47 Žena LinaDee [167] - AquascapingRe: Maurik
Zrovna u čichavců mi to normální přijde. Když jsem je měla tak vždycky za sebou tahali takovéhle fábory :) Problém by prý byl, kdyby byly světlé, skoro sklovité - to by pak mohlo ukazovat na parazity.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 13:36 Maurik Re: romant
Zda je to duté, tak to ti opravdu nepovím, ale někdy bývá na několika místech, ne moc zůžené, jako když se dělají klobásky a někdy má ten trus více barev.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   11.03.2013 13:21 R Muž romant [28001] Re: Maurik
Pokud má pevnou nepřerušovanou strukturu a není jakoby dutý a ta ryba normálně přijímá potravu, tak to normální bude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 13:18 Maurik Re: Maurik
Fotka k příspěvku Takhle dlouhé hovínko je normální? Ale asi to nesouvisí.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 07:07 Maurik Re: romant
No před spuštěním CO2 jsem zevnitř akva připevnil ten permanentní test CO2 od JBL a barva byla modrá, tudíž hodně málo a nyní je to zelené, ne světlé, tudíž ani ne moc CO2. Jinak máš pravdu, měnil jsem vodu, odkaloval dno a spustil CO2. Kytka se snažím přidávat, ale už nemám fantazii na jejich rozmístění, ale ještě přidám. Jen nechápu, že jsem tu někde četl, že jakmile někdo spustil CO2, tak mu kytka hned pouštěli bublinky, ale mě nic nepouští, teda jedna jednou chvilku z jednoho listu.

Tu vodu začnu tedy měnit a doplním f.média. Samozřejmě ne všude, pouze v jednom koši. Jo a taky mám asi suntsky EMV, který i po uzavření někdy pouští CO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.03.2013 06:44 R Muž romant [28001] Re: Maurik
Tak mě to vychází na klasickou souhru okolností. Odkaloval jsi dno, zprovoznil CO2(možná ho bylo už moc), ve filtru nemáš nic moc médií a rostlin je v akváriu taky pomálu, takže bych to odhadoval, že se načla biologická rovnováha a ryby to prostě nerozdejchaly, ale můžu se mýlit, činím tento závěr na základě dostupných informací. Z mojí strany platí, dělat výměny vody a skoro nekrmit a to po dobu týdne. Vylepšit ten filtr těma šutříkama od Eheimu je velmi dobrej nápad, ale dělej to postupně na části a neodkaluj při tom dno a klasika, podržet to výměnou vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 05:12 Maurik Re: Maurik
ale mám v plánu vyměnit ve filtrů v jednom ze dvou košů filtrační náplň. chci úplně do spodního koše dát ten substrát Pro. Protože tam mám pouze keramické válečky a ještě k tomu pouze trošku, no spíš asi hodně málo. Koš není tou keramikou zaplněn ani z poloviny, což je asi chyba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 05:04 Maurik Re: romant
Jo to CO2 jsem již zprovoznil, i když jsem měl smůlu a mám nějaký šmejd. Jinak jsem čistil pouze rampu, filtr ne, tam jsem se už dlouho nekoukal a ani na tu vatu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2013 21:37 R Muž romant [28001] Re: Maurik
To Cočko jsi ještě nenainstaloval? To čištění se netýkalo i filtru, jenom té rampy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2013 21:36 Maurik Re: romant
Díky snad už nikdo jinej nezkoná
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2013 21:34 Maurik Re: romant
tak až teď večer jsem ho uviděl a včera byl ještě ok, protože by na kořenu a já se ho dotknul a on utekl, takže byl živej a nebyl bílek a skaláry byly zcela normální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2013 21:30 R Muž romant [28001] Re: Maurik
Tak z toho jde poznat tak akorát, že je mrtvej několik hodin a už na něm začaly pracovat bakterie likvidátoři. Když nevíš co by mohlo bejt příčinou, tak začni měnit vodu, dusíci to jsou prevíti a můžou klidně zazlobit.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2013 21:28 Maurik Re: Maurik
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2013 21:27 Maurik – 3x Skalára a 1 Ancintrus
Fotka k příspěvku Já už nevím, ve středu najdu jednu mrtvou skaláru, ve čtvrtek druhou a dnes třetí. pokaždé jiný druh. při pohledu na ně jsem si ničeho zvláštního nevsimnul. No a teď večer jsem našel mrtvého malého ancistruse. U toho už bylo něco neobvyklé, tak jsem to vyfotil, snad mi budete moc něco říci, pokud to půjde poznat.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   21.02.2013 10:19 R Muž romant [28001] Re: Rittersportka
V čerstvým akváriu, kde není ještě na pevno ustavena nitrifikace může docházet k výkyvům v hodnotách tzv. N látek(dusiatny-NO2,ty horší, dusičnany-NO3, ty akceptovatelnější) a když jdou do takovýchto nádrží ryby, tak je nutný si to pohlídat nejlépe častou, klidně i denní výměnou vody, protože tím dojde k odstraňování těch nespotřebovaných N látek, takže bych si tipnul, že ta parmička byla postupně vystavována těm zvýšeným N látkám až jí to umořilo. Ryba která je dusíkama tzv. načatá nemusí uhynout hned, ale časem jí to umoří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.02.2013 09:39 Žena vondr001 [674] Re: Rittersportka
Akvárko je ještě čerstvé, nech ho ustálit, zatím nepřikupuj nové ryby. Nech ho ještě alespoň měsíc v klidu (žádné přestavby dna, praní filtru a pod...)
Nové ryby potom přidávej postupně. 1x týdně odkaluj dno a měň 1/3 vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2013 08:36 Rittersportka
Tak pokračování mých peripetií... Akvárko, jak mi tu někdo psal, bylo asi moc brzy zarybněné a měla jsem v něm nevhodné druhy (čichavec, tetry) - na 54 l. Poslední zakoupené ryby - 3x molla - mi zašly během 4 dnů všechny. S nimi zakoupená parmička červenoocasá jediná přežila. Bylo to pro mě ale opět poučení - následně jsem zjistila, že rady prodavače z této akvaristiky byly úplně mimo, protože parmička je zcela nevhodná do menších akvárií :-( Nicméně nevykazovala žádné problémy, žila si svým životem, často ukrytá v kameni a aktivně žrala, nejradši nítěnky. Občas ale vybledla (tělo i ocasní ploutev) a pak zase barvu získala... ? Čím to bylo? Dále jsem 2 ze 4 čichavců a hejno teter darovala známému do většího akvária (250 l), čímž došlo ke zklidnění mého osazenstva, zbývající čichavci nejsou tak divocí, je to pár a je klidný. Místo teter jsem po týdnu zakoupila hejno kardinálek, které jsou vůči mému samci betty mírumilovnější než tetry (ty mu oždibovaly ploutve). Kardinálky si ho nevšímají. Už to vypadalo, že se osazenstvo i prostředí ustálilo, nic jiného už jsem tam dávat nechtěla, ale najednou mi z ničeho nic zašla parmička. Nevykazovala předtím žádné známky strádání, prostě bylo najednou po ní. Voda čistá, průzračná, nic se během posledního týdne až dvou nezměnilo, ani strava, vůbec netuším, proč k tomu došlo. Je ale zajímavé, že všechny 4 rybky koupené naráz v jedné akvaristice - molly + parmička - (ostatní jsou odjinud) postupně zašly... Zajímá mě ale ta parmička, nevíte někdo?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2013 14:39 Muž Thomatys [-3]
Abych navázal na ten svůj příspěvek, takže ano je to proužkový test, ano chci si koupit chemický NO3 test, jenže na něj nemám peníze. Co sem viděl tak stojí 270kč a na to budu mít až tak příští měsíc. Další, vodu měním každý týden 1/3 a odstát. Krmení 2x denně půl lžičky kávové nebo 1x denně celá lžička. Dno sem 1 čistil v částech kam sem se dostal, kde sou rostliny tam se nedostanu. Filtr sem ještě nečistil, výkon zatím bez problému. Takže bych řekl, že všechno dělám správně. Jen začínám mít problém s řasama u hladiny akva kde mám už delší části rostlin a tam se mi usazují řasy a rostou na těch částech a tím mi odumírají špičky rostlin kde jsou ty řasy. Takže to pokaždý odtrhnu, ty plovoucí rostliny když sou napadeny řasou nenechávám a vyndavám a vyhazuju. Jinak foto v prezentaci co myslím tím plovoucí rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   12.02.2013 12:12 host Re: jamajcan
Toto už myslím patří do jiného vlákna :-)
rybicky.net/forum/12499-jak-dlouho-nechat-odstat-vodu
Zde jsou popsány základní údaje a jen dodám, pokud někdo mermomocí chce měnit vodu bez chloru, stačí použít buďto komerční přípravky nebo samotný thiosíran sodný, což je základ všech přípravků v prodeji. A pro ty jo pintlichový, v každé vodařské laboratoři myslím nebude velký problém vyžebrat panáka o-tolidinu pro orientační zkoušku obsahu chloru. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2013 12:02 Muž vlk9 [296] - HalančíciRe: jamajcan
však v pořádku, já komentoval jen tvůj dotaz z 09:43, kde ses ptal na rozdíl výměny vody ve dvou velikostně odlišných akvárek a na tomto případu je možné vyzjistit, že v dnešní době není bezpodmínečně nutné nechávat vodu odstát desítky hodin a že to lze i bez toho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   12.02.2013 11:55 jamajcan Re: vlk9
Ale o tom nebyl problém téhle diskuse.Souky tvrdil,že vodu není potřeba nechávat odstát,protože se již nepoužívá,nebo velice málo používá chloru,k úpravě pitné vody,což je nesmysl.A uvedl to právě jako důvod toho,že se voda nemusí nechat odstát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2013 11:50 Muž vlk9 [296] - HalančíciRe: jamajcan
dobrá tedy, už se radši vyjadřovat nebudu, asi to nemá cenu
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2013 11:49 Muž vlk9 [296] - HalančíciRe: jamajcan
Rozdíl není žádný, jen tím poukazujeme na to, že majitelé větších nádržích nenechávají vodu odstát (alespoň se tak domnívám, protože si nedovedu představit, jak bych měl někde doma (min) dvěstělitrovej sud a nechával v něm vodu odstát) a lejí ji do akva rovnou z jejich zdroje vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.02.2013 11:47 jamajcan Re: vlk9
Lépe si přečíst debatu a potom do ní vstoupit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.02.2013 11:45 jamajcan Re: souky
Hm...Ale to jsme trošku mimo mísu :) Řekni mi,jaký rozdíl v koncentraci Cl,nebo jeho sloučenin bude,když doleju 33% neodstáté chlorované vody do 54l akvária,nebo do 1000l akvária?To je to,o čem byla řeč :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2013 11:45 Muž vlk9 [296] - HalančíciRe: jamajcan
to byla odpověd na otázku, kde ses ptal jaký je rozdíl mezí výměnou vody v 54l a 1000l akva. Myslím, že moje předchozí odpověď nepotřebuje další komentář ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2013 11:40 Muž souky [620] - RostlinyRe: jamajcan
právě že v tom rozdíl je jediný, že těžko bude takový člověk uchovávat někde 200 litrů vody aby to odstál
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.02.2013 11:01 jamajcan Re: vlk9
Nějak mi uniká souvislost?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.02.2013 10:46 Muž vlk9 [296] - HalančíciRe: jamajcan
jen lehce vstoupím do diskuze. Je rozdíl když měníš 18l (třetina z 54l) a 300l (třetina z tisíce), přeci jen uskladnit na odstátí 300l vody bývá leckde problém, nehledě na manipulaci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   12.02.2013 10:42 jamajcan Re: romant
Ano,v krizovkách je to použitelný způsob,protože chlor z vody částečně vyprchá. Je to takový domácí striping :-) cs.wikipedia.org/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.02.2013 10:23 R Muž romant [28001]
V krizových situacích je taková sedlácká pomoc natočení přes sprchu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.02.2013 09:43 jamajcan Re: souky
A ještě bych rád věděl,jaký rozdíl je v tom,jestli výměním 33%vody v nádrži,která má 54l a v nádrži,která má 1000l/pořádná vana :) /
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.02.2013 09:37 jamajcan Re: souky
To co říkaš,není pravda. Pro celou Severní Moravu,kromě oblasti Třinecka,kde se voda desinfikuje pomocí UV lamp,se pužívá k desinfekci vody,již výše zminovaný chlor,popř.chlornan sodný. www.smvak.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2013 09:29 Muž souky [620] - RostlinyRe: jamajcan
já jsem taky psal, že už se moc nepoužívá, ne že vůbec, chlor je těkavý a poměrně rychle vytěká. A pokud nevěříš mě, zeptej se někoho s pořádnou vanou jak mění vodu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.02.2013 09:24 jamajcan Re: souky
Musím Tě vyvést z velikého omylu.Chlor,anebo chlornan sodný,se stále běžně užívá k desinfekci pitné vody.Tak bych prosil neplést návštěvníkům tohoto webu,hlavu nesmysly!!!!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2013 09:08 Muž souky [620] - RostlinyRe: jamajcan
už dávno není potřeba, chlor se už moc nepoužívá, jen dávat pozor na teplotu, aby nebyl rozdíl větší než nějaký 2-3°
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2013 08:30 Muž LiborSprysl [9015] Re: Rittersportka
Copak mohou, ale v těch 54 litrech je toho trochu moc...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2013 08:28 Rittersportka Re: romant
To znamená, že tetry a čichavci nemůžou být spolu nebo tam je nějaký problém kvůli Bettě?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.02.2013 08:16 jamajcan Re: Rittersportka
Možná jsem to v textu přehlédl,ale důležité je ,aby voda,kterou budeš dodávat do akvária,byla odstátá/nejméně 24 hodin/ a aby měla alespon přibližně stejnou teplotu,jako původní voda v nádrži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.02.2013 08:03 R Muž romant [28001] Re: Rittersportka
Týden a nic jinýho nedělej, nečisti filtr, neodkaluj dno, skoro nekrm, prostě týden klidu jenom s výměnama vody. Po stabilizaci najeď na standartní režim výměny vody jednou týdně 1/3 objemu akva. Dno odkaluj dle potřeby a filtr čisti až si řekne svým o poznání sníženým výkonem a tyto dvě činnosti nedělej současně, jeden týden lehký propláchnutí filtru v odpuštěný akva vodě a druhej lehký odkalení dna. Chce to hodně rostlin, jsou to dobří pomocníci se stabilizací nádrže. Uhynulý rybky prozatím nenahrazuj novejma, hodně čti, neb tu Tvojí osádku bude třeba pouopravit(tetry červenohlavý a čichavci, pokud to nejsou zakrslý, tam nepatří).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.02.2013 07:58 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Rittersportka
Cca třetinu aspoň týden denně, pak postupně prodlužuj, až se dostaneš na normální výměny vody 1x týdně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2013 07:56 Rittersportka Re: vondr001
Když mám měnit denně část vody, tak jakou cca část a jak dlouho mám tuto denní výměnu praktikovat? Díky

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 48

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 26781x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3116-postupny-uhyn-ryb?od=728