Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Postupný úhyn ryb

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 13 Přejít na další stránku   1  
Postupný úhyn ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2013 16:45 kamča
oprava: zabořování odkalovače
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2013 16:44 kamča Re: Urtman
Ty kamínky a ocet už jsem zkoušela, než jsem je vůbec dala do akvárka. Filtr peru vždycky týden nebo dva po odkalování. Ta stránka, na kterou jsi mi dal odkaz, je jedna z těch,kterýma jsem se při zakládání akvária řídila.on bude asi problém u toho zabořování filtru do dna. Jak to mám dělat bez toho zabořování? Když jsem to zkoušela bez toho, tak jsem nic neodkalila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2013 15:54 JoKa Re: kamča
Podle fotek vypadá vše ok, přerybněno také nemáš. Pro jistotu bych zkusil vzít trošku kamínků ze dna a hodit do octa, jestli náhodou nebudou šumět. Ale nemyslím si, že budou...
Tady to vidím spíš na tu rozházenou nitrifikaci. Prostuduj ty odkazy, ať víš, jak měnit vodu atd. Můžeš kouknout i tady www.akvarijni.cz/… , jestli jsi neudělala někde chybu...
Nikdy neper filtr, když odkaluješ (ten per, když jenom měníš vodu a až tehdy, když se sníží jeho průtok). A je rozdíl mezi výměnou vody (kdy vyměníš 1/3 vody cca 1x týdně a maximálně posbíráš největší bordel ze dna) a odkalením, jakože "zaboříš zvon do dna"...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2013 14:51 kamča
rybicky.net/nadrze/19518 Tady je ta prezentace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2013 12:41 kamča
Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2013 11:18 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: romant
K odkalovaniu: Ešte si zjavne pod tým rôzni ľudia predstavujú rôznu realizáciu :) Pre niekoho je odkalovanie len "povysávanie" dna, pre niekoho to znamená povrchové bagrovanie. A čo som si všimol, dosť sa to líši od substrátu: úplne inak sa mi odkalovalo pri ťažkom riečnom štrku (ak som chcel "bagrovať", tak to som musel fakt dosť tlačiť a točiť zvonom) a úplne inak pri terajšom kremičitom piesku 1-2 mm (kde i rýchlejší pohyb zvonom rozvíri dno a zrnká).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2013 10:46 R Muž romant [27987] Re: Urtman
Urtman napsal:... Odkalovat každé dva týdny je chyba.Nemusí tomu tak být, ale to nemůžeme objektivně bez znalosti nádrže, osádky, techniky atd. smysluplně posoudit. ;-) Reaguji takto zcela záměrně, aby si z toho někdo neodnesl poučení, že se nemusí odkalovat vůbec, což ostatně bude u některých typů nádrží i platit, ale bude to vždy vysoce individuální záležitost a taky to bude s sebou nést jistou míru zkušeností majitele daný nádrže. Začátečníkovi bych neodkalování nedoporučil. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2013 10:27 JoKa Re: kamča
rybicky.net/forum/4345

rybicky.net/forum/7045-cisteni--akva

rybicky.net/forum/274-vymena-vody

a ještě bych doplnil, přečti si, kdy a jak měnit vodu a odkalovat. Odkalovat každé dva týdny je chyba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.12.2013 07:04 R Muž romant [27987] Re: kamča
Zaregistruj se, zřiď prezentaci, uveď co nejvíce údajů o nádrži, fotky a budeme hledat řešení. Teď doporučím častější výměnu vody, klidně obden a pokud to není nezbytně nutný ten filtr nečistit tak často, přehnaná hygiena v tomto ohledu může škodit, ale nevíme nic o tom co je to za filtr, zda-li odpovídá kapacitně nádrži a znečišťovatelům a pokud je to čištění opravdu tak jak uvádíš nutný, nebude ten filtr vyhovovat, ale to se doladí po těch informacích.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2013 06:59 kamča
V mém akva každý týden onemocní nějaká ryba, dám ji do karantény a ona brzy umře. Zatím se to stalo dvakrát, poprvé to asi byla krupička a teď asi plíseň. Akva má 180l, středně tvrdá, záasaditá voda. Snažím se odkalovat každé dva týdny a týden mezitím čistím filtr. Dvakrát se mi ale stalo, že jsem odkalovala až po třech týdnech. Nevíte, jak aby neumíraly?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2013 21:05 Muž Davik59 [0]
Moc díky všem za komenty. Opravdu bych měl začít co nejvíce číst, poté jednat. Ve vodě bylo co2 přes 50mg. Což podle toho, co se píše, bude nejspíše hodně. Barvu jsem měl uplně žlutou. :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2013 20:56 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Ičin
Já zase čtu něco o sycení CO2 a na fotce vidím kvasnicovač, takže i kdyby byl v nádržce nějaký vápenec, sotva by s pH pohnul...
(Vápenec nevidím, ale třeba je to očima. :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2013 20:47 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
ještě teda se dívám, že tam je vápenec, takže ph bude nad 7 - bacha na čpavek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2013 20:45 R Muž romant [27987] Re: Sid
Souhlas, když ne to CO2, tak z N možná NH3.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2013 20:43 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: romant
...To, že to odnesl šnek je známka toho, že je tam nadlimitní množství N látek a tipnul bych si na na NO2...
Nic bližšího sice o té zmiňované každodenní výměně vody nevíme, přesto bych to otravu N-látkami netipoval. NH3 se dá s ohledem na přídavek CO2 v podstatě vyloučit, NO2 vzhledem k výše napsanému a 5 dnům od založení nádržky také.
Už podle reakce přísavníka to vypadá vcelku jednoznačně na přesycení vody CO2. Taky závěrečná otázka tazatele tomu nasvědčuje - evidentně se v problematice používání CO2 v akvaristice moc neorientuje...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2013 20:35 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Nepodceňoval bych ani to CO2 - malá plocha hladiny, případně malý pohyb vody a problém může být taky. Každopádně do 10 litrů nepatří žádná ryba, natož ancík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2013 18:56 R Muž romant [27987] Re: Davik59
Ano, naočkování filtru je dobrej postup, ale jak jsem napsal, těch 10 litrů je tenkej ledík, takže nespoléhat na nic a počítat spíš s tou horší variantou časy spíš násobit dvěma. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2013 18:54 Muž Davik59 [0] Re: romant
Dalo by se nastartování uspíšit i s filtrem, kterej bych vypral ve vnějším filtru k velkýmu AQ, nebo trochu vody z velkýho AQ? Skusím co se dá, pročtu co se dá... Přítelkyně mě žene ještě do 20l AQ který už máme doma.. Takže mám co dělat :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2013 18:23 R Muž romant [27987] Re: Davik59
10 litrů to je véélmi nestabilní prostředí i když je zaběhnutý, tedy velmi rychle náchylný na to, aby se sebemenší chybka projevila. To CO2 bych prozatím nepoužil a jenom měnil tu vodu. To, že to odnesl šnek je známka toho, že je tam nadlimitní množství N látek a tipnul bych si na na NO2, nebo ještě o kapánek hůř a to je prostředí pro život neslučitelné. Rozbíhající nitrifikaci bych nastartoval bezpečnějším způsobem a to lehounkou špetkou suchýho krmení a čekal se šnekem min. 14 dní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2013 18:12 Muž Davik59 [0]
Stala se mi nemilá věc. Zabíhám miniakvárium, cca 10l, pár rostlin, lávovej kámen, písek. Po několika dnech, kdy každý den měním vodu, sem si řekl, že dám do akva šnečka. Ten mi ale bohužel přes noc zemřel. Dnes jsem tam dal ještě před výměnou vody Přísavníka hřebenitého. ten asi po cca. 10 vteřinách se obrátil na záda, kdybych ho nevylovil zemřel by. Do akva mám ještě zavedeno co2, je možné že voda byla přesycená a proto odcházeli?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2013 13:17 EliskaK Re: romant
Jasně chci se vyvarovat dalších chyb a rady si cením, chci rybičky pro radost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   09.11.2013 10:38 R Muž romant [27987] Re: EliskaK
O.k. Tu úvahu o výměně dna bych rozhodně podpořil, pandy a rostliny to bezesporu ocení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2013 10:35 EliskaK Re: romant
filtr neperu každý týden jen vodu měním každý týden od tvé rady dvakrát týdně,filtr zhrubajednou za měsíc a to jen jemně, jen je zajímavé, že pandičky a ancitrus jsou v pořádku, odkaluji zvonem ty kamímky jspi asi3-4mm velké co mám, tak nevím popřemýšlím tedy o jiném dně plus nové osádce do akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2013 10:07 R Muž romant [27987] Re: EliskaK
Podle mě je špatně rytmus hygieny nádrže. Mě se nelíbí jak máš v prezentaci napsáno to praní houby filtru co týden, což je u tohoto filtru, i když jsou v nádrži špindírové, velmi časté a kontraproduktivní a jako další rizikový faktor vidím v tom ne příliš vhodném dnu, jenž je složeno z ostřejších šutříků a bordýlek tam velmi rád zapadává tak nešťastně, že klidně může docházet k jeho zahnívání, neb se při odkalování těchto typů drtí nedá dobře zabořit odkalovač do dna tak, aby se efektivně ten detrit odsál. Toliko moje postřehy z letmého zkouknutí oné nádrže. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2013 09:46 EliskaK Re: romant
tak jsem dělala co jsem mohla, ale odešly všechny i tak děkuji za radu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2013 11:50 EliskaK
Tak to zabralo, ale až po delší době, přišla jsem o veškerý potěr a z velkých pávčat zbylo 5... je mi s toho smutno. :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2013 17:33 EliskaK Re: romant
děkuji zaměřím se na častější výměnu snad to zabere :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2013 17:31 R Muž romant [27987] Re: EliskaK
Přitlač na výměny vody, klidně vícekrát týdně tu 1/3. Filtr neper v momentě když odkaluješ, ale třeba po týdnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2013 17:20 EliskaK – Paví očka
hezký den přeji, potřebovala bych radu, postupně mi odumírají mladé od pavích ok ,tak zhruba čtyřměsiční, vždy se prohnou a pak hynou, nevím si rady voda měření je v pořádku odkalování jednou týdně jedna třetina, prostě nevím jak jim pomoct, nafouklá nejsou a šupiny neodstávají, díky za jakoukoliv odpověd

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2013 12:58 Žena toni [68]
to si nemyslim,do ted bylo vse v poradku,jen je divne ze jedna po druhe umira.....vodolecba zabira:-)mecovka zase plave sem a tam u vrchu,nelezi:-)....teplota snizena,uvidime...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2013 10:55 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
no on ten objem vody taky může dělat svoje. přece jenom v těch cca 55 litrech platy, mečovky, ancík,... I při slušné údržbě bude voda asi kolísat a to jim na délce života nepřidá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2013 10:52 Žena toni [68] Re: romant
:-)dobre,dekuju!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2013 10:12 R Muž romant [27987] Re: toni
Ano, to si myslím, ale počkej až se zastaví někdo další, třeba Libor, on k tomu jistě utrousí nějakou vhodnou poznámku. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2013 10:00 Žena toni [68] Re: romant
aha..myslis ze je to moc teple?...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.09.2013 09:57 R Muž romant [27987] Re: toni
Já bych si na tu teplotu i tipnul, přecijenom dlouhodobější pobyt u těch živorodek to rychlejší stárnutí na vině míti může, ale jak píšu, je to jenom můj tip.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2013 09:47 Žena toni [68] Re: romant
teplota je celkove pernamentne na 27 stupnich,rybky byly mezi pul rokem a 1,5 rokem :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2013 09:45 R Muž romant [27987] Re: toni
Jakou máš teplotu a jak byly ty ryby starý?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2013 09:43 Žena toni [68]
zatim zkousim vodolecbu....:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2013 20:50 Žena toni [68] – uhyn
Ahojky.....prosim o radu,behem mesice mi uhynulo 6 rybycek,nejdriv dve molly postupne,mela jsem 4 samecky mecovky a z tech mam ted dva,predposledni polehava u dna,jedna tlusta neonka 2-3cm,jeden ancicek....vsechny mezi pul roku az 1,5let....filter dela krasny obloucek,kazde dva tydny lehce odkaluju,vodu menim 1-2 tydne,4 ruzne krmeni,testy-NO3-25mg,
NO2-nemeritelne
PH- 7,0
vse sera kapickove testy.....uz nevim:-(...jsem z toho docela nestastna,muze to byt tim ze tech mocovek je malo?ted tam mam 3 molly,dve mecovky(jeden polehava)6 neonek(bylo jich driv 10) 4 anciky male,3 parmicky cernopruhe.....:(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2013 21:41 Maurik Re: romant
Ok děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2013 20:39 R Muž romant [27987] Re: Maurik
Zítra začni lehce krmit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2013 20:38 Maurik
Udělám tedy kompromis uberu hodně a zároveň málo :-)

Jinak dnes ráno našel syn mrtvou poslední skaláru, takže už nemám žádnou. prostě jedna Po druhé a jen skaláry. Jinak od Pondělka nedostávají jíst a zároveň od Pondělka měním každý den vodu.

Jak dlouho ještě nemají dostávat najíst?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2013 15:53 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: romant
Kryptokoryny jsou pekni lhari, protoze kdyz Ti rikaji, ze se jim neco nelibi shozenim listu, delaji to jen proto, aby si udelaly misto pro nove. Asi jako s vodickou na rust vlasu, kde nejprve musi ty stare vypadat, aby udelaly misto tem novym smich .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2013 15:37 R Muž romant [27987] Re: Designer
Odpovím Ti stručně. Každý akvo je originál. ;-) Teď má tazatel možnost výběru a když jsme u těch kryptokoryn, tak tou postupnou metodou jsem nezaznamenal nějaký reakce typu, listy pryč. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2013 14:58 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Maurik
Jo jo, myslel jsem tu rasu na fotce od Tebe. Mam s ni z posledni doby zkusenosti az hanba. Je silene zavisla na dostatku svetla, jak jej nema, zacne chradnout az odejde. Schvalne se podivej, jestli ji mas nekde v tmave casti akvaria - verim ze ne. Bohuzel to jeji odejiti neni na hned, chvili to trva nez vubec poznas zmenu, ale pak uz to jde rychleji. Proste abys nerekl, ze tyden uz skoro nesvitis a ona potvora stale drzi. Chce to vydrzet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2013 14:51 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: romant
Tady nesouhlasim, klidne rovnou shodit na par malo hodin denne, ja sel pri pokusech az na 4h, a rovnou. Rostliny zadnou ujmu nezaznamenaly, jen rostly mnohem mene, ale stale jsou zdrave a hlavne bez ras. I kdyz vlastne, odnesly to Kryptokoryny, jenze ty mi v malem akvarku vzdycky shodi listi po cemkoli a naroste nove, uz to od nich ani neberu, ze to mysli vazne :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2013 06:32 R Muž romant [27987] Re: Maurik
Ubírej postupně, třeba po půlhodinách, ať to není skok-šok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2013 21:39 Maurik Re: romant
Ok, díky, tak ještě uberu a snížím na 7:00-10:00 hod (3 hod) + 15:00-22:00 hod (7 hod) což dělá celkem 10 hodin z původních 13 hodin. Nebo ještě ubrat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2013 21:23 R Muž romant [27987] Re: Maurik
Osobně, když už, tak bych upravoval dobu svícení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2013 21:21 Maurik Re: Designer
Dík. Tím jelením parohem myslíš tu ruduchu, nebo co to je za řasu? :-) Zkusím tedy prozatím svítit pouze jednou rampou (dvě zářivky) a uvidím no, popřípadě ještě zkrátím dobu svícení, nechám to přes den déle zhasnuté. I když já jsem dost těch listů již ostříhal a vydadá to strašně, zůstali tam pahejly.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [13] ...... 48

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 26751x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3116-postupny-uhyn-ryb?od=601