Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Postupný úhyn ryb

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 41 Přejít na další stránku   1  
Postupný úhyn ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2007 14:45 Anuk
preventan ancistrusům coze příště dej na krupici raději esha exit, mám s ním dobrou zkušenost a všichni ancíci jsou ok ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2007 12:41 xx
Takže sis je sama otrávila chemií a nezamřeli na krupičku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2007 12:30 Lenka
teplota vody je 26 stupňů, ph 6,8-7, ty další hodnoty nevím. dávali jsem jim tam preventan a ještě jeden přípravek, něco na bázi modré skalice. když jsem vylovili první rybu, byla celá jakoby našedlá a úplně se rozpadala (jako kdyby byla uvařená nebo tak něco)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2007 12:18 miro03
napíš čím si léčila a hodnoty vody v akváriu do ktorého si ich premiestnila s karantény-ph,no2,no3,gh,kh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2007 12:14 xx
Ten úhyn byl bez přidání léku nebo po přidání? Ryby na krupičku umírají pomalu, zvlášť dospělé kusy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2007 12:07 Lenka – úhyn ancistrusů
Dobrý den
potřebovala bych radu ohledně ancistrusů.máme 120l akvarko, v něm asi 30 neonek, dvě krevetky a dva skaláry. koupili jsme 3 ancistruse. byli 8 dní v karanténě a byli v pohodě. pak jsem je přendali do akvarka, a asi 10 dní byli v pořádku, pak se ale projevila u jednoho krupice a do dalsiho dne chcípli všichni.takhle se to opakovalo už dvakrát. poradte , kde je chyba? Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2007 15:06 Žena Janiska [6]
Možné to je, ale že by všechny nezávisle na sobě byly pod jedním? asi náhoda nebo osud :-) možná to tím je, uvidím, co ta poslední ramirezka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2007 14:05 Muž filipsi [1295]
Vliv na to koren urcite nema, vetsina zivocichu, kdyz se chysta umrit, najde si na to klidne a schovane misto. Pripadne je tam odnese proudeni vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2007 14:02 Žena Janiska [6]
Ještě se rozmyslím a pak uvidím, mám 160-ti litrovou nádrž. Ještě jsem se chtěla zeptat, zda-li je pod ten kořen nemohla zahnat nějaká jiná ryba, třeba skalára nebo krunýřovec. Přes den však žádné agresivní chování nepozoruju. Já ty ramirezky taky dlouho nemohla sehnat, tak mi je to teď líto. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2007 13:10 motýlek
no, já je kupoval s tím, že byly léčené na krupičku, takže jsem to spíše riskoval než rozumně zvážil ... ale nemohl jsem je tehdy nikde sehnat, tak jsem si řekl, že si nějaké odchovám ... je to nádherná rybička i vzezřením i chováním - zejména starostí o jikry a potěr ... určitě to chce nádrž alespoň 80cm dlouhou, pokud tam chceš mít dva páry ... problém je, že se musí spárovat samy z několika kusů ... když oddělíš uměle párek od sebe, možná to nepřežijí? - ale to nemám potvrzené ... fakt ale je, že pokud mi z páru odešel jeden, tak ten druhý sám dlouho nevydržel sad
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2007 11:45 Žena Janiska [6] – motylek
kouknu tam, jen nevim, proc vsechny umrely pod tim korenem. Pri mereni mam vsechno v norme :-/ nevim, jestli si mam koupit jeste dalsi. Některým lidm buď umřou a nebo se hned rozmnoží. Fakt nevím :-| tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2007 08:31 motýlek
Fotka k příspěvku no, to jsou opravdu dost choulostivé rybky, stačí nevhodná voda či teplota a je po nich - bez naděje na záchranu ... já jsem jich pohřbil asi 8, ale už se mi podařilo získat od posledního páru asi 30 mladých, teď jsou ve velikosti asi 12 mm, snad to dochovám ... nějaké informace jsou na atlasu na akvarko.cz
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2007 06:57 Žena Janiska [6] – úhyn cichlidek ramirezových
Ahojky, v neděli jsem si pořídila 4 cichlidky ramirezovy, bohuzel, naposledy jsem všechny čtyři viděla v pondělí, v úterý po škole už byly jen dvě, myslela jsem, že jsou někde zalezlé, když jsem je neviděla ani večer, začala jsem je hledat. Po asi hodinovém pátrání, jsem je nasla pod jedním korenem - obe, dnes rano, jsem tam nasla uhynulou i treti a to jsem koren prevratila tak, at tam nemuzou zalezt, bohuzel, nepodarilo se tomu zabranit. Zbyva mi posledni ramirezka, je cila, neschovava se. S ostatnima rybkama problem nemam zadny, tohle je poprve a nedokazu si to vysvetlit, proc vsechny tri umrely pod, nebo castecne pod korenem. Děkuji za každou radu. sad ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2007 14:19 Žena janeka [2] - Tetry
JE TO MOŽNÉ NE ŽE BYCH TAM MĚLA ZROVNA 20 PAVÍCH OČEK ALE TAKY TAM MÁM PÁR NEONEK (10) OČKA MÁM UŽ JEN 3 A 3 MALY TAKY 3 TERY A 4 PANCEŘNÍČKY.AKVÁRIUM MAM OD LOŇSKÝCH VÁNOC,30-40L.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2007 17:29 Žena Dinamit [68]
no právě, přerybněno. Když by tam měla dejme tomu 20 pavícho oček, tak je pak jasné, že se začnou nesnášet...
nebo se snad mýlím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2007 16:40 Muž filipsi [1295]
Jeste jsem nevidel tak teritorialni a agresivni pavi ocka, ze by si samci bojovne hajili teritorium. Spis je muze stresovat jina ryba (nemas tam betu?) co je honi az je uhoni.
Ale ze vseho nejvic tipuju prerybneno a male nedavno zalozene akvarko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2007 16:19 Žena Dinamit [68]
No, to je teď jedno.
Janeko, a kolik tam máš těch ryb a jak dlouho už to akvárko existuje? Je totiž také možné, že si samci hájí své teritorium...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2007 08:10 Muž georged [44] - Živorodky
Záchodem se do čistírny odpadních vod asi nikdy nedostane... v kanále žije takových strávníků, že s větší pravděpodobností ji sežere nějaký potkan (a ti jsou nesmrtelní :-D )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2007 22:51 Muž filipsi [1295]
... nebo dej do koše..... ..... taky ho jen tak nehodí na smeťák... :)
Kos skonci na smetaku, pravdepodobnost, ze tam rybu neco sezere je podle em vetsi nez projde-li rozlozena septikem ci cistirnou.
Ale je to osobni nazor, nebudu se v tom vrtat, kazdy to ma posunute jinde, nekdo by pohrbil i komara.
Co ale samozrejme ne, je zivou rybu do zachoda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2007 22:49 Štěpán
Tak umřelá zvířata se taky odevzdávají na veterině, odkud putují do kafilerie což také žádná pieta není. Papouška jsme pohřbili. Ale mrtvé rybičky končily v záchodě...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2007 22:45 Žena Dinamit [68]
Když je mrtvá a navíc má nejspíš nějakou nemoc, tak by se mohla rozšířit dál. A nevim jak ostatní, ale mě když zemře rybička, tak je mi to velmi líto a nevyhodim jí jen tak do záchoda. Když by někomu zemřel pes, taky ho jen tak nehodí na smeťák...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2007 22:42 Muž filipsi [1295]
Pravdepodobne ten rozpad ploutvi. Spis nez na leceni se zamer na podminky v akva, no2, no3 .... Na vic rad si udelej nejakou prezentaci s fotkama, pocet ryb, jak dlouho akva funguje ..., zvlast, kdyz se to stale opakuje.
dinamit - proc ne mrtvou rybu do zachoda? Pieta? Nebo nejaky racionalni duvod? Nechapu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2007 22:33 Žena Dinamit [68]
A kolik tam máš ryb? jestli jich je tam moc, tak pak je to jasné. A ty mrtvé rybky v žádném případě nesplachuj! Zabal je šetrně třeba do novin a buď je pěkně pohřbi, nebo dej do koše. A pak, jak dlouho máš zavedené akvárium? A kdy jsi do něj dala ryby?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2007 22:11 Žena janeka [2] - Tetry – odchází jedna za druhou
Mám malé akva pouze tak 30-40 L a mám v něm hlavně pavy očka ale poslední dobou mi začaly ňáko zlobit..každou chvilku nějakou vytáhnu.
Mají jakoby ožraty ocas a tak nějak podivně plavou.Nejdřív sem si myslela že mi je nahání black molly tak sem je dala pryč a byl chvíli klid jenže teď se to začalo dít zas, kapla sem tam teda nějakej ten sajrajt proti rozpadu ploutví, ale po týdnu mám opět jednu v záchodě a druhá už se natahuje za ní..
Jak na to a co by to mohlo být??Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2007 10:23 Vrubouš
Kdyz budes fotit tak skus rosvitit v akva;-):-D:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2007 10:20 Žena Lu [1]
:) :) jjj....to byl ten nejhezčí..... :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2007 10:20 Vrubouš
pekny betak :-D:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2007 08:57 Muž matlala [798] - Rostliny
zaseklí? jako zašprajclí.
pokud nemohli vyplavat k hladině tak se udusili, stává se to
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2007 07:43 zanet
Netopím. Ale je mě divný, že byly zrovna zaseklí u topení, když mi už uhynula nějaká ryba, tak normálně plavala v prostoru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2007 07:21 Petr
To si myslím, že ne. Nebo ty snad ještě v takových vedrech topíš?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2007 07:14 zanet – Úhyn ryb (betta)
Dnes ráno, když jsem šla k akva, tak jsem našla za u topení mrtvou bettu samce, kterého mám od neděle a samici, kterou mám dva měsíce. Byli už takový bělaví a měli trochu otrhané ploutve. Můžete poradit. Nemohlo by to být tím, že by se třeba o topení spálili? Jinak včera večer ještě normálně plavali.
Dík zanet

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2007 22:36 miro03 – pre mariusa
Dakujem za tvoju pochvalu a obdiv,snažím sa mat ryby zdravé ale aj u mna sa stávaju chyby,som človek čiže robím chyby a učím sa s nich,pokial mi niekto dopredu neporadí,týžden spet som prišiel o 30 ancistrusov,dal som im čínske zelí a zistil som že obsahovalo dusičnany čo mi otrávilo ancistrusi,skoro som prišiel aj o chovné ryby no podarilo sa mi ich včas zachránit,dalo to množstvo práce,vyprázdnit akváriá,dezinfikovat,a správne zaliečit,konzultoval som celu vec s zikym a nevedeli sme obaja na to príst a ver mi že som mal s toho tažku hlavu,no podla jeho rady už krmím len cuketov,kopřivami plus zel.tablety od Rataja.Pritom som predtým č.zelím nekrmil no chcel som dopriat ancistrusom zmenu,no katastrofa,pritom ma to mohlo napadnut že dnešný pestovatelia zeleniny nepozeraju na kvalitu ale na kvantitu.Nie je mi luto penazí o ktoré som prišiel,ale je mi luto tých rýb,nemnožím ich len pre zisk ale rád si sadnem pred nádrže a pozorujem a relaxujem,zabudnem na problémy a teším sa s toho že sa mi podarilo ich dochovat.Akvaristike sa venujem od svojich 13rokov a stále sa učím nové veci čo mma na tom najviac baví.No umrtiam pri takých počtoch rýb sa zabránit nedá,občas niečo padne,nemusí to však bit chyba chovatela stačí že sa občas nájde jedinec s vrodenou vadov alebo chrobov s ktorov neviem bojovat,no taký je život.Marius pokial ma niekto kritizuje je to vporiadku aspon sa zamyslím,posudim,nie som vševed,no ak je to niekto kto ani nevie čo kritizuje,len sa pousmejem,pozriem jeho profil a pomyslím si svoje,nevýrim hladinu dalej,čiže nereagujem na to.Pokial je kritika namieste snažím sa nou usmernit.Pokial chce niekto poradit tak sa snažím poradit,keby som ja mal tu možnost v mojich začiatkoch ako mladý začínajuci akvaristi tak som vdačný.No ja som musel v tej dobe len čítat,experimentovat,čo velakrát dopadlo katastrofálne a vypytovat sa v chovproduktoch.Preto nebudem ani reagovat na tie komentáre tých mladých dám a j..j, oni časom na to prídu sami.Chodím na tieto stránky rád,su velmi kvalitné a som rád že tu možnost mám,pritom mám vlastné stránky no som tu častejšie ako na svojich,no su ludia a ludia a s tým človek nič nespravý.Týmto celu vec zakončím.Prajem vela uspechov a trpelivosti. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2007 21:58 Muž Roman [100] - Cichlidy
Toto téme asi mělo vystihnout kolik si může asi dovolit mrtvol než ji to celé omrzí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2007 11:54 marius
Ondrej, ja som ten úhyn rýb myslel hlavne na tých čo ryby množia. Že strašne taja ak im niečo uhynie, lebo sa boja že potom od nich nikto ryby brať nebude. Je to pochopitelné, robia to na kšeft. No ani oni sa úhynom nevyhnú. Toto som chcel povedať. No viem presne pochopiť tých, ktorý smútia keď im v spoločenskom akváriu uhynie hoci jedna rybka, nedajbože oblúbená. Jednej mojej známej vtedy aj slzy vyhrknú. Takýto ludia to berú úplne inak, velakrát je to pre nich skoro niečo ako člen rodiny. Veď keď jej uhynul hrotočelec, nedalo sa s ňou rozprávať celý deň... Preto Vás všetkých chápem, myslím si,že je to za kus aj správne, lebo akvaristiku neberiete komerčne. Lebo keby niekto z Vás videl ako sa množia také živorodky vo veľkom, asi by Vám z toho prišlo zle. Tie ryby sú napchaté v malých košíčkoch v pomerne velkých množstvách, samce i samice. V podstate ich zoderú a ak niečo zdochne, vihodia to, bez emócií... Písal si mi že by si chcel vidieť moje akváriá. Myslím že neni čo obdivovať. Akváriá rôznych velkostí sa povaľujú všade, aj po zemi. A ak treba priložiť ďalšie, vyhodím daký kvet a mám miesto. Navyše nemám ani jedno okrasné, všetky sú chovné , čiže bez štrku, len filter, teplomer, ohrievač a to je všetko. Navyše nemám poriadne porobené ani stojany. Takže z tohto dôvodu by som to sem nerád zatial dával. A priznám sa Ti aj Miro03 sem dal svoju chovné akváriá, a nestretlo sa to z velkým pochopením. Dosť mu vraveli že to nemá nič spoločné s okrasnými akváriami. A myslím si že to má urobené pekne, prehladne, pozdĺž jednej steny. Ináč si myslím že aj on toho veľa vie, ak som správne pochopil venuje sa diskusom, takže má môj obdiv. Ja som ich nikdy nerobil, ale viem, čo to obnáša. Za to má moje sympatie. Takže ak tie moje akváriá dám raz do nejakej podoby, keď sa na to bude dať aj pozerať, tak to sem dám. Ináč asi nie. No to neznamená že neporadím, ak k nejakej téme budem vedieť dať nejaké správne informácie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2007 09:38 Muž Miky [14]
to ondrej: No asi otrava řekl bych nezjistil jsem co to bylo. Akva v poho každý týden výměna 20l vody a najednou den po výměně začali umírat ryby :-( každý den tak 2-3.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2007 01:03 Ondrej – off-topic
to marius: odbivuju tve vedomosti, ale jeste vic tve 'spisovatelske schopnosti' (viz. tema ancitrus). Jinak by jsi sem mohl dat prezentace svojich akva, myslim ze nejsem sam koho to zajima ;-) Jinak co se tyka toho klamani ohledne uhynu - ja jsem vyhodil jen dve ryby, zbytek proste zmizel ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2007 00:50 marius
Je mi troška na smiech táto téma. Podľa mňa nemá zmysel, no ak je to tak že komu zdochlo najviac rýb tak vyhráva, tak poďme na to. Pred 3 mesiacmi mi vypovedal biologický filter. Výsledok? Za pol hodinu 150 ks gupiek a mečúňov. Poväčšine chovných. A padali ďalšie...Prípad číslo dva. Výter skalárov pred dvomi rokmi. Z hodinu padlo 100 kusov skalárov, dodnes neviem prečo... Zrejme si filter nesplnil svoju úlohu. Prísavníky. Pokles Ph na 5, pečienka v prdeli, hromadný pohreb v záchode... Cca 300 kusov. A čo Vám chcem týmto napísať? Smrť patrí k životu a k akvaristike tiež, stačí malá nepozornosť a lebo neprítomnosť a padajú aj velké chovy. V podstate pracovať so živým materiálom je často o tom že niečo zdochne a Ty premýšlaj kde si urobil chybu. Platí sa za to tou najväčšou daňou. Možno som to nemal písať, no v podstate každý chovatel ktorý by tvrdil že mu ryby nikdy nepadnú tak klame. Stáva sa to každému, bez výnimky!!!! Preto nesmúte za rybami, len sa snažte poučiť prečo sa to stalo a potom to bude mať zmysel. Porozumeli sme si?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2007 00:48 Ondrej
to Miky: muzu se zeptat co se stalo ze pomrelo tolik ryb? Je to moc smutne :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2007 00:44 Ondrej
:-D :-D :-D Pekne jak takhle hloupou debatu asi 25ti letych lidi ukonci 13ti leta holka slovy: "hádáte se jako malé děti" :-D :-D :-D

To Jeny:
v anketach byla (snad jetse je) podobna otazka (byla take hodne kritizovane, ze volodko ;-) ). Ja sice rybicky moc nechovam, jedine co mam je krmivo pro raka - tj. zivorodka duhova, tech malych stacil sezrat asi 20 + ten parek rodicu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2007 20:21 oldkiwinka
lidičky, dyť se tady hádáte jako malé děti. dejte si kafíčko, popřemýšlejte nad sebou a možná dojdete k něčemu jinému.myslím si, že to je obyčejná otázka, ale dost blbá
ale taky vás(neříkám koho) nikdo neodsuzuje za nějaké hrůzné dotazy. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2007 20:04 Muž memeo [15]
Lidi vy jste komedianti........... :-O
K tomu se nedá nic říci............. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2007 18:53 Žena Dinamit [68] – to jeny
už zase reaguješ podrážděně. Opravdu se o všem dá diskutovat v klidu. A jestli se ti nelíbí, jak ostatní reagujou, tak sem nechoď.
jo, a mě zemřelo už několi rybiček. Zezáčátku jsem udělala tu samou chybu jako ty, když jsem dala rybičky do čerstvě založeného akva a potom, když jsem musela utratit nemocnou rybičku. Dostala chorobný rozpad ploutví. Chuděrka malá sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2007 18:45 Muž Miky [14]
Ahoj vzhledem k tomu, že jsem měl první akva už v sedmi letech a s přestávkami mám akva dodnes tak jich umřelo vcelku dost. Jinak moje poslední katastrofa ve velkém akva vypukla asi před měsícem umřelo mi 5 Skalár, 12 Razbor klínoskvrnných, 2 Ancistrusi, 2 Měčovky malé cca 1 cm a 1 Rájovec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2007 18:34 Muž Sprachys [48]
nechapu ty omezeny lidi co chtej, aby jim nekdo poradil a pak kdyz poradi tak ho poslou do pr*ele... viz. Kikina a jeny.... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2007 18:33 Kočpíra
Matrix má pravdu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2007 18:31 Kočpíra – Jeny a Kiki
Pokud sem si všimla, tak si tu nikdo na nejlepšího chovatele nehraje. Za 2. sem si nevšimla, že by přišel nějakej blbeček. Za 3. A2C ti odpověděl, ale toho sis, Jeny, asi ve víru vášní nevšimla... Za 4. kluci mají pravdu ;-) a za 5. si od tebe taky nechám dát za 5; od tebe to bude pochvala :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2007 18:30 Štěpán
Dneska je to tady nějaký husí sněm...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2007 18:29 Muž isamik [180]
Nemusime, ale kdyz se snazis poradit a setkas se z odezvou kterou Kikina ci jeny predvadi tak proc takovemu cloveku radit? Aby ti nadaval do blbecku hmm , kdyz se mi ta rada nelibi tak ji prece nepouziju, ale nenadavam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2007 18:25 Muž matrix069 [79]
Jenny:No vidíš. :-) skús si dať aj poradiť. Nemusíme byť predsa na seba zlí. love
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2007 18:25 Muž j_j [18]
napřed pakoušek a ted blbeček love díky ;-) ano
PS:matrix-s nima to nemá cenu,vždyt vidíš,jak reagujou :-O

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [41] ...... 48

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 26751x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3116-postupny-uhyn-ryb?od=2001