Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Postupný úhyn ryb

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 48 Žádná další stránka   1  
Postupný úhyn ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2006 19:35 GAGAL – to yama
Jak se to prosím tě projevilo???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2006 19:32 Žena yama [25] – koule
A nezblaznili se ty rybky treba z ty koule? Ja vim, ze kdyz jsem jeste nemela dve akva a neco jsem v akva menila a odlovovala ryby, tak jsem je dala jednou do kybliku s tou vodou z akvaria + filtr,topitko,atd. a cvokli se mi za par hodin :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2006 19:24 Muž [] – páju
Tak tam asi nastal problém přerybnění.Došlo pravděpodobně k tomu,že nádrž nebyla zaběhnutá.I u karantény je to třeba při tak velkém nákupu rybek.Je třeba mít nějakej filtřík(asi nejlepší je molitan s motorkem na vzduch).Měnit každý den asi tak 2l vody.Mít teplotu stejnou jakou budou mít rybky v hlavní nádrži.Je také možnost zavlečení nějaké virové či bakteriálí nákazy.Ty nejsou vidět třeba jako kožovec,ale ničí organismus zevnitř.Po dobu karantény bych ani nekrmil.Tak max 1x za 2-3 dny minimální dávku. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2006 19:17 pajuska – umiraji mi rybicky
ahojky, potrebuju pomoct. Pred casem nam dokonale vycistil akvarko Kozovec rybi, ted po vycisteni akva a desinfekci kamenu a spol. jsme koupili nove rybky (30 malych, nejake neonky apod. ) a dali je do karanteny ( male kulate akva, asi 1Ol) a postupne nam umiraji. Nechapeme proc, teplotu maji dobrou, PH kol 6-7.Na rybkach neni znamka nejakeho parazita ci co..... Poradte nam nekdo. :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2006 11:24 neo – Gold fish
No tak když nejsou ve 30l jezírku tak nepřerostou. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2006 20:11 Šárka – Závojnatky
Chovala jsem závojnatku 2 roky a vždycky mi spala na dně a to i když bylo světlo... Ale byla zdravá (sica na jedno oko slepá, ale žila a žije dál :-D ) Nakonec jsem ji ale stejně musela dát do velkého jezírka, protože přerostla... Takže já si myslím, že budou v pořádku, jen si od toho moc neslibuj, stejně přerostou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2006 16:11 neo – enter
No a ted sem omylem zmačkl entr a odeslalo se mi to.
Ale ted vážne že ryby spí na dne na tom nic není, a příště si nenech poradit od juesaků protože sou to ..... No kromě boje s terorizmem jin nic moc nejde. Proste nedej na jejich rady oni sou takoví jelita že chytaj ryby na prázdný háček a na trhu nabízej hračky pro oceláty aby se ryby nenudily :-D smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2006 16:08 neo – ryby chrápou na zemi
Já se na to taky ptal a bylo mi řečeno že sydovy ryby chrápou na posteli a ty moje sou divný. smich smich :-D
a co zkusit jim tam dát postel místo toho mostu???
A nebo oni žijou pod mostem?? palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2006 13:01 ryby – petula
Nadrz mam jen jednu, takze nemuzu dat nemocne ryby pryc od zdravych. Je normalni ze kdyz je tma tak lezi na dne a pak se proberou a plavou?
Koupila jsem filtr, ktery zaroven dela bublinky.
A co si myslite, jake ryby by byly vhodne do meho 38l akvaria a jaky pocet???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2006 11:21 Žena Vesnach [56] – ..
Ja byt tebou, tak je zazaluju nejmin o milion dolaru.
1) zpusobili ti stres z umrti rybicek
2) poskytli ti nedostacujici ci dokonce spatne informace, diky jim se musis obracet na zahranicni akvaristy
3) skoda na samotnych rybach, jak chudery trpely a dal trpi!
No skoda slov!!
tone :-) :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2006 10:28 neo – kyslík
Máš vzduchování?? Může to být i tím že maj málo kyslíku. Ale možná se pletu, navíc závojnatky patří spíš do rybníčku protože sou to docela velky čunátka kvůli tomu že mají rychlou látkovou výměnu. Doufám že ti všechny přežijou. :-) :-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2006 09:24 solem – voda
Z vlastní zkušenosti vím že závojnatky(v mém případě černé) koupené v obchodě byli téměř vždy nakažené nějakým svinstvem a navíc si musíš dávat dozor na to do jaké vody je dáváš, když založíš akvárko, tak ho musíš osidlovat postupně a na ry přijde řada až na konec, za několik dní, protože co je vhodné pro nás k pití je účelově ošetřené aby zabilo vše co by v té vodě chtělo žít, ikdyž v USA bych nevěřil ničemu co mi vytéká z kohoutku... Ale to by bylo spíše na diskusi o úrovni státních služeb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.08.2006 08:13 Micus – Rady
Zkus si tady v sekci Rady přečíst článek Zakládáme akvárium krok za krokem. Zakládat akva bez rostlin a navíc silně přerybněné.. to se ani nedalo nic jiného čekat. Ono je těžko to teď založit znovu a správně, když už máš ryby. Nádrž máš asi jenom jednu, co? Nemůžeš dát nemocné ryby pryč od zdravých?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2006 23:41 petula – umyrani rybicek
Jeste odpovidam na dotazy. Jen vim, ze za 30dni mam prines vzorek vody a oni to otestuji a reknou jeslti si muzu poridit drazsi ryby. Ja zadne drazsi ryby nepotrebuji. Chci aby mi zily moje rybky. Proto zadam o radu. Ale vypada to s nema spatne.
Mam tam jen jedu umelou rostlinu a maly most, vadi to? diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2006 23:36 petula – umirani rybicek
Dekuji vsem za odpovedi. Psala jsem vam jak jsem si koupila ryby v USA. TAk uz mi umrely tri. Dalsi tri lezi na dne, je to spatne znameni?? Rybi mam teprve ctvrty den, myslite ze to muze byt tim, ze jich tam mam moc? A te vody mam vymenit jen 20%? Mam specialni kondicioner ktery mam pridavat do vody kdyz ji menim. Staci tedy kdyz dam do sklenice vodu z kohoutku a pridam kondicioner?? Jo, a jake ryby jsou vhodne do 38l akvaria a jaky pocet?? diky moooooc.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2006 21:36 kofrik – yama
molitanový filtr,vzduchovací kamen...ale trochu vyšší teplota...skoro 26°C.. rostlinky už tam jsou asi 3 týdny a vypadají dobře(snad)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2006 21:14 Žena yama [25] – rady rady rady
Kup si odpovidajici testy: tvrdosti, ph, atd. a pokud budou parametry nevyhovujici kup si pripavky na upravu vody. Rostliny musi mit take dost kysliku. ja mam filtr ktery cisti vodu a zaroven vzduchuje i topi, coz je podle me idealni, ale neni to uplne nejlevnejsi. Mozna byly rybky nemocny, ale nez koupis dalsi tak to akvarko zabehni, at je tam rovnovaha, at se kytky zakoreni, atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2006 21:02 kofrik – Sid
Díky,jednu literaturu mám... AKVÁRIUM..pro začínající...ale tam je opravdu jen základ... jinak se na radu obracím na kamaráda,který je množitel rybiček..ale nechce se mi ho stále otravovat,tak využívám vás..sorry
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2006 20:58 kofrik – pro kiiki
Danio Pruhované,Kardinálka Čínská,Plata Červená
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2006 18:00 hans – nove akvarko
je pravda že šneci se v akvarku množí sami
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2006 17:58 hans – nove akvarko
musím mít v akvarku topení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2006 17:08 Sid – Úmrtí rybiček
Latinské nebo české názvosloví - není oč tu běží. Z tak mála informací lze sotva vyvodit závěr, co bylo příčinou úhynu rybek. Těch mohlo být velmi mnoho, přičemž "málo krmení" je tou nejméně pravděpodobnou. Nabízí se však jakési řešení - vzhledem k tomu, že akvárium provozujete 4 dny, než se rozhodnete dokoupit další rybky, kupte si raději nějakou akvaristickou literaturu a něco si o problematice pročtěte. A až nabudete dojmu, že začínáte chápat, oč jde, mrkněte třeba na tyto stránky:
http://planta.aquariana.cz/zakl_akvaria.htm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2006 16:07 kiiki – česky????!
Nemohl(a) bys to napsat česky????? :-( :-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2006 11:57 mini – :-)
:-) protože jde o zcela nově objevené druhy obrátil bych se na vědecký ústav ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2006 11:41 kofrik – Úmrtí dvou rybiček
Akvárko mám 4 dny,ryby(latinsky):-DANIO RERIO-1 rybička umřela po 4 dnech,TANICHTAYS ALBONUBES-1rybička umřela po 2 dnech,XIPHOHORUS MACULATUS zatím žádná. Může se jednat o špatnou vodu nebo málo krmení?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.06.2006 18:10 Sid – To Gardique
Příčina bude právě v tomto - příliš brzy jste nasadil ryby.
Více, prosím, např. na těchto stránkách:
http://www.akvarijni.cz/zacatky.htm
kapitola „Filtrace“
bod: „Zaběhnutí filtru a jeho údržba“
:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2006 13:53 Gardique – To Sid
Omlouvám se... Na to jsem zapomněl - 4 dny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2006 08:34 Sid – To Gardique
Tak ještě jeden pokus: Jak dlouhá doba uplynula od založení akva po vložení ryb?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2006 02:59 Gardique – To Sid
Informace jsem čerpal na tomto serveru. Nevím, kde může být chyba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2006 00:09 Sid – To Gardique
Nějak mi z toho vyplývá, že jste napustil do 240 l akva vodu, zapnul vzduchování a filtr, nalil nějakou chemii a vpustil 100 ryb. Jak dlouhá doba uplynula od založení akva po vložení ryb? A kde především jste čerpal "to, co je doporučené"?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2006 23:20 vaclav – vrahu
Představte si že máte k životu dva metry čtvereční za jak dlouho chcípnete při dodržení všech zásad.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2006 22:04 Gardique – To Sid
Tzn. ze jsem ho napustil vodou a drzel jsem se toho, co je doporucene... Dno, vzduchovani, podlozi, chemie, filtry, atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2006 18:35 Sid – To Gardique
Co znamená: "Založil jsem nové 240 l akvárko. Dodrzel jsem vsechny zasady"?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2006 18:16 Gardique – Vymírání akvárka
Založil jsem nové 240 l akvárko. Dodrzel jsem vsechny zasady. Teplota vody je 23 st., PH změřené nemám. Ryby se mi držely pořád nahoře u hladiny. Nasadil jsem kolem jedné stovky ryb a postupně mi vymírají. Nyní mám v akvárku tak 25 kusů. Vzduchování mám puštěné - teď už na maximální výkon. Je pravda, že akvárko po intenzivním vzduchování ožívá. Vyměnil jsem dnes vodu z 1/2, vymírání pomalu ustalo. Ale uvidíme zítra. Zdá se mi ale, ze je voda taková mazlavá, jakoby se špatně okysličovala. Nevím - nesketal se někdo z vás s tímhle problémem? Jsem docela zoufalý. Za tři dny 70 ryb mrtvých - to je hodně velké skóre. Ještě dodat - na rybách nejde nic vidět - že by byly nemocné nebo něčím trpěly. Rostliny neožírají, hlad nemají. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2006 18:29 KOLDA – Vymírání akvárka
mam jezirko v kterym mam okasne ryby najednou sem nasel rano na hladine koi kapra a kdyz sem ho prohlid tak sem nasel na skrelich pod hlavou diru az na kost nevipada to jako plisen je to okolo rudý tak sem pozoroval ryby jestli zerou a zrali vsechny a kdyz sem rano prisel k jezirku tak sem nasel chcipliho kapra kterej den pred tim normal plaval a zral nevim cim to je mam hypermangan.Nevim kolik ho mam dat a nebo jeste jinyho vubec nevim co mam delat plsPOMOC__!! :-( :-( :-( :-( :-(

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [48]

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 26750x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3116-postupny-uhyn-ryb?od=2351