Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Postupný úhyn ryb

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 42 Přejít na další stránku   1  
Postupný úhyn ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2007 18:22 Muž matrix069 [79]
No jak to tu tak čítam,tak je to tu pekne ostré. Úmrtie ryb je individuálne!!! Tak isto neexistuje všeobecný vzorec na počet rýb,rastlín......každý akvarista vie,že môžeš sa snažiť akokoľvek a nikdy by si nedokázal urobiť dva rovnaké biotopy(zloženie vody!!!) aj keby si mal v akva všetko úplne rovnaké. A navážať sa do ľudí iba kôli tomu že chcú poradiť,je iba obyčajná vlastná ješitnosť a hrdosť,(mýlne myslenie si,že všetko viem sám/sama najlepšie. Každy si môže nechať poradiť,ale nikto sa nemusí podľa toho doslovne riadiť. Je to tu FÓRUM,a to je o KOMUNIKÁCII a nie o hádaní. Tak buďme na seba dobrý!!!! potlesk palec ano love Veď sme tu na to aby sme sa radili a získavali informácie a nie vadili. love PS:Mne za 2 roky umrelo mozno 10 ryb.(Živorodky-Z toho iba cca2ks vodnatenka))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2007 18:17 Jeny
V klidu? s váma? no...
proč tuhle otázku? jenom mě zajímá jak tady lidem umírají rybičky, nemusíte si všichni hned myslet že mě všechny umřely!! takže když bude téma fóra s názvem: ,,Máte chuť nakosnout vaše rybičky?" bude to znamenat že já svoje rybičky jim?? ... no... ne
A jenom by mě zajímalo, odpoví mi na tuhle otázku někdo, nebo si bude hrát na NEJLEPŠÍHO chovatele kterýmu nechcípla ani jedna rybička??
Nemusely jsme se hádat... ovšem to by nemohl přijít nějaký blbeček a vyčítat mi to...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2007 18:15 Žena Dinamit [68]
Nehádejte se tu, nemá to cenu. Vždy se dá reagovat vklidu a vpohodě.
A rybičky umíraj stejně jako ostatní zvířata. Je to zcela přirozené. Někde jsem četla, že čim menší rybka, tim dříve umře. Ale obecně že platí rok. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2007 17:59 Muž j_j [18]
jeny-lidi tady se většinou snažej vysvětlit věci v klidu...vzorečky jsou velmi všeobecný a pro každé akvárium nemusí platit,proto se nediv, že se to někomu nezdálo a vzorec poopravil či poradil trochu jinak než 13letá Závojgupka,která se mi zdála rozumější než vy dvě a nechala si poradit. například. kiki přiotrávila své závojnatky tím že je brzo vpustila do akvária(po 2 dnech),prý jí to tak řekli v akvaristice...to by se ještě dalo tolerovat.ona pak založí fórum kde se jí všichni slušně snařili pomoct a říkali jí,že ryby se pouští minimálně po 7mi dnech a ona nedbá rad a ryby zase pustí do novýho akvária hned v den založení-myslim že kiki může bejt ráda,že její závojantky nemluvěj.
jinak mě zemřely za poslední rok 2 neonky(ulovili je raci) ,jeny kolik ryb zemřelo tobě a proč?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2007 17:52 Muž isamik [180]
Nezlob se, ale to na vzorecek na ty rostliny jsem se ptal ja, tak si dovolim to komentovat, me spis zarazilo kde se ten vzorecek vzal, to jsem se dozvedel, jen se obavam aby to nebylo pouzivano vseobecne jako napriklad vzorec na vypocet 1cm ryby = 1l vody coz nelze brat vseobecne pro vsechny ryby. To by sme si mohli dat takovou akva skladacku, 20cm rybu do 25l akvarka a jeste ti 5l zbude na neonky (to je prece blbost), vzorce nejdou pouzivat na vsechny akvaria. Prave na to sem chtel upozornit u toho vzorce na rostliny.
Klidne si dal kritizujte, kdyz neumite prijmout kritiku ktera je k necemu! Nemam rozhodne zajem z nekoho delat blbecka, jen sem chtel normalne poradit, nepovedlo se. Co se da delat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2007 17:46 Jeny
Sorry j_j ale Kikina je jenom o dva roky mladší, a nemyslym si že věk 18let je eště dítě. No tak to si teda taky dítě... Pokud si pakoušku myslíš že mi chcýply tak prosím! Já se jenom ptám na prostou otázku která mě zajímá... ale to nevadí...


.
Kikino naprosto s teou souhlasim! Sou to úplný paka... a když napíšu jednu radu tak to musí bejt zaručeně špatně! třeba jako sem napsala jendu radu a oni hned ne! Nebo sem četla fóra a Závojgupi, třeba jednou napsala pomocnej cca vzoreček na to, kolik si máš dát do akva cca rostlinek, a ani neodešla a oni hned že je to kravina!! ne
O my got! coze

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2007 17:44 Muž j_j [18]
kiki-s Tebou už se odmítám o čemkoli bavit... :-P
jeny-zdá se mi,že ti rybičky umírají často, když se takhle ptáš-to se teda nemáš čim chlubit... :-O
jak říkával pan Horníček:"neomezená je pouze lidská blbost"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2007 15:30 Muž isamik [180]
j_j musim rict, ze jsem z toho dost v rozpacich hmm , clovek se snazi a tohle poradne nastve, kez bych dostal tolik odkazu pri mych zacatcich ja, jen bych hltal informace. U Kikiny to nejak nezabira hmm , a jeny no tak to uz jsem vubec nepochopil, ne nadarmo se rika pro dobrotu na zebrotu :-O , koukam ze si taky dostal krasnou znamku to ja jen 4- asi si taky reknu o 5tku hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2007 15:24 Muž A2C [25] - Sumci
ak to chce vedieť tak počas mojej 13 ročnej praxe mi umrelo tak 400 rybičiek odhadom možno aj viac a teraz prosím povedz načo ti je tá info?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2007 15:22 Muž j_j [18]
isamiku musim bohužel konstatovat,že poslední dobou dostáváme kotel :-D snažíme se poradit a u Kikiny se to bohužel nepovedlo(viz.nový akvárko) a ted zase msta jeny v podobě špatnejch známek hop no nic...dnešní děti jsou hodně výbušný hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2007 15:09 Muž isamik [180]
Jeny koukam, ze si ty mindraky nejen u me nadrze, ale i ve foru hmm , nechapu proc se ptas na takovy morbidni dotaz s nulovou vypovidajici hodnotou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2007 14:51 oldkiwinka
nereknu ti co zemrelo me,ale halancici se dozivaji veku okolo 1 roku v prirode,tak i v akvariich.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2007 14:47 Jeny
Co je ti?? se ptám! ne! kyž neodpovísáš na otázku radši vůbec nereaguj!! palec palec ano ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2007 14:30 Muž j_j [18]
jinak v pořádku? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2007 14:28 Jeny – Úmrtí
Chtěla bych se zeptat, kolik komu chcíplo rybiček? A jakých? hodně mě to zajímá. ano ano

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2007 12:10 Muž Miky [14]
Hmm dneska ráno jsem našel mrtvou jednu Razboru. rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2007 17:04 oldkiwinka
já vykám všem starším, než je 20 let.ale jako třeba václavovi bych nikdy netykala.ale ostatní klidně.ale neci,aby mi riukal.to je nevychovaná hjolka,ta tyka i 30 letymu chlapovi.ale klidne vam (ti)budu tykat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2007 16:55 Muž Miky [14]
to OLDKIWI ahoj je tam 2x Ancistrus, 1x Rájovec, 7x Gupka, 2x Skalára, 7x Razbora, 1x Čichavec, 5x dospělé mečovky a dvě mimina mečovek hele mě nemusíš vykat já myslel, že si tady všichni tykaj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2007 16:09 oldkiwinka
miky:a kolik teď máte ryb ještě v tom akváriu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2007 16:01 Muž Miky [14]
Hmm tak dnes zatím vše OK.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2007 22:40 Muž Miky [14]
No dneska večer jsem vytáhnul filtr TetraTec in600 plus narval jsem do něj uhlí a hodil jsem ho do nádrže. Jo jinak dneska už žádná ryba neumřela. Co je zajímavý tak mojemu kamarádaovi taky z Liberce se stalo to samý a v tu samou dobu +- 1 den je zajímavý, že měnil vodu den přede mnou a to bydlí na okraji města já bydlím v centru. Tak jestli není možný, že se neco dostalo do vodovodních trubek? Tak 2x do roka se stává, že teče kalná voda z vodovodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2007 20:28 smajlik
Víc ti neumím poradit.Myslím,že jsou dvě možnosti.Buď je něco ve vodě(otrava),nebo ti osádku decimuje nějaký parazit(nepravděpodobné vzhledem k rychlosti umírání).
Kamarád co bydlí o patro výš přišel minulý týden o více než polovinu ryb neuvěřitelným způsobem.Holil se,napatlal si nějakou vodu po holení běžným způsobem a pak šel protrhávat rostlinky.Tvrdí,že jiné rozumné vysvětlení není.Zbytek ryb(ta menší část)zachránil okamžitou výměnou vody.
Asi jsem ti moc nepomohl,ale takhle rychlé vymírání akvárka určitě není jen tak,nějaké vysvětlení by mělo existovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2007 17:54 Muž Miky [14]
CO2 nepoužívám, PH cca 7,2 tvrdost 6,5 - 7N, No2 jsem měřil až po první vyměne vody hodnota OK téměř neměřitelná na NO3 nemám test, vzduchování nepoužívám, jo a týká se to té mojí větší nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2007 14:41 smajlik
Myslím,že by bylo dobré změřit hodnoty NO2 a NO3.Také pH a KNK (celkovou tvrdost).Při nízké uhličitanové tvrdosti může dojít k prudkému poklesu pH a tím i k úmrtí ryb.
Toto tě postihlo v té větší nádrži?Přidáváš CO2?Vzduchuješ?Dej vědět na co jsi přišel,držím palce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2007 22:27 Muž Miky [14]
Hmm tak jsem vyštrachal interní filtr Tetratec IN600 plus a zejtra do něj koupím aktivní uhlí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2007 21:35 oldkiwinka
ale raději počkejte i na jiné reakce, než se začnete řídit tou mojí.hodně štěstí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2007 21:34 oldkiwinka
jak si tu ctu vetsinou temata,rekla bych otrava :problémy s dácháním, mimořádná lekavost, prudké pohyby(ryby vystrekuji po nadrzi), nápadné vyblednutí nebo naopak nadměrné zintenzivnění zbarvení, kývavé pohyby, apatie. Okamžitým opatřením:výměna 90% vody za čerstvou vodovodní do které se přidá přípravek na úpravu čerstvé vody. začneme filtrovat přes aktivní uhlí. Pokud příznaky mizí, filtrovat přes aktivní uhlí po dvou týdnech okončete váměnou části vody.Citováno z knihy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2007 21:14 Muž Miky [14] – Postupný úhyn ryb
Ahoj prosím o radu dne 14.5 jsem odkalil a vyměnil 20l vody ve svém akva 17.5 zemřel Ancistrus. 18.5 umřel další Ancistrus dvě Razbory, skalárka a parmička černopruhá. Na radu jsem vyměnil 60l vody. 19.5 opět úhyn Skalára, Parmičky, Razbory a vyměnil jsem 35l vody. 20.5 umřela opět Parmička už poslední. 21.5 umřely Razbory a Skaláry vyměnil jsem 20l vody. 22.5 umřely Razbory a Skaláry. 23.5 neumřela žádná ryba. 24.5 umřela černá Skalára ta nejhezčí rozzureny tak jsem odkalil a vyměnil jsem 20l vody a do vody jsem přidal sůl. Už nevím, co mám dělat ryba je nejdříve taková netečná nepříjmá potravu a trochu zrychleně dýchá. Potom začne zmateně plavat jako hlavou dolů a tak různě se motá. No a v poslední fázi má ryba křeče lítá po akvárku jako splašená u umírá v křečích. Jinak akva je hustě zarostlé k filtraci používám čerpací hlavu Atman 200 a kostku biomolitanu topítko teplota je cca 24-25C. Jo jinak na mrtvé rybě není nic divného na pohled není nafouknutá nemá na těle tečky ani nic jiného, co by bylo vizuelně pozorovatelné. Při výměně do vody přidávám sůl jinak žádnou jinou chemii nepoužívám.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2007 20:55 smajlik
Nedej na moje rady,hlavně si něco přečti ;-).Teď na to máš čas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2007 20:44 Žena Dinamit [68]
To už taky vim. Tady byl ten problém, že nebyl čas zařídit akvárko. Brácha se k novýmu akvárku nějak nemá, lépe řečeno mi teď řek, že to plánuje v příštích měsících. Taky se moh přiznat dřív rozzureny Takže ještě tenhle, bebo příští týden jdu pro nový a to zařídim přesně tak jak mi Smajlík poradil ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2007 17:55 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy
DĚSIVĚ PŘERYBNĚNÝ AKVÁRIUM? :-O to snad nemá s akvem nic společnýho,je to jak hranatá zavařovačka tone smich X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2007 17:19 Štěpán
Ještě je důležité vědět, kolik ryb se může dát do jak velkého objemu vody! často se říká 1 litr vody na 1 cm ryby. 8 litrů je teda maximálně na dvě 4cm paví očka. Jestli jich doopravdy máš v osmi litrech 11, tak je to DĚSIVĚ PŘERYBNĚNÝ AKVÁRIUM, ve kterým ty rybičky udržíš naživu jenom častýma výměnama vody, tipoval bych jednou za dva dny vyměnit 1/3 vody. Trochu toho bratra popožeň. Do 50 litrů je jich tak akorát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2007 17:04 Žena Dinamit [68]
A ještě se zeptám. Jak často mám teda měnit vodu a jak často se maj krmit? Našla jsem totiž samý rozdílný názory jak v knížkách tak na internetových portálech. Ta kamarádka řiká, že krmit ráno a měnit jedno za týden. Knížky zase, že čim menší akvárko, tim častějš měnit a krmit 2x deně. Dík...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2007 17:02 Žena Dinamit [68]
Tak už je jasný ten úhyn. Kamarádka měla tyhle rybičky, ale protože se jí přemnožily a ještě k tomu se začaly žrát s jinejma rybičkama, tak mi je dala. Tažke jsem nemohla včas zařídit nádrž. Ale teď čekám, až si brácha sežene větší akvárko pro jeho pískomily a já si vezmu jeho. Příde mi totiž zbytečný, abych si kupovala větší, když ho má on a za chvíli ho vyhodí. Takže tam teda nechám pořádně zakořenit rostliny a všechno ostatní jak radíš. Jinak filtr mám takovej ten modrej molitanovej, kde je i vzduchovadlo. A dno je z bílého štěrku. Rostliny jsou tam dvě - priscilla a řasa. Jo a ještě jedna, ta nevim jak se jmenuje. To mi poradili v akvaristice. Je to nějaká tráva a těm rybičkám hrozně chutná. V novym akvárku to chci nechat stejně stejně, aby neměly ryby šok z novýho prostředí, akorát že je dvakrát větší -> cca 50l. rybicky.net/nadrz.php… - takhle zatim vypadá to staré. Mám k tomu ještě jedno malinké, kde jsou malé rybičky. Četla jsem totiž, že by je mohly sežrat ty velký... Jinak moc díky za cennou radu. Už teda vim, proč chudinky malinký umíraj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2007 13:50 smajlik
Než jsem to dopsal,tak se Štěpán odvázal :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2007 13:49 smajlik – pro Dinamit
Nemám moc velké pochopení pro povýšené,lakonické odpovědi,jaké čas od času poskytuje Štěpán.Ale on už je asi takový.
Teplota vody 19°není zrovna nejlepší pro akvarijní rybičky.A na to,proč ti po měsíci umírají také není možné odpovědět jednou větou.Musíš se opravdu podívat na např.odkaz,který nechal Štěpán.Nově založené akvárko musí mít čas se zaběhnout.To znamené,ustálit se množství dusičnanů,téměř odstranit dusitany (krom jiného),v novém filtru se musí vytvořit nitrifikační bakterie,rostlinky by měli řádně zakořenit atd.Určitě mnozí doplní.Proto je důležité neosazovat akvárko rybkami aspoň 3 týdny,když to vydržíš déle,tím to bude lepší.Pokud toto nedodržíš,budou ryby v prostředí pro ně velmi nepřátelském (jak zde někdo vtipně poznamenal-v rybím kriminále)a místo aby ti dělali radost,budou bojovat o přežití.Většina začínajících toto nedodrží,někdo má štěstí,že to ryby přežijou,ale většina nechápe,co se to děje.Samozřejmě to není jediná příčina neůspěchu v začátcích,ale myslím,že je nejčestější.
Další důležité věci - co máš jako dno,jaké máš dekorace(hlevně ne ulity a vápenec)a jestli nepoužíváš mimořádně nevhodnou vodu,jestli máš rostlinky.Je toho víc,opravdu se podívej na rady pro to,jak začít.Měj se hezky a dej vědět,jak pokračuješ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2007 13:29 Štěpán
jak máš velké akvárko, kolik jsi tam dala ryb a jak brzo? jaký máš filtr?

Zabíhání akvária se má dělat se zlomkem ryb, který tam potom budou, a měnit vodu jenom když je nejhůř, protože zbytečně častejma výměnama vody si ten proces jenom protáhneš! A je nutný měřit dusitany (NO2)! Hlavně proto abys poznala, kdy raději vyměnit část vody nebo kdy už je čas začít připouštět další ryby.

Já jsem bohužel neměl tak dobrý informace jako jsou k dispozici teď na internetu, vycházel jsem ze starých knih kde například zabíhání akvária moc popsané nebylo, nebylo tam nic o potřebné intenzitě osvětlení atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2007 12:41 Žena Dinamit [68]
já si o onich toho přečetla myslim že docela dost. Akorát, nemám takový zkušenosti, abych mohla poznat problém. A navíc, jak si začínal ty?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2007 22:18 Štěpán
akvarista začátečník nemá vůbec existovat, nejdřív si něco přečte a stane se z něj rovnou akvarista mírně pokročilý!!!

zajímavé čtení je třeba tady:
www.akvarijni.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2007 22:15 Žena Dinamit [68]
A nevim čím to je, poněvadž jsem začínající akvarista a nemám ještě s ničím zkušenosti...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2007 22:14 Žena Dinamit [68]
Já mám taky podobný problém. Mám asi měsíc založené akvárko a neustále mi umírají paví očka :-( . Buď vyskočí, nebo plavou břichem vzhůru. Teplota vody je cca 19 °C. Na noc vypínám akorát vzduchovadlo. Vodu měnim každý týden (půl nechám starý a půl přidám nový - tak mi to bylo doporučeno).

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2007 14:18 Lukas – postupný úhyn ryb
Rybicky,které mi uhynuly byly pod hladinou netecné, ikdyz se ostatní ryby honily, tak ty to nezajímalo.Krupicku jsem nepozoroval, ostatní ryby tj. parmicka ctyrpruhá a mechová, zivorodky,
ancitrusy a trnovec belopruhý zatím vypadají v poradku. Zná nekdo prícinu proc mi rybicky hynou???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2007 15:51 Žena Rypka [12]
tá jedna rybka mala skoro určite vodnatieľku, ale ti ostatné zrejme nie, aspoň nič také Lukas nepopisuje. Bolo by dobré, keby tiež napísal či mali predtým nejaké príznaky choroby, či nemali krupičku, či neboli malátne, nedýchali pri hladine...kondíciu rybičiek treba proste sledovať, aby sa dalo prípadne včas zasiahnuť a do budúcna sa problému vyhnúť. Takto sa to strašne ťažko určuje a radí.
Btw. živorodky pôvodne pochádzajú z vôd, ktoré sú skôr mäkšie a kyslejšie, nevidím dôvod prečo by umierali len z dôvodu že nemajú tvrdú vodu. U betty na tom tiež až tak nezáleží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2007 13:36 Muž Roman [100] - Cichlidy
Pokud je ryby nafouknutá a více připomíná ježka, jde o vodnatelnost.krom tohoto neduhu se současně v nádrži vyskytují i jiné průvodní nemoci.takže likvidace je na místě. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2007 08:32 Vitekm
Nafouknutá ryba s odchlípnutejma šupinama opravdu nevypadá na přežrání. To bude asi opravdu nějakou nemocí. Taky zkus měřit i tvrdost vody. Živodorky mají rády tvrdší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2007 18:49 Žena Rypka [12] – testy
Čo znamená, že oba testy sú v pořádku? Aké hodnoty si nameral? Odmeraj aj dusičnany, nie len dusitany. Ako dlho máš to akva založené? Aké je veľké? Nevypínaš na noc filter? Ako dlho si mal tie rybičky? Nepriniesli si nejakú chorobu z obchodu? Neboli bojovnice zranené predtým ako zomreli? hmm hmm hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2007 16:15 Lukas – postupný úhyn ryb
Prosím o radu, behem posledního mesíce mi zemrelo postupne asi 8 rybicek (4 bojovnice, 3 zivorodky a parmicka). Provedl jsem test na pH a test na dusitany.Oba testy jsou v poradku. Muzete mi nekdo poradit. Poslední zivorodka mela asi vodnatelnost, odchlipovaly se ji supiny a vypadala jako kulicka. Muzete mi nekdo poradit???Akva mám od zárí 2006. Filtr nikdy nevypínám.Bojovnice jsem mel od zárí 2006, parmicky asi od listopadu 2006 a zivorodky od vánoc 2006. V akva mám sterk, kameny, koreny a rostliny Echinadorus a Cryptocoryna. Pouzívám vzduchovací motorek.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2007 16:23 Sidonius – To Vítek
Můžete upřesnit, na čí příspěvek reagujete? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2007 15:39 Vítek
Pokud se jedná o nálevníky, tak můžu doporučit kombajn na tyto potvory, Čichavci. rychlé a účinné. Ale podle rozpadu ploutví už je spíš pozdě. Určitě se řiďte radou, kterou jsem tam taky zahlédl. Separovat už nemocné. jo a mě se osvědčila léčba malachytovou zelení. Preju hodně štestí. Myslím, že bude potřeba
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2007 13:37 Muž pantany [7]
treba si trosku nastudovat danu problematiku. tyzden po napusteni vysadit rybky - tak potom sa tomu netreba cudovat. napustit akva, vysadit rastlinky a az o nejaky mesiac ist kupovat rybky, pochopitelne svetlo, filter a topitko funguje ako ma. netreba sa ponahlat, trpezlivost ruze prinasa :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [42] ...... 48

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 26751x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3116-postupny-uhyn-ryb?od=2051