Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Postupný úhyn ryb

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 33 Přejít na další stránku   1  
Postupný úhyn ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 18:34 scarrry – fleky
a nevíte ještě co znamenají ty fleky.. nemůže to být třeba špatnýma zářivkama .. jo a co mám dělat s tima apatickýma rybama. Míň vzduchu??..dík za odpověď
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 18:27 Muž wladys [291] - Cichlidy – Re: scarrry
Zkus si zadat zde na foru do vyhledávače sinice... bylo tady o tom napsáno spoustu.Mě se osvědčilo pravidelné odsávání nánosů(tudíž i častá výměna vody a na čas(asi 14 dní) nesvícení.A je dobré,když je ve vodě hodně rozpuštěného kyslíku,takže vzduchovat.Samozřejmě během té doby jsem krmil jen velmi,ale velmi málo.Rovnou ti říkám,že je to běh na dlouhou trať.Sinice se objevují hlavně v létě,když je hodně slunce a vysoká teplota vody....zároveń je ve vodě nadbytek živin.... ;-)
Sinice jsou toxické,takže pokud se v akva hodně přemnoží ryby chcípají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 18:08 scarrry – Re: wladys
a jak se toho zbavím je to asi ono
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 17:33 Muž wladys [291] - Cichlidy – Re: tomáš
Pokud se dá ten povlak lehce prstem setřít tak je to sinice a né řasa.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 17:20 scarrry – Re: chicko
Fotka k příspěvku jak jsem to zkoumal tak jsem dělal vše celekm správně. zbytek fotek mám už na profilu.. dík za rady
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 16:46 0 – Re: 0
Omlouvám se za chybné směrování konstatování , které patří tomášovi a ne ghostikovi - prominˇ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 16:36 scarrry – Re: ghostik
a co s tím mám dělat... Jo a ještě jsem si všiml že na listech mám takový fleky jako když normální kytka suchá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 16:00 0 – Re: ghostik
Nejspíš vůbec neměníš vodu a ryby Ti po otravě vyhynou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 15:15 Muž ghostik [81] – Re: tomáš
Kolik ryb, kolik litru AQ, kdy sli ryby do AQ, jaky filtr, atd.
Odhaduji do na hodne NO2 , NO3 atd. ryby priotravene a tim i mnoho zivin pro rasy co se projevuje rasou na stenach - toto je jen odhad !
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 15:10 tomáš – nevím co s tím
Čau lidi mám dotaz mám asi 6 měsíců staré akvárko.. z ničeho nic se mi na listech vytvořili takový povlak a na stěnách je pořád takový zelený povlak. Když ho vyčistím tak asi do 3 dnů se tam zav vytvoří. A ještě kevšemu mi ryby pořád jezdí k hladině jako by lapali povzduch, ale mám zapojení komprezoj i dost rostlin. A ty ryby jsou i takový že vůbec skoro na nic nereagují vůbec jsou úplně apatický.. dík za rady :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2008 16:00 0 – Re: 0
To doporučení je samozřejmě směrováno pro Ivett.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2008 15:56 0 – Re: bigV
Vyměnil by téměř všechnu vodu o stejné teplotě s přídavkem akvaregulátoru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2008 12:49 Žena ustavprochore [567] – Re: neználek
Což o to, světlejší ploutvičky mít mohou, vzhledem k všemožnému křížení je mezi black mollami těch skutečně celých černých dost málo. Nebo je zpočátku měly tmavé a teď jim zesvětlaly?

Nenapsal jste, zda pravidelně odkalujete a měníte vodu, kolik máte živých a fungujících rostlin, jak často a jakým způsobem čistíte filtr, apod... Jako všechny živorodky jsou to trochu čuňátka a ta pravidelná údržba je potřeba. (Já před nějakou dobou akviško zanedbala a pár ryb (hlavně živorodek) mi uhynulo, některé se taky zdržovaly spíše u dna... Až následně jsem po zakoupení testů zjistila, že jsem měla vysoké N-látky.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2008 12:46 Muž DrSova [28] - Rostliny
pokud jen dolevas vyparenou vodu hromadi se ti dusik.Na tvem miste bych vymenil 30%vody,vypust filtru nasmeroval na hladinu nebo koupil vzduchovani.Ten filtr je nedostatecny-mala napln filtracni hmoty
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2008 12:30 Žena ustavprochore [567] – Re: Ivett
K lapání ryb u hladiny mě spíše napadá zvýšená hladina N-látek hmm Máte možnost změřit NO2, případně i NO3 nebo amoniak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2008 23:00 Muž deathfoe [58] – Re: Ivett
Když ryby lapají po dechu, tak je asi málo kyslíku - zaveď vzduchování a jinak určitě by se vyplatilo vodu otestovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2008 22:53 Ivett
Ahoj,mám asi 3 měsíce založené akva a udělala jsem pár chyb,na začátku jsem ho přehnojila,takže se objevila zelená řasa...dá se říct,že voda úplně zezelenala,nebylo vidět pomalu ani na ryby...na radu odborníka jsme měsíc počkali,až hnojivo vymizí.Vyměňovala jsem po částech každý týden vodu.Zlepšení se dostavilo,ale taky díky tomu,že jsme přestali pár dní svítit....zjistila jsem,že jsem svítila zbytečně dlouho,tak jsem ubrala 2 hodiny a dobrý...voda je křišťálová,fakt paráda,ale ryby začali hynout.Skaláry odpadávají,dokoupila jsem další a zas,dokonce obrovský ancistrus,kterého mám už věčnost umřel,skoro každý den vytahuju další ryby.Mám další dvě akva a tohle se mi nikdy nestalo.
Nemůže být problém,že tohle akva je v přízemí,kde je chladněji?Topítko tam mám,ale na vrchu není poklop,jen osvětlovací rampa,dost se mi vypařuje voda a často dolívám odstátou vodu.Ryby pořád plavou u hladiny,lapou po dechu a ani nechtějí krmení.Jsem z toho jelen :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2008 18:19 neználek – Re: 0
díky "Nulo" nebo, že by tvoje přezdívka bylo "očko". Nikdy jsem netoužil mít akvárium, bohužel jsem se k akvaristice dostal jako slepej k houslím, a samozřejmě vím, že mám za ty malý stvoření zodpovědnost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2008 18:15 neználek – Re: ustavprochore
akvárium je založený 4 měsíce. jedna měla na sobě bílý krupičky, ale to už je vyléčeno a rybka je fit. ale ostatní mají zvláštní rychlejší pohyby na místě spíš dole v akvárku a taky maj až průsvitný prsní ploutvičky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2008 22:34 0 – Re: neználek
To je formulace pro klub jasnovidců. Od chvíle Tvého rozhodnutí jmenované ryby mít , přebíráš odpovědnost za jejich osud , tak to může být pouze Tvým lajdáctvím a lenivostí , že jsou nemocné nebo jsi nesplnil základní požadavky jejich životních potřeb , protože se zavčas nevzděláváš , nesleduješ pečlivě život v nádrži a nečiníš okamžitá opatření , takže ruce ven z klína a nečekej zázračné rady.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2008 21:40 Žena ustavprochore [567] – Re: neználek
měly ty mrtvé rybky nějaké příznaky? jak dlouho je akviško založené?

jinak těch živorodek je tam docela dost, chce to opravdu pravidelně odkalovat a vyměňovat vodu a dát dost rychlerostoucích rostlinek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2008 20:37 neználek – úhyn Black Moll
Poraďte mi,prosím, mám 60l akva, kde jsou 2 panceřníčci a 10 black moll, za poslední týden uhynuly 3 mollky. Poraďte čím by to mohlo být. díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2008 21:11 Piky – Re: ustavprochore
no a čistě náhodou umřeli ty v jiném akvárku a ty byly normální. Fakt ta křivá páteř není nemocí, dávala jsem pozor. Jinak nevhodné složení, už se vyřešilo samo, a že ančík s nimi nemůže zůstat to také vím, když vyrostl šel jinam. Tady mi řekli, že ryby se nesnesli s bettama, ale od těch přeci nezačnou mít podlitiny atd. betty si jich nevšímaly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2008 20:53 Kovboj – Čichavec zakrslý - nemoc a léčba
Fotka k příspěvku Zdravím, Mám čichavce zakrslého který od pátku nežral a měl dlouhé bílé výkaly, bohužel jsem nebyl o víkendu doma a zjistil jsem to až dnes tak jsem jel koupit léčivo, prodejce si nebyl jistý co to je tak mi dal od Dajanapet FMC. Po několika hodinách od aplikace jsem si na něm všiml malého bílého flíčku nad okem... Co to je za nemoc a čím léčit.???
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2008 20:49 Žena ustavprochore [567] – Re: Piky
Piky, minulý týden jsem vám k jedné z vašich nádrží napsala komentář mj. o nevhodném složení rybek a také o tom, že se mi hrbaté dánio nelíbí a mohla by to být nějaká nemoc. Nerada vyslovuji tohle podezření, ale zkuste projít sekci nemoci, zkřivená páteř v kombinaci s podlitinami a krvavými ranami... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2008 20:01 Piky
Tak už chudáci umřeli. Bettama to snad nebylo, dala jsem je hned do karantény. jenže jednomu se z potlitiny udělala rána jako by ho něco kouslo a zkrvavělo mu oko. Druhého jsem raději zbavila trápení, začala se mu dělat také podlitina na hlavě a oči už krvavé měl. Nevíte někdo co jim bylo? Tohle přeci musela být nějaká nemoc ne? sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2008 11:41 Piky – Re: fantasta
Ty dánia jsou malý - dánio pruhované, opravdu to může dělat betta? Teď mi jich je líto, v akvaristice mi je vybrali do akva oni že se snesou, závojnaté nejsou. Nicméně, ančíka taky a pak zjistim, že je to velké hovádko:) a musel pryč. Jenže tyhle nemám kam dát :-( A je fakt, že holky šly od samce, protože ho ožíraly. Snad to vymyslím, zabíjet je kvůli tomu nechci. Dík.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2008 11:33 R Muž Silent [5949] – Re: Piky
To je možný. Ale ryby rostou ale životní prostor ne. Buď si pořiď alespoň 30ti litrovou nádrž, nebo dej ty Dania pryč. Proti Bettám nemají moc šancí. A jestli ty Dania jsou závojová forma tak už vůbec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2008 11:22 Piky – Re: fantasta
Ne jsou to holky, ale byly spolu takhle už od založení, tak 3-4 měsíce a bylo to dobrý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2008 11:07 R Muž Silent [5949] – Re: Piky
Spíš mám pocit, že původce problémů budou Betty. Těch 15 litrů je dost málo a navíc Dánie jsou hejnové ryby( od 8 ks výše). Tím pádem jsou stresované a náchylnější ke zranění a následnému onemocnění. Ty Betty jsou v páru?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2008 11:03 Piky – krvavé žábry a fleky na daniu
Ahoj, nešlo mi založit nové téma a snad se to sem i hodí. Chci se zeptat jestli si myslím dobře, že mám otrávené ryby. Mám akvárko 15l a v něm dvě betty a dvě dania. Musím se přiznat, že jsem nějak nestihla týdenní úklid akvárka tak byly 14 dní v jedné vodě, ale vše o.k. až do včera. Při čištění jsem si všimla, že jedno danio má na boku krvavou jakoby podlitinu a krvavé žábry. Druhé jen ty žábry. Okamžitě jsem jim pustila vzuchování a dokončila čištění (1/3 vody vyměnila a použila aquaregulátor). No jenže se to nelepší. Taky nevím, jestli to větší danio neubližuje menšímu. Viděla sem jak do něj naráží tam kde má tu podlitinu. Tak poraďte prosím :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2008 08:35 R Muž Mrakoplash [1776] – Re: Imii
to se bude těžko poznávat
jednak je mrtvej delsi dobu a druhak je slusne ozranej ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2008 08:34 Žena Imii [45] – Re: Mrakoplash
Nejde mi o to jak dlouho (třeba celou noc, že jo) ale proč chcíp...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2008 07:36 R Muž Mrakoplash [1776] – Re: Imii
Jestli už plaval, tak je mrtvej delší dobu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2008 07:10 Žena Imii [45]
Fotka k příspěvku Nechci zakládat nové téma ...
Umřel mi sameček mečovky ... jen tak, nejevil známky nemoci. Takhle jsem ho našla ráno v akva, plaval u hladiny
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2008 21:55 DrEvil – čichavec
ahoj, potrebujeme poradit se zlatym cichavcem....mel na boku neco jako odreninu a par dni na to zemrel, ted ma dalsi neco podobneho pod okem...nevite co to muze byt??? diky :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2008 21:43 0 – Re: petrbart14
Časté jednoduché vysvětlení je v tom , že v obchodech nabízené rybky jsou v dnešní době velmi často , až převážně napadeny různými chorobami a parazity. Ryby po přenesení do nového prostředí jsou na ně mnohdy vnímavější a je nutností dát je (každý nový přírůstek - 'nákup' odděleně) na 10-30 dní do karantény s preventivním přeléčením. Bez tohoto postupu nečeká obyvatele Tvého akvária perspektivní budoucnost. Tak to vždy dělám a několikrát se stalo , že nakoupené ryby v karanténě se nepodařilo vyléčit a uhynuly , což není taková ztráta , jako když vymře celá obsádka akvária a akvaristu to odradí od dalšího chovu a s akvaristikou nadobro skončí. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2008 19:46 Muž Yirka [9126] – Re: petrbart14
To že je nastudováno-OK! Mně (nás co chceme pomoci) spíšzajímá zda tvé konání odpovídá předepsanému. ;-) , pokud myslíš, že je vše OK, kup si základní testy na NO2, NO3 a PH a pak bude možno nějak reagovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2008 18:24 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: petrbart14
Ještě jste neodpověděl Yirkovi, jak dlouho je akviško založené?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2008 18:02 petrbart14 – Re: Sid
Jo přečetl,ale nic nového to už mám nastudovaný dopředu?Tam sem příčinu nenašel. ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2008 17:12 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: petrbart14
Přečetl jste si, co je psáno v těch Yirkových odkazech?! hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2008 17:02 petrbart14 – Re: stanovsky
Ale jaký a jak se toho zbavím? tone Já se v tom neorientuju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2008 13:03 Muž stanovsky [29] - Živorodky
Nemůžou být ve vodě nějaké toxiny? Skoro to vypadá na otravu. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2008 10:23 Muž Yirka [9126] – Re: petrbart14
Jak dlouho máš založeno? Zkus porovnat své počínání s následujícími zkušenostmi.
www.horacovoakvarium.cz/…
www.akvarijni.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2008 10:04 petrbart14 – Úhyn rybiček
Moc vás prosím o radu :-( jsem začínající akvarista a umírají mi rybičky a já nevím proč.Každý den se s hrůzou budím kolik mi jich zase umřelo,mám 100 litrové akva ve kterém mám 2 skaláry,4 tetry měděné,měl sem 15 neonek už jen 4 sad ty umírají nejvíc s tím že mají rudé žábry,ze 2 čichavců 1 a ten je u hladiny v rohu a pohupuje se na místě,ze 4 pavích oček 1,2 platy mix a 2 ancistruse.Prosím o radu eventuelně co dělám špatně.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2008 21:49 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Turok
Asi tak. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2008 21:38 Muž Turok [18]
Sid no musíme si počkat na autora "bral jsem to před časem" jako dobu než ji to začalo umírat. protože pokud by to bylo 9+7 tak to by bylo hodně přerybněné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2008 21:03 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Turok
Takže celkem 6+5? coze
Tak to jsem asi něco špatně pochopil... hmm
Lucik: "Mám 35 l akvárium a v něm jsem ještě před nedávnem chovala 6 razbor a 5 teter červenohlavých, dlouhou dobu vše v pořádku... Přinesla jsem si před 14 dny nové ryby z akvarexu, právě tři razbory a 3 tetry červenohlavé..."
Z tohohle popisu jsem nějak mimo... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2008 19:31 Muž Turok [18]
sid myslím že měla původně 3+2 a k nim přikoupila 3+3 :)))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2008 18:49 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Lucik
V 35 l akvišku původně 6 razbor a 5 teter červenohlavých a k nim jste přidala další 3+3 ryby?!
Tohle považujete za "normální"?!
Píšete, že úhyn začal přibližně 2 týdny od tohoto počinu. To by odpovídalo tomu, co uvažuje Ustavprochore - mohlo by jít o otravu dusitany. Chtít po vás, abyste změřila jejich koncentraci, je bláhové, že?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [33] ...... 48

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 26751x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3116-postupny-uhyn-ryb?od=1601