Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Postupný úhyn ryb

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 39 Přejít na další stránku   1  
Postupný úhyn ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2007 22:35 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: JirkaE
Já krmím patentkami(mrazím si je sám),srdcem(velmi málo),koretrami,artemií,nebo Sera discus granulat.Dělám si i různé směsi,napsal jsem to zde:http://www.akvarista.cz/web/clanky/clanek-87
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2007 22:29 JirkaE – Re: Romy
Díky za rady,ještě prosím čím teda krmit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2007 22:25 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: JirkaE
2x-3x denně?Tak se krmí půlroční potěr.Dospělým rybkám stačí 1x denně a jeden den v týdnu půst.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2007 22:20 JirkaE
Překrmování?To nevím asi máte pravdu , ale pokaždé když se přiblížím k akvárku ,tak vystartujou jak šílený.Krmím 2x-3x.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2007 22:19 Anonym
..mám taky terčovce,akvárko založeno před měsícem..
ideální :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2007 22:15 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: JirkaE
Ber to jak u lidí,to co nám chutná není vždy zdravé.Nítěnky jim také chutnají,je to maso,ale podívej,kde se sbírají.Opravdu v největších sračkách.Myslíš,že je to to pravé krmení?Terčovec má krátké trávení,proto by měla být strava co nejlepší a rozmanitá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2007 22:11 JirkaE – Re: Dahak
Nítěnky,proč ne? Zatím jsem neměl problém , žerou jak šílený.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2007 22:09 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: JirkaE
Tady bych řekl,že je to ukázkový příklad překrmování.Bílí červíci,jsou nejspíše hlístice
.Podmímkou těchto hlístic je biofilm bakterií na skle a jiných předmětech v nádrži.Pomůže pravidelná výměna vody,společně s dobrým odkalením.Zrušil bych CO2.
For Dahak-pravda,hlavně ne nítěnky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2007 21:59 Muž Dahak [425] - Cichlidy
Tak hlavne bych nekrmil terce nitenkama to asi zaprve.Cervici nejsou nebezpecny taky jsem je mel a zmizelo to po vymene vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2007 21:57 JirkaE
Prosím o radu,mám taky terčovce,akvárko založeno před měsícem.Rybičky krmím:mraž.patentky,diskus speciál.Nítěnky - živé.Suché-Grana diskus.Koupil jsem CO2 Nutrafin a na spodní části v akvárku se udělal takový bělavý sliz.Jednou jsem to odstranil a za tři dny to tam bylo zas.Další věc asi horší je , že na stěnách akvárka jsou malinký bílí "červíci"skoro nejsou vidět.Nevíte prosím co to je.Děkuji za radu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2007 21:55 Muž Dahak [425] - Cichlidy
Dal bych si pozor i na pridavani CO2.Sam jsem to zkousel a pokazdy jsem to na rybach poznal tak jsem s tim prestal.Prece jen chovam ryby a rostlinky jsou áz na druhem miste.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2007 21:45 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: martík
Filtrace je jen tak tak,Fluval 204 je do 200 l.On průtok je počítán výrobcem bez zátěže.Jinak v osazení nádrže rybkami bych problém neviděl,je to tak akorát,takže hnojit minimálně,podle,,zalesnění".Asi by nebylo od věci sem hodit fotku.Ono je těžké si udělat nějakou představu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2007 21:21 martík – Re: Romy
mám 220L filtr fluval 204, jinak jsem tam měl 3 terčovce-zbyl právě ten hnědý, 30 neonek a 3 pancéřníčky, rosliny jen živé, krmím je granulemi Tropical pro diskusy a vločkovým universálním.
dík za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2007 21:13 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: martík
Ano,teplotu nejméně 29-30°C,28°C zvládnou snad jen terčovci hnědí.Pokud chceš radu,je potřeba vědět jak velkou nádrž máš,kolik ryb,jaké,jaká je filtrace,vstupní voda,voda v akva(to souvisí s testy).U vody je třeba znát gH,kH,pH,NO2 a NO3,to jsou základní testy pro chov(ne odchov).O hnojení můžeme polemizovat,je odvislé od množství ryb v nádrži.Dám příklad z mé nádrže 200 l-3x terčovec,20x neonka,1x gibbiceps,3x L-066,3x ancistrus,3x parmička černopruhá.Hnojím,jak jsem už psal,nepravidelně,spíše podle citu kolem 10 ml za 2-3 dny,někdy za celý týden vůbec.Dá se to poznat na rostlinách.Důležitá je pravidelná výměna vody,v mém případě 20% co 14 dní,1x za 2 měsíce 50% vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2007 20:58 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Kolco
No jo,ale 70-80% živin obstarají rybky a zbytky krmení.Samozřejmě záleží na tom,jak je nádrž zarostlá,v dobré víře se většinou víc uškodí,než pomůže. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2007 20:57 martík – Re: Romy
takže mi radíte teplotu tak kolem 30, a hnojit jen opatrně.
můžete mi ještě dát nějaké základní rady na terčovce?
ty testy si půjdu koupit co nejdříve - a na co všechno mají být?
dík.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2007 20:53 Muž Kolco [57]
Já jsem taky chtěl zpočátku pomoci trávě aby se uchytila,přidával jsem kysličník a Brutuse - tekuté hnojivo.Terčákům se to vůbec nelíbilo,začali hůře přijímat potravu,obtížněji dýchali a byli celkově nervní.A to jsem se držel známého pravidla,že rostliny přijímají živiny tím líp,čím je koncentrace nižší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2007 20:41 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: miro03
Dík,asi máš pravdu,ono je velmi lehké nádrž přehnojit. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2007 20:40 miro03
ahoj Romy,ono píšem len z skuseností,tu citlivost máš Ty,lebo nechováš terčovce prvý den ale ludia vetšinou na pmdd doplatili preto ho radšej nedoporučujem,pokial niekto však vie o terčovcoch tolko ako Ty tak sem vetšinou nenapíše o radu.Nech Ti plavu a darí sa Ti Romy. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2007 20:33 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: miro03
Ahoj Miro,PMDD to je otázka,já hnojím a nemám s tím nejmenší problém.Je fakt,že ne pravidelně,ale tak za 2-3 dny,kolem 10 ml do 200 l akva.Rybky jsou naprosto v pořádku.Tady to nebude v aplikaci PMDD,ale možná v jeho množství.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2007 20:29 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: martík
Něco,někde,ňák...bez testů,ryby v poho...,všechno bylo OK...ale asi ne pro rybky.Nevím,proč lidé,kteří chodí na jakýkoliv akvaristický web,nejsou schopni pochopit,že terčovci(a nejen oni)nepatří do rukou začínajícím akvaristům.Pokud byly rybky velmi plaché,jednalo se s největší pravděpodobností o žábrohlísty,pokud k tomu ještě měly velké břicho,nebo průhledné výkaly,jedná se o vnitřní parazity.Ono je to už stejně jedno,když jsou pod drnem.Mimochodem něco si alespoň přečti,28°C je pro terčovce hodně minimální teplota.A on ten 1-2°C udělají opravdu hodně.Při léčbě je teplota až 39°C.
Ono je také potřeba napsat jaká je filtrace,VŠECHNY !parametry vody,NO2,NO3,tvrdost,alkalitu,pH,jak častá je výměna vody,kolik,teplota...vše souvisí se vším.
Možná to byl tzv.danajský dar,neviním tebe,ale bez zkušeností se tyto rybky chovat opravdu nedají.A to je terčovec jedna z mála ryb,která dá chovateli na vědomí,že jí něco chybí,že není v pořádku.
Co se týče PMDD k terčovcům,někdo to zavrhuje,já s tím nemám nejmenší problém.Ale vše s citem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2007 20:28 miro03
Takže sme na to prišli pmdd hnjit pri terčovcoch znamená ako keby si im čítal rozsudok smrti,ked si im to dával,opýtaj sa johnsa dopadol podobne ,respektíve má podobné problémy,tomu susedovy odkáž čo ti povedal že merat ostatné hodnoty netreba nech ide chovat kone sprepáčením,alebo je taký profík?K terčovcom nedoporučam žiadne hnojivo ani pridávanie co2-takisto škodí terčovcom. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2007 20:03 martík – Re:
..jo a ještě kytky hnojim nějakým PMDD 3-složkovým podle návodu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2007 20:01 Anonym – Re: martík
teplotu mám tak 28st. PH tak 6.5-6.7 bohužel ostatní testy nemam. mam akva od kamoše souseda teprv 2měsíce a on prý nikdy testy nepotřeboval protože vše bylo ok. ještě jsem nacházel takové chuchvalce hnědé po celém akvarku. 2 ryby šli do kytiček a jeden mi zůstal a vypadá úplně v poho.
ještě jsem dokupoval neonky před 3týdny tak nevim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2007 14:08 miro03
pridaj sem hodnoty vody,ph,no2,no3,uhličitanovu tvrdost a celkovu tvrdost.Ako často meníš vodu,čím si krmil v poslednoj dobe. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2007 12:55 Muž macbrite [0] - Cichlidy – Re: martík
Vždycky existuje příčina... Hnojíš CO2? Jakou máš teplotu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2007 12:52 martík – umírající terčovci
Ahoj mám asi problém, začali mi postupně hynout terčovci.
nejdříve začali z ničeho nic prudce lítat po celém akvarku, pak byli zalezlí vzadu, nežrali,vypadali jako když lapají po vzduchu až nakonec zůstali na tom samém místě mrtví. všechno dělám pořád stejně takže to vůbec nechápu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2007 20:19 Zemi
Ještě mě napadlo, i když nevím jaká voda ti doma teče, vyměnit postupně obden 30% nádrže a myslím, že nic nepokazíš tím, když do akvária naliješ od Sery přípravek Generrali - je proti různým bakteriálním nemocem. Na druhou stranu si to chce rozmyslet jestli to ještě má smysl a nebylo by lepší založit nádrž znovu. Je možné, že sis tam něco zavlekl nemocnou rybu - těžko říci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2007 20:14 Zemi
Zkus změřit parametry vody, jaké mají hodnoty, hlavně NO3. A jaká je voda - čistá nebo zakalená?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2007 15:44 jawo – Re: Zemi
ako ja som ich tam dal neskor nedal som ich tam hned ale oni hynu uz mesiac v kuse ako nie ze kazdy den ale dajme tomu jeden den potom o tyzden a tak a zrazu vcera mi 8 ci kolko naraz
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2007 15:27 Zemi
Napiš, kdy si akva založil, kdy si tam dal ryby, jakou máš vodu - její hodnoty a zda před úhynem ryby projevovaly nějaké příznaky - potom se dá najít řešení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2007 12:41 R Muž Mrakoplash [1776]
pokud jsi tam ty rybky dal hned po zalozeni tak se ti nejspis otravily no2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2007 12:20 jawo – uhyn ryb
cawte chcek by som sa vas opytat...ze pred mesiacom som si kupil druhe akva...prve som mal 50 litrove a bolo uplne fajn, potom som si kupil 60 litrove a odvtedy nastali probelmi vsetko som spravil tak ako som mal vyumyval som vsetko,od strku po rastlinky a tak dal som tam rybky a odvtedy zcali hynut stale sa drzia bud pri zemi alebo su stale v rohu nic nerobia neplavaju...pred par danmi mi v jeden den asi 8 rybiek uhynulo a neviem cim to moze byt...budem rad ak by ste mi poradili..ak viete :) dakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2007 18:27 JMat
Fotka k příspěvku další foto..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2007 18:26 JMat
Fotka k příspěvku Flíčky se bohužel objevily znovu (jinak se rybka chová jako obvykle - baští a "luxuje" dno..). Zkoušela jsem hledat na různých stránkách co by to podle příznaků mohlo být, ale nic podobného jsem nenašla a v akva-prodejnách umí léčit jenom krupičku. Prosím poradil by někdo?? Díky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2007 20:53 Muž Turok [18]
ta nezpůsobuje tak velké ztráty a nešíří se tak rychle bude to něco jiného..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2007 13:09 Porcupine
že by tuberkuloza?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2007 10:41 JMat – Re: cassiel
A jak vypadá "logické" osázení akva? Závojnatka se na dno dostane (aby mohla "luxovat" kamínky)a jestli mám větší kytky ve předu nebo spíš u zadního skla je snad jedno, ne? Jinak tableta asi zabrala, protože ty flíčky už se ztrácejí..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2007 14:00 rolandmynar
Náhodou ta škeble je jeden z nejkrásnějších mořských šneků a největších Cypraea tygris - Zavinutec tygrovaný. Ten mimo jiné nežije ve sladkých vodách no. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2007 13:30 cassiel
No, já nevím teda... ale už od pohledu tam ta závojnatka nemá co dělat. hmm Naprosto nelogicky osázené akva.A ještě ty škeble na dně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2007 01:26 JARDA111 – Re: JMat
Ahoj, vim ze se ti zda na akvarko pocet ryb tak akorat ,ale je treba to brat tak ze 1 zavojnatka a 6 zivorodek vodu znecistuje daleko vic nez treba 100 ks neonek. zmer ph a no2-asi ty hodnoty nebudou nic moc,neprekrmuj a zvys objem filtracni hmoty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2007 20:15 R Muž Silent [5949] – Re: JMat
Neříkám že je nádrž přerybněná. Spíše je trochu nevhodně osazená. Pokud je tam málo živých rostlin tak musí být nasazená biologická filtrace.To že se nemoc dostala do aq s novou rostlinou není příliš pravděpodobné. Možná by stálo za to změřit hodnoty dusíkatých látek ve vodě. Ten Baktopur by se měl používat v karanténních nádržích. Ve společné nádrži většinou udělá víc škody než užitku. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2007 20:05 JMat
Když jsem počítala na 1 cm rybky 1 l vody, tak to jde, ne? Vím že 2 nejsou hejno, ale to bych musela mít v takhle malým akva jenom 1 druh.. Rok byl klid - nemohla jsem si s tou novou (neopláchnutou) kytkou přitáhnout nějakou chorobu z obchodu??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2007 19:57 R Muž Silent [5949]
Pro závojnatku je ta nádrž moc malá. Voda může být přesycená dusíkatými látkami. Baktopur tutově zabije všechny filtrační bakterie a následně se tím zhorší prostředí. Navíc tetry, dánie a pancéřníčci jsou hejnové ryby. Možná stačí zlepšit podmínky v aq. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2007 19:57 JMat
Fotka k příspěvku nepovedené foto, ale líp to asi nepůjde - pořád se drží u hladiny (nelape po vzduchu, ale drží hřbetní ploutev nad hladinou..)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2007 19:48 JMat
Fotka k příspěvku Akvárko má 54 l, v něm 4 tetry neonové, 2 panceřníčci, 1 závojnatka, 1 zebřička, 6 pavích oček a šnek. Rostliny 4 "živé" a 3 umělé (závojnatka je "likvidátor"). Filtr - ? - krabička, motorek, houba (kterou propláchnu, když nejdou bubliny..). Vodu používám odstátou - z kohoutku. Krmení TetraMin. Takhle funguje rok. Před téměř 2 měsíci jsem řešila problém s 2. závojnatkou, která měla (podle příznaků (?)) vodnatelnost. Tableta baktopur (pravděpodobně) zachránila zbytek ryb. Nové ryby nepřibyly (kromě narozených pavích oček) - jen mě teď napadlo, že jsem asi před měsícem koupila novou kytku a dala jsem ji rovnou do akvárka....
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2007 19:29 R Muž Silent [5949]
Na jakoukoli radu je třeba znát velikost nádrže, počty a druhy ryb, jaká voda případně druh filtrace. prostě více informací. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2007 19:08 JMat – Úhyn ryb a nemocná závojnatka
Prosím o radu - během týdne mi uhynuly 2 paví očka a 1 plata. Paví kluk před tím delší dobu odpočíval na listech nebo velkých kamenech, ale jedl normálně. Paví holka porodila a druhý den "byla pryč" a plata se včera začala skrývat pod listy a teď už to má taky za sebou. Na žádné z ryb jsem jinak nepozorovala nic zvláštního. Pár dní se mi zdá, že jiná "paví očice" má "roztřepený" ocas. A dnes během dne se objevily závojnatce na hřbetě červené flíčky. Podle příznaků jsem si na sera.cz/… našla případnou léčbu závojnatky (hodila jsem do akva tabletu SERA BAKTOPUR DIRECT - to snad nemůže uškodit, ne?). Doufám, že paví očice nemá tuberkulózu!!?? Dají se ještě zachránit zbývající rybky? Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2007 13:39 dulka
Mohl by mi někdo poradit, jakou chorobu mám léčit, popř. jak, když mají ryby krvavá skřele, v pokročilém stádiu se některým jakoby rozpadá tlamka a po projevení příznaků do dvou dnů hynou? Zanesla jsem si tu chorobu do akvárka před týdnem s novou bojovnicí a půlka ryb už je mrtvá než mi došlo, proč umírají. Zatím to zasáhlo všechny druhy, které jsem v akváriu měla (pancéřníčci, tetry, parmy, bojovnice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2007 11:59 jd
ok

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [39] ...... 48

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 26750x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3116-postupny-uhyn-ryb?od=1901