Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Postupný úhyn ryb

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 46 Přejít na další stránku   1  
Postupný úhyn ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2006 16:37 Žena Wampi [54] – hm
Dá se z toho vyvodit , že by si jí měla asi utratit a zařídit se např. dle Bleka. Musíš tomu dát čas jinak se ti nebude dařit nikdy. no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2006 16:35 Žena Wampi [54] – ty si to nečetla?
Dala si je prostě do nezaběhnuté nádrže. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2006 16:17 L.eViS – :-(
a bříško, které měla ještě včera sytě červené už má úplně pobledlé.. nedá se z těchto příznaků vyvodit čím to je? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2006 16:13 L.eViS – :-(
tak už dodělává i ta druhá neonka.. je čímdál pomalejší, postupně se tak otáčí na bok, ještě se brání, ale je to hrozný ji tak vidět :-(.. takže se nedá jednoznačně říct čím to je, jo? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2006 15:19 kremil – akva
bleku nechci ti do toho kecat ale jestli das sterku tolik co uvádís 5 a 10 centimetru tam toho místa pro ryby moc nezbude nezapomen že to je 25 l nádrž
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2006 15:18 Štěpán – .
ojé, bleku, nechceš mi napsat? :-D

A kdepa se tam ty živiny asi tak vezmou? Čerstvá voda sice trochu dusičňanů má, ale doopravdy jenom trochu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2006 14:42 blek – bublifuk
bublifuky jsou třeba tady: www.akvapotreby.wz.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2006 14:33 L.eViS – to blek
"Jestli máš takový tem „jakofiltr“ co se dává do setů tak ho vyhoď, zruš vzduchování a na hadičku od kompresůrku připoj bublifuk s akvacitu (včera jsem ho viděl za 50,- v OBI) "
takže "jakofiltr" asi mám. a nechápu co jsi to tady pospal- jaký "bublifuk", co to je? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2006 14:25 blek – štěpán
V každém nově založeném akvárku je živin poměrně dost, častěji víc než dost.
Kytky se daleko lépe vyrovnají měsíční dietou, než porostem ruduchy.
Co se týká toho vápence, nedoporučuje se z úplně jiného důvodu, než pro nějaké zvyšování tvrdosti. Ale takové základní věci přece nemusím mlademuchytremukrasnemuosamelemuakvaristovi vysvětlovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2006 14:11 Štěpán – .
No bleku, nechat rostliny v akvárku skoro měsíc samotné bez ryb, bez živin, a jenom jim svítit, mi připadá trochu kuriozní. leda by se jim trochu hnojilo, ale hnojit v novém akvárku (navíc v malém), je podle mě dost riskantní.

Ten vápenec není jed, je nevhodný jenom proto že by postupně pomalu zvyšoval tvrdost vody.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2006 13:41 blek – varianty
:-) Jak jsem předpokládal, Štěpán je nejspíš Vodníkúv agent a snaží se utopit další oběť smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2006 13:28 Sid – To L.eViS
Přečtěte si, co vám napsal Blek a zařiďte se podle toho. Atman At- f301 je "honič vody".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2006 13:10 L.eViS – rybky
snad to bylo těmi kameny.. dala jsem je včera do octu, protože až včera jsem se dozvěděla, že se tak pozná, který je z vápence.. a téměř všechny vypouštěly drobné bublinky. tak doufám, že to bylo tím. myslíte, že nějak můžu vodu "napravit" od toho vápence? ty kameny tam byly celou dobu (myslela jsem že když je vyvařím, nemůžou škodit), tak jestli udělaly velkou paseku..
všichni píšete, že je akva malé, ale když mě se sem větší nevejde:-( filtr mám Atman At- f301, je dobrý?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2006 12:45 Štěpán – .
způsob 1: nechat pár dní odstát vodu, dát tamkytky a pak 4 týdny čekat, a pak přidat ryby.

způsob 2: nechat pár dní odstát vodu, dát tam kytky se čtvrtinou ryb, co je maximální počet na akvárko, pravidelně měnit část vody dobře odstátou.

já hlasuju pro způsob dva. vsadím se, že to akvárko bude zaběhnutý rychlejš, a rostliny na tom budou mnohem líp.

Horác napíše něco o Novém dnu.

25 litrů je akvárium vhodný na speciální účely: vytírání ryb, léčení ryb,
ale na chov rybiček je fakt malý...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2006 12:01 blek – jak na to
25 litrů je strašně málo a taková nádoba bude vždycky náchylná na různé výkyvy v chemismu vody.
Ve tvém popisu vidím několik chyb které mohou být příčinou. Začni znova a udělej:
Odnes neonku zpátky do krámu.
Všechno vylej.
Na dno dej říční křemičitý písek. Vrstva by měla být minimálně ve předu 5 vzadu 10cm. Pokud ho chceš koupit, doporučuju „Nové dno“ od Rataje. Není nejlevnější ale jeden balíček ti stačí anic s ním nezkazíš. Vykašli se na všemožné drtě, bílé modré oranžové, přesto že jsou prodávány speciálně pro akvária většinou jen škodí.
Písek se nevyvařuje ani nijak nedesinfikuje!!! Pouze ho propláchni.
Kameny od moře jsou plné vápence a ten do akvárka v žádném případě nepatří, pokud už tam nějaké kameny musí být, dej tam nějaké ohlazené křemínky z řeky.
Až budeš mít v akvárku dno, napusť do něho vodu ale nic dalšího ( myslím jakékoliv nesmysly na úpravu vody)
Kup si a zasaď nenáročné rostliny, to je například Limnophila sessiliflora, Egeria densa, Microsorium pteropus nebo Vesicularia dubyana. A zasaď je co nejdříve.
Jestli máš takový tem „jakofiltr“ co se dává do setů tak ho vyhoď, zruš vzduchování a na hadičku od kompresůrku připoj bublifuk s akvacitu (včera jsem ho viděl za 50,- v OBI)
Až budeš mít tohle hotové, musíš v akvárku svítit 12 hodin denně a nepřetržitě filtrovat.
Asi po 4 týdnech takového provozu tam dej rybičky a mělo by to klapnout.
Vzhledem k tomu, že v takovém 25litrovém akvárku je ve finále asi 15 litrů vody doporučuji ti jako osádku max 6ks neonek nebo rarbor .
Takže to shrnu, Do akvárka nepatří žádné chemikálie, nesmíš zničit užitečné bakterie ustavičným vyvářením čehokoliv, naopak musíš dát nádrži čas aby ji ty bakterie náležitě osídlily a začaly čistit vodu.
Spousta Vodníků ti tu napíše, že tam ryby můžeš vrznout hned a že stačí nalít nějakou kouzelnou vodičku ale po tvých zkušenostech bych to opravdu začal dělat tak jak se má.
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2006 11:51 Sid – Znovuzaložení
O tom akva vím minimum. L.eViS m.j. píše, že použila "desinfekci", "chemikálie" ... ??? Jaké???
Ale zpět k otázce - jestli přežila ta druhá neonka, vodu bych nechal. Aspoň se uvidí...
Přežije-li, dopřál bych jí po těch 2-3 týdnech pár kolegů a kolegyň.
Pokud uhyne i ta druhá, je to špatenka. Pak bych s novým založením počkal, až toho budu vědět o akvaristice víc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2006 11:38 Žena Wampi [54] – Side
ještě jen pro upřesnění... Založil by si ho znovu nebo nechal s tou stávající vodou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2006 11:35 Žena Wampi [54] – jo a
pokud zasadíš dost kytek a půjdou ti tak se na nějaký vzduchování vykašli nech jen filtr jemně čeřit hladinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2006 11:35 Sid – Malé akva
Máte-li trvale zapnutý filtr, vzduchování nepotřebujete ani ve dne. Aby vám byl váš filtr k užitku, měl by mít (přiměřeně k velikosti akva!) co největší filtrační hmotu. Jestli máte takový ten elektrický "honič vody", zvažte jeho výměnu za "bublifuk".
A držte se toho, co vám radí Wampi - vodu neměňte, doplňte do akva ŽIVÉ rostlinky a nechte je v klidu další 2-3 týdny. Pak teprve uvažujte o rybkách.
No a zkuste otestovat octem váš kámen od moře a vzorek substrátu dna na obsah vápníku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2006 11:33 Žena Wampi [54] – levis
kvůli tomu že to je hejnovka fakt nechcípla to určitě ne spíš mě zaujalo to že si koupíš jen dvě ale asi to v dané situaci bylo jen dobře.
Asi bych to řešila pro klid duše takto v případě že sis zanesla nějakou nemoc ale já si spíš myslím že to bylo nevhodnýma podmínkama ale pro klid v duši. Založila bych ho znova desinfekce všeho napustit vodu zasadit kytky svítit 12 hod. denně aspoň 11 W. Jo a jaký máš filtr? Nemáš foto akva? No a s rybama bych fakt počkala když máš po týdnu takovýhle problém. Měla bys to vydržet aspoň těch 20 dní bez nich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2006 11:21 R Muž Mrakoplash [1776] – rybky
Ona uz mohla bejt nemocna :) to ze je to hejnova rybka bylo spis mireny na ten vyber :) Co sem se tady docet tak neonky nepatri zrovna k bezproblemovym druhum.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2006 11:17 L.eViS – rybky
a neříkej mi, že by rybka chcípla za den jen proto, že je to hejnovka? já už nevím..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2006 11:16 rybky – L.eViS
ale já mám filtr zapnutý stále, jen vyndávám to vzduchování, protože to dělá rámus a já v pokoji spím. a mám znova měnit vodu? nebo to ještě nechat týden,dva tak jak to je?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2006 10:57 Žena Wampi [54] – jo
škoda, že máš jen 25 l mám tu taky jedno ale jen jako karanténu a je to fakt moc malý. Špatně se to udržuje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2006 10:55 Žena Wampi [54] – akva
Filtr musí být zapnuttý v jednom kuse to za prvý za druhý dvě neonky je blbost jsou to hejnovky. Nekupuj žádné ryby zapni filtr nasaď rostliny nech to 14 dní ovšem lépe 3 neděle jet bez ryb a pak si povíme o tý auře, jo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2006 10:51 L.eViS – stále umírají rybky
ahoj, před časem jsem zde psala, že jsem založilakavárium a do týdne mi ryby umřely. ve stručnoisti- koupila jsem 25l akva, vyvařila štěrk, dala rostlinky, filtr, nechala týden puštěno a dala ryby. bylo jich dohromady celkem 12, což mi bylo řečeno že je moc. a že pravděpodobně umřely otravou N-látkami a potom i chemikáliemi, ptže jsem vodu vyčistila a dala dezinfekci. no takže jsem udělala pokus č.2. minulou neděli jsem opět vyměnila vodu, štěrk i kameny vyprala v horké vodě, koupila jsem další rostliny, zapnula filtr, topítko a do včerejška nechala. vzduchovala jsem přes den, v noce jen filtrovala. včera jsem koupila dvě neonky. byly čiperné, v pohodě i když jsem šla spát. ráno jsem se probudila a jena neonka byla ppět mrtvá. jsem z toho nešťastná. mám doma tak tucet přiruček.. myslíte že by to mohlo být např. špatnými kameny? mám tam 1kámen od moře, ale ten jsem důkladně vyvařila. jinak opravdu už nevím.. můžete mi někdo ještě nějak poradit nebo na rybičky prostě nemám auru? :-( ještě teda uvidím co ta druhá, jestli to zvládne..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2006 18:01 solem – vzduchování
no ryb je tam hodně, pro bych raději vduchoval tím cigaretovým filtrem, ale nevím, se s potřebou kyslíku takové zkušenosti nemám, u mě všechno dýchá vzdušný.:))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2006 17:58 Žena Wampi [54] – hmmmm
Ale zase tam máš poměrně dost ryb tak nevím. Chtělo by to , aby se k tomu ještě někdo vyjádřil. Ten cigaretový filtr je bomba i já ho mám na CO2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2006 17:54 Žena Wampi [54] – no
Ono by asi stačilo, pokud by ti ten filtr mírně čeřil hladinu i tak by se ti tam dostalo vzduchu nejspíš dost, možná není nutné vzduchovat. Co Soleme?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2006 17:51 solem – filtr
docele hezké drobné bublinky dělá cigaretový filtr nacpaný v hadičce, používám je na CO2, takové ty na balení cigaret, dají se dobře trhat
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2006 17:49 mirlun(mirek) – bubliny
jj, bubliny(fakt je bez nich neslyšný). už si v hlavě rozmýšlím, jak hadičku vyvedu ke dnu, udělám dírky z boku a na konci nějaké ucpání apd. aby vycházely větší bublinky s menší frekvencí, ale ještě to promyslím. mohlo by to být krásné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2006 17:39 solem – vzduchování
Hlučné jsou bubliny nebo strojek? Já jen že v případě bublin se to dá vyřešit tak že vývod vzduchu umístíš do toho rozptylovače..)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2006 17:25 Muž mirlun [48] - Rostliny – upřesnění
filtr je úplně obyč. atman(150kč). on by ani nebyl tak hlučný, kdybych s ním současně nevzduchoval a to už je hluk, při kterém já nehodlám usínat. :-) o rozptylování proudu vody jsem už uvažoval, ale zase nechci upírat rybičkám "tobogán". on zas tak rybky neháže(netočí), ale připadá mi, že ony chuděry takto musí stále plavat proti proudu.
prostě jsem začátečník a nechtěl jsem utratit peníze za dražší filtry, když bych třeba slavil neúspěchy s životností ryb.
vážím si kritiky a rad, co se tady shromažďuje a je to dobře, protože poslouží k poučení všech ostatních, co si třeba zítra chtějí pořídit svoje první akvárium. potlesk

děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2006 17:19 Žena Wampi [54] – uf
No tak to jsem si oddychla. Jinak Mirku , koukla jsem na to tvoječ akva a musím říct, že ho máš celkem hezké. Tak bych být tebou moc neřešila něco o nějakém končení a koupila nový , lépe vyhovující filtr, abys to měl v pohodě. Takhle si akorát morduješ bakterie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2006 17:16 solem – vír
já ne, mě voda neproudí, protože jí hned u výtoku rozptyluju do všech stran.:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2006 17:11 Žena Wampi [54] – ach jé
No vy těm rybám koukám dáváte rovnou skotský střiky . Chudiny no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2006 17:10 solem – hluk
no nevím jak moc je hlučný, ale myslím že to že se s nimi točí voda rybičkám vadí víc než hluk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2006 17:09 Žena Wampi [54] – filtr
Já si myslím, že rozčeřit proud z filtru situaci asi moc nezachrání , pokud je ten filtr tak hlučnej.. ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2006 17:08 solem – to wampi
no já mám v 70l také malý filtr asi za 200 a s průtokem 200l/h to dělá docela slušný proud, myslím že je to drsnější tryska než některé větší co rovnou čeří
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2006 17:07 Žena Wampi [54] – ..
Asi máš ten filtr zbytečně moc našlapanej do toho mého , když jsem zkusila vrazit velký kus molitanu tak už se mu do toho moc nechtělo :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2006 17:06 solem – filtr
potlesk zbývá jěště něco pro rybičky?:) Jinak když jsi kutil tak ti nebude dělat problém vyrobit si něco co rozčeří vodu vytékající z filtru tak aby ten proud nevytvářela a tudíž aby mohl běžet stále
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2006 17:05 Žena Wampi [54] – filtr
Co to máš za filtřík prosimtě? Mám jedno malé 25 l akva v ložnici a v něm úplně obyčejný malý filtr cca za 220 kč.-. Je zapnutý non-stop a vůbec o něm nevím. A že by mi točil s rybama to ani náhodou. Mám vývod pod hladinou a jen ji lehce čeří. Malé molly to nemůže absolutně rozhodit. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2006 16:55 mirlun(mirek) – filtr-polemika
ano filtr vypínám. mám 20litrů a čistých tak 16litrů vody.mám vnitřní, sice malý filtr, ale vyvolá proudění obsahu kapaliny a není nehlučný. proud vody musí rybky namáhat(fyzicky) a brum(zvuk) filtru uvnitř, musí rybky stresovat. nechci je unavovat a znervozňovat celý den. proto vypínám filtr. už jsem uvažoval o vnější variantě, ale uvidím, zda mě akvárium neomrzí, nebo zda si pořídím větší a tam si budu jistě instalovat vnější a nonstop filtr. :-)
děkuji za podnět k znovuzamyšlení.
(úplně popravdě: malinký filtr, co jsem koupil jsem zdokonalil přídavným několikrát větším filtrem(molitanem) s děravou trubicí uvnitř, pracuje nyní na 300% při stejné spotřebě a nemusím se bát zanešení mřížek, protože plocha S(cm2) molitanu je 1000x(doslova-odhad) větší) (jsem kutil, musím se pochválit) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2006 16:39 Žena Wampi [54] – filtr
Jen jsem si všimla , že filtr na noc vypínáš a to bys teda rozhodně neměl. Filtr má být zapnutý pořád. no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2006 16:20 Mech – Otík
Musím taky souhlasit s ostatníma. Jsou to velice choulostivé ryby. První 2 měsíce jsou pro ně kritické. Pak už by se měli aklimatizovat. A možná bych jich doporučil koupit víc. Když jsou v malém hejnu tak mi osobně připadají spokojenější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2006 16:29 Falcon-554 – přesně
Nemohu než souhlasit se Sidoniusem...jak se jedná o jednu rybku, tak si z toho nelámej vůbec hlavu. Jak píšeš sám-mohlo to být samotným porodem, stářím, ale i rybka může dostat nějaký infarkt či mrtvičku. Takže to hoď za hlavu ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2006 15:33 Sidonius – Otík
Odpovědět na všechny otázky nedokážu - asi bych nedělal nic jiného... :)
Takže jen na tu jednu se pokusím odpovědět: pokud je mi známo, otocinklové v našich akváriích pocházejí z odchytů ve volné přírodě. Že jich tuto náročnou cestu mnoho zaplatí životem, se dá předpokládat. Další nezvládnou adaptaci na podmínky v našich akva. Nikdo také není schopen říci, jak je ten který jedinec starý...
Když vemete tyto skutečnosti v úvahu, nemělo by vás nadmíru znepokojovat, pokud některý jedinec uhyne...
Něco jiného by byl hromadný nebo i postupný úhyn více jedinců.
Ať se vám daří!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2006 15:15 mirek – uhynul jeden krunýřovec jednopruhý
Jsem akvarista začátečník.
Po měsíci existence úplně nového akvaria mi uhynul jeden(ten větší) ze dvojice krunýřovce jenopruhého. Ostatní ryby (zbylý krunýřovec, 8 neonek+3paví očka(2samičky+1samec)) jsou krásně čilé, už dvakrát jsem objevil nové malinké gupky-stále žijí, rostlinky rostou moc, až se mi to nehodí). ph 7, snad 7,2. Teplota nevykyvuje z intervalu (24-27)stC.
Před asi 10 dny(asi 5.11.06) jsem objevil na listu rostliny malinkou průsvitnou placku, co se pohybobovala velmi pomalu, usoudil jsem, že to může být malinký budoucí krunýřovec, ale další jsem nikde nenašel. To byli oba velcí ještě naživu, ale za asi 6 dní jsem nalezl tělo toho většího dospělého krunýřovce u hladiny, ve stadiu rozkladu(bílé), pak jsem už nenašel ani tu malinkou placku s fousky.
Žádné jiné tvory nemám.
Chod akvaria a údržbu provádím podle pokynů na tomto webu v souladu s ostatními weby.
krmivo - pouze TetraMin
14.9.2006 jsem vytvrořil akvarium 20l bez rostlin a ryb, použil jsem přípravek "Start+" a "Biofiltr", přesně podle návodu.
(dva lávové kameny(malé) a jeden vyvařený kořen, říční štěrk)
15.9.2006 jsem vysadil rostlinky(Kalužník dvoumužný, Bahnatka bezstopečná,Bakopa drobnolistá,Douška hustolistá) a vypustil 3 neonky obecné.
19.9.2006 jsem vypustil 5 neonek červených, 2 krunýřovce jednopruhé a 3 paví očka.

Nic jiného neuhynulo, vše je až moc živé a žere, proto nechápu, proč mohl jeden krunýřovec odejít.
(mohla samička krun. porodit a pak uhynout ? před uhynutím jsem vyměnil filtr, ale starý částečně vyždímal zpět, moc čistá voda?(odkaluji a obměňuji třetinu vody -1x/14dní)), filtr se vzduchováním na noc vypínám.)
(mohla to být nákaza z prodejny?)
(mohlo být v akv. moc přerostlých rostlin?)
(přemnožily se bakterie z přípravku "Biofiltr" nebo naopak málo používám "StartPlus" a "Biofiltr"?)
Mám si s tím lámat hlavu, počkat měsíc a pak koupit dalšího krunýřovce nebo to není nic závažného, co by indikovalo nějakou nemoc a mohu hned dokoupit krunýřovce?)
Založení a chod okvaria jsem prostudoval důkladně, ale o odchodu jednoho krunýřovce jednopruhého, když druhý je po týdnu stále naživu, jsem na netu nenašel moc odpovědí.

Jak odkalujete dno, abyste neodkalili i možná nalepená mláďata krunýřovce?
Budou se množit neonky, když některé neonky prohánějí ty druhé a já nepoznám tření u ryb a mohu odkalit třeba jikry?
(neonky: www.salix.cz/…)

Děkuji za nápady a rady.
Děkuji za tenhle web. :-)
mirek luňák
(mirlun zavináč centrum tečka cz)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2006 11:16 procha – rada
Tak jsem poslechla tvé rady a uvidím, co bude dál. Ještě si musím někde koupit ty testry. Dík ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2006 23:22 Muž wladys [291] - Cichlidy – NO2
Pokud lapají u hladiny tak sou určitě vysoké...už sem psal vyměnit polovinu vody v nádrži koupit testy měřit sledovat...Kvalitní filtrace je základ. ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [46] 48

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 26750x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3116-postupny-uhyn-ryb?od=2251