Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Postupný úhyn ryb

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 22 Přejít na další stránku   1  
Postupný úhyn ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 11:47 R Muž Silent [5949] – Re: Denver
Pokud budeš vyndavat filtr, tak bych doporučil ho nechat běžet v kýblu s odstátou vodou (nejlépe z akvária) pro zachování nitrifikačních bakterií.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 11:43 Žena Denver [1] – Re: stetinka
Díky, a mám odstavit filtr na celou tu dobu? Zatím jsem ho dala na nejmenší výkon.. (ještě se mi akva nenahřálo). Topení asi celou dobu nevypínat, že? A mám tedy každý den přidat trochu soli?( třetinu nebo desetinu po výměně vody?)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 11:36 Žena stetinka [270] – Re: Denver
je to na tak dlouho, než zmizí poslední tečka z poslední ploutve, plus pár dní navíc (ideálně týden)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 11:35 Žena stetinka [270] – Re: NASREDDIN
návod je obecný, teplotu je třeba zvýšit maximálně k dannému druhu. Nebudu dávat 32°C u kardinálek nebo závojnatek,ale tahle osádka to zvládne ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 11:33 Žena Denver [1] – Re: NASREDDIN
Tak jsem se rozhodla, že taky zkusím bez chemie. (Eshu tady neprodávají) Jen teplotu a sůl. To je potom za 10 dní?A každý den měnit 10% vody a přidat opět sůl? Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 10:03 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Denver
Ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 09:58 Žena Denver [1] – Re: NASREDDIN
tak já se zkusím v obchodě podívat, jestli mají Eshu, stejně tam pojedu ještě pro nový filtr. Kdyžby měli Eshu, mám přidat i tu sůl?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 09:55 Muž NASREDDIN [1383] – Re: Denver
Tak ohledně krupičky mám osobní zkušenost pouze u léčby teplotou a solí, bez léků.
Než Bioicht, to bych, dle spokojených ohlasů, volil raději přípravky Esha exit a Esha 2000, už z toho důvodu, že se u nich neprovádí žádné manévry s filrem.
Když už Bioicht máte, držte se tedy návodu výrobce i když se mi to vypínání filtru vůbec nezamlouvá.

Pokud léčíte krupičku, tak žádné ryby nikam nestěhujte, musí se přeléčit celá nádrž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 09:55 Muž Tudy [330] - Krevetky – Re: NASREDDIN
JJ, myslel jsem tím založení akva s novými rybami...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 09:54 Žena Denver [1] – Re: NASREDDIN
A mám přidat i sůl, když budu aplikovat bioicht? A co s pancéřníčkama, mám je raději z vody odlovit a přendat do "kýblu" s filtrem?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 09:49 Žena Denver [1] – Re: NASREDDIN
to mi taky řekli v akvaristice.. že mám postupně o dva stupně zvýšit teplotu vody (mám teď 25, takže na 27 by mi to vyšlo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 09:47 Žena Denver [1] – Re: NASREDDIN
Ze středy na čtvrtek mi umřelo 5 rybek, asi zhoršení vody nitěnkami, vyměnila jsem včera půlku vody. Dnes se na některých zbylých rybách objevila krupička. Koupila jsem Bioicht, a tam se píše, že když ho naliju do vody, mám vypnout na noc filtr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 09:46 Muž NASREDDIN [1383] – Re: Denver
Mimochodem, vidím tu radu zvýšit teplotu na 32stupňů, ovšem v návodu k BIOICHTu www.dajanapet.cz/… se jasně píše
Zvýšíme teplotu o 2-3˚C proti normálu ale ne více než 28˚C.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 09:40 Žena Denver [1] – Re: Moucha
ok, a filtr vytáhnout jen na noc, jo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 09:40 Muž NASREDDIN [1383] – Re: Denver
Já tu teď hledám co vlastně léčíte.
Pokud by se filtr musel opravdu vypnout, tak to udělejte jak napsal Moucha, jinak si můžete celou situaci ještě zhoršit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 09:37 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Denver
filtr dej do kyblu s vodou a zapni ho, aby ti nepochcipala biologicka filtrace
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 09:32 Žena Denver [1] – Re: NASREDDIN
můžu tedy vyměnit třetinu vody, dát kuchyňskou sůl, a na večer nát bioicht a vypnout na noc filtr? (je to tak napsáno na Bioichtu)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 09:30 Muž NASREDDIN [1383]
Tudy napsal: radikální řešení je dezinfekce a znovu založit akvárium.
Tak takové řešení bych v případě oslabených ryb , radši nedělal, leda bych je chtěl dorazit, v čerstvém akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 09:12 Žena Denver [1] – Re: stetinka
jo a kolik soli na 54l, prosím? 1 lžička? (mám jen kuchyňskou) (A mám tam dnes přidat i ten další filtr a rostliny, když mi propukla nemoc? Asi ne, že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 09:11 Žena Denver [1] – Re: stetinka
mám topítko, takže mám z 25 stupňů hned přejít na 32? Právě že přes noc se jedna tak osypala, že má skoro po celém těle tečky, černá míň, a další má taky pár teček. V akvaristice mi dali Bioicht.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 08:57 Žena stetinka [270] – Re: Denver
vyměň opět vodu, jestli máš kompresor, zvedni teplotu na 32°C, osol. Pokud nemáš kompresor, tak teplotu nemůžeš u přidušených ryb riskovat. Musí to být rychle, než se ti to rozjede, to bys pak musela jít do chemie. Pozor krupice jede rychle, každou hodinu přibývá!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 08:00 Žena Denver [1] – Re: Denver
Fotka k příspěvku fotky se mi nedaří načíst:(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 07:45 Žena Denver [1]
Rybky přežily noc, ale pro změnu se asi na 3 objevily bílé tečky. Je to krupička? Četla jsem v knihách, že bílé tečky (nebo asi spíš povlaky) mohou být i něco jiného, např. plíseň..Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 07:44 Muž Tudy [330] - Krevetky – Re: Denver
Kup si testy - stačí pH, NO2, NO3, uhličitanovou a celkovou tvrdost. Pokud bude vše OK, stačí měnit vodu 1x týdně, cca 1/3 objemu. Máš živorodky, takže odkaluj také 1x týdně spolu s výměnou vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2010 18:07 Žena Denver [1] – Re: stetinka
rybky začaly plavat i jinde než pod hladinou a nešly ke dnu, takže to vypadá, že situace se zlepšila. Dvě se momentálně drží víc u filtru, ale to občas dělaly i předtím. Zářivku jsem nenašla jaký to je typ, ale myslím, že asi 15W. Díky za ostatní rady, budu se jimi řídit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2010 17:50 Žena stetinka [270]
jak vypadaj ryby po výměně vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2010 17:49 Žena stetinka [270]
Jestli máš nitěnky, jako takové. Tedy ne patentky apod, tak ty v mražené podobě jsou skutečně jen bláto, akorát to zakalí vodu. Mnoho začínajících akvaristů ale říká nitěnky všeobecne mraženému krmení. Kup si patentky, černé komáry, koretry,...ty jsou hodně výživné a nekalí vodu. Nepař je horkou vodou, zničíš vitamíny. Jen je nech s síťce rozpustit pod tekoucí vodou.
Chtěla bych opravit katterinečku, ty filtry musí běžet oba současně MINIMÁLNĚ 3 týdny, raději měsíc. Za týden bude ještě účinek nového filru minimální.
K té řase. Jelikož píšeš, že mám 54 l, což je častá velikost prodávaných setů, tipuji, že máš set s jednou slabou zářivkou. To bude asi základní problém, proč tu řasu máš. Zkus se zamyslet, zda bys světlo nemohla posílit.Nejlepší by bylo, kdyby sis vyplnila profil,abysme tu nemluvily do větru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2010 14:15 Žena Denver [1] – Re: katterinecka
aha. OK, tak je raději vyhodím (ty nitěnky).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2010 12:40 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Denver
kdyby to bylo z nitěnek tak proto že by zhoršily kvalitu vody, ne proto že by ryby nějak onemocněly, to by neumřely v jednu noc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2010 12:08 Žena Denver [1] – Re: Yirka
Taky mě to napadlo. Krmila jsem je nitěnkami jednou minulý týden, to byly v pohodě. A teď po týdnu v úterý, a ve středu začaly problémy. Mám mražené nitěnky od firmy happy food.. a vždy je pro jistotu přeliju vařící vodou (bylo mi porazeno v akvaristice). Ale nitěnky jedli i pancéřníčci, aspoň co jsem si všimla, a ti vypadají, že jim (zatím) nic není, jsou čilí jako vždy. Tak teda nevím. Asi je zkusím vysadit, a koupit něco od IT-Tropic.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2010 11:55 Muž Yirka [9126] – Re: Denver
Mražené nitěnky jsou většinou docela humus. Když už tak čerstvé a to ještě z prověřených zdrojů. Nekorespondují problémy se začátkem krmení nitěnkami? Když už mražené tak jsou daleko lepší možnosti. www.aquamaster.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2010 10:07 Žena Denver [1] – Re: katterinecka
ok, díky. Pořídím, co nejdříve.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2010 10:06 Žena Denver [1] – Re: roper
čistila jsem ho naposledy asi před dvěmi týdny. Tak jsem vyměnila téměř polovinu vody a spustila filtr. Snad to zvládnou..Díky všem za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2010 10:00 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Denver
raději bych ho teďka nečistila, jestli není snížený průtok tak to není potřeba. (a jak už psali, ve vodě odlité z akvária) A co nejdřív pořiď ten nový (pak je dobré je mít třeba týden zapnuté oba a pak teprv ten starý odstranit)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2010 09:58 Muž roper [10] - Cichlidy
Záleží, kdy si ho čistila naposledy. Pouze ve vodě z tvého aqa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2010 09:49 Žena Denver [1] – Re: stetinka
jo a takový dotaz... mám vymýt i filtr? Nebo s tím počkat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2010 09:47 Žena Denver [1] – Re: stetinka
OK. A řasu mám smýt jakým způsobem? Omýt i dekoraci? Na sklo mám magnetickou stěrku. Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2010 09:45 Žena Denver [1] – Re: katterinecka
tak jo, zkusím asi ještě nějakou rostlinu přikoupit, sice už moc nevím kam s ní, ale zkusím to nějak vymyslet. Zářivku mám, co byla v setu, akvárium mám 2 měsíce, tak snad je ještě ta zářivka dobrá.
A pomohl by i ten šnek, třeba ampulárka, nebo ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2010 09:45 Žena stetinka [270] – Re: Denver
pět roslin na 54 l akva je hoooodně málo. Přidat alespoň deset a to rychle rostoucí. Smýt řasu ze všeho, co se dá. Nový filtr koupit určitě, ale nechat je měsíc běhat oba najednou. Rybám vyměň vodu okamžitě, vůbec není potřeba ji odstávat. Já mám dokonce nasazenou hadici na vodovodní přívod a leju rovnou. Chloru je ve vodě tak málo, že rybám nevadí. Navíc ty máš akutní problém a pokud vodu nevyměníš okamžitě, bude pozdě. Ryby se ti dusí. Zbytek už ti katterinečka vysvětlila. Ale teď rychle jdi vyměnit klině půlku vody!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2010 09:42 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Denver
Nejlepší neudělat jim vhodné podmínky. Klidně ještě rostliny přikup, těch není nikdy dost, leda až už se ti tam nevejdou. Rybky zkus krmit jen jednou denně, to jim neuškodí. A pokud máš nějakou speciální zářivku v krytu už víc jak půl roku, tak bys měla koupit novou (nejlíp obyčejnou třípásmovou s označením 8XX, např 830,840)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2010 09:38 Žena Denver [1] – Re: katterinecka
Rostlinám si myslím, že se daří, jelikož stále rostou nové listy. Svítím 12 hodin. Mám tam i šestou, ale to je jen takový oddenek co se ulomil, i když už taky raší nové lístky. Snažím se je nepřekrmovat, i když u ostrotlamek to jde těžko poznat, sežerou hned vše. Krmím dvakrát denně, jednou týdně půst, potravu střídám (granule, vložky, spirulina, tablety, disky, a nově mražené nitěnky). A pomohl by na tu řasu třeba i nějaký plž?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2010 09:35 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Denver
s řasama je to složitý, hnědé rostlou většinou když je málo světla. Hlavně se musí dařit rostlinám (klidně i nějaké přikoupit), měnit pravidelně vodu, nepřerybňovat, nepřekrmovat, a pak by řasa růst neměla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2010 09:32 Žena Denver [1] – Re: katterinecka
ok, děkuji. Vyměním ji za 2 hodiny, snad mi do té doby neklesnou ke dnu (dnes jsem tak jednu viděla skonat).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2010 09:32 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Denver
kup třeba tohle akvaterahobby.cz/… a akvaterahobby.cz/… Ten molitan vyber podle rozměrů aby se ti na výšku vešel do akvárka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2010 09:31 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Denver
je z vodovodu? stačí odstát třeba půl hodiny, já ji nechávám odstát jen chvilku. Určitě lepší než ji neměnit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2010 09:26 Žena Denver [1] – Re: katterinecka
a nevadí, že dnes nemám odstátou vodu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2010 09:25 Žena Denver [1]
jo a ještě, každý týden jim už 3. týden dávám jeden den půstu, ale přesto tam mám plno hnědých řas i na skle.. Nemůže to mít taky podíl? (ty řasy)? Mám skoro celé akva hnědé (teda jestli to jsou řasy)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2010 09:25 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Denver
teď ji meň čatěji, rovnou třetinu vyměň, zítra taky a pak jestli to bude lepší tak už tak často nemusíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2010 09:24 Žena Denver [1] – Re: katterinecka
díky, vypínat ho tedy nebudu. A jaký je třeba kvalitnější? (nyní si nemůžu dovolit příliš drahý). Já myslela, že s tím kyslíkem u rostlin to je naopak, že fotosyntetizují v noci.
Tím měnit vodu častěji, znamená 2-3 týdně 1/3 vody? To jim pomůže? Mám pocit, že mi do zítra uhynou i ostatní živorodky, jsou u hladiny, jako ty, co umřely..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2010 09:20 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Denver
teď měňte vodu častěji, a pořídila bych kvalitnější filtr, tenhle má málo filtračních hmot.
A rozhodně už filtr nevypínat.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [22] ...... 48

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 26751x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3116-postupny-uhyn-ryb?od=1051