Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Postupný úhyn ryb

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 34 Přejít na další stránku   1  
Postupný úhyn ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2008 18:09 Žena ustavprochore [567] – Re: Lucik
co dusitany?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2008 18:00 Muž Turok [18]
karanténa se doporučeje 14 dnů až tři týdny a i tak je lepší preventivně nové ryby přeléčit eshou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2008 17:28 Lucik – úhyn všech razbor klínoskvrnných
Prosím vás o pomoc. Mám 35 l akvárium a v něm jsem ještě před nedávnem chovala 6 razbor a 5 teter červenohlavých, dlouhou dobu vše v pořádku, odkaluji třetinu vody každých 14 dní a teď z ničeho nic mi začly umírat razbory. Každý den jedna. Tetrám není vůbec nic, ale razbora vždy jedna ztratí barvu, zdržuje se u hladiny, jakoby lapá po dechu a do večera začne mít problémy s plaváním. Nejprve se přetáčí na bok a potom do pár minut už je jen bříškem nahoru a nechá se unášet proudem. Smrt většinou nastane do rána, ale ty poslední dvě jsem už utratila hned a nečekala... U té poslední dnes se mi zdálo jako by na jedné straně tělíčka měla bělavý povlak. Nemáte někdo ponětí o co by mohlo jít? Těmhle přínakům odpovídá celá řada nemocí, ale nejsou rasbory třeba na něco víc náchylné? Jen pro informaci, živým krmivemm jsem už měsíc nekrmila, teplota je 25. Léčila jsem Exitem v kombinaci s Eshou 2000, to pomohlo na dva dny a pak úhyn pokračoval i přes léčbu. Přinesla jsem si před 14 dny nové ryby z akvarexu, právě tři razbory a 3 tetry červenohlavé (ty jsou právě v tomto akva), taky 5 neonek a Ty jsem dala do svého druhého akvária a tam bez problémů. Karanténu měly ryby týden, takže jestli jsem si přinesla něco z obchodu, tak asi ten týden nestačil.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2008 16:36 tereza – ryba
kecáááááááááááááááááááám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2008 16:35 tereza – ryba
Fotka k příspěvku mojeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee tu nemáte heč :)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2008 13:45 Muž many [9] – RE: Kubajz
tak co Kubajz,zabral Entizol?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2008 14:54 R Muž Silent [5949]
Jak píše filipsi, ten Echinodorus tam nejde. Jsou to velké rostliny. Doporučuju sehnat třeba Ceratophyllum submersum nebo Egeria densa. Není třeba je sázet a jsou to výborní odstraňovači dusíkatých látek a dobře prokysličují vodu. A snesou i tvrdší vodu. No a bude třeba zredukovat počet ryb v akváriu. Na takhle malou nádrž je i 5 ks hodně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2008 13:32 Žena Eliška [38]
Mušle pryč, ten štěrk taky vypadá moc vápenatě, zkoušel ocet, jestli nešumí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2008 12:00 Muž filipsi [1295] – Re: jyryc
Jeste jednu malou - ten echinodorus velice brzu preroste moznosti tveho akvaria. Tak si pri vybirani novych rostlin vybirej stonkovky, ktere muzes stale zkracovat, a drobnejsi druhy rostlin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2008 11:30 jyryc – Re: fantasta
Fotka k příspěvku tak to vypadá mé akva tak pokud ještě přijdete s nějakou radou budu moc vděčný ano
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2008 11:12 R Muž Silent [5949] – Re: jyryc
Takže vzhledem k tomu, že v tomhle případě se o záběhové době nedá vůbec mluvit je to asi jasné. Otrava dusitany. Kup si test na NO2. Musíš obden vyměnit část vody za odstátou dokud se nezaběhne filtr. Před tím než jsi tam dal ryby jsi měl počkat minimálně 14 dní aby se v akvu vytvořila rovnováha a pak postupně dodávat ryby. Teď holt musíš napravovat předchozí, pro ryby fatální, chyby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2008 11:10 jyryc – Re: filipsi
okey, díky moc.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2008 11:07 Muž filipsi [1295] – Re: jyryc
Asi si si to dukladne neprecetl, a nebo, jak psal yirka, neridil se tim. 12l + tyhle ryby + dve kytky je na bezproblemovy chod spatna kombinace, at uz bylo zabihane jakkoli dlouho.
Ted men pravidelne, kazdy den, asi 4l vody, a premyslej, komu par ryb venovat, vymenou za nejakou tu kytku.
Jeste jednou precti treba tohle, a vse ostatni, co ti prijde pod ruku:
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
www.klub.akva.sk/… (prvnich cisla ale i ty ostatni stoji za to)
rybicky.net/rady/zalozeni-akvaria
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2008 11:04 jyryc – Re: fantasta
dobrá, moc ryb, no bez ryb to běželo asi den pak jsem si je tak dal. Tak že tam mám dát ještě nějaký rostliny??? Jedna má název "Echinodorus cordifolius Harbich" druhá nevim?!? Filtr normáliní asi houba s bublinami :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2008 11:00 R Muž Silent [5949]
Za prvý: 9 ryb na 12 litrů je vražedná kombinace. Naopak dvě kytky jsou málo. Jaký je tam filtr a jak dlouhá byla doba záběhu akva bez ryb?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2008 10:55 jyryc – Re: Eliška
Je to malé akva(12 litrů)..měl jsem tam 5ks pavích oček teď 4 5ks neonek, 2x kytka. Voda mi přijde lehce zakalená, mutůrek je už starší tak jestli to nebude tím, že v něm budě nějaký bordel. A paví očka furt plavou u hladiny a jakoby lapaly po dechu mi přijde. Děkuji za všechny rady X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2008 09:35 Muž Yirka [9118] – Re: Eliška
A také se nabízí otázka, zda jsi se těmi radami důsledně řídil a dodržel doporučené termíny založení a napouštění, zasazení, vypouštění...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2008 09:33 Žena Eliška [38]
víc informací. Jak velké akva, kolik ryb, jak dlouho po napuštění dány ryby, rostliny, hodnoty vody... Pak třeba důvod zjistíme, jasnovidci ani telepati nejsme smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2008 09:24 jyryc – úmrtí
Dobrý den, s akvyristikou začínám, na netu jsem si přečetl všechno možné co mám a nemám dělat. V pondělí jsem si koupil své první rybičky (paví očka a neonky) dnes mi jedno paví oko chcíplo sad nevíte kde může být zrada. Díky za odpověď
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2008 07:29 Žena Eliška [38] – RE: groal
tak jsem chtěla zjistit, co vlastně v tom tvém akva máš. Bohužel u nádrže nemáš žádný popis ryb. NA fotkách máš ovšem raka, pokud je ten ve společném akva, tak je nejpravděpodobnějším útočníkem.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2008 07:26 Žena Eliška [38] – RE: groal
ty rybky jsou melanotaenia boesemanni (gavúnek Boesemannův) a nezdá se mi, že by zrovna gavúnci byli útočníky. Já mám gavúnky společně s čichavci a žádný nemá ani natrženou ploutvičku, natož aby byl okousanej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2008 17:18 groal
Fotka k příspěvku Tak snad už je všechno dořešeno. Nakonec to dopadlo takto: Během týdne jsem ztratil dvě tetry, jednoho anubise ( začal jsem léčit - ESHA 2000 ) Po delším sledování akva, počítání rybek a sledování stavu jsem zjistil, že mi chybí ještě jedna malá rybka. Večer jsem si všimnul že mi tyto ryby prohání obyvatele akva, útočí na ně a taky jsem zpozoroval, že ani ne po hodině už jednomu pavímu očku chybí celá zadní ploutev a tyto ryby ( foto ) prohání další rybky. Došel jsem tedy k závěru, že jsou to původci chybějících ryb a okamžitě je vylovil z akva a vrátil zpátky do Akva obchodu, kde mi je vyměnil za jiný rybky. Takže jsem preventivně doléčil rybky aby nedostaly do ran nějakou nemoc a snad už budu všechno v pořádku. Druhý den beze ztrát :) Co se týka CO2 tak na noc ho vytahuju uplně do horní části nádrže a ráno opět vracím na dno. Když budu z domu na delší dobu, tak ho nechám v horní části akva...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2008 12:42 groal
bylo to jen na spodní straně filtru hned u nasavání do filtru. Vypral jsem to ve vode z akva v kyblu. Spíš si myslím, že by to mohl být bordel z vody. Ale nikdy jsem to neviděl tak nevím... ale dost to podle mě omezovalo průtok vody do filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2008 12:28 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: groal
To hnusný bláto by také mohly být nitrifikační bakterie...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2008 12:27 groal
a co to hnusny bláto, je to normální?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2008 12:17 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: groal
Ten postup "přenosu" bakterií z předešlého akva je v pořádku, ovšem potíž je v tom, že velikost kolonie nitrifikačních bakterií je limitována objemem potravy (+ dalšími podmínkami).
Jakmile do akviška přidáte najednou "větší objem" producentů N-látek, systém nemusí proces nitrifikace zvládnout a může dojít k otravě NO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2008 12:00 groal
Když jsem zakladal toto akva, tak jsem použil filtr z minulého akva, jen jsem vypral fitr ve vode z toho akva, tak myslim, ze nejaky bakterie do začátku přežili. Pro jistotu akva zaléčím, budu měnit častěji vodu a odkalovat. CO2 tak zatím nechám a uvidím co bude dál. Díky za rady. Napíšu jak to dopadlo. A koupím si ty testy na NO2. Je fakt, že když jsem ho včera poprvé čistil, tak na úplně spodní straně molitanu bylo takový hnusný hnědý bláto - může to něco znamenat? Když jsem měl původní akva ( 40 anciků ) tak jsem nikdy takto špinavej filtr neviděl..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2008 11:56 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Snofrev
Samozřejmě není od věci zkusit změřit koncentraci CO2.
Neumím si ale dost dobře představit to, co uvádíte - stav, že by koncentrace CO2 mohla postupně narůstat do letálních hodnot... :-O Akva je filtrované, burčák má vrchol produkce CO2 za sebou...hmm

Groal: Papírkové testy nepoužívejte ani omylem - jejich "přesnost" je +- autobus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2008 11:48 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: groal
CO2 se do vody nepřidává jenom kvůli rostlinám, i když jeho úloha ve výživě rostlin je neoddiskutovatelná. Proto také dost dobře nechápu výhrady proti CO2, pokud je v akvišku méně rostlin.
Osobně jsem "kytkař", takže čím víc a čím zdravější a kvalitnější kytky, tím víc mé sérdce plesá! :)
Jinými slovy - i pro méně hustou rostlinnou osádku nepovažuji přidávání CO2 za hloupost. Přitom ale přihnojování CO2 nikomu nenutím! Kdo je spokojený s kytkami bez jeho umělého přidávání, budiž mu přáno! :-)
Dalším poměrně významným přínosem přidávání CO2 je úprava pH.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2008 11:47 Muž Snofrev [54] – Re: groal
no ono jde spíš o to, že se tam vložilo 30 rybek najednou a ty začly okamžitě produkovat detrid z kterého je NO2 a určitě tam nebyl dostatek bakterií, který by to zlikvidovaly a tak se NO2 hromadilo a hromadilo, až ho mohlo být moc
stejně tak to může být s tím CO-čkem, já si myslím, že téměř 40 ryb vyprodukuje CO-čka dost pro to množství rostlin které v tom akva je a tím pádem se také mohlo ten týden po troškách hromadit, až překročilo mez

chtělo by to alespoň ty základní papírkové testy a změřit

pokud je tam přebytek NO2 na které bakterie nestačí, tak bude nutná častější výměna vody než jednou týdně, než se namnoží bakterie
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2008 11:33 groal
Fotka k příspěvku Přikládám aktuální foto nádrže. Nemyslím si, že bych měl přerybněno. Mám tedy ze začátku odkalovat 1x týdně? Bude to stačit k naředění NO2? Jak jinak bych ho měl ještě snížit? Nebo jakou prevenci udělat? Nechtěl bych, aby mi vychcípaly všechny ryby. Mám to CO2 vydělávát, když to týden fungovalo bez problémů? :-(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2008 11:27 Muž Snofrev [54] – Re: groal
z oček je mnoho odpadu, takže jak říká Sid na straně NO2 bude taky velká pravděpodobnost, ikdyž ten ancík umřel v noci po výměně části vody, čímž by se to NO2 mělo naředit, ale určitě by to chtělo změřit a zkusit do té doby méně krmit a častěji odkalovat

chemii bych zatím taky vynechal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2008 11:26 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: groal
Netvrdím, že musím mít s těmi NO2 pravdu, ale každopádně bych si je přeměřil. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2008 11:22 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Snofrev
Překlep... Mám na klábosnici "5" a "6" hnedle vedle knedle. Teda - sebe. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2008 11:18 mirielll
vzdycky se pro neco nadchnu... a pak si prectu neco co me vydesi :-)ted jste me vydesili s COckem :)

Proc pisu,
mela jsem.. bakterialni rozpad ploutvi u teter cervenych. Vypada to, ze jsem je s tim koupila.
Je to nakazlive? U jedne rybky to vypada, jako by ji nekdo ukous ploutvicku nebo se zakous do ocasu. Je to takovy bily povlak na spickach ploutvi. Ne moc...(jsem desnej hypochondr, kontroluju kazdou ploutev :))
Sve me, ze stara krivopruha tetra, ktera podivuhodne vyrostla do velikosti cca 7cm, ma mirne mlecne zabarvene konecky ploutvicek a horni spicky ocasu. (spodni je cernej) nevim ma to jen na tech pruhlednych ploutvickach. Nechci jim cpat chemii...zvedla jsem teplotu, trochu je to lepsi. Ma to uz nejakou dobu cca 7-14 dni, ploutve ji zatim neupadavaj...tak nevim. Jeste mi nic nechciplo za tu dobu. Asi to fakt vyresim uv.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2008 11:09 Muž Snofrev [54] – Re: Sid
jen bych poopravil 2.6. a 6.6. na 2.5. a 6.5. ;-)
snad se vás nedotknu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2008 11:07 groal
První týden bez ryb, druhý týden vysazeno 7 ancíků a minulý pondělí zbytek ryb cca 30 ks ( neonky, paví očka, par větších kousku :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2008 11:05 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: groal
Než začnete lít do akva chemii, změřte NO2! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2008 11:04 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: groal
CO2 do akviška dodáváte od 2.6. - na otravu ním bych to netipoval.
Jenže - 6.6. jste dosadil k ancistrusům "zbytek ryb". Nepíšete nikde jakých rybek a kolik. Z fotek lze vidět, že jich nejspíš nebylo málo... Tady bych hledal možný důvod vašich potíží - otrava N-látkami. Nitrifikační bakterie nemusely zvládnout nápor většího objemu producentů odpadu.
Měl byste si pořídit test NO2 a změřit jejich obsah ve vodě. Co s tím, kdyby se toto podezření potvrdilo, si už jistě dohledáte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2008 10:53 groal
Stavoval jsem se v obchodě, kde mi to akvarko dělali, říkal mi, že by to mohlo být bakreriální rozpad ploutví, tak nevím, dal mi na to ASHA 2000, tak uvidim. Pry mám mírumilovné akva, ryby - tudíž prý není možné, aby mi něco anciky ožralo. ( Dával jsem do obchodu zbývající ancitrusy - bral si ode mě pár do svého akva a prý mu taky zdechly, tak nevím.... A ta jedna z dvou zbývajících tetrů má taky ožranou ploutev. Mohlo by to být tím rozpadem? Ostatní ryby se zdají v pohodě. Jinak když vytáhnu CO2 z vody, tah ho mám normálně nechávat vyprchávat do místnosti? ( obývák ) a když jedu na cca 2 dny z domu, tak ho mám raději vytáhnout úplně? Díky za radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2008 09:15 marsz
pozdě, ale přece :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2008 09:12 marsz – co2
Já bych pro začátek vypnul to co2. Kytky rostou pěkně i bez něj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2008 09:06 Muž Snofrev [54] – Re: groal
pokud včera bylo odkalování a do rána chcípnul ancík (skaláry již dřív), tak bych si asi tipnul, že se otrávil tím CO-čkem, který se přes noc nahromadilo (na noc bych určitě vyndal z akva)
řekl bych, že máš v akva málo kytek a do takového akva bych se já osobně bál CO-čko přidávat, ale je možné, že se pletu a že ho tam přidáváš malinkato a ancík uhynul na něco jiného

jako první bych se zajímal o to, kolik je tam hned ráno CO-čka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2008 08:10 groal – Úhyn 3 rybek během dvou dnů
Fotka k příspěvku Potřeboval bych poradit. Mam akva založené 3 týdny, o víkendu mi odesly 2 rybky ( viz. foto - ty černý ) a dneska rano jeden ancitrus. Nechápu proč. Ryby vypadají zdravě, krmím je taky - žerou. A po víkendu jsem objevil, že pár ancitrusů má ožraný ploutve :( ale nevím která rybka jim to udělala. Jinak pouštím CO2 nonstop. Rostlinkám se konečně začalo dařit a teď mi chcípají rybky. Takhle kompletně bylo akva jeden týden. Nechci je krmit ostatníma rybkama rozzureny Jenom dodám, že včera jsem poprvé čistil nádrž, odsál 1/4 vody, odkalil dno... a přes noc chcípla další ryba - ancistrus. Teď se vždycky děsím co v akva uvidím...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2008 09:59 Muž Yirka [9118] – Re: ExtremeX
Spalování plynu má vždy snahu vytvářet na hladině povlaky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2008 21:07 ExtremeX
ne...jak to s tim souvysí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2008 20:39 Muž Yirka [9118] – Re: ExtremeX
Nemáš v místnosti plynový kotel či ohřívač?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2008 20:09 ExtremeX
no je možné že to bude velkým množstvím rybek...i když to se už celkem rapidně snížilo.Mám hotové druhé akva takže tam asi část rybek zkusim přelovit
Jen se chci ještě zeptat...všiml jsem si že na hladině je jakýsi (mastný?)povlak..nevýte čím by to mohlo být?? bojím se aby se rybky nezačali dusit i když to zatím nevypadá, ale bublinky vzduchu co jdou ode dna zůstávají pod povlakem.
Včera jsem ho malou hadičkou vysál, do večera bylo akva bez povlaku a ráno už tam zas byl. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2008 11:26 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: ExtremeX
Je to tak, jak popisuje Lorsson - otrava NO2.
To, že jste měl akviško měsíc (nebo tři) bez rybek neznamená, že zvládne nápor N-látek po jejich hromadném nasazení! Rybky je třeba do nově založeného akviška přidávat postupně; tak, aby se stíhaly namnožit nitrifikační bakterie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2008 09:21 Teri
jednak moc rybiček, potom jsou určitě kupované najednou.. zkus zvýšit teplotu vody tak na 25stupnů. A pro příště si dej vedle svého akva karanténní akva a rybičky kupuj postupnňě.. nejdřív neonky, nech je 14 dní v karanténě, dej je do vody, vyměn v karanténě vodu a kup tam nové rybičky, po 14 dnech je zase můžeš dát do společného akvárka. palec

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [34] ...... 48

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 26750x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3116-postupny-uhyn-ryb?od=1651