Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Postupný úhyn ryb

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 12 Přejít na další stránku   1  
Postupný úhyn ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2014 20:06 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Stef
První ryby by měly přijít do akva nejdříve po 30 dnech od založení (ideálně). www.akvarijni.cz/…

Napiš víc informací, ať se dopátráme víc, ale hlavní chyba je vložení ryb do nezaběhnutého akvária. Napiš, jak je akva velký a všechno, co v něm je a od kdy. V jakém množství ryby apod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2014 19:58 Stef – Neco neni v poradku...
Zdravim, chtela bych timto moc poprosit zkusenejsi akvaristy o rady; mame jiz mesic zabehnute akvarium, rybky jsme pridavali postupne, ale presto neni neco tak, jak ma. Na zacatku jsme meli stary filtr, ze nefiltruje, jak by mel, jsme zjistili cca az po ctyrech dnech, voda se zkalila a nekolik rybicek nam umrelo. Koupili jsme novy filtr, postupne jsme vymenili cca 50% vody, veci se dali do poradku, ale pred tydnem jsme doplnovali posledni davku rybicek a ze zverimexu si dovlekli krupicku. Ctvrty den kapeme eSHu EXIT a eSHu 2000, ale postupne nam kazdy den umiraji dve az tri rybicky. Hlavne Neonky, Mecovky a dnes i dva Skalari. Umrti probiha dezorientaci a vycerpanosti a uplnou apatii rybicky, nehybnosti a potom smrti. Po mereni hodnot ve vode skrze diagnosticke prouzky nam vyslo vse v norme, az na KH a PH, ktere byly na spodni hranici (vysvetluji si snad spravne, ze, je to kvuli pritomnosti aktivnich latech eSHa). Pro me je to tvrdy orisek, i kdyz jsem se snazila si o tom co nejvic nacist a zjistit, vubec nemam tuseni, co se deje a proc umiraji. Mozna jsme zanedbali neco zakladniho, preci jen jsme uplni amateri. Predem moc dekujeme za rady nebo postrehy vsem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2014 17:34 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: romant
Kdyz se snazim rozbehnout akvarium po nejakem vybiti nitrifikace, soli i dalsim vecem (treba raselinovemu vyluhu) se radeji vyhnu, ale je fakt, ze nitrifikace probiha i ve slane vode, takze asi zbytecna obava ze soli a mas tedy pravdu :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   20.04.2014 17:25 R Muž romant [27987] Re: Designer
Já samozřejmě s výměnou vody nemám problém, to je všeobecně známo, ale už mám trošku problém s tím doporučováním se zbavení soli. V rozumné koncentraci(rovnou pol. lžíci na 50 litrů) je to naopak pomocník a zvláště u živorodek(nejen u nich) velmi dobře funguje jako preventivní a podpůrný prostředek. Stran Nitrivecu utrousím poznámku o jeho složení a protože obsahuje mletej zeolit, tak to je(tedy podle mě) ten hlavní kouzelník, který dokáže vázat na sebe škodlivý N látky, což je v našem případě s největší pravděpodobností NO2, což ostatně jak i sám uvádíš, je docela dobře možný nahrazovat výměnou vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2014 16:25 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: aa
Nic nepokazis, pokud vymenis vodu (at se zbavis te soli) a prilijes:
www.akvarista.cz/…

Opet jsem si overil, jak je to bajecny pomocnik. Po likvidaci nitrifikace lecenim jsem vymenil parkrate vodu a pak pridal ten Nitrivec. Fantomove cerni jsou zase pekne divoci, jako pred lecenim, ten rozdil hned po leceni a ted je opravdu hodne znat. Samozrejme dost dela i ta nepodcenena vymena vody, i to samo muze stacit a mozna by to bylo podobne dobre i bez toho Nitrivecu, ale proc si jeste neprilepsit, ja verim ze funguje dobre.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2014 10:49 Žena aa [2] Re: romant
Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2014 10:39 R Muž romant [27987] Re: aa
Nechat tomu klid, klidně častěji vyměnit vodu a normální rytmus akvária. To, jak jsem to popsal není dogma, klidně to mohlo být jinak, do toho tzv. nevlezeš, ryby mohla bejt postarší a přišel její čas atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2014 10:33 Žena aa [2] Re: romant
Díky, to mě taky napadlo. A co teď mám dělat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2014 09:43 R Muž romant [27987] Re: aa
Zřejmě ti lítají v akváriu dusíci, nemáš akvo v rytmu a houpe se ti voda. Tím hrubším zásahem se rovnováha narušila, výměny to podržely a čištění filtru znovu rovnováhu narušilo a načatá ryba to nedala. Tak nějak bych to viděl, že to mohlo být.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2014 09:35 Žena aa [2]
ahoj ,mám takový problém. Asi před 2 týdny jsem odkalovala a za pár dní dostala jedna plata plíseň, tak jsem jí dala do karantény. V akvárku jsem pár dní solila a vyměňovala vodu- naposledy ve středu. V pátek jsem čistila filtr, protože už byl zanesený a dnes jsem našla jednu platu mrtvou. Zdála se zdravá, akorát měla trochu nafouklé tělo. Má to všechno nějakou souvislost? Na co ta ryba asi umřela? Díky.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2014 19:46 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: romant
Tím si právě poslední dobou nejsem moc jistá, ale pokusím se. Děkuji za rady a trpělivost. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2014 19:42 R Muž romant [27987] Re: Kaira
Jde o to, že ancák svým způsobem života u dna nedává mnohdy moc šancí na odsledování toho případného problému, ale nepanikařil bych, když něco bude v nepořádku, jistě to tvoje bedlivý oko odhalí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2014 19:38 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: romant
Hm, tak teď jsem úplně vedle. :-O Mám tedy šanci to jako laik vůbec poznat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2014 19:33 R Muž romant [27987] Re: Kaira
Nemusí být vždy pravidlem a u ancáků se to nemusí plně projevit, tedy ty výkaly zaregistrovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2014 19:27 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: romant
Ne ne, nic tam teď lít nebudu, žádný strach. Taky jen uvažuju, co by bylo, kdyby bylo. Nejsem si jistá, jestli bych poznala, že ty parazity mají. Četla jsem, jak se to pozná (bílé duté atd. výkaly), ale nejsem dost zkušená, abych si byla jistá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2014 19:18 R Muž romant [27987] Re: Kaira
Proto píšu o té rozvaze a nebláznění. Jakmile by se příznaky vyskytly i u jiných ryb, potom ano, budeš léčit, teď bych zachovával chladnou hlavu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2014 19:15 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: romant
Ne, že by mě to nenapadlo s těmi parazity. Jenže to bych musela přeléčit celé akvárium, že? Sledovat budu, stejně u toho sedím kdykoli můžu, ale nové ancíky už asi pořizovat nebudu. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2014 18:00 R Muž romant [27987] Re: Kaira
Podle mě vnitřní paraziti, trpívají na ně docela často. Třeba se zhoupne voda o něco se zvýší N látky, rybu to načne a při příštím problému s vodou už to jede. Jak píšu, třeba, jenom uvažuji nahlas. Nedělal bych nějaký hurá akce a současnou osádku sledoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2014 16:04 Muž patamatix [408] Re: Kaira
Též jsem používal eshu 2000 a nemyslím si,že by mohla ancíkům ublížit. Co se týče úmrtí,těžko radit,ale pokud jsou ostatní ryby ok,tak bych se s tím moc netrápil,jen se snažit udržovat dobré podmínky v akva a ono to půjde. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2014 14:50 Žena Atika [134] Re: Kaira
K příčině úhynu neporadím, jen k té Esha 2000 - taky jsem byla nucena ji dřív nadávkovat na cca týden do akvárka, kde byli dva dospělí anci a jejich prckové kolem 2-3 cm. Co mohu soudit neuškodila jim, prcků jsem nakonec vylovila kolem 60, takže pochybuju, že něco padlo. Než jsem to tam nakapala, tak jsem hodně pročítala zkušenosti s tímhle léčivem ve spojení s ancíky a nic negativního jsem nenašla.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2014 12:43 Žena Kaira [919] - Labyrintky – Úhyn ancíků
Zdravím všechny, vím, že mi jednoznačnou odpověď asi těžko někdo dá, ale dělá mi to starosti, tak mě prosím nebijte. Jde o to, že mi během 2 měsíců uhynuli oba ancíci albíni. Měla jsem od června loňského roku, koupila jsem je malé ve velikosti 3-4 cm. Jeden skoro vůbec nevyrostl, nakonec přestal žrát a letos v lednu uhynul (to bych brala, jako že to byl prostě slabý kus), a druhý teď během dvou dnů umřel taky. Mám tam ještě 2 normální hnědé, ti už jsou dospělí, zatím se 2xtřeli a nezdá se, že by jim něco chybělo, ostatní ryby až na mečovky s aklimatizačními potížemi taky OK. Krátce před smrtí oba přestali žrát a propadlo se jim bříško, předtím ale nevypadali nijak podezřele, výkaly měli normální (ostatní ryby taky), nebyli nafouklí, přijímali potravu. V akváriu se nic neměnilo, neproběhly žádné zásadní zásahy kromě běžné údržby a kosmetických úprav vegetace. V lednu jsem pár dní do vody kapala Esha2000 právě kvůli živorodkám, (měla jsem podezření na plíseň), nakonec se ukázalo, že jejich potíže jsou způsobené naší příliš měkkou vodou. Asi to ale dorazilo toho prcka, protože pár dní na to pošel. Mohlo by to být tou Eshou? Dávkovala jsem podle návodu a Esha by sumcům ani vadit neměla, ne? Hodně mě mrzí, že se mi s těmi ancíky nedaří, mám je moc ráda, ale teď se bojím pořizovat nové, aby nedopadli stejně. Omlouvám se za elaborát, ale myslím na to, kudy chodím. :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.03.2014 21:56 Muž Horác [3942] Re: Ivushka
chápu ... taky to byli mí oblíbenci ... ale tohle fakt není ryba do padesátilitrovýho plivátka ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2014 21:54 Žena Ivushka [0] Re: Horác
Ano je, toho jsem měla zrovna nejradši ...ok taky ho zkusím dát do prodejny. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2014 21:48 Muž Horác [3942] Re: Ivushka
Zkouknul jsem tvou prezentaci ... ty čichavce a skaláry už ti lidi okomentovali ... to pod tím kořenem, to je pancéřníček kropenatý? (V padesáti litrech?) Pokud ano, tak toho se to týká též ... pryč s ním.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2014 21:30 Žena Ivushka [0] Re: romant
Dobrá tedy, já jen že takovou hladovku u mě nikdy neměly :-D zatím děkuju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2014 21:26 R Muž romant [27987] Re: Ivushka
Nepojdou, zdravá ryba vydrží 14 dní i déle bez potravy a oni si vždycky něco najdou, neměj strach. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2014 21:25 Žena Ivushka [0] Re: romant
Jejda a nepojdou mi mezi tím ty rybky hladem? Ono to asi nebude otázka 1-2 dnů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2014 21:20 R Muž romant [27987] Re: Ivushka
Nezkoušej, konej a po dobu těch výměn neodkaluj dno a skoro nekrm. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2014 21:19 Žena Ivushka [0] Re: romant
Ok vyzkouším, dík za radu! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2014 21:17 R Muž romant [27987] Re: Ivushka
Denně měň 1/3 objemu vody, máš narušenou biologickou rovnováhu, ta výměna filtru k tomu výrazně přispěla. Teď musíš čekat než se filtr osídlí nitrifikačníma bakteriema a po tu dobu to budeš držet těma výměnama vody.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2014 21:14 Žena Ivushka [0] Re: romant
S osádkou si chci do konce týdne nějak poradit a na filtr jsem nasadila větší molitan 5x5x12 větší bohužel neměli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2014 21:00 R Muž romant [27987] Re: Ivushka
Podle mě jde o vyšší koncentrace N látek a tvoje původní osádka je tak trochu zvyklá. Letmo jsem nahlédl do prezentace a je tam hned několik prohřešků, nevhodná osádka a poddimenzovaný filtr, tedy co jsem v rychlosti viděl. Jako základní opatření při obdobným problému doporučuji intenzivní výměny vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2014 20:55 Žena Ivushka [0] – Úhyn ancistrusů
Fotka k příspěvku Ahojte,
mám docela velký problém ohledně náhlého úhynu ancistrusů. Asi před 3-4 týdny mi uhynuli oba mí ancíci, kteří už měli nějaký ten rok-ok brala jsem to že stářím. Na další týden jsem koupila v prodejně 2 nové, byli docela malí a všichni umřeli :( také jsem koupila pancérníčka, který kupodivu žije do dnes a navíc 2 čichavce, kterým se také daří. Jelikož jsem v nádrži chtěla ancíky, tak jsem se je rozhodla koupit znova a v jiné prodejně. Opět po několika dnech úhyn všech. Jinak původním rybám, které mám se nic neděje. Opravdu netuším, čím to může být. Akvárko už mám zhruba 6 let a tohle se mi nikdy nestalo. Je to 54L nádrž, živé rostliny,ph 6, vodovodní voda-měkká, teplota vody okolo 24 stupnů, vodu měním min. 1 měsíčně 1/3-teď už častěji co týden + odkaluji. Pro představu přikládám i foto mrtvého ancíka. Četla jsem, že by to mohla být otrava, ale nejde mi do hlavy, proč teda ostatní ryby problém nemají.
Děkuji za odpověď.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2014 20:33 herrhlinik Re: MonterMonty
OK.Budu se snažit to foto atd
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2014 20:09 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: herrhlinik
myslím že z tak málo informací ti nikdo nic neporadí , chtělo by to zřídit prezentaci , vyplnit co nejvíce údajů o akva a jeho režimu , pak se dá něco usuzovat ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2014 19:41 herrhlinik – stoupaji k hladině
Jsem začátečník a mám problém s tím ,že mě jednou za čas nějaká rybka začne stoupat k hladině ,časem jí to prostě zabije.Mám podezření na měchýř ,ale jak by se poškodil? Jídlo ? Prostředí ? , a proč to má vždy jen jedna a ne všechny ? Ostatní rybky se mají k světu ,barva dobra,kytky zdravé mají přírůstky a bez řasy jednou týdně čistím od výkalu ,nepřerybníno,netuším kde dělám chybu moc děkuji za jakoukoliv radu ,nejsem profesionál sad sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 16:19 Muž patamatix [408] Re: aqua123
Umělé kytky nemají v akva co dělat,je třeba hodně rostli živých. Pochybuji,že by ryby ukousli natož sežrali umělou hmotu,poznají co je k jídlo u co ne to vyplivnou.Pokud ti ryby hynou,tak jen protože nemají odpovídající prostředí. A ty umělé kytky tomu nasvědčují. Udělej si prezentaci a určitě ti někdo řekne co s tím ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 16:14 aqua123 – Prosím o radu
Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Mají umělé rostliny vliv na úmrtí rybiček? Když čistím akvárko vidím, že kytky jsou okousané. Je možné že po tom rybky umírají?? Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.01.2014 22:47 Muž patamatix [408] Re: baziliska
Však si s tím poradíš ;-) Přeji ať se daří ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2014 22:45 baziliska
Akvarko mam asi od zacatku rijna. Snazili jsme se dodrzet zajeti akvaria a nastudovat si aspon zaklady, ale uznavam, ze ta priprava je podcenena. Moc diky za rady a za odkaz - jdu to rovnou nastudovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2014 22:31 Muž patamatix [408] Re: georg
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2014 22:30 Muž georg [112] - AfrikaRe: baziliska
Pokud bylo aq. nové, nezajeté s rybami, tak to je právě ten čas, kdy nastanou problémy. Naatuduj ty odkazy v úvodu a najdeš příčinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.01.2014 22:26 R Muž romant [27987] Re: baziliska
Více rostlin a měnit vodu častěji, klidně obden, krmit střídmě a odkalovat s citem, ne moc hloubkovou orbu, ale odkalovat v tom týdenním rytmu a když odkaluješ nečistiti při tom filtr, to činit až za další týden, kdy ne odkalovat, jenom měnit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2014 22:26 Muž patamatix [408]
To je plíseň,jak dlouho máš akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2014 22:22 baziliska – polehavajici molly a blednouci tetry
Fotka k příspěvku Prosim o radu. Jsem zacatecnik, mela jsem k dispozici zakladni set akvaria,v hornbachu poridila rybicky (neonky, molly cervene a zlate, tetry medene a jednoho sumecka na cisteni)a rostlinky dle doporuceni prodejce. Rybicky byly prvni mesic akcni a vesele. cca po mesici jsme dokoupili rostlinku a s ni si do akvaria zanesly snecky, kteri se brzy premnozili.
Nekdy v te dobe jedna tetra medena viditelne zbledla a dokonce se zmensila. Drzela se na jednom miste, tahl se za ni bily 'ocasek', nejedla a po par týdnech uhynula. Ostatni rybicky se zdaly byt v pohode. Na zacatku ledna ale vsechny molly zacaly polehavat u dna nebo naopak u hladiny. Jednu cervenou jsme dnes vytahovali mrtvou a bojim se,aby to nepotkalo i ostatní.Dalsi cervena dnes vypadala spatne - drzela ploutvicky u tela a hur koordinovala pohyby, zda se mi ale,ze ji trochu pomohla dnesni vymena vody. Zaroven jsem si vsimla,ze další medena tetra zacina blednout a drzet se stranou. Zatim vymenujeme vodu a odkalujeme dno jedenkrat tydne a v ten den taky vynecháváme krmeni. Prosim poradte co muzeme udelat, aby rybicky byly v pořádku.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2013 17:22 Muž lojzalojzovic [327] Re: romant
ok, dík za bleskovou odpověď, vypadá to že počkám jestli se vytratí všechny a vrátím se k osvědčeným neonkám ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.12.2013 17:18 R Muž romant [27987] Re: lojzalojzovic
Jj červenohlavky dovedou bejt cíťové a hlavně období transportu a aklimatizace bývá kritičtější. Je možný, že se nepopasovaly s vodou jakou máš, ty co odešly mohly bejt již načatý, nebo nadměrnej převozní stres a už to jede. Přesný určení by nám zodpověděl snad jedině rozbor od veterináře a tudíž vše co zde bude napsáno jsou tak trochu spekulace, ale já z vlastní zkušenosti vím, že to cíťové dovedou bejt, jak píšu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2013 17:09 Muž lojzalojzovic [327] – tetry mě opouštějí
prosím o radu, nakoupil jsem v půlce prosince 12ks teter červenohlavých, k dnešnímu dni je jich šest, odjíždějí porcelánovým expresem postupně tak v intervalu 3-4 dnů, u první nejdřív zbělel ocas a zadní část těla po pár hodinách už opalovala bříško, u dalších sem nepozoroval žádné změny (kromě změny z živé ryby v mrtvou). poslední z odchozích jsem zastihl ještě naživu, držela se bokem hejna a byla v posledním tažení ale kromě celkové ztráty zbarvení nebylo vidět nic dalšího (zranění, vn. paraziti apod.) ostatní ryby se zdají v pohodě.
a dotaz překvapivě zní - čím by to mohlo být?? :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2013 23:21 JoKa Re: kamča
Filtr peru vždycky týden nebo dva po odkalování

Já ten problém vidím prostě tady. V horlivé snaze dát tomu co nejlepší údržbu se dopouštíš chyb...
Měň 1/3 vody týden co týden. Filtr per, až když opravdu viditelně klesne průtok a to v odsáté vodě z akva. Že děláš 14i denní odstup mezi odkalováním a praním filtru je v pořádku, jen to podle mě děláš až příliš často... O filtru jsem hovořil a na dno od teď další dva měsíce nesahej... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2013 16:50 R Muž romant [27987] Re: kamča
Tady jsem se Tě snažil nasměrovat, kde bude asi problém. Poprosil bych, aby jsi se hlásila pod jedním nickem a ideál je pod tou registrací, je v tom bordel a zbytečně to mate. ;-) rybicky.net/forum/17064-plisen-…

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [12] ...... 48

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 26751x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3116-postupny-uhyn-ryb?od=551