Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Postupný úhyn ryb

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Postupný úhyn ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2016 19:24 Rado00000001 Re: romant
potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.05.2016 19:20 R Muž romant [27987] Re: Rado00000001
Rado00000001 napsal: Nevravím, že to akva nepasuje k tvojej osádke, vravím, že to akva nepasuje k tvojim momentálnym schopnostiam udržať rovnováhu v ňom. Bez urážky tone Táraš nezmysle. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2016 19:18 Rado00000001
Nevravím, že to akva nepasuje k tvojej osádke, vravím, že to akva nepasuje k tvojim momentálnym schopnostiam udržať rovnováhu v ňom. Bez urážky tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.05.2016 19:14 Žena Xlienka [276] - Amerika
ta osádka i s týmto objemem mít problémy nebude, ale choulostivější rybky se prostě nepřidávají na záběh, ale tak po 3 měsících a o přidávání celé osádky najednou u takhle malých akvárek ani nemluvím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.05.2016 19:13 R Muž romant [27987] Re: Rado00000001
To akvárko je velikostně k daný osádce naprosto v pořádku a slimáky tam jsou od začátku zcela cíleně, to problém není(nebyl), ba právě naopak. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2016 19:08 Rado00000001 Re: MarekP
Ja by som ti odporučil väčšie akva. Ak to samozrejme možnosti dovolia. Tie zmeny tam neprebehnú tak rýchlo ako v malom. A o iných výhodách nehovoriac hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2016 19:04 Muž MarekP [812] - MalawiRe: romant, Rado00000001
Tak děkuji všem za názory. Chyba byla evidentně na mé straně, tak to teď zkusím podržet nějakou dobu častějšími výměnami vody, možná to těm posledním Pancéřníčkům nepomůže, ale nic tím nezkazím. Razbory to snad zvládnou všechny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2016 18:59 Rado00000001
Možno si robil, to čo tvrdíš, že si robil, ale úhyn pravdepodobne zapríčinila vysoká hladina škodlivých až toxických látok. Tak si toho asi robil malo, mne sa vidia tie výmeny vody málo, osobne by som v zábehu a aj po ňom menil vodu častejšie. A ak si odsával z hladiny, tak to bolo zbytočné. Nič iné mi z toho nevychádza :-)
Btw: ani tie slimáky nechodia na potrebu na breh :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.05.2016 18:55 R Muž romant [27987] Re: MarekP
Velmi dobře, postupoval jsi správně, tak proč ty ryby odcházejí? Podle mě to bylo málo, ono já ač jsem velký propagátor výměn vody, tak ze svých zkušeností moc dobře vím, že jsou momenty, kdy prostě nic výměnou vody nezachráníš, protože jednoduše aktuální stav jak akvária, tak třeba i těch ryb je prostě a jednoduše proti. Bylo to málo, záběh byl krátký, nitrifikace nebyla pevně ustavena, voda se zhoupla a to hlavně skokově vyběhly škodlivý N látky, to byla s největší pravděpodobností otázka hodin, ale pobyt těch citlivějších velmi pravděpodobně imortovanejch rybek byl prostě už hodně dlouhej na to, aby se to dalo vrátit a proto teď postupně půjdou kukat, možná všechny, možná ty nejsilnější to dají, na to se nedá jednoznačně odpovědět. Vrtalo by mě to hlavou více, kdyby se to dělo po dvou měsících kvalitního záběhu akvária a ryby tam byly přidaný postupně, ono nejde jenom o výkaly, oni taky dýchají a to je jeden z hlavních zdrojů těch škodlivých látek v těchto případech, který trvají velmi krátce, ale následky jsou z toho dlouhodobější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2016 18:47 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Wendy2
Pancéřníček umřel po 4 dnech, hned jsem 1/3 vody vyměnil.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2016 18:43 Muž MarekP [812] - MalawiRe: romant
Ještě před vpuštěním ryb jsem během těch 4 týdnů dal do akvária dvakrát kousek tablety ( rybicky.net/vyrobky/355 ). Vodu jsem měnil poprvé po 5 dnech (1/3), pak po dalších 5 dnech (1/3), pak po 10 dnech (1/2) a v den přidání ryb (1/3 před přidáním ryb).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.05.2016 18:38 Muž Yirka [9123] Re: MarekP
Tvrzení, že po 4 týdnech by měly být NO2 na nule bez opory v měření je opravdu a doslova na vodě. Na nule možná byly před hromadným přidáním rybek. Po měsíci ta malá nádrž prostě zaběhlá být nemůže a náročnější rybky to nedají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2016 18:36 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: MarekP
ono to bylo myšleno tak, že po přidání tolika ryb najednou bylo málo měnit vodu jen jednou týdně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2016 18:36 R Muž romant [27987] Re: MarekP
Nebudu číst prezentaci a rovnou se zeptám(ne z lenosti, ale z příkladu). Jak jsi v průběhu toho záběhu měnil vodu, krmil jsi nějak(třeba troškou sušenýho) jinak než výkaly od okružáků nitrifikační bakterie a vyměnil jsi vodu před přidáním té osádky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2016 18:28 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Xlienka
Možná máš pravdu, ale stejně se mi to nějak nezdá. Zaběhnutý jsem to akvárium měl dobře. Od prvního dne jsem měl v akváriu Okružáky, plno rostlin, svítil jsem jen 5 hodin denně (2x 2,5 hodiny), postupně jsem dobu svícení prodlužoval. V akváriu se mi neobjevily ani náznakem žádné řasy, nálevníci, povlak na kořeni, nic. Ryby jsou velmi malé, čistotné. Krmím velice střídmě. Dělal jsem vše pro to, aby to bylo v cajku. Evidentně to nestačilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2016 18:20 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Rado00000001
Hnojivo (velmi kvalitní) jsem začal přidávat až po měsíci a ve velmi malém dávkování. Záběh akvária jsem podpořil přidáním Easy-Life EasyStart. "Zaručených" návodů, jak měnit vodu v čerstvě založeném akváriu je tolik, že správné je pro každého něco jiného. Někdo nemění vodu během záběhu vůbec. Nemyslím si, že údržbu zanedbávám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   10.05.2016 18:17 Žena Xlienka [276] - Amerika
dát do měsíc založené nádrže tyhle pancíky a ještě s kompletní osádkou je nerozum, i kdyby byly úplně zdravé, šance na přežití v plném počtu podle mě opravdu neměly
když tak možná s denní výměnou vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2016 18:13 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Xlienka, Rado00000001
To je právě otázka, jestli byly zdravý (na pohled byly) nebo jestli je chyba u mě. To samozřejmě vím, že čím menší akvárium, tím náročnější v podstatě na všechno. Co se týká údržby a fitrace, mám vše v prezentaci.

Moc ryb najednou je určitě jedna z variant, ale to je dost relativní. Jde o malé a čistotné ryby. Vodu jsem měnil těsně před přidáním ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2016 18:10 Rado00000001
Tiež sa prikláňam k tomuto názoru, vymieňať začiatku raz týždenne vodu je málo,plus veľa rýb, a ešte nejaké to hnojivo, slabá biologická filtrácia, keď sa spoja tieto premenné, je vysoké riziko :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   10.05.2016 18:05 Žena Xlienka [276] - Amerika
viděla bych to na přidání moc ryb najednou, zhoupla se kvalita vody a tyhle pancíci jsou náročnější než razborky, tak to neustály
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2016 18:04 Rado00000001 Re: MarekP
Ono keď si to tak vezmeš, v akva okrem kvality vody veľmi nič iné nespôsobuje smrť zdravým rybám. O 30l akva sa treba podstatne častejšie starať ako o 100. Pravidelná výmena vody? Dostatočná a zabehnutá filtrácia?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2016 18:00 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Rado00000001
U mě byli právě aktivní, ničeho se nebáli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2016 17:58 Rado00000001 Re: MarekP
Oni sú celkom citlivý na náhle zmeny vody. Ja som ich dal 6 tiež do 30l ale nenechal som ich tam ani dva dni, prišlo mi to pre ne veľmi malé,a stále boli schovaní,tak putovali do 60. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2016 17:42 Muž MarekP [812] - Malawi – Pancéřníček třískvrnný
Ahoj,
do třicítky (prezentace), kterou mám založenou od začátku dubna, jsem po 4 týdnech od založení dal 16 Razbor skvrnoocasých a 6 Pancéřníčků třískvrnných. Razbory jsou v pohodě, ale Pancéřníčci odchází jeden za druhým, a to bez jakýchkoliv příznaků. První umřel po 4 dnech (v noci) - vylovil jsem ho, druhý za další 2 dny (v noci) - vylovil jsem ho, a další dnes po dalších 5 dnech, vylovil jsem ho. Ten poslední uhynulý poslední dva dny nežral, vykazoval sníženou aktivitu oproti zbývajícím třem, kteří aktivně plavali a na tabletu se hrnuli. Navíc mám dojem, že už mám v akváriu z původních šesti jen dva, nemůžu toho třetího nikde najít, přestože včera ještě v akváriu byli 3 aktivní a 1 apatický - zkoušel jsem je lákat znovu i na žrádlo, lítají po akva jen dva. Je možné, aby během noci zdechl a okružáci ho s levatkama do rána sežrali beze stopy? Ale hlavně mě zajímá, čím to je, že umírají. Veškerou krátkou historii akvária včetně údržby mám zaznamenanou v prezentaci - fotky, deník atd. Dusitany jsem neměřil, ale po 4 týdnech by měly být na nule. V akváriu mám rychlerostoucí rostliny, kterým se daří. Jsou Pancéřníčci třískvrnní nějak extra citliví na změnu prostředí? Ryby jsem kupoval ve Sklorexu v Brně, třeba byly ve špatném stavu už při koupi (ne na pohled)...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   25.04.2016 18:46 Muž patamatix [408] Re: Eris
Více ti napoví tento graf : www.akvarijni.cz/… Jak již zde padlo ryby v akváriu po 14 dnech nemají co dělat. Dle grafu vidíš,že dusitanu jsou v tomto období v plné síle a ty je právě zabíjí. Ryby se vysazují cca po měsíci zabíhání akvária a nebo i déle. Nejlépe uděláš když si založíš prezentaci,aby se odhalili eventuální další problémy v tvém akváriu. V tuto chvíli ještě nastuduj něco z tohoto tématu : rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   25.04.2016 18:33 Muž DaveLister [478] Re: Eris
V akvariu, ktere mas doma dva tydny, nemaji ryby co delat. Neni divu, ze umiraji - na otravu dusitany. Zhruba druhy a treti tyden po spravnem zalozeni akvaria vrcholi v akvariu koncentrace dusitanu, ktere ryby zabiji. Proto se ryby davaji do akvaria az tak po mesici, lze i o trosku driv ale je potreba testem na dusitany zkontrolovat, ze uz dusitany zmizely.


Ted jim muzes pomoci jedine tak, ze budes kazdy den menit alespon polovinu vody. A idealne si kup test na dusitany (Tetra, sera, JBL) a mer, vodu musis menit tak, aby dusitany v akvariu v podstate nebyly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.04.2016 18:31 R Muž afc1886 [14681] Re: Eris
Rybičky byly vysazeny brzo,tipuji špatné podmínky v akváriu.Fotka celého akva by pomohla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2016 18:28 Eris
Zdravím. Mám doma akvarko cca 2tydny o obsahu 50l. Je to už asi třetí nebo čtvrta rybička co jsem vylovila mrtvou. Do akvária koukam pravidelně a sleduji chování rybicek. Vše se zdá vždy v pořádku, všechny rybky plavou, žerou a nezdají se ani nějak nemocné nebo neaktivní, ale pak najednou kouknu znovu a najdu nějakou mrtvou s okousanymi ploutvickami. Když je vyndam, tak se nezdají být ani nijak nemocné. Můžu dodat foto s uctenkou(názvy ryb), akvarka, aby jste byly více v obraze. Bylo by možné mi napsat na mail Ergie1992@gmail ??? Děkuji předem za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.04.2016 18:23 R Muž romant [27987] Re: luciash
Vnitřní paraziti, tedy nějaká jejich forma a zřejmě máš v akváriu cysty parazita jenž z ryb vyšel a napadá ti další ryby, ovšem tohle všechno velmi úzce souvisí právě z tou kvalitou prostředí, jak se dotazuje kolega NHKG. Spíchni prezenatci, uveď co nejvíce pravdivých údajů o nádrži a zkusíme se na to podívat komplexněji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.04.2016 18:03 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: luciash
Jaká je filtrace? Nepřeháníš to s krmením? Vstupní voda je OK? Teplota je stálá nebo kolísá a v noci je nižší? Krmíš jen sušeným, nebo i mraženým, případně živým?
Každopádně těžko radit bez znalostí akvária.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2016 15:22 luciash – Postupný úhyn halančíci
Zdravím, mám asi 4 měsíce nové akva 25l. Založení proběhlo bez problému, rybky jsem vpouštěla po měsíci záběhu.
Měla jsem 1 samečka a 3 samice halančíka pestrého gold (akva stinnější, hodně zarostlé, teplota kolem 23st, filtr odpovídající velikosti akva).
Po zhruba měsíci se sameček začal stále schovávat, neplaval, hubnul, měl stažené ploutve a nakonec uhynul, žádné jiné příznaky neměl. Ostatní rybky vypadaly naprosto bez problému, tak jsem zas tolik neřešila.
Posléze jsem pořídila samečka nového. Nyní, asi po dalších dvou měsících se to samé stalo jedné samici. Drží se u dna nebo namáčklá u filtru, neplave, hubne, stažené ploutve, včera uhynula a dnes jsem si všimla, že i další samice je hubenější a méně akční než byla.
Nový sameček i poslední samice vypadají na první pohled fit, ale bojím se, aby je to nepostihlo také.
Vodu průběžně měřím a hodnoty jsou v pořádku, vodu měním vždy 1/4 1x za týden-14dní.
Nevíte co by mohlo být v nepořádku?
díky moc Lucie

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2016 17:13 zuzakva Re: Vítek V
Asi mě zase někdo smaže a omínusuje, ale pořád mi to připadá jako infekce (např. žábrohlísty).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2016 17:50 R Muž romant [27987] Re: AJAX
Odkalovačem, třeba www.juwelakvarium.cz/… , ale chtělo by se to vážně nad tou osádkou zamyslet, v těch 50 litrech to nebude dělat nikdy moc dobrotu, tedy se závojnatkama to bude jenom otročina s nejistým výsledkem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2016 17:42 AJAX – závojnatky-dno
jak se prosím odkaluje dno máme akvárko měsíc už nám pošlo 5 rybiček, vím že musí být zaběhlé měsíc, ale pozdě, odstranila jsem mořské věci a ještě chci vyčistit dno plavou tam, takové špinky, a pak ještě vyměníme vodu
:-( tak 20l-akva máme 50l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2016 19:53 Vítek V
Tak se zdálo být vše v pořádku ale není ....test na dusitany se zda být ok ale dnes zase 2 skaláry leží na dně a dýchají z posledního ..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2016 17:33 Vítek V Re: afc1886
Mám to v plánu
Nějakou externí chci pořídit ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.03.2016 17:16 R Muž afc1886 [14681] Re: Vítek V
To,že ten test vyšel dobře,může být tou výměnou vody,proto neusni na vavřínech a pokračuj v ní.A řasa,ta taky časem zmizí,neboj.Ale jestli máš možnost,tak bych koukl po lepší filtraci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2016 17:11 Vítek V Re: afc1886
Tak jsem dnes zkusil test na no2 od Tetry a vyšel úplně v pořádku .. Včera jsem vyměnil půlku vody a vzduchovani běží druhý den.
Zda se být snad vše ok .. Jen hnědá řasa mi ještě drasa nervy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2016 15:47 zuzakva Re: jarda62
Samozřejmě, že nebyl. Ale kdyby měla a použila testy, i přes tento hloupý nápad by hned zjistila, co je špatně. A že následující výměny a čištění to ještě zhorší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.03.2016 15:44 Jarda62 Re: zuzakva
Tady záleží na tom jestli byl nový filtr dostatečně zaběhnutý než šel starý pryč, taky mohly být použité jiné filtrační materiály což mohlo razantně změnit hodnoty vody, na co ryby nemusely být zvyklé, jestliže žily dlouhodobě v neměněné vodě, nebo mohlo jít o nějakou infekci...shodou náhod se kolegovi minulý týden stalo to samé...ryby mu začaly pomalu chcípat bez příznaků, vytáhl komplet dno kameny a nechal jen vodu, měnil deně a taky nepomohlo, filtry nečistil a v tom si myslím, že byl zakopaný pes (nějaká nemoc) protože berem vodu ze stejného zdroje, já měním vícekrát týdně a akva je v pohodě...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.03.2016 15:38 R Muž afc1886 [14681] Re: zuzakva
Jestli to nebude tím,že filtry měly jet nějakou dobu společně.A už bych to opravdu ukončil tu diskuzi,je to mimo téma.Díky ahoj
PS-založ tu prezentaci ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.03.2016 15:33 zuzakva Re: jarda62
Testy jsou dostatečně přesné. A tisíce nestojí. Porozumění koloběhu dusíku je základ akvaristiky a jen o tom číst moc nepomůže. Asi největší zabiják ryb a to mnohdy i u dlouholetých akvaristů. Kolegyně zabila nedávno všechny ryby v 500L akváriu, které má asi deset let. Koupila si nový, lepší filtr. Starý vyhodila. Ryby začaly lapat po dechu. Někdo ji poradil výměnu vody a odkalení, nepomohlo. Tak vyměnila vodu všechnu, vyprala písek...

Přitom stačilo vědět, co se v tom akváriu děje...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.03.2016 15:23 Jarda62 Re: zuzakva
I v přírodě proudí voda, což u nás dělají výměny vody, testy nejsou přesné a na barvoslepost bych to nesváděl...samozřejmě není test jako test, ale pochybuji, že by si začátečník hned pořizoval testy za tisíce, nejlepší test je stav rostlin, ryb, respektive celého akva, podle toho by se měli lidi řídit, aby více porozuměli akvaristice...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.03.2016 15:22 Muž koyack [87] Re: zuzakva
Tak to máte pravdu a jak sakra tenkrát tu nezdravou vodovodní vodu měřili.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.03.2016 15:15 zuzakva Re: Yirka
No a mně zase prosperovaly hůře, když jsme ji na základě podobných mouder úplně zbytečně měnila. Každá nádrž je jiná, Základ je, vědět co se v ní děje. Tedy měřit, zvlášť když to nemá člověk v oku. A provozovat ji tak, aby nebyla na výměně závislá. Protože výpadek nastane dříve či později vždycky.

Kdo má obyčejné ryby schopné žít ve vodovodní vodě, jde mu jen o ten čas, práci a riziko průseru při výpadku údržby. Když člověk chová něco náročnějšího, co potřebuje vodu odlišnou od vodovodní (moře, blackwater...), už ani zběsile měnit nemůže, pokud tedy není v balíku.

K původnímu dotazu - z dostupných informací vůbec není jisté, že se jedná o otravu vodou. Příčina může být jiná. Jsem asi divná, ale já bych nejdřív prostě zjistila, co se děje. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.03.2016 15:13 Jarda62 Re: zuzakva
Tak si tady založ prezentaci, ať se vidí jak to může fungovat... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2016 15:07 Muž Yirka [9123] Re: zuzakva
No vidíš to. A já měl první nádrž před 55 lety a když jsem kdysi vodu neměnil, nádrže prosperovaly rozhodně hůře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2016 14:57 zuzakva Re: Yirka
To děvče má akvária 15 let a nechce tahat ani hadici. Proč, když ji nepotřebuje? A cestou vystudovalo biologii. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.03.2016 14:55 Muž Yirka [9123] Re: zervan
A to je právě ono co říkám. Že se nedá zevšeobecňovat tříměsíční zkušenost.
Já mám větší nádrž 9. rok. První rok a půl jsem poctivě měřil základní veličiny, měnil vodu, odkaloval atd. Po zhruba 9 měsících se vše naprosto ustálilo a při pravidelné údržbě měřit prostě nemusím, protože přesně vím co se v nádrži děje. Ono k tomu někdy stačí pozorovat rybky a jejich chování.
Teď vím, že mi stačí měnit 25-30% vody čtrnáctidenně, odkalit jednou za čtvrt roku (stejně není co) a nádrž jede v pohodě.
Když děvče nechce tahat kýbly, stačí natáhnout hadici..... ;-) ahoj
Edit: Jo, a ještě jsem jaksi nepochopil, co bylo v mém příspěvku extrémního.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2016 14:51 zuzakva Re: zervan
Radši se po převaření (jsou tam baktérie a jiné breberky, že), napiju vody ze svého akvária než vody z pražského vodovodu. Co si představuješ, že je v tom akváriu tak hrozného? Oproti vodovodu tam chybí dusík a chybí chlór, výrazně méně tam bude i různého dalšího bordelu (zbytky léčiv, různých chemikálií apod., protože dochází k sice pomalému ale přeci jen biologickému rozkladu a asi i vazbě na substrát a jinou organiku). Více tam bude různých organických látek (hlavně huminové látky apod), které jsou neškodné. A breberky, které převařím. Takže v čem by měl být problém té akvarijní vody? Ostatně, který akvarista se nenapil z akvárka? Myslím, že nic horšího než průjem z breberek nehrozí. A i to spíš teoreticky, akvarijní breberky nejsou asi moc patogenní a budou z akvaristova zažívacího traktu více v šoku než akvarista z nich.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [8] ...... 48

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 26751x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3116-postupny-uhyn-ryb?od=351