Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Postupný úhyn ryb

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Postupný úhyn ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.01.2019 19:53 Žena drvi [2894] Re: Ven.tom.
Bez živých rostlin ti v takhle malém akvu tahle rybí parta pochcipe na špinavou vodu. Sama vidíš, jak hodně nedělají výkalů, živé rostliny by jim to pomohly zpracovat. Ve tvém případě se ty ryby udusí ve vlastních splodinách. Navíc třeba neonky potřebuji větší nádrž a opravdu čistou vodu...o skalárách ani nemluvím ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.01.2019 19:51 Muž nekdo [355] Re: Ven.tom.
priciny uz vam tu byly vypsany
nezabehle akvarium
bez kytek
zivorodky nemaji nejake super traveni = kudi jezdi, tudy kadi
k rybam to tu uz take zaznelo

proste se zamyslete nad tim, jestli nahodou nebude opravdu neco na tom, ze vam tu vice lidi nezavisle na sobe odpovida stejne na reseni vaseho problemu...
chapu, ze to nechcete slyset, ale proste tak to opravdu je - bohuzel
ted muzete jen menit casto vodu a cekat...dodat rostliny..mezitim si tu neco nacist... a uvidite sama za chvili, ze to pujde jinym smerem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.01.2019 19:50 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: Ven.tom.
Příčinou to je. Kdyby bylo akva zaběhnuté, s živými rostlinami a větší, problémy by být nemusely.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   15.01.2019 19:50 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Ven.tom.
Ten problém se jmenuje přerybnění a nevyhovující podmínky. Zavřete se celá rodina na záchod a pak dej vědět, jak se vám tam bydlelo. A dávat skaláry do 50l hrubého objemu je prostě prasárna.

Pročti si ty odkazy pro začátečníky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2019 19:45 Ven.tom.
Fotka k příspěvku Samozřejmě na radu dávám, jen když mi všechny ryby za chvilku chcipnou, tak pořád nebudu vědět ten problém. Nebo vážně může být příčina smrti že tyhle druhy nemůžou být spolu i když na sebe neútočí?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2019 19:38 Muž HanysOV [54] Re: Ven.tom.
Tak to je nářez coze Můžeš dát fotku? Tohle bych chtěl vidět.
A ano. Být Tebou, chlapy bych poslechl. Ví, o čem mluví ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2019 19:31 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: Ven.tom.
Páni majú pravdu. Daj si poradiť ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2019 19:26 Ven.tom. Re: Wanderer
Tak nemyslím si, že taková sestava ryb způsobuje každodenní umrtí. Něco se těm rybám nelíbí a nevím jak zjistit, co je špatně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2019 19:09 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Ven.tom.
V téhle sestavě to vychcípá prakticky všechno. Už jen podle toho popisu a sestavy ryb to nemůže fungovat ani když to napojíš přímo na vodovod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 17   15.01.2019 17:45 R Muž afc1886 [14682] Re: Ven.tom.
Máš tam prostě nevhodné podmínky pro rybky. Vidím to asi takhle.
1- rybky vpuštěny příliš brzo do nezaběhlého akvária
2- absence živých rostlinek
3- nevhodná osádka do akvária
4- založ prezentaci akvária
5- po registraci dostaneš hodně poučných odkazů
6- každodenní výměna části vody je pro tebe teď to nejlepší

EDIT- tady máš ty odkazy
rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2019 17:36 Ven.tom. – Rybičky umírají
Dobrý den, prosím Vás od Vánoc 2018 máme akvarium 54l, máme umělé rostliny, jsou tam neonky,paví očka, kominíčci, mečovky, jeden skalár, chtěli jsme dva, ale jelikož už jeden dělal dalším rybkám problémy, tak jsme ho nedokoupili. Už po třech dnech kdy tam byly neonky jedna zemřela, to jsme si řekli že asi ze šoku a teď, skoro po měsíci za poslední tři dny zemřely tři ryby. Každý den jedna. První mečovka, pak paví očko a teď zase mečovka. Voda má 24 stupňů, ph 7,2 . Asi před 6 dny jsem čistila dno ale hoven tam mají pořád dost, může jim to tam vadit? Ale nemůžu přece dno čistit co dva dny.. Nebo málo kyslíku? Jak to poznám? U jedné mečovky jsem si všimla že den před tím než umřela plavala na dnu nebo spíš "odpočivala "
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2019 18:30 Andaska Re: bubo bubo
Založ si prezentaci a přidej fotku akvária. Takhle Ti těžko někdo může poradit, když o Tvém akva nic nevíme. Proč máš teplotu jen 21 stupňů?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2019 18:14 bubo bubo – úhyn samečků gupky
Stále spokojené stejně staré rybky v poměru 3:1 ve prospěch samiček. Najednou mi vyhynuli všichni samečci. Už se mi to stalo před pár lety jednou. Teplota kolem 21°C, . Neví někdo proč?
bubo bubo

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2018 23:53 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: Janek
to je ale celkem normální u egerky :) to je rostlina která je jedna z mých nejoblídenějších... :)
to RO bych pořídil i sobě i když mám vodu v pohodě... ale čím dřív to uděláš, tím víc možností budeš mít v budoucnosti :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.12.2018 23:29 Janek
Co se týče rostlin v akváriu, přidal jsem 7 stonků egeria densa a ty vyrostly za týden o 10-12 cm. coze

Tuhle vodu pije více jak polovina vesnice (cca 400 lidí).

Uvažoval jsem o variantě toho, co píše MichalV a sice o nádrži s akvaponickým systémem, kde by se voda nechala pročistit a odstát. Problém je v tom, že ho můžu dát jen do sklepa, kde je půl roku fakt ukrutná zima.

Tím pádem jdu shánět informace k RO a objednat rozbor. Dám vědět, jak to dopadlo. Moc vám děkuju za pomoc. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.12.2018 19:54 Muž Jarry [1437] Re: Maq
Ale šel bych v tomto případě asi i do DI stupně a ono to pak s doplňováním vhodné směsi pro Tanganyiku taky nebude bez práce a nákladů, ale zase bude jistota vhodné vody, osobně bych šel touto cestou raději, než zkoušet vodu napravovat jinak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   25.12.2018 19:28 Maq
Pánové, Janek píše, že má problémy v souvislosti s výměnou vody. Pokud má nenulové dusitany, je to jistě špatně, ale ty by mohly zabíjet ryby kdykoli. Hledejme tedy dál a jinak:
(1) Buď při výměně dojde k nějaké náhlé a možná dočasné změně parametrů.
(2) Anebo nová voda obsahuje nějaký jed, pravděpodobně prchavý (rychle z vody unikne).
Janek píše, že voda přitéká z pole. Farmář tam každý rok používá jiná hnojiva a jiné pesticidy. Každý rok je také jiné počasí a hladina spodní vody se mění, což její složení významně ovlivňuje.
V obou naznačených případech jsme na zjištění příčiny s nějakými papírky krátcí. Pesticidy obsahují mraky složitých organických sloučenin, jejichž názvy pomalu ani neumím přečíst. Můžou být rychle reaktivní s něčím. Ryba plave okolo, a "koupí" plnou dávku, za chvíli je po ní. Krátce poté už jed nepůsobí.
Neříkám že je to zrovna takhle, ale mohlo by být.
=
Nepadla žádná zmínka o amoniaku a o rostlinách. Tyhle cichlidy rostliny neničí (pouze bůhvíproč anubisy) a zarostlé akvárium jim vyhovuje - znám je.
Co s tím? Vnější filtr, zeolit (na amoniak), aktivní uhlí (na organické látky), a iontoměniče (na dusičnany). V součtu dost pracné a nákladné. Spíš bych to viděl na tu reverzní osmózu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2018 19:26 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Janek
Používáš tu vodu i na pití? Pokud ano, doporučuji zadat rozbor vody do laboratoře.

Jsou komerční přípravky, které pohlcují dusičnany. Nemám s nimi zkušenosti, ale měly by fungovat. Na vyzkoušení nestojí zas tak moc. Třeba: www.lecivaprotercovce.cz/…
Do filtru doporučuji níže zmiňovaný anex nebo u tvých ryb připadá v úvahu i zeolit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2018 18:26 Muž MichalV [327] Re: Janek
Dá. Jedno nepraktické riešenie má napadlo. Nádoba s dostatočne veľkým objemom, čerpadlová hlava s biomolitanom a privzdušňovaním. Násada pre rýchly zábeh z akva a už si len odsledovať ako dlho bude trvať, kým klesne NO2. NO3 len pestovaním riasy pomocou prirodzeného alebo umelého osvetlenia. Chce sa ti do toho?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2018 18:19 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: Janek
www.rostlinna-akvaria.cz/…
Existuje to ale nemám s tím vubec žádný zkušenosti..
Pokud je to ale s tím hnojivem jak píšeš pravda, pokud to jde, šel bych do RO
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2018 17:15 Janek
Připusťme, že jsou naměřené hodnoty reálné. Dá se pak kohoutková voda upravit i jinak než RO, abych při každé výměně ryby nepřiotrávil?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2018 17:04 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: Janek
NO2 0.25? To je asi ten problém ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.12.2018 17:00 Janek
Díky za bleskovou reakci.

Všechna měření včetně Ph jsou z papírků (JBL Proscan). Hodnotu NO2 0,25 a NO3 50 mi to ukazuje i u kohoutkové vody, tak nějak nevím, jestli se na tahle data dá spolehnout. (měření jsem prováděl opravdu precizně a opakovaně)

Mám vodu ze studně. Bydlím uprostřed vesnice, která je na úpatí kopce a všechna spodní voda stéká z 200 m vzdáleného pole. Napadlo mě už, jestli množství dusičnanů nesouvisí s hnojivy místních zemědělců.

Paradoxně jsem v téhle vodě kdysi choval od malých asijských ryb, přes jižní ameriku včetně různých cichlid, teter, skalár, ramirezek a podobně choulostivých ryb. A prosperovaly velmi dobře. Pak jsem si musel dát 5 let pauzu a teď takováhle katastrofa.

Ampularie byly jen na podporu zajetí filtrů. Šly ven ještě před rybami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2018 16:43 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: NHKG
osmoza ale vyřeší případně i jiný věci než jen dusík ve vodě... :) já mít prostor na osmozu, tak už jí dávno používám :) aniž by šlo o dusičnany...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2018 15:57 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Strakááč
Není, jednodušší a asi i běžně používané řešení chovateli obdobných ryb je anex. Je to určitě méně pracné, funguje i na produkty ryb a asi to i vyjde levněji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2018 15:55 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: Janek
Můžeš mít vodu plnou dusičnanů... pokud se to potvrdí.. tak jediný řešení je koupit rezervní osmozu.. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2018 15:46 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Janek
Nemám zkušenosti s uvedenými rybami, ale podle měření máš:
NO3 moc vysoko.
NO2 musí být neměřitelné.
pH máš na Afriku nízko, ale nevím jak moc to těmto rybám vadí. pH měříš taky papírky?
Pokud používáš vodovodní vodu, dej odkaz na měření vodáren.

Vodu nedopouštíš hadicí?? Zeptej se chovatele na parametry jeho vody a pokud ještě máš ampularie, tak je dej pryč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2018 15:35 Janek
Nádrž 240 l, filtr 2x bublifuk + eheim 350 s 2x kroužky a 1x bioballs. Substrát je terarijní křemičitý písek, kameny jsou křemenec.

Nádrž běžela měsíc, pak jsem přidal 5ks ampularie a lehce přikrmoval. Po dalších 3 týdnech jsem pořídil ryby od místního chovatele. Celkem 20 ks j. regani l. leleupi a c. leptosoma.

Parametry vody dle jbl proscan:
NO3 - 50
NO3 - 0,25
C. Tvrdost - >21
Tvrdost uhličitan - 10
Ph - 7,2
Chlór - 0
CO2 - 15mg/l

Ryby nejeví známky nemoci a vypadají zdravě a spokojeně plavou. 1x týdně vyměním 15% objemu. Pokaždé, když dopustím nádrž vodou z kohoutku 1-2 ryby klesnou ke dnu, přestanou se hýbat, následně se začnou otáčet na znak a chcípnou.
Nádobu, kterou vodu doplňuju nepoužívám léta na nic jiného. Voda, kterou dolévám, má jen o 0,1 nižší Ph a stejnou teplotu jako ta v nádrži. Tak co sakra dělám špatně? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2018 14:18 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: Wanderer
jo, s tím přerybněním jsem si to už dávno říkal.. neonek je tam asi zbytečně moc, jsou skoro všude a je to takový plný.. přemejšlel jsem ubrat klidně 30-40 neonek
velkých ryb tam mám víc ale filtrace je opravdu silná, osidlovací plocha bakterií je i ve dně dost velká, zajetý to bylo s rostlinama a to půl roku...
o odendání cca dvou, třech akarek zelených jsem taky přemejšlel.. že bych dva, tři kousky ubral.. a to jsou ještě nedospělý.. u těch sekernatek bych to tedy viděl hlavně na ten stres... od koupi jsem se v tom tolik nehrabal ale přecijen ty větší ryby a otevřenější prostředí jim může dělat problém i když to nedají najevo..
kvůli tomu jsem i přemejšlel nad dalším akvárkem abych mohl právě "přebejvající ryby" dát do jinýho akvária...
jinak přerybnění bych spíš viděl z hlediska toho jak se tam ty ryby vejdou, než že by to nestíhal filtr...
co se dřeva, blackwater a žampionů týče, to je normální i v přírodě a rybám to nevadí pokud si zvyknou. kdyby jim to vadilo, šlo by to myslím rychleji, než náročná sekernatka jednou za deset dní :) a že zrovna všechny ty ryby z černých vod pochází...
ale počet těch ryb to ubrat fakt chce, ani to asi nejni tak hezký, když je v tak otevřeným akváriu tolik ryb :)
co myslíte... ubrat těch 30-40neonek a 3 akarky bude to řešení ?
rostlin tam sice nemám dost, ale plovoucích rostlin tam mám přes polovinu hladiny a ty by měly fungovat taky dost dobře...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.12.2018 11:06 Muž ManuChavez [1035] - Teď už hlavně krevetyRe: Maq
Jsem si to říkal pokaždé u Strakááčových příspěvků "Naházel jsem tam tohle a tamto a všechno cajk, co by se mohlo stát", že on se ten problém nemusí objevit hned, ale až časem...
Nedávno mu tam začaly růst "žampiony", teď postupně kukaj ryby...
No nevím, jestli je to tak moc OK si do akvárka bez většího rozmyslu a zkušenosti naházet kde co, co mi zrovna v lese padne do oka.
Já třeba od léta máčím v sudu dubové kořeny a teď po půl roce začal jednomu kořenu vyhnívat střed. Hrozně to smrdí po síře a voda v sudu se zkazí přes noc. Doteď to taky nic nedělalo. :-)
Mít to v akva, nevím, jestli by to filtr a kytky zvládly srovnat. :-O
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2018 10:58 Angus68 Re: Maq
Ale je tu dost nádrží tohoto biotopu ;-) pivo ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.12.2018 10:46 Maq Re: Strakááč
Zjistil jsem že tady nemáme vlákno "black water". Snad bychom ho mohli založit. Ale není to na mně, protože já žádné takové akvárko neprovozuji. Tak jenom pár názorů.
Myslím že s BW to není tak prosté - naházet tam všelijaké dřevo, kořeny, listí, plody a ejchuchú. Voda je sice černá od huminů a taninů, ale k tomu plná i dalších organických sloučenin, a to rozhodně ty ryby rády nemají. BW drží svoji černou barvu, protože huminy se prakticky nerozkládají a taniny dost pomalu, ale ty ostatní látky jsou v přírodě rychle zředěné obrovskou masou proudící vody, která v Amazonii je všude. Ano, některé tůně jsou stojaté, ale okolo nich je ohromná masa podmáčené půdy, kde se mikrobům velmi dobře daří a všechno co je k snědku bleskurychle sežerou. V akváriu je to jiné.
Vím že existují krásná a funkční akvárka takhle udělaná. Ale usuzuji, že je to vysoká akvaristická a že ti lidé mají nějaké způsoby, jak to řešit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.12.2018 09:17 Mist Re: Strakááč
Musim souhlasit s wandererem, máš dost přerybněno a docela se v akvárku vrtáš, předělávky apod... a 120 neonek ve tvým objemu, to je taky mazec. No2 a No3 můžeš mít taky dost vysoké.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   23.12.2018 08:00 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Strakááč
Já si myslím, že už jsi za maximální kapacitou akvária. Jestli máš tu prezentaci aktuální, tak máš čistého objemu 190l a v tom 150 ryb. Z toho 8 poměrně velkých. Rostlin je tam minimum... Klidně mohly začít chcípat na stres, resp. se z něj od přepravy ještě nedostaly. Taky záleží, co zažily, než se dostaly k tobě.

Když vezmu, že jsem donedávna měl stený počet ryb a objem dvojnásobný... Dlouho jsem se drbal na hlavě, jestli mám přidat 30 neonek, i to konzultoval předem s místním odborníkem a už teď to svoje akvárium považuji na hranici přerybněnosti...

Podle mě máš hodně přerybněno (zejména velké ryby), v podstatě od založení balancuješ na hranici průšvihu, že se ti to sesype a vychcípá všechno. Třeba to je něčím úplně jiným, ale v tvém případě bych žádné ryby dlouho nekupoval. Dlouho myslím v letech, ne že za pár týdnů poběžíš něco koupit. Až budeš chodit do akvaristiky, tak choď jen a pouze do oddělení s rostlinami. :) Asi pochcípá co už nebude moct přežívat, srovná na fungující počty ryb a třeba se to usadí. Je možné, že nějaké ty větší ryby budeš muset i tak dát pryč. Oči jsou první, co mrtvolce vyzobou ostatní ryby nebo šneci. A troufal bych si tipnout, že ty sekernatky vysbíráš chcíplé všechny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2018 00:45 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)
Já bych se chtěl zeptat, co může být na vině vymírání sekernatek..
Koupil jsem si sedum sekernatek.. jedna do druhého dne umřela, okej počítal jsem ztráty po převozu, nebo aklimatizaci.. za dalších devět dní umřela další.. a dneska přes den další cca po deseti dnech od posledního úmrtí... Když jsem je ráno pozoroval, neviděl jsem nic nenormalniho... plavaly v hejnu v pohodě... když jsem tu sekernatku našel, tak vždycky byla čerstvá, ještě měkká ale co jsem nepochopil.. vždycky neměla oči... jak kdyby jí je hned někdo vyzobal, nebo nechápu, co to je a jestli je to normální..
Může mi někdo říct, co to může bejt? :) ze stodvaceti neonek modrých nic neumrelo, pokud jsem nic nepřehlídnul, jen tenkrát dvě po převozu... jinak absolutně nic... všechny ostatní ryby také...
Na co jsou konkrétně sekernatky náročný? Že by jim až tak vadila tvrdost vody? 7°dH mám.. možná že kvůli raseline i míň :)
Díky..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2018 23:25 Žena Lucie Š. [96] Re: MonterMonty
Já jsem na začátku, při založení testovala jak divá, pak když jsem založila druhé porovnávala a pak už taky ne. Koukám do akvárek víc jak na telku a snažím se taky naučit spíš podle chování. Ty proužkové od Tetry jsem také měla a hodnoty vycházely rúzně, u zajetého a v průběhu zajížděním to ten Aquar nitrat test vychází furt stejně na vše.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2018 21:04 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Lucie Š.
s testama Ti neporadím , dávno už je nepoužívám , řídím se tím jak se ryby chovají, nicméně papírkové testy snad i od Tetry zrovna na NO2 u mně fungovaly, v sudu na zahradě kam jsem slejval vodu z výměn a choval okružáky ukazovaly různé hodnoty 1-10mg , v akvech i ve vodě ze studny čistá nula , tady mi nějak schází...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2018 20:23 Muž Smetany [1226] Re: Lucie Š.
Nevidím důvod pro zvýšení NO2 a už vůbec ne na hodnotu která by vadila pouze neonkám a umíraly na ni bez nějakých projevů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2018 20:13 Žena Lucie Š. [96]
Ještě doplním, že mi vyšla ta žlutá světlejší v porovnání než ta v tabulce, to stále chápu jako dobrý výsledek, nebo už jsem z toho jelen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2018 20:10 Žena Lucie Š. [96] Re: MonterMonty
Fotka k příspěvku S tím otestováním kohoutkové vody, to jsem udělala současně s měřením odpoledne, jak jsem psala, že jsem to otestovala znovu. A vyšlo to stejně. I na tu teplotu jsem myslela. Přikládám obrázek jak vypadá ta tabulka Tetra testu. Mě vychází první žlutá na stupnici.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   21.12.2018 19:03 Muž MonterMonty [2431] - Amerika
Osobně bych zkrátil vymýšlení různých konspiračních teorií a změřil tím testem kohoutkovou vodu po krátkém odstátí - snažit se odebrat vzorek cca stejné teploty ( v teplé může být krapet jiná koncentrace než ve studené- jen pro objasnění), pokud v ní bude nula NO2 - pak je za mně úplně jasno - nestíhá filtr - i když týdně vyměníš baj voko třetinu vody v akvu , tak v něm NO2 max zředíš - baj voko z 0,3 na 0,2 - jen připomenu , že koncentrace NO2 v akvu by měla být neměřitelná. 0,3 asi hned rybu neskolí , nicméně permanentní žití v tomto může na rybách - zvášt u neonek , které potřebují čistou vodu- prostou dusíků , zanechávat kumulující se následky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2018 18:53 Žena Lucie Š. [96] Re: Wanderer
No je to tak, brzo jsem si řikala jak to pěkně šlape a větším problémům jsem se vyhnula. Tohle mě vyškolí asi na dlouho. Kdo si chce nechat poradit, nechá. Díky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2018 18:40 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Lucie Š.
Tak to víš, že to nepotěší, ale i to patří k akvaristice. Každá osobní zkušenost je holt nějak zaplacená. Tak je potřeba se z toho ponaučit a případně to později předat méně zkušeným. Teda, jestli si nechají poradit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2018 18:37 Žena Lucie Š. [96] Re: Wanderer
Jojo, tak furt je to import a ne ryby od prověřeného chovatele, asi lepší počítat i s tím nejhorším. Ale mrzí to, tím spíš, když si myslím, že nepatřím mezi ty co si řeknou chci akvarko, hurá akce, šup tam ryby a péče žádná. Filtry určitě pořeším a radami se řídím a uvidím jak to dopadne. Každopádně ještě jednou díky všem za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2018 18:03 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Lucie Š.
Hele, nevíš, čím ty ryby prošly, než se k tobě dostaly. Máš je půl roku (domnívám se z prezentace), třeba do teď se nic neprojevovalo a teď se objevilo něco, co je dorazilo. Třeba ti to pochcípá všechno a nebudeš vědět proč. Takový je život. Silnějším filtrem,co radí Monty, tomu určitě pomůžeš i do budoucna a když nepomůže těm stávajícím rybám, tak aspoň těm budoucím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2018 16:57 Žena Lucie Š. [96] Re: Wanderer
Také děkuju, já se právě na to měření vykašlala a dokud vidím, že to šlape, tak to neřeším. S tou výměnou se víkendům snažím vyhnout, už jsem to někde četla, tak si nechávám na to čtvrtky. No a k Eshe už jsem sáhla ze zoufalství a panice, po té co jsem prvně měnila vodu a nepomáhalo, po ní se to zastavilo aspoň na několik dní,tak jsem si teď po druhé řekla, že ty tři dny jsou třeba málo a že je to menší zlo než jiné silnější léčiva, tím spíš, když je širokospektrální a já nevím, co tam mám. Každopádně děkuju a budu měnit a doufat, že se to usadí. Díky všem za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2018 16:47 Žena Lucie Š. [96]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tady mám pro srovnání
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.12.2018 16:44 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Lucie Š.
Jak to tady tak čtu, sice nevím, proč ti to chcípá, ale napíšu ti svůj názor, ze své selské empirie:
- Nevěř dogmaticky žádným měřícím vodičkám a ber to jen jako orientační indikaci, že se něco děje.
- Žádné měření ještě žádnou rybu nezachránilo, ani nezměnilo podmínky v akváriu. Stejně tak zvýšená frekvence měření nic v akváriu nezmění. Je to jen informace, v případě běžného akvaristy dost nespolehlivá, se kterou musí dál nějak naložit.
- Prakticky jediná rychlá věc, kterou může běžný smrtelný akvarista v případě průšvihu udělat je vyměnit vodu. Je to to nejuniverzálnější a nejúčinnější řešení, jaké lze dělat. Na to nepotřebuji nic měřit a zkoumat, to se dá udělat kdykoli rychle i preventivně.
- Nikdy tam neleju a nesypu nic, aniž bych věděl, proč to dělám. Pokud nevím, jak daný přípravek funguje a co dělá, tak je lepší nic nepřidávat. Takže vrazit tam Eshu a nevědět proč...

Ještě mě napadlo, že by mohl být problém v dopuštěné vodě. Před časem jsem dostal radu od starého zkušeného akvaristy, že nemám měnit vodu v době zvýšeného odběru, např. typicky v sobotu večer. V tu dobu mohou vodárnám zakolísat parametry vody, dokonce tam snad i přidají něco navíc a to se právě může projevit v kvalitě. Nevím jestli je to tenhle případ, ale zase pomůže výměna vody.

Jinak napouštění přímo z kohoutku by nemělo ničemu vadit.
Držím palce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2018 16:42 Muž 4Sima [1894] Re: Lucie Š.
Dej tam kostku bioakvacitu s atmanem, to se pak dá kdekoliv použít a nestojí to moc. Samozřejmě vyměňuj vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2018 16:41 Žena Lucie Š. [96] Re: 4Sima
Děkuju, já jsem Havl. Brod, zkusím se tady poptat. Jěště mrknu na vodárnu, jestli tam nemají nějakou změnu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 48

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 26751x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3116-postupny-uhyn-ryb?od=101