Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Postupný úhyn ryb

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Postupný úhyn ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2018 10:45 Maq Re: Andaska
Ano. Pokud mrtvolky nenajdeš a nevylovíš, zkazí to vodu dost výrazně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2018 10:22 Andaska – Změna
3 pandici začali dnes poprvé prijimat potravu. Dala jsem jim trošku tablety na dno a basti jako vztekli. Dalsi dva nemůžu najít. Kdyby mi tam lezeli uhynuli zvedlo by to dusitany? Musím je najít? V tom mnozstvi rostlinek teda nevím, jestli je objevim. Jinak dnes jsou dusitany na cca 0.05
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2018 08:43 Andaska Re: Vip
Tak to zkusim a dam vědět. Nebo ho ještě muzu rovnou odsat a místo něj doplnit ten substrát co mám navrchu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2018 21:57 Muž Vip [32] Re: Andaska
Ještě jsem znova koukal na foto akva, nedá mi to smich . Nemám zkušenosti s "vylepšenými" substráty (a ani mě neláká si je pořizovat) a nevím jak se to chová v novém akváriu, ale jak tam máš ten jemný bílý písek, zkus ho třeba špejlí prohrábnout. Cca dva roky zpět jsem zkoušel akva40l s tímhle jemným pískem. To byl podobný horor. Písek si sednul, žádný vzduch a začalo se to kazit jako blázen. Zkoušel jsem to co dva měsíce asi tříkrát předělat komplet, pak šel písek z domu. Vršek vypadal ok, ale dole to bylo dost šedivý a smradu z toho, no fuj. Tak mě napadlo, jestli se Ti náhodou nekazí dno. Jestli to bude u Tebe ok, tak bych měnil jen tu vodu a sledoval rostliny...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2018 21:38 Andaska Re: Vip
Ahoj, to mas pravdu, s tou výměnou vody už je to horor. 11 dni litam každý den s kbelikama jak blázen a nic se nejlepší. Přijde mi, ze tam tu vodu liju zbytečně, stejně mi vždycky nějaký každý den uhyne. Urco s tou výměnou pokračovat budu, ale asi to trochu omezim. A jak říkás, necham to jet tak jak to je a uvidim tak za 2 měsíce. Děkuji za reakci ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.08.2018 20:48 Muž Vip [32]
No, když se podívám jak to vypadá v praxi, nějak nevidím výsledek stydim . Chudák holka stále lítá s kbelíky a výsledek ve finále stále nikde. Chápu, velmi flustrující, ale někdy to prostě nejde, kdyby se člověk na hlavu stavěl ;-) . Takže rady, denně (nebo obden) měnit vodu už jsou zde trochu "out". Myslím si, jak píše romant, co je načlý, je s tím ámen. Chápu léčbu čerstvou vodou, nic ve zlém, ale tady se prostě s pandíky nezadařilo. Nikdo neví, jak na tom byli pandíci už z obchodu. Z kbelíky bych lětel 2x týdně, hodnoty neměřil (budu pak klidně spát a nebudu se trápit). A jak píše JirkaŠ., nechal bych nějaký čas rozrůst rostliny a pak až se vrhl na další ryby. Akvárium jako takové, je velmi povedené. Teď už jen ten čas, aby rostliny chytily dech a akva se usadilo. Stále to je v "plenkách" :-) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2018 20:19 Andaska Re: romant
Dobře, zkusim to dělat tak jak si napsal. Dekuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2018 20:16 R Muž romant [27987] Re: Andaska
Andaska napsala: Kolik te vody tedy mám měnit? A stále každý den?No, asi takto. Ty ryby který jsou už od dusíků natolik načatý, ty už nezachrní ani svěcená voda, ale věřím, že tam stále máš část osádky, která byla pro svůj živort vybavena odolnějším genem a právě pro tuto partu je určena ta vodoléčba. Já bych měnil obden 1/3 objemu nádrže a krmení eliminoval na opravdu minimum, tedy když si budeš myslet, že je to mini dávka, tak jí ještě rozdělil a krmil max. obden.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2018 20:09 Muž Vip [32] Re: Andaska
Psal jsem to už 19.8. . Nic bych neměřil a měnil vodu 2x týdně, 1-2 kbelíky ... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2018 20:07 Andaska Re: romant
Kolik te vody tedy mám měnit? A stále každý den?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2018 19:55 R Muž romant [27987] Re: Andaska
Andaska napsala: Dnes jsem vytáhla dalsiho pandika. Ze 13 jich zbývá 5 nebo 4 a dusitany po vcerejsku, kdy už byly 0,05 stouply na 0,15Normální stav, už nic neměř, jenom poctivě měň vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2018 19:51 Andaska
Dnes jsem vytáhla dalsiho pandika. Ze 13 jich zbývá 5 nebo 4 a dusitany po vcerejsku, kdy už byly 0,05 stouply na 0,15
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2018 07:22 Andaska Re: JirkaŠčobák
Jasná věc ;-) . Diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.08.2018 19:15 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Andaska
Prostě čekej a dělej malé výměny vody. Buď to pochcípá všechno nebo alespoň něco zustane. Ať to dopadne jakkoli, pěstuj pak dva měsíce rostliny a nad dalšíma rybama uvažuj až když budeš mít rostlin plno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2018 18:55 Andaska – Plynový mechyr
Ahoj, tak mi odeski další dva pandove. Jeden z nich,mel takovou cervenou boulicku v místě plyn. měchýře. To znamena, ze se vlastně otravili těmi dusitany, ze?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2018 14:56 Andaska Re: Roger
No ted už je možný cokoli :-D . Bůh ví čím to vlastně je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2018 14:30 Muž Roger [1873] Re: Andaska
Nebo jestli se něco neusadilo ve filtru, je to moje domněnka, možná špatná buď filtr a nebo pancéřníčci, ale prd tomu rozumím. Nevím co vše je možný, ale kdyby odešli všichni tak já bych asi to akva založil komplet znovu, už bych tomu nevěřil. Možná zbytečně ale měl bych pomyslnou jistotu, že už tam není nic, co by mohlo dělat stejný problém. Každopádně držím palce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2018 14:20 Andaska Re: Maq
Jak přes aktivní uhlí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2018 14:19 Andaska Re: Roger
Ale zase nemaji žádné viditelné priznaky kromě toho, ze jsou porad na tom jednom místě. Moc dekujuuu. Když odejdou všichni, tak to necham aspoň dalsi dva mesice bez ryb a uvidím, co se bude dit coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2018 14:13 Muž Roger [1873] Re: Andaska
Chudák, přeji ať se to brzy vyřeší. Mě to přijde že je to v těch pancerníčkách, jak psal Mag jestli nejsou nějaký nemocný. Snad to brzy vyřešíš, držím palce
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2018 14:02 Maq Re: Andaska
Andaska napsala: zakladat to na novo
Raději si zvykni. Člověk to vždycky míní "napořád", ale praxe učí, že je to často jinak. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2018 13:54 Andaska Re: Maq
Hmm, tak to bych mela hodně velkou smůlu...ještě zakladat to na novo, no to by me kleplo. Ach joooo :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2018 13:27 Maq Re: Andaska
Dokud naměříš dusitany, je to pořád špatně a je třeba to řešit - v tom nemohou žít žádné ryby ani další organismy. V krajním případě založit nanovo. Jinak měnit vodu, vzduchovat, filtrovat přes aktivní uhlí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2018 13:24 Andaska Re: Maq
Předtím než uhynul tak vždycky vystrelil a hned začal padat po zádech ke dnu. Takhle jsem ho viděla, ze to dela několik minut a pak bylo po něm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2018 13:20 Andaska Re: Maq
Ano, stále zvýšené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.08.2018 13:10 Maq Re: Andaska
Mohou být napadení nějakou infekcí, a pak to může pokračovat, i když se prostředí zlepší. Co dusitany, pořád zvýšené?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2018 12:46 Andaska
Dalsi pandik odešel. Ma vůbec jeste cenu měnit každý den tu vodu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2018 19:36 Andaska Re: romant
OKI, zkusim nešílet . Moc díky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2018 19:34 R Muž romant [27987] Re: Andaska
Nechcípnou, tři týdny nejsou žádnej čas, tedy bez přísunu potravy a pancéřníček, ten si vždy něco dokáže opatřit, žádnej stres. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2018 19:32 Andaska Re: romant
Fakt jo, ty jo to je mazec teda. Vždyť mi chcipnou hlady coze . Jako to je masakr ta akvaristika :-D . Se směju, ale jako nervy mám na pochodu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2018 19:28 R Muž romant [27987] Re: Andaska
Ale jistě, stav je to normální, nestabilní prostředí kde to lítá nahoru-dolů každou chvilku. Nekrmit, měnit, měnit, měnit. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2018 19:26 Andaska – Dusitany
Tak po jednom dni zlepšeni, což bylo včera, kdy byly dusitany 0.03 jsou dnes na 0.2. Jak je to možný? Takovy skok i když menim tu vodu každý den? Ach jo ne Dnes jsem vyměnila 40% vody a odkalila dno a přidala jsem od Eheimu bacteria start. Pandiku vydim 6, melo by jich byt celkem 9, tak nevím, jestli Ti zalezli jsou živý nebo... :-O . Nadzvedla jsem i kořeny a podívala se, jestli tam něco nehnije a nic. Tak já nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2018 19:53 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Jarry
Taková akvária by ti možná fungovala i úplně bez filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.08.2018 19:49 Muž Jarry [1437] Re: Andaska
Já třeba naopak mám kostky rád, dávám spíše předimenzované (alespoň 5% objemu akvária) a nádrže, kde mám vnitřní filtr, mám velice řídce zarybněné (7 drobných ryb na 100l vody apod.). Takový filtr prakticky nemusím čistit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2018 19:39 Andaska Re: Maq
Ani, když je tak vnitrni filtracni kostka dostatecne velká?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   19.08.2018 18:31 Maq Re: Andaska
Proto já nemám rád vnitřní molitanové filtry. Krom toho co jsem psal dopoledne by tady byla velmi vhodná filtrace přes aktivní uhlí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2018 18:03 Andaska Re: Roger
No jo, já byla pryč dva dny a nechala jsem v malém akvarku krmit tatku, ale probehlo to v pohodě. Připravila jsem mu dávky na oba dny. Kdyby to mel dat sam podle sebe, tak nevím :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2018 17:58 Muž Roger [1873] Re: Andaska
No bylo to 13 dní což je asi dost. Jsem začátečník, byly tam mladé pavčata, dnes už bych to řešil jinak, byla to souhra nejspíše několika faktorů, překrmení, teplo, zaběh nového filtru společně se starým honičem vody který se ucpal atd... Ale když jsem viděl jal krmí svoje bylo mi to jasný že toto byl jeden z hlavních faktorů. Příště už budu chytřejší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2018 17:55 R Muž romant [27987] Re: Andaska
Ono není záběh, jako záběh, ale to je jiná píseň, myslím že jsem se na to již prvotně dotazoval a z toho si můžeš ledacos odvodit. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2018 17:53 Andaska Re: Roger
JoJo, to jsem četla. Par dni a takovej obrat coze .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2018 17:52 Andaska Re: romant
S tím souhlasim. Prostě ten měsíc zabehu nestačil. Ale u menšího mi to šlo lip, tam to bylo po měsíci v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2018 17:41 Muž Roger [1873] Re: Andaska
Dcera má pandiky a jak už jsem psal v jiném tématu, její akva vykrmoval švagr, pp návratu akva s hnědými skvrnami, odnesli to postupně asi 3 samice a 1 pandík, ostatní to přežili. Takže nějakou tu odolnost asi mají, dcera ho taky obrečela :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2018 17:40 R Muž romant [27987] Re: Andaska
No s těma pandama se to asi takto. Prostě šly do nestabilního prostředí a každý další zhoupnutí vody a to klidně i během dne znamená, že ten slabší jedinec je předurčen k plavbě na druhej břeh, takže tak to vidím já, jaký obdobný zkušenosti v podobných situacích mám. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2018 17:36 Andaska Re: romant
Já se snecku nechtěla zbavit, ale ty ploštěnky me tak vydesily, ze jsem je obětovala. Představila jsem si jak mi zamoruji akvarko a mnozí se a už jsem plasila jak je zlikvidovat. No a snecci šly bohužel s nima. V druhým akvarku snecky mám uz od zacatku a je to s nima hezčí, takže v tomhle budou na 1000% taky ano Ted jsem vytáhla dalšího pandika, ty jo, at už to skončí tone . Jo jsem jak na cvicaku...pomalu nevím, kde mi hlava stoji. Děkuji za komentář a mila slova. Bojuju palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.08.2018 17:25 R Muž romant [27987] Re: Andaska
Kdo se chce zbavit šneků činí toto buď z neúcty k poctivé práci(plžů) a nebo z neznalosti. ;-) Měnit vodu a bude to stačit, tedy bude to stačit pro ty jedince, jejichž svíčka má ještě solidní výšku, u těch kde už dohořívá je to jedno, půjdou kukat tak jako tak. Musíš k tomu přistoupit tak, že nabýváš nepřenosný zkušenosti a oprostit se od myšlenek, že děláš něco špatně a hlavně se z ničeho neobviňovat, to nikdy nikam nevede a čím více s v tom budeš rejpat, tím horší průběh a to jak fyzicky,tak mentálně to bude mít. Akvaristika je někdy hodně drsná disciplína a je potřeba býti trošku splachovací. X-) Toliko můj příspěvek k dané problematice, která se neodehrává jenom v akváriu, ale i v hlavě majitele, tak hlavu vzhůru, akvárko vypadá velmi solidně, výuka bojem může pokračovat. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2018 15:59 Andaska Re: afc1886
No, dostala jsem mech, který jsem přidávala az po aplikaci no planaria a na nem jsem zahlédla dva kruzniky, ale od te doby jsem je nevidela, takže nevím, jestli tam ještě jsou.A na to, ze u toho akvarka sedim prakticky furt, tak žádné nevidím :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2018 15:46 R Muž afc1886 [14684] Re: Andaska
Dám ti jinou otázku. Jseš si jistá, že tam žádné šnečky nemáš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2018 15:41 Andaska Re: Vip
Jo, vydrzim bez chemie...prdim na ni tone I tak se ted spise priklanim k tomu, ze by to melo fungovat bez ni. Teda kromě nekterych leciv. Rostlinky jsou zatim v pohode a rostou vsechny...krome kobercovky vpredu. Ta sice roste, ale je takova nijaka a vybledla, ale u tehle jsem s tim pocitala. Asi pujde nakonec stejne pryc. A moc děkuji za podporu. Jste tu super lidi palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.08.2018 15:30 Muž Vip [32]
Za mě, zkusit vydržet bez chemie :-) , pouze s výměnou vody. Kolik vody, co akvarista, to názor. Chce si to udělat trochu zdravý úsudek. Jak již bylo řečeno, celkově akvarium nevypadá špatně. Psal jsem dříve, nyní potřebuje pouze trochu času, aby vše "sedlo". Jak psal JirkaŠ, všechny rostliny se nemusí chytit a rozhodně to teď nejede na 100%. U sebe jsem včera vyhazoval z akvaria dva druhy, kterým uhnívaly kořeny a nezvládly přechod. Akva jsem založil 30.6.(cca 60l). Pandy mám v oku také, ale chystám se je vysadit až tak za měsíc. Do čerstvě založeného akvária jsem je nikdy nezkoušel, takže zkušenosti s tím nemám. Takže vydržet, měnit vodu, pozorovat. Určitě bude líp :-) ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2018 15:29 Andaska Re: afc1886
Za jak dlouho bych mohla dat ty snecky?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 48

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 26751x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3116-postupny-uhyn-ryb?od=201