Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Postupný úhyn ryb

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 38 Přejít na další stránku   1  
Postupný úhyn ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2008 11:50 R Muž Silent [5949] – Re: BikerJames
Pokud úměrně tomu nezvedneš počet ryb tak to pomůže. Ale nemusí se zrovna bublinovat. Ono stačí pořádně na noc rozpohybovat hladinu. Je to dokonce účinější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2008 11:48 Muž filipsi [1295] – Re: BikerJames
Zlepsi se to "neurekom" (strasne moc)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2008 11:47 Muž BikerJames [19] - Cichlidy
Jo ale to bych neusnul,když filtr vzduchuje naplno tak je to pořádný rachot.Mohlo by to být taky nevhodnými rozměry akva.d90x h42x v60,moc vysoké a malá plocha hladiny? Zlepší se to u rozměrů d150 x h60 x v50? A dá se ještě něco jiného vymyslet?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2008 11:42 rolandmynar – Re: BikerJames
V tom objemu ve kterém je máš a skoro bez rostlin, musíš a zvlášť v noci vzduchovat jako blázen. Vrubozubci mají ohromnou potřebu kyslíku v daleko větších nádržích, natož v takové louži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2008 11:33 R Muž Silent [5949]
V noci ustává fotosyntéza. Rostliny začnou kyslík spotřebovávat k tomu přidej dospělé, ne zrovna malé ryby a hafo potěru a katastrofa je tu. Budeš muset asi na noc vzduchovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2008 10:46 Muž BikerJames [19] - Cichlidy
Ahoj,4.1.se mi vytřeli Vrubozubci,rodiče se o výtěr starali ve společném akva.,včera se vykulil potěr ale přes noc všechen uhanul :-( a dospelé ryby zase lapaly po dechu v horní části nádrže jako každou noc,dělají to už od založení akva když byli malé,ve dne jsou v pohodě.Filtr dost čeří hladinu a trochu vzduchuje.Mladé se určítě udusili ale nevím proč je v nádrži v noci málo kyslíku.Dík za každou radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2008 22:34 rolandmynar – Re: Laika
Mno můj názor je, že když takhle důkladně všechno sdesinfikuješ a založíš AQ znovu, je to jako bys ty rybky dala do nezajetého akvárka a proto se tam vyskatla choroba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2008 22:31 Laika – Re: filipsi
Ale né ... 14dní jsem akvárko dezinfikovala,ale rybky tam už žádné nebyly.Myslim, že by zdechly ještě dřív
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2008 21:47 Muž filipsi [1295]
Laika napsal...Ale jak koukám, tak 14 denní lázen v savu krupičku moc nezahubila, jak mi bylo porazeno...
Panejo. 14 dni v savu? Ryby? V jake koncentraci? To se mi jako leceni nezda, spis jako pokus je pomalu zabit.
Nebo jen dekorace a pisek? A doplnovala si savo pravidelne? Pokud ne, je 14 dni zbytecnych, savo se brzy rozlozi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2008 21:23 Muž chicko [124] – Re: fantasta
Ó děkuji, ale to sem asi nepatří...no já dost častu zatahuji of topic :-D :-D :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2008 21:22 R Muž Silent [5949] – Re: chicko
To není ani tak o štěstí jako spíš o tom, že u Tebe nemá nemoc šanci propuknout. Kvalitní prostředí dokáže zázraky. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2008 21:16 Muž chicko [124]
Já si za dobu co se věnuji akvaristice(asi pět let-dříve s tatínkem poslední rok už se v tom máchám tak nák sám-tatka spíše financuje :-D :-D :-D )zatáhl krupičku do akva jen jednou-asi mám opravdu velké štěstí.....nebot naše začátky s akvaristikou nebyly zrovna ukázkové :-D :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2008 21:13 Muž chicko [124]
fantasta napsal: Tak 17 litrů už jedna uhynulá ryba otrávit dokáže.
ano ano tak už to chápu, taky si myslím, že v tomto případě byla ta mrtvolka poslední kapkou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2008 20:51 R Muž Silent [5949] – Re: Marťásek
Já tady nemluvím o prvním propuknutí nemoci, to si člověk většinou zatáhne do nádrže sám, ale o opakované nákaze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2008 20:48 Žena Marťásek [5] – Re: Laika
Souhlasím s Laikou, já si krupičku dotáhla s mraženýma patentkama. Ale vyléčila jsem to Acriflavinem.Je to už déle než půl roku a kdybych si teď nekoupila další nový rybky,tak bych asi ani neměla. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2008 20:46 R Muž Silent [5949] – Re: Laika
Stres není jen o strachu je to jakákoli změna prostředí k horšímu. Někdy k propuknutí nemoci stačí přidat nové ryby do nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2008 20:43 Laika – Re: fantasta
Ale to neni zdaleka pravda.Krupička nepropuká jen při stresu .. ale i při změně prostředí,potravou .. čímkoliv.Už jednou jsem se jí pokoušela zbavit.Ale jak koukám, tak 14 denní lázen v savu krupičku moc nezahubila, jak mi bylo porazeno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2008 20:41 R Muž Silent [5949]
Tak 17 litrů už jedna uhynulá ryba otrávit dokáže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2008 20:39 R Muž Silent [5949] – Re: chicko
Je jasné, že jedna mrtvá ryba vodu nepokazí. Spíše to byla ta poslední kapka která způsobila rozjezd nemoci. Při rozkladu mrtvolek se přemnoží určitý druh bakterií, které fungují jako silný stresor. Je to všechno složitější. Jak jistě víš tak krupička většinou propukne při stresu ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2008 20:38 Anonym
Mám 17,5l akvárko .. předtím jsem na to přišla pozdě.Takže už nemělo cenu toléčit.Dnes jsem vyměnila vodu a kapu tam prevent se stratem plus ... Zítra musim pro kapičky na krupičku
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2008 20:33 Muž chicko [124] – Re: fantasta
Ke zhoršení vody by dojít mohlo a pak jak říkáš i ke krupičce-ovšem záleží na velikosti akva atd., protože že by jedna rybka třeba ve 100 litrech zamořila akvárium to se mi i z vlastní zkušenosti moc nezdá. Ovšem může to být jedna z příčin-to určitě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2008 20:31 Muž chicko [124]
určitá souvislost zde být může, ale spíše ne. Je ale možné že ti ta mrtvá rybka tu krupičku zavlekla. Léčila si to předtim něčim, nebo si to nechala pochcípat,?? Jinak, jako všem, doporučuji EXIT od EShy-nemusíš zvyšovat teplotu, solit, zhasínat atd. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2008 20:29 R Muž Silent [5949]
Rozložená rybka mohla zatížit vodu odpadními látkami, v důsledku čehož se rybám oslabila imunita a krupička, jejíž zárodky jsou v nádrži patrně latentně, propukla. Je třeba vyměnit část vody a zahájit léčbu krupičky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2008 20:14 Laika – Smrt a následné onemocnění
Ahoj .. Ztratila se mi rybička zdohledu.Já vím, je to trochu blbý,ale našla jsem jí po delší době rozloženou ve výřezku filtrovací houby.A také se mi objevila krupička.A proto se ptám.Je možné, že se krupička objevila jako následek umrtí rybky?Třeba že se nějak narušila voda nebo tak něco ... krupičku jsem už v akvárku měla a pochcípali mi všechny rybičky....Děkuji za pomoc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2007 09:16 R Muž Mrakoplash [1776]
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2007 20:35 Sidonius – Re: chicko
Narkotizace, resp. šetrné utracení pomocí CO2 se tu nedávno rozebíralo. Zkuste vyhledávač.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2007 18:28 Muž chicko [124] – Re: kristy
Protože je to to pro ní jako plynová komora, minerálka je nasycená Co2 a tak se v ní ryba udusí, a jestli jí to bolí to fakt nevim ale je to dost rychlé :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2007 17:18 kristy – Re: chicko
muzu se zeptat? když rybu dam do perlivé vody jaktože umře? je to pro ni bolestivé?odepište prosim hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2007 14:20 Muž chicko [124]
chtělo by to fotku, ale pokud je infekční vodnatost tak ji hoď do sodovky(beze srandy) tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2007 13:50 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy
nemohlo by jit třeba o vodnatelku?:-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2007 13:45 magda
A je to nějaká nemoc nebo prostě jen sešla věkem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2007 13:15 Muž chicko [124]
Jo u pavích oček se tohle stává, asi opravdu umře, ale nic si z toho nedělej je to koloběh života.... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2007 12:22 magda – umírá?
Samička pavího očka má nafouklé břicho, už od včerejška polehává na dně, strašně rychle dýchá, teď částečně zalezla za filtr a už skoro nehýbá ploutvema. Nejdříve to vypadalo jako porod, kdysi se před porodem chovala podobně, ale asi umírá, že? Nevíte, co jí je? Má jen to nafouklé břicho. Ostatní paví očka (včetně potěru) se chovají normálně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2007 19:14 JirkaE
Zkouším ten půst,jak jste mi radili a ti moji terčáci lítaj po akvárku jak šíjený.Je to normální?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2007 16:34 Muž Johns [30] - Cichlidy
jj když si ho nesl do vany místo vánočního kapra
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2007 16:33 Vrubouš
Nekomu vypadnul z tasky :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2007 16:31 Muž Johns [30] - Cichlidy
masakr třeba někomu chcípnúl ho dal kočkám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2007 16:26 Pigi – re
na sidlisti mezi barakama ,cestou shopovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2007 16:24 Muž Johns [30] - Cichlidy
tožto ostré ale pěknej terčovec dle mě divokej druh kdesi ho našel ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2007 16:12 Vrubouš
Pekny plosny tyrkys :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2007 16:10 Pigi – to martík
Fotka k příspěvku Dneska jsem byl venku a koukam cim lidi krmej kocky...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2007 09:21 Muž Johns [30] - Cichlidy – Re:pája
pokud si dobrý chovatel není s co2 a Pmdd problém ale např. já kerý tomu moc nerozumím mám stím problémy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2007 04:38 Pája – Teččoci a CO2
Ahoj, zde jsem se dočetl, že není vhoné terčovcům do akvaria přidávat CO2. Ale když jsem se zde (ale i jinde) podíval do prezentací akvárií, tak jsem zjistil, že do všech akvárek které vypadají hezky chovatelé CO2 přidávají. Tak jak to vlastně s tím CO2 je? Terčákům se má do nádrže přidávat normálně, nebo to přidávání trošku omezit, nebo ho nedávat vůbec :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2007 23:28 Muž Johns [30] - Cichlidy – Re: Romy
jo já jim chci právě koupit ten discus speciál tak jenom z čeho to je ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2007 23:23 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Johns
Já sám hnojím PMDD,když krmím a gibbiceps nemá náladu,tak moje terče taky pěkně projede,až mají šrámy,nebo se taky někde při šťouchání odřou,ale nezaplísněj.Pokud je rybka zdravá,má silný imunitní systém,ale každopádně na to PMDD nemá vliv.Možná voda.
Discus speciál také nevím z čeho je,ale myslím si,že to bude srdce s betakarotenem,nebo astaxantinem,možná i spirulina a vitamíny+minerály.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2007 23:14 Muž Johns [30] - Cichlidy – Re: Romy
Romy no ono měly trochu od toho jaks e u jídla prohání a tak trochu žkráblej sliz jak vystartuje tak to nákej omylem veme přes kořen a jak sem dal pmdd tak ta chemie tomu nepomohla ale už sou good ahoj jo jinak z čeho se skládá discus speciál nikde to nemohu najít je to mražený ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2007 23:11 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Johns
Pochybuju,že za plíseň může PMDD,Johnsi.Za plíseň mohou vždy bakterie,a v PMDD jsou těžko,přečti si složení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2007 23:08 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Dahak
Pokud krmíš pouze patentkama,a ještě k tomu velkýma,tak se to stává.Terčovci mají krátké trávení.Díky tomu,že mám stálý přísun a výběr,tak raději sáhnu po těch drobnějších,ale stejně jim dělám směs srdce,patentky,koretry a discus special,takže je to nějakých 25%.Někdy zamíchám špenát,česnek...Občas je to opruz,ale na druhou stranu,ta vybarvenost... potlesk palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2007 22:50 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Romy
Me covece nekdo tvrdil ze patentky jsou pro terce malo vyzivny nebo ze je nedokazou poradne stravit ale jestli to je pravda to si netroufam tvrdit.Fakt je ze kdyz jsem s nima kdysi krmil tak se stavalo ze z nich lezli zadem nestraveny.U koreter ani niceho jinyho se mi to nikdy nestalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2007 22:46 Muž Dahak [425] - Cichlidy
Ja ti doporucim mrazeny koretry,discus special,discus quick,krocaní a hovezi srdce.Vsechno se to prodava mrazeny v takovejch sikovnejch vanickach a jelikoz ty moc tercu nemas tak te to ani financne nezrujnuje :).Z granuli SAK energy od Exot hobby to mi jediny tak nejak slusne zerou.Mam doma granule od ruznejch firem od Sera po Tetra a ani jedno moc nechtej jedinej Sak mi berou pekne.A ten jeden den v tejdnu krmeni urcite vynechavej.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [38] ...... 48

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 26751x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3116-postupny-uhyn-ryb?od=1851