Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Postupný úhyn ryb

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 21 Přejít na další stránku   1  
Postupný úhyn ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2011 07:47 R Muž romant [27987] Re: snehulda007
Ten prevent tam nedávej, jak jsem Ti už psal. To co jsi dostal k tomu filtru, je zřejmě nějaký přípravek na podporu tvorby těch užitečných bakterií jimiž je ten filtr osídlen, takže ta aplikace přímo na filtr jejistě vhodnější, ale ani prostým nalitím do vody nic neskazíž, protože ony bakterie nežijí jenom ve filtru, ale třeba ve dně, nebo přisedle na stěnách. Pokud se jedná o toho Čichavce medového, tak toho bych si tam nechal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2011 00:19 Muž snehulda007 [850] Re: romant
čichavci jsou medoví. a jak je to s těma bakteriema ve filtru? K filtru jsem dostal sáček s nějakou vodičkou. V návodu bylo že při použití preventu se dává dvojtá dávka,tak jsem to udělal ale to jsem měl nejspíš udělat až po výměně vody,co? A to se leje přímo na filtr nebo stačí do vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2011 00:00 R Muž romant [27987] Re: snehulda007
Tu vodu jim můžeš přeci dát lehce vytemperovanou na podobnou teplotu, jako mají v akva. Ten start tam klidně dle návodu dej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2011 23:55 Muž snehulda007 [850] Re: romant
teď mě tak napadá neni to pro ryby šok když maj vytopeno na 26 stupnů a teď jim tam dávam vodu z vodovidu? takža ten start plus nemam dávat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2011 23:55 R Muž romant [27987] Re: snehulda007
A jaký to jsou čichavci? Nejsou to náhodou zakrslý, nebo medový, to by mělo fungovat, ale pokud to jsou tzv. klasický formy, tak naprostej souhlas s katterineckou. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2011 23:53 Muž snehulda007 [850] Re: katterinecka
tak už tam jsou ale když přerostou tak půjdou do dobrých rukou.trápit je nebudu. akorát nevim proč mi tvrrdily že na dva to bude ok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2011 23:33 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: snehulda007
ty čichavce tam ale nedávej, bude to na ně malé ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2011 23:29 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: snehulda007
paví očka toho vydrží hodně, ale u takové nádrže nikdy nevíš kdy se může něco stát. Když je akvárko zaběhnuté, s filtrem a rostlinami tak otrava jak dusitany tak dusičnany nehrozí skoro vůbec a podmínky v akvárku budou zhruba stabilní, což je taky pro ryby dobré
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2011 23:28 R Muž romant [27987] Re: snehulda007
Ona ta plovoucí rostlina byla nějaká tzv. plevelná, co se velmi dobře rozrůstá a tak malým nádržím jak píšeš to stačilo, oni ty paví očka svýmy výkaly tu rostlinu pěkně pohnojily a ona se jim odměnila tím, že jim tam svým růstem nadejchala kyslík. Přečti si ten odkaz co jsem Ti posílal a tady máš ještě jeden, ať nasbíráš co nejvíce informací.
www.akvarijni.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2011 23:21 Muž snehulda007 [850] Re: romant
jen kus takový plovoucí. Tak já jdu měnit. Děkuju za radu. Ještě na něco mam dát pozor? Snad to bude beze strát..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2011 23:18 R Muž romant [27987] Re: snehulda007
Neodstátá voda vadit nebude. Byly u těch pavích oček v těch akvárkách rostliny? A co se týká rostlin ve Tvém akva, tak to bude chtít rozhodně přidat, jsou to velmi dobrý pomocníci při udržování tzv. biologický rovnováhy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2011 23:12 Muž snehulda007 [850] Re: romant
rybek 10 dneska navečer vpuštěný,rostliny dvě. Ale já nemám odstátou vodu. Vadí to? :-(
Ještě by mě zajímala jedna věc. Já jsem kdysi pracoval ve školce a tam měli dvě aq jedno mělo as 20 a druhý tak 10 litrů a v každym asi 10-15 oček. /držba spočívala v tom že se jednou za dva týdny vyměnila voda a aq vypláchlo. Nebylo tam ani topení ani filtr a ty očka byly naprosto vpohodě a navíc se i množily. Jakto že se taky neudusily?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2011 22:59 R Muž romant [27987] Re: snehulda007
To je různý podle toho kolik tam těch ryb máš. Co rostliny jsou tam? Ty ryby klidně 2-3 dny ničím nekrm a potom pěkně pomaličku malou denní dávku, prostě co tak do 20 vteřin sežerou. Filtr nech běhat, nevypínat, žádný čištění. Vyměň polovinu vody a můžeš jít spát. Zítra uvidíš jak se rybky budou tvářit a když budou nějaký příznaky otravy, tak znovu vyměň vodu. Pořiď si test na NO2 a jeho hodnota musí být neměřitelná, to je ta škodlivá N látka(nitrit, dusitan), která způsobuje tu otravu a následný dušení těch rybek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2011 22:57 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: romant
Ono to vubec neni nove a ani z me hlavy. Uvedu priklady ohledne bakterii, ktere si pamatuji.

Pri uprave vody se pouziva jak nitrifikace, tak denitrifikace. Pri nitrifikaci se dusikate latky meni na NO3 a denitrifikaci se dostane dusik z vody oddelenim dusiku od kysliku. Kdyz ale denitrifikace probiha pri nizsim pH, vznikaji znovu i oxidy dusiku. Ty bakterie potrebuji vyssi pH, jinak to nemuze dobre fungovat. Pro nitrifikaci jsem nekde videl tabulku, kde byl popisovan rozdil v jejich fungovani pri ruznych pH, asi by sla dohledat.

Dalsi ukazkou z praxe mohou byt antibakterialni ucinky raseliny. Je to zpusobeno mimo jine okyselenim vody. Je tady nekdo, kdo by mel pH trvale do 6.5 a nekdy valcil s urputnou bakterialni infekci, potahy bakterii na rybach? Pokud ano, pujde spise o vyjimku.

Pri pH pod 4.5 bakterie uz nefunguji, i proto je konzumace ovoce bezpecna i tam, kde hrozi ruzna onemocneni bakterialniho puvodu - samozrejme bezpecna s vyjimkou vnejsku slupky.

Proste si pamatuji, ze cim nizsi pH, tim mene bakterii.

Mel bych byt konkretnejsi, ale tyhle veci mi zustaly v hlave, takze na zdroje se neodkazu, hledal bych ted jako kdokoli jiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2011 22:52 Muž snehulda007 [850] Re: romant
já ho tam právě dal s rybama jak mi radili. Prej se to musí jako prevence nákazy...a za jak dlouho se to dušení může dostavit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2011 22:47 R Muž romant [27987] Re: snehulda007
Ne, tem prevent nepoužívej, to bybylo kontraproduktivní, protože po jeho použití se stejně doporučuje výměna 50% vody. Dal bych tam jenom ten start a potom už jenom měnil tu vodu. pokaždý bych ho taky nedával. S tou intenzitou výměn uvidíš podle chování rybek, kdyžbudou lapat po dechu u hladiny nebo se malátně potácet po akvárku, tak na nic nečekej a měň, to je nejúčinnější, sice trochu konzervativní, ale spolehlivě účinný. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2011 22:38 Muž snehulda007 [850] Re: romant
jesně a ještě mi v tom obchodu dali dajana prevent že ho tam mam dat s rybama jako prevenci...vadí to něčemu? mam při každý výměně dávat ten start? Díky za radu.Jinak na základě toho článku mi naběhla husí kůže a proto sem píšu o radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2011 22:33 R Muž romant [27987] Re: snehulda007
Měnit vodu, každý den 30% objemu akvárka a nic Ti neumře. Pokud to vydržíš minimálně týden, tak jsi z nejhoršího venku, ten doporučovanej zázrak Ti taky pomůže s nastartováním nitrifikace.
EDIT: Doporučený čtení
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2011 22:29 Muž snehulda007 [850]
zdravim. Mam takovej dotaz nebo problém. již delší dobu toužim mít aq a konečně jsem ten en zrealizoval. Prošel jsem několik akvaristik a všude se radil s odborníkama a porovnával a podle jejich rad jsem založil a osadil aq. mám 54 l aq a v něm dva anci dva čichavce a 6 plat. Moje hlavní otázka v obchodech byla po jaký době můžu vypustit ryby a všude mi řekli že když dam dajana start plus ta klidně už po dvou dnech.Ale podle toho jak to tu pročítam tak můžu počítat s tím že mi rybky vymřou? Poradí mi prosí někdo co mam dělat? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2011 22:23 R Muž romant [27987] Re: Designer
Jirko, můžeš prosím rozvést tu poznámku o jiných než užitečných bakteriích ve filtru a o těch souvstažnostech s PH? Jistě nebudu sám kdo se rád na toto téma dozví něco nového. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.04.2011 22:13 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: HonzaH
To pH sice vypada snesitelne, ale zkusil bych jej srazit. Napisu proc. Obecne bakterie nemaji rady nizsi pH. Biofiltr pri takovych pH, jako mas, nabehne rychle a funguje bajecne, jenze pri takovem pH funguje i mnoho jinych bakterii. Zkusil bych pH postupne snizovat k 6.5 az 7, a pokud to ma nejakou souvislost, zmena v chovani ryb by mohla nastat rychle.

Vim ze to nemusi byt reseni, ale ze pokus to myslim stoji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.04.2011 21:58 R Muž romant [27987] Re: HonzaH
Mrkni se na tenhle link. Je tam popisovaný úhyn ryb z nadbytku kyslíku, což by mohlo sedět, ale přiznám se, že jsem se s tím ještě nesetkal, tak snad se vyjádří někdo zkušenější. Když píšeš, že ty řasy bublají, atk bych si myslel, že ve vodě ze přes noc utvoří nadbytek CO2, který si potom ty řasy a rostliny spotřebovávají a to bublání je uvolňování volnýho O2, když už je jím vody nasycena a nemá jek unikat.
www.akvarko.info/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2011 21:20 HonzaH Re: romant
bohužel nemám k dispozici foťák, abych udělal rozumnou fotku, takže tohle bude muset počkat.

řasy jsou hnědý, zelený vláknitý(světle zelená b.) i plošně přisedlý(tmavě zelená b.), potom se tam rozrostla taková hustá světle zelená, skoro do bíla řasa, která tvoří hustý, rozlezlý chomáče na listech rostlin. Až bude foťák, udělám fotku, teď ho není kde půjčit.. Ruducha se zatím nevyskytla(klepu do stolu).

Řasy jsou ale i přesto živý z fotosyntézy, ne? Takže přes den nemůže být o úbytku O2 řeč, nebo se pletu? Dokud svítí světlo řasy jsou plný bublinek kyslíku.. A rybky umřely přes den.

Není možnost nějaký nemoci zatažený s kalem z cizího akva, aniž by se projevila na rybách?Co nějaká preventivní léčba? Krupička to není, vodnatelnost taky určitě ne. Rozpadu ploutví nenaznačuje taky nic, pokud by úhyn nebyl rychlejší než rozpad(nemoc) sám..

Informace o rostlinách a osádce by měly jít vidět v detailech nádrže. Doufám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2011 20:22 R Muž romant [27987] Re: HonzaH
Píšeš, že řasy rostou jako divý. Jaký to jsou řasy? Napadá mě, jestli ty řasy neodčerávají z vody přiliš kyslíku, když tak bujně rostou. Nevidím ještě Tvoje akvárko v prezentaci, tak nemám k dispozici žádnou fotku, to by docela pomohlo. Píšeš o rostlinách, ale nedokážu si udělat představu kolik a jakých rostlin tam je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2011 20:05 HonzaH Re: romant
filtr jsem měsíc při záběhu nečistil, od kamaráda jsem si přinesl kal z akvária pro lepší osídlení - cca dva týdny po založení, dvě dávky v intervalu týdne. NO2 během záběhu kleslo k nule a až potom tam šly rybky, NO3 bylo na 10-20mg/l. Od tý doby vyčištění filtru 2x, pravda že možná zbytečně brzy, ale voda z něj byla vždy hodně hnědá kvůli řasám. NO2 měřím pravidelně 1x týdně, vždy neměřitelné.

Netuším, jestli by NO2 tak rychle během dne vzrostlo a zase kleslo, aby to zabilo rybku a ja to nenameril dve hodiny po umrtí :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2011 19:56 R Muž romant [27987] Re: HonzaH
Dal bych tomu filtru pořádnej čas na svoji správnou funkci a nechal ho alespoň 2 měsíce dělat v klidu svoji práci. Zlatý pravidlo říká, že filtr je dobré čistit až v momentě, kdy jeho výkon evidentně klesne, ale to při množství rybek ve Tvojí nádrži rozhodně nebude po 14 dnech. Tím, že ho neustále čistíš, tak si neustále snižuješ počty nitrifikačních bakterií, kterými je ten filtr osídlen a ve Tvém případě bych řekl, že neustále osidlován. Pokud to čištění probíhá takto od založení nádrže, tak bych řekl, že příčina těch náhlých úhynů, bude mít s tímto souvislost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2011 19:49 HonzaH Re: romant
biokostka 10x10x16, čerpačka Atman AT200, poslední čištění v pondělí ve vodě z akva, předtím čištěný před 14dny stejně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2011 19:46 R Muž romant [27987] Re: HonzaH
Co je tam za filtr? Byl od založení akvária čištěn, popřípadě kolikrát?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2011 19:43 HonzaH Re: romant
Kompletní údržba akvária byla v pondělí, výměna 15litrů vody, odkalení. Předtím výměna 10litrů naposledy ve čtvrtek. Po druhém úmrtí, tzn včera, výměna 1/4 vody + NO2=0mg/l..
aktualní stav vody NO2 = 0mg/l, NO3 = 10mg/l, pH = 7,6-8. Dnes třetí smrt.

Krmení: vloček nikdy nedostanou víc, než by postupně sežraly ze dna do druhýho dne (opravdu trošku, kdyby to normálně žraly, sežerou to skoro hned). Kostku patentek vždy promyju pod tekoucí vodou do čista, rozdělím na menší dávky a zamrazím. Rybky dostanou jednu dávku, která neni moc, aby zbytky nezůstávaly dlouho u dna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2011 19:34 R Muž romant [27987] Re: HonzaH
Pokud jim moc nejedou vločky a na dně je nikdo nekonzumuje, tak je docela dobře možný, že se Ti tam z těch postupně se rozkládajících vloček utvořilo více dusitanů, než je akvárko schopný spracovat a ty rybky umírají skutečně na otravu. Bylo by dobrý zapátrat v paměti kdy byla naposledy měněna voda a odkalovaný dno. Ještě k těm patentkám a k řasám. Pokud tam Ty patentky dáváš rovnou nerozmrazený i s tím bordýlkem co v nich je, tak je docela dobře možný, že to bude spolu s těma řasama souviset. Jak už psal Bob66, vyměň vodu a sleduj reakci ryb. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2011 19:23 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: HonzaH
Hladem určitě neumřely :) To že ostatní jsou schované za kořenem nebude ze stresu z úmrtí ostatních, ale bude to způsobeno tím na co hynou X-) Vyměnil bych část vody a znovu změřil NO2 a NO3 ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2011 19:01 HonzaH – úhyn teter královských
Zdravím vás všechny a zároveň prosím o radu.
Mám 65l akva, staré 2měsíce od založení. NO2 po měsíci od založení až do teď neměřitelné, pH 7,6-8. Rybí osádka byla 7 Teter královských. Víc info viz nádrž.

Problém je, že za poslední 3dny uhynuly 3 tetry, každý den jedna. Žádné příznaky nemoci, voda dle testů v pořádku, žádné příznaky otravy nebo dušení u hladiny. Rybka plave s ostatníma v hejnu a do hodiny plave mezi kytkama na hladině sad Ostatní rybky jsou z těch smrtí očividně ve stresu, protože už neplavou v akvárku, ale drží se pohromadě schovaný za kořenem.. Rychlost úmrtí by ukazovala na nějakou otravu, ale za posledních pár týdnů se chemie ani náznakem u akvárka neukázala. Žádná dezinfekce, jar nebo ja nevim co všechno..
Mám jediné dva poznatky. Řasy rostou jako divý a rybkám nechutná TetraMin, zatímco o patentky se skoro perou. Patentky ale dostávají jenom 1-2x týdně, zbytek dní TetraMin (1x denně trošku). Vločky postupně vždycky sežerou, ale připadá mi, že jim prostě nechutná.

Teď otázka. Mohl by úhyn způsobit hlad? Že by jim patentky nestačily 2x týdně a vločky by třeba vůbec nežraly? Mě to přijde jako snad jediná možnost.

Nebo někoho napadá jinej důvod? Hrozně bych byl rád, kdyby mi neumíraly :(

Děkuji všem za případné rady, připomínky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2010 23:20 Muž Sid [6637] - Rostliny
...Už delší dobu mi ve velkém umírají např. tento týden jich umřelo 5. Pořád se otírají o štěrk a rostliny. Někdy má nějaká krupičku tak jí dám do samostatného akva a léčím ji multi-medikalem asi po dvou dnech krupička zmizí tak jí dám zpátky do společného akva...
Krupičku musíte léčit ve společenském akva, jinak se jí nikdy nezbavíte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2010 21:05 R Muž romant [27987] – Re: Hanka
Já měním v 230 litrech, cca 70 litrů v podstatě přímo z vodovodu. Jenom ji při větších teplotních rozdílech nechávám pár hodin vytemperovat s okolím. Klidně to tam pouštím i přímo z vodovodu a rozhodně nejsem sám. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2010 21:05 R Muž Silent [5949] – Re: Hanka
Není problém. Já leju vodu do nádrží přímo (30%) naprosto bez potíží. Dnes se chloruje už minimálně a za hodinu odstátí se uvolní i přebytečné plyny uvolněné změnou tlaku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2010 21:00 Hanka – Živorodky
Děkuju moc za radu začnu čistit častěji v měnším množství a koupím ten test. Ještě jsem se chtěla zeptat většinou nechám při čistění vodu odstát přes noc ale dočetla jsem se že hodina nebo dvě stačí, nemůže hodinu odstátá voda rybám škodit. Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2010 20:53 R Muž romant [27987] – Re: Hanka
Ten filtr stačí tzv. čistit až když se viditelně snižuje jeho výkon(průtok vody). Odkalovat je dobré jednou za týden až 14 dní(přikláním se pro týden) a s tím spojit výměnu vody 20-30% objemu akva. Určitě bych udělal test na NO2, protože si myslím, že v tom akvárku nedostatečně funguje biologická rovnováha. To tzv. celkový čištění bych rozhodně nedoporučoval. Nejlepší postup je pravidelnou údržbou akvárko udržovat ve správný kondici. Ta rybí osádka je v převážné míře složena s živorodek, jejichž výkaly dost značně zatěžují vodu a když není v akva dostatek nitrifikačních bakterií, které napomáhají k likvidaci těch škodlivin, tak je problém na světě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2010 20:35 Hanka – Živorodky
Akvarium má 100 litrů, vodu měním cca co 3 týdny ne víc jak polovinu. Mám ho založené asi 4 měsíce a jednou jsem čistila celé akvarium. Čistím pomocí zvonu. Je tam 9 rostlinek, skalka, kokosový ořech (dobře vyvařený) keramický tunel a kámen, také filtr a kameny na bublinky. Filtr je čistím asi co 2 týdny. 50
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2010 20:15 R Muž romant [27987] – Re: Hanka
Jak je to akvárko velký a jak probíhá údržba. Jak často a kolik vody je měněno? Jsou tam rostliny a filtrace? Jak je o filtr pečováno? Prostě to chce více informací.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2010 20:00 Hanka – Živorodky
Prosím o pomoc jsem už zoufalá. Mám 100 litrů akvarium a v něm paví okčka, měčovky a ancistruse. Už delší dobu mi ve velkém umírají např. tento týden jich umřelo 5. Pořád se otírají o štěrk a rostliny. Někdy má nějaká krupičku tak jí dám do samostatného akva a léčím ji multi-medikalem asi po dvou dnech krupička zmizí tak jí dám zpátky do společného akva. Vždy asi den nebo dva před tím než umřou mají slepený ocas. V jiném akva jsem měla malé paví očka co se mi narodily asi před dvěma měsíci a ty se o dno neotíraly ale před týdnem jsem je přelovila do spoelčného akva a začaly se taky otírat o dno a dnes jsem si u některých všimla krupičy. Zkoušela jsem multi-medikal i ve velkém akvariu ale ryby umírají pořád. Prosím poradte co by to mohlo být za nemoc a čím bych to měla léčit. Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 14:05 Žena Denver [1] – Re: Haimdol
ok, díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 13:42 R Muž Silent [5949] – Re: Denver
Sůl pak vysadit a nastavit standardní teplotu. Ale pozor! Ne Exit nebo 2000. Na krupičku je primárně eSHa Exit a eSHa 2000 je podpůrný lék proti druhotným infekcím. Důležité je sehnat Exit. Pokud neseženeš 2000 není to žádné neštěstí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 13:39 Žena Denver [1] – Re: NASREDDIN
Do většího města pojedu až ve středu, snad to tam budou mít. Zatím budu léčit solí a teplotou, a to potom, mám sůl vysadit, a normálně přidat tu eshu 2000 nebo exit, že? Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 13:34 Muž NASREDDIN [1383] – Re: Denver
Já bych se radši podíval po té chemii, léčba solí trvá dlouho, a proč rybičky trápit zvýšenou teplotou, když to není nutné. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 12:55 Muž Yirka [9126] – Re: Denver
A doporučuji ten Exit a 2000 sehnat, protože si myslím, že do měsíce budeš léčit znovu....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 12:15 Žena Denver [1]
ještě jeden dotaz, můžu tu teplotu teda zvýšit hned z 25 stupňů na 31 v rámci jednoho dne, že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 11:54 Žena Denver [1] – Re: Haimdol Re: NASREDDIN
Děkuji, filtr nechám, chemii prozatím nepoužiji. A soli mám tedy každý den trošku přidat, jak odeberu 10% vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 11:52 R Muž Silent [5949] – Re: Denver
Filtru nevadí vyšší teplota, ale použití léků s antibakteriálními účinky. Takže pokud se aplikuje jen vyšší teplota a sůl filtr může zůstat. Zrovna tak při aplikaci přípravků eSHa a podobně. Pokud to není vysloveně v návodu k použití filtr bych nechal na místě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 11:51 Muž NASREDDIN [1383] – Re: Denver
Pokud nepoužijete ten Bioicht, tak není důvod filtr vyndavat ;-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 11:49 Žena Denver [1] – Re: Haimdol
OK, ale stále nevím, jestli ho mám vyndat...? (když budu zvyšovat teplotu)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [21] ...... 48

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 26751x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3116-postupny-uhyn-ryb?od=1001