Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čištění akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Údržba 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Čištění akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2023 16:57 Muž Rovano [235] - RostlinyRe: elapondeli
A ty rostliny máš i ve druhém akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.06.2023 19:11 Muž jab63 [1462] - BorneoRe: elapondeli
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2023 17:56 Žena elapondeli [1] Re: vaclav
Je to tam!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2023 23:06 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: elapondeli
Založ a řádně vyplň prezentaci akvária a přidej celkové foto (hlavní fotka prezentace). Jinak to bude jen hádání problému a příčiny... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2023 22:46 Žena elapondeli [1] – Problémy s akváriem
Ahoj. Mám asi 9 měsíců 45 l akvárium s krevetami a 5 malými rybkami. Všechno funguje perfektně, čistím jednou za měsíc filtr a doplňuji vodu, víc toho nepotřebuje a je průzračné.
Asi 2 měsíce mám 200 l, rostlin je dostatek, roste to pěkně a je tam asi 20 neonek a 5 živorodek. Ale nedaří se mi s ním, voda je stále mírně zelená, asi jednobuněčná řasa + taková chumáčí kterou namotávám z kobercovek. Listy jsou neustále pokryté nějakým bordelem, tak je oprašuji. Vodu měním cca jednou za 10 dní, asi 30%. Filtr šlape. anubiasy vykvetly ale jsou náchylné na řasu.
Nemáte nějaké tipy jak se zbavit té řasy? Obecně cokoli pro lepší akvarium? pH u obou je 6,8. Hnojím tekutým CO2. Substrát u obou je japanese soil.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2023 08:17 Žena Beastie [318]
Děkuji, zjistila jsem, že nemám ani žiletku ani líh takže jsem to vzala ještě jednu octem, osmatlala, na omak mastné to není tak to neřeším. Je to snad jen dočasná nádrž :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2023 06:29 Muž Rybar [-29] Re: Freedlo
Na odstranění silikonu se používá tetrachlór , ten to rozpustí .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2023 19:34 Muž Freedlo [222] Re: Beastie
Ahoj
Zkusil bych odlakovac nebo lih a pak to ( jeste mokre) prejet pomalu ziletkou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2023 18:59 Muž kus [200] - RostlinyRe: Beastie
To dělá blbě vyčištěný silikon.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2023 18:48 Muž Rovano [235] - RostlinyRe: Beastie
Je to na omak mastné? ně to přijde naopak jako vyčištěné. A naopak kde je souvislý povlak-střed akva-tak je to sklo vlastně jakoby špinavé.
Pokud to není mastné, dál bych to neřešil.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2023 12:52 Žena Beastie [318]
Fotka k příspěvku Mám tu staré akva/terárko, které potřebuji založit jako dočasku. Už jsem to vydrhla solí na hrubé nečistoty, octem na vápenné usazeniny, ale rohy nádrže jsou zevnitř zvláštní, kduž na to nacákám vodu, dělá se tam film
Nevím, jestli je to mastné, ocet na to asi nezabírá. Mám zkusit savo ? Nebo žiletku, úplně nevím, co to je, jestli zbytek silikonu nebo čeho
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.08.2022 11:43 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Lojza007
Nic moc se dít nebude dělal jsem to už mockrát jen si musíš dávat tak 14 dní pozor na dno a občas do něj píchnout hlouběji odkalovací zvon a měnit vodu tak 2x v týdnu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2022 10:48 Muž Lojza007 [1204] Re: Brodys
Problém je, že je tam i výživný substrát od Dennerle, už teď je místy málo písku a bílý kousky toho substrátu lezou ven, při přesunu by se to strašně promíchalo a nespíš by to dost zacvičilo s chemismem vody. Takže bohužel všechno ven a většinu dna novou. Zachovám jenom lávovou drť a na to nový písek bez substrátu. A vše pěkně v rovince, tvarování už mě přešlo. Za den to zvládnu, ale bojím se, že tím totálně zničím rovnováhu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2022 10:01 Brodys Re: Lojza007
Já bych se toho tak nebál, za dopoledne hotovo, jen to zamíchá s rovnováhou. Jestli to nechceš nebo nepotřebuješ úplně všechno ven, tak já bych jenom odlovil ryby, vytahal kytky, písek opatrně vyndal, popřípadě přendal do zadní části a znovu osázel. Pak to ještě lehce odkalil od nejhoršího, doplnil čistou vodou a hotovo.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2022 09:34 Muž Lojza007 [1204] Re: zervajs
Mě to taky asi příští rok čeká. Po vzoru krásných videí obchodníků jsem si udělal kopečky a nic tam nedal, aby to zabránilo stékání písku. Takže to steklo a u skla je asi 15cm písku, nevypadá to hezky a mám obavy, že to nebude dělat ani dobrotu. Takže všechno vytáhnout, zjistit stav kořenu, nový dno a všechno vrátit zpět. U 200 litrů vody to bude velká sranda... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2022 08:16 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: herbacek
Jsou takoví 'akvanadšenci',co po nějakém čase dělají restart, jejich akva jejich věc :-)
Aquascapeři ani jinak nemohou...
Tím chci naznačit, že jde o důvod .
(Tím důvodem může být po nějakém čase "zahnívající dno", naprosto zdecimované rostliny řasou, atd. )
V zaběhlém,fungujícím akváriu je restart "hloupost", z důvodu biologické rovnováhy...
ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2022 07:59 Brodys Re: herbacek
Výměna vody, zvlášť v nezarostlém akváriu by měla probíhat 1xza týden až 10 dní. Kompletní čištění je zbytečné, to až při znovuzaložení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.08.2022 04:15 Muž Perlas [546] Re: herbacek
“Kompletku” bych nedelal. Znici se to co zije a funguje.

Kaminky neprat
Rybky neprelovovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2022 23:48 Žena herbacek [1] – Dotaz
Fotka k příspěvku Zdravim,muzu se zeptat,jak casto cistit akvarko komplet,vcetne odlovu rybek a prani kaminku? Mam cca 100 litrove,vzdy jen odkalim,vymenim 1/3 vody a vycistim filtr,cca po trech tydnech. Znamy mi rikal,ze alespon 1x za rok to chce kompletku,ale me se to zda zbytecny. Diky za rady....
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2021 18:46 Silviebaris Re: jirkafarky
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.05.2021 17:54 Muž DanS [77] Re: jirkafarky
... a při prostřihu kobercovek se dá zároveň i odsávat odkalovačem nad střihanými rostlinkami - ve dvou se to lépe táhne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.05.2021 16:57 Muž vlka [3444] Re: jirkafarky
Jsou i jemné síťky kterými to v pohodě vyčistíš. Otázka max. pár minut. Nevidím důvod, proč cpát do AQ kvůli tomu Skimmer...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.05.2021 11:01 R Muž ctibum [6909] Re: jirkafarky
Klasickou síťkou na rybičky. Dělám to s ní a v pihodě...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.05.2021 09:19 Muž Lojza007 [1204] Re: jirkafarky
Ideální je vnitřní skimmer. Na hodně jemný bordel je dobrý dát filtrační vatu, cokoliv na hladině se pak vyčistí, jenom je potřeba zajistit volnou hladinu, aby se bordel nezasekával o kytky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2021 09:13 jirkafarky – cisteni akvaria po prostrihu rostlin
Ahoj, chtel bych se zeptat, jak resite odstraneni zbytku rostlin po prostrihu. Jednou za cas delam prostrih kobercove rostliny Monte Carlo, ale pak mi v akvariu plave hrozne zbytku korinku, listku a dalsich drobnych castecek rostlin. Napadlo me poridit nejakou jemnou sitku, s kterou bych tyto necistoty z akva posbiral, ale co sem se dival, tak ty sitky maji vetsinou velke ocka a vetsinu necistot ta sitka nezadrzi. Nemate nejaky typ na jemnou sitku? popripade jiny napad, jak akvarium vycistit od techto drobnych casti rostlin? Dekuji za pomoc

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.04.2021 21:51 Muž RAP [1553] Re: Zlata
Osobně používám v tomto případě(prázdné akva) navlhčený čistý hadřík a kuchyňskou sůl.
V zařízeném akváriu používám houbičku na nádobí, kterou před použitím proleju horkou vodou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.04.2021 19:49 Muž RAP [1553] Re: vlka
Vždyť je to "obyčejný" akvarijní molitan. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.04.2021 17:46 Silviebaris Re: Zlata
Bohatě postačí obyčejná kuchynská houbička a ocet,můžeš zkusit i kyselinu citronovou.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2021 17:32 Zlata Re: vlka
Moc děkuji za odpověď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2021 22:17 Muž vlka [3444] Re: Zlata
Fotka k příspěvku Používám tuto houbičku a neředěný Ocet, potom řádně opláchnout čistou vodou...
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2021 21:51 Zlata – Vyčištění akvária před znovuzaložením
Dobrý večer,
Chtěla bych se zeptat, čím mohu vyčistit akvárium od řasy před znovuzaložením? Mohu řasy mechanicky očistit třeba plastovou drátěnkou? Nepoškrábe sklo? Nebo můžu použít klasickou houbičku na nádobí? A jakým přípravkem? Roztokem octa nebo něčím speciálním?
Předem děkuji za odpověď.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.01.2021 07:49 Brodys Re: ladalup
Určitě, alespoň zevnitř bych se vykašlal na nějaký chemikálie, které by v rozích mohly zůstat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.01.2021 07:45 Muž ladalup [3]
Jenom dotaz stačí nový akva jenom vytřít hadrou s vodou?Dík hop

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2020 14:51 Muž Miroslav [35] Re: Minky
Čus,začni s co2 a bude po kameni. ;-) :-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2020 19:28 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Minky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2020 19:08 Muž Minky [3]
Fotka k příspěvku vycestena cast toho porvrchu ziletkou.. napada ma ze to je jedine nejaky vodny kamen..vid foto.. len skrabat to ziletkou bude trvat hadam aj mesiac
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2020 02:26 Muž Minky [3] Re: Xif
pozri foto s popisom v mojom prispevku 11.06.2020 21:55 ... ten prechod je pod hladinou... to co ty ukazujes je len fotka so skrabancom.. priklanam sa nazoru ze je to vodny kamen.. diky chlapi za Vas cas :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2020 00:51 Muž Xif [336] Re: Minky
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tvoje fotka, co vidíš?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2020 00:36 Muž Minky [3] Re: Xif
davalo by to zmysel, ale nova hladina je vyssie ako stara hladina,, a prave ta stara hladina to ohranicuje, tam je ten prechod.. cize ta cast ,,bez skrabancov" je rovnako kusok pod vodou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2020 00:30 Muž Xif [336] Re: Minky
Fotka k příspěvku Lom světla o vodní hladinu,proto se ti zdá že je ten škrábanec ohraničen přesnou rovnou čárou.
Koukal ses na tu první fotku, cos sem dal? Tam je ten škrábanec kulatý ale zase jiné škrábance nejsou vidět.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.06.2020 22:21 Muž JakubN [60] Re: Minky
To je prach a vodní kámen.. Normálně to vem houbičkou na nádobí.. Klidně hrubou stranou.. Skleničky tím taky myješ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2020 21:58 Muž Minky [3] Re: Passenger77
cistene kuchynskou utierkou, cize polorozpadnutym papierom vo vode..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2020 21:55 Muž Minky [3] Re:
Fotka k příspěvku chlapi, dik za nazor ale skusim to napisat este inak..
1. prva hladina pred udrzbou je ciara zelenou..
2. nasledne bolo cistene cele sklo uplne od spodu az po vrchny okraj
3. tie skrabance su narocky fotene bleskom aby boli viditelne, su kruhoveho tvaru, presne ako ked nasvietite autolak..
LENZE, tie skrabance su ohranicene presne tou prvou hladinou - krasna rovna ciara, a prechod bez skrabacov..chapete, od tej povodnej hladiny smerom hore je to bez skrabancov/smuh... Ako je mozne spravit tak dokonaly prechod ?
4. skusal som a žiletkou tie skrabance idu dole ale velmi zle

ZAVER: to co je poskrabane nieje sklo ale niejaka vrstva niecoho na skle.. vodny kamen ? oxidacia ?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2020 21:21 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: Minky
Můj názor je, že je to poškrábané tvrdším předmětem, než je sklo. To, že je na fotce kruhový tvar, bude lomem světla od blesku foťáku a taky jsi zřejmě docela držel kruhový tvar...prostě ty škrábance, co vidět nejsou, se lámou v jiných úhlech.
Taky mám zkušenosti...leštil jsem sklo železnou drátěnkou na "dobrou radu" kohosi z fóra smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2020 20:26 Muž vlka [3444] Re: kofejn
Zdarec, nemůže to být zrcadlový ,,odraz,, toho, čím fotil...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.06.2020 20:22 Silviebaris Re: Xif
Třeba tohle ti uděla draťěnka a i cif,mikročastice dokaži pěknou paseku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2020 20:17 Muž Xif [336] Re: silviebaris
Prosím ot. Vždyť to je dokonalý kruh, to by musel čistit flexou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.06.2020 20:15 Muž kofejn [963] Re: Minky
Řekl bych, že Václav trefil hřebík na hlavičku: "škrábance" kopírují tvar clony. Po Clinu s alkoholem to dělat nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.06.2020 20:12 Silviebaris Re: Xif
Fotka k příspěvku A nemyslí tohle,to vypadá,jako kdyby to leštil takovou silou,až ho poškrkal.. :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2020 20:05 Muž Xif [336] Re: Minky
Fotka k příspěvku To myslíš tohle? Tipnu si, zaschlý bordel z hladiny.
 

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 22

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 22642x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7045-cisteni--akva