Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

LED pásek

 

NápovědaFórum » Technika » Osvětlení 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 19 Přejít na další stránku   1  
LED pásek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2016 16:47 Muž Dominick [22] - AfrikaRe: Sitius
spinany zdroj ma spotrebu aj ked z neho neodoberas nic (o trafe ani nehovorim)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2016 16:18 Muž Sitius [26] - učit se, učit se, učit seRe: Petan26
to mi teda dovysvětli, pokud na tom zdroji nebude odběr, tak proč by to bylo nákladné?když ti běží pc a máš ho ve sleepu tak to taky nebere maximum co ten zdroj umí.... stejně tak trafo pokud není odběr, tak je jedno jak je výkonej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.03.2016 15:44 Muž Petan26 [59] - Jezírkové ryby – PC zdroj
Pokud ten PC zdroj budeme brát jako náhradní řešení nebo nouzovku proč ne ale z dlouhodobého hlediska asi nikoliv, zbytečné výkonné tím pádem zbytečné nákladné ale jde to a o to asi v komentu šlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2016 15:40 Muž Sitius [26] - učit se, učit se, učit seRe: Dominick
Na tu první otázku neumím odpovědět, ale já mám 4x 1,3m pásku a takže někde okolo 6.5A a k tomu nějaké vychytávky jako čevená a oranžová, takže 7A takže využitelné to podle mě je a navíc je to stavěné na trvalé zatížení ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2016 15:16 Muž Dominick [22] - AfrikaRe: Sitius
Aka je ucinnost PC zdroja pri odbere maleho prudu 1-2A ? PC zdroje su stavane na vecsiu zaťaž,takze predpokladam ze ucinost je mala pri malom prude(alebo sa mylim ?).
btw. PC zdroje daju na 12V vetve aj cez 16A,20A (samozrejme podľa vykonu zdroja). takyto prud je ale pri ledkach viac menej nanic :-D, bezne vyuzijeme len par A a skôr ideme do vyssich napetí ako 12V.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2016 11:36 Muž Sitius [26] - učit se, učit se, učit seRe: MartinH
Jinak s lehkou úpravou jde použít i starej nepotřebnej zdroj k PC, pokud má někdo možnost.Výhoda je taky jeho velkej výkon a pokud má i někdo ze servru Pasivní třeba, ještě lepší ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.03.2016 11:22 Muž Sitius [26] - učit se, učit se, učit seRe: Petan26
Já bych tohle trafo nevolil, pokud ho budeš mít někde kde může být vlhko, zvol normální s IP krytím je lehce dražší, ale máš "jistotu", že tě to nezabije ;-) a zvol rezervu doporucujou asi 30% pri dlouhodobém svícení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.03.2016 16:19 Muž MartinH [142] - L144 závojRe: Petan26
Trafo mám úplně jiné, brácha dělá servis výpočetní techniky, je od něčeho co se vyhazovalo. Použít se dá jakékoliv trafo na 12V s dostatečným výkonem. Právě proto že mám trafa na 12V zdarma používám pásky, kdybych je měl kupovat, pořídil bych rovnou proudové zdroje a výkonové LED čipy zapojené do série. Ty pásky propálí část proudu na teplo na odporech, to u proudového zdroje není.
Profil mám tenhle: rybicky.net/nadrz/23298/d135291.jpg
Je to nějakej Klus Multi B a stál mě 900 Kč za 2m. Vejde se na něj 5 pásků a zbude ještě trochu rezerva.
Ještě k T-LED kupoval jsem 1m pásku na miníčko a u objednávky jsem do popisu napsal prosím rozdělit na 2x35cm a 1x30cm a připájet kablíky pokud to je možné. Pak jsem to spojil obyč svorkovnicí. Nemusel jsem nic pájet ani kupovat nějaké spojky atd. Ke každému světlu kupiji manuální stmívač, je tuším za 100 Kč a našteluji si intenzitu jak potřebuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2016 15:19 Muž Petan26 [59] - Jezírkové rybyRe: MartinH
MartinH napsal: Já svítím do 250 litrovky 3 metry tohodle: www.t-led.cz/…
a jsem spokojen. Rostou mi pod tím anubiasy, hnědovky, některé druhy kryptošek, bolbitis, rohatec a bucephalandra. Mám to na pořádném profilu a není poznat že se to hřeje (profil s přehledem uchladí pod tělesnou teplotu).
Brácha do stejného akva 3 metry tímhle: www.t-led.cz/…
a má tam i kobereček. Je to to samé jako ten můj jen zahuštěnější.
Oba máme 2m bílá a 1m dení bílá.


Ahoj, hele a trafo máš toto? www.t-led.cz/… ? A profil? Dik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.03.2016 15:08 Muž MartinH [142] - L144 závojRe: martondra
Já svítím do 250 litrovky 3 metry tohodle: www.t-led.cz/…
a jsem spokojen. Rostou mi pod tím anubiasy, hnědovky, některé druhy kryptošek, bolbitis, rohatec a bucephalandra. Mám to na pořádném profilu a není poznat že se to hřeje (profil s přehledem uchladí pod tělesnou teplotu).
Brácha do stejného akva 3 metry tímhle: www.t-led.cz/…
a má tam i kobereček. Je to to samé jako ten můj jen zahuštěnější.
Oba máme 2m bílá a 1m dení bílá.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2016 14:34 martondra Re: MartinH
A muzete mi teda doporucit nejky pasek.Budu stim svitit na 350L akvarko
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2016 13:33 Muž MartinH [142] - L144 závojRe: Sitius
Taky bych tomu nevěřil, píšou tam účinnost 110 lumenů/wat což mi dává nějakejch 2200 lumenů na 22 watů a ne těch jejich 2900. když to spočtu opačně 2900/22=131.8181. Ty nejlepší čipy mají při rozumném napájení účinost 150 lumenů/wat. Takže těch necelejch 132 lumenů na wat by i mohla být účinost těch jednotlivejch čipů, ale pásek se napájí napěťově, takže tam je ještě odpor, který vám něco sežere, takže těch 110 lumenů by mohlo být i reálné. Za tu cenu to je ale trochu podezřelé. ;-) Když vám to dá ve výsledku 2000 lumenů, budete rádi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2016 09:26 Muž Sitius [26] - učit se, učit se, učit seRe: martondra
Cena super, svítivost taky, jen tomu nějak nechci věřit u tak malého chipu.Viděl jsem zatím max 20W ale neříkám že to nenůže být pravda.Chtělo by to vidět svítit.Bude to dost topit, takže pořádnej profil na to koupit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2016 21:19 martondra Re: martondra
Ahoj co rikate na tento led pasek
eshop.soh.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2016 21:18 martondra – Led pasek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2016 12:00 Muž Sitius [26] - učit se, učit se, učit seRe: MIK71
mám 3x pure white a jednu denní bílou a vyměnil bych u sebe jednu white pure znovu za denní bílou, mě osobně se nelíbí teplá bílá, je to moc do žluta.Ale to je na preferencích.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2016 11:38 MIK71 Re: Sitius
Děkuji za radu a jakou barevnou variantu 1x teplou bílou (2700-3200K) 2x dení bílou (4000-4500K) nebo vyměnit jeden pásek za bílou (6500-7000K)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2016 11:06 cqs Re: paradoKs
Ja mám ten RF11 v podstate len s iným diaľkovým, takou tou mrškou na kľúče a ten si drží hodnoty aj po vypnutí, takže to asi bude rovnaké aj u tohoto.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2016 09:09 Muž Sitius [26] - učit se, učit se, učit seRe: MIK71
ahoj, kdyz se podíváš ke mě do nádrže velké, tak tam mám 4x 1,3m a řekl bych že je to dostačující, takže ty tvoje jsou ještě výkonnější, takže ano ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2016 21:59 Muž paradoKs [198] Re: teakmon55
Vesměs každej co tam nabízejí na ten dalkac umí držet poslední hodnotu. Ale zase je otázka... Vypnuté na ovladači a ne ze sítě. napiš jim konkrétní dotaz a budeš mít jistotu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2016 21:29 Muž teakmon55 [6]
Zdar.Ako je to so stmievacmy na led pasy?
napr. tento
www.t-led.cz/…
Ked mam svetlo napojene na spinacie hodiny a budem tam mat tento stmievac,zapne sa sam?Nevadi mu prerusenie prúdu?
Ci radsej pouzit len nieco manualne?Ako tento
www.t-led.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2016 21:18 - Re: marion888
Rastlinky využívajú modré a červené spektrum.To čo je príjemnejšie pre človeka na pohľad rastlinky moc nemusia.Kombinácie sa využívajú hlavne aby bola spokojnosť na oboch stranách. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2016 20:31 Muž Kaplan007 [51] Re: MIK71
Jestli můžu doporučit,takkup www.t-led.cz/… Používám 190cm na osvětlení 200l akva (výška 50) a mám je ztlumené tak na 70% výkonu a je to naprostodostačující. Tak si myslím, že víc než 3 metry potřebovat určitě nebudeš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2016 20:13 MIK71 – Rada
Dobrý den plánuji pořízení nového akva a přemýšlím o led paskách myslíte že 5 pásku těchto led pásků bude stačit na osvětleni 300L.
www.t-led.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2016 15:40 Muž marion888 [106] Re: prasan
teplota vody okolo 24. jak asi procentuálně by mělo být rozdělena barevná kombinace. myslím, kolik asi % studená bílá, kolik teplá bílá, červená. Modrá asi ne? kvůli růstu řas, nebo jen nad místa, kde nebudou rostliny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2016 14:50 Muž Lorennzo [5]
Osobně jsem šel do LED pásků s výkonem 17W/m, mám na 200l akváriu 3m. Výška hladiny je 50cm. Podívej na prezentace, původně jsem chtěl kvůli rostlinám přidat ale krásně rostou tak to nechám tak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2016 14:23 - Re: marion888
Ak je rovnaká intenzita,tak je úplne jedno či led,či trubica,či halogen.Podstatnejšia je farba daného svetla.I teplota vody.Plus xy dalších faktorov.Vo všeobecnosti pri hĺbke nad 40cm je to už horšie presvietiteľné a tak treba siahnuť po efektívnejšom osvetlení.Ak led ,tak v dostatočnom počte - odporúčam isť do cree.Záleží i na tom aké človek pestuje rastlinky.Tie bežné si poradia i pri led osvetlení a budú rásť výborne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2016 13:03 Muž marion888 [106] – LED OSVĚTLENÍ A RŮST ROSTLIN
Zdravím všechny, mám jen všeobecný dotaz. jak je to s růstem rostlin při klasickém osvětlení zářivkami a při osvětlení ve stejné intenzitě ledkami. nerostou pak rostliny hůře? Popř. , pro které rostliny jsou ledky dobré a pro které ne, případně do jak vysokého vodního sloupce by se měly ledky upřednostňovat.
Díky za info
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.02.2016 17:03 Kulisek Re: teakmon55
Tři pásky bude nad tvé aq dost málu, klidně ještě přidej a stáhni je na 60-80% výkonu. Jinak těch 61 stupňů je hodně, brzy ti odejdou a právě to stažení výkonu ti pomůže ke snížení teploty led pásků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2016 16:50 Muž teakmon55 [6]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravim.Tak som dokoncil pridavne 3 led pasy 5630-14W zatial tam mam vsetky 3 farby,ale zda sa mi ze to svieti velmi dožlta asi by to chcelo vymenit za studenu bielu.Co vy nato?Alebo pridat studenu bielu?Cize 4 led pasy.Mne sa zda ze to je stale slabe,ako keby ta studena biela zoslabla.
Mam tam este 2x sera trubice.
A na hlinikovom profile u teplej farbe som nameral 61°C.Nieje to moc?
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2016 19:58 Erredar Re: Boldy
vyzkoušej 4x 70cm zalitý 5630 nebo 2835 2x teplá 2x studená nebo víc studené.K tomu zdroj cca 5A nějaky vypínač popřípadě stmívač. Alu profily pod pásky,silikon na zatření pájených konců,tenkou dvojlinku,nějake spojovací konektory ať můžeš dvojlinku rozdělit při sundávaní krytu. Radši počítej s rezervou kdyby to nestačilo a chtěl bys přidat další.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.02.2016 19:38 Muž pedro144 [40]
do diplomky dobrý smich , ale Boldy si chce posvítit do akvárka hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2016 18:12 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Boldy
když to tu čtu, nedivím se že jsi z toho zmaten ... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2016 17:15 GP Re: slavko
tak s vetsinou bych souhlasil, az na to, jak svetlo slabne se vzdalenosti. v ciste vode slabne dost pomalu, co snizuje ozareni jednotky plochy je rozbihavost paprsku a na to, ze seskupovanim zdroju svetla ziskame vice svetla ve vetsi hloubce.
myslim, ze v te rovnici jsou 2 konstanty a to plocha dna, kterou chceme ozarit.
a vyzarovany vykon, ktery se chystame instalovat.
pokud by se pouzila 1x 10w led, tak ziskame hodne osvetleny jeden bod - a opravdu i ve vetsi hloubce - ale pokud planujeme osadit 30w, tak je rozdil mit 3x jasnych bodu nebo bodu vice a bod plochy se pak se ozaruje z vice smeru - zdroju - a vysledny osvit se kombinuje.
ja tvrdim, ze pokud svetlo neunika stenami, dopadne na dno vzdy stejne mnozstvi a procento absorpce vodou bude stejne nezavisle na vykonostnim slozeni zdroju.
napr cit.vfu.cz/… -proste se ztrati jen urcite % svetla, at je zdroj jakkoli silny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2016 14:56 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: GP
Ono si najprv treba uvedomiť, čo to vlastne svetlo je. Ak sa nepletiem (fyzika ma zajúma len v časti elektro), tak svetlo je prúd fotónov, ktoré vlastne ani neexistujú (preháňam) a na svetlo sa menia pri náraze na prekážku. Na definovanie svetla slúžia tri jednotky SI: lumen, kandela a lux. Lumen udáva, koľko tých fotónov dokáže zdroj svetla vyžiarič do všetkých smerov a je to výborná jednotka na porovnanie zdrojov svetla. Kandela udáva, koľko tých fotónov je vyžiarených do určitého smeru a tu vstupujú do hry vyžarovacie charakteristiky (koľko ide ktorým smerom) svetla, ako tienidlá, reflektory a podobne (pretože každý zdroj svetla je vo svojej podstate bodový a vyžaruje všetkými smermi). No a lux zase udáva, koľko tých fotónov dopadne na určitú plochu, tu zase vstupuje vzdialenosť svetla od tej plochy a úbytok svetla počas cesty. To čo nás zaujíma je vlastne lux, ale jeho hodnota závisí od vzdialenosti, tak nebude na žiadnom svetle uvedená. Mali by sme sa síce oháňať kandelami, ale ani tie nie sú bežne dostupné, tak sa oháňame lumenmi, čo síce krásne porovná zdroje svetla, ale nehovorí nič o konečnom osvetlení. Každopádne, lux závisí na kandele a tá zase na lumene, takže si myslím, že zjednodušovanie ne lumeny nie je neprijateľné, najmä keď porovnávate dva zdroje, ktoré majú rovnakú vyžarovaciu charakteristiku i vzdialenosť od dna.

Ak zoberiete dve žiarovky a dáte ich dosť blízko seba, ich prúdy fotónov sa zmiešajú a na rovnakú plochu potom dopadá svetlo z oboch, tj. akoby bol zdroj svetla silnejší. Ak sú tie žiarovky od seba ďaleko, dopadá svetlo z každej z nich zvlášť, tj. osvetlia síce väčšú plochu, ale svetla pod každou je menej.

Pretože svetlo cestou slabne (je pohlcované nárazmi fotónov na rôzne nečistoty), slabšie svetlo prenikne do menšej hĺbky v akva, resp. prenikne ho do väčšej hĺbky menej. Čipy v pásikoch sú vlastne veľmi slabučké zdroje svetla (kus max 60 lm) a ich svetlo neprenikne hlboko, preto ich je na pásiku veľa, ak sú však príliš blízko seba produkujú veľa tepla na malej ploche, tak je, najmä v zatvorených akva krytoch, istý kompromis. No keď sú zase ďaleko od seba, tak je svetlo relatívne slabé a na dne nedosahuje požadovanú intenzitu.

V akva (amatérskych) podmienkach sa tieto veci merajú a hlavne rátajú dosť ťažko, preto vstupuje do hry vec zvaná skúsenosť ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2016 14:39 Muž Boldy [0]
Ahoj, popravdě jsem z LED pásku trochu zmaten...chtěl bych je pořídit místo klasických T8 zářivek. První otázka, má to cenu? A jestli ano, potřebuji k tomu tedy trafo, nějakou spojku a samotný LED pásek - ještě něco? A snad poslední otázka, kolik by jste doporučovali pásku a jaký (budu vděčný za odkaz), když bych ho rád aplikoval na akvárium o rozměrech 80x35x35? Předem moc děkuji :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2016 12:52 GP Re: slavko
dekuji za informace ;)
a uz je to tu. mohu porosit o rozebrani toho pretože sa vyžarovacie charakteristiky viac prekrývajú, a tak ostane viac svetla vo väčšej hĺbke.
protoze podle me je nerozum (pokud pro to nejsou silne ekonomicke duvody) davat napr. 3x 20w nezli 6x 10w pasek. pokud se bude zkoumat plocha dna, tak 3x 20w musi dopadnout hur. nebo naopak silnejsi zdroj nedopadne lip. co se muze zjistit jsou vetsi extremy pri mensim poctu koncetrovanejsich zdroju svetla, ale o to nam predpokladam nejde.
edit: absolutni cisla jsou hlavne pro ilustraci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2016 11:56 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: GP
GP napsal: preci jaky je rozdil mezi 24w paskem a 2x 12w?
Ak majú rovnaké čipy, tak len ten, že pri 24W sú čipy 2x hustejšie, tzn je na rovnakej ploche 2x viac tepla. 2x pásik možno dať na dve lišty = lepšie (jednoduchšie) chladenie. Samozrejme hustejšie čipy vyprodukujú viac svetla z "jedného" miesta, čo je vlastne silnejší zdroj svetla, pretože sa vyžarovacie charakteristiky viac prekrývajú, a tak ostane viac svetla vo väčšej hĺbke.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.02.2016 22:25 GP Re: Lorennzo
osobne bych nad hladinu 230V nestrkal...
silu neporadim. vypnout se da vzdy. nic co by melo ze dne na den odejit tam taky neni....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2016 22:11 Muž Lorennzo [5] Re: GP
to je fakt, tak ale 2x 10W to myslím že by pomohlo,ne? aukro.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.02.2016 21:38 GP Re: Lorennzo
pozor na rodil w a w v marketingovych materialech. pokud je 50 w malo, tak 8 w s tim nijak zazracne nepohne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.02.2016 21:36 GP Re: pedro144
nepovedlo se mi nekolikrat odeslat z mobilu, tak strucne
dle me je hlavni pri vyberu chlazeni a celkovy vykon.
preci jaky je rozdil mezi 24w paskem a 2x 12w?
tajne jsem doufal, ze mi konecne nekdo prozradi, proc se stale opakuje, ze je nejaky zdroj svetla slaby na prosviceni dane hloubky.
pokud je akva hlubsi, pomuze tvarovani paprsku, na coz jsou ledpasky ponekud nevhodne, a drobne navyseni vykonu vzhledem k absorbci vodou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2016 20:07 Muž Lorennzo [5] – pásek
Fotka k příspěvku já taky bojoval s tým jak silný pásek použít (mám akvárium s vodním sloupcem 50cm). Nakonec jsem vybral 60x5630SMD, 12V, 17W/m. Mám tam 3m a ještě se mi to zdá málo. Hodlám jako doplněk přidat Led žárovku GU10 9 SMD 4W (dvě vedle sebe) a snad to bude stačit. Podle toho co jsem četl, že nahradí 30w žárovku, tak dvě by mohly být ideální.
Hold chce to vyzkoušet,nikde nepíší kolik jich tam dát a podobně. Přečetl jsem toho tolik a k ničemu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2016 19:45 Muž BuldozerGT86 [45] - Prodám - TlamovceRe: pedro144
Mám známeho v posvit.cz a koukál jsem na ten 20w pásek kterej má přes 2000 lumelu. Je to opravdu silné. Jenže nevím jestli to dá i dno. Jeden metr je u něj kolem 250 myslím ale to je fuk. Jde o to že dělaj ještě nějaké vylepšené které osvicenou věc ještě více zaostří. Což by v akvarku mohlo být pěkné ale ten je taky drahej :-D Nevím co koupit aby to na akvarku vypadalo pěkně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2016 17:31 Muž pedro144 [40] Re: GP
Příkon jsem nevypočítal podle nějaké metodiky, čerpám ze zkušeností vlastních a mnoha dalších, kteří se svěřili v různých diskusích. Hodnotu jsem vybral jako jednu z nabízených na trhu (4,8W - 7,2W - 9,6W - 12W - 14,4W - 20W). I tady platí, že je lépe příkon trochu předimenzovat a pak manuálním stmívačem nebo jinak nastavit potřebnou intenzitu osvětlení, která vyhovuje osazenstvu akvária. LED se potom tolik nehřejí a mají delší životnost.
Někde jsem četl, že vodní sloupec okolo 50cm už pásky nezvládají a u dna je málo světla, ale s tak vysokým akváriem nemám zkušenosti. hmm
www.rostlinna-akvaria.cz/…
www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.02.2016 17:11 Muž SlavekB [168] - ŽivorodkyRe: GP
Tipl bych si, že metodika se jmenuje "zkušenost" ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2016 16:14 GP Re: pedro144
mohu se zaptat na metodiku, podle ktere se urcuje potrebny vykon na metr vzhledem k hloubce akvaria? alespon zhruba pls.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2016 15:21 R Muž afc1886 [14655] Re: Boldy
A ten kryt musí zůstat,nebo by mohlo být akva bez krytu?Kdyby mohlo být bez krytu,tak já jsem moc spokojený s www.rostlinna-akvaria.cz/… ,ale mám ho zatím necelé 4 měsíce,tak ti nemůžu říct,jak bude svítit za delší dobu.Momentálně jsem si musel dokoupit www.rostlinna-akvaria.cz/… ,protože provozuji akva bez co2 a nějakého přehnaného hnojení a světla bylo až moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2016 15:06 Muž davidek75 [163] - ŽivorodkyRe: Boldy
Skoro takové akva mám a osvětluji ho 3ks pásku 5630 a napájím ho jen na 80%.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2016 14:59 Muž pedro144 [40] Re: Boldy
Na výšku vodního sloupce kolem 30cm by měly stačit pásky 12W/m - www.t-led.cz/…, vzhledem k rostlinami využitelnému spektru bych namíchal teplou bílou a denní bílou, pokud bys instaloval 3 pásky, tak 1:2. Délku co největší, aby nebyla na bocích akva tma. Dle Tvé prezentace je kryt plastový, takže bude potřeba ALU profil kvůli dostatečnému chlazení pásků a čirý difuzor, který propustí maximum světla, dále koncovky s otvorem pro vodiče a bez otvoru na konec posledního profilu.
Samozřejmostí je zdroj 12V, výkon zdroje alespoň o 20% vyšší než sečtený příkon instalovaných pásků (40W by stačilo, já v rychlosti našel jen tento: www.t-led.cz/…).
Pokud bys nechtěl rybky plašit náhlým rozsvěcováním, případně nastavit nižší intenzitu světla, dá se pořídit www.t-led.cz/….
Asi by bylo dobré pouvažovat nad odvětráváním vlhkosti zpod krytu, jinak bude vše dostávat časem zabrat.
(teď to vypadá, že jsem tajný agent výše uvedené firmy - není to tak, jen mám rád, když se dají věci koupit na jednom místě ano )

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [19] ...... 60

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 72859x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/18505?od=901