Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

LED pásek

 

NápovědaFórum » Technika » Osvětlení 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 48 Přejít na další stránku   1  
LED pásek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2013 20:18 Miras37
Mám v akva LED pásek studená bílá a zářivku,zajímalo by mě jaké spektrum zářivky bude lepší pro rostliny jestli 830 nebo 840?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2013 19:26 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: amrtin
amrtin napsal: já měl na mysli pásek s vyšším stupněm ochrany(např.IP 68 -ten je určený do vodního prostředí,ale nad akva nepoužitelný).
Tak som nakoniec ten článok našiel, už som ani neveril: www.odbornecasopisy.cz/…

Je to síce o meteo prístrojoch a vlhkosti, ale myslím, že to má k akvaristike oveľa bližšie ako kúpeľňa, s ktorou sa to často porovnáva...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2013 21:01 Muž ssendy [0] Re: doktor
iwd.cz Docela v pohode obchod
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2013 20:59 Muž doktor [6] Re: ssendy
a odkud je máš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2013 20:57 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: doktor
to bude chyba, i když čínani to klidně napíšou. To nemaj ani nejnovější Cree, natož 5630.
Parametry LED 5630 jistě najdeš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2013 20:53 Muž ssendy [0] Re: doktor
To si myslim ze je hodne prestrelene ty lumeny.Na 4,8w dostat 1000lm.No snad se ozve nejaky odbornik.Ja mam 5630ledky a je tam 1500lm/m pri voltazi 14,4w
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2013 20:38 Muž doktor [6]
zdravim.
mam dotaz ohledne parametrů tohoto pásku: dx.com/…
je možný že by měl příkon jen 24W apřtom 6000lm? Nebo to je nějaká hloupost.Jnde jsou tak mezi 70-90 W
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2013 13:10 Muž glpetr [69] Re: Designer
2 Led pásky nalepené v tomto profilu www.iwd.cz/… nasvítí asi polovinu šířky aqva 60x40x40.Ve svém aqva mám 2 kusy - problém vyřešen. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2013 10:23 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: amrtin
I LED muze mit pro mnoha akvaria prilis siroky vyzarovaci uhel a plati pak totez, co pro zarivku, potreba nejak to svetlo dostat do uzsiho uhlu ;-) . Kdyz si vezmu vetsinu pro akvaria pouzivanych LED, maji "trychtyr" svetla 120°, coz je mnohde stale moc a nejake reseni si to take zaslouzi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2013 21:39 amrtin
Nic proti,ale proč probíráte zářivky ve vlákně o led páscích? no
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2013 10:28 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Tomiino
Reflektor pochopitelne, a jak uz zaznelo, odrazi do akvaria svetlo, ktere by jinak bez uzitku skoncilo treba na cernem krytu, ale take skoncilo venku z akvaria pruchodem pres sklo.

Ma za ukol zaridit, aby svetlo neslo do moc sirokeho "trychtyre". Vem si kapesni svitilnu (lidove baterku) s optikou, kterou na ni muzes posouvat, stara klasika - otacenim. Namaluj si na zed ctverecek dejme tomu 20x20cm. Posvit si na nej rekneme z pulmetrove vzdalenosti a hybej tou optikou. Co se deje? Bud svitis co nejvic do toho ctverecku, pak je na nem intenzita osvetleni slusna. Kdyz to bude svitit hodne i mimo nej, pochopitelne intenzita osvetleni v tom ctverecku klesa. A presne to se Ti stane se spatnym reflektorem, kdy Ti svetlo sviti klidne i okolo nadrze, zbytecne, plytvas.

A ted si tu svitilnu pribiz ke ctvercku. Vidis, jen cast hladiny je osvetlena. A ted ji oddaluj, ve stredni casti nadrze to vypada dobre, cely ctverecek s nejakym malym presahem osvetlen. A ted jdi jeste dal... a ouvej, na dne je intenzita osvetleni mala a sviti to vsude okolo.

Jiste ze v akvariu se uplatni i lom svetla na hladine (ten nam pomaha, lame sikmo dopadajici svetlo smerem vic ke dnu) a nejake odrazy od bocnich skel (i ty nam pomahaji dostat svetlo na dno), ale kdyz bude reflektor vylozene spatne, svetlo s rostouci vzdalenosti osvetluje cim dal vetsi plochu, svetlo unika pres skla z akvaria, a na dne je tma, ackoli by se reklo, ze svetla sviti pro onu nadrz dost. A cim je akvarium vyssi, tim je situace horsi, potrebujeme uzsi uhel, ale zaroven osvetlit i horni casti akvaria, ktere nejsou primo pod zarivkou, pod LED atp. Tomu pomuze vice zdroju svetla s mensim vyzarovacim uhlem, a pochopitelne je muzes natocit tak, ze predni ma stred kuzele svetla smerovan dozadu, a zadni dopredu, proste do krize, at toho svetla na dno dostanes co nejvic bez plytvani.

Jestli si chces udelat jednoduchy pokus, vem kus alobalu a udelej si kolem usporky (treba na lampicce pro cteni) kornout (bacha, at Te to nepokope, nervi ten alobal kam nemas, hlinik je pochopitelne vodivy). A ted ho ruzne zuzuj a rozsiruj. Vidis ten rozdil, jak zase nejake misto, treba na stole, dokazes ze stejneho zdroje svetla hodne ruzne nasvitit?

Reflektor je mnohdy dulezitejsi, nez kolik svetlo celkove sviti, protoze kdyz se na reflektor vykvaknu, a poziju silne svetlo ze to tim "vobelstim", muzu se snadno dockat sileneho svetla na hladine, aby na dne bylo jeste dostatecne, cimz si mohu zpusobit znacne problemy, specialne kdyz nemam ziviny pro rostliny tam, kde byt maji (ze neco chybi, nebo neco velice vyrazne prebyva).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2013 08:11 Muž glpetr [69] Re: RSvorcik
Ahoj,koukl jsem na prezentaci tvého aqva, nezlob se ale je to názorný příklad jak nemá akvarium vypadat. Na netu je spouta návodů jak aqva osázet rostlinama.(např. www.rostlinna-akvaria.cz/… )Tady nepomůže žádná výměna osvětlení. Každá rostlina musí mít pedevším světlo, ve tvém auqva stíní jedna druhé. Ještě k setu ATMAN620 pod části horního krytu, kde je umístěný filtr je skoro úplná tma,tam neroste krom mechu a raduchy nic, proto jsem celý kryt vyhodil a nahradil krycím sklem. ahoj Dotaz jak funguje soužití 18 Helen s ostatnímy plžy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2013 07:24 Muž sasula [274] Re: Tomiino
ano ma. cim vice svetla bude dopadat na predni sklo tim je vetsi sance na rasu na nem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2013 23:56 Muž Tomiino [43] Re: davidek75
Hm,jasny.Dik,to mi doslo z toho duvodu je tam mam.Jen me zajimalo,jak pise designer natoceni reflektoru.Jestli ma nejaky vliv natoceni treba vice na predni sklo akva...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2013 23:19 Muž davidek75 [163] - ŽivorodkyRe: Tomiino
samozřejmě má reflektor vliv na růst rostlin . reflektor ti odráží světlo , které jde ze zářivky nahoru , zpět dolů do akva , takže to světlo které by se pohltilo v plastu nad zářivkou se odrazí dolů tudíž ti do nádrže jde víc světla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2013 23:02 Muž Tomiino [43] Re: Designer
Ahoj.Napsal si : Kdyz ale ten set vidim na obrazcich (nevidim vnitrni reseni svetel), prvni na co bych se podival je usporadani reflektoru u zarivek. Ono by pro ledacos mohlo uvadenych 2x20W zarivek stacit (jestli jsem to dobre pochopil), ale muselo by to svitit predevsim kam ma.

to me docela zajima.Reflektor muze mit vliv na rust rostlin?mam koupeny reflekor primo nad zarivkou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2013 22:30 amrtin Re: Dejmon
Koukni na můj odkaz na ebay na druhé straně X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2013 21:57 Muž Dejmon [64]
To tam raději budu stát a držet to rukou, než kupovat takovou oboustrannou pásku lepici-pasky.heureka.cz/transferova-oboustranne-lepici-paska-3m-1372mmx55m/specifikace/#section
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2013 17:56 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: RSvorcik
Pokud na hladine rostliny rostou a na dne ne, pak je to akvarium dosti vysoke (jako ze tohle je) a musi tomu odpovidat i vyzarovaci uhel svetel. Kdyz to bude dolu svitit do sirokeho uhlu, na hladine bude svetla dost, na dne hodne malo.

Pokud rostliny nerostou vubec nikde, ani tesne pod zarivkami, neco ve vode chybi, je potreba prihnojit (tim co chybi), coz ale nevylucuje prvni pripad.

No a dale se da najit dalsi priciny, jako nevyhovujici dno atp.

Kdyz ale ten set vidim na obrazcich (nevidim vnitrni reseni svetel), prvni na co bych se podival je usporadani reflektoru u zarivek. Ono by pro ledacos mohlo uvadenych 2x20W zarivek stacit (jestli jsem to dobre pochopil), ale muselo by to svitit predevsim kam ma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2013 17:06 Muž RSvorcik [0] Re: glpetr
Jak vidíte rozdíl u vaše akvária po nainstalování led pásků? Mám stejný set Atman 620 ,ale rostlinám se moc nedaří. Nainstaloval jsem už i obyčejné trubice 840 a 830 a výsledek je stejný. Rostliny mně prostě nerostou a dělají se řasy.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2013 15:55 Muž glpetr [69] Re: Dejmon
Led pásky mám nalepené v tomto Al profilu 2x60cm krytý difuzorem ( www.iwd.cz/… ) 2x50cm v jednom. Teplota Al profilu měřená "přesně rukou" asi 30-35°C. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2013 15:38 Muž Dejmon [64] Re: glpetr
Koukal jsem že máš LED pásek 14W/m 2m, jak to topí? Máš to změřené nějakým přenosným teploměrem, nebo jenom pocitové, podle ruky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.10.2013 15:26 Muž glpetr [69] Re: Designer
Moje zkušenost s LED pásky . V aqva setu ATMAN 620 bez krycího skla byly původně 2 zářivkové trubice 18W. Jednu jsem odpojil a nahradil kvalitním LED páskem s IP68 ( jak uvádí výrobce SIKOV se zárukou 3 roky) . Asi za 2 měsíce pásky zkorodovaly a postupně přestaly svítit jednotlivé diody. Na nějakou dobu jsem na LED pásky zanevřel. Při přestavbě aqva původní kryt i se světlem zrušen. Na aqva jsem položil krycí sklo a vyrobil svítidlo z nekvalitních LED pásku bez silikonu a Al profilu z Číny, které svítí už asi půl roku. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2013 14:58 Muž Dejmon [64] Re: glpetr
Proč dělat všechno složitě, když to jde jednoduše ano . Neboj neupsal jsem se ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2013 14:44 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: glpetr
Tipnu si, protoze jejich originalnimu lepeni neveri?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2013 14:38 Muž glpetr [69] Re: Dejmon
Ahoj, mám dotaz proč kupuješ Led pásek bez lepení a pak sháníš oboustrannou lepící pásku ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2013 13:55 Muž Dejmon [64]
Fotka k příspěvku Tak pásek mám už doma i trafo, teď počkám na hliník (ten se odstěhoval do Humpolce smich ) a můžu začít stavět ano Jo jinak se nedivím, že to má IP68. Je to strčený LED pásek do nějaké silikovové bužírky, na omak velice příjemné, nesmradlavé, nelepivé. K případnému dělení pásku a krytí IP68 se pásek musí utěsnit akvarijním lepidlem strčeném do dané koncovky určené pro tento druh pásku. Dle mého názoru je možné LED pásek utopit bez následků! Možná by docházelo k chlazení LED a sloužilo by to zároveň i jako topné těleso smich .
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2013 13:33 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Dejmon
A tohodle?
www.k24.cz/…

Tady i kdyby to nebylo uplne ono (jen jsem to nasel, zkusenost nemam), za ty penize to jde zkusit ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2013 13:07 Muž Dejmon [64]
psal jsem na a přišla mi odpověď, tak tady je čtení pro všechny:

v Česku je pouze páska 8810, šířka 550mm, síla 0,25mm. Brastro ji skladem nemá. Cena běžného metru je 1815,-Kč + doprava do brastra 120,-Kč. Ceny jsou uvedeny bez DPH. Termín dodání cca 5 dnů. Min. odběrové množstvi je 0,5 běžného metru.

S pozdravem Jan Viskot, Brastro s.r.o.

OU... sad ou.... sad ou..... sad krvácím, to raději....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2013 11:22 Muž Dejmon [64] Re: Designer
Házíš sem zajímavé a dobré odkazy, ale toho lepidla není nějak moc za tu cenu! ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2013 10:34 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Dejmon
Nektera ta lepidla bych ale radeji jeste potom pretahl po okrajich silikonovym lepidlem, zajistil at se nedostanou do styku s vodou (pokud to neni uplne mimo akvarium), cert ci co v tom vsechno muze byt...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2013 10:28 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Dejmon
www.conrad.cz/…

To jsem ted nasel, da se toho najit dost.

EDIT: A tohle je pry z nejakych 60% stribro:
www.tiphardware.cz/…
extrahardware.cnews.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2013 10:25 Muž Dejmon [64] Re: Designer
Díky, alespoň mám teď co študýrovat, já to nejdřív proberu, pásky mám na cestě, hliníková deska se také shání(110x22cm)no a ještě tedy nějaké to profi lepidlo či něco podobného smich smich a bude se svítit ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2013 10:20 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Dejmon
A hodne levne, pak tady:
gme.cz/…

EDIT: Tedy levne, pri podlepeni par metru se to prodrazi, ale pokud nejde o moc...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2013 10:12 amrtin Re: Designer
Na to sem koukal,ale kde maj ceník?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2013 10:10 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Dejmon
Co si vybrat u profiku?
www.g3.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2013 22:39 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: Dejmon
Asi len teplovodivá pasta, čo sa používa na chladiče procesorov PC, ale tá zase nelepí, takže plus nejaké svorky. Silikón určite nemá tepelnú vodivosť ako jeden zo svojich cieľov.

Avšak, záleží na celkovom výkone. Svoje pásiky mám nalepené priamo na dreve a i tak ich teplota nepresahuje na povrchu 60 °C, len ich výkon je mizivý a účinnosť nedosahuje ani T5... Pri výkonnejších by som to neriskoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2013 22:08 amrtin Re: Dejmon
Nepleteš se,ale musí ta vrstva(co tam zůstane) opradu být výborně teplovodivá.Ten pásek,co jsem navrhnul já je vlastně originál,co se normálně používá,takže bych se toho nebál.A pak,aby ve výsledku nevyšlo lepidlo dráž,než celý pásek www.gme.cz/… ... hmm :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2013 19:31 Muž Dejmon [64] Re: amrtin
To jo, ale mě de hlavně o přenos tepla mezi LED páskem a hliníkovou deskou či hliníkovým profilem. Pokud ta páska je z pěnné lepící hmoty či z čeho a je to oboustanně a mezi každou vrstvou je tenká vrstva nějaké papírové či umělohmotné pásky, tak se mi nějak nezdá, že by ten přenos tepla byl tak dokonalý. Když to nalepím na silikon, tak si myslím, že ten přenos bude daleko kvalitnější, a pokud to nalepím belzonu či nějakým lepidlem ?, který když vytvrdne, tak by se měl přeci chovat jako kov, kde je ten přenos tepla daleko lepší. Nebo se pletu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2013 18:59 amrtin Re: Dejmon
Co třeba oboustranou lepící pásku,jako je na led páscích? www.ebay.com/… ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2013 18:51 amrtin Re: glpetr
Já je taky kupuju na ebay X-) a tři stovky za 5m 5630 není nijak hrozná cena,protože je to nový typ diod.Ale to bych radši koupil 5050 v silikonu za podobnou cenu.
Já někde napsal že je to výkon a né příkon? :-D hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2013 18:18 Muž Dejmon [64] – přenos tepla z LED
Teď mě tak ještě napadlo, jakým způsobem je nejlepší přilepit LED pásek, který nemá lepící oboustrnnou pásku. Když to přilepím silikonem, nebo tedy nějakým tím páskem, tak se mi jedná o přenos tepla na hliníkový profil. Moc to asi nebude přenášet teplo? Nebo jo? Co takhle použít třeba dojsložkové lepidlo, třeba Belzonou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2013 18:05 Muž glpetr [69] Re: amrtin
Ahoj, Led pásky kupují na Ebay (šílená je cena která je odkazu uživatele dummit) ještě jedno upřesnení. hodnota uváděna ve W/m je příkon Led pásku nikoli výkon
ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2013 09:22 Muž Hod043 [7] Re: dimmur
jj tak to by měly přeji hodně úspěchů a levného svícení hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2013 09:21 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: glpetr
Zatim mam nainstalovany 3ks techto:
cz.farnell.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2013 09:17 Muž dimmur [283] Re: Hod043
pasek lepi dobre, v krytu 300x200 jsou 2 pasky 300 mm dlohe a jsou cca 5 cm od sebe, po nalepeni jsem je obtahl jeste silikonem pro jistotu. Na kryt slunce svitit nebude, trafu bude za skriny na zemi, nad akva take nic neni, doufam, ze pasky vydrzi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2013 09:07 Muž Hod043 [7] Re: dimmur
Tak záleží i na prostředí pokud na kryt svítí v létě slunce tak ne :) a taky bych neumisťoval trafo na kryt protože taky hřeje někam ho schovat za skřín nebo tak. Ale teoreticky by měl když ty pásky neboudou moc u sebe aspoň nejaké rozestupy mezi jednotlivými sekcemi by měli být a kdyt pokud možno nezaskádávát ať to teplo má kam unikat. Takže myslím že tahle možnost by měla jít opokud teda skutečně nebude z vnitřní strany celý kryt polepený páskami :-D

Jo a a ještě jedna věc prodejci uvádějí že pásky jsou vybaveny "kvalitní 3M páskou" teda z mojí zkušenosti i páska z lidlu lepí víc než toto má tendenci se moc ráda odepovat tak pozor at neskončíte jak já se svítícím páskem ponořeným v AQ. Rybí osádce se naštěstí nic nestalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2013 08:58 Muž dimmur [283] Re: Hod043
a myslite, ze kdyz budu mit celohlinikovy kryt a v nem nalepene pasky s cipy 5630, tak to uchaldi? Spotreba udavana je 14,4 w/metr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2013 08:53 Muž Hod043 [7] – Led osvětelní
Dobrý den při zařizování nového AQ jsem také laboroval s led pásky a moje postřehy jsou:
1) Ano cena na Aukro,Ebay je opravdu nižší ale pozor světelné parametry často neopovídají tomu co prodejce napsal che to mít kliku a narazit na dobrého prodejce mě se to povedlo naštěstí na druhý pokus kdy pásky svítili tak jak měly a neničili se i při chlazení takže skutečně neměly čipy z Číny. Samozřejmě je tu možnost reklamace :) takže dobrý pozor na výběr prodejce.

2) Bravu doporučuju klasickou bílou takže white, cool white a warm white nikdy nebudou svítit tolik co klasická denní bíla - odzkoušeno !

3)Chlazení opravud musí být bez něj čipy hooodně rycvhle ztrácí své světelné vlastnosti, já mám dřevěný kryt a v něm hliníkové U profily 20x20 mm v ferocentru je prodávají za cca 19kč/m na 5 metrů je to 100kč což není zase tak hrozná částka když zvednou dosti životnost není potřeba kupovat drahé origo.

4)Trafo by mělo být naddimenzováno aspoň o 20% než je výkon pásku jinak se bude přehřívat a za chvilku odejde - stalo se mi. Mám 5m led pásku 300Led diod čipy 50 50 Epistar celkem výkon 75W a mám na něm 120W trafo a stejně se hřeje tak na 40 - 50 stupňů !

5)Čipy jednoznačně 50/50

6)Doporučuju nechat zadní kryt osvětlovací rampy otevřený je cice super že se pásky chladí ale když není cirkulace s chladným vzduchem v místnosti moc to nepomůže.

P.S v prezentaci je stará nádrž nyní svítím 5m led páskami na nádrž 240L s 60cm vodním sloupcem a je to dostačující



 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2013 22:41 amrtin Re: glpetr
No,cena je sice trochu vyšší,ale že by byla šílená?Za 5 metrů to zas neni tak strašný.U nás dáš totéž za 1 metr! ahoj

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [48] ...... 60

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 72859x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/18505?od=2351