Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

LED pásek

 

NápovědaFórum » Technika » Osvětlení 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 53 Přejít na další stránku   1  
LED pásek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2013 15:29 Muž SlavekB [168] - ŽivorodkyRe: davidek75
přibližně z tehle doby jsem o použití psal - 26.05.2013 23:13 . Mám i nějaké fotky v profilu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2013 14:59 amrtin Re: davidek75
Já vím,ale to je to samý.Je to jedna řada,jako když koupíš starou a novou fábii - jezdí stejně,jen trochu jinak vypadá a má jiný označení X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2013 14:54 Muž davidek75 [163] - ŽivorodkyRe: amrtin
nejsou to čipy 3528 ale 3328
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2013 14:50 Muž davidek75 [163] - ŽivorodkyRe: Lukáš
mám to nafocené v profilu ( Davidovo 3.) , pH 6,8 , tvrdost dGh 8 , dkH 6 , hnojím 0,5ml PMDD , 2ml PMFE ,při tomto světle a hnojení mi kytky které mají mít 20cm narostli do 40cm listy jako polovina A4 , a jak to chladím ? pásky mám nalepené na pozinkovém plechu cca 350 x 350 mm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2013 13:55 amrtin Re: Lukáš
Akva má 100l,obvod 75x35 a pásku asi 220cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2013 12:43 Lukáš Re: amrtin
Zajímavé řešení takto po obvodu. Kolik tam toho máš (délka) a na kolik litrů?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2013 12:17 amrtin Re: Lukáš
Fotka k příspěvku Jo tenhle,ten už sem viděl.Jelikož to jsou pořád jen čipy typu 3528,tak tolik hřát nebude a uchladit by měl jít tím,čím se chladí 5050.Já bych ho klidně testnul na obyč.al profil.
Na obr.je moje řešení s 3528,60/m.Už to jede 1/2 roku,párkrát to za provozu spadlo do vody(tedy jen část a to při přilepování) a svítí vesele dál,zhaslo zatím jen pár(asi 5) diod,tak to neřeším.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2013 12:04 Muž Kuca [43] - Cichlidy
Fotka k příspěvku Zdravím.
Doma se mi válely 3 rozbité LED zářivky T8 120cm.
Včera jsem je rozdělal a chci se pokusit o jejich znovu vzkříšení.
Vymontoval jsem z nich ty elektrické nesmysly.
Nejprve jsem myslel ,že to jsou trafíčka a že do zářivek jde pouze 12V.
Ale šeredně jsem se spletl.
Do pásku jde 230V !
Jeden ze tří stále fungoval takže jsem na něj postupně připojil všechny tři "Led pásky" a všechny vesele svítí.Takže to je těmi napájecími prvky.
Zjistil jsem ,že z toho jdou dva kabely + a - ,ale na obou jsem naměřil napětí.
Nevíte čím bych mohl tyto zdroje nahradit ,abych mohl pásky ze zářivek využít jako doplňkové světlo pro 930l akva.
Děkuji za info.

Přikládám foto mrtvého zdroje.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2013 11:30 Lukáš
www.t-led.cz/… tu je ten jeho pásek. Čím to chladiš? Je to sice jen SMD 3328 ale 120 led/m (20 W/m). Určitě by bylo super přídat nějakou fotku toho jak to máš řešené, pomůže ostatním, obzvláště, jestli ti to funguje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2013 11:10 amrtin Re: davidek75
To se mi moc nepozdává-když by bylo světla málo,nebo nevhodné(např.spektrum),nerostlo by skoro nic,takhle to spíš vypadá na něco s vodou,nebo živinami(co ph,tvrdost,no...?).
Ten pásek neznám,hoď sem odkaz,ať to nemusim hledat.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2013 11:04 Muž davidek75 [163] - Živorodky – silné světlo
Ahoj , chci se zeptat na pásek 600SB3 od prodejce T-LED , jestli ho někdo má a jaké má s ním zkušenosti . Mám ho a svítí hezky , kytky u dna mi jdou krásně , bublají , rostou a nemá to chybu , ALE plovoucí jako růžkatec , pistia , egeria mi nejdou , jsou bledé , průhledné a růžkatec se rozpadá .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2013 23:43 laKatos Re: Lukáš
Vem chladic 0610. lepe chladi o vzhledu ani nemluvim a kdyz pripevnis po okrajích zespod chladiče nejaky maly hliníkový u-profil zasadis do nej plexi (nebo sklo) utesnis třeba síl konem tak mas perfektni světlo nad akvárium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2013 17:08 Lukáš Re: kus
No právě variantu ve stylu...neřešim krytí zadělám v liště, nebo toto řešení...jde spíš o princip řeším také ...pak by stačili ty pásky z T-tel ip 55 ...ale mam z toho trochu strach, že se třeba okolo kabelů, nebo někde ta vlhkost dostane. Uvidím...
Asi jsem zavrhl ty ip68 z důvodu problému s chlazením a sháním ip 65 nebo ip 67.
Kažodpádně budu informovat jak to dopadlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2013 16:56 Muž kus [200] - RostlinyRe: Lukáš
Fotka k příspěvku no když vidíš ten profil, tak Tě to samo trkne. Můžeš dát plexi, co je ta silná čára (líp to narychlo takhle nezvládnu) anebo i mezi ty žebra co je ta slabá, pokud chceš chladit více a nemít schovaný pár žeber. Na boky je tam připravena půlkulatina na vruty, ty můžeš našroubovat přes nějaký těsnění a nemusíš mít ani pásek s krytím.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2013 15:21 Lukáš Re: kus
Zkus to nějak víc rozvést, třeba nákres...ps. během příštího týdne mi příjde tabule plexi 3 mm 1500 x 1000 mm. Takže materíál na výrobu by byl. Avšak pořád řeším jaký pásek, jaký výkon a jaké krytí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2013 14:40 Muž kus [200] - RostlinyRe: Lukáš
do výřezu se vejdou dva pásky aj i tři, když na to přijde. A když si necháš s 4 mm plexiskla udělat nebo si uděláš otevřený céčko, a strčíš ho do těch otvorů na krajích, je světlo jako víno a ani nemusíš těsnit proti vlhkosti. Ideální profil pro ty, co chtějí LEDpásky nad akva. Já vím, není to zadarmo ani od ťamanů, tak to v Čechách neprojde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.05.2013 13:15 Muž ViktorX [474] Re: Designer
Jasně, že ty čísla nejsou přesná, ale pro výpočet ztrátového výkonu je to dostačující, proto jsem i upřesnil typ bílé LED, je li to nejpoužívanější systém "modrá/žlutý luminofor" (IR se už moc nepoužívá) platí těch ca 300, u těch RGB to s klesající teplotou světla šlo až na 415 tuším, před časem jsem to tu dopodrobna rozebíral, kdo chce ať dohledá, v podstatě "ořezanost" spektra umožňuje dostat se přes těch 251lm/W, RGB jsou vlastně 3 monochromatické špičky, proto ta vyšší účinnost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2013 11:26 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: ViktorX
Mimochodem, tech 300 ve vzorecku je jakasi maximalni hodnota lm/W, ale fakt jen orientacni, pac pri ruznem spektru muze hodnota lm/W udavat ruznou premenu energie, uz jen proto, ze jednotka Lumen je vztazena k citlivosti lidskeho oka vuci spektru. Takze zelenou vidime paradne, modrou a cervenou hure, okraje viditelneho spektra nejhure (treba fialovou). Pro bile svetlo s plnym spektrem 5800K je teoreticke maximum pro veskerou energii vyzarenou jako svetlo 251lm/W, tedy pokud si to pamatuji dobre. Pro chromaticke svetlo, no proste ho vezmu na komoru v nejcitlivejsim bode spektra pro oko, je to 683lm/W (555nm <zelena>, to uz jsem si musel najit, tolik si zase nepamatuju).
Zdroj: en.wikipedia.org/…

A ted to cele zjednodusime. Vice nez 20% LEDkami jako svetlo vyzarime tezko, alespon pri dnesnim stavu, LED pasky nejsou nic extra, protoze ztraceji jeste neco na rezistoru vlozenem seriove k LED (proto je mozno je zivit napetovym zdrojem), takze pro ucely LED pasku si klidne muzeme rict, ze by chladic mel uchladit minimalne 90% dodaneho vykonu na pozadovanou maximalni teplotu... tedy temer vsechno :) . A je dopocteno :-D .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2013 11:16 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: ViktorX
To bys lidem tady neudelal, jeste je zasobovat terminy jako "Junction temperature" :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2013 10:08 Lukáš Re: kus
Navíc je 10 cm široký, což při mé šíri akva 34 cm nedovoluje víc jak 2 ..když počítám i s nějakými výztuhami v krytu. A 1 m led pásku na 50 l mi připadne málo. (počítám li s 60 led/m 5050)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2013 10:08 Muž ViktorX [474] Re: SlavekB - výpočet ztrátového výkonu
Fotka k příspěvku Tady máš ten vzoreček na výpočet ztrátového výkonu, pokud znáš velikost světelného toku v lumenech, jde o klasickou bílou LED s "žlutým" luminoforem, jde vlastně o rozdíl proti účinnosti 100% (u RGB by to bylo 400).
to: Designer udělal jsi kus osvětové práce :-), dokud se lidem ty LEDky nevysvítí, hůř se je k tomu chlazení přesvědčuje. Jenom doplním, že i když má LEDka třeba 40°C, problém je teplota jádra, která je ještě vyšší o dalších ca 5-10°C/W.
Výpočet chladiče nějaký jsem spíchnul v excelovém souboru, co mám v profilu, al e počítá se ztrátovým výkonem předem zadaných Cree LEDek.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2013 09:55 Muž dimmur [283] Re: kus
390 kc bez dane.....myslim, ze skusit ty sberne suroviny nebude od veci ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2013 09:37 Muž kus [200] - RostlinyRe: Lukáš
tady máš pořádnej chladič: www.alunet.cz/… :-) za vcelku přijatelné peníze
aha, tak odkaz funguje jen na všechny produkty, tak tedy chladič 3069 za 390 kč metr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2013 09:25 Lukáš Re: dimmur
tak počítám s tím, že silikon teplo nevede..viz předchozí diskuze, čili by se pásek z vrchu, kde silikon je neměl ohřívat, proto by neměl vadit ten skolo něho...je tam z důvodu zabránění průniku vody ...jak zde už také bylo uvedeno. No a co se týče uchycení lišty k plexi...tak tam ani moc nechci aby to vedlo teplo.
Ještě se chci zkusit příští týden stavit ve sběrných surovinách, jestli třeba namají nějaké staré Al chladiče, že bych to místo lišt nalepil na ně. No uvidíme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2013 08:56 Muž dimmur [283] Re: Lukáš
taky jsem o necem podobnem uvazoval, ale zatim jsem se k tomu nedostal a to uz mam vse pul roku nakoupene ano dej pak vedet, jak si dopadl, jestli se to uchladi....nevim jak bude prevadet teplo ten silikon?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2013 08:52 Lukáš – ip 65
Fotka k příspěvku Tak jsem koukal, že pásky voděodolné dodávané firmou T-led mají jen IP 55 ..to bych do akva nedal. Protože se tu řešilo, že ip 68 zalitá oboustranně se nebude pořádně chladit o al profil, protože tam má ten silikon. Zkusil jsem vymyslet, jak to udělat s ip 65 - viz přiložený obrázek (ip 65 14,4 w/m) ...mělo by šanci se to uchladit?

ps. je to vzhůru nohama, ale to asi všem došlo
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   27.05.2013 20:31 Muž lojzalojzovic [327] Re: Designer
a já bych dodal chlazení silně předimenzovat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 19:22 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: baletka
Nejzajimavejsi udaj, ktery by mel byt schopen sdelit, je lm/W, tedy kolik Lumenu to vyzari na Watt. A pochopitelne, pokud bych si neco porizoval, by mne zajimala u bilych LED barevna teplota, coz by mel prodejce vedet.

Ale jinak bych to moc neresil, protoze abychom to mohli teoreticky resit, musime jeste znat parametry chladice a pak to cele soupneme pod kryt, kde nam diky nevetrani narusta teplota jinak nez ve volnem prostoru... Tady je asi lepsi vyzkouset ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 18:38 Žena baletka [624] Re: Designer
OK, já se můžu prodejce zeptat přes zprávu. Takže na co přesně bych se měla ptát? Na výkonovou ztrátu? Tedy kolik tepla přemění ledka na teplo? Můžu to zkusit, jestli mi to výrobce sdělí. Měl by...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.05.2013 15:17 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: SlavekB
To Ti reknu uplne presne, kdyz mi reknes, kolik energie Tve konkretni LED premeni na teplo a kolik na svetlo... A tohle vetsinou nikdo nevi. A i kdyz vis, kolik sviti, moc uplne to nepomuze, pac jednotka Lumen je vztazena k lidskemu oku a tak zeleny a cerveny pasek, ktere sviti stejne Lumenu, vyzari jako svetlo ruzne energie. A u spojiteho, ruzne pomackaneho spektra je to jeste slozitejsi. Dalo by se z toho vybruslit pri znalosti barevne teploty pri pouziti bezneho spektralniho slozeni bilych LED, ale asi bude jednodussi si vzit kus chladice a zkusit, protoze stejne kazdy pouzije to, co ma po ruce, je pro nej cenove dostupne atp. a parametry toho chladice se stejne v 90% pripadu nedozvi, stejne jako je tomu u tech LED.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 15:06 Muž SlavekB [168] - ŽivorodkyRe: Designer
hezky sepsané. Jen jak třeba vypočítám kolik tepla mi vyprodukuje LED pásek bez chlazení -tu výkonovou ztrátu.
chtělo by to nějaké vzorečky pro výpočty :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   27.05.2013 14:56 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Chlazeni
Rozpoutala se tady trosku debata, ze ktere je jasne, ze chlazeni nelze podcenit. Kdo chladi poradne, je spokojen, kdo ne, LED odchazeji.

Rozeberu to ve trech bodech.

1. Vykonova ztrata na LED pasku. Existuji LED pasky s ruznymi LED a s hustotou jejich osazeni od 30ks LED az do 240ks na metr. Dulezita je vykonova ztrata toho LED pasku, to co se nepremeni na svetlo, ale na teplo. A tohle teplo musi pryc. Kdyz budu mit LED pasek, ktery ma vytopit prikladem 1W na metr, pak to ani pridavne chladit nebude potreba, to uchladi sam o sobe a klidne ho mohu lipnout i na kus dreva. Pridavne chlazeni nepotrebuji takove ty reklamni pasky, casto 30 LED na metr, a zadne extra svetlo, musel bych jich nad akvarko pouzit opravdu hodne. To je fakt tak dobre k nocnimu oramovani cedule u baru a nebo aby Vam doma vecer ve vytrine svitily nalestene sklenicky zelene (otazka vkusu, to uz jsme jinde). U pasku 14W/m je najivni si myslet, ze by mohl prezit bez chlazeni (muzete svitit chvilinku, na zkousku, nez se ohreje, proste par sekund nevadi).

2. U LED pasku s malou vykonovou ztratou je pak i jedno, jestli maji kvalitni lepidlo, ktere vede teplo do podkladu (chladice), nebo ne. Naopak u pasku, ktere se tady bezne zminuji, protoze taky mnohem vice sviti, ale samozrejme i mnohem vice topi, je kvalita toho lepeni pro prenos tepla velice dulezita vec. Nelze takovy pasek prilepit cimkoli, a pokud jej nekdo nedej buh lepi cimkoli ma po ruce i s tim podkladem na samolepicim povrchu, je konec takoveho pasku v blizkem dohlednu. U diskretnich LED se pouzivaji pruzna prichyceni k chladici (treba sroub s pruzinou, u vykonovych soucastek pak pruzny klips, pruzne podlozky atp.), protoze tepelne pracuji (ohrivanim a ochlazovanim meni material velikost, staci se mrknout na teplomer se rtuti ci lihem) a normalni sroub by se omackal/povolil a po case by se zhorsil prenos tepla.

3. Na chladic, ktery je pro LED rozumne pouzitelne nad akvarium nutny, jsou kladeny 2 hlavni pozadavky. Musi byt z materialu, ktery co nejlepe vede teplo. Hlinik je tady prima material (med by nad akvarkem asi nikdo nechtel), a pokud je cerny eloxovany, bude jeste lepsi, diky lepsimu vyzarovani tepla do okoli. Co nejvetsi povrch, co nejvetsi stycna plocha s chladicim mediem, kterym je tady vzduch, je tim druhym pozadavkem. Takze pokud vezmu kus profilu a bude mit spoustu tenkych zeber, je to daleko vyhodnejsi, nez kdyz budu mit klidne i 2x tolik materialu, ktery ovsem bude uplne hladky. Jde hlavne o povrch toho materialu, ktery se styka s chladicim mediem (vzduchem).

Vim, ze pro mnohe to neni nic noveho, ale dostavam dotazy jak to je a tak to radeji pisu rovnou sem.

A jeste zminim jednu vec. Kdyz nejaky chladic chladi treba 5W, pak se ohreje prikladem o 40K proti teplote okoli (Kelvin ma stejne hustou stupnici jako °C, jen je posunut, takze jsem mohl klidne napsat i o 40°C). Takze ten chladic na kazdy Watt zvysi svou teplotu o 8K, chcete-li o 8°C. Ten priklad je zde jen pro predstavu, nic konkretniho. Takze pokud mame udrzet LED za provozu do 40°C, a teplota okoli muze byt rekneme maximalne 30°C (v lete v byte), pak po zapnuti onech LED se nesmi LED ohrat o vic nez 10°C proti teplote okoli, abychom za vsech podminek byli tam kde byt mame. Co jsem chtel rict, teplota LED bude za provozu drzet konstantni rozdil k teplote okoli. Nezapomenme ovsem na to, ze teplotou okoli zde bude vetsinou teplota vzduchu pod krytem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 14:26 Muž SlavekB [168] - ŽivorodkyRe: milcha
no leda, že by se pak někde chladila ta voda :-) Prohánět to tou vodou z akva, tak nevím jak bych ji pak chladil. Už teď se děsím, až příjde větší teplo. Bez topítka přes zimu jsem byl neustále na 24 stupních. A stačilo nedávno trochu oteplení a hned jsem byl na 26 :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 14:16 Muž milcha [3] Re: SlavekB
Temi profily se muze prohanet i voda a jste za vodou :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 14:10 Muž SlavekB [168] - ŽivorodkyRe: milcha
no ja stejně budu muset tak jako tak hledat firmu na svařování, takže už asi půjdu rovnou do hliníku. Koukal jsem na profily 25x25 nebo větší a že bych na konec každého dal ještě ventilátorek 25x25, aby proháněl vzduch tím tunelem. pak by v tom byl čert, abych ty pásky neuchladil..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 13:59 Muž milcha [3] Re: SlavekB
Jasne, ze je to tezsi, nez hlinik, ovsem tezke to neni - jedna rampa 1,5m odhadem tak 500g :) Nerez jsem volil, protoze se snaz svaruje. Hlinik by byl urcite lepsi k odvodu tepla, ale je asi problematictejsi jej svarit tak, aby se svary daly hezky zalestit. Prilepi-li se vsak ty hlinikove U-profily k tomu nerezu celou plochou napriklad epoxydovou pryskyrici, prevod tepla asi bude dostatecny i tak. Asi to tak i udelam, abych se nemusel obavat prehrivani. Cela ta realizace byla nadmiru jednoducha
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 13:41 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: baletka
K tomu pasku Ti nepovim vlastne nic (ten link), zadne presnejsi info tam neni :-( .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 13:34 Muž SlavekB [168] - ŽivorodkyRe: milcha
Antikorové - to je nerez? není to těžké oproti hliníku a také dražší?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 13:10 Muž milcha [3] Re: SlavekB
Rampy jsou antikorove - Jäckl 20/15mm a hlinikove profily jsou k nemu prilepeny oboustranou paskou. Teplota je odhadem okolo tech kritickych 30ti stupnu - ne o moc vic. Zatim jsem zadny pokles svitivosti nepozoroval, ale kazdopadne udelam pokus s fotakem a stejnou expozici ted a pak za mesic. Bude to docela objektivni srovnani. Samozrejme variabilita umisteni snadno posuvnych ramp je velkou vyhodou. V hlinikovych profilech mam jeste kryci, cire pasky z plexiskla a cele to je tak nejak otevrene a tim se pripadna vlhkost docela sama odvetrava.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 12:46 Muž SlavekB [168] - ŽivorodkyRe: milcha
z jakého materiálu jsou ty rampy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 12:00 Muž SlavekB [168] - ŽivorodkyRe: sasula
ja ale nemyslel ty tlusté bílé pěny co se prodávají. Spíš jsem chtěl použít tu pásku co je i k přilepení led pásků
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   27.05.2013 11:50 Muž sasula [274] Re: SlavekB
oboustranku urcite nepouzivej. je to prakticky penovy tepelny izolant
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 11:07 Muž SlavekB [168] - ŽivorodkyRe: SlavekB
ještě možná hloupý nápad, ale kdyby to hůř chladilo, tak mě napadlo vézt do toho profilu vzduch větrákem přes nějaký tunýlek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 11:06 Muž SlavekB [168] - ŽivorodkyRe: milcha
super. Ten profil s páskama máš na ty držáky přilepené oboustranou páskou? jak jsou pak ty držáky teplé?
Už nějakou dobu přemýšlím, jak to uchytit na akva, aby se líp chladilo a přitom abych s tím mohl běžně hejbat kam potřebuju třeba při údržbě. Nevím proč mě kovové profily nenapadaly. Dík za inspiraci. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.05.2013 10:49 Muž milcha [3] Re: SlavekB
Mam to podobne a po vice, nez trech mesicich zadny problem:
rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 10:35 Muž kofejn [963] Re: Lukáš
Jednostranně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 10:30 Lukáš Re: kofejn
Když píšeš zalité v silikonu a samolepící, tak jsou jednostranně v silikonu, nebo oboustranně? protože jednostranně jsou ip65 oboustranně ip68
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 09:41 Muž kofejn [963] Re: geralt
Ten silikon je jen placebo efekt, po prvním dnu svícení se dostala vlhkost dovnitř. Musel jsem zamáznout okraje transparentním silikonem z kartuše, ale už je pozdě. Nicméně zatím to drží.
Akvárko topím na 23°C, místnost vytápím na 21°C a v létě se to vyšplhá i na 27°C. Letní režim akvárko ještě nezažilo a když se podívám ven, tak ho možná ani letos nepozná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 09:14 Muž geralt [11] Re: kofejn
takže zaliate v silikóne (toho som sa tiež obával :) ) a bez nejakej extra vodivej lepiacej pasty... po deviatich mesiacoch by to už asi kľaklo, ak by tam bol nejaký problém...asi to vyskúšam.. thx

PS: ešte niečo ma napadlo... ide leto a horúčavy... koľko stupňov mávaš v tej miestnosti, kde je akva bežne a koľko v letných horúčavách?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   27.05.2013 08:52 Muž kofejn [963] Re: geralt
3m pásku 14.4W/m, čipy 5050, teplá bílá zalitý v silikonu a samolepící. Tuším, že světelný tok je 960lm/m. 2m pásku jsou na profilu 1100x225x5mm a jeden pásek na profilu 1100x200x5mm a plech i pásek je studený.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [53] ...... 60

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 72863x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/18505?od=2601