Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

LED pásek

 

NápovědaFórum » Technika » Osvětlení 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 27 Přejít na další stránku   1  
LED pásek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2015 16:15 - Re: karci17
Pokus na seba prebrala firma ktorá mi pásiky na stenu montovala.Už po zopojení im niekoľko lediek nesvietilo,tak sme sa dohodli,že račej zainvestujem a nech kúpia poriadne.Aké sú to a koľko stoja si už Bohu žiaľ nepamätám.Stena mi bezproblémovo svieti už dva roky - 10 hodín denne.Bez prídavného chladenia ,len na al lištách.Jasné,že pri vyške akvárka je to horšie presvietiteľné,no bežné rastliny ako anubias,cryptocoryne,ludvigia,staurogyne atď. ktoré mám rastú a nič im nechýba.
Pásiky su ak si matne spomeniem od Kanlux (smd led)-presne ti to fakt nepoviem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2015 12:38 karci17 Re: prasan
Ktore su to tie kvalitne pasiky (typ) ? Ako su chladene , lepene, naklady atd... ? Nikto z tych co tvrdia, ze idu viac ako 2 roky bez ujmy toto nenapise ? Myslim to bez ironie.
Ja som videl a zazil viacej zhorenych, svietiacich po case horsie ako sviecka ako tych, co idu dlhodobo. LED pasiky NIE SU stavane na dlhodobe svietenie v akvaristike (aspon vacsina).Vyhodnejsie uz potom je zohnat si ziarivkove svetlo (aj pokazene na inzerat a dat tam LED trubice - tak ci tak ten bordel zvnutra odpojis ).
Ano, su aj pasiky - na AL plechu original ale cena je na urovni velmi kvalitneho svietidla, kedze sa vlastne jedna uz o vykonnejsie cipy na chladici...
PS: Za peniaze vrazene do pokusov s LEDpaskami radsej kupim kus AL plechu, z ALIexpres objednam cipy na hviezdici (hcoiake za 50c kus/3W a su lepsie ako LED na pasiku, prilepim Ledky, dam nejake LDD prudovy zdroj za 5Eur a zdroj... A mam to hadam naveky (obrazne)

terezav: tym lumenom moc never. V podstate je to vzdy vysoko nadsadene a merane pri idealnych ci laboratornych podmienkach.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2015 12:18 - Re: hombre
Často si ľudia nedajú poradiť a v snahe ušetriť kupujú lacné ,nekvalitné pásiky.Ak zainvestujeme do kvalitných pásikov,tak sa nám na úspore náklady vrátia.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2015 11:57 Muž dkoudela [13] - CichlidyRe: terezav
Mám doma 2 ty zdroje - mohu priodat za 200 kč kus - leží mi to tu ladem po nepovedeném pokusu s LED páskem. 12V 5A 60W
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2015 11:53 terezav Re: Rakvista
40cm jsem myslela celkovou vysku ( sloupec vody 25cm + 15cm umisteni svetla nad hladinou). Celou noc jsem poctive venovala studiu a vysledek se mozna priblizuje tomu co by se dalo pouzit. Zdroj www.t-led.cz/… , 2x 1m www.ledbeast.cz/… + 1m www.t-led.cz/… ( ten chci kvuli barve svetla ) . vse na profil www.t-led.cz/… Celkem 5900lm , k tomu stmivac. Kdyz by to jelo na 70% tak je to uz malo na nejake narocnejsi rostliny nebo ne? A to jsem si na zacatku myslela,ze mam reseni ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2015 11:21 Muž SlavekB [168] - ŽivorodkyRe: hombre
bohužel koukáš obecně na zkušenosti s pásky. Ono hodně záleží na tom, od koho ty pásky jsou a také jakou mají ochranu. Nedá se paušálně říct, že pásky jsou špatné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.07.2015 11:03 Muž Rakvista [20] Re: terezav
Záleží kolik cm vody budeš reálně prosvěcovat jestli prvně uvedených 40cm tak bych si tě dovolil odkázat do téma výkonových LED čipů tam spíš najdeš účiné řešení pokud 25cm tak ti bohatě postačí LED pásky podle toho kolik světla pro rostliny potřebuješ,,,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2015 01:11 hombre Re: prasan
prasan napsal: Správne píšeš údajne,pretože to nie je pravdou.
Napsal jsem pouze to,co zde popisovali ti,co mají s pásky zkušenosti.Zhruba dvě třetiny lidí je mají negativní.Proto jdu do T5.
Možná ti to svítí delší dobu bez problémů,ale to jsi jeden z mála.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2015 23:45 Muž SlavekB [168] - ŽivorodkyRe: terezav
Uvedený pásek z t-led mám už dva a půl roku a pořád dobrý a to svítím na 100 %
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2015 23:10 - Re: hombre
Správne píšeš údajne,pretože to nie je pravdou.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2015 21:11 hombre Re: terezav
Téměř to sámé jsem měl zpočátku taky v plánu,ale po diskuzi na tomto fóru jsem se rozhodl pro www.rostlinna-akvaria.cz/…
Trochu níže máš délky a ceny jednotlivých sad.Do délky akva 100cm by ti krásně vešli trubice T5,které mají délku 85cm a jedna má 39w,dvě by bohatě stačily na tu výšku sloupce vody.A cenově budeš tak na třetině ceny než za led pásky+profily+zdroj+stmívač a životnost údajně nicmoc ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2015 20:38 terezav – led osvetleni pro akva 100x50cm vyska prosviceni cca 40cm
Ahoj, mam dotaz co by jste rekli tomuto profilu www.t-led.cz/… s timto led paskem www.t-led.cz/…. Kolik metru pasku by jste pouzili na akvarium 100x50cm s vyskou sloupce vody 25cm umisteni osvetleni cca 15cm nad hladinou. Samozrejme adekvatni zdroj a stmivac aby jel na max. 75% Trosku se bojim prehrivani. Jeste jsem uvazovala o tomto pasku www.ledbeast.cz/… Co by bylo nejlepsi??? Dekuji za rady , co se osveteni tyce tak zacinam stydim

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2015 11:13 Muž drsnake [12] Re: uchecht
já to vyřešil takto www.aliexpress.com/…


přilepeno k držáku zářivek(lištu)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2015 09:57 Muž Rakvista [20] Re: uchecht
dej je shora na ty výstuhy a máš to vyřešený.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2015 09:31 Muž uchecht [5] - AmerikaRe: Rakvista
Mám elektrický, teplo je tam fakt velké. O zářivky T5 se dá snadno spálit. Pod výztužné lišty by je šlo přilepit, ale zase bych se bál vody, která se na nich drží.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2015 19:12 Muž Rakvista [20] Re: uchecht
předřadník máš el.mag. nebo el.?Jen aby bylo jasno jaké tam může být teplo,ale i tak bych se toho moc neobával,ono je to spíš kvůli tomu aby se ti neodlepili.Buď samotné lišty či přímo pásky.Neboo ještě nápad kam to dát je z venku akva ze zadní strany a pokud ani to nejde tak pokud tam máš podélné výstuhy tak na ně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2015 14:01 Muž uchecht [5] - AmerikaRe: Rakvista
Rakvista napsal: bych se toho moc nebál jde o umístění kam přesně jej chceš dát,nejlépe co nejdál od zářivek pokud máš tu možnost


Já nemám zatím ani reflektory nebo plech v krytu. Jediná možnost, kam je dát je po stranách a přímo na lištu, ve které je předřadník a patice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2015 09:44 Muž Rakvista [20] Re: uchecht
bych se toho moc nebál jde o umístění kam přesně jej chceš dát,nejlépe co nejdál od zářivek pokud máš tu možnost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2015 09:23 Muž uchecht [5] - Amerika – LED pásek SMD 3528 pro noční osvětlení
Ahoj, stačil jsem pročíst cca jen polovinu toho topicu, tak mne omluvte, pokud se ptám na něco co už bylo řešeno. Chtěl bych si pořídit LED pásek pro svícení v pauzách a pár hodin po vypnutí osvětlení. Přemýšlím o tom nejslabším pásku 3528, nalepil bych ho na hliníkovou profilovou lištu, ale mám strach, že i tak se přehřeje teplem z dvou T5 54W zářivek. Nebo jestli znáte nějakou lepší variantu, jak vyřešit noční osvětlení? Děkuji moc za případné odpovědi. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2015 11:35 Muž Rakvista [20] Re: Migall
bych řekl že poloha No.2 ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2015 11:30 Migall – hliníkový profil
s1.postimg.org/… Prosím, kterou z techto variant umístění led pásku na takovýto profil byste mi poradili? Se čtyřkou teda nepočítám to je asi nesmysl, ale uvažuji která pozice bude nejlepší také vzhledem nejlepšímu odvodu tepla do materiálu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2015 15:47 Muž samboo [3] - RostlinyRe: abby
HQI výbojky jsou vhodný spíše pro hluboké nádrže, pro klasické nádrže jsou levnější a efektivnější zářivky nebo ledky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2015 15:44 Muž samboo [3] - RostlinyRe: abby
Tam se vše dočteš X-)

prirodni-akvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2015 22:42 Kulisek Re: abby
Už cca. 2 měsíce zkouším nový typ pásků 7020 18W/m. Mám jich na aq 80*50*50cm 5 metrů, výkon stažen na 70% procent kvůli chlazení a zatím mi tam slušně rostou i náročnější druhy rostlin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2015 22:32 abby
Najlepsie by bolo za malo penazi a vela muziky smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2015 22:28 abby
Kupila som ho v e shope bol v akcii prave za 5e. Akvarko je D130 š60 V50. Co su to HQI vybojky coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2015 17:44 Koště Re: abby
Led reflektor a led pásek ti výšku 60 cm neprosvítí dostatečně. Pokud to chceš prosvítit, tak je možnost třeba HQI výbojky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2015 16:14 Muž dkoudela [13] - CichlidyRe: abby
Na jaké akvárko? Kolik tě vyšel jeden?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2015 15:11 abby
Kupila som aj dva led reflektory 10w na skusku ale su slabucke by som ich potrebovala aspon 10 .. Co by ste mi odporucili ake svetlo na fore je toho vela a som hotova s toho. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.06.2015 10:16 karci17 Re: abby
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku abby, asi Ti nebude tych 5m stacit ... tu vysku nepresvietis poriadne. Docasne svietenie na kolko ? 1-2 mesiace ? Navyse tie vodeodolne ani nejako neuchladis (zla prilnavost k chladicu a zahrievanie pod tou zaliatou hmotou... ) Viacej dosiahnes ziarivkou s reflktorom co ta v konecnom dosledku vyjde lacnejsie. LED paskami NIC neusetris - skor opak je pravdou. 130cm akva by si zasluzilo aspon ziarivkove pripadne LED (vykonove - moznost regulacie) osvetlenie, ktore mas prakticky " naveky ".

PS: zaliate vacssinou koncia tak ako vidis na fotkach ...
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2015 09:48 Kulisek Re: abby
6500K je barva světla, svítivost se udává v lumenech Lm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2015 09:31 abby
No a to nemám ani potuchy akú majú svietivosť je to s činy za 7e 5m farba studená biela a svietivosť by mala mať 6500k
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2015 23:03 Kulisek Re: abby
Záleží jaké jsou tam čipy a jejich svítivost, ale 5m bude určitě málo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2015 22:49 abby
Ma tu niekto skusenost s led pasom s ciny . objednala som 5m vodeodolneho 120 diod na meter. Necakam ze to bude svietit dlho chcem to len ako docasne svetlo. Kolko mam dat metrov na 130x60x50 aby to ptesvietilo. Mam aj 2 led reflektory 10w a svietia jak kahance. Diks
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2015 01:29 Sergej Re: Lukot
Těžko ti někdo poradí když neudáš parametry těch led pásků jako je světelný tok vyzařovací úhel a barevná teplota(ta je kytkám celkem jedno jde jen o náš pohled do aq). Za mě to bude málo, ale ber to jen hrubě orientačně smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2015 22:46 Migall Re: lhajek
Můžeš mi tedy doporučit nějakou literaturu, které se zabývá instalací led osvětlení do akvárií ty stará školo? Aha nemůžeš, viď? Mimochodem, já tady po nikom nechci kompletní hotové řešení, k tomu se snažím dopátrat sám, ale sbírám u toho zkušenosti ostatních, od toho tady to forum je, nebo není? Asi těžko můžeš po člověku z jiného oboru a v akvaristice začátečníkovi chtít, aby se z neho nejakym samostudiem stal za měsíc elektrotechnik. Jenom se snažím dopracovat k nejelegantnějšímu, nejednoduššímu a také k ekonomicky nejvýhodnějšímu řešení. Jak můžeš číst i tady, informace jsou natolik rozdílné a zdrojů ke studiu je tak málo, že jsem velmi vděčný i za tuto diskuzi... Mimochodem nikdy jsem se neptal na "zdroj LED pásku, když znáš potřebný výkon a jmenovité napětí", protože potřebný výkon a jmenovité napětí jsem neznal, dokud jsem nedostal informaci kolik vlastně modulů pásku mám použít a že je/není nutné použít stmívač... PS: Vybíral jsem si v elektru GM, protože mám tento obchod fyzicky dostupný a považuji ho za dostatečně zásobený, co je na tom k nepochopení a co je ti vůbec do toho? PS2: Nepochybuji o tom, že ty máš také elementární neznalosti základů mnoha oborů, ovšem je mi to na rozdíl od tebe jedno...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2015 22:28 Lukot
mam svetlo na akva s ledpasikou 2 studene na presvietenie a jeden zlty na rastlinky co bude asi malo... na 220l ... staci rastlinkam aj farebne alebo to jje len na vyfarbenie ryb? p.s. mam RGB a rozmyslam ci ho tam dat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2015 22:15 ondra1971 Re: Migall
Podivej se na tenhle článek prirodni-akvarium.cz/…
to stmívání je dobrý i pro rybky

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2015 22:08 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Migall
OT: Dotazy které od tebe čtu jsou elementární neznalosti základů elektrotechniky, potažmo obecné fyziky např.: jaký zdroj na LED pásek, když znáš potřebný výkon a jmenovité napětí. Proč k tomu potřebuješ odkaz na konkrétní zdroj a ještě si vybíráš že to má být od GME? Ty ve skutečnosti chceš hotové řešení, které ti na dálku někdo sestaví. Tu snahu ke studiu až tak nevidím. Na to jsou učebnice a z toho co se na fórech dá dočíst za totální nesmysly právě v této oblasti bych opravdu tomuto zdroji ke studiu až tolik nedůvěřoval (respektive informacím od kdejakého amatéra, protože zkušenosti přispěvatele se na fóru z textu moc neprověří, ale to nemyslím zde na nikoho konkrétně, pár velmi elektrotechnicky znalých lidí mimo toto vlákno jsem tu i potkal) .... Ale hold jsem asi stará škola a knížka je (byla) mě v této oblasti bližší ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2015 22:03 Muž Rakvista [20] Re: Migall
Neni zač,ale za kvalitu toho zdroje bych ruku do ohně nestrčil.Jinak by měl plně vyhovovat a budeš mít stabilní výkon bez stmívače na 75%
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.06.2015 22:02 Koště Re: Migall
Myslím, že to nebylo myšleno tak, aby z tebe někdo dělal blba :-)

Ale, když něčemu někdo nerozumí, je mnohdy lepší připlatit trochu peněz za hotový výrobek. V případě led pásků se bavíme jen o penězích, které při nevhodné realizaci během měsíce vynaložíš znovu. Experti, kteří si doma zbastlí světlo na 230V takovým způsobem, že z toho elektrikář dva dny nespí, jsou už jiná kategorie sebevrahů.

Držím palce ať se práce vydaří ;)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2015 21:57 Migall Re: Rakvista
Takže s tímto adaptérem bych žádný stmívač nepotřeboval a budu mít zajištený stabilní výkon na 75%, čili pásky dostatečně pošetřím? To by bylo skvělé, moc ti děkuji za rady. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2015 21:51 Migall Re: lhajek
lhajku a co myslíš, že tady právě teď dělám? Učím se to za pochodu s pomocí ostatních, a baví mě to, od toho fóra jsou nemyslíš? Koupit hotovou věc umí každý blb... Mimochodem opravdu nejsem z těch, kteří žvaní před ostatníma o věcech kterým nerozumí a dělají machry, nevím kde jsi na toto přišel asi máš s někym nejaky problem, ktery ovsem nepatří do této diskuze, děkuji...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2015 21:49 Muž Rakvista [20] Re: Migall
podle čísel by to šlo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2015 21:44 Migall Re: Rakvista
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.06.2015 21:33 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Migall
Migall napsal: ....ale jak jsem psal elektru absolutne nerozumím...
Tohle když čtu, tak nemám jinou reakci než:
buď se to koukej naučit a nebo se na to vykašli a kup hotové svítidlo. Cokoliv mezi tím povede k větším nebo menším karambolům. A pak se člověk dočte na fórech že to či ono od elektriky je na nic že jemu to nefungovalo apod, ale znalosti elektrotechniky už nikdo neuvede, aby bylo ostatním jasné jestli to tvořil odborník a nebo amatér ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2015 21:19 Muž Rakvista [20] Re: Migall
klidně tikej :) já se to učil taky tady :-D má mít nadimenzovaný jen výkon o 20% ne výstupní napětí,také to je o to jak dlouhé budeš mít kabely a jaký průměr kabelu,kvůli odporu,tak aby ti rovnoměrně procházelo napětí s co nejmenším odporem,ale to už je maturita i pro mě....takže mám za to že ten zdroj co jsem dal odkaz by ti měl v pohodě stačit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2015 20:57 Migall Re: Rakvista
20% u zdroje je myšleno, že samotný zdroj by mel byt jeste celkove o dvacet procent naddimenzován nebo jak? Vy tam podle hodnot které jste uvedl žadnou rezervu nemáte? Promiňte, že se ptám tak polopatisticky, ale jak jsem psal elektru absolutne nerozumím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2015 20:47 Muž Rakvista [20] Re: Migall
správně bys měl mít u zdroje cca 20% výkonu rezervu,,,viděl bych to na tento www.gme.cz/… no levnej neni smich ale kvalitní jo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2015 20:45 Migall Re: Rakvista
Dobře, takže když budu dávat přesně 140 cm (čtyři profily na šířku akvaria 35cm) led pásku, který má mít 12V a 14,4W/m tzn. 20,16 W na danou délku, tak budu potřebovat pro 75% výkon pásku adaptér s výstupním výkonem cca 27W??? (ještě jednou bych se chtěl ujistit, že ta metráž pásku není málo nebo naopak moc?!)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [27] ...... 60

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 72859x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/18505?od=1301