Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

LED pásek

 

NápovědaFórum » Technika » Osvětlení 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 55 Přejít na další stránku   1  
LED pásek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   26.05.2013 15:15 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: pikiman
Tady nemas pravdu. LED mohou mit pro rostliny vhodnejsi spektrum nez zarivky a dokonce muzes najit i takove, ktere produkuji svetlo v pasmu, ktere je pro rust rostlin nejucinnejsi. Je ale potreba si umet vybrat. A samo o sobe to, ze nekdo soudi LED podle toho, ze jsou to 5050 ukazuje, jak malo lide o tomhle vedi. Ze ma LED 5x5mm fakt mnoho nerekne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2013 15:10 pikiman – Led
Souhlasim s Designerem,ja osobne mam trafo na 24 V na kterem je napojenych 12 led zarovek 24V.pouzivam to jako vecerni osvetleni,kdy chci mit od zarivky klid a hlavni vyuziti mam pri vypinani hlavni zarivky,kdy vypnu nejdriv zarivku,potom led,ktere se diky trafu pomalu vybiji a pomalu zhasinaji a ryby nedostavaji sok.:) led osvetleni jsem resil s elektrikarem a na me akva 112 litru to vyvhazelo asi na 4 metry dlouhy led pasek,ale i to nestaci kytkam,diky spekru,ktere mit ledky nikdy nebudou oproti zarivkam:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2013 14:48 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: omnihash
Tenhle pasek je cely natazeny v cire tvarovane trubce, vid? Tak si ted predstav, jak muze asi tak byt dobry, kdyz nema sanci se chladit prilepenim na podlozku? Ja osobne bych takovyhle pasek nechtel, protoze pasek ktery nepotrebuje dodatecne chlazeni, nemuze ani nic moc svitit, alespon ne pro ucely osvetleni, to je proste "bludicka" pro reklamu, ne pro osvetleni.

Pasky vhodne nad akvarium byvaji cele na povrchu zalite a samolepici. Nalepi se na hlinikovy profil a konce se zaliji epoxydem - dobre chladi, jsou vodotesne, a na acetonem ocistenem hliniku dokonale drzi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2013 10:17 Muž omnihash [95] - RostlinyRe: Kaplan007
Prosímtě, ty pásky si zalíval do silikonu? Nebo jak si řešil působení vlhkosti? Mám ty samý na stole připravený na montáž, tak abych se mohl inspirovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2013 23:07 amrtin Re: host
Fotka k příspěvku No jo,ale pouze po vyjmutí z toho silikonového pouzdra a to pak už jde utěsnit jedině silikonem co se z něj dělaj akvárka.Já měl doma 1 metr RGB přesně tohodle a vím o čem mluvím(viz foto).
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2013 21:01 host Re: amrtin

"Every 3-LEDS cuttable without damaging the rest strips, according to your requirement" coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.05.2013 20:50 amrtin Re: baletka
Tak jednak je strašně(a zbytečně) drahej,ale hlavně NEJDE STŘÍHAT!Na to pozor!Je to pásek zapouzdřený v silikonovém pouzdru,plně vodotěsný a podle mě určený např. k ponoření do bazénu(a pod.).A těch 2800 až 3500K taky nebude zrovna hezká barva v akváriu.Já bych tedy vybíral jinde... no X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2013 20:24 Žena baletka [624]
Je tady někdo, kdo by mi poradil s tímto páskem?
www.ebay.com/…
Není tam specifikován světelný tok a nevím, co za typ čipu je 3014. Díky předem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 22:37 Muž kofejn [963] Re: Kaplan007
Přidal bych ještě 90cm. Na plochu 110 x 45 cm při stejné výšce svítím třemi metry. Pro nenáročné kytky to stačí a na červené ludwigie mužu zapomenout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 22:26 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: Kaplan007
Kaplan007 napsal: Má někdo zkušenosti s páskami 5050? Stačí těch 180cm pro 200l akva?
Ja mám síce 250 l akva, ale je "len" širšie a používam 3,6 m pásikov s čipmi 5050 (s cca 1/3 príkonom), takže to môže byť približne na rovnako. Tieto pásiky mi slúžia len ako doplnok k žiarivkám T5 39 W a odhadujem, že svietia ako tak 1/2 žiarivky.

Podľa mňa to stačiť bude len na to, aby v akva nebola celkom tma. Takéto svetlo by som považoval za slabé až veľmi slabé.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 19:38 Muž Kaplan007 [51]
Mám menší problém. Ruplo mi trafo, které napájelo 180 cm pásků 600SB3 (www.t-led.cz/…). Mám záložní trafo, které mi ovšem tyto pásky neutáhne. Narychlo jsem nainstaloval 180 cm pásků 5050 (14,4W/m) barva denní bílá.

V akva je podstatně větší tma, než byla předtím (předtím bylo ale přesvětlené), ale zdá se mi, že je spektrum více do modra, tudíž by mohlo kytkám vyhovovat lépe. Jde mi ale o to, jestli nebude světlo moc slabé. Má někdo zkušenosti s páskami 5050? Stačí těch 180cm pro 200l akva? Délka 100, šířka 40, hloubka 50.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2013 23:33 JosefVavra Re: omnihash
mohu ti odprodat reflektory s uhlem 70 a jsou z 1mm silného hliníku
jinak ohledně toho RGB já si nemyslím že je to uplně mimo a naopak si myslím že pokud bude na plno svítit bíle ( všechny barvy na plno ) pak rostliny dostávají vše co potřebují , samozřejmě jak zde někdo psal nejde o to aby za týden rostli z akvária ven ale jde o normální růst
a ryby vypadají pod tímto světlem také good
zatím jsem ho dlouhodobě používal nad pralesním teráiem a rostliny jdou dobře
ale jdou dobře i pod kombinací 5000K a 12000K a nebo pod 2700K a 6000K takže
netuším jak přesně je nutné se řídit tím spektrem o kterém se všude píše.
Podle mě pokud chcete aby rostliny nechcípli a normálně fungovali je to celkem jedno jaké světlo mají
hlavní je ta modrá a červená složka + něco pro vás aby jste se nedívali na jeden velkej bordel :-D

takže RGB na plno proč ne?

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2013 22:42 Muž omnihash [95] - Rostliny
nevíte ěškdo, zda se dělaj vhodný pásky pod menším vyzařovacím úhlem, než je 120 stupňů? Ideálně tak 45, i 60 bych zvlád.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2013 20:02 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: ViktorX
Ovsem pokud bych se chtel LEDkami s monochromatickym svetlem trefit presne do chlorofylu rostlin, aby co nejlepe rostly za co nejmene energie, asi by k reseni co bylo a snazil bych se co nejlepe trefit to, kde je fotosynteza nejvice ucinna. Tedy do 430nm a 662nm, 453nm a 642nm.

Tady je jeden zajimavy clanek, alespon pro mne. Jak urcit, kolik jakych chlorofylu konkretni rostlina ma: www.sci.muni.cz/…
Ne ze bych to chtel sam stanovovat pro mnoho rostlin, ale kdybych chtel, uz vim jak :-) .

Nicmene do akvaria chci predevsim videt, chci aby to bylo hezke, zajimave, takze zelene spektrum nevynecham ani nahodou, a uspora energie pro domaci akvarko a co nejrychlejsi rust rostlin... to je proste pro vetsinu z nas celkem nezajimave, staci kdyz to roste, tohle nejsou dostihy ;-) . Otazkou je, jak to poroste pod RGB paskem, ktery je trosku mimo spektrum a tim ze poskytuje tri pasma ve spektru a nic vic, nemusi vlastne nic moc z uzitecnych casti spektra trefit a tak muzu svitit jak sileny a stejne to poroste nic moc.

EDIT: jasne ze neco z RGB se vzdycky vyuzije, modra je proste modra a cervena je cervena, pro RGB se s nimi totalne mimo fotosyntezu uhnout asi neda, ale rozhodne mohou byt posunuty dost mimo maxima pro fotosyntezu... Ovsem je fakt, ze z bileho svetla (plne spektrum) je toho mimo az az, to je fakt, takze i uhnute RGB mohou byt ve vysledku treba lepsi nez to bile svetlo...

Sakra, uz toho necham smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2013 19:41 Muž ViktorX [474] Re: Designer
Právě že asi nic :-), řekl bych, že prostě mají rády teplou bílou, víc toho pro LEDkaře k vyzkoumání není. Jó to zářivkáři jsou na tom hůř, každá zářivka je jinak "strakatá", podle toho, jak mají každý z (většinou) 5 luminoforů "naladěných", u nás není moc co řešit :).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2013 19:16 Muž ViktorX [474] Re: Designer
Fotka k příspěvku Tož tak, a včil mudruj.
www.rostlinna-akvaria.cz/…
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.04.2013 14:14 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: rajan
Kdyz se podivas, jaka spektra chlorofyl vyuziva a jak vypada spektrum beznych RGB pasku (plus minus, vzal jsem jeden konkretni www.gme.cz/… ):
RED 625nm
GREEN 525nm
BLUE 470nm

en.wikipedia.org/…

Zelena je na houby celkem jasne, proto jsou listy zelene, ze ji odrazeji a nevyuzivaji.
Z te cervene a modre bude chlorofyl 'B' nadseny, chlorofyl 'A' tohle svetlo prakticky mine.

Akorat mi nekdo vysvetlete, co ma v sobe "chlorofyl a" a co ma v sobe "becko", to jsem nejak nikde nedohledal. Treba to neni tak jednoduche :) .

Kdyz toho svetla bude dost, ona z toho fotosynteza z ruznych pricin vzdycky neco vyuzije...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2013 13:47 Muž LANOUR [55] Re: rajan
Ahoj mam to presne takhle udelany v novym akva rgb pasek z dalkou,+ 2 rampy 4x36w ten rgb pasek doladi vybarveni ryb,ale z kytkama nevim co jim tam pustit za diskoteku :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2013 13:17 Muž rajan [0] – LED pásek-barevné spektrum
Doplňuji svůj kryt kde mám zářivky 4 x 36 W o LED pásek 5050 Flexi Strip RGB, 60 LED/m, 14,4 W/m v délce 2 m. U tohoto pásku je možno mimo bílou zvolit až 15 barevných odstínů (červená,zelená, modrá, žlutá oranžová atd.). Chtěl jsem používat pouze bílou, ale napadlo mě zda by rostlinám neprospěla jiné barevné spektrum. Stávající 4 zářivky dostačují, rostliny celkem rostou,LED páskem to chci pouze vylepšit.Jaká barva by byla pro rostliny nejlepší.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2013 17:25 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Josef Vávra
Těch 50W je dáno čínskou variantou;) To bych zas tak neřešil. To tam šikminy tvoří kdoví jak, ale funguje to. Dneska jsem tam píchnul 12V, 7,5A spínaný zdroj s větrákem a frčí to zatím v pohodě. A mám i rezervu osvítit mladé dánia ve vytíračce.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2013 15:58 JosefVavra Re: laKatos
dneska jsem se na to ptal otce a je to tak ale nechápu pak těch 50w
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   05.04.2013 15:47 laKatos Re: Josef Vávra
Správně.
Ale pokud dám silnější trafo na led s menším odběrem budu mít spotřebu pouze tu co si ledky vemou (nepočítám ztráty v trafo a jeho účinnost) a ne plný výkon zdroje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2013 15:18 JosefVavra Re: slavko
mám zde dva elektrikáře , jinak ohledně toho že pokud dám silnější pásek na slabší trafo
myslím tím Wattáž ale stále 12v pak je trafo přetěžované a tím pádem odchází ( začne se přehřívat ) nebo snad mě chcete říci něco jiného?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2013 15:09 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: Josef Vávra
Josef Vávra napsal: pokud dáš na silnější pásek slabší trafo tak ti co nevidět trafo odejde a bude rozpálený jak pětník a pokud silnější nic se neděje ale spotřebu budeš mít podle toho trafa ne podle pásku
Zrejme máte nedostatky v základoch, a to ako elektrotechniky, tak i napájania LED a plynule prechádzate z jedného spôsobu do iného. A to to zo začiatku vyzeralo, že sa našiel odborník... Aké máte vlastne vzdelanie (keď chcete vyrábať a predávať elektrické svietidlá)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   05.04.2013 09:41 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: kofejn
Ono by se nic nezkazilo ani proudovym zdrojem u LED pasku, ale neni to potreba (pri spravne nastavenem proudu by napeti na proudovem zdroji skoncilo na onech 12V).

Pasky jsou udelany tak, ze se pripoji 12V a jedou a proud odpovida tomu, jak je pasek dlouhy. Uz jen pojem "proudovy zdroj" je pro vetsinu lidi tezko pochopitelny a zcela pochopitelne jsou bezneji k mani zdroje napeti, prikladem u pasku beznych 12V. Tech 12V je stale 12V, at se pripoji pasku metr nebo tri, ale proud temi LED je pochopitelne jiny (pro jiny pocet paralelne zapojenych LED). A ted si predstavte, ze mate bezne populaci vysvetlovat, ze maji nastavit proud podle toho, jak dlouhy ten LED pas pouzili. To by fakt neslo...

Bezna populace totiz neumi ani nasobit!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.04.2013 08:23 Muž kofejn [963] Re: Josef Vávra
Vy mluvíte o proudovém zdroji (driver pro LEDky) a MichoCZ o napěťovém pro běžné LED pásky. Driver bude do obvodu cpát nastavený proud a napětí se přispůsobí vnitřním odporu, u napěťového zdroje je to naopak. Pro běžné pásky rozhodně napěťový zdroj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.04.2013 07:38 Muž Mispulin [67] Re: Josef Vávra
Pokud ma zatez (LEDky) mensi prikon, nez na ktery je delane trafo, tak si vezme jen to co ke sve funkci potrebuje + ucinnost trefa. Takze rekneme, ze LED vyzaduji 30W, ucinnost trefa je treba 75%, tak celkovy prikon zarizeni bude 30W * 1,25 = 37,5W
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2013 07:10 Muž dimmur [283] Re: Josef Vávra
rekl bych, ze nemluvite pravdu, spotreba W bude dle pasku a ne dle trafa, kam by se podely ty dalsi W? Samozrejme spotreba bude o trochu vetsi nez jen spotreba pasku, ale urcite ne to, co je max trafa X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2013 02:30 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Josef Vávra
No já totiž teď vzal dva další pasky a jeden si vzal 20W, 1,9A a druhý asi 9,3W, 0,7A. Podle mě si pásek vezme jen kolik potřebuje. To samé mi dělá NTB. Mám 120W trafo a běžně si z toho bere jen 35-60W podle zatížení. A to to měření notebooku bylo zkreslené měničem. To jsou údaje z kempování na divoko, kdy jsem měl modelářský wattmetr zapojený za 5Ah Lipol baterku před měnič a v něm potom ten notebook. Mám tedy obavu, že nemáš pravdu;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2013 01:36 JosefVavra Re: MichoCZ
myslím že by se k tomu mohl vyjádřit něaký zkušený elektrikář :-) ale myslím že to tak je
někde vyhrabu hodiny s počítadlem a mohu ti to říci přesněji
tuším že jsem se ale na toto téma již s někým jednou bavil
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2013 00:42 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Josef Vávra
Jsi si tím jistý? Nevezmou si ty ledky jen to co potřebují?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   05.04.2013 00:22 JosefVavra Re: MichoCZ
pokud dáš na silnější pásek slabší trafo tak ti co nevidět trafo odejde a bude rozpálený jak pětník a pokud silnější nic se neděje ale spotřebu budeš mít podle toho trafa ne podle pásku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   05.04.2013 00:20 JosefVavra Re: MichoCZ
o tom pochybuju a to nemá s watáží nic společného
pokud dám na trafo třeba 36w 3A led pásek 10w tak stejně budu mít odběr 36w ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2013 00:13 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Josef Vávra
Jsou to tyto pásky www.ebay.com/… Ten rozměr možná není přesný. Střílel jsem to od boku. Asi ty ledky budou nějaké čudné. Je fakt, že asi týden běželi bez chladiče jen ve vzduchu a můžou být načaté. Je možné aby se jejich výkon snížil právě tím, že se mohli přehřát a že původně brali těch cca 70W?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2013 00:02 JosefVavra Re: MichoCZ
ok já jen reagoval že to jsou 5630 a wattáž neodpovídá realitě
8ks 75cm 60ledek na 1m při čipech 0,2w je 72w
při 0,5w je to 180w
při 1w 360w

a samsung dělá ještě 60led 5630 22w /m

myslím že to spíš bude něaký malí čip 2835 nebo 3528 a pd

to je jen že mě to opravdu mate těch 50w
a volty stím nemají nic společného spíš jestli ti to trafo nedávalo maximum 50w ale při 10A je to blbost ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2013 21:47 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Josef Vávra
Mám tam dohromady 8 pásku po cca 75cm, jsou paralelně zapojené a sloučené na jeden vstup na jedno trafo. A v součtu to bere z toho trafa 50W. Myslím, že není podstatné jestli je tam 20 metrů 3528, 5050 nebo jakéhokoliv jiného. Podstatné je, že si to vezme těch 50W.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2013 21:44 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Josef Vávra
Měl jsem to hotové, ale ten zdroj byl asi zmetek. Za dva týdny se odporoučel. Zkusil jsem na tu konstrukci nasadit modelářskou lipol baterku 11,1V nabitou na 11,9V. Taková baterka je schopna dávat 60A, takže dost tvrdý zdroj. Při zapojení přes wattmetr to frčelo na 50W a asi 4,6A. Měl jsem v plánu zbytkama pásků svítit do odchovných nádrží, proto jsem to naddimenzovat. Ten Meanwell je tak za litra odpovídajícího výkonu. To jsem ochoten investovat do toho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2013 21:36 Muž ViktorX [474] Re: MichoCZ
Já bych ho rozvrtal už ze zvědavosti :-). Právě mám na cestě 12V/3A a 12V/2A tak jsem zvědavej jak pojedou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2013 21:33 JosefVavra Re: MichoCZ
čip by měl mít přesný rozměr 5.6mm x 3mm nejde mě do hlavy wattáž
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2013 21:29 JosefVavra Re: MichoCZ
led 5630 se dělá 0,2w-0,5w a 1w ale pro pásek jen první dvě :-) jinak 10A je zbytečné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2013 21:20 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: palo9167
8x asi 75cm. Ledek je tam myslím 60/m. A ten příkon jsem už psal. 50W celkem. Zdroj byl dost tvrdý na to, aby dal maximum.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2013 21:17 Muž palo9167 [0]
a kolko m tam toho pasu mas? Pocet led/m? Pripadne prikon?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2013 21:10 laKatos Re: MichoCZ
Co tak značkové zdroje meanwell?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2013 20:57 Muž MichoCZ [891] - Amerika
Mám dvě akva s led páskama 5630. Měl jsem připravené trafo z ebay 12V, 10A spínaný. Trafo po týdnu odešlo. Kouknul jsem do něj odešel ten velký kondík na vstupu 220 mikro, 400V. Nevím jestli to mám zkoušet nějak opravit nebo radši koupit nový někde v čechách. Zkusil jsem vsadit do na vstup wattmetr a naměřil jsem 50W. Takže skoro 5A. Jaký zdroj k tomu zvolit? Kolik A naddimenzovat? Nebo vřadit do obvodu nějaký proudový regulátor navíc?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   04.04.2013 18:58 JosefVavra Re: Designer
tak vzhledem k tomu že dělám pro různé lidi a nasvěcuji i větší projekty , tak jsem se rozhodl udělat takovej kompakt a tím vyřešit více věcí
jinak by jsem nešel ani do toho čipu a zůstal u seriově vyráběných komponentů
měsíčně dělám okolo 50 větších Akvárií a zhruba 20% lidí to chce plně zařízené
a prostě není tolik času dělat na každé akvárium něco extra
takhle budu moci sáhnout do skladu a hned zákazníka obsloužit :-)
za další světla která se dají dnes koupit mají jednu velikou nevýhodu a to pevně vestavěné čipy , takže zákazník po xxxx čase vyhodí celé světlo kdežto u mého provedení vymění jen trubku stejně jako u zářivek :-)
a nebo bude moci kombinovat libovolně osvětlovací tělesa
a nebude limitován jejich délkou

plánuji to již opravdu dlouho a zakázková výroba čipu není niak levná a to samé další komponenty ale zase chci aby zákazník měl to samé co se zamlouvá mě
kryt je sice dražší nežli u konkurence ale je z 1,5mm hliníku potaženém folií a reflektor je zrcadloví s leskou folií jako ochrana což by z něj mělo dělat takřka nesmrtelný výrobek
oproti 0,2mm-0,3mm hliníkovím leštěným reflektorům na zářivku

ale jak jsem psal nemá cenu se zatím o tom více rozepisovat dokud mám jen předlohu a ne hotové výrobky

jinak dík za podporu a porozumění od někoho kdo s podnikáním má zkušenost a ví jak to není jednoduché pokud je málo ( takřka všeho :-)...)
ale hlavu vzhůru bylo a bude třeba hůř a nebo líp a každý ráno se to chce budit s vědomím že to bude ok :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2013 17:58 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Josef Vávra
Mam toho uz docela dost za sebou, od vyvoje elektroniky az po podnikani, a tak mi neda si hned predstavit, jak se tohle asi muze vyplatit... Jen velice rychly odhad znalym okem, takovy produkt je minimalne o strach do nej investovat. Ne ze by to bylo neprodejne, ale aby to nebylo presne tam, kdy mnozstvi je male, ale uz to cloveka neprijemne zatezuje, a neni tak velke, ze to prinasi sanci se tomu venovat jak si to zaslouzi, treba uz jen tim to nabizet a prodavat.

Kolik procent akvaristu si tohle koupi? Kolik se jich to vubec dozvi? Narazi na to v kazdem kramu a zaujme ho to? Resi to i kryt rovnou? A pokud je to zamysleno treba i jako designova lampa, ze to bude sirsi zaber, tech na trhu je...

V kazdem pripade preji mnoho uspechu ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2013 00:06 JosefVavra Re: ViktorX
zatím se o reklamu jednat nemůže neboť nemám zatím ještě pohromadě ani komponenty ale jen jsem napsal jaký je můj budoucí záměr a předpokládám že to ještě něaký měsíc potrvá neboť vše chci oficialní cestou a ne na koleni :-)

moc se omlouvám pokud to jako reklama někomu přišlo :-) pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2013 23:25 JosefVavra Re: sasula
je to dost podobné jen jsem zvolil pcb o síle 3mm a upravil velikost čipu aby vyhovovala pro můj záměr :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2013 22:54 JosefVavra Re: laKatos
ne nejsou a pro zatím je nebudu zveřejňovat dokud nebude čip zcela hotov
to co jsem ukázal za obraz je k čipu ale klasickému ne tomuto
jen dodám že délka čipu bude 6cm 2w 80-95 lum/W ostatní parametry zatím nebudu nikomu ukazovat a volně tyto čipy nebudou v prodeji
jsou určeny do svítidel od 30cm do 200cm
cena za tyč bude od 400kč do 2000kč a bude možno je propojovat
cena reflektoru pak 500kč za 1m
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2013 22:49 Muž sasula [274] Re: Josef Vávra
Predpokladam, ze myskite neco na bazi takovychto chipu dx.com/…
Coz mi pripada celkem rozumne reseni, z duvodu rozlozeni teploty chipu po delsi plose takze se ulechci chlazeni

Omlouvam se, spis tento
dx.com/…

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [55] ...... 60

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 72859x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/18505?od=2701