Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Pancéřníček - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Pancéřníček - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2017 21:36 Žena Morticia [118]
Odešlo mi pár pandíků, nějak moc brzo na to, že je mám od února, některé od dubna. Pěkně rostly, nic je neohrožuje, vypadají normálně a najednou je najdu mrtvé (1 úhyn v červenci, teď 2 den po sobě..), žádný zásah do akva..?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2017 18:45 R Muž romant [27987] Re: Jakub
Ano, můžeš, pošli ho na druhej břeh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2017 18:28 Jakub – Pancéřníček Panda
Ahoj, akvárium mám založené tři týdny (84l). Před dvěma týdny jsem pořídil 6 pancéřníčků. Jeden (nejmenší) je od začátku takový divný. Dnes je od rána hlavou dolů a nemůže se nijak srovnat. Snaží se, ale vždy se nakonec vrátí do výchozí pozice. Hlavou dolů, vpodstatě kolmo ke dnu.
Problém se vzduchovým měchýřkem? Můžu mu nějak pomoci. Předem děkuji za rady.
Jakub

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2017 19:47 Muž TRULY [164]
ojte. Tak prestal som vtedy krmit serou wipanom (tie cervene kolieska) a odvtedy za 7 tyzdnou ani jeden uhyn panciernika. Udrzba stale rovnako len steava bez a namiesto koliesok klasicka vlockova. tak neviem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2017 21:36 Muž TRULY [164]
tak nechak som teraz len vlockovu ktora predtym mesiace zivila pancierniky a nic ine a bolo to okej.
Z 11 clennej skupinky mi ostali posledne 3 kusy.
Absokutne doteraz tomu nechaoem ale asi to bude subor nahod od potravy cez este nie celkom zabehnute akva aj ked hodnoty v akva su komplet normal aj NO3,NO2,NH3/4,PH,...
Asi ichto uz orestanem skumat a necham ich na pospas osudu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2017 20:50 Muž TRULY [164]
tak odpozoroval som ci to jedia alebo nie.
Panciernici sa ani nedotkli sera vioan ruzovych chilsov.
Po hodine v akva ken nafucane kopy ale do rana v akva nieje nic comu nechapem ovsem. Musim uz dneska odchytat tych slimakov konecne.
Medzitym -1 panciernik co som pisak ze odchadza a dalsi je to tyzdna zjavne kaput tiez.
Uz ma to prestava bavit.
Su normalne aktivne lozia a hladaju nie su apaticke.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2017 12:20 Muž TRULY [164]
Dneska vyriedim slimakov, a poriadne si dosledujem ci to jedia alebo nie Nadrz je vacsie a ryby este nie su zvyknute na rozmer akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2017 22:41 Muž powery [250] Re: TRULY
Zajímavé, krmím tím stejným (2 kolečka denně) a bez problémů. Je ale pravda, že ne všechno sežerou pancéřníčci. Parmičky jsou totiž strašně nenažrané, když už nemají svoje, sežerou pancéřníčkům i ty kolečka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2017 22:32 Muž TRULY [164]
ano mas oravduod zaciarku som pisal chipsy ake niejto ma tu naviedol na VIPAN ale je to sera vipa chips
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.03.2017 21:45 Muž powery [250] Re: TRULY
Ale Sera Vipan nejsou kolečka, ale vločkové krmivo. Pošli prosím odkaz na web sera, jaké jim dáváš.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2017 21:39 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: TRULY
7 pancéřníčků, část z toho nedorostlá a 3-4 kolečka denně? Mi to naopak přijde moc. Tady chyba nebude. Pokud to žerou...
Ale nechápu proč pancéřníčky krmíš před spaním. Nejsou to světloplaché ryby a normálně žerou i za dne. Je potřeba pozorovat ryby jestli žerou a hlavně mít těch krmiv víc a střídat to. Ideálně se živým, ale i mražené pomůže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.03.2017 21:38 R Muž romant [27987] Re: TRULY
Tak jasně, když tam .ereš tolik potravy, že se slimáky množí, ty za to nemůžou, jenom využívají danýho stavu a jak známo všechno souvisí se vším, tedy i s tím tvým problémem. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2017 21:35 Muž TRULY [164]
Teraz pozeram donakva lebo som krmil tak jedno kolrcko plave ma hladime a zeru ho slimaky. druhe je na dne a zeru ho slimaky. Tretie som nenasiel cize bud vycistim akva od slumakov zajtra a asi to odpozorujem ci to jedia vobec alebo nie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2017 21:28 Muž TRULY [164]
ja fakt neviem.
Krmil som dajanou a vlockami nebol uhyn. a no3 vysoke v starom akva.
Krmil som v malom akva dorast Sera Vipanom a nebol uhyn.
Krmil som len sera vipanom vo velkom a bol uhyn.
Krmim v novom akva sera vipanom a teoskou vlociek a je uhyn aj starych aj mladych ryb.
Mam asi 4 kusy stare a 3 kusy mlade.
Davam 3,4 kolieska vipanu a trocha vlociek.
Nebude to nakoniec malo ptravy?
V starom som dost prekrmoval a mozno tam je kluc ze su proste hladne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2017 19:00 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: romant
Vidíš, já je cpu hlavně nitěnkama a stejně se mi třou akorát na jaře a na podzim. A někteří ani to ne... Zkusím Tetra min, což spolu s tetrarubinem jsou jediné vločky co mi můžou do domu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2017 18:50 R Muž romant [27987] Re: DavFM
No a co spadne na dno, to je jejich, tedy já třeba nekrmím ničím speciál, ale jenom "obyčejným" tetraminem a třou se vcelku pravidelně. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2017 18:30 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: TRULY
Víš co je pro pancíky nejlepší? Vůbec je nekrm, oni si vždycky něco najdou, něco co zbude.
A na nějaké vločky bych se taky vykašlal, existuje tolik dobrot, tak proč jim dávat nějakou umělinu? Dafnie, koretra, artermie, černý komár, patentky... Ty vločky tak jednou týdně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.03.2017 18:22 Muž TRULY [164] Re: powery
nie sera ale dajana. Mne len nejde do hlavy že problemi mam od kedy použivam ten VIPAN, predtým som dával dajanu a vločky a všetko bolo ok. Odkedy som začal rybam davať Vipan tak je problem tak ja už neviem fakt.
Podla toho čo tu čitam by mal byť problem v dajane a jej kostnej mučke, možno to tym odštartovala a teraz ja už fakt neviem.
Vyhodim to von oknom a začnem davať pol kila vločiek do akva a hotovo hh
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.03.2017 13:12 Muž powery [250] Re: TRULY
Já jsem to nepochopil. Nevím, proč odpovídat v otázkách. hmm

Sera Vipachips je ten problém?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2017 13:10 Muž TRULY [164] Re: lacewings
np zacal som myslienkou aj som ju dokkncil cize ako pisem chapem. Celkom prekvapive pre mna co sa dajany tyka.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2017 12:36 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: TRULY
- zase špatně,
- Sera je v celku dobrá,
- čím jsi krmil předtím, tam byl problem
Došlo mi krmivo dajana tablety
- tak co ty na to, už jsi pochopil podstatu problému ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2017 12:24 Muž TRULY [164]
tak uz ked sera vipan robi krmivo na nic tak potom uz neviem co im mam dat fakt. Skusim uplne vyradit vlockovu a nechat len vipan a krmit len trochu do huby pre mocovku a som zvedavy. Hodnoty vody su normal tak uz jedine len ta strava
Pvda je aj to ze som mal pred tou serou dajana tablety a tam bude asi problem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.03.2017 11:07 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: TRULY
- ale to co jsem napsal nemá až tak souvislost s tím, že jestli dopadne vločková od Sery na dno
- je to o tom, že některá krmiva nejsou vhodná ke krmení a následně se od toho odvíjejí problémy
- mrkni co třeba napsal NHKG- ....... tablety pro ryby dna co jsem měl já byly mleté rybí kosti nabarvené na zeleno ......
- už chápeš tu souvislost?, krmivo, kostní a rybí moučka, vývoj, imunita, úhyn,
- krmil jsi zřejmě ne moc vhodným krmivem, které se projevuje na vývinu v imunitě ryb, jako celku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2017 10:24 Muž TRULY [164]
lacewing cital som ten clanok cely ale nejako tomu nerozumiem. Ako mam zabranit panciernikom aby jedli vlockovu od sery ktora dopadne na dno. Kopa ludi krmi vlockovou a je pokoj nejak sa mi to cele nezda aj ked nevravim ze na tom nieco nebude alebo zeby ten clanok nedaval zmysel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2017 21:51 Muž TRULY [164]
takže je to tu opäť, voda menena pred 10 dnami, filter nebol čistený 3 mesiace.
Dalsí panciernik tentokrat mladý kus začína odchádzať, opäť nekoordinované pohyby a jemna rotacia ktora sa bude zhoršovať.

NO3 - 0-5
NO2 - 0
NH3/NH4 - 0
PH - 8.5

Jedine čo mi nejako príde je že v akvariu ak rozvírim vodu tak vidim vo vode jemne čiastočky z Ceratophyllum demersum ktore sa časom uvolnujuz konca plavajucej čsati rastliny teda ako keby od korena.

Hladina je čerená uzkym výstupom a hýba sa celkom norálne možno to trošku zosílim.
Krmim aj nadalej sera chipsami pre panciernikov cca 3,4 tablety pre 8 kusov panciernikov a pridavam aj trocha vločkovej potravy.

Mam niečo zmeniť? pridať tej chipsovej potavy viac?
8 panciernikov, jeden prísavnik, jedna mečovka a akva zarastene na 30% objemu.

Tak ja už fakt nechápem.
Jedine ako písal romant že so spravil chybu ked som nedal zopar rýb od začiatku a pridal ryby až po 2,5 mesiaci.
Nechápem ale ten kontinuite že každý týžden jeden kus.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.03.2017 23:04 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: TRULY
-Truly, podívej se sem rybicky.net/forum/17685 klikni na " Příspěvky doporučené redakcí" imrvére to samé, je i tady, tedy podle toho tvého popisu.
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2017 22:36 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: powery
Souhlas. Sera má sice mizernou techniku, ale krmiva má špičkové. Krmím Sera vipachips tabletami sevelie: vodu to nešpiní a ryby to žerou. Zato Dajana tablety pro ryby dna co jsem měl já byly mleté rybí kosti nabarvené na zeleno. Ryby to nežraly a zato to hodně špinilo vodu. Chyba nebude v změně krmiva.
@TRULY: Aktualizuj si prezentaci. Nejsi úplná začátečník, tady na fóru se pohybuješ dost často, tak bys mohl vědět, že to je potřeba udělat dřív než položíš dotaz.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2017 22:03 Muž powery [250] Re: TRULY
Já používám Sera Vipachips (rybicky.net/vyrobky/13-vipachips) a pancéřníčci ty růžový kolečka ocucávají hned po vhození jak diví. Opravdu v pořádku testy vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2017 21:15 Muž TRULY [164]
Ahojte. Mam problem s panciernikmi.
Mal som 9ks v 120l s parmičkami a 5 velkými ancistrusmi. Všetko bolo ok asi 3 mesiace. Došlo mi krmivo dajana tablety a kupil som sera chips pre ryby dna s obrazkom pancierničkov. Od tej doby som prestal aj prekrmovať vločkovou.
Neviem či je to náhoda ale od vtedy mi každý týžden uhynul jeden panciernik.
Ostalo mi 5ks ktore som pred 2 týždnami premiestnil do noveho 240l akva + filter 1501 o ktorom este stale nemam prezentačku ale zajtra v nočnej to už dám dokopy.
Pozeram dneska a dalsí sa chystá na uhyn. Stále tie isté príznaky a to že sa ryba ide nadýchnuť a nekoordinovane pláve. Pláve ako keby do špirály.
Hodnoty v akva su normálne je tam len 1 ancistrus, 1 mečovka a 5+4 mlade pancierniky.
KOpa rastlin.
Krmím troškou vločiek a sera chips pre ancistrusa a sera chips pre ryby dna.
Nejak nemam odsledovane či to nejak extra jedia tie ružove chipsy od sery. Vidim že hladaju potravu ale ked ich hodím do akva tak sa nejako na to nehrnu a po pravde nemam odsledovane či to jedia lebo vačšinou krmim na noc alebo večer pred spanim.
Myslíte že je problem tu? alebo boli načate este zo stareho akva? vdaka

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2017 09:37 M a r c e l Re: M a r c e l
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku dostal jsem informaci, že by to mohly dělat parmičky 4pruhé, což je fakt, že jsou potvory a nebo "nevědomky" mřenky, že si to oko spletou s ulitou šneka...
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2017 14:05 R Muž afc1886 [15002] Re: Honza
Ideální by bylo se zde zaregistrovat a zřídit prezentaci akvária,kde se uvede co nejvíce pravdivých údajů,díky kterým jde cíleně poradit.Podle fotek bych si tipl,že je pár věcí,které by šly zlepšit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2017 13:57 R Muž romant [27987] Re: Honza
Je to o těch podmínkách, když budou v richtiku i ten načatý se dokáže vylepšit. Je to o aktuální kondici jednotlivých chovanců.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2017 13:52 Honza Re: romant
Je to nakažlivé?

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2017 13:13 R Muž romant [27987] Re: Honza
Vypadá to na zaplísnění, tedy podmínky v první řadě a event. eSHu 2000.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2017 12:45 Honza – Otázka
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj,nevíte co to je? Jestli okousane nebo nějaká nemoc?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2017 16:33 M a r c e l
Fotka k příspěvku lepší v mobilu nemám, nafotím zítra...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2017 14:54 R Muž afc1886 [15002] Re: M a r c e l
Dej tady aspoň fotku celého akvária,ať to není úplné tipování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2017 09:20 M a r c e l – ztráta očí
zdravím vespolek,
pravidelně se nám u pancéřníčků stává, že přijdou o jedno, někdy i o obě oči.
teď aktuálně se to stalo nově zakoupenému asi po týdnu.
předchozí několikaletí veteráni vesele bez očí (oční důlky zarostou) žili celé roky...

nemáte někdo podobnou zkušenost?

žádné agresivní ryby, které by ostatní napadaly nemáme...


díky za odpověď, ideálně na mail martin(zavináč)fabian.cz

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2016 16:53 gigre1983 Re: lacewings
Tak uz jsem poridil esha 2000 dekuji za radu a preji prijemne proziti svatku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2016 15:29 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: gigre1983
-lze ho využít, jedná se rovněž o širospektrální léčivo,včetně bakteriálních onemocnění,
-tento typ léčiva je účinější spíše v počátečních fázích nemoci, kdy jsou včas podchyceny
-u přípravků od Sery doporučuji zajištění dostatečného provzdušnění akvária, filtrem nebo vzduchováním,především v počátku aplikace přípravku
-Závěr- ano lze ho využít jako náhradní léčivo ve vašem případu místo eSHa 2000, je však potřeba počítat s ne zcela takovou účiností, jako je tomu u navhovaného léčiva eSHa 2000 ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2016 14:40 gigre1983 Re: lacewings
Jeste jeden dotaz mam doma sera omnipur mam spis koupit esha 2000 nebo je to stejne akorat jiny vyrobce dekuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2016 09:17 gigre1983 Re: lacewings
Zadna dalsi bez fousku neni kontroloval jsem je tak uvidim budu to sledovat a kdyztak bych nasadil leciva dekuji moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2016 09:02 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: gigre1983
-zřejmě doznívající důsledek předchozích změn, které probíhaly v akváriu
-u panceříčku se mnohdy jedná i o bakteriální onemocnění, právě v důsledku nevhodných podmínek,
-zde ale uvádíte, že ostatní druhy ryb nevykazují žádné známky nemoci, proto bych to vyloučil, nebot za uvedenou časovou osu proběhlých změn, nedošlo k přenosu
-pokud dojde k úmrtí dalšího jedince v průběhu cca týdne, nebo máte v chovu ještě jedince panceříčků bez fousků, aplikujte eSHa 2000 ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2016 07:51 gigre1983 – Stale umrti pandicek
Ahoj mam stale umrti pandicek,bylo mi doporuceno vymenit dno jelikoz si pandy mohly brousit fousky dno jsem kompletne vymenil za flexiobklady cerny 1-2 mm ze zoo branik ale bohuzel pandicky umiraji dal jednu jsem nasel mrtvou bez fousku a druhou uz v rozkladu takze nemuzu rict ze by nemela fousky ostatni se chovaji normalne smejdi hrajou si zerou a pak vzdy nejaka bohuzel uhyne uz nevim co dal delat jestli nejsou nejak nemocne ostatni rybky jsou v pohode za kazdou radu budu vdecny diky moc

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.11.2016 18:50 Kitty Re: romant
OT: Ok, tímto se omlouvám za zmatené uvádění informací, propříště se vynasnažím psát srozumitelněji a uvést vše, co ani nemusí s problémem souviset. Bohužel jsem pozdě (včera večer) přišla na to, že jsem si patrně pohnojila dusíky a akvárium se mi to snažilo už několik dní říct. To je ta často zmiňovaná nepřenositelná zkušenost a rozdíl mezi mnou a zkušeným akvaristou. Bohužel to dopadlo nejhůř jak mohlo, odnesla to rybka.
Díky všem, co tady tráví volný čas a pokoušejí se pomoci nejen začátečníkům.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.11.2016 18:24 R Muž romant [27987] Re: Kitty
Tak na tom doufání nebude nic závadnýho, ale už to trošku pokulhává a možná je to jenom lehce zmatečný, tedy ty informace, jak jsou z tvojí strany uváděny. Kolega a nejen on, v podstattě to jsou všichni kdo se zde odváží odpovídat, se pohybují na velmi tenkým ledě a správné, přesné s možnou časovou osou poskytnutý informace jsou zde zcela zásadní proto aby se mohlo načrtnout řešení, které je pro tazatele mnohdy akceptovatelné s odporem, jenž ovšem pramení v drtivý většině z neznalosti, čímž se těď nikoho nechci dotknout. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2016 18:13 Kitty Re: lacewings
Nechápu, co je špatného na tom, že doufám, že ostatní rybky budou v pořádku. Asi jsem vás nějak nepochopila. Jinak za ostatní informace a doporučení děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   31.10.2016 15:38 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Kitty
-upřímně doufat můžete, bohužel si budete muset i přiznat, že jste neuvedla vše, jak se vyvíjelo.
-Reagoval jsem pouze a jen na info které bylo poskytnuto.
-Pokud se vám nezdá mé vyjádření a forma doporučení, nemusíte ho respektovat,
- navštivte prosím veterinární kliniku. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2016 14:53 Kitty Re: lacewings
S tím si dovolím nesouhlasit, nejprve se objevila roztřepená ploutev a s odstupem pár dní (dnes ráno) se začal pandík motat.
Děkuji za nabídku, sůl se rozpouští ve vodě na výměnu, upřímě doufám, že se nebudu muset ozvat s dalšími rybkami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2016 13:47 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Kitty
-v dúsledku rotace pohybu může jít o mechanické poškození
-postupujte dle doporučení a pokud by se objevily v průběhu tří dní,nějaké neobvyklé příznaky-změny, reagujte zde ve vlákně. ;-)
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 28

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 25810x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12947-pancernicek-nemoc?od=432