Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Pancéřníček - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Pancéřníček - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.09.2019 16:37 Muž RAP [242] Re: Dinecek
Správné rozhodnutí, nech to usadit. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   20.09.2019 11:33 Žena Dinecek [10] Re: drvi
No, teďka tam přidávat nebudu - každá mrtvá rybka mě strašně mrzí a beru to docela tragicky sad . Uvidíme, co bude dále. Otíci plavou a žerou v pohodě, mřenky taky žerou, ta chromá je sice pořád hrozně hubená, ale ona už taková byla, když jsem ji dostala. Ale žere... A vydržím pár měsíců - budu se řídit doporučeními při výměně vody a až na to budu zase duševně připravená :-) , tak nějakou rybku koupím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2019 10:35 Žena drvi [2478] - RostlinyRe: Skoro důchodce
Skoro důchodce napsal:
Mi takto umřeli vsichni 3 ancintrusci všichni byli vyhladovělí.

Resp. nerozkrmení, to bývá jeden z největších problémů u importů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.09.2019 10:05 Muž Skoro důchodce [20] Re: Dinecek
Pancérníček je poměrně odolná rybka, mi při otravě mědi umírali jako poslední. Zkusil bych znovu koupit 4 kousky, 2dat do akva a 2 do jiné nádoby, co z toho vzejde, možná Ti je někdo daruje.
Mi takto umřeli vsichni 3 ancintrusci všichni byli vyhladovělí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2019 22:08 Žena Dinecek [10] Re: RAP
S těmi výkaly nevím. Je teda pravda, že tak šílený konec neměly ani vrčivky. Kdybych se nestyděla, zavolala bych prodejci, zda on nemá stejnou zkušenost - zrovna je vybaloval.

A není to jen jeden pancík, už jich tam není ani deset - jako tragédie jak... :-( sad

Do Vánoc tam nic nedám. Budu měnit vodu jen za vodu pitnou a odstátou. Tento druh pancéřníčka už nepořídím. Nevím, jakou rybku tam pak dát - nějakou odolnou, ale to už je off topic a už tu nechci zabírat prostor. Všem strašně moc děkuju. Jste moc hodní. :-)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.09.2019 20:49 Muž RAP [242] Re: Dinecek
Půl dne ne. Já převáděl importy na svoji vodu asi hodinu. ;-)
Jinak u tebe mohlo jít o "načatou" várku ryb. Bůh ví, jak dlouho byly v tom sáčku. Byly v něm výkaly?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.09.2019 19:58 Muž _ucx_ [66] - Symphysodon + CorydorasRe: DavFM
Přečti si celou tu Dineckinu anabázi. Tam to fakt chcípá víc, než by mělo a je tam někde nějaká ne úplně zjevná chyba.

Jinak do značné míry souhlasím, že je to ryba od ryby. V červenci jsem přivezl a vypustil šest terčovců Dva nejmenší z nich užírali sterbákům žrádlo ještě ten den odpoledne, další začali žrát postupně během týdne, jeden vzdoroval přes měsíc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.09.2019 18:27 Muž DavFM [1085] - Corydoras&ApistogrammaRe: Dinecek
:) to se ani nemusíš ptát jaká je na burze voda. Já si tam nosím vodu svoji, ale taky ne všechnu, cca 25% si musím dopustit tamní vodou. Ale je to bezproblémů i pro ramky. Většina prodejců si donese ryby v pytlících a hodí je do čerstvě napuštěné vody z vodovodu, takže asi není co měřit, voda v sáčku může být dost jiná než voda, kde doteď byly.

Mmch, ale je to jen můj bezcitný názor, moc to řešíte. Pancéřníčci po přenesení do nového akva většinou první den, dva vyvádějí, lítají po skle atd. a pak už jsou v pohodě. Možná že to jeden nedal, kdoví co měl v poslední době za sebou, ale asi bych to ničím neléčil. Když přežijou, bude to fajn, když ne, nedá se nic dělat. Taktéž s tím pH. Já to nikdy moc neřešil a to mám i dost choulostivé druhy ryb. Teď jsem si přivezl jedny vzácnější cichlidky, ve 2 v noci jsem je hodil do akvária a v 6 ráno už jsem je viděl lovit neonky. Ani nevím jaké pH měly původně a ani nevím, kolik je v tom akvárku u mě.

Prostě se to tak někdy stává, že to nové rybky nedají a nebo jenom s obtížema.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.09.2019 18:15 R Muž afc1886 [6278] Re: Dinecek
Já dám sáček do akvária, aby se vyrovnali teploty a po troškách přidávám vodu z akvária do sáčku. Potom vodu se sáčku i s rybkama opatrně přeliji přes síťku, abych dal do akvária jen ryby už bez vody ze sáčku.
rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2019 18:08 Žena Dinecek [10] Re: RAP
Takže to mám udělat tak, že je budu přivykat např. třeba půlden? To není problém zařídit - vzduchovací motorek mám. Takže bych je přelila do kyblíku, dala vzduchování a třeba co půl hodiny přilila vodu z akvária - 250 ml? Tak by to bylo správně?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2019 18:05 Žena Dinecek [10] Re: _ucx_
OK, tak já si zajdu na příští burzu v Ostravě a udělám to tak. Děkuju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.09.2019 17:05 Muž RAP [242] Re: Dinecek
Pokud provedeš správně navyknutí, tak to takový skok není.
Navíc i v sáčku, pokud převoz trvá delší dobu, pH klesá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.09.2019 16:14 Muž _ucx_ [66] - Symphysodon + CorydorasRe: Dinecek
Víš co? Zajdi si někam na burzu a tam požádej nějakého chovatele, jestli si můžeš změřit pH vody, ve které tam ty pancíky prodává (akvaristiku bych neriskoval, tam je můžou mít v čemkoli).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2019 15:53 Žena Dinecek [10] Re: _ucx_
Aktuálně mi ukazuje papírkový test 6.4 a kapkový 6.5. Asi je to velký skok, když tady kluci psali, že běžně je PH 7.0 a více. Mně to dělá ten výživný substrát :-( . Děkuju moc za všechny odpovědi, všech si velmi vážím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2019 15:33 Muž _ucx_ [66] - Symphysodon + CorydorasRe: Dinecek
Podle Shamana bys asi měla změřit pH vody v sáčku s nově přinesenými rybami, pH vody v nádrži a pokud bude rozdíl větší, než 0.5, tak pomalu, postupně ředit. Můj názor je, že to je už poněkud extrémní přístup. Ale budiž, můžeš to zkusit.

Testů pH je (a co pamatuji, tak vždycky, i v 80. letech, bylo) dost a pokud to není ten "pH alert" na sklo, tak jsou narozdíl od testů jiných látek relativně spolehlivé snad všechny, i ty 'lakmusové' proužky, co měří deset různých věcí a jsou jinak celkem opovrhované, ukazují pH víceméně správně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2019 15:12 Žena Dinecek [10] Re: Shaman
Začínám tomu věřit - u všech těch pancéřníčků jsou příznaky stejné - najednou začnou strašně rychle plavat - nekoordinovaně a do druhého dne jsou mrtví sad . Je to strašné pozorovat. A mřenky a otíci jsou v pohodě. I ta jedna se spravila a žere. Prosím, jaký test PH používáš? Mám od Rataje Akvin. Jestli je to z PH, tak ať vím přesně, jaké PH mám.

A jak se tomu do příště vyhnout? Zařídit třeba malé akvárium, kde budu rybky pomalinku adaptovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2019 15:03 Muž Shaman [0] Re: Dinecek
Zřejmě přešly z výhodnějších podmínek Ph, jiný dodavatel/dovozce/chovatel/prodejce. Otrava, tam by bylo již to tmavnutí, případně by se začlo projevovat různě tvořícím jinak zabarveným epitelem na povrchu ryb,v případech těžší otravy, by již uhynuly nebo budou vidět různé výtlaky v důsledku nárůstu vnitřních orgánů v reakci podráždění. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2019 12:13 Žena Dinecek [10] Re: Shaman
Já bych právě vsadila na otravu - protože včera jsem viděla jednoho panceřníčka, jak trhaně a nekoordinovaně plave, pak i břichem nahoru atd. - dočetla jsem se, že se tak projevuje buď reakce na nevhodné PH nebo otrava.

Ale vysvětlete mi, jak to, že otíci jsou ok?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2019 07:59 Muž Shaman [0] Re: Dinecek
Nejedná se o otravu, tam jsou zcela jiné příznaky, konkrétně u té mědi by se to projevilo ztmavnutím ryb, pomalá reakce, nechutenství :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.09.2019 12:25 Žena Dinecek [10] Re: ZDRI
Možná že tady je zakopaný pes. Já teda zkusím založit speciální barel - jak se do nich dává voda do napajecích strojů pouze na studenou vodu, který se dá uzavírat. A budu měnit zásadně touto vodou.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2019 12:00 Muž ZDRI [747] Re: _ucx_
Souhlas, rez/kal z krátkodobé odstávky vodovodu je nezabil.

I norma jasně říká, že TUV není voda pitná. Nechci mimo téma dlouze rozebírat, co všechna tam může být. Každopádně já do barelu/kbelíku napouštím zásadně jen studenou vodovodní vodu a v něm (před napuštěním do akvárka) doladím teplotu vařící vodou z ČISTÉ rychlovarné konvice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.09.2019 11:52 Muž _ucx_ [66] - Symphysodon + CorydorasRe: Dinecek
Co je zběsilé plavání? Pokud to, že plavou rychle a nahoru k hladině nebo podle skla apod., tak to je u nich celkem normální chování.

Ty malé kousky byly kousky rzi? Pokud ano, tak to nebezpečné není. Co nebezpečné potenciálně je, to je ta teplá voda, jeden z důvodů zmínil dole ZDRI, měď je pro vodní organismy toxická, může tam být někde i olovo, v teplé vodě se rychle množí celá plejáda bakterií (proto je u bojlerů potřeba dávat pozor na legionellu) apod., těch rizik je tam hodně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2019 11:38 Žena Dinecek [10] Re: ZDRI
Napouštím i teplou. To je pravda. Jinak z konvice vodu nedávám.

Teď mě napadá - když nám vypli elektřinu a já jsem byla v práci a napouštěla jsem vodu, tak jsem si všimla, že byla voda žlutá i s takovými malými kousky. Tak tu jsem tam nedala. Pak už byla voda čirá. Je tedy možné, že by tam byly akorát jen malé kousíčky, které už nevidím? To by už ale mohlo být závadné i pro člověka? Uvidím, co mi napíšou z té firmy na rozbor vody. Nechám ho udělat. Stojí mi to za to.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2019 11:28 Muž ZDRI [747] Re: Dinecek
Když to tak čtu, nezdá se mi, že příčinou je zrovna kbelík. Při výměně vody většina lidí čistí i skla/řasy. Jakou stěrku/houbičku/utěrku používáš? Některé jsou už z výroby napuštěné chemií. Nepoužívá někdo tuto houbičku i na něco jiného (možné zbytku např. saponátu)?

Při výměně napouštíš do kbelíku úplně studenou vodu, nebo i teplou? Čistá bude asi OK, ale z jakého zdroje jde ta teplá voda - centrální rozvod TUV - bojler - zásobník u kotle? Zažil jsem nedávno případ, kdy se u 10 let starého plynového kotle totálně rozpadlo vnitřní obložení zásobníku TUV a do rozvodu šel hnusný rezavozelený bordel. Větší kousky chytí sítka, ale rozpuštěný bordel ne. Dlouho nebylo možné najít důvod, až při napouštění vany (max. výtok z kotle) to bylo viditelné i na dně vany.

Nedoléváš do kbelíku i horkou vodu z rychlovarné konvice? Pokud ano, nezapomíná v ní někdo občas nějaký odstraňovač vodního kamene, nebo ocet?

Toto všechno jsou věci, nad kterými je třeba se zamyslet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2019 10:10 Žena Dinecek [10] – Zběsilé plavání
Prosím, ještě se zeptám - všimla jsem si, že rybky - ti pancéřníčci někdy úplně zběsile plavou po akváriu. Už jsem poslala dotaz na vodárny na rozbor vody a oslovila soukromou společnost, aby mi udělala rozbor vody v akváriu. Ale nevíte, co zapříčiňuje tohle chování rybek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2019 23:08 Muž Wanderer [1559] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Dinecek
Doporučuji napouštět rovnou hadicí. Jednak se nebudeš tahat s kýblama a dál řešit, co v nich kdy bylo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2019 18:41 Žena Dinecek [10] Re: RAP
Dává mi to smysl. Hned se na to zaměřím. Strašně moc děkuju všem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2019 18:25 Muž RAP [242] Re: Dinecek
Tak ZDRI možná odhalil příčinu veškerých tvých problémů už od založení akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2019 17:22 Muž jarda62 [318] Re: Dinecek
Takže se dolívá jedním a tím samým kbelíkem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2019 17:16 Žena Dinecek [10] Re: jarda62
Ano, jeden mám na vodu z akvária a druhý mám na napuštění čisté vody.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2019 16:57 Muž jarda62 [318] Re: Dinecek
A čím se dolévají ty 3 litry? Je na to snad jiný kbelík?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2019 16:47 Žena Dinecek [10] Re: ZDRI
Děkuju moc za TIP - tohle prověřím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   17.09.2019 16:42 Muž ZDRI [747] Re: _ucx_
Přesně palec
Příklad - problém kolegy - při údržbě vždy nakapal, pečlivá manželka vše vystříkala, vyleštěla nějakým smrdutým Prontem a přes přisávání vzduchu do filtru mu to opakovaně otrávilo krevety. Zaboha nemohl dlouho přijít na to proč...
Další starší případ - můj vlastní - kbelík současně používaný na vytírání podlahy s agresivním koncentrátem, po vytření podlahy pořádně neumytý (od té doby mám dva sólo kbelíky jen na akvaristiku).
Ještě jeden - nádoba na dolévání vody vyndaná z myčky, zbytky leštidla po nedostatečném oplachu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2019 16:37 Žena Dinecek [10] Re: _ucx_
Vidíte - to mě nenapadlo! Uklízečka... Kbelík mi stojí v kanceláři volně. -na nic jiného jej nepoužívám. Je výhradně na akvárium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.09.2019 16:34 Muž _ucx_ [66] - Symphysodon + CorydorasRe: ZDRI
Je fakt, že pokud je to někde ve firmě, tak se třeba ani nemusí dozvědět, že ten kýbl použila uklízečka. Nebo třeba ne kýbl, ale nějakou nálevku, hadici nebo něco podobného. To začíná pomalu dávat smysl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2019 16:31 Muž ZDRI [747] Re: silviebaris
To ne, ale ten kýbl může současně používat stále stejným způsobem (třeba při praní/úklidu) a stejným způsobem ho i opakovaně kontaminovat nějakou chemií. Totéž činnosti při manipulaci v akvárku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2019 16:30 Žena Dinecek [10] Re: silviebaris
Dávali byste teda ještě tu eSHa 2000 nebo už ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2019 16:27 Žena silviebaris [718] Re: ZDRI
Jako že by už od 10.7 lila vodu do stejnýho kýble,a stále v něm něco bylo....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   17.09.2019 16:14 Muž ZDRI [747] Re: Wanderer
Ano, Antone Pavloviči, také mě to přijde málo, osobně bych měnil min 20-30 l vody.

Ale zamyslel bych se nad souvislostmi:
- to onemocnění teď nechme stranou, může to být cokoliv a přitom s vodou vůbec nesouviset
- léčivo podle popisu zabralo, takže toto se (snad) vyřeší
- pochybuji, že by ve vodovodní vodě bylo něco, co při pár litrech opakovaně zabíjí ryby (viz historie nádrže)
- ale zamyslel bych se, do čeho a čím tu vodu napouštím a liji do akvárka, už více lidem se stalo, že použili kbelík z koupelny, nebo kuchyňskou nádobu, nevypláchnutou pořádně od pracích/čisticích prostředků, aviváže, atp., jsou to kolikrát látky, který otráví ryby i v hodně malé koncentraci, totéž různá leštidla, atp., která třeba použiješ po následném úklidu, souvisejícím s výměnou vody
- projdi si znovu v klidu metodicky celý postup, který při/po výměně vody a manipulaci v akvárku děláš, co při tom použiješ, na co saháš, čím při tom stíráš skla/řasy, třeba na něco přijdeš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2019 15:52 Žena Dinecek [10] Re: silviebaris
Má 120 litrů - mám to spočítané - když jsem nalévala vodu při zakládání. Leda bych se sekla v počtech kbelíků. Ale pečlivě jsem si dělala čárky. Zkusím podle rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2019 15:46 Žena silviebaris [718] Re: Dinecek
podle deníčku,měníš 3 až 6 litrů každý 4 den...to je fakt málo,tak zkus ráno 5 a odpoledne 5...a mimochodem to akvárium nemá 120litrů,jak píšeš...Na ten objem vyměna 3 litrů je fakt mizerně málo...z deníčku...Přece 3 litry takhle nezamávají se 120 litry vody v akváriu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2019 15:38 Žena Dinecek [10] Re: Wanderer
Jenomže já mám zkušenost, že po větší výměně vody - 30 litrů docházelo k úhynu... To mám odzkoušené. Tak měním po troškách. Jeden den třeba 10 litrů, druhý dalších. Takže týdně se na těch 30 litrů dostanu. Jenom ne skokově.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   17.09.2019 15:35 Muž Wanderer [1559] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Dinecek
Antone Pavloviči a není to málo?

Teda, ne že bych měl něco k léčbě, ale vyměnit 3 litry vody ve 200 litrovém akváriu, to snad ani nemá cenu se s tím zabývat, ne? To je jak tam plivnout. Vzhledem k problémům, co tady čtu a když už musíš vybalit nějaké vodu měnící vybavení, tak to už bych vyměnil aspoň 20 litrů, ne? Teda já bych měnil asi víc, ale 3 litry? ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2019 15:13 Žena Dinecek [10] Re: Shaman
Už jsem tam nnic nenalila. Vyměnila jsem cca 3 litry vody dopoledne, teď vyměním ještě další 3. Bedlivě pozoruji, ale otíkům naštěstí ( tone ) snad nic není. A ta mřenka se taky nějak posbírala. Už i plave a žere. Tak přemýšlím, zda tam dát ještě druhou a třetí dávku toho eSHa 2000 nebo zůstat jenom u té výměny vody. Na vodárny si zavolám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2019 08:19 Muž Shaman [0] Re: _ucx_
_ucx_ napsal: pH nad 7 už je alkalická voda, obvyklých je 6 - 7, u některých druhů i méně a zrovna pro pancéřníčky je tahle kyselost přesně to, co chtějí.
Zásadní je z jakého Ph byly zavedeni do současného. Lít do akva kde co, umí každý. Hodnoty vody v akváriu jsou prvotním ukazatelem vznku různých druhů onemocnění.
"Red Blotch Disease" , které jste zde uvedl k jinému příspěvku, je jasným převzetím z internetu, bez znalosti vzniku druhu tohoto onemocnění a příznaků. Uživatel Lacewings Vám to správně vytkl svojí poznámkou.
Při určování typu onemocnění, je potřeba brát v potaz, mnohé příčiny vzniku a postupovat systematicky, nikoliv určovat přímou možnou volbu onemocnění,pokud není uděláno vyšetření na základě rozboru určení. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2019 22:49 Muž mikig [25] Re: silviebaris
V Ostravě je více zdrojů odkud se dodává voda do řádu, ale všechny jsou poměrně kvalitní.Možná by mohl být problém v rozvodech,které by mohli kvalitu vody ovlivnit.Tuto poznámku bych ale viděl už jako OT.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2019 22:28 Muž _ucx_ [66] - Symphysodon + CorydorasRe: Dinecek
Pročetl jsem si deník, reakce, ještě jednou prohlédl fotky. To akvárium je samo o sobě pěkné, docela dost rostlin, dost šneků, líbí se mi. Problém může být už jenom ve vodě nebo v krmení. Léčba případných chorob je taky jenom řešením následků, rozbujení chorob mívá nějakou příčinu.

Co mně překvapuje, to je tohle: "Výměna 4 litrů vody. Před výměnou byla vodivost 156 micro Siemens. Po výměně jen 100 micro Siemens." -- chceš říci, že výměna pouhých 4 litrů vody (~2.5 %) ve dvoustovce snížila vodivost vody v nádrži ze 156mS na 100 mS, čili o nějakých 36 % dolů? To mi dost nedává smysl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.09.2019 21:57 Žena silviebaris [718] Re: Dinecek
10.7 máš první úhyn,od tý doby ti to umírá jako na běžicím pásu,navic,stale nějaké ryby dostaváš nebo kupuješ...nějak tomu nerozumím ...Nechej si na vodárně udělat ten rozbor vody...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2019 21:34 Žena Dinecek [10] Re: _ucx_
Asi 1,5 cm, někteří byli trošku menší.

Dokud jsem nedostala ty mřenky, tak byl relativně klid. Pak přišly mřenky - jedna nerozdýchala přechod. Ale vím - zpětně - že jedna jim uhynula už když ji pro mě schovávali. Potom se zničehonic ztratila další - ale tam bylo jasné, že ji ty ostatní uhnaly. Pak byl pokoj, o jedné jsem dlouhodobě věděla, že se ke žrádlu moc nedostane - byla furt hrozně hubená. Ale držela se. Šmejdila. A pak i více žrala - krmila jsem tak, aby i ona měla.

A tědka ti pygmejáčci padají jak hrušky. A jedna mřenka taky hotová - v sobotu jsem ji našla. Předtím se furt pošťuchovaly s jinou. Zaplísnění jsem si všimla pozdě. A druhá taky vypadá zle- ta hubená. Jediný, kdo vypadá dobře je ta poslední mřenka - nažraná k prasknutí. Ale ty pancíky nežere.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2019 20:03 Muž _ucx_ [66] - Symphysodon + CorydorasRe: Dinecek
Je to fakt divný. Pancéřníčci jsou typicky citliví na přebytek dusíkatých látek, jinak jsou značně odolní. Léčbu určitě dokonči a léčiva nekombinuj. Další léčiva aplikuj až po postupné výměně podstatné části vody. Jak byli velcí, když jsi je přivezla?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 24 25

Zpět na obsah sekce Nemoci Přidat příspěvek • Zobrazeno 20330x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/12947-pancernicek-nemoc