Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Pancéřníček - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Pancéřníček - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2022 21:29 Žena Sysalka [224] Re: Ariusjordani
A jsme asi v jádru pudla.

Ti mí jsou nejspíš ti šediví... Občas jsem měla jednoho narůžovělého a měla jsem ho za toho "divného".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   12.06.2022 09:05 Muž Ariusjordani [118] - Corydoras, synodontis, eLka, loricaria, sturisoma, microglanisRe: Sysalka
Ano, zkuste odkalit i kolem rostlin. Dělají se tam kapsy se čpavkem.
Bohužel kvůli nekontrolovaným importům, se sem dovezla i várka pand, která má takovou podivnou barvu šedivou místo růžové a hodně lidí si stěžuje, že zrovna tyto pandy po 1-2 měsících padají. Bohužel obchodníci je udržují při životě na antibiotikách a normální chovatel nemá šanci to poznat. Stejné je to u trilineatusů, nedávno jsem v jednom velkoobchodě viděl várku, která došla z Polska v sáčcích s granulemi aktivního uhlí a měla kompletně popálené ploutve a žábry. Tvrdili mi, že je to teď novinka, že se teď tak posílají corrydorasy( je to podle mě totální blbost). Vím asi o třech zdravých liniích které jsou v ČSR jedna je z Jihlavy, druhá Fr. Lázně a třetí Pezinok. Zkuste sehnat tam nebo vám do zprávy pošlu kontakty na chovate. Já mám tu z Pezinka, ale bohužel nemám teď mladé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2022 20:05 Žena Sysalka [224] Re: Ariusjordani
Děkuji za odpověď. Krom té kdysi vložené jedné kuličky jílu pod křín tam už nic není a ani nepřidávám (z hnojiv ani jiné chemie).
V klasickém zverimexu nemám šanci zjistit od kud ryba je. Pokud je budu znovu zkoušet zkusím si tedy najít přímo chovatele. Oni mi pošli právě i ti mí odchovanci. 8 ryb, ale nevím jestli jsem je nepustila do volné vody brzo.

A k odkalení. Mám tedy důkladně odkalovat místa kam se dostanu? Měla jsem za to, že zbytečné rozrývání dna je spíše na škodu. Ale co člověk to názor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.06.2022 16:51 Muž Ariusjordani [118] - Corydoras, synodontis, eLka, loricaria, sturisoma, microglanisRe: Sysalka
Tak hlavně by bylo dobré, zjistit z jakého jsou zdroje ty ryby, i když pandy u nás dělá mnoho lidí, stále se sem importují. A možný problém v akváriu vidím v překrmování a následném hromadění škodlivých látek ve dně. Tento jemný písek je na to náchylný, zkuste to pořádně odkalit až ke sklu. A corry zrovna nemilují hnojiva, myslím že vaše rostliny ani hnojit nepotřebují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2022 14:37 R Muž lacewings [5248] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Sysalka
- pokud jde o import, tak to bude bakteriální problém
- vyčkal bych reakce uživatele “Ariusjordani"( specialista na corydoras) , pokud se k dotazu vyjádří, případně ho kontaktujte přes SZ, určitě Vám odpoví ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2022 11:37 Muž Lojza007 [516] Re: Sysalka
Měl jsem úplně stejný problém s leopardími. Koupil jsem jich 9, po pár dnech jich bylo 7, to jsem si myslel, že prostě nedali převoz. Ale za dva týdny zase míň a tak to postupně šlo dolů, až jsem si po třech měsících myslel, že tam není žádný. No a jeden zbyl, vypadá zdravě, daří se mu. Tak jsem ho tam skoro dva týdny nechal samotnýho, jestli to dá nebo ne a pak jsem mu koupil 8ks skvrnité společnosti, aby tam nebyl sám. Jsou to dva týdny a zatím to vypadá, že neuhynul ani jeden.
Schválně jsem vzal jiný druh, jestli se jim nebude dařit líp a nechci to zakřiknout, ale vypadá to nadějně. Takže moje rada zní, zkus jiný druh, třeba se jim bude dařit líp.
Normálně bych to bral tak, že něco může být ve vodě, krmivu a podobně, co jim vadí, ale ve vedlejším akva v téměř totožných podmínkách (stejná voda, krmivo, údržba, hnojivo,...) se bez problém daří pancéřníčkům drobným.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2022 09:29 Muž Passenger77 [314] - RostlinyRe: Sysalka
Já jsem taky dokupoval 2x po 2ks, vždycky dlouhodobě zbyl z těch nových 1ks. Teď mám 3ks celkem, které drží (před ½rokem jeden z těch 2ks "nových" odešel, ale celkem po dlouhé době).
Už jsem to vzdal, kupovat už je do tohoto akvária nechci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2022 09:23 Žena Sysalka [224] Re: Passenger77
Tak to máme podobně. Několikrát jsem dokupovala a mám pocit, že vždycky zbydou ti stejní. Takže u mě to na blbou várku svádět nemůžu a je něco špatně u mě.
Začínala jsem s pygmejema, ale ty jsem zabila vlastní nevědomostí. Měřil mi roky blbě teploměr, než jsem na to přišla. Takže měli dost vysokou teplotu vody...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2022 09:16 Muž Passenger77 [314] - RostlinyRe: Sysalka
Ahoj, úhyn Pancéřníčků znám. Chtěl jsem před lety s jiným dnem mít jednodruhové s Pygmejema po konzultacích tady na fóru s Romantem apod., koupil jsem jich 16ks s tím, že vím, že ty úhyny u pancéřových ryb bývají větší, tak množství s rezervou. Do 14 dní zbyly asi 4ks, pak ještě dva do několika měsíců taky exit. Zbyly 2ks, které mám dodnes. Příčinu jsem nikdy nezjistil, prostě asi špatná várka nebo nedali postupnou aklimatizaci.
Takže Ti bohužel neporadím, jen to, že v tom nejsi sama... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2022 08:26 Žena Sysalka [224] Re: ajajak
Ano ano, přístup k hladině mají. Krycí sklo je trochu pootevřené ať to i větrá.
Chemii to toho taky neliju, prostě nevím.
Přijde mi to škoda, jsou to super rybky. Ti zbylí mají pohledově fousky ok. Nejsou sice bůhví jak dlouhé, ale mají pěkně špičaté konce. A chtěla bych něco na dno, ale bojím se že se to bude opakovat i s jinou rybou dna...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2022 07:13 Muž ajajak [222] Re: Sysalka
Akvárium na pohled je OK, substrát není ostrý a jediné co mně napadá jestli mají volný přístup k nadechnutí. Podle fotek ale asi mají. Možná trochu vyšší vodivost ale také by to mělo být OK
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2022 22:45 Žena Sysalka [224] – postupný úhyn pancéřníčků panda
Všechny moc zdravím.

Mám dlouhodobý problém s postupným úhynem. Něco je špatně a já nevím co.

Postupně přijdou o fousky a pak časem pojdou. Trvá to různě dlouho a 3 jedinci jsou imunní. Jednu dobu se mi dokonce třeli a odchovala jsem si pár pandích mimin. Po vypuštění ze sítka, ale pošli.
Jedná se o nádrž Rybáci II. Údržba je pravicelná, i když to podle denníku nevypadá. Každý týden cca 15l vody a povrchové odkalení (asi do 0.5cm) v předních partiích, zbytek je zarostlý a stejně se tam nedostanu. Krmení jak suché tak mražené živé. Střídám to.
Parametry vody podle Ovak:
pH 7.82
Acidita (ZNK8,3) 0.02 mmol/l
Alkalita (KNK4,5) 1.21 mmol/l
Tvrdost celková 0.88 mmol/l
Železo 0.176 mg/l
Mangan 0.024 mg/l
Dusičnany 3.62 mg/l
Chlór volný 0.01 mg/l
Vodivost 26.2 mS/m
Zákal 0.61 jZF
Vápník 26.9 mg/l
Hořčík 5.17 mg/l

Doma vedu papírkové testy Tetra, ale malému chemikovi neholduji, a ani touto cestou jít nechci.

Dotaz tedy zní: Napadá někoho co s tím, za těchto podmínek, nebo se mám na tyto rybky vyprdnout, pokud nechci měřit vodu a doplňovat co jí chybí? Pokud je to teda vodou?
Zbytek ryb, krevet, šneků naprosto OK.
Mohlo by to být i tím že na většině dna neodkaluji?

Předem děkuji ahoj .

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2022 13:19 Žena Beastie [179]
Fotka k příspěvku HD Tak mám dalšího nemocného pancéřníčka, nafouklé břicho, zrychlené dýchání, rudé žábry, slepé oči, chybějící fousky. Myslím, že má i flek na břiše.
Krom výměny vody a očisty, co jsem provedla, jsem našla tenhle článek aquariumgravel.com/… kdy doporučují 30min intenzivní koupel ve 12gramech soli na litr v jiné nádobě a pak rybu vrátit zpět.

Zkoušel někdo?
Mám pouze pár hodin před odjezdem na pár dní, takže buď musím hned utratit nebo zkusit tenhle postup nebo doufat, že se něco spraví samo do neděle.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2022 21:33 Muž Krepec [28] Re: Pavel50
To jsem četl, jenže mám všechny od jednoho prodejce. Proto mi to neštimovalo. :-) Fousky mají, ty mi nepřijdou ohoblované.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2022 21:16 Muž Pavel50 [27] Re: Krepec
Jestli ono to nebude jako u mě - akvárko udržované, všechny ryby v naprosté pohodě, krevetky a šneci také a pancéřníčci panda kapali jeden po druhém, psal jsem to níže. Koupeni byli u různých prodejců (burza a tři obchody).
Když vidím tvoje akvárko, tak dno je podobné (i když já už jsem ho prosypal velkou dávkou jemného křemičitého písku), pandy měly velmi malinké vousky, zjevně si je obrousily o kamínky (i když jsou oblé) a nemohly najít jídlo, je pravda, že jsem si všímal, že nějak postupně hubnou. To asi byl důvod umírání, já už jsem pancéřníčky vzdal, mám partu krunýřovců na dno a všemu se nadále daří...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2022 21:03 Muž Krepec [28] Re: Papik
Právě, že nic neobvyklého se nestalo, proto se mě to nezdá. Pochopil bych jednu rybku, ale druhá po 14 dnech. To mě trochu znervózňuje, když celý rok fungovali normálně. Léčiva jsem nepoužil od podzimu a to byl jen MULTI-MEDIKAL. Tak uvidíme co bude se zbytkem a jinak navysim počty.

Ale díky za poznatky a rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2022 20:52 Muž Papik [515] Re: Krepec
Rozumím, těžko určit příčinu. Pancéřníčci jsou dost odolné rybky. Nepoužíval jsi nějaké léčivo nebo přípravek na hubení šneků či jiných bezobratlých? Neměnili vám vodovodní trubky nebo zdroj vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2022 20:49 Muž Lojza007 [516] Re: Krepec
Pancéřníčkům víc jede zelený Hikari a úplně nejvíc jdou po Hikari pro ráčky a kraby. Původně jsem to kdysi koupil krevetám, ale ty to skoro vůbec nezajímá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2022 20:39 Muž Krepec [28] Re: Papik
Bordel se snažím dostávat pryč při výměně vody. Ryby vypadají fakt normálně, fousky, červené skvrny nejsou.

Když krmím, dám nejprve vločky, aby ostatní žraly a pak nasypu tablety na dno.

Kropenatý je ještě jediný pozůstalý od původního majitele,co jsem od něj bral akvárko i s rybami před 3 roky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2022 20:27 Muž Papik [515] Re: Krepec
Nemáš mezi těma šutrama napadaný bordel, který se rozkládá? Pancéřníčci mají fousky v pořádku? Nemají po těle červené skvrny?

Dostane se k nim vůbec nějaké žrádlo, když krmíš celkem málo a ještě nejsou v akvárku sami?
Stravu by to chtělo pestřejší. Super jsou mražené patentky a lyofilizované nítěnky. Samozřejmě ještě lepší je živá strava, ale té se lidé většinou snaží v bytě vyhnout. :-)

Jak psal Martin, rostliny by chtělo výrazně přidat, skoro nic tam není. Plus klidně dalších 10-15 stejných pancéřníčků. Pancéřníčka kropenatého bych osobně v takto malém akvárku nechoval. Dno není nejvhodnější, ale aspoň jsou to oblázky bez ostrých hran. Pro pancéřníčky je ideální jemný písek, frakce max. 4 mm.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2022 20:22 Muž Krepec [28] Re: MARTIN HORÁK
Tak s tím hejnem to platí skoro u všech ryb :-) ty moje mají velikost tak 4cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2022 20:07 Muž MARTIN HORÁK [858] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy.Re: Krepec
Čím větší hejno tím méně stresu. A mladá roční ryba má do 2cm ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2022 20:02 Muž Krepec [28] Re: MARTIN HORÁK
Zvyšování počtu jsem měl v plánu. Ty jo až 15ks? Na tolik bych se sám asi neodvážil,ale dám na radu a zkusím to ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2022 19:58 Muž MARTIN HORÁK [858] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy.Re: Krepec
Ukrytý nemusíš. Přidal bych kytky. A hlavně bych počet jedinců zvýšil alespoň na 15.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2022 19:46 Muž Krepec [28] Re: MARTIN HORÁK
Dno mám celou dobu akvária, nepřišlo mi, že by s tím měli problém. Dřív jsem měl i zelené corydoras a taky v pohodě.

Voda 24-25 stupňů, měním cca 1/3 vody 1x za 3tydny nebo měsíc, jak mi to vyjde.

Věk těžko říct, já je mám rok, na burze asi starý jedince prodávat nebudou,ne?

Skrýší myslím, že mají relativně dost, spíš lehce nějaký kamen ještě přidám, rostliny taky dělají porost. Tak mám zkusit ještě nějaké úkryty přidat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2022 19:39 Muž Krepec [28] Re: Jája
Fotka k příspěvku HD Teď mám 2 měsíce tuto kombinaci krmení.Krmim 2-3x týdně.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.04.2022 19:25 R Žena Jája [1386] - ŽivorodkyRe: Krepec
A platí to, co máš v prezentaci? Údržba 1x měsíčně a krmíš jen Dajánou? To by mohl být ten problém. Ty ryby špatné podmínky nějakou dobu vydrží, ale ne do nekonečna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2022 19:19 Muž MARTIN HORÁK [858] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy.Re: Krepec
Těžko říci. Může to být stresem, stářím, potravou, nevhodnou vodou. Jakou máš teplotu vody a čím krmíš? A jen tak mimochodem, měli by mít jemné dno ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2022 18:12 Muž Krepec [28] – Postupný úhyn
Fotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HD Chtěl bych poprosit o pomoc.
Mám rok koupené pancéřícky Julii z Aquatery. Během 14 dní mi uhynuly 2 z 5 kusů. Na první pohled vzhled odpovídá normálnímu stavu. Ale najednou začnou plavat položené na levý bok (viz foto, leží daleko od skla, proto nešlo lépe vyfotit). Druhý den je po rybce. Máte někdo tušení, čím by mohl být úhyn způsoben? Protože krmím, měním vodu pořád stejně.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2022 15:17 Žena Beastie [179] Re: Beastie
Tak nic, právě umřel. Budu dávat pozor na ty ostatní
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2022 13:42 Muž Lojza007 [516] Re: Pavel50
Ono to bude chtít hodně prosypat, protože ten jemný písek bude postupně propadávat tím hrubším nebo pokud se nechá ten hrubší natáhnout odkalovačem, tak jde část opatrně odebrat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2022 13:20 Muž Pavel50 [27] Re: Lojza007
No ale to je možná ono, v přední části nádrže je dno dle foto, to je ten větší (ale oblý) písek a dost toho jemného, bral jsem to tak, že krmení dostávají v přední části dna, tedy jemné, ale, a to mi nedošlo, oni asi také určitě hledají v té zadní hrubější části dna a tam si ty fousky asi obrušují, protože je pravda, že je mají poměrně krátké a je fakt, že když na ně koukám, tak mají trochu propadlé boky!!!!!
Takže to může být ono, budu muset jemným pískem prosypat celé dno!!!! Ale díval jsem se na netu na spoustu akvárií a pancéřníčky mají chovatelé často v akváriu s daleko hrubějším dnem, než mám já :-(
Díky!!!!!!!!!!!!!!!!!
.
A nebo druhá možnost - nechat dno jak je a nemít pancéřníčky a netrápit je palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2022 12:56 Muž Lojza007 [516] Re: Pavel50
Pancéřníčci toho obvykle vydrží opravdu hodně, takže bych doporučil změnit dodavatele. I u kvalitního dodavatele se může stát, že nějaký slabší kousek uhyne, ale tady ty počty, to je prostě moc.
Ten písek je převážně jemný, že? Když si obrousí fousky, tak nejsou schopní najít potravu a uhynou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2022 12:23 Muž Pavel50 [27]
Fotka k příspěvku HD Také nevím - já mám dno velmi podobné, písek 3 - 4 mm (oblé hrany) a akvarijní písek křemičitý 0,8 - 1,6 mm.
Nakoupil jsem už 3 várky pancéřníčků panda (burza 5 ks, obchod 5 ks, eshop 8 ks) a stále po krátké době umírají, často po jednom s odstupem den dva. Konzultoval jsem to v obchodě, prý změnili dodavatele, že prý byl asi problém (takže byl) a že to bývá mikrobiologické onemocnění už od dodavatele. Nyní mám z posledního nákupu (8 kusů asi před dvěma měsíci) poslední dva.
Jsem z toho bezradný, ostatní ryby a krevetky a šneci v naprosté pohodě!
Každý týden 1/2 nové vody, velmi střídmé hnojení, žádná chemie, velmi kvalitní krmiva.
Ještě poznatek: když je přinesu a dám do nádrže, tak řádí a vypadají velmi spokojeně, během času jsou pomalejší, někde zalezlí, ani ne v partě, prostě něco se děje...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2022 12:02 Žena Beastie [179] Re: DavFM
Fotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HD Vím, taky jsem dočetla. V hlavním akva je písek a zbytky nějakých kamínků, je jich tam dost ale snad to není ten problém. obvykle měním vodu a odkaluji jednou za čas, teď jsem v průběhu týdne odkalila celé dno, po kouskách, nebyla to žádná tragédie, ale rozpadající se dřevo, ve kterém se schovávájí, může být třeba problém.
V karanténě je černý "písek" který by měl být jemný, je kulatý, je to něco marketováneho krevetám.
Nejde jen o ty fousky, on prostě vypadá divně, zespoda tlama je nějaká...špičatější, otevřenšjí, neumím to popsat. Je i dost pasivní, nepřipadá mi vpořádku ho přidat zpět, bojím se, že infikuje zbytek.
Edit: Největší koncentrace kamenů, zbytek má jemnější koncentraci. Nedá se to vyndat, nebo nevím jak
Edit2: A podařil se mi právě vyfotit, prostě mi přijde...špatný
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2022 11:38 Muž DavFM [1369] - Corydoras&ApistogrammaRe: Beastie
Pro pancíky je téměř nutností jemný písek na dně. Pokud mu chybí fousky (ev.i kus tlamky), znamená to, že se do něj pustily bakterie. Není to ale nutně fatální, já bych přeléčil bactopurem (ale ne nutně) a dal bych ho do akvária, které dlouhodobě funguje a je tam jemný písek.

Jako pravděpodobnou příčinu tohoto stavu vidím nevhodné dno a bordel v něm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2022 11:23 Žena Beastie [179] Re: Beastie
Nikde jsem tu z příspěvků nedočetla názor na karanténu.
Tohodle pancéřníčka jsem přesunula do jiného akva abych na něj dávala větší pozor. Dala jsem třídenní esha 2000 přeléčení, protože ta talama nevypadá dobře, vousky chybí ale ještě mu chybí něco zespoda, nevím ale co, prostě vypadá divně.
Problém je v tom, že občas je ok, ale občas je strašně pasivní.

Vím, že se nemají chovat o samotě, takže co když ho ta samota v karanténě víc stresuje a zhoršuje si tenhle stav? jak dlouho ho mám nechat samotného s tím, že se možná zlepší? Dneska měl problém s vyplaváním na hladinu, takže očividně není ok a nechci ho přendavat zpět k ostatním, protože co když je něším nakazí.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2022 12:15 Žena Beastie [179]
Před týdnem po údržbě jsem zaznamenala první pokusy pancéřníčku o tření. Jsou ještě mladí, mám je teprve od října takže mě to překvapilo. Týden jsem byla pryč, přijedu a jeden z nich má zákal na obou očích ale je aktivní a jeden není aktivní, má poškozenou tlamu i fousky, neustále otevřenou a připadá mi že i něco se žábrou. Nechal se i jednoduše odlovit, nerejdi a neviděla jsem ho ani jíst.
Prelovila jsem ho do jiné prázdné nádrže kam jsem nakapala esha2000 preventivně, ale nevím jestli mu to více neublíží, je tam nižší teplota (24) a je tam sám. Foto se mi nepodařilo, zkusím později. Ostatních 13 je vpphode, nemají žádné skvrny, propadla bříška nic, chovaji se normálně. Provedla jsem výměnu vody a odkaleni části dna. Teplota je 27
Co teď? Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2021 10:33 KubaM Re: _ucx_
Filtr je v pravém zadním rohu, Eheim biopower 160. Objednal jsem jednotlivé testy dle vaší rady,takže uvidíme výsledky za pár dnů.
Větší akva by nebylo určitě od věci, ale třeba časem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.10.2021 12:56 Muž _ucx_ [1404] - Symphysodon + CorydorasRe: KubaM
Kubo, těch důvodů může být opravdu mnoho. Poleptáním žaber z důvodu prudké změny pH po přesunu do nádrže počínaje, přes parametry vody samotné (ten Esha quick test měřil přesně co?) až po variantu, že ty ryby byly 'načaté' už z prodejny (nekupovat ryby v akvaristikách, stres oproti přímému nákupu od chovatele několikanásobný, riziko nákazy také výrazně větší a kromě toho je to i o dost dražší). Pancéřníčci obecně vydrží hodně, ale na kvalitu vody, zejména na vysoké úrovně dusíkatých látek, jsou citliví. Ta nádrž je dost zarybněná na svoji velikost, doporučuji tedy zkusit začít právě kvalitou vody. Čili jak dál?

Kup si slušné testy vody, alespoň NO3, NO2, NH3, pH. Nastuduj si kolem toho teorii.
Zkus si najít chovatele na inzerát, vezmi jich ALESPOŇ 6 kousků.
Měň méně vody, ale častěji. Třeba 5 litrů každý den.
25 °C je ok.

Nevidím v té nádrži filtr. Ne že by byl v obecné rovině vyloženě nutný, ale u takhle zarybněné malé nádrže s kvalitou vody trochu pomůže. A to je poslední bod, s větší nádrží to bude mnohem snazší...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2021 11:38 KubaM Re: Anthrax
Děkuji za radu. Sice si nemyslím, že by strava byla příčinou úhynu ale určitě pořídím ať se mají líp
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.10.2021 20:44 R Muž Anthrax [4305] Re: KubaM
Akvárko je pěkné.
Nevím, jestli to souvisí přímo s úhyny... Ale zkusil bych pestřejší stravu. Používat pouze umělé krmivo, to rybám na vitalitě nepřidá. Zařadil bych pravidelně nějakou živočišnou stravu. Třeba po lyofilizovaných nitěnkách jdou moji pancéřníčci jako diví. Nitěnkám v mražené formě se vyhýbám, to bývá jen sajrajt. Ale dají se sehnat i jiná mražená krmiva, která rybám zpestří jídelníček a jsou relativně bezpečná, například artemie. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2021 17:13 KubaM Re: permonici
Dobrý den,
Určitě postup vyzkouším, nyní měním vodu jednou za týden až 10 dní cca 1/3. Vodu ohřívám na 25 stupňů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2021 17:12 KubaM Re: Anthrax
Fotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HD Dobrý den,
Jak můžete viděl akvárium celkem zarostlé s tím že jsem minulý týden doplnil další rostliny. Krmíme granulemi Pleco veggiewafles a Tetramin flakes
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2021 15:07 Žena permonici [280] Re: KubaM
V podobných případech se mi osvědčila jednorázová výraznější výměna vody (1/2) a následně vodoléčba, tj. výměna cca 1/4 až 1/3 např. obden.
Někteří pancéřníčci mají rádi spíše studenější vodu, i v tom může být problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2021 10:09 R Muž Anthrax [4305] Re: KubaM
Ahoj. Těžko říct. Čím krmíš? Taky to může souviset s kvalitou prostředí ale to těžko odhadovat bez prezentace akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2021 08:21 KubaM – ,,Lapání po dechu,,
Dobrý den,
Prosím o radu.
Mám akvarium založené něco přes půl roku (54l), za tu dobu se mi v něm vystřídaly asi 3 várky pancéřníčků každá po 5 kusech. Každý mi pošel cca do 1-2měsíců od zakoupení s tím ,že jediné viditelné příznaky byly jakoby zrychlené dýchání nebo lapání po dechu by se dalo říct. K hladině se ale nadechnou neplavali. Všechny hodnoty dle testu Esha quick test jsou v pořádku a ostatní rybičky - neonky, parmičky, betta, otíci jsou v pořádku. Nepřidávám hnojiva, co2 jsem dával ze začátku ted už ne, substrát Ratal profi soil. Všechny rybičky kupované v Superzoo.
Nevíte co by jim mohlo vadit? na co jsou náchylní a tak podobně

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2021 08:11 Žena permonici [280] Re: Lencika
Koukni do historie vláka, stejný problém se řešil 17. a 18.4.2007.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2021 19:38 Muž Gecko1242 [0]
Fotka k příspěvku HD Dobrý den
Můj pancéřníček Zelený má na sobě bílí flek a z obou stran.
Nevíte co mu je?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2021 18:54 Žena Lencika [0] – Pancéřníček nemá fousky
Fotka k příspěvku HD Ahoj, dnes při odkalování jsem si všimla, že se pancéřníček nemá hmatové fousky. Zježené šupiny nemá, chová se normálně. Hodnoty vody jsou pH 7, 6; kh 10, Gh 8. Jak mu mohu pomoci a dokážete mi poradit z čeho to může být?
 
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 27 28

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 24700x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12947-pancernicek-nemoc