Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 151 - 250 l (větší akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 33 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 151 - 250 l (větší akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   27.09.2013 10:42 R Muž romant [27987] Re: sasula
Tvůj pancéřníček je správně krmenej. X-) Už jsem se několikrát setkal právě s opačným případem, kdy jednou zkusil a už nechtěl jinak, živá je živá. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2013 10:28 Muž sasula [274] Re: Lulito
kombinace panc. kropenaty a neonky u mne funguje v pohode... pancikovy jsou uz 3 roky, takze dost velkej, a neonek si bubec nevsima, ani krevetek

jse je v teto nadrzi
rybicky.net/nadrze/18144

jinak tetra ozdobna ma tu hodne nehezke fotky, ve skutecnosti je nadherna...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2013 09:31 Žena Lulito [15] - CichlidyRe: romant
Děkuju za všechny odpovědi. Moje máma vždycky říká ,,lína huba holý neštěstí"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2013 09:28 R Muž romant [27987] Re: Lulito
Ten týden Ti někde ve sklepě ve tmě vydrží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2013 09:18 Žena Lulito [15] - CichlidyRe: romant
Fyzikální a chemické ukazatele:
sediment * žádný
pach * žádný
pH při 25°C (laboratoř) 6,9
vodivost při 25°C mS/m 110
barva * mgPt/l 2,8
zákal * ZF <0,5
tvrdost celková * mmol/l 5,23
KNK 4,5 mmol/l 5,6
ZNK 8,3 * mmol/l 0,80
CO2 volný * mg/l 35,2
amonné ionty mg/l <0,03
dusitany mg/l <0,01
dusičnany mg/l 28,1
chloridy mg/l 70,9
sírany mg/l 109
hydrogenuhličitany * mg/l 341,7
fluoridy mg/l 0,14
orthofosforečnany mg/l <0,1
sodík mg/l 25,1
draslík mg/l 2,8
vápník mg/l 130,0
hořčík mg/l 48,4
železo mg/l 0,24
mangan mg/l 0,05
celková mineralizace * mg/l 756
CHSK-Mn mg/l 1,4

Tohle je rozbor naší studný. Dusitnany jsou dobrý, dusičnany bych taky dobře přihnojovala, ale ta tvrdost je neúnosná. Přece jenom nechci jen čichavce a cichlidy. Takže prostě musím trošku mixovat. A netušíš jak dlouho lze tedy uschovat vodu?? Musim pokaždý natočit novou u babči nebo ji můžu uschovat??? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2013 09:16 R Muž romant [27987] Re: Lulito
Na té denní výměně netrvám, jenom píšu co dělám po založení akvária já, ten týdenní rytmus bude v pohodě. X-) Jinak taky používám vodu ze studny. Mám vyšší obsah dusičnanů(NO3), což ocení rostliny, neb tou výměnou vlastně přihnojím. Studniční vody mívají vyšší tvrdost a je potřeba si dát bacha na dusitany(NO2), do se změřit testem a jinak bych v tom neviděl nějakej zásadní problém, pokud tu vodu používáte na pití, tak bych barely neřešil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2013 09:08 Žena Lulito [15] - CichlidyRe: romant
Tak se přiznám, že denně je pro mě neuskutečnitelný. Mám 6 měsíčního prcka, takže to bych fakt nestíhala. Jednou týdně to stoprocentně zvládnu a taky s tim minimálně na rok počítám. Mám to ještě o to těžší, že musim kombinovat naší vodu s vodou od babičky. My máme studnční. Docela by mě zajímalo jak dlouho můžu uschovat vodu v barelu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2013 09:07 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Lulito
To nedelej, proc bys pak snizovala intervaly? Tedy pokud budes mit nejak normalne zarybneno. Mam ve 200l uz docela rozumne rostlin a k tomu 4ks asi tak 2cm (+/-) velkych Ramirezek, takze ja si muzu rict, ze se na to klidne tenhle tyden vybodnu, protoze do akvaria jeste to ceho se jini zbavuji (treba dusik) dodavam, nema co hnojit.

Ale vetsina lidi ma akvaria spise prerybnena, takze pokud nechces provozovat neco podobneho, jako aktualne ja, menit vodu tydne ma smysl a to stale.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2013 09:06 R Muž romant [27987] Re: Lulito
To už je lepší, ale ještě to chce doladit. ;-) Já měním v začátku akvária(počítejme první měsíc) třeba i denně, nebo obden, jak to vyjde a co kdo unese a snese a posléze najedu na ten pravidelnej týdenní režim a to nastálo po dobu provozování akvária, jako akvária. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2013 09:02 Žena Lulito [15] - CichlidyRe: romant
Myslim, že si fakt nerozumíme. Tím sem myslela, že třeba rok to opravdu budu měnit týdně a pak zkusim snížit intervaly
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2013 09:01 R Muž romant [27987] Re: Lulito
Tak nějak si nerozumíme, bude dobrý když se začteš do nějakých odkazů. rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
Když píšu o pravidelný týdenní výměně vody v objemu 1/3 akvária, tak tím myslím opravdu týden, ne jiný časový údaj. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2013 08:57 Žena Lulito [15] - CichlidyRe: romant
Tak samozřejmě s tou menší výměnou vody nepočítám po měsíci, ale třeba po roce fungování a sledování AQ. A myslíš, že bych mohla poprosit ještě o jinou variantu místo té neonky. Tahle rybička mě jaksi nezaujala???? Děkuju moooooc smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.09.2013 08:21 R Muž romant [27987] Re: Lulito
Ano, po zaběhnutí akvária nebude voda třeba měnit tak často a bude postačovat klasika v podobě výměny 1/3 akva jednou týdně. ;-) Musel jsem zareagovat, neb ne všechno co se na internetu píše je správně, tedy rozhodně to člověku jenž je v pozici začátečníka nedoporučuji ty výměn vody podceňovat. Samozřejmě, že když se voda vymění po 14 dnech nic tak hroznýho se nestane, ale delší interval už bych nepokoušel. :-) No a stran té osádky, bych nedával společně panc. kropenatý a neonky, je zde možnost, že se budou časem ztrácet.
Edit: Jako alternativu místo těch neonek bych volil nějakou rybku vyšší v těle, třeba rybicky.net/atlasryb/tetra_ozdobna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2013 08:13 Žena Lulito [15] - CichlidyRe: malyLibor
Moc děkuju za reakce. Je fajn když člověku někdo poradí. Jsem akvaristický smolař. První jsem dělala klasickou začátečnickou chybu s malym akva. A když jsem to před pár lety zkusila DVAKRÁT znovu tak mi vždy prasklo koupený akvarko (z druhý ruky). Takže teď už na tom pracujeme s manželem měsíc a kupujem všechno tak aby to bylo kvalitní (nejsem tak bohatá abych mohla šetřit)a nové. Sice je to s malym prckem nákladnější ale dá se to. Takže s těch podle manžela zajímavých rybek můžu mít kombinace Čichavec x cichlidka, čichavec x beta, beta x cichlidka?? Pochopila jsem to správně?? Nechci přerybnit. Chtěla bych mít nádrž kde časem nebude potřeba tak často měnit voda. Četla jsem na internetu, že když je dobře založená nádrž tak to jde. :) Děkuji za reakce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.09.2013 06:42 Muž sasula [274] Re: malyLibor
Mam je v prezentaci, sekavec sundsky 2ks a 5x sekavec thajsky

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2013 23:17 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: sasula
Opravdu? A jaký máš prosím tě druh? Mně se moc líbí, ale právě pro jejich skrytý život jsem od nich ustoupil. Jestli je nějaký druh, který je takto aktivní, tak do nich určitě půjdu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2013 23:12 Muž sasula [274] Re: malyLibor
S temi sekavci nemas tak uplne pravdu. Normalne se cely den promenadujou venku, sice u dna ale neschovavaji se, stale se pretahujou a pancikama o zvanec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.09.2013 21:58 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Lulito
Pokud ti nejde o biotop, nic se neděje, to složení je dobré, jen málo bych upravil. Rozhodně přidat pancéřníčků venezuelských, klidně může být 8-10. Taky bych dal k samci bojovnice 2-3 samice. A s čichavců bych doporučil buď 1 pár čichavců perleťových nebo skupinu čichavců medových, tak 3 páry. A naopak bych ubral endlerek. Měly by tam jít jako první ryby a dal bych 2 samce a 3 samice. Brzy jich bude víc než 10. Ale dát místo čichavců a bety dva druhy nějakých cichlidek by taky nebylo špatné. Mně se například moc líbí vysokoploutvá, Boreliho, kakadu... nebo akarka zlatá nebo zelená... Ale vybrat 2 druhy a dodržet správný počet, obvykle u cichlidek 1 samec a 2 samice.
Edit: A se sekavci pro manžela si nedělej hlavu a klidně mu je pořiď. Stejně nebudou skoro vůbec vidět, vylezou jen na noc :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2013 13:37 Žena Lulito [15] - CichlidyRe: Kryštof
Jo tak to bude problém jak na to koukám tak můj výběr ryb kromě betty je ta jižní amerika, ale manžel trvá na sekavci, takže biotop to asi nebude
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2013 13:11 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Lulito
pánceřníčku bych dal víc, je to přece jen hejnovitá ryba, a podle mě by to šlo, ale nebylo by od věci se snažit o nějaký biotop, přece jenom sekavec a betta jsou z asie :) hodila by se amazonka, a z cichlid třeba cichlidka boreliho nebo kakadu, další možnost jsou akary X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2013 10:10 Žena Lulito [15] - Cichlidy – Půjde to???
Mám akvarium 120x40x50 240l objem, chtěla bych tam:
Pancéřníček kropenatý 2ks
Tetra neonová 20ks
Lorikarie kopinatá 1ks
Pancéřníček venezuelský black 3-4ks
Živorodka enderlova 10ks
Bojovnice pestrá 1ks
Sekavec 2ks

Půjde k tomu pár nějakých čichavců nebo cichlid??? :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2013 17:17 Muž Kaplan007 [51] Re: Zab01
No koupil jsem je v sobotu a už teď pozoruji, že jsou o dost větší. Radši je asi udám co nejdřív...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2013 19:08 Muž Zab01 [62] - Raci, krabi, krevetkyRe: Kaplan007
Z vlastních zkušeností ti jen řeknu, že pokud se jim daří a maj co jíst, rostou opravdu hodně rychle, alespoň ze začátku :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2013 16:27 Muž Kaplan007 [51] Re: Cosmogagy
Zatím jsou malí, pokud moc vyrostou, tak je udám. Popravdě když jsem je kupoval, nevěděl jse, že to jsou takový hovada :) Myslel jsem, že to sjou prostě obyč ancíci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2013 12:25 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: Zoidik
Zoidik napsal: Třeba dva giboušové jsou až moc dominantní na tohle akvárko.

Já bych neřekl že jsou dominantní, ale spíš rovnou natvrdo že ve 200L akvárku nemají co dělat :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2013 11:31 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Kaira
Nepopírám, jenom ty ryby nemám moc v oblibě, proto to co jsem napsal ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2013 11:14 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: Zoidik
Beru to podle vlastních zkušeností, náš beťák se rozhodně jako dominantní ryba chová. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2013 08:56 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Kaplan007
Za dominantu bych spíše považoval čichavce než beťáka, ale každý to vidí jinak. Spíše bych přidal ještě jeden páreček čichavců a toť vše. Zkus raději celkově popřemýšlet o složení. Třeba dva giboušové jsou až moc dominantní na tohle akvárko. Pancéřníčky bych sjednotil na jeden druh o větším počtu kusů v hejnu. Sekavce bych taky nechal jeden druh. Celkově bych řekl že máš moc druhů...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2013 08:34 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: Kaplan007
Já bych to nechala tak, myslím, že je to zarybněné dostatečně. ;-) Považovala bych za dominantní rybu beťáka, možná bych mu maximálně pořídila partnerku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2013 19:34 Muž Kaplan007 [51]
Můžete poradit nějaký dominantní pár (nebo 1 samec, více samic) do 200l společenského akva? Ostatní obyvatelé jsou: cca 50 mikroryb (galaxy, kardinálky), 1 betta, 1 pár čichavců zakrslých a ryby na dně (pancíci, krunýřovci). Rád bych tam dal ještě nějakou dominantu.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2013 10:04 Muž poohman [0] - TetryRe: Zab01
Jo ještě mám tam jemný štěrk a spostu jemnolistých rostlinek o které bych nerad přišel...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2013 09:08 Muž Zab01 [62] - Raci, krabi, krevetkyRe: poohman
Určitě bych nejdříve dokoupil pancíky, pokud nemáě nějaký velký druh a pak se mrknul buď po nějakých cichlidkách, ramireza přírodní nebo electric blue, kakadu, vysokoploutvá a nebo nějaké akarky a podobně, záleží jak velké ty ryby chceš :) .. a nebo nějaký větší druh čichavce třeba X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   28.08.2013 09:04 Muž ludvik [1082] Re: poohman
Akara hnědá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2013 08:45 Muž poohman [0] - Tetry – Nějakou větší rybu k tetrám...
Ahoj, poraďte mi prosím nejakou opticky dominantní rybu (chtěl bych 2ks) do 200l akvária k hejnu teter (15ks neonka červená, 15ks tetra měděná, 4ks pancík, 2ks sekavec) ať mi je nesežere. Děkuji za rady a názory.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2013 10:30 Muž LiborSprysl [9015] Re: Bankai
Určitě. A čichouny 1,3...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2013 10:22 Muž Bankai [22] Re: romant
Tak jsem to prehodnotil na toto slozeni.
Čichavec modrý 4x
Parmička purpurová 25x
Sekavec příčnopásý 8x

Je to lepsi?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.08.2013 09:57 R Muž romant [27987] Re: Bankai
Ty čichavce určitě po párech nebo s převahou samic a spíš bych se rozhodl jenom pro jednu barevnou variantu. Parmičky bych volil jenom jedno hejno a to náležitě početně posílil, přecijenom je to "jenom" 160 litrů. Ancáky, no nevím, jsou to bordeláři. Určitě to bude chtít mít jemnější dno, už vzhledem k těm sekavcům. Pravidlo o centimetrech a litrech je sice pěkný zjednodušení, ale není ryba jako ryba, spíš bych pracoval se spodní hranicí, přidat se může vždycky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2013 09:45 Muž Bankai [22] Re: romant
A co mnozstvi ryb? Vycetl jsem, ze 1cm = 1 litr. Tak mam obavu, ze jsem si tech ryb naplanoval nejak moc. Vyuzil jsem nejaky kalkulator, ale nejsem si jisty mnozstvim co mi povolil. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2013 09:41 R Muž romant [27987] Re: Bankai
Místo těch sumečků byl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2013 09:08 Muž Bankai [22] Re: LiborSprysl
A sekavec pricnopasy by byl lepsi?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2013 05:37 Muž LiborSprysl [9015] Re: Bankai
Sklovitý raději s menšími rybkami...je to dost křehká rybka a vy inzerujete dost velká hovádka. A navíc svižné parmičky...No nedělal bych to...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2013 03:17 Muž Bankai [22] – do 200l
Ahoj. Je v poradku dat tohle vse postupne do akvarka?
Čichavec modrý 2x
Čichavec zlaty 2x
Parmička purpurová 15x
Parmička pětipruhá 15x
Krunýřovec sp. 3x
Sumeček sklovitý 8x

Dekuji za jakekoliv info.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2013 21:28 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: romant
Poslední "zemědělci" co tam jsou, tak jsou dva ancíkové. Teda i s dvou týdenním mladým tři. Aha, takže buď zakrevetit, nebo nějakou cichlidku. Popřemýšlím :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2013 20:50 Muž Jackalino [54] - Mañana – Tetra měděná
Tak jsem si asi naběh. Chtěl jsem jedno hejno tak z dvaceti rybek. Rozhodl jsem se pro Tetru měděnou i když je větší než jsem původně chtěl. Koupil jsem deset teter, abych viděl jak se srovnají s moji tvrdou vodou a dopadlo to tak, že jeden samec má 2/3 akva druhý zbytek a ostatní jsou v rozích. Dvě tetry jsem již našel leklý, nevím čím to bylo, ostatní jsou čilé.
Teď nevím jestli ty měděnky doplnit a nebo zvolit jinou variantu. Moc se mi zamlouvají tetry
amapanské, nebo kardinálky vietnamské, ale mám obavu jestli by moje voda kolem 20dGH nebyla na ně moc silná káva.
Uvítám vaše rady a nápady do Akva 90x50x50 cm
rybicky.net/nadrz/17930/0.jpg…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.08.2013 20:42 R Muž romant [27987] Re: Zoidik
Tak cichlidky do Tvýho objemu zn. ideál, ale jsou tam ty živorodky a to jsou jak známo rozmetadla hnoje a jak se trochu podcení údržba, tak už se vezou.
Edit: Asi jsem to blbě pochopil, ale už tam taky nejsou ty živorodky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2013 20:35 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: romant
Tvých názorů si vážím, takže potěšíš nepotěšíš neřeš ;-) Tak v tom případě bych to viděl na větší hejno neonek a hokejky někomu podarovat. Chjo, to zase budou bezesné noci. Pořád stejně ještě nevím, jestli zakrevetit, nebo jestli dát nějakou větší párovou rybu jako dominantu. Od horníků kančíků asi upustím... Ještě jsem začal přemýšlet nad nějakou větší cichlidkou, ale potom, co se stalo s ramkama, tak nevim nevim...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2013 20:28 R Muž romant [27987] Re: Zoidik
Svým názorem Tě asi opět zklamu, ale červenohlavý(ústý) tetry bych tam nedával, těch 80 cm rozplavby je pro ně hrana, to chce víc jak metr, ať to můžou pořádně rozbalit, tu svojí hejnovou pospolitost. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2013 20:15 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: romant
Je pravdou, že jedno 30hlavé hejno bude vypadat lépe než dvě 15 hlavé... pokud bych se měl tohoto držet, tak bych udal stávající tetry a pořídil červenohubky :-) Páno, vy mi to rozhodování vůbec, ale vůbec nezlehčujete...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2013 17:53 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: romant
No vzdyt mas taky pravdu, tak proc to nenapsat ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.08.2013 17:50 R Muž romant [27987] Re: Designer
Designer napsal: 162l hrubeho objemu, to zas tak malicke akvarko neni... No a to je přesně ta věta, která často vede k dojmu, že se dvě hejna vejdou. Jistě vejdou, ale k čemu to vypadá, nevyniká ani jeden druh, to když se tam napere dvojnásobnej počet a držme se třeba těch neonek, tak to je hned jiná píseň. Vím, že píšeš, že více je prima, ale prostě mě to nedá nepřipomenout. :-(

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [33] ...... 61

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 67484x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11648?od=1601