Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 151 - 250 l (větší akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 52 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 151 - 250 l (větší akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2009 18:12 gandalf15 – zostava do novej 240 l nadrze
zdravim.
nedavno som zalozil svoje prve male akva a kedze ma to dost bavi aj napriek zaciatocnim problemom mi nadrz prosperuje a momentalne nemam ziaden vecsi proble.
rozhodol som sa zalozit nove akvarku a to v ramci moznosti priestou v byte. bude mat rozmery 100 sirka x 60 hlbka x 40 vyska, filtracia asi Eheim classic 2213.
vybral som si tieto ryby:
2 x Panaque sp. (L191)
2 x Rineloricaria fallax
? x Apistogramma cacatuoides (tu by som sa chcel opytat ci moze byt v jednej nadrzi viac samcom?)
? x Apistogramma viejita (tu sa chcem opytat to iste ako u kakadu)
ak by bolo mozne chovat viacero samcov a ku kazdemu samcovi priradit samicku kolko by som ich mal mat aby sa netlacili? z kazdeho druhu po 2 pary?

dakujem za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2009 09:29 Muž kristian [80] – Re: nickolka
Citace z atlasu: Mírumilovná hejnová ryba vyžadující velký prostor k plavání a skrýše. Tělo má stříbřitě zlaté. Na koncích ploutví má bílé špičky. Divocí samečci mohou honit pomalejší ryby. Žije ve skupinách v kyselé a zarostlé vodě

Jedna-li se o rybku kterou chcete do sve 16L nadrze, kterou mate v prezentaci, tak tu bych tam moc nedoporucoval je to dost mala nadrz. Jedna se o hejnovou rybu, ktera rada plave.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2009 09:28 Žena Imii [45] – Re: nickolka
Hejnová rybka - minimálně 10ks ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2009 09:23 nickolka – nic_kolka
ktetra měděná..doporučený počet rybek??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.06.2009 13:24 Muž capko [40] – Re: Ivca
Na dno ešte pridaj 5-6ks pancierničkov,lebo v kŕdliku sa dobre cítia.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2009 13:04 Žena Hatomi [27] – Re: Ivca
pokud chceš další rybky,tak bych určitě rozšířila hejno neonek obecných (a klidně i červených) a čichavci koupila partnera/ku další druhy bych nepřidávala. jinak akvárko máš moc pěkné :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2009 12:53 Ivca – jaké ještě ryby
Dobrý den, mám 160l akva, a chtěla bych ze zeptat, jaké ryby (a kolik) ještě můžu přidat.
Zatím tam mám:
1x bojovnici pestrou
2x gold molly (+ nějaká mladý)
8x neonku černvenou
2x neonku obecnou
1xčichavce líbajícího
1x drápatečku
Předem děkuji za vaše názory.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2009 12:24 callito – Re: V
Hledala sem v atlasu a nenašla sem rostlinu která by se mi tam zdála lepší,takže polysperma opravdu vítězí.Aspoň budu mít hodně kytek jak k darování tak do dalších AQ. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2009 10:29 V – Re: callito
Fotka k příspěvku H. polysperma opravdu roste rychle. Skoro bych řekl až moc. ;-) Během pár týdnů mi 10 sazeniček zaplnilo 3/4 akvárka (60×25×35 cm). Moc pěkná je emerzní forma v polostínu: jedna snítka mi vykukuje vzadu podél skla, kam nedopadá přímé světlo od rampy. Ty co vykukují přímo pod světlem jsou taky pěkný, ale ne tolik.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2009 15:53 zeck – Re: Bob66
Příroda a akvárium je trošku rozdíl, nemyslíš ?
V přírodě v "hejnech" žijí, párové ryby v době tření se oddělí, ale v akváriu nemají kam, proto chovat skaláry v hejnech v akváriu je blbost... Ono chovat v akváriu i více párů skalár není to pravé ořechové :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2009 15:50 zeck – Re: Yirka
Ahááá, až teď jsem se podíval ze kdy je ten příspěvek, tudíš se omlouvám :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2009 15:48 Muž Yirka [9118] – Re: zeck
To ti doporučuji též. Pokud považuješ relevantní příspěvky staré tak prosím (i když o výšce nádrže nebyla řeč ani tam) ale DNES se odpovídá na dotazy "callito" a nikolv nějaké z března. Tak, prosím čti pozorně a reaguj v čase, jinak děláš tu debatu nepřehlednou. Tvoje reakce jsou opravdu trošku nenormální.
Takže si to shrňme, dnes žádná diskuse o skalárech nebyla a řeč je o nádrži 40 cm vysoké.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2009 15:47 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: zeck
Myslíš že v přírodě žijí jen v párech? to nejsou labutě :-D V dostatečně velkém akva můžeš mít hejno skalár v pohodě ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2009 15:42 zeck – Re: Bob66
Jj, ona je hrozně hejnová, skaláři jsou ještě hejnovější než tetry hmm
Dělejte si hejna ze skalár, mě je to jedno, asi máte rádi pterophyllum fight's ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2009 15:40 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: zeck
Taky ti doporučuji něco přečíst, skalára je hejnová ryba, jen potřebuje více prostoru v období tření X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2009 15:37 zeck – Re: Yirka
Doporučuju si ještě jednou přečíst všechny příspěvky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2009 15:32 Muž Yirka [9118] – Re: zeck
To by mě zajímalo, kde bereš ty údaje. Výška nádrže 50cm - nikde není napsáno, rodněž nevidím nikde zmínku o skalárech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2009 15:22 zeck – Re: callito
To je mi jedno, ale napsal blbost tak jsem reagoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2009 15:16 callito – Re: zeck
ten si to tu určitě čte :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2009 15:13 zeck – Re: Snofrev
Skaláři žijí v hejnech ?! A od kdy prosimtě ? coze
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2009 15:10 zeck – Re: callito
hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2009 15:10 callito – neni?
tak sem se koukala na jejich stránky a nenašla sem ho tam..asi sem slepá :-D
Já chtěla jenom dva..ale to by byo nejlepší mít pár.,..takže koupit čtyři aby se zpárovaly? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2009 15:04 callito – Re: zeck
Tak já mohla mít dva do 2000 tisíc.. tak by se to zvládlo ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2009 15:00 zeck – Re: callito
Nemaji a stejně i kdyby je měli, tak cena bude dost vysoká ( počítám s tím, že by jsi vzala 4ks a na vivárku by cena mohla být odhadem 450kč/1ks)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2009 14:57 zeck – Re: Jrk
H. polysperma poroste pod 0,25w/l, ale bude vytahaná a u dna bude opadávat. A navíc výška 35cm a 50cm je rozdíl, u výšky 35cm se světlo až ke dnu dostane líp, než když je nádrž vysoká 50cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2009 14:56 callito – Re: Jrk
Právě proto bych jí tak chtěla,nenáročná a rychle rostoucí.Stříhání kytek mi vůbec nevadí,dokonce by mě bavilo.(ale zase jak dlouho :-D)

Jinak akvárko tkerý mám ted je moc malý..budu tam muset dát novou vodu.Ale já si počkám ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2009 14:54 callito – Re: zeck
hele to já taky:-D ale když bych si zajela do vivária,tam maj ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2009 14:51 Joecz Re: Vak.
tak ancistrusů si většina dravců nevšímá...
a taky si myslím, že do 240l ke keříčkovci se žádná ryba, která by byla schopná přežít nevejde, možná nějaký ten sumec? (ale do tohoto oboru moc nevidím, takže to berte s rezervou)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2009 14:32 Muž Jrk [143] – Re: callito
Ramirézky - Myslím, že po zajetí akvárka přidávat postupně rybky s asi čtrnáctidením odstupem, by neměl být problém. Určitě pro založení akva použijete vodu z nějakého již fungujícího, takže je předpoklad, že se během velice krátké doby poměry ustálí. Tipnul bych to tak na 4 týdny, ale raději bych aby toto potvrdil někdo zkušenější...
Hygrophila polysperma - roste jak z vody, mohu potvrdit (i při osvětlení 0,25W/l, jako jsem měl dřív), každý týden +5cm, pořád je co stříhat, je možné velice dobře množit řízkováním, křoví vytváří nádherné. Viz moje prezentace nádrže Jrk 63.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2009 14:31 zeck – Re: callito
Jsem zvědavej kde ty L-018-tky seženeš :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2009 14:11 callito – Re: V
Rozměry sou správně.Původně sem chtěla jenom tetry..ale zas aby to nebylo takový no nudný ne,ale všechno stejný.Ty čichavci by se mi líbili ale spíš medový nebo tak...
Ta kytka co ste navrhoval by tam byla asi dobrá ale já chtěla polyspermu protože sem četla jak se strašně rozrůstá..aby vyrostla vysoko a dělala hezkej 'prales' vzadu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2009 13:45 V – Re: callito
Velmi povedená sestava a parádní rozměry akva (opravdu šířka 50 cm a výška 40 cm?). S ohledem na ty rozměry (styl "nudle") bych se spíš klonil k menším hejnovým rybkám. Tohle akvárko se bez "velké rybí dominanty" snadno obejde. Případně můžeš dát např. skupinku Apistogramm: na té ploše se při dostatečné členitosti s Ramirézkama snadno shodnou.

A co jsem koukal na ten tvůj nákles, tak vypadá to hódně slibně. Možná místo H. polysperma bych sánul spíš po H. corymbosa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2009 13:27 callito – Re: Jrk
za pochvalu i radu moc děkuju ;-) tak já bych to udělala takhle na začátek pandíky pak postuně přidat amapky a čichavce...a pak třeba po půl roce ty ramirezky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2009 12:45 Muž Jrk [143] – Re: callito
Přimlouvám se za Ramirézky. Jsou moje oblíbené. Myslím, dle Vašich prezentací, jste zodpovědná, máte zájem, neviděl bych v nich problém. Pouze k nákupu: vybírejte v akvaristice párek, který "se k sobě má" (četl jsem na foru o těchto problémech). Budou Vám dělat jen radost. Jsou to rybky, které mají zájem i o dění okolo akva, velice zvědavé...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2009 12:02 callito – ..
no nevim,chtěla bcyh pdoobně barevný cichlidy ale nevim který aby byli nějaký mín náročný. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2009 11:48 Muž Yirka [9118] – Re: callito
Ramirezky jsem sice nechoval, ale co vím tak podmínky chovu pro oba druhy se příliš neliší a rozhodně nevylučují. U ramirezek bych však byl opatrný, protože jsou při relativní krátkověkosti poměrně náročné na péči a při problémech odcházejí jako první.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2009 11:20 callito – Re: Yirka
a byli by v pohodě s ramirezkama? nebo bud čichavci nebo ramirezky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2009 11:13 Muž Yirka [9118] – Re: callito
Uvažuješ i o čichavcích a mezi nimi jsou klidné druhy dorůstající kolem 12cm. Takový párek zlatých by byl určitě ozdobou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2009 10:45 callito – ?
O tom sem moc nepřemejšlela,nechci rybu která by je terorizovala že by neměli klid. ;-) Ale třeba by nějaká byla..nevim,kdyby byl nějakej návrh ráda si ho poslechnu.. :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2009 10:42 Muž Yirka [9118] – Re: callito
Ten stávající výběr je provozovatelný, nicméně při té velikosti nádrže-neuvažuješ o nějaké dominantnější rybě? (Myslím velikostí)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2009 10:39 callito – Kdo mi poraďí dostane hubana :D
Zakládám nový akvárko a nejsem si jistá složením ryb.A protože bych chtěla aby se měli rybky co nejlíp,tak se obracim na vás.
ph 7,teplota 25-26 stupňů.Chci ho nechat dost zarůst.Objem 360l 180x40x50

Chtěla bych: Tetru amapanskou 30-50 kusů
Pancéřníček Panda 15 kusů
Krunýřovec "Zlatý nuget"
Cichlida Ramirezova pár a nebo páreček čichavců (ještě nevim jakej)

Předem moc děkuju :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2009 09:08 Vak. Re: Yirka
Nepovedal by som,že všetko zožerie,pretože tam mám nožovku dlhú asi 14cm,ktorá tam žije bez problémov.Keď som tam pridal rovnako veľkého bichira,tak ten tam neprežil ani deň.Mal som tam aj dvoch ancistrusov,veľkých asi 5cm a nezožral ich.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2009 08:40 Muž Yirka [9118] Re: vak
Pokud je ten stávající 30-40cm tak možná, přesto je to ryba spíše pro jednodruhové nádrže od 300 l. Jinak jsem to myslel tak, že cokoliv menšího přidáš tak stejně sežere a větší ryba se tam již nevejde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2009 20:58 Vak. Re: Yirka
Neviem,prečo si myslíš,že nádrž prerastie-v zajatí nenarastie 60cm a jeho terajšia dĺžka je bežná maximálna dĺžka v zajatí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2009 18:44 Muž Yirka [9118] Re: vak
Ona ta odpověď je celkem snadná - žádné. To tvoje je nádrž pro "one fish show" keříčkovec. Ale ne na dlouho, za chvíli nádrž přeroste a pak budeš moci uvažovat co do té své nádrže dáš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2009 15:39 Vak.
Prepáčte,že som sa vmiešal do cudzieho vlákna,ale potreboval by som poradiť,aké ryby by som mohol pridať do môjho akvária k tým,ktoré tam už mám.Je to toto rybicky.net/nadrze/6694

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2009 13:42 V – Re: IvaV.
Jenom je. Pro víc druhů se ten objem moc nehodí. Buďto několik Endlerek, nebo jednu Bettu. Jsou i jiné varianty, ale ty už jsou náročnější a pro začátek se moc nehodí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2009 13:00 IvaV. – Re: arnošt
Jen je něbo i něco k nim ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2009 11:40 Muž arnošt [37] - Rostliny – Re: IvaV.
myslím si že enlerky jsou pro tebe naprosto ideální...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2009 11:31 IvaV. – Výběr ryb do akva 36 litrů
Prosím o radu zkušenější. Jaké ryby do akvária 36 litrů. Ne nic náročného, jsem začátečník. Dík

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [52] ...... 61

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 67386x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11648?od=2551