Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 151 - 250 l (větší akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 32 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 151 - 250 l (větší akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2013 19:39 Muž george [3] - SumciRe: romant
děkuji akvárium má rozměry 150x61x30 přemýšlel jsem o cca 5-9 ks skalár hejno pancéřníčků aancistrusy a nějaké hejnovky chtěl jsem skusit terčovce ale na ty bych si netroufl - vím představa je to blbá ale alespoň budu vědět jak sem to myslel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2013 19:30 R Muž romant [27987] Re: george
Prezentaci na to akvo nemáš, že? Dej aspoň rozměry akva a upřímně, tak jak jsi to napsal, se bude i blbě radit, zkus to udělat obráceně. Podívej se do obdoných nádrží, do prezentací lidí, co tam mají a uvidíš, co tě zaujme a potom se zeptej, na tu či onu rybu, ostatně základní a někdy i vyčerpávající info získáš o daných rybách v atlasu, kam je dobrý se před rozhodováním osádky, rozhodně podívat, jistíš prostorový nároky, nároky na teplotu, parametry vody atd. Tak jak to píšeš by se to mohlo pojmout, aby to bylo co nejbarevnější a ještě tuhle a taky tuhle a dopadne to jako když pejsek s kočičkou pekli dort. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2013 19:24 Muž george [3] - Sumci
ahoj chtěl jsem nějak zajímavě zařídit moje 280tku ale nechci riskovat tak bych napustil 250ltr :-D .. přemýšlel jsem o nějaké pestré směsce co by ste mi poradily ?? za odpovědi budu rád ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2013 10:48 mlynar Re: romant
díky ahoj jen mě to tak napadlo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2013 10:32 R Muž romant [27987] Re: mlynar
Osobně bych ty pancéřníčky nemixoval a rozhodl se pouze pro jeden druh, bude to sice barevný, ale bude se to tlouct a nevynikne ani jeden.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2013 10:16 mlynar – Panceříčk.jeden druh
Dobrý den chci si koupit nějaké pancéříčky. Na mou nádrž můžete kouknout, chci se zeptat na toto. Když se tady v atlasu ryb píše např. min 6kusů atd. Myslí se přímo ten daný druh nebo jen rod? Chtěl bych asi tak 6-8 pancéříčku A zároveň bych chtěl vdět jestli můžu koupit např. dva skvrnité, dva krásné, 2 axelrodovy.. Jako dohromady jich minimálně ten počet bude ale ne jeden druh. Vadí? Já bych to měl v akvárku pestřejší a zároveň bych splnil podmínky.Díky ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2013 23:49 Muž Davik59 [0] Re: romant
Ják se dostaví dům, bude se dělat na míru. Uvažoval jsem do stěny. Uvidíme jak to vyjde, dík za rady... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   09.11.2013 20:28 R Muž romant [27987] Re: eXe59
Fajn, ale měj na paměti, že jak jí jednou podrazíš pobytem v méně vhodných podmínkách, už to potom nedožene a jedna skalára je taky nevhodný počet, to jsou hejnový ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.11.2013 20:25 eXe
Prozatím má skalára asi 3cm. V budoucnu chceme dělat samotné skalárium. Vodu držím na 25, takže s teplotou snad žádný problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.11.2013 20:22 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: eXe59
Neudělal. Jen potřebuje teplou vodu tak 24°C, což tam máš pro ostatní ryby... myslím, že jí tam bude líp než někde v nějaké nouzovce.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2013 20:21 R Muž romant [27987] Re: eXe59
Co tam dělá ta skalára? To je nějaká zakrslá varianta? To bych pořešil nejdříve a tu bojovnici klidně jo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2013 20:18 eXe
Zdravím, chtěl bych se zeptat, mám doma bojovnici pestrou v celkem provizorních podmínkách. Je mi ji celkem líto. Doma mám ještě jedno AQ, 200l, výška sloupce 30-35cm. V něm 30 neonek obecných, nějaký přísavníky, 2 tetry křivopruhé, skalárku, 4 tetry červené a black molly. Nevešla by se k nim ještě bojovnička? Jde mi o to, jestli by ji někdo něco neudělal. Díky předem za odpovědi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.11.2013 18:56 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: kristína12
přesměroval bych tě semka: rybicky.net/forum/15

povinně přečíst články v modrém rámečku, pak se můžeš ptát konkrétně na to, co tě zajímá/v čem si nejseš jistá


edit: sorry za duplicitu, romant byl hold o 4 sek rychlejší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2013 18:52 R Muž romant [27987] Re: kristína12
Co my víme co se Ti líbí. :) Podívej se do sekce nádrže a omrkni obdobná akvária, co tam asi tak lidi mají a zkus si udělat nějaký obrázek, představu s tou potom přijď. Co ty na to? ;-)
Edit: Něco málo povinné četby. X-) rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2013 18:44 kristína12 – novy akvarko
dobrý den :-) dostala jsem k narozeninám nový 240 litrový akvárijní komplet hop jsem úplná začátečnice je to moje první akvárium a chtela bych se poradit jaké rybičky jsou do mého akvárka vhodný? dekuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2013 13:40 Annette Re: Urtman
Ok, když sem si ty rybičky pořizovala, tak sem v té době moc nepřemýšlela a brala co se mi líbilo. Když jsem se ptala prodavaček tak mi samozřejmě řekli že rybičky jdou k sobě a že je všechno uplně v pohodě. Ještě mi k nim narvala pět akar modrých, a to jsem tam v té době měla ještě několik neonek - do ráno samozřejmě všechny pryč. Až teď v poslední době jsem se o to začala zajímat a právě jsem zjistila, že mi to k sobě moc neladí... Ty závojnatky se mi nechce dávat pryč, to jsou moji miláčci love . Ale díky za rady, určitě si je vezmu k srdci a napravím počty rybiček ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2013 13:31 JoKa Re: Annette
Ahoj, tak tohle bude asi trochu složitější. 300l je podle mě naprosto ideální pro 3 závojnatky, ale už nic k nim (udává se 100l na jeden kus, dá se přitvrdit, ale bude to pro tebe znamenat častější výměny vody). Jedna skalára je špatně, je to hejnová ryba, alespoň 4 kusy. 5 ks teter černých také špatně. Hejnová ryba ještě víc, alespoň 8 ks, ale čím více, tím lépe, alespoň vynikne jejich hejnové chování. Parmička je také radši ve více počtech a konečně rájovec, já osobně ho prostě nemám rád. Je to takový agresivnější čichavec a občas okusuje ploutvičky jiným rybám... K tomu sumci, já osobně bych k 6 ancákům nic nepřidával, nedělalo mi to dobrotu je míchat...
Takže moje rada zní: skaláry posílit na 4, teter také víc, tak 12, nechat ancáky a sumce nepřidávat. Závojnatky a rájovce bych vyřadil určitě. A pokud trváš na parmičkách, tak posílit na 6...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2013 13:03 Annette Re: Ičin
Zatím jsou v menším akvárku a pořizuju nové. Myslíš teda že už si tam nemám pořizovat nic dalšího? Původní složení funguje uplně v pohodě už přes dva roky, tak jsem si myslela že ten rájovec by nevadil...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2013 12:58 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
"mám ryby" a "akvárium bude mít 300 litrů" jak to máme chápat?
jinak to složení není dobré
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2013 12:07 Annette
Ahoj, chci se zeptat: když mám tři závojnatky, jednu skaláru, pět teter černých a čtyři parmičky zlaté, můžu k nim přidat rájovce čínského? Koukala jsem do atlasu a tam se píše že může být ve spol. akvárku. Akvárko bude mít 300 litrů. A ještě jeden dotaz - mám šest ancitrusů, mohla bych k nim přidat - např se mi libí krunýřovec ,,zlatý nuget,, nebo modrý, nebo zvědavý? Jak se dají tyhle druhy sehnat? Je to obtížné, nebo jsou běžně k dostání? A ten rájovec? Jak ten je na tom? Díky ;-) ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2013 10:41 JoKa Re: Pavluška
Jenom doplnim poznamku, jmenovane mrenky jsou hejnove ryby. Proto by jich melo byt minimalne 4 lepe 6, jinak se schovavaji a jsou vyplasene... Tomu poctu samozrejme musi odpovidat velikost akva...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2013 09:25 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Pavluška
Nevím odkud jseš, ale mřenku malou i annamskou asi budeš shánět obtížně.
Do tebou zvažovaného akvárka by se hodily i mřenky trpasličí, to jsou z mřenek asi nejklidnější rybky, ale taky je nemá každá akvaristika.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2013 09:04 Pavluška Re: malyLibor
Děkuji za rady. Ta mřenka annamská je taky moc hezká, jen jestli bude k sehnání. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2013 19:45 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Pavluška
Není čichavec jako čichavec. Zrovna u těch, které sis ty vybrala, můžeš klidně chovat v párech. U medových je to dokonce lepší, u perleťových doporučuji do tvé velikosti akvárka 1 samce a 2 samice, u těch medových 3 - 4 páry. Galaxky k nim v pohodě, a opravdu větší hejno, jen ty mřenky budou trošku divočina... Doporučil bych ti do takto zamýšleného akvárka spíše mřenku annamskou, která je menší... ale ani ta malá není špatná, jen nevím, jestli nebude plašit ty lery.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2013 21:43 Muž Dejva [15] - LabyrintkyRe: Pavluška
Asi takhle... víc samiček na jednoho samce by mělo být čistě z toho důvodu, aby si chudák holka taky někdy od toho chlíváka odpočinula... hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2013 18:37 R Muž romant [27987] Re: Pavluška
Varianta jeden kluk a více holek bude vhodnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2013 18:19 Pavluška – Čichavci
Ahoj, je lepší mít čichavce v párech když chci alespoň 2 druhy? Nebo např. 1 samec + 2 až 3 samice?? Líbí se mi perleťový a medový. K tomu bych přidala větší hejno malých rybek (razborky galaxy) a na dno mřenky malé... Akvárium plánuji 160 - 180 l.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   20.10.2013 16:50 Muž Dejva [15] - LabyrintkyRe: Lucianetta
Já bych tam dal dva nebo spíš tři čichavce perleťové (ideálně samec a dvě samice), i když bude chvíli trvat, než dorostou. :) Zarostlejší akvárko jim vyhovuje a jsou to klidné ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   20.10.2013 16:40 R Muž romant [27987] Re: Lucianetta
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2013 16:27 Žena Lucianetta [43] – 260L
Jakou dominantní rybu nebo pár ryb byste dali do 260L? Bude tam pravděpodobně osazenstvo z nynějšího akvária, tedy hejno červených neonek, tetra ozdobná, ancistrusi a pancéřníčci. Ráda bych akvárium více zarostlé, takže ne ryby, co ty kytky sežerou :-) Díky.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2013 11:17 Muž Grizzly [57] - AfrikaRe: Designer
Díky ta je uplně idealní - jen ještě by mohl být problém sehnat ji X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   20.10.2013 10:45 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Grizzly
Za mne jednoznacne: rybicky.net/atlasryb/cichlidka_thomasova

Rostliny necha v klidu (no mozna kdyz si delaji dulek pro mlade, to je fakt, jak to stoji v atlasu, ale tak to proste musi). Mirumilovna, krasna, odolna, a samo jich pribyva, dobre se staraji o mlade. Odchovat se daji bez vetsi pece, jako maly kluk jsem je mel a odchovaval (mohl jsem tehdy zmerit tak maximalne pH), ty ryby jsou radost sama, umi jich pribyvat i kdyz neni o mlade zadna extra pece, neco dokaze prezit i jen z krmeni dospelych suchym krmivem.

Co se pise o znecisteni vody a jejich citlivosti k tomu, ono to neni nijak hrozne. Ja se sice o akvaria staral, ale kdyz jsem odesel z domu, tata uz tomu moc nedal a i tak mu jich samo pribyvalo a nejvetsi starost mel s tim, je rozdavat, protoze byl sice vojak, ale utratit rybu se mu rozhodne nikdy nechtelo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2013 01:30 Muž Grizzly [57] - Afrika
Zdravím, potřeboval bych radu, jaké mám dát ryby do 250 l akva (100x50x50)
Nejradši bych tam chtěl nějaké hejno takových středních cichlidek (6-10cm), které jsou jednoduché na chov a pokud možno nebudou moc rýt a trhat rostliny...
Přemýšlel jsem třeba o A. Borelli ale kromě těchto mě nic nenapadá.
Takže díky za každou radu. :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2013 20:45 Muž grunda [1781] - Cichlidy
kropenáče bych tam nedával vůbec, jsou to prasata a ryjí jako prasata, raději hejno corydorasů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   01.10.2013 20:41 Muž Aforte [533] - Rostliny
Máš tam dva páry cichlidek a hejno o 10-15 kusech. Nechci ti to tu nijak vnucovat. je to jen můj osobní názor, ale já osobně bych vzal třeba ten párek ramirézek + cca 30 neonek(pokud by šlo i víc) + 8 otíků + klidně i ta lorikárie. To by byla pecka :))Ty sekavce, pancéřníčky propenaté a endlerky bych tam nedával. :) Ještě se vrátím k tomu, co jsem psal: je to jen můj osobní názor!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2013 20:31 Žena Lulito [15] - CichlidyRe: Aforte
Vždyť tam mám hejno neonek i párek cichlidek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2013 20:28 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Lulito
Lulito napsala: Tak jsem zase trošku upravila návrh osádky mého akvaria 120x40x50. Čistý objem počítám asi 180l:

cichlidka borelliho (pár)
cichlidka ramirezova (pár)
sekavec příčnopásý (2ks)
lorikarie kopinatá (1ks)
živorodka enlerova (2x samec, 3x samice)
pancéřníček kropenatý (pár)
tetra neonová (10-15ks)

Mám dva dotazy. Jde to spolu?? Není to přerybněné??


Teda mně by se do takového akva líbil párek těch cichlidek a k tomu velké hejno neonek. Na dno panceřníčci nebo otíci nebo ancistrusové. To by byla paráda. Takhle tě ty ryby možná omrzí, ale to hejno, které by ti plavalo po celém akva pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2013 20:28 R Muž romant [27987] Re: Urtman
Ano, bavíme se o té samé rybě. Ono je to o tom krmení, taky s nima mám jistou zkušenost a to právě tu jak jsem popsal. Nechci z nich dělat nějaký rabijáty, nicméně jsem to pavažoval za nutný zmínit. Jak jsem už napsal, je to příroda a jak jednou zkusí už nebudou chtít jinak, tak proto doporučuji co doporučuji. Prostě jsem chtěl upozornit na možný zájem o rybky jenž nocuji spíše u dna v nevybarveném stavu. S živorodkama jsem problém u kropenáčů nikdy nezaznamenal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2013 20:20 JoKa Re: romant
kombinace kropenáčů a neonek může končit ubýváním počtu neonek
Zdravím Romane. Bavíme se o pancéřníčkovi kropenatém (thoracat)? Takové chování slyším poprvé. Mám je 1+3 (samec,samice) ve společenském i s neonkama a nikdy nic neužrali. Párek bydlí i v akva, kde přikrmuju očkama a oni ty očka neloví. No a další párek bydlí i u živorodek a absolutně žádný problém. Já právě považuju thoracata za mírumilovnou rybu a tímto tvrzením jsem velmi překvapen... Něříkám, že to třeba nedělaj, nehádám se, ale fakt jsem u nich nikdy takové chování nepozoroval... Všechno jsou to dospělé kusy 8 a více cm...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2013 20:07 Žena Lulito [15] - CichlidyRe: romant
Děkuju. Pokud nenastane nic zvláštního tak osádku ponechám asi tak jak jsem napsala. Ta kombinace se mi líbí a dokonce jsem se to snažila co nejvíc zúžit abych tam neměla moc velkej rybí guláš a přerybněno smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2013 20:04 R Muž romant [27987] Re: Lulito
Můžeš se podívat do vlákna o chlazení akvária, ale nebyl bych z toho nějak vystresovanej. No tak to vyletí, však ono to netrvá věčně a zase se ochladí a když už je to delší doba a teplota přes 30(v akváriu), tak se přidá vzduchování a nebo se častěji vymění voda, ještě lépe se praktikuje obojí a je po srandě. Jistě budeš přesvědčována o nutnosti chlazení akvária, udělej si obrázek sama, já jsem toho názoru, že pokud nemáme v nádržích vyloženě nějaký špeky striktně tu nižší teplotu vyžadující, tak se tím netřeba stresovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2013 19:58 Žena Lulito [15] - CichlidyRe: malyLibor
Trošku mě děsí ta maximální teplota. Plánuju mít v akvariu tak 24°C a co když to třeba v létě vyskočí. To by byl průšvih. Nějaký jiný návrh prosíííííím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2013 19:55 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Lulito
Jestli netrváš vyloženě jen na neonkách a může být i jiné hejno, doporučil bych ti trochu vyšší tetry, např. rybicky.net/atlasryb/tetra_sweglesova a podobné. Přerybněno nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2013 19:50 Žena Lulito [15] - CichlidyRe: romant
Pořád se bojím přerybnění tak se radši nechám ujistit. Neonky obecné chci kvůli hejnu. A pancéřníčka prostě nemůžu vynechat, Pepika miluje celá rodina smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2013 19:49 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Nebyla by lepší skupinka jednoho druhu cichlidek než dva páry? U většiny cichlidek je lepší víc samiček na jednoho samce
A uvidíme co ostatní řeknou na ty kropenáče, já si myslím, že tam můžou dělat neplechu (viz níže :) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2013 19:46 R Muž romant [27987] Re: Lulito
Tak začnu odzadu, přerybněný to nebude a k tomu složení. Jak jsem Ti už psal, kombinace kropenáčů a neonek může končit ubýváním počtu neonek, ovšem jak podotkunul kolega sasula, že u něho to funguje, tak bych zdůraznil tu mojí poznámku o tom správným krmení, aby nebyla nějaká potřeba se po nocích poohlížet po možný kořisti, čímž mám na mysli i vhodnou dobu krmení těch kropenáčů a tou dobou je večer, když se zhasíná světlo a oni vyrážejí za potravou, tak ať si najdou to správný a ignorují ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2013 19:32 Žena Lulito [15] - Cichlidy
Tak jsem zase trošku upravila návrh osádky mého akvaria 120x40x50. Čistý objem počítám asi 180l:

cichlidka borelliho (pár)
cichlidka ramirezova (pár)
sekavec příčnopásý (2ks)
lorikarie kopinatá (1ks)
živorodka enlerova (2x samec, 3x samice)
pancéřníček kropenatý (pár)
tetra neonová (10-15ks)

Mám dva dotazy. Jde to spolu?? Není to přerybněné??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   27.09.2013 10:42 R Muž romant [27987] Re: sasula
Tvůj pancéřníček je správně krmenej. X-) Už jsem se několikrát setkal právě s opačným případem, kdy jednou zkusil a už nechtěl jinak, živá je živá. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2013 10:28 Muž sasula [274] Re: Lulito
kombinace panc. kropenaty a neonky u mne funguje v pohode... pancikovy jsou uz 3 roky, takze dost velkej, a neonek si bubec nevsima, ani krevetek

jse je v teto nadrzi
rybicky.net/nadrze/18144

jinak tetra ozdobna ma tu hodne nehezke fotky, ve skutecnosti je nadherna...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2013 09:31 Žena Lulito [15] - CichlidyRe: romant
Děkuju za všechny odpovědi. Moje máma vždycky říká ,,lína huba holý neštěstí"

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [32] ...... 61

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 67395x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11648?od=1551