Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 151 - 250 l (větší akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 22 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 151 - 250 l (větší akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2016 09:10 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: malinkej
1 sehraný pár. Když dáš víc, budou časem problémy.
Jenže aby jsi získal par, musíš koupit aspoň 6 mladých ryb a v tom objemu jim bude při dospívání těsno a hrozí problémy.
Podívej se co mají jiní se Skaláry a něco si vyber sám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2016 08:52 malinkej – 200 l
Chtel bych se zeptat,mam akva delka100 hloubka 40 a vyska 50cm.Kolik skalaru do takoveho akva a jake rybky k nim,a pocet.Mimo teter,ty se mi moc nelibi.Dekuji za odpoved.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2016 20:03 R Muž romant [27983] Re: MomoMMC
Taky bych to na pár těch akar hnědejch šacoval. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2016 20:01 Muž MomoMMC [6] Re: romant
Presne tak, inak by som tu nepisal a davno rozmyslal nad skalarmi. Rozmyslam nad Akarou hnedou len si nie som isty ci nadrz bude dost a ci sa hodi do husto zarasteneho prostredia hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.06.2016 19:14 R Muž romant [27983] Re: Faire42
Jestli jsem to správně pochopil, tak výška je pouhých 40cm hrubýho, což ve finále nebude více než 35cm a to je pro skaláry všech variant žalostně málo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2016 19:05 Muž Faire42 [37] - Z donucení miníčkaRe: MomoMMC
co skaláry?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2016 17:21 Muž MomoMMC [6] – Aka dominantna ryba/par do 200l?
Ahojte, vedeli by ste poradit aky par (2) rybiciek do 200l 100x50x40v k hejnu 25tich neoniek cervenyvh a 7mim tetram cisarskym aby to v akva posobilo, ze tieto dve su stredobodom vsetkeho? Rozmyslal som nad ramirezkami aby ich bolo v akva viacero, ale zial samicky mi zakazdym ustve odrasteny samec ktoreho mam :-(, pripadne nad cichlidkami kakadu, ale ani tie nie su velke.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2016 11:29 Muž Yirka [9123] Re: majima
Vybrala sis z čichavců zrovna ty, kteří patří mezi choulostivější.
Já osobně, bych je do společnosti živorodek a ancistrusů nedával.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2016 11:23 Žena majima [3] Re: karmen1976
Ancistrusi (zatím mají jen okolo 6 cm) se přestěhují z menšího akvária, kde od mala (při pořízení byli asi dvoucentimetroví) zcela bez problémů společně žijí právě s těmito dvěma druhy pancéřníčků. Proto myslím, že když jsou na ně zvyklí, nemuseli by si vadit ani ve velkém. Navíc tu budou mít 4 domečky, takže ani ohledně bydlení by se hašteřit nemuseli ;-). Ale uvidíme, kdyby to nedělalo dobrotu, osádka se tomu samozřejmě přizpůsobí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2016 11:06 Žena karmen1976 [362] - AmerikaRe: majima
Na muj vkus moc druhu ryb na dně. Ancik je teritorialni a nejsem si jistá jestli ho tolik hemženi na dně nebude prudit . Oba druhy jsou také hodně žravé, tim pádem taky hodně kabeláže ;-)

Ten muj ancistrus po pancikach dost vyjižděl, šel i po skalarach. Je fakt že už mu bylo 10.a byl pánem dna celou dobu..
Jâ osobne už bych do teto kombinace nešla.
Co se týče Ramek, ty bych tam taky nedavala..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2016 10:54 Žena majima [3] Re: Zoidik
Byly chované odděleně, jen potěr je v jednom, ale je mi jasné, že jak dospějí a budou ve velkém spolu, tak jim křížení asi nijak nevymluvím ;-). Holt volání přírody... smich.

Mohl by prosím někdo poradit i ohledně těch čichavců? Nejsou tři páry moc? A nevadí, když budou spolu se sumečky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   13.06.2016 09:48 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: majima
No, mladé bych do akvaristiky nedával, protože jak píšeš, máš společně endlerky a paví očka a jak známo, tyhle dva druhy se mezi sebou vzájemně kříží a dávat takovéto křížence do akvaristiky mi nepřijde zrovna moc košér.

Nechci ti vymlouvat dva různé druhy pancéřníčků, to v žádném případě, jenom u těchto ryb jsem zastáncem jednodruhového zastoupení v akváriu, toť můj názor. Ale když budeš mít třeba oba druhy po deseti kouskách, proč ne, je to tvoje volba ;-)

Jo jo, ramirezky jsou mockrásné ryby, ale docela háklivé na kvalitu vody a s živorodkama bych měl obavu o její udržení, takže bych se jim raději vyhnul.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2016 09:17 Žena majima [3] Re: Zoidik
V tom hemžení (mám je momentálně ve 20 litrovém) se to dost těžko počítá, takže 6 samečků (1 endleráček a 5 pavích oček) a odhadem - 10 až 12 samiček (půl na půl). Jsou jim teď přesně 3 měsíce (narozené 8. a 10. března). Tahle osádka se bude průběžně měnit, protože nám ve dvou jiných akváriích dorůstají další mrňousci, ze kterých si pak vybereme ty nejhezčí a ostatní rozdáme nebo je odnesu do naší akvaristiky.
Pancéřníčky chci rozhodně oba dva zmíněné druhy, máme vyzkoušeno, že se spolu pěkně kamarádí a tvoří jedno hejno ;-) . Ramirezky dávám jako poslední možnost a netrvám na nich (jen se mi hodně líbí), uvidíme časem, až se akvárium dobře zaběhne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.06.2016 07:25 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: majima
Paích ok a endlerek tam bude celkem kolik? Pacéřníčky bych omezil na jeden druh, za to v početnějším hejnu, 20 kousků bych se vůbec nebál. S Čichavcema moc neporadím, mam raději amazonské ryby a tak spíše řeknu, že do spolešnosti živorodek, pokud jich bude hodně, bych ramirezku nedával. Ono taky jde o parametry vody, přece jenom asijske ryby mají trochu jiné nároky než amazonské, co se třeba týče pH, tvrdosti, ale neříkám, že to společně nejde. Taky počítej s tím, že mláďata živorodek budou čichavci likvidovat a dělaly by to i ramky. Ryby přidávej od těch nejméně náročných, k nejnáročnějším, takže začít živorodkama a ancíkem, pancéřníčky a pak čichavce. Karanténa je v každém případě fajn, já ji nemám a zatím se mi v tomto pohledu daří, ale je to otzkou času, kdy si něco donesu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2016 01:10 Žena majima [3] – konzultace výběru rybiček
Zdravím :-),

akvárium se mi už měsíc zabíhá a začínám pomalu uvažovat nad vpuštěním rybiček. (Nijak nespěchám, klidně ještě nechám pár týdnů jen šneky ;-)).

Ráda bych zkonzultovala ty, o kterých uvažuju.

Co už je dané - přestěhuje se tam hejno našich odchovaných pavích oček a endlerek a taky dva ancistrusi - pravděpodobně samice - (rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_sp_gold) z dcerčina akvária, protože jim brzy začne být malé. (Vím, že mě tu bude spousta lidí "kamenovat", že to jsou všechno špindírové, ale pro tyhle krásné živorodky mám slabost od dětství a mám z nich radost, protože se nám je podařilo vypiplat od miminek do dospělosti).

Dále bych tam ráda měla:

na dno pancéřníčky
rybicky.net/atlasryb/pancernicek_panda
rybicky.net/atlasryb/pancernicek_drobny
a v budoucnu ještě jeden nějaký jiný druh pancéřníčků (zatím neupřesněný) nebo "otíky".

Do prostoru:

rybicky.net/atlasryb/cichavec_zakrsly - dva páry (různých barev)
rybicky.net/atlasryb/cichavec_perletovy - jeden pár
www.akvarko.cz/… - skupinku tak 6 kusů
a časem - pokud budou příznivé podmínky - rybicky.net/atlasryb/cichlidka_ramirezova - jeden pár

1. Myslíte, že by se tyto rybičky spolu snesly?
2. A jaké počty pancéřníčků (případně i čichavců) byste doporučovali?
3. V jakém pořadí byste doporučovali rybičky přidávat?
4. Je možné, pokud budu mít některé rybičky přímo od chovatele a ne z akvaristiky, dát je rovnou do akvária? Nebo je i v tomto případě lepší umístit je na pár týdnů do karantény? (Mám pro účely karantény zařízené akvárium o velikosti 20 litrů - na větší už bohužel nemáme doma nikde místo.)

Díky.


Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2016 21:22 Muž saint21 [11]
Dobrý večer, mám cca 35 neonek a parmu s krunirovcem. Viz popis nadrze. Co bych mohl dokoupit jako dominantní rybky ke stávajícím? Děkuji za názor.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.05.2016 16:01 Žena Xlienka [276] - AmerikaRe: fotozyka
Těch 6 pancíků tam bude nešťastných, je to sice potřebné minimum, ale ve větším počtu jim bude lépe. Jinak mě to přerybněno opravdu nepřijde i kdyby obě hejna ve sloupci byly po 20 ks.
Jinak taky bych se přiklonila k 1 většímu hejnu (vybrat si mezi tetrami a dániemi a druhé odstranit) klidně v 30-35ti kusech a dát k němu dominantnější pár. Plus klidně těch 10 pancíků (menší cca 4cm jsou třeba pandy...) a stávající krunýřovce.
Tetry/dániá nebo menší pancíky opravdu moc odpadu nevyprodukují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   31.05.2016 12:54 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: fotozyka
1cm na litr je nesmysl. Tím se vůbec neřiď. Prostě postupně přidávej ryby, sleduj jejich chování, funkčnost filtru a kvalitu vody a pokud je vše OK můžeš přidat víc. Obzvláště tetry ti vodu moc nezaneřídí.
Aby ty tetry vynikly, tak to chce pořádné hejno. Pod 20 teter bych určitě nešel.
Mám 30 neonek černých v 450l akváriu a když uvažuju o tom, kolik dalších ryb tam můžu dát, tak ty tetry ani nepočítám. Všechny dohromady nevydají ani za 1 větší cichlidu.
A určitě pouvažuj o páru nějakých větších ryb. Třeba čichavců prleťových.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2016 12:43 fotozyka
Já Vám moc děkuji za pomoc. Určitě dám na Vaše rady, ale 10 pancéřníčků, 15 - 20 teter a dánií mi přijde už moc na 250 l akvárko. Nehledě na to, že to není čistý vodní sloupec a nejsou tam započítaní krunýřovci, ty tam mám 4 obyč. I když vzorečku 1 cm na 1 litr nějak nevěřím, zkusil bych to spíše s 6 pancéřníčkama zelených, 12 teter černých a 10 pruhovaných dánií.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.05.2016 10:26 Žena Xlienka [276] - Amerika
pokud tam budou jenom tyhle tři druhy, tak bych klidně dala pancíčků 10 (samozřejmě nějakých menších ne kropenáčů) a teter a dánií cca 15-20 kousků, ale navyšuj postupně
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2016 10:21 fotozyka Re: Xlienka
Ok, takhle nějak jsem si to představoval. Jak jsem psal výše, nechám dánia a tetry a přidám k nim ještě pár kousků abych měl cca 12 - 14 Teter, 10 - 12 dánií a nevím asi 6 - 8 pancéřníčků? potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2016 09:31 Žena Xlienka [276] - AmerikaRe: fotozyka
Já myslela 1 hejno a vybrat si jeden druh z daných co se ti nejvíce líbí.
Neboli 1 druh rybek do sloupce, 1 druh rybek na dno a 1 druh rybek k hladině, možno doplnit o dominantní pár něčeho většího. Ne guláš do sloupce v podobě cca 3-4 "hejn" které se ti zmydlí dohromady a vůbec nevyniknou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.05.2016 18:55 R Muž romant [27983] Re: fotozyka
U hejnový ryby, což jsou všechny jmenované platí, čím víc, tím líp, tedy co se tzv. vejde a tobě bych řekl, vejde se i víc. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2016 17:46 fotozyka Re: romant
Děkuji, také mě napadlo, že by to bylo nejlepší. Jen dotaz píše se 8 a více teter černých a dánio pruhované 5 někdy 6 ks a více. mám od každého 8. Když budu mít od každého 12 nebo třeba dánií 13 - 14 a Teter 12 + 6 pancéřníčků. To už by mohlo být ok? palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2016 17:28 R Muž romant [27983] Re: fotozyka
Asi nejplatnější a podle mě i nejpraktičtější bude ta tvoje dosavadní poslední věta. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2016 17:16 fotozyka Re: Xlienka
Děkuji za radu, ale nebylo by to v podstatě stejné? V případě jak mi píšeš Ty? Možná jsem to zle pochopil. cituji:"...hejno do sloupce (dániá, tetry, razborky...) hejno na dno (pancéřníčci, otíci...)...". V tomto případě by to bylo víceméně stejné jako to mám teď: Dánia, tetry a mám 3 krunýřovce. K tomu bych přikoupil tetry žhavé a pancéřníčky. Píšeš dánia, tetry razborky a já dánia, terty, tetry :-D na dno píšeš pancéřníčci, otíci a já pancéřníčci. Tak buď jsem to špatně pochopil, nebo to jen špatně chápu smich A další možnost je, přikoupit k tomu co mám to samé aby bylo větší hejno dánií a těch teter a k tomu ještě nějaké pancéřníčky. Uf :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   30.05.2016 12:14 Žena Xlienka [276] - AmerikaRe: fotozyka
Přerybněno by nemělo být ani po přidání obou druhů, ale bude to působit jako guláš, z každého kousek a rybky se nebudou cítit dobře, když je v každém z hejn pouze minimální počet. Mnohem hezčí by bylo se rozhodnout pro hejno do sloupce (dániá, tetry, razborky...) hejno na dno (pancéřníčci, otíci...) a v nemším počtu v případě že chceš nějakého velikostně odpovídajícího krunýřovce (třeba v páru), nějaké dominantní rybky (cichlidky, čichavce...), případně hladinové rybky (třeba sekernatky..)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2016 15:54 fotozyka
Dobrý den, mám cca 250 litrů akvárium, délka 110 cm výška 50 cm a hloubka 45 cm. V něm 8 danií pruhovaných, 8 teter černých a 4 krunýřovce obyčejný (1 černý a 3 zlatý). Rád bych si k nim pořídil ještě tetry žhavé alespoň 10 ks a buď ještě tak 6 ks zelené pancéřníčky a nebo jen ty tetry nebo jen ty pancéřníčky. Nerad bych měl přerybněno. Bylo by to možné? Líbí se mi když mají rybičky prostor. Díky Tom ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.05.2016 16:48 RAP Re: malinkej
malinkej napsal: Me se proste tento druh nelibí.
Druh nebo tetry všeobecně? Jsou tetry tvarem podobné tebou zmiňovaným parmičkám např. rybicky.net/atlasryb/tetra_ozdobna .
A nebo vynech skaláry a dej si tam ty parmičky. Pokud jich bude alespoň 12, budou se škádlit mezi sebou a můžeš přidat pár čichavců.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2016 16:39 RAP Re: romant
romant napsal: Přírodní nevíš a dáváš příkladem ve stejný nádrži? ;-)
On je to takový přiklad -nepříklad. Já ti mám z téhle nádrže poslední dobou rozporuplné pocity. Karmen nelze po pečovatelské stránce nic vytknout, ale po vyhození kořenu je evidentní, že je pro ně 200 malá. Jestli se vytvoří pár, bude to masakr.......
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2016 16:39 Muž koikapor [163] - divoké živorodkyRe: malinkej
Treba si pozrieť rôzne druhy tetier, napr tu v atlase.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2016 16:35 malinkej Re: romant
A co misto teter k tem skalarum.Moc se mi nelíbí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2016 16:30 malinkej Re: karmen1976
Me se proste tento druh nelibí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2016 14:18 Žena karmen1976 [362] - AmerikaRe: malinkej
Místo teter ke skalarum ?
Mysliš tetry všeobecně všechny druhy nebo jen ty co se tu už zmiñovali...?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2016 14:15 Žena karmen1976 [362] - AmerikaRe: romant
Jâ s nima krmim ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2016 13:54 malinkej Re: romant
A co misto teter,me se moc nelibi?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.05.2016 12:40 R Muž romant [27983] Re: malinkej
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2016 12:38 malinkej Re: romant
U tech parmicek prave pisou,ze se hodi ke skakarum.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2016 12:22 R Muž romant [27983] Re: karmen1976
No a to je třeba ten důvod, proč je tazatel chce, velmi rád tuto kombinaci taktéž používám, ale jak jsem psal, ne do každý nádrže. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2016 12:20 Žena karmen1976 [362] - AmerikaRe: malinkej
Pavý oka sou zbytečný. Stejně bys nic neodchoval. Potěr by ti hned sezobaly skalary.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2016 11:55 R Muž romant [27983] Re: malinkej
Ne, místo parmiček čtyřpruhých hejno, ne méně než 15 těch navržených teter, pancéřníčky taky hejno, to nejsou ryby párový, ale hejnový. Oka ti nepotvrdím, neznám akvárium, jako celek, ono už samotný skaláry jsou velmi, velmi zdatný producenti odpadních látek a chce to mít posichrovaný účinnou filtrací.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2016 11:53 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: malinkej
Parmičky ne, nemuselo by to dělat dobrotu se skalárama, drž se teter.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2016 11:36 malinkej Re: romant
Ok tak dam 6,pak hejno parmicek ctyrpruhych,hejno neonek,tak pet ses pavych ocejk.Adva panciky. Vyhovuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2016 11:08 R Muž romant [27983] Re: malinkej
Skaláry jsou hejnový ryby a pár se ti sestaví, tedy ty to budeš definitivně vědět až půjdou do tření, takže za mě 6.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2016 11:07 Žena karmen1976 [362] - AmerikaRe: malinkej
A ty už ho máš ?
Pokud né, tak tam dej hejno co koupiš a uvidiš co z toho bude. Nechej to na přirozenem vyběru. A ikdyž pár bude v akvu sám, potyčka může nastat taky... Tomu se uplne nevyhnes.. výmena názorů jako všude ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2016 10:59 malinkej Re: karmen1976
A kdybych dal jen par,tak by se nervaly?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2016 10:38 Žena karmen1976 [362] - AmerikaRe: malinkej
Ćichavce ani jinou větší rybu už tam nedavej .
Přidej jedno hejno menších teter, klidně neonky cca nad 12ks a na dno panciky 6 až 8 , nebo jednoho ancistruse obyč. Z mých zkušeností může být klidně jeden.

Počítej ale s tím ,že až skalary budou dospívat, budou litat šupiny. Jestli se ti utvoří pár, tak to pro zbytek skalar bude vojna ..




 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2016 10:21 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: malinkej
Tetru čtyřpruhou sice neznám, ale parmičku čtyřpruhou bych k nim určitě nedával a jako dominantu budeš mít skaláry, tak proč ještě čichavce? Živorodkám se vyhni, to jsou čuníci, drž se toho co napsal romant, chybu rozhoděn neuděláš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2016 09:54 malinkej Re: romant
k tem skalarum mohu mit,tetru ctyrpruhou?Parek Cichavcu,a nejake zivorotky? Prosim pocet a druh.Dekuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2016 18:46 R Muž romant [27983] Re: RAP
Přírodní nevíš a dáváš příkladem ve stejný nádrži? ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [22] ...... 61

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 67386x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11648?od=1051